• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
U nás v porodnici prcky neměří, míru přiřazují dle váhy, upozorňovala nás na to PA na kurzu. Většinou pak přeměřují při odchodu z porodnice po 4 dnech, a to už tak miminkům nevadí :wink:
23. srp 2009 ve 13:51  • Odpověz
Marketko a uz jsi se ptala ty tvoji puvodni dr jestli neco nezanedbala, ze Petrusku znova nepremerovala, kdyz se ji zdala mensi ? Jeste, ze vsechno v poradku dopadlo a mala se sama ozvala, ze potrebuje ven
23. srp 2009 ve 13:54  • Odpověz
autor
Panečku, to je počteníčko.
Furt jsme tu na tebe Markét mysleli a jsme všici rádi, že jste s Peťulkou v pořádku.
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. srp 2009 ve 14:01  • Odpověz
zazit, tak tak, je to úplně šumák, kolik měří :wink:
23. srp 2009 ve 14:10  • Odpověz
Prosím tě v 30tt na velkém utz jsme odpovídali 27+2tt, měli jsme 1200g, všechno bylo v pořádku a doktor mě připravoval na malé miminko, které bude mít porodní váhu cca 2500g. Žádné další pozorování nebylo.
Když jsem byla v 36tt na první monitoru bylo vše v pořádku, křivku jsme měli ukázkovou. Placenta byla vzadu, vody dostatek. To až v porodnici se jim to při stazích nelíbilo.
Ke gynekologovi mám přijít po šestinedělí, ale asi se tam stavím přes týden s propouštěcí zprávou, aby mi to lépe vysvětlil co se stalo, kde tomu vznikla příčina. Aby jsme se do budoucna tomu vyhnuli.

Myslím že jsem nebyla zanedbána a zaplať pán bůh, že mé tělo vědělo, že už je čas. Petrušce je lépe venku než uvnitř. Na přeměření jsem měla jít 17.8. a to už jsem se nedočkala.

Bobisek: děkuju moc, jo teď už bude snad jen lépe, ikdyž doma bez ní je to strašný. První dva dny jsem musela mít pokojík zavřený, a v noci když se budím na odstříkávání mlíka a nic nepláče tak se mi tak strašně nechce :sweat_smile:
23. srp 2009 ve 14:14  • Odpověz
Markétko, strašně moc gratuluju k Petrušce ještě jednou, zvládly jste to obě nakonec skvěle a všechno dobře dopadlo!!!
Tak ať je malinká co nejdřív doma a pěkně přibírá.
Jinak - ahoj holky :grinning:
Hlásím se stále 2v1, i když je mi teda fakt už všelijak.
Chodíme na pouťovou rockovou scénu, takže jsem místní atrakcí, každej se ptá, jakto,že jsem ještě celá,
když včera přijela rychlá pro nějaký dva cikány, co se poprali, tak hned po ránu odchytila sousedka mýho přítele, jestli ta sanitka byla pro mě - bydlíme 100m od rockové scény :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Takže veselo, no...ale dětičky celkem zvládám uhlídat, pravidelně se hlásí, žádný problémy atd. - ještě dnešní večer a bude klid. Pak můžu odjet...
Je mi dnes od rána dost zle, ale to už říkám měsíc :grinning: :grinning: :grinning:
Udělala jsem před chvílí ještě chlebíčky, poklidila zbytky z lednice, aby to nezasmrádlo, kdyby náhodou...
Sasanko, závidím ti, že už budeš mít brzy "po", Katwin koukám taky, nakonec tady zůstaneme strašit se Zazit samy :confounded: , všechny nás předběhnete :cry: .
Tak všem přeju šťastný porody i poporodní stavy a hlavně zdravý miminka v náručí.
Pa, jdu se šlechtit, za hodinu začíná další rockový program.
Mimochodem, včera tu byl Aleš Brichta a bylo to fajn (i když byl prej opilej,ale to on i jeho lidi jsou vždycky).
:slight_smile:
23. srp 2009 ve 14:18  • Odpověz
verusko, neboj, já tu budu strašit s vámi! :wink:
23. srp 2009 ve 14:27  • Odpověz
market, míru přiřazují dle váhy, to ej super, tak by to mělo být... tak to totiž odpovídá... fakt nechápu, proč jinak záleží na tom, jestli má 51 nebo 52... :confounded:
23. srp 2009 ve 14:44  • Odpověz
Verusko: moc děkuju, snad to holky budete mít taky takovou pohodičku jako já
Katwind: jasně proč ty maličký drobečky tak trápit, když to jde jednoduše
23. srp 2009 v 15:17  • Odpověz
AHOJ holky,tak se taky hlásím stále celá. Děkuji za pochvalu malé je to náš čertík. :grinning:
akte- malá je moc hezká já jsem se taky narodila s 1700g a byla jsem vždy OK i když doktoři mámu strašili.Tak jsem dnes umyla ty okna , poklidila a vyprala dvě pračky. Až se malá vzbudí,tak pojedeme na zahradu připravit a ostříhat jahody.Minule mě to tam taky chytlo, tak možná?
Večer nakouknu zatím čus
23. srp 2009 v 16:13  • Odpověz
verusko, my tu budeme strasit jeste na ty vanoce :grinning:, vsechny holky uz budou resit skoro zoubky miminek a my furt nic :frowning2: , zapomneli nam totiz rict, ze cekame slunata a ty se nosi 12 mesicu!!!!

byla jsem zas na vytresavaci prochazce, je moc hezky pocasi, tak snad takhle snesitelne vydrzi, co nejdyl

marketko, musi to bejt fakt neprijemny, ze nemas malou u sebe, u nasich to takhle mela mamka s brachou - po porodu byl 3 mesice v inkubatoru (potize s plicema) a jeste 30 km od mamky, bylo to pro ni strasny obdobi, ale ty budes mit malinkou brzo doma (koukala jsem, ze by ti ji meli dat v planovanem terminu - asi za 14 dni, vid?) a budes mit klid
23. srp 2009 v 17:11  • Odpověz
teda Kaa, hlasila si porod uz minuly vikend :slight_smile: a dalsi vikend skoro za nama a my vsichni porad 2v1 :frowning2:, nejak to flakame holky!
23. srp 2009 v 17:12  • Odpověz
zazit, to jo, flákáme...jako jinde se předbíhají o měsíce a tady nejsme schopni porodit ani o pár dní dřív!:grinning: to je bordel :grinning:
23. srp 2009 v 17:38  • Odpověz
marketko, tos teda měla zážitek, hlavně,že to dobře dopadlo :slight_smile: . Tu nevolnost jsi měla z té celkové anestezie, oni říkají,že to je nevýhoda,že je po ní zle,ale tys neměla jinou možnost než mít celkovou,ale zvládla jsi to super :slight_smile: .
Jinak jsem si říkala,že nebudu popisovat porod dokud jsou tu holky ještě 2v1,ale když už jsi začla,tak taky napíšu,jak jsem císaře prožila já :slight_smile: .

Nastoupila jsem den předem ve středu, kdy mi celý den dělali různá vyšetření, krev, tlak, ekg, na interně mě prohlídli, přečetli si zprávy z poradny atd.
Ve čtvrtek v šest ráno klistýr, oholení (já byla oholena z domů,ale stejně mi to sestra dodělala úplně), pak cévka - to mě pěkně bolelo,protože mi ji dávali 3x :stuck_out_tongue_closed_eyes: . První po zavedení zjistili,že neprotéká trubička, druhou když zaváděli,tak už to štípalo,jak to bylo podrážděné a zjistili,že je prasklá a třetí už byla ok,ale strašně už to štípalo a i po zavedení,prostě pořád :confounded: .
V osm pro mě přijel chlap v zelenym, odvezl mě s manželem na sál, tam už bylo asi 10 lidí. Anestezioložka mi píchla anestezii do zad, taky na několikrát - nemohla obejít obratel,ale nebolelo to. Do několika minut jsem přestala cítit nohy, pak i břicho. Když mě mazali desinfekcí,tak se ptali,jestli citím jak to studí - už jsem to necítila. Pak mi zvedli zelenou plachtu co byla na mě,asi pod prsy,a přidělali k tyčce,abych neviděla na břicho, i manžel seděl u mě a neviděl tam.
A pak už to šlo ráz na ráz, cítila jsem jen tlak a tah, ale né bolest. Než malého vyndali,tak to trvalo asi 5 minut,pak asi 20 minut šití.
Pak mě odvezli na pokoj, byla jsem tam asi už v 8:45. V 10 00 jsem začala cítit strašnou bolest břicha a bolest sílila, sestra se mě chodila ptát jestli chci něco od bolesti, já hrdinka, myslela,že to nemůže být horší,tak jsem furt odmítala,ale ve dvanáct jsem to už nevydržela a zavolala sestru at mi něco píchne. Tak mi píchla injekci do zadku a hned to zabralo. Další krize byla ve tři odpoledne, to jsem dostala druhou injekci a třetí pak na spaní.
V pátek ráno v šest přišla sestra a řekla,že musím vstát z postele, vyndala mi cévku, sundala náplast z jizvy a já pomalilinku vstala z postele, no bolest příšerná, doplazila jsem se v závěsu na sestře do sprchy, tam jsem se osprchovala, přičemž se mi furt točila hlava,ale zvládla jsem to, pak zpět do postele. Pak už mi jen sestra řekla,že mám co nejvíce chodit a já se snažila poslechnout. Už od oběda mi dali malýho, bylo to super,protože jsem v tu chvíli nejlíp zapomněla na bolest, když začal řvát :grinning: .
Nejhorší bylo,že jak mi rozdráždili těmi cévkami ten močák,tak jsem furt cítila strašný štípání a dokonce jsem se jednou i počůrala, najednou se mi chtělo čůrat, já ucítila řezání a než jsem vstala z postele už to teklo :frowning2: . Sestra mě uklidnila,že si z toho nemám nic dělat,že se stávají i horší věci - no já se styděla :frowning2: . Pak už jsem chodila na wc i když se mi nechtělo,raději preventivně. Ještě 3 další dny jsem cítila řezání, že jsem se bála,že mi něco udělali s močákem, naštěstí to pak přešlo.
No a co se týče bolesti,tak už to bylo jen lepší a lepší.
23. srp 2009 v 19:24  • Odpověz
tak jsem se přemlouvala, jestli vás mám jít pozdravit, nějak nestíhám, přijeli jsme od rodičů docela pozdě a já samozřejmě nemám teď nic na práci než běhat po bytě a vymýšlet, co všechno nemám, padla na mě nervozita a navíc mi ani nedochází, že za chvilku budu mít malou u sebe, zrovna teď řádí, ví, že mám obavy. Asi jsem neměla číst příspěvek od barči, docela mě to dostalo a já si teď konkrétně představuju, jak to může vypadat, před tím jsem to měla jakoby v mlze.

Markétko držím pěsti a obdivuju, rozhodně to musí být hodně náročné, jak s kojením (fyzicky) tak i to, že malá není u tebe (psychicky). Snad to vyjde s propouštěním i dřív, když malá docela rychle přibývá na váze.

Tak které, že to mám napsat??Aby jste se nerozrodily všechny v pondělí večer a tady na koníkovi nikdo nebyl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2009 ve 21:01  • Odpověz
ahojky- sasanka neboj všechno bude OK. Mě třeba ta bolest nepřišla až tak hrozná. Já spíše měla jiné problémy.
Docela ti závidím, že to mášvyřešené. Já pořád nevím a nikoho to moc nezajímá, tak jsem docela nervozní. Tak se hezky vyspi a načerpej sílu.
23. srp 2009 ve 22:01  • Odpověz
dobre rano,holky, tak tu mame dalsi tyden,tak snad uz se to odstartuje, ne?
24. srp 2009 v 08:12  • Odpověz
autor
Sasanko držím pěstičky, spíš mysli na to, že to bude super až malá bude u tebe :slight_smile:

U nás byla včera panímáma a mladej zrovna řádil, tak sahala na břicho a koukala jako blázen, jaký to naše dítě umí dělat pořádný vlny. A to se asi fakticky ukazoval, protože to byly ukázkový bouchance :grinning:

No a dostává mě i manža. Nemůže se dočkat a tak furt přemlouvá, abych začala rodit.
Já to snad můžu ovlivnit??????
Bombarduje mě smskama z práce a vymýšlí, že mě bude honit po schodech a budu skákat na míči....... :grinning: :grinning:
24. srp 2009 v 08:14  • Odpověz
sasanko, ten porod je naprosto v pohodě, vůbec se neboj, já měla smůlu na tu cévku, to pro mě bylo horší jak všechny bolesti světa. Bolest se dá vydržet a když si řekneš hned o něco od bolesti a nebudeš machrovat s hrdinstvím jak já :grinning: ,tak to můžeš mít téměř bez bolesti. Četlas Markétku? Ona psala,že hned jak jí dali od bolesti,tak bylo po bolesti a to můžu potvrdit.
Jen jestli ti můžu poradit,tak jestli si můžeš vybrat anestezii,tak jdi do spinální (částečné). Protože po celkové bývá špatně a po té částečné jsou údajně maminky dříve fit, aspoň mi to tak říkala sestra. A já byla fit už druhý den, už jsem měla malýho u sebe a na bolest jsem úplně zapomněla.
24. srp 2009 v 08:19  • Odpověz
tak to ja jdu teda skakat na mici po schodech :slight_smile:, jistota je jistota :grinning:
no, muj drahy malyho premlouva asi tak stokrat denne, aby uz vylez, ale prd platny, uz jsem se nejak smirila s 10. zarim a vyvolavanim porodu, protoze nas milacek je holt lenoch po tatinkovi a sam evidentne nevyleze!
24. srp 2009 v 08:25  • Odpověz
holky díky za podporu, dnes jsem rozdala úkoly, zkontrolovala vše, sice je to za 5 dní bude vypadat doma jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes: , teď už jen čekat.

Baruš mám napsáno v kartě, že si přeju spinál, ale s ohledem na pokřivení páteře to může dopadnou i jinak. Navíc u nás v nemocnici nechtějí ani manžela u spinálu, tak spíš mám obavy z toho, kdy našeho mimíska uvidíme poprvé, však uvidíme.

Jdu se dát do pohody a vy už taky konečně roďte!!! Šup, ať za těch pár dnů co budu v nemocnici, jste v jednom těle už jen jedna!!!to je rozkaz!!!
24. srp 2009 v 08:31  • Odpověz
sasanko, miminko uvidíš hned jak je vyndají, já ho viděla i když ho nesli nejdříve bokem, jen jsem otočila hlavu a viděla na něj krásně, pak mi ho hned dali na rameno. Klidně si řekni,že chceš mimi dát k sobě aspoň na chvíli, musejí ti vyhovět, je to tvoje dítě! A mě řekli po císaři,že když budu chtít malýho vidět často, klidně si mám říct sestře a ona mi ho donese kdykoli budu chtít,takže se neboj říct a uvidíš že vše bude v pohodě :slight_smile: .
24. srp 2009 v 08:42  • Odpověz
sasanko, moc drzim palce - at to malo boli a at mas prcka brzo u sebe!!
24. srp 2009 v 08:53  • Odpověz
sasanko, každopádně jestli jsem tě svým příspěvkem vystrašila,tak se moc omlouvám, já myslela,že když už napsala svůj porod markétka,že je to jedno jestli ho napíšu i já :frowning2: . A jestli to vyznělo hrozně, tak to je špatně,protože jsem s porodem byla fakt moc spokojená, ve srovnání s prvním to byla procházka růžovým sadem. Tak už tě tím nebudu otravovat a budu ti držet pěsti,ať máš co nejlepší porod a moc to nebolí, měj se a ještě jednou promiň :frowning2:
24. srp 2009 v 10:10  • Odpověz
Ahoj hokky, tak pořád všechny jo? :grinning: To si snad děláme prdel tady ne? :grinning: Všude se rodí o stošest a tady jen císařovny :sunglasses:
24. srp 2009 v 10:53  • Odpověz
ahoj :grinning:
Všechny???? A kde máme Kaa?????????????????????????????????
Dneska ráno jsem měla takový hezký poslíčky bolestivý, po cca 4 minutách a co myslíte???? Po dvou hodinách konec...
Odpoledne jedu na CTG + kontrola, tak uvidím, co mi řekne doktor, ale vzhledem k tomu, že mě už tři týdny vnitřně nevyšetřil, tak to asi neudělá ani teď a budu vědět opět kulový.
Držím palce Sasance :wink:
24. srp 2009 v 11:37  • Odpověz
kaa nikde! Tak, ze by konecne nekdo??? A jakpak nam Miska prezila oziracku uprostred lesu???
24. srp 2009 v 11:42  • Odpověz
verusko, on někdo zastává názor, že poslední měsíc je to vnitřní vyšetření naprd, že se to stejně může změnit z hodiny na hodinu, což je asi fakt.... takže se tím netrap... mě vyšetřuje a vím taky kulový:grinning:
24. srp 2009 v 11:45  • Odpověz
Ahojky,
těhulky no tak, už puste drobečky ven, je to hezký si číst vaše pocity a obavy, ale už by to chtělo další miminko :wink:

Jedna poznámka: jak jste na tom s mateřskou??? U nás ještě nic, na OSSZ nikdo nebere tel., tak jsem zkusila poslat email, co vy řešíte to nějak???
24. srp 2009 v 11:51  • Odpověz
market, ja s materskou taky nic, zatim to neresim, ale behem zari se tam asi stavim osobne
24. srp 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.