• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Tak se mi v rychlosti podarilo dat do alba par fotek Tomaska, tak Barusko uz uvidis i posledni miminko darebny maminky, ktera nebyla schopna tam ty fotky dat :slight_smile:
4. zář 2009 ve 13:08  • Odpověz
A taky jsem konecne omrkla vsechny doposud vylihla miminka a teda holky - musime se pochvalit :slight_smile:, vsechny jsou neskutecne roztomily a krasny!!
4. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
zazit, super :slight_smile: , ted jsem na to koukla a malej je krásnej :slight_smile: . Na té poslední fotce je jak holčička, má takové krásné jemné rysy..
4. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
no tak já se prásknu, já ještě nedodala ty fotky, mám šikovnýho manžela, který v době, co jsem byla v porodce tak uklízel a já teď nemůžu najít kabel :grinning:

jinak fakt je ten, že všechna miminka jsou strašně roztomilá, mohla by se účastnit soutěže
4. zář 2009 ve 13:27  • Odpověz
tak sasanko šup šup hledej kabel ať se můžem mrknout na malou Magdalenku :slight_smile:
4. zář 2009 ve 13:39  • Odpověz
holky malej mi celej den spí a pak má spát v noci,že :grinning: . Jenže já nemám to srdce ho budit. Po dvou hodinách se budí sám, přebalím ho, dám mu prso a u toho zas usne, pak si grgne ve spánku opřený o mé rameno a spí dál :grinning: . Už si začínám myslet,že to jeho tlačení v noci je jen zástěrka pro otočený režim :grinning:
4. zář 2009 v 16:24  • Odpověz
ahojky, tak u nás stále stejný.
zazit malej je moc krásnej.
Holky mám dotaz. Nevíte jestli když jsem rodila císařem, tak mi druhý můžou vyvolat nebo se nevyvolává. chtěla bych jim navrhnout už to vyvolání.
4. zář 2009 v 16:29  • Odpověz
autor
Ahojky kočendy, tak jsem byla dneska poprví kočárkovat. Hodili jsme s Davídkem malou procházku jenom v blízkosti baráku a byla to paráda. Dáda poslouchal a malej krásně chrupal :wink: :wink:

Jinak mě po obědě přepadla lenora a vytuhla jsem s Míšou u kojení. Hodili jsme polohu v leže na letišti a oba jsme se probudili spokojený :slight_smile:

Zazit, malej je fakt kouzelnej. Máme to opravdu všichni výstavní miminka :grinning:
4. zář 2009 v 16:59  • Odpověz
my byli taky prvne kocarkovat :slight_smile:, desne hrde jsem si vyslapovala :slight_smile:

Katwind, tes se - teutonka proste nema chybu :slight_smile:
4. zář 2009 v 17:11  • Odpověz
ahoj těhulky a mamulky,
od včera od večera mě pravidelně tvrdne břicho a chvilkama to i dost zabolí ...a po dnešní kontrole v porodnici se to už připravuje CTG byly knečně dvě pěkně vlnité čáry, nevěřícně jsem na to čučela, už se otevírám huráááá třeba se přes víkend rozpůlím :wink:
4. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
zazit, super, už s etěším :dizzy_face: i když já bych se těila už i na proutěný retro kočár :angry:
4. zář 2009 v 17:22  • Odpověz
tak holky přidala jsem tam nějaké fotky Majdy
4. zář 2009 v 17:56  • Odpověz
Zazit, malej je krásnej :wink: - hlaďoučkej, spokojenej, gratuluju ještě jednou :slight_smile:)
Sasanko, Majdalenka je taky moc krásná holčička - souhlasím se Zazit, že se nám ta
naše miminka vyvedla :wink: . Teď ještě poslední loudálkové a vánoční miminka budou
komplet - se těším :slight_smile:).
Beeruško - držím palce, ať se to rozjede...
a Katwin - tobě samozřejmě taky!!!!!!
To je adrenalin :wink:
Romčo, já vím, že bys chtěla mimi u sebe, ale zkus vydržet, až si řekne samo - vyvolávačka
není nic moc :cry: - snad se to rozjede samo, myslím na tebe !!!!
4. zář 2009 v 18:11  • Odpověz
Holky, děkuju za podporu, jste fakt všechny moooc hodné, snažíme se bojovat, nějak ty hormony se mnou mlátí, těhotenské byly v poho, teď ty "maminkovské" jsou horší, sem tam i ukápne slza :slight_smile: , ale s tím papáním se snažíme, i když by bylo jednodušší strčit mu flašku s Nutrilonem, ale to nechci, takže přes noc fičíme na Nutroši a přes den přikládáme na kojo, tak snad se to ještě rozjede :wink: .
A když pláče, tak zkoušíme přebalit, kojo a pak povídáme, je super pozorovat, jak malý začíná reagovat a udrží trošku pozornost.

Miško- no zatím nic moc extra legranda, ale jak jsem psala, Jirka mi hodně pomáhá, no zlatý chlap. Holky, vy co máte dvě děti, tak to teda smekám, já mám pocit, že každým dnem padnu na hubu. Ale ona ta příroda to dobře zařídila, porodní bolesti zapomenete, zůstanou jen pěkné vzpomínky a zbytek člověk nějak klepe.

Včera jsme byli na procházce, tak jsme fotili jak diví, s Quinny se teda jezdí suprovně, malý byl spokojený. Škoda, že u nás bylo dnes hnusně, jinak bychom zase vyjeli, uvidíme jak zítra bude.
Jak budu mít víc času, tak dodám fotky.

Veruško- závidím nudu :grinning:

Holky loudalky, pospěšte, ať máme nové přírůstky :grinning:
4. zář 2009 v 18:32  • Odpověