• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Přidala jsem pár fotek do alba, i s malou jak drží malýho :grinning:
3. zář 2009 v 10:16  • Odpověz
Hoj holky

Barco jdu se podivat na tvoje ditka :slight_smile:
3. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
Ahoj holky, barco, krásný fotky! :dizzy_face:
U nás nic, nic, nic... :slight_smile: no nevadí no... asi to mám po mamce, ta přenášela všechny tři, z toho dvě stihla porodit den před vyvolávačkou, bráchu teda na vyvolávačku no... :unamused:
3. zář 2009 v 11:30  • Odpověz
čusky, tak já taky stále celá.
Barča krásný fotky a co malá na bráchu dobrý?
Jinak s těmi obříky já nemám strach, ale jednu holčinu 3 800 už doma mám a druzí prý bývají větší . Dnes mám termín a malou jsem rodila přesně v termínu , tak jsem zvědavá. Tak zatím večer juknu.
3. zář 2009 v 15:57  • Odpověz
Romčo, já mám termín zítra a taky vůbec nic:slight_smile: já už se začínám smiřovat, že budu mít porod chemicky rozběhnutý.-(
3. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
ahoj.tak mi už pomali priberame.Koukam že se ješte trápite. :confounded:
Už aby ste to mali za sebou.Mam novy fotky tak mrknete.Sou to takoví lepidla,bez sebe ani na kousek :grinning:
3. zář 2009 v 17:51  • Odpověz
autor
Jo mě taky strašili, že druhý je větší a nakonec to bylo uplně jinak.
Dáda měl 3580 g (42 tt)
Míša měl 3250 g (40 tt)

No ale kdybych přenášela jako u Davídka, tak by brášku určo předehnal :wink:

Jinak se u nás netrhnou dveře s návštěvama. Jsem totál unavená a mám z těch lidí dost. Sice dělám a vypadám dobře (po porodu), ale tělo to ještě musí pobrat a srovnat se.
Dneska mám krizovku. Jdu hodit sprchu a pak lemru na gauč asi.

Byli jsme dneska na kontrole u naší obvoďačky.
Miška má už 3470 g :grinning:, tímhle tempem bude mít 10 kilo na půl roce :grinning:
Malej dostal nějakej recept na ty osypky a prý to nejspíš opravdu bude reakce na tu hnus aviváž.

takže mě čeká přeprat mu šatník a velkýmu taky, protože nevim, co jsem v tom prala a co ne. No fakt, jako bych se doma nudila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2009 v 18:22  • Odpověz
Ahojky těhulky a maminky,
tak my jsme od 15 hod. spolu s Peťulkou kounečně doma!!!!!!!!!!!!!
Peťka má dnes 21 dní, váha 2400g, a 48cm - vyrostla nám o 7 cm!!!
Je to náročné, zůstali jsme u odstříkávání mlíčka a krmení z lahviček, do toho cvičíme vojtovku, takže až trošku najdu svůj rytmus a režim, dočtu vás. :slight_smile:
Mějte moc pěkný večer :slight_smile:
3. zář 2009 v 18:26  • Odpověz
market, to je super! A teda Petruska roste jak diva!!

Jinak u nas taky furt navstevy, ale povolila jsem jen babicky a dedecky, ale stejne je tu porad nekdo, nastesti to babicky pojaly jako soutez ve vareni :slight_smile: a chodi s batohama jidla, coz mi vyhovuje, protoze nemusim varit :slight_smile:
3. zář 2009 v 18:49  • Odpověz
Bobisek- malá měla 3800 ve 40+0 a malého budu asi přenášet, protože by jinak musel ještě dnes na svět což nepředpokládám. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak od zítřka přenáším a mám kontrolu až po týdnu což mi taky moc nesedí, protože s tím mám ve svém okolí špatné zkušenosti, ale to psát ještě nebudu leda až budou všechny miminka na světě.
Akte -to odstřikování je náročné, ale kvalitní odsávačka by měla trochu pomoci. Já mám medelu a byla jsem docela spokojená i když bych asi potřebovala větší tah :grinning:
3. zář 2009 v 19:24  • Odpověz
holky tak já jsem taky stále 2v1 :frowning2: zítra ráno jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá jestli něco pokročilo ...
fotečky jsou roztomilé :slight_smile:
s těma návštěvama to nepřehánějte, kamarádka co rodila v dubnu, vydržela návštěvy dva měsíce a pak se normálně sesypala, takže bacha na to.
3. zář 2009 v 19:57  • Odpověz
Ahoj kočky, rychle koukám co nového, malého na rukách, konečně trochu spí.

Mišo, dneska jsem na tebe myslela, že ti písnu smsku, ale koukám, že jsi ještě vcelku. No ale taky už to máš za pár. A fotky máš pěkné, byla jsi v té Porubě u fotografky?

Holky- prosím vás, máte už nějaký režim? My ještě nee, malý by pil po hodině, je přisátý tak půl hoďky, no v podstatě kojím co půl hodiny. Kdyby nebyl Jirka doma, tak nevím. Teď v sobotu jede do toho Brna, tak jsem zvědavá, jak to tady zvládneme. Bobi, myslím na tebe, Jirka tahá kameru i foťák, takže pak ti pošlu foto mailem, pokud bude i dvd, tak se domluvíme a pošleš adresu, jestli budeš chtít pro drahého. Ale zatím je čas.

U nás teda návštěvy nehrozí, redukuju to, i když někdo s hrncem by se mi hodil. Jsem ráda, že zvládnu vyprat a běžně pouklízet, ale nějak nestíhám žehlení, vytírání.

Už jsem pofňukala, když to na mně padlo, jo hormony, to jsou mrchy.
Ale byli jsme u doktorky, a sem tam na dokrm máme povolený Nutrilon, a po něm malý vydrží spát 3-4hodiny, takže na noc dobrý.
3. zář 2009 ve 20:24  • Odpověz
Holky, všem 2v1 přeju, aby jste se brzo rozpadly a jdu kouknout na vaše dítka.

Mějte se pěkně a dobrou, jak bude čas, zase kouknu. A prosím vás napište mi, jak to máte s kojo. Jestli se vám budí taky co chvilku, jsem z toho na nervy, usínám ve stoje, ale jestli to máte stejně, tak mně to hodí do pohodky. Kujííííí a pa.
3. zář 2009 ve 20:26  • Odpověz
ahojky, tak kaa zatim zadny rezim nehrozi, mala se budi na kojeni jak kdy, ale snazim se ji udrzet tak 2-3 hodky, doporucovali mi to v nemocnici, pry kdyz se koji moc brzy, tak miminku davas pouze predni mliko a to je jen na zahnani zizne a pak teda ma brzo hlad, tak doporučovali aspon 1,5 až 3, pokud spí díl tak klidne i vzbudit. Ja kojim uz jen z jednoho prsa a tak 15 minut, když nechavam odrihnout a vrti se, tak dam z druhyho prsu na chvilku, uvidime az v utery, jestli mala neco pribrala, ale v nemocnici ji to tak stacilo.

marketko odpoledne jsem na tebe myslela, je to super, ze uz drobka mas doma, je videt, ze si spokojena, to pak mimco rychleji roste :grinning:
3. zář 2009 ve 20:52  • Odpověz
sas no ale když mi křičí dřív, a je to hlady???neradili ti, co s tím?nám zas řekli, kojte, kdy si řekne :unamused: . a Kubík mi právě nespí :angry:
3. zář 2009 ve 20:58  • Odpověz
Kaa- zkusila jsi dudlík???
Měla jsem tohle u prvního dítěte, pořád jsem dávala prso a pořád pil - dudlíka nechtěl, ale ty bradavky, au au au.
Lucinka spí jak andílek, sice u toho pořád "cmuchá", takže chůvička každou chvíli reaguje,ale dobrý. Přes den spí 3-4 hodiny v kuse, někdy 2, v noci víc kouká, ale nakrmím a pak už jen dudlík, popř. za další hodinu(nejdřív), vytáhnu prso znovu, na chvíli. Venku spí celou dobu v kočárku, dnes jsme byly spolu nakoupit, dvě hodiny venku a pak ještě tři hodiny dospala doma při otevřeným okně. Kdyby si to obrátila, bylo by to úplně OK, ale takhle aspoň stíhám vše v pohodě, občas se nudím. Teď jsem přijela z práce, připravovala jsem podklady pro výplaty, musím je spočítat a o víkendu v práci udělat - takže bude hlídat taťka nebo babička. Jen musím nakrmit a pak na tři hodinky pryč, max. Celkově si neskutečně užívám pohodu, těším se, až se malá probudí, jak bude honit pusinkou prso(to je boží) a až se bude na mě dívat těma tmavýma očkama na rameni, když si má odříhnout po krmení. Většinou se to povede,ale stejně dostane škytavku - ono to mlíko dost teče samo, tak hltá a pak škytá. Dneska se dvakrát zakuckala a ačkoli je to blbý, strašně mě to rozesmálo, jak se divila, co se děje...na škytavku už si chudinka zvykla,ale tohle bylo nový a koukala jako telátko :grinning: .
Holky- čekatelky, moc na vás myslím, vím, jaký to ke konci je, když člověk pořád jen čeká,"kdy už" a chce to mít za sebou. Držte se!!!
Barčo, malej je krásnej :wink:
Kaa - ono když dítě křičí, není to jen hlady, můžou ho trápit prdíky, nebo prostě nějaká nepohoda v bříšku, nebo se chce jen přitulit k mámě a prso je jistota. Já nejdřív malý dávala sát malíček, pokud měla hlad, tak se naštvala, pokud ne, tak ji to uklidnilo. Hodně na něj mluv a snaž se neznervoznět (je to těžký, já vím), pokud nezabere dudlík, konejšení, hlazení, pusinkování, prostě hodně velká blízkost, tak zkus nakrmit...držím palečky, ať se to srovná,ale nevěš hlavu, ještě je na nějakej "pevnej režim" brzo.
3. zář 2009 ve 23:11  • Odpověz
Markétko, gratuluju a přeju, ať dál roste Petruška jako z vody :wink:
3. zář 2009 ve 23:14  • Odpověz
Přihodila jsem další 4 fotky do alba :wink:
3. zář 2009 ve 23:57  • Odpověz
ahoj, nas Tomasek je zatim zlaty, klidny mimi, asi se to zmeni, ale za cely ten tyden, co je tu s nami jsem ho slysela zaplakat 2x a to jeste jen kratce, porad spinka, i na krmeni ho musim budit, krmime cca po 3,5h, uz vysaje :slight_smile: 90ml, davam BeBu HA, protoze tu dostaval v porodnici, ale od dalsi pixly chci prejit na nutrilon, zda se mi lepsi
4. zář 2009 v 08:06  • Odpověz
kaa, neboj, určitě se to změní, já to tak zažila s Johankou. Ona pila snad pořád a já byla hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no teď jsem taky,pro změnů z prdíků :grinning: .
kaa, malá mi vždycky vydržela max. 1,5 hod a to bylo fakt max. Doktorka mi říkala,že musím vydržet dýl. Navíc malá měla reflux,takže furt ublinkávala, někdy i házela pěkné tyčky :grinning: ,takže jsem začla dávat Nutriton, vlákninu na zahuštění a pak se to zlepšilo. Ale to se tě netýká,protože reflux nemáte.
No, myslím,že je to i tím co psala sasanka. Když pije dítě z jednoho prsu,tak nejdříve mu jde přední mléko,které je na žízeň, je míň husté a má hodně cukru a zadní mléko je tučné a výživné,takže víc zasytí. No a já když kojím,tak dám jedno prso a když malej pije chvíli,tak nechám odříhnout a pak mu to stejné prso ještě dám. No a pak většinou usne. Po těch dvou ,tří hoďkách dám prso druhé. No a tak to dělám furt.
Ale malej teď zas v noci furt saje,protože se tím utěšuje z prdíků :grinning: . Furt chce být u prsa a jak se přisaje,tak konec,nesaje a tlačí u toho :grinning: ...

Holky, držím pěsti ať se vám to rozjede.
Romco, lituju tě, co to máš proboha za doktorku :frowning2:

Holky, koukala jsem znovu na miminka, jsou nádherné :slight_smile: a ještě marně hledám foto Tomáška od zazit :slight_smile: .
4. zář 2009 v 09:42  • Odpověz
Ahoj holky, koukám, jaký máte trable... každá doba má svoje co?:slight_smile: Já jen píšu, abyste věděly, že t furt straším:slight_smile: A asi strašit dlouho budu, pže se absolutně nic neděje (dnes mám ofikoš termín)...
4. zář 2009 v 09:52  • Odpověz
Krásné ráno,
zazit, veruska: rosteme pěkně, snad to tak bude pokračovat :o), návštěvy nás teprve čekají :pensive:
romca: taky mám medelu (pístovou), uvažuji o dokoupení strojku do elektřiny, aby to šlo rychleji
Kaa: my máme režim danný, malá papá v 1,5,8,11,14,17,21 hod. z lahvičky po 70ml, papání nám trvá asi 20minut., ale těch věcí okolo je strašně moc
4. zář 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
Ahojky, mi máme tak režim půl na půl
Malej si dost převzal zvyky ještě z těhu a fakticky mi celý dopoledne prochrápe, kolem oběda se probere a je tak 1,5 hodinky vzhůru, pak se budí kolem 4 a to vydrží být čilej i 3 hodiny. Ale nepláče, jenom chce povídačkovat a hubičkovat a být středem pozornosti.
Koupu na 7, pak hodim kojeníčko a tak od 8 do půl 1 ráno chrní a pak se to kojdění většinou střídá po 2-4 hodinkách.
Kaa, když je vzhůru, tak by byl taky u prsa furt, ale cumne a usne na chviličku, pak si cpe do pusinky ručičky, že jsem ho ošidila, tak mu dám to samý prso co posledně, aby se zacpal zadním mlíkem. A když řve už po hodině, tak mu taky narvu to samý, aby se zasytil.
Jinak je střídám a saje tak těch 20 minut. Musíme čekat na krkajdu, protože pak blinká jako amina a někdy si říkám, že celý to snažení o nakrmení skončilo na pleně
4. zář 2009 v 10:37  • Odpověz
autor
Teda Market, vy máte tak přesnej režim, jo?
To ti gratuluju :wink:

Holky, nestresujte se, ono to miminko už brzo bude s vámi :slight_smile: Vydrž Prťka :grinning: .......
4. zář 2009 v 10:39  • Odpověz
jee bobisku, ty už maš mimi :sweat_smile: tak to strašně moc gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face:
4. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
Bobisku: máme, měla ho tak tři týdny v porodnici se sestřičkama tak já se snažím to udržet, na krmení se ještě samy nebudíme, tak i možná proto. Koupat budeme dnes prvně asi tak kolem půl osmé, to bude :grinning:
Vzhůru jsme od 0:30 tak do dvou ráno, povídáme si (neplačeme) a teď ráno byla vzhůru od půl deváté do desíti, jinak spinkáme. Odpoledne bych chtěla projet kočár na poštu, vyzvednout ohřívač lahviček, ale uvidíme asi bude doma hlídat tatínek (vzal si dnes volno), protože u nás prší :confounded:
4. zář 2009 v 10:57  • Odpověz
markétko, zdravím Peťulku doma :slight_smile: , já to přehlídla,že už jste spolu. Ale krásně přibrala a vyrostla :slight_smile: , mazec!!! Je to bojovnice :slight_smile: , všechny naše mimča tady předběhne, uvidíš :slight_smile: ...

Taky mám medelu, ale odstříkávám jen občas, když mám moc mlíka a bolestí to nemůžu vydržet.

Bobi, přesně tak kojím i já :slight_smile: . Když má ještě hlad,dostane to samý prso,ať se zasytí.

Jinak holky, závidím vám ten super klídek, já to nemám, malej má furt prdy jak blázen :grinning: . No ,ale když jsme přišli z porodky,tak jsme to taky neznali, byl zlatíčko, začlo to až po týdnu, tak doufám,že vás to taky ještě nečeká, to bych nikomu nepřála :frowning2: .
4. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
Ahoj holky, tak ja se hlasim taky porad v celku, ale ja mam asi jeste cas. ale uz by se hodilo nejake nove mimi, tak katw sup sup :wink:

holky se tu uz bavi o kojeni a tak, no a my furt do kolecka, ale prijde to i na nas.

Kaa taky jsem na tebe myslela, ze ti pisnu sms, ze asi neni cas. Ale asi jste v Kubikem v pohode, no az na ty problemy o kterych pises, ty ja jeste neznam :unamused: Byla jsem tady u nas v Zabrehu jsem si nechala udelat jenom tak na rychloku dve fotky at mam aspon neco. Do poruby se mi nechtelo. a uz chodite ven s malym?

Idu kuknut na vase miminka
4. zář 2009 v 11:12  • Odpověz
zdravím

akteram, teda nezastavíš se s tím krmením, je to na jednu stranu dobré, víš, kdy dát jíst a navíc si můžeš odběhnout a manžel tě zastoupí.

barčo, já vím, co jsou prdíky, zažili jsme je v nemocnici a každý den doma s nima bojujem, buď je to přes den - což se dá zvládnou lépe nebo v noci a to se vůbec nevyspíme, no a mezi tím jen pořád chrní.

zazit teď jsem tu měla porodní asistentku a ta mi dala typ na super homeopatika, která mají nastartovat kojení, tak pokud ještě něco chceš zkusit, tak se to jmenuje ricinus comunis 5 CH (2x denně se to cucá)
4. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz
sasanko, presne tak, bud pres den nebo v noci a mezi tím chrní, tos vystihla uplne presne :grinning:
4. zář 2009 ve 12:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.