• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
ahoj holky, zdravím Vás už z domu, dnes nás propustili a užíváme si prvních hodin. Gratuluji všem k mimískům, nakonec jsme to zvlátly skoro všechny v jednom týdnu, věřím, že zbývající to taky tak naplánují :grinning: .
Až budu mít víc času, tak Vám taky popíšu, jak jsme se měly v nemocnici, ale na začátek aspoň to, že jsem byla na tom podobně jako Barča (spinálku jsem velice dobře snášela),
zazit: neboj opravdu se u císaře pomalu rozjíždí kojení, já už teď kojím jako kojná, dokonce mi i teče mlíko samo
už jsem si zažila noční nespánek, malá jak toho mlíka má tolik nedokáže si dobře odříhnout a trápí nás bříško, je to děs, protože třeba 4 hod. jen probrečí, ale pak je celý den jako andílek.
doufám, že za chvilku tu už budem všechny a že budem promýšlet nový název pro naše téma.
30. srp 2009 v 17:56  • Odpověz
zazit, to je mi líto,že zatím nic,ale neboj, jak píše sasanka, ono se to rozjede a když ne,tak se taky svět nezboří. Hlavně si nic nevyčítej, ono i miminko na UM může být nejšťastnější na světě,na tom svět opravdu nestojí jestli kojíš nebo ne :slight_smile: . A s těmi bradavkami jsem to zažila taky u Johanky i teď, zatínala jsem zuby jak to bolelo,ale vydržela jsem a hlavně jsem se naučila správně mimi přikládat,aby se skutečně správně přisálo a ono se to zahojilo a už je to v pohodě :slight_smile: . A tobě se to taky podaří,neboj :slight_smile: .

sasanko, to je super,že už jste doma a že jsi zvládla dobře anestezii :slight_smile: .

holky, všem,které se chystáte rodit moc přeju,ať co nejdřív a hlavně co nejrychleji a co nejméně bolestí. A těším se jak psala sasanka a budem vymýšlet nový název diskuse :slight_smile:
30. srp 2009 v 18:44  • Odpověz
barco, dekujeme, já už se taky moc těším, až to budu mít za sebou:slight_smile:
Tak uděláme dohodu holky jo? Ta, která z nás porodí poslední, tak si pak založí nové téma:wink:
30. srp 2009 v 18:56  • Odpověz
No tak to uz abych zacala premyslet, pac myslim, ze naposled pujdu ja :slight_smile: No uvidime, co nam v utery v porodnici reknou. Minule to nevypadalo ani na porod o Vanocich :slight_smile:
30. srp 2009 ve 22:55  • Odpověz
dobré ranko- tak dnes jsem měla hezký sen miminko už jsem vozila v kočárku no super bez bolesti a bez nemocnice :grinning:
JinaK hrůza dnes už jsem sama doma babičky daleko, tak to musím nějak zvládat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2009 v 06:44  • Odpověz
holky, tak kontroluju koho dalsiho odvezli do porodky :slight_smile:, ze by Katwind????

jinak nas mozna zitra pusti domu :grinning: :grinning: moje vizita dopadla dobre (jizva se pry dobre hoji) a malej se vyhnul zloutence a PRIBIRA!!! Taky moc pekne papa - uz to do nej peru po 40ml
31. srp 2009 v 09:50  • Odpověz
ahoj holky :slight_smile:

zazit, super,že už půjdete domů, už se nemůžeš dočkat že? :slight_smile: Jinak jsem čuměla,jak se mi rychle hojí ta jizva, mám ji už teď jen teňučkou a trošku růžovou. Jestli se ti to taky dobře hojí,tak to máš o starost míň. Mojí švagrové se jizva hojila strašně, měla ji vystouplou a ještě tak půl roku z ní vymačkávala hnis, podebralo se jí to.
ale doktor jí prý řekl,že je to tělem,že má prostě špatnou schopnost se hojit. Ona říkala,že má celkově problém s jizvami.
Takže buďme rády,že se tak dobře hojíme :slight_smile: .
Až pak budeš doma, nezvedej těžké věci a nevstávej z postele přímo,ale na bok nebo pozadu,jak v těhu.
Já na to kašlala a začlo mě šíleně bolet břicho, jakoby svaly a od té doby to raději dodržuju. Dočetla jsem se,že půl roku od císaře by se neměly moc namáhat přímé břišní svaly a čtvrt roku vydržet neposilovat, cvičit pouze rehabilitační cviky. A určitě celé šestinedělí vydržet netahat těžké věci. No já jsem blbej příklad,protože už tahám i kočár,ale když nemusím,tak radši řeknu manžovi.
Prý při císaři je porušeno 7 vrstev tkání, kůže,svaly,tuk,pobřišnice atd... No a ty přímé břišáky jsou vlastně porušeny,tak se musí počkat až pořádně srostou a pak až se mohou začít posilovat.
Tak držím pěsti,ať to doma dobře zvládáš. Jo a mě v porodce o jizvě a tak nic neřekli,tak když budeš chtít pošlu ti takový papír co mi poslala kámoška, že¨jí ho dali v porodce po císaři a je tam vše i o starání se o jizvu.
31. srp 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj holky,
prosím pomoc, kdy se musí s miminkem k dětskému lékaři, za jak dlouho od příchodu z porodnice???
Řeším jestli když nás pustí v pátek můžu jít až další čtvrtek (manžel má volno, tak aby nás tam odvezl a já nemusela autobusem)
31. srp 2009 v 10:20  • Odpověz
Barca: teda to je věda, já mám jizvu taky už růžovou, mažu poctivě vepřovým sádlem (na doporučení chirurga), teď už mi přijde i měkká a zvládám všechno. Tahání těžkých věcí se vyvaruji, ale jakmile začnu řádit s kočárem, jen těžko se tomu půjde vyhnout :slight_smile: Docela se to pěkně hojí i očistky už jsou jen velmi slaboučké.
31. srp 2009 v 10:23  • Odpověz
ja myslim, ze do dvou dnu by doktorka mela prijit k tobe, ze ty nikam litat nemusis...Jen ji zavolas, ze jsi doma aona prijede.
31. srp 2009 v 10:23  • Odpověz
markétko, já jsem lajdák, ještě moc nemažu,ale začnu. Byla jsem na to lajdák i co se týče strií,taky jsem nemazala a nemám je :slight_smile: . Ale s tou jizvou to riskovat nebudu. Očistky už taky téměř nemám.
Jinak dětská dr. může přijít k tobě,nebo bys měla do dvou dnů jít ty k ní. Jak píše mariv, měla bys jí zavolat, řekneš jí,že můžeš až ve čtvrtek a ona se staví za tebou,nebo ti řekne,kdy máš přijít.
31. srp 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky, zazit kdepak, katwind nerodí a začíná mít pocit, že ani nikdy nebude:slight_smile: A víš co, z ničehonic mi praskl koutek a to na to vůbec netrpím... do toho jsem nějaká zahleněná, takže ještě bacil do baráku a klepne mě:slight_smile:

Holky, s jizvou optarně, kamarádka nedodržovala co měla a ještě rok po císaři má problémy...
jinak já jsem z těch, co s emi jizvy nehojí moc dobře, dělají se mi takové ty vystouplé (říkají tomu tuším kolanoidní jizvy), takže kéž bych porod ustála pokud možno bez jizev...
31. srp 2009 v 11:38  • Odpověz
kat, říká se tomu keloidní jizva, jsou na to různé masti,třeba keloid gel, nebo contractubex,ale někdo říká,že to vůbec nepomáhá,že to prý je otázka toho,jak je tvé tělo schopné se hojit. Někdo zas říká,že to pomáhá hodně.
Já před porodem dost pročítala na rodině diskusi císařský řez a tam se ženské po císaři o tom dost bavily a dávaly tam i fota svých jizev a různé rady co nejlépe pomáhá.
Ty se neboj, jizva tě nečeká,porodíš přirozeně a určitě rychle :slight_smile: . A jestli cvičíš s Epinem, tak možná i bez nástřihu :slight_smile:
31. srp 2009 v 11:52  • Odpověz
barco, kéž by...děkuju za info, aspoň budu kdyžtak v obraze. Je to docela naprd, mám třeba vyřízlou pihu a ta jizva vypadá snad hůř než ta piha:slight_smile:
31. srp 2009 ve 12:11  • Odpověz
Katwind, koutek jsem resila taky, doporucili mi na nej drozdi, nepomahalo to, pak se zahojil sam a 2 dny po porodu je zas tady :frowning2:

Jsem na tu jizvu zvedava, s tim posilovanim mi to stve, myslela jsem, ze zacnu brzo

Holky, za jak dlouho po tom cisari vam splasklo bricho aspon na trochu prijatelnou uroven ?
31. srp 2009 ve 13:19  • Odpověz
Ahojky holky, jdu jn na rychlovku, jen jsem tak zběžně četla, Zažit- tak nakonec jsi skončila císařem, jo? :frowning2: A všechno v pohodě?

Holky, vy ostatní jste porodily normál?

A co dětičky? Prospívají vám?

Mně začly bolesti ve středu 2:30, v 5 jsme odjížděli do porodky, v 6 mně přijímali, 7:30 rupli vodu a 8:42 byl malý venku. Sice jsme měli nějaké komplikace, ale to napíšu, až budou všichni po, ale jinak ok.Na pokoji jsem byla už v 11h dopoledne, ale malého mi donesli až v 16h na 10minut s nakonec definitivně ve 20h.

V sobotu si pro nás přijel taťka a už se učíme spolu žít, je to makačka,ale snažíme se.

Kočky, jak dlouho myslíte, že se hojí jizva, jsem nastřihlá a dost pošitá po roztrhnutí,a furt chodím jak kačka a hlavně-ještě to štípe :unamused: .

Mško- jinak poznatky z porodnice: Vítkovice měly stopku, skončila jsem teda ve fakultce. Na porodním sále byli všichnii super, asistentky, doktoři.
Ale na šestinedělí byly teda pěkné krávy- některé, a i ženské, kt. třeba po druhé rodily z jejich rad byly znechucené. V podstatě by se dalo říct, pokud po nich nic nepotřebuješ, tak jsi super, ale při potřebě se tvářily :frowning2: . Mně i Kubíka si teda na konci pobytu už pamatovali, nedala jsem se.
Takže pokud se tam dostaneš, ptej se a bojuj :grinning: . Když tak ti přijdu pomoct :grinning:

Všem zbývajícím nastávajícím maminkám, aby už to bylo a pokud možno rychle a bez komplikací.
ČAAAAU
31. srp 2009 v 15:07  • Odpověz
kaa, tak už jste doma,to je super :slight_smile: .

No o nástřihu a potrhání bych ti mohla vyprávět, já měla po kleštích velké šití a docela jsem si vytrpěla. Když jsem přišla z porodky sedmý den, tak jsem stále ještě nebyla schopna sedět, musela jsem na kruhu a každé vstávání a sedání bylo utrpení. Ale starost o mimčo mi pomohla na ty bolesti nějak zapomenout a bylo to čím dál lepší. Tak za týden už jsem seděla, i když jsem teda stehy dost cítila,tak to už šlo. Ale měla jsem problém jít na velkou, dávala jsem si i glycerinové čípky,abych nemusela moc tlačit. A často jsem sprchovala i 5x denně, protože to hodně pomáhalo v hojení.
No, ale můžu ti říct,že při sexu mě to bolelo skoro 2 roky!!! Ale to je tím,že já měla fakt hodně velké šití, šili mě 4 druhy nití. Přišívali mi i střevo, i nějaké svaly u konečníku, i konečník,no prostě všechno možný :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
31. srp 2009 v 15:18  • Odpověz
Baruško, jsme doma od soboty, v nemocnici se s tím neštvali, 4.den šup domů-máme nával, tak papa.
Jsem ráda, že už to je za mnou, fakt nejhorší je 1.doba por. a pak je to pohodka, to tlačo a porod placenty a šití už nebylo nic proti kontrakcím.
Dělali tam se mnou psí kusy, takže i když to bylo chvilku, tak jsem si to užila :grinning: . Sotva jsem přišla na porodní pokoj, už jsem chtěla epidurál :grinning: , ale ten jsem nestihla, nějak jsem se po cestě- výtahem otevřela o 3cm (na 7cm) :grinning: .

Taky se dost sprchuju a čůrám ve vaně, je to sice blbé, ale aspoň je to bez štípání a rovnou se osprším.
A právě mám dost strach z vyšetření po šestinedělí, jsem hodně šitá vevnitř, tak jak mi tam vrazí zrcadlo, tak to bude druhý porod.

A chtěla jsem vám moc všem poděkovat za gratulace, už vás postupně dočítám, jsem už na str.167 :slight_smile:

Jo a kočky, jak jsem psala ten večer než jsem jela, že skočím na tatu, no tak jsem skočila a ono se to rozjelo

:grinning: :grinning:
31. srp 2009 v 15:56  • Odpověz
Jo a ještě jsem chtěla dodatečně poblahopřát Zazit k Tomíkovi, nevěděla jsem, kdy byl venku.
Teď jsem v obraze, už mám dočteno :slight_smile:

Holky, za jak dlouho se smí s miminkem ven? Ve středu jdeme k dr., tak asi mám počkat, co? Já už bych tak trajdala, doma mně to neba a malý by tež už mohl na vzduch.
31. srp 2009 v 16:08  • Odpověz
ahooooj Kaa, moc jeste jednou gratuluju ke Kubickovi!

a kdy se smi s mimi ven? My dneska meli miminkovsky rychlokurz a pediatricka nam rikala, ze muzeme hned ten den, co nas propusti z porodky na pul hodky
31. srp 2009 v 16:23  • Odpověz
Zazit- s tím mlíčkem si nedělej starosti. Já jsem se v porodnici docela dobře rozkojila, ale ten den, jak jsme šli domů, tak to začalo nějak haprovat. Malý měl furt hlad, mlíko jím jen projelo, v noci řev, spali jsme tak 3 hodinky, já hotová, Jirka nevěděl, jak pomoct, stres jak prase. Takže jsme najeli na noc na Nutrilon a přes den zkouším kojit co hoďku. Zatím to jde a jsme spokojení všichni.

A s tím koutkem to máme podobně, taky opět mám a furt ten stejný.

Sakra tady nikdo není :frowning2:

Tak a teď už fakt jdu, papa
31. srp 2009 v 16:24  • Odpověz
Ahoj těhulky a maminky, tak hlásím, že jsem dnes byla zase na kontrole a je to prý trochu lepší než ve středu, ale royhodně to nevypadá na porod (takže nakonec budu rodit o vánocích :frowning2: ...) od pátku už mám docházet do porodnice, kde si mě ohlídají. Jinak mimi už má 3100g při představě, že budu dalších 14dní přenášet bude mít 4kg - to teda nevím jak ze mě vyleze :confounded: :astonished: pomooooc
31. srp 2009 v 18:53  • Odpověz
nadárek, nějak nestíhám sem chodit, ale není tomiminkem, přes den je to sladká olčička, která spí a pak v noci na 4 hodiny nedá pokoje a brečí (ale zaplať Pán Bůh za to), dnes jsem tu měla svoji doktorku, stačilo ji napsat, že jsme doma a přišla, taky přijde ke mě i porodní asistentka, poradit a zkontrolovat kojení a vytáhnout stehy. Kojení taky jde, mlíka má dost, někdy až nadbytek, že z nich leje :grinning: (z 1 mám prsa 4 :grinning: )

Holky taky tak zapomínáte??Já teda fest - někdo mi něco řekne a já za chvilku se na to ptám znovu, musím si dokonce zapisovat kdy kojím a z kterýho prsa :grinning:

holkám přeji, ať to rychle ubíhá a vy už míte taky ta zlatíčka u sebe, zapomenete opravdu na všechnu bolest kolem
31. srp 2009 v 19:50  • Odpověz
Zuzi- děkuji za radu, já už potřebuju ven, teoreticky od středy jsem zavřená, max. si otevřu okno. A máš teda perfektní služby, miminkovský rychlokurz, kolem nás teda proletěli, furt jsme něco podepisovali a prd z toho.
Kočky, to je tak báječné, že už se můžu normálně hýbat, už mám dole skoro 10kg, tak ještě těch 14:slight_smile:

Holky, prosím vás, potřebuju poradit ohledně očistků, už mi neodchází čistá krev, ale jen takové nahnědlé, ale jenom skvrnky. Myslíte, že je normál, že to tak rychle ustává. Sakra oni v té porodce nic neřeknou a jak to mám vědět.
:frowning2:

Beerusko- neboj, za pár dní to máš za sebou, na vánoce už budeš mít raubíře. My jsme taky všechny čekaly na vánoce, no a jak jsme to rozjeli.:slight_smile:

Sasanko- tak to je dobře, že malá Sasanka je v pořádku a vede se vám dobře.

Holky, dobrou, Kubík už se vrtí a tak se mu jdu věnovat.
31. srp 2009 ve 21:04  • Odpověz
hezký večer- tak u nás stále stejné. Docela mě děsíte ponocováním dětí já to u malé nezažila a tak mám docela strach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Beeruska neboj to mimco už tolik nepřibera já měla odhadní váhu 3060 už 5 srpna.
Kaa- já myslím, že to má každá jinak já se čistila snad celé šestinedělí, ale po CS se říká, že je to někdy horší. Prostě u každé to je jinak. A tu prochajdu už normálně dejte . Mě když pustily z porodky, tak jsme šli hned druhý den a to jsem rodila až 10 měsíc. Je pořád krásně teplíčko, tak bych neměla strach jít klidně i na 2 hoďky.
Tak už jste skoro všechny doma, tak by mohla jít i další vlna a jí se hlásím. :grinning:
31. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz
Jinak ty koutky snad máme všechny mě praskají pořád.
31. srp 2009 ve 22:32  • Odpověz
žádné fotky nových miminek :confounded:
31. srp 2009 ve 23:02  • Odpověz
beerusko, s tou vahou mimi si nedelej starosti, vzpomen na me, jak me strasili, vypadalo to, ze Tomasek bude mit snad pet kilo a nakonec 3,8kg, takze celkem ok, a to mi na utz 3.8. rekli,ze uz ma 3,6 kg a 27.8. pak nakonec 3,8 kg a tomu moc neverim, ze by za skoro mesic pribral jen 200g, takze ty odhady berte fakt s rezervou!!
1. zář 2009 ve 03:33  • Odpověz
Kaa a na tu lepsi regeneraci spodku po normalnim porodu jsou prej super koupele z dubove kury, prej to moc pomaha!!!
1. zář 2009 ve 03:36  • Odpověz
kaa, neboj, až půjdeš na kontrolu po šestinedělí,tak budeš zahojená. A můžu tě uklidnit, já byla hrozně moc šitá a oni mi dělali prohlídku ještě v porodce. Né teda zrcadlem,ale ručně, zkoušeli jestli je to dobře vše zašité. Normálně jsem byla v ordinaci na křesle :frowning2: , bylo to asi 3. den po porodu a fakt mě to nebolelo. A po šestinedělí taky ne a to mi dělal i vnitřní UTZ a zrcadlo.
Takže se toho neboj.

kaa, to je normální,že mimi pije po porodu celou noc a furt kaká :grinning: , mě to tak i malej udělal,že jsem celou noc nespala,protože jsem furt kojila a on furt kakal. No a doma se to pak ustálilo.

holky,koutek jsem taky měla,ale zahojil se mi parádně rychle a to jsem ho jen promazala jelením lojem. Za dva dny byl pryč.
1. zář 2009 v 07:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.