• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
zlaticka-jse-doa-od-vcera
rozila-se-klavesice
ceka-a-opravu

odpol-eo-vecer-apisu
jse-v-poho-a-alej-je-super :slight_smile:
1. zář 2009 v 09:37  • Odpověz
tak my jdeme dneska domu :grinning:
1. zář 2009 v 09:47  • Odpověz
Bobi, tys me zas pobavila, tvuj telegram nema chybu :grinning:
1. zář 2009 v 10:39  • Odpověz
bobi, to je super,že už jste doma :slight_smile:

zazit, paráda,že tě dnes pustí :slight_smile:
1. zář 2009 v 10:43  • Odpověz
oprava - teda vás, už jste dva :slight_smile:
1. zář 2009 v 10:44  • Odpověz
bobi super morseovka, to aspoň máme co luštit :grinning:

kaa neboj, u mě očistky taky nejsou nijak děsný, jde to

a teda já si na přerovskou nemocnici nemůžu stěžovat, na novorozeneckým si nás hleděli a nové maminy vše učili, koupala jsem tam asi 2x, kojení mi kontrolovali, když jsem si řekla, když malá strašně řvala s prdíky večer, přišli mi pomoc - takže já byla hodně spokojená, u nich stačilo opravdu říct, že si nevíme rady a hned spěchali a dávali rady, jak třeba nejlíp držet mimčo, když má prdíka a tak...

zazit, tak si to užij - je to strašně hezký
:dizzy_face: , jo já zhodila vše, až na 5 kilo, co mám v břichu, které posilovat nemůžu, ale jinak na nohy a zadek cvičím, taky posiluju pánevní dno, na internetu jsou dobrý cviky po císaři
1. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
Jo, jo. Poustej nas nastesti oba!!!
1. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
kaa, ještě k těm očistkům, mě třeba dva dny nic a pak se to zas rozjelo. A ono to přechází z krve,do hnědé až žluté a nakonec můžou být čiré a pak úplně vymizí. Já třeba teď skoro po 4 týdnech mám už jen tak jednou za dva dny kapičku :slight_smile: , fakt už málo.
1. zář 2009 v 11:01  • Odpověz
Ahoj holky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moc děkuju za gratulace(sms), tady jsem ještě nečetla, tak dopředu díky i těm, co se to dozvěděly tady na koníkovi.
Porod byl nádhernej, extrémně rychlej, pohodovej a hlavně: tatínek asistoval na jedničku a ve finále zachránil
malou, protože doběhl pro porodní asistentku,že už rodíme :grinning: - fakt rychlost. V devět ráno začaly trošku silnější kontrakce, ale pořád jsem se usmívala, to mi doktorka řekla,že jsem na 4-5prstů otevřená a že nevypadám na to,že mám půlku porodu za sebou - ptala jsem se na epidurál,ale hezky mě ukecaly doktorka s asistentkou,že to zvládnu bez něj, že se vůbec neprojevuju, takže to bude OK a zřejmě rychlý. No samozřejmě jsem se bála, co přijde tak půl hodiny před porodem, to je jasný, věděla jsem, do čeho jdu.
Celou dobu jsem se snažila dělat vše proto, abyc ulehčila malý cestu na svět. Chodila jsem, pak se chytla za nějaký za nohu porodnickýho křesla a druhou rukou za stolek vedle něj, funěla do břicha, pak jsme cca 2-3 minuty prokecali(doslova) s přítelem a pak zase, donášel mi pití a tajně tatranku(kdyby mi někdo řekl,že budu mít HLAD a CHUŤ jíst hodinu před porodem, tak se mu vysměju).Za hodinu jsem byla na 6cm, doktorka píchla injekci spasmolytika na uvolnění branky, prý byla tužší a poslala mě do sprchy - tak jsem na sebe lila vařící vodu, přítel už chtěl zakročit,že se opařím- venku 30 stupňů, já ve sprše skoro opařená, super
:grinning: . Pak mi praskly pantofle do sprchy od Vietnamců, tak jsem zase pochodovala kolem křesla. Kontrakce byly horší,ale šly prodejchat v pohodě, hodně vyfunět do břicha. No a pak pár kontrakcí,kdy jsem funěla hoooodně nahlas a pak už jen smluvený signál"jdi pro sestru" - tak přítel vyběhl ven a najednou bylo kolem mě spousta lidí, nechápu, jak se na ten pidisáleček vešli,ale nakonec jooo. No a nechápající asistentka mě rychle šoupla vejš na křeslo,zasekli mi nožky, pak "přitlačte si" -hlavička venku,ale to jsem zjistila až pár vteřin na to, protože řekli, abych zatlačila pořádně a malá byla VENKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Takže žádný psí dýchání a "netlačte" - malá prostě šla ven HNED a Lucinka získala pověst "miminka, co se tak rychle drala na svět". Ten pocit, kdy malá vyšplouchla, to bylo něco neskutečnýho, hned mi ji dali na břicho a já šťastná jako blázen, že je na světě. Byla modro-fialová,ale jen chvilku, takže nejdřív apgar 9-10-10, pak
10-10-10. No a pikantní je, že doktorka přišla a bylo po všem a to chvátala z vedlejšího sálu(hahaha). Když jsem se ptala, jestli jsem nastřižená,tak se podívala na asistentku,co mě odrodila a ta zakroutila hlavou(s úsměvem).
Nakonec mi doktorka zašila dvěma stehy povrchový trhlinky a pak ještě objevila jednu někde nahoře - tu mi zašila bez umrtvení, takže bylo "AU" a hotovo. Placenta šla hned po malý, snad 3minuty, byla prý hodně velká...
No a pak ošetření malý princezny, dvě hodiny neskutečnýho štěstí nás tří na sále po porodu, malá je sice celý prořvala,ale my se usmívali,natáčeli, fotili, povídali. Nikdy, fakt NIKDY by mě nenapadlo,že porod může bejt tak krásnej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od včerejška jsme doma z porodnice, malá sice bojovala s přisátím,ale nakonec se to naučila a jeli jsme domů po 72 hodinách od porodu. Od té doby spinká, papá, spinká - pohoda, fakt. V noci jsem se poprvý od čtvrtka vyspala, malinká spala od 1.00-5.30 hod, pak vždycky hodinu vzhlru včetně 20min kojení, krkání, škytavka a další 3 hodiny spánku. Mám vše hotovo, umytou hlavu, docela se nudím :slight_smile:). Neskutečně si užívám tý malý prdelky, konečně mám MIMINKO(starší děti byly macíčkové), malá zhubla na 3,17 kg,ale už přibírá.
Tak, jdu hodit fotky do alba a odpoledne vás dočtu(snad).
Papa
1. zář 2009 v 11:07  • Odpověz
verusko, super :slight_smile: , krásný porod,opravdu :slight_smile: a paráda,že už jste doma a tak krásně to zvládáte :slight_smile:
1. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
veru, koukla jsem na fotky a Lucinka je krásná :slight_smile: , i tobě to moc sluší, vůbec bych neřekla,že jsi focená po porodu :slight_smile: a moc se mi líbí 3. fotečka, jak hrdý tatínek drží malou a je na něm vidět,že si poplakal,protože má ještě červené oči, to mě docela dojalo :slight_smile:
1. zář 2009 v 11:34  • Odpověz
Barčo, díky , :wink: máš pravdu - tatínek brečel a smál se do toho, to bylo fakt krásný :slight_smile:
1. zář 2009 v 11:40  • Odpověz
Verusko, dekuju za krasny popis, dneska jsem to nutne potrebovala...
vcera kdyz jsme cetla od kaa, ze nam radeji nebude psat vsechno, tak jsme si rikala, ze sem ted asi nebudu chodit... Depkarim holky, dneska kontrola a to jsme ted orvala... Pokud bude nalez pristi utery vypadat stejne, to jest "vy jste uplne zabetonovana, na porod to rozhodne nevypada", tak jdu na konci pristiho tydne na vyvolani... Je mi z toho nanic, velky miminko a jeste se nic nepripravuje...

No nic, strasne vam zavidim miminka u sebe, verusko, tobe tvuj nadherny porod, cetlo se to uzasne!
ja jdu do sebe hodit aspon dva zakusky protistresovy a usporadat si nejak v hlave, ze vyvolavacka neni konec sveta... :cry:
1. zář 2009 v 11:49  • Odpověz
Verusko, malá je překrásná! Holky, vůbec všechny máte strašně krásný miminka! :dizzy_face:
1. zář 2009 v 11:50  • Odpověz
Katwin, neboj, doktoři jenom stresujou, dřív by tohle nikdo neříkal a 99% miminek se narodilo bez problémů,
jinak by přece nebyla žádná historie :slight_smile: .
Dočkáš se taky, já taky nevěřila tomu, že vůbec někdy porodím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Praskla voda a pak se to rozjelo - a doktor mě poslední měsíc neprohlížel dole vůbec, tak by mi třeba řekl to samé!!!!!
Vydrž!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1. zář 2009 ve 12:00  • Odpověz
katwind neboj, jsem na tom podobne. Dnes jsem byla na kontrole a na porod to pry vubec nevypada a mala uz ma 3,30! Pry mame sexovat sec to jde, jinak pry mimcu ven nepomuzu. No tak na tom budem muset zapracovat :slight_smile: Ale ono stejne muze byt vse jinak. Kamoska co rodila v cervnu, tak byla v utery u doktorky, ta ji rekla, ze porod zatim nehrozi, ve stredu jsme byly cvicit a pak na kafcu no a jeste ten den ji praskla voda a druhy v pohode porodila. Oni ti doktori sami nevi a zmena fakt muze nastat ze dne na den, takze nevesme hlavu! Jo a v patek je myslim uplnek, tak treba to zafunguje :slight_smile: Jinak diky Verusce za povzbudivy popis porodu, nadhera a mala je rozkosna!
1. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz
Koukam ze miska se tu 2 dny neukazala.... ze by nas predbehla vsechny? :slight_smile:
1. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
kat, neboj, jak píše mariv, zvládnete to :slight_smile:

mariv, já myslím,že miska by určitě napsala sms,tak bychom to snad už věděly :slight_smile: . ale bylo by to super, kdyby už to měla za sebou :slight_smile:
1. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
Holky ahoooj, hlasim se po dvou dnech, ale porad vcelku, a jak pise Barca dala bych vam vedte smskou. Mela jsem zase navstevu. dva dny a mam dost. Ale uz je to brutal bricho monster velike, vsak to znate.

Jdu cist co je noveho :slight_smile:
1. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
Tak to jo, ja jen, ze mame nejposlednejsi termin, tak aby mne tu mel taky kdo podrzet az tu budu bulet, ze mala nechce ven :slight_smile: A misko ty uz vis jak jeprcek velkej? Bricho mam taky mega a pekne tezky, nejhorsi je to v noci, kdyz se ma clovek furt zvedat na zachod, to chodim v predklonu jak stara baba :slight_smile:
1. zář 2009 v 16:57  • Odpověz
Ahoj holky jste tam nekdo?

Mariv no mame rovanky termin tudiz tu zrejme zustaneme obe posledni, ale neva podrzime se a zbytek maminek s miminama taky urcite. A nevim vubec nic zadne rozmery,vahu otoceni, nic, ta pipina moje dr mi nic nerekla ani ultrazvuk nedealala, ale zitra rano jdu zase tak uz ji reknu at neco rekne, uz mam toho dost.
1. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz
Tak fajn misko, budeme se vzajemne utesovat :slight_smile: Tak to uz ti zitra urcite reknou. Mne minule doktor taky nic nerekl, ani utz nedelal a to ze je otocena jsem z nej musela dolovat. A jdes jeste ke sve doktorce nebo do porodnice? Ja uz byla v porodnici a byl tam zrovna takovej mladej fesnej doktor, az jsem se cervenala :slight_smile: Ale taky z nej nic nevypadlo, jen ta vaha mimca, jinak ani tuk. Nechapu to, vsechno aby z nich clovek tahal. A to mne ani nevazili a do prukazky uz ani nic nepsali, takze nevim ani CS score a vlasnte vubec nic. Tak zitra drzim pesti at je vse OK.
1. zář 2009 ve 21:20  • Odpověz
autor
Holky, jenom vás chci pozdravit a popřát dobrou noc s miminkama a nebo s kontrakcema.
Chtěla jsem se rozepsat, ale měla jsem náročnej den, tak se vám omlouvám.
Zítra se určo urvu na chvilku a popíšu vám svůj průběh "tlačení" :grinning: :grinning: ........

Mišulka je strašně hodnej a úžasnej. Fakt nebrečí, rád se chová a je to malá kopie svýho bráchy :slight_smile:
1. zář 2009 ve 22:37  • Odpověz
ahoj holky, ja jen v rychlosti - je to hukot :slight_smile:, prvni mimi a bejt doma, nastesti je Tomasek neskutecne vzorny mimi - porad jen spinka, vubec neplace, i na krmeni ho musim budit
dneska jdeme k pani dr na prvni prohlidku, trochu se obavam jak se vypravime a co vsechno zapomeneme :grinning:

holky, tehulky, moc drzim palce at uz to mate za sebou, na dr kaslete - muzete bejt uplne zavreny pri prohlidce, ale to se muze behem 24h totalne zmenit - to je pak hned! A na odhady vahy taky - Katwind neboj, me furt rikali obrik, obrik, 3/8 odhad 3 600 g a 27/8 mel 3 800 g a pochybuju, ze by za posledni 3 tydny pribral jen 200g, takze ten jejich odhad byl dost mimo
2. zář 2009 v 06:52  • Odpověz
A jeste vas pobavim - tyden po porodu vazim jako pred tehu - ale je to tak divne zformovany - a mam jeste docela brisko
2. zář 2009 v 06:55  • Odpověz
autor
Tak se přidávám k Zazit. V úterý jsem byla na prohlídce a nic, prý za týden čau no a já ve čtvrtek porodila. Je to fakticky z minuty na minutu.

Jo a odhad ve 30.tt váhy mimča byl 3100 g a malej se narodil ve 40.tt a měl 3250g, takže ty jejich odhady a měření jsou stejně od oka. Nebojte se toho. Nás taky furt strašili s Kaa a Zazit, že to budou macková a roztrhnou nás na 5 půlek :grinning: :grinning:
2. zář 2009 v 07:22  • Odpověz
autor
No a teď vám popíšu můj průběh porodu: :wink:

Ve středu 26.8. před 18:00 hodinkou mi začali první bolesti. Celý den jsem se cítila jako bych nastydla na močák a břicho mě táhlo dolu jako šutr. Tak jsem stačila ještě zmoknout a abych fakt nenastydla tak jsem doma hodila skoro vařící sprchu a po ní ty bolesti začaly.
Byly po 15ti minutách.........dobrý, měřili jsme čas a říkám manželovi, že jdeme spát a ráno mě určitě bude už na
sále doktor podporovat,abych tlačila.

.........kluci usnuli jako špalci a já byla tak napnutá, že jsem nezamhouřila ani očko. Furt jsem stopovala a asi ve 2 ráno byly bolesti po 7 minutách a v 5, když měl David stávat do práce byli po 6 a já mu říkám, že nikam nepojede, protože mě poveze do porodnice. Ale ať ještě lehne na znak, že chci být doma co nejdýl, abych fakticky přijela jenom na tu kozu a nemusela být na hekárně.
Tak usnul a 6 hodin ráno mi bolesti skončili :sweat_smile:

No ale zátka odcházela festově a tak jsme stejně do tý porodky sjeli. Zavolali jsme panímámě, aby přijela k nám domů (měla dovolenou) a hlídala Dádu, že nevim, jestli si mě tam nechaj nebo co. OK, přijela a mi jeli.
Na prohlídce mi bylo zděleno, že jsem na 2 cm otevřená a že je tam nález znatelný. Poslal mě na monitor a když se na něm neukázala ani jedna kontrakce (fakt nebyla ani jedna), tak mě poslal domu a že se to zase určo rozjede. Třeba dneska nebo zítra........

Manžel naprdnutej, že si mě tam nenechali a že musí zase do práce.
Odvezl mě domu a mezi dveřma jsem zase začala kontrakcovat :grinning: to bylo před 10 dopoledne a bolesti hned silný po 10 minutách :fearful:

Machrovala jsem, že ještě uvařim, tak jsem byla ráda, když tchýně a prcek vysmahli ven a já že se budu kroutit u plotny. No nic, lehla jsem na bok a snažila jsem se usnout. Na prd, bylo to tak auvejs, že jsem nemohla nic a na vaření jsem se z vysoka a bylo mi šumák, že v lednici není ani jogurt :grinning:

Mamka se vrátila s Dádou z procházky a já jsem se kroutila jako špalek. A to jsem byla takovej machr, že jsem měla bolesti po 6ti minutách a šla jsem vyvenčit před barák psa. :grinning:
Sousedi mě viděli z balkonu a hned věděli, že rodim :grinning: (pak mi to vyprávěli). Prej jsem byla jasná už z toho 5týho patra na pohled. Jenom na mě houkli "čau těhule" a když jsem zvedla hlavu a i na tu dálku zhlídli můj ksicht, tak se zděsili :grinning: :grinning:

No doma hrůza, kontíci po 5ti minutách byli od 12 hodin a já se u okna kroutila jako vzteklá a vyhlížela manžela, že mě odveze. Ještě jsem mu volala a machýrkovala, že to vydržim než mu skončí směna, aby chudák neměl problémy. Pak jsem se za to nenáviděla. Přijel až před 3, protože byla zácpa a já myslela, že vyskočim z okna a poběžim si to odrodit pěšky.

Vyhodil mě před vchodem porodky, že jenom zaparkuje. Tak jsem se opřela o sloup, který pod mým velením chytil vibrace jako při bouři a představte si, že mi pod šaty vlítla kurva vosa :angry:
Já bolesti jako sviňa a ona mě proháněla kolem sloupu jako pomatenou. Tak jsem jí plácla a šup pigáro do dlaně a než jsem se stačila rozčílit, tak šup pigáro do boku a pak odletěla nejspíš a nebo jsem jí v tom vzteku umlátila, to nevim. Umíte si představit pohled na tlustou ženskou, která zkouší karaoke u sloupu v rytmu regé????? :grinning:

Porodnice je v 8.patře a představte si, že mě u toho čekání na výtah předběhlo asi 12 cikánů, vtírlo se dovnitř a nechali nás na tý chodbě čekat na další :angry:
V dalším výtahu jsme vyfásli asi další 4 chlápky a já, kdyby mi nebylo tak zle, tak se posměju, protože holky,kdyby jste viděli ty jejich vystrašený pohledy, když mě to chytlo :grinning:

Přijali mě, vyšetření bylo na 4 prsty, tak jsem dostala klistýr a čistila jsem se. Do porodky jsme dorazili asi v 15:15. Pak monitor a bolesti.....furt dokola. V půl 6 přišel doktor (furt ten samej z rána) a řekl, že ať mi píchnou vodu, že jsem na 5ti centrimetrech.
Udělali a prý choďte, teď to bude teprve bolet. No po těch slovech jsem je chtěla všechny nakopat do přirození. Jako bych si ty bolesti vymejšlela. Ale jediný, co jsem byla schopná bylo, že jsem od toho lehátka udělala 3 kroky ke stolu a chytla se ho a nic víc jsem nebyla schopná. Nepoznala jsem začátek a konec kontrakcí. Byla to jedna mega moc velká a dlouhá a já funěla jako mantinel. Byla jsem v předklonu a nemohla jsem se narovnat. Tak jsem se podívala na sestru a dala pokyn "naklusej ke mě"
Říkám jí, že potřebuju tlačit, ale nehorázně, tak mě položila na lehátko, že mě zkontroluje. No a já jsem se otevřela na 10 centimetrů za 20 minut. Hnala mě na křeslo, který měli až vzádu na konci chodby (debilně vyřešený) to byla nejdelší procházka dne :grinning:

Prý ať tam vylezu a že už rodim, tak ať si pospíšim. Kurvajs a jak jsem se na ty Himaláje jako měla vyšplhat, když už jsem se bolestí klepala a byla jsem celá tuhá. No a když mi to řekla asi 4x a já furt u toho stála jako vůl, tak ten drobek sestra do mě z rozeběhem strčila já byla na koze. No holky malej byl venku na 3 zatlační. Pohoda. Šití málo, jenom prej abych měla nějakej důkaz, že jsem fakticky rodila :grinning:

Miminko mi brečí, jdu mamánkovat.....
2. zář 2009 v 07:47  • Odpověz
autor
No byla jsem hormonálně rozpoložená, že jsem si řekla o nadstandart a nad míru spokojená.
Naše porodnice je prohlášená a super porodnickej kolektiv.
Sestřičky jak z gyndy, tak ze 6ti nedělí úžasný. Doktoři parádní a fakticky jsem byla totálně se vším spokojená. Jako druhorodička jsem měla výhodu s kojením, že vim co a jak a tak jsem si už z domova vzala klobouček, protože mám plochý bradavky a super. Malej se bez něj nenají, ale už mám praxi, takže jsem hned nasadila táhnul jako divej. Domů jsme šli s porodní váhou a špuntík krásně prospívá.
Papká asi tak po 3 hodinách a já mám mlíka habakuk.
Jsem jako laňka, nic mě nebolí a hned po porodu jsem lítala jako drak. Na velkou jsem se nachystala s lněným semínkem a pohodička. Fakt jsem ve stavu jako z výrobny :grinning:

Jdu najít nějaký foto a hodit to do alboše.

Jinak přeji taky tak krásný porody a zdravá miminka :slight_smile:
2. zář 2009 v 07:59  • Odpověz
bobisek moc hezké až na to, že dostávám strach. V noci jsem vůbec nespala, dokonce jsem byla na koníkovi a psala Vám, ale není to tu, tak jsem to asi poslala někam jinam :grinning:
Dnes mám kontrolu a chci už rodit, protože jsem už úplně k ničemu. Včéra jsem už brečela, protože jsem byla s malou na zahradě a nemohla jsem jí naložit do auta přes tu kyčel jí nedokážu zvednou a usadit jí do auta(máme třídvéř) hrůza.
tak se opatrujte a pozdravujte miminka.
2. zář 2009 v 08:05  • Odpověz
autor
Koukala jsem vám na fotečky :wink:
Misko gratuluju k allbíku, šuší paní
Baru, Honzík je krásnej a jak mu to tam se ségrou sluší
Veru, malá je tak hezky čistounká, bez pupínků a ty nacumlaný tvářičky :slight_smile:....krásná
Markét, Péťa je celá ty :wink:

.......... no prostě máte hezoučký miminka všechny :slight_smile:
2. zář 2009 v 08:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.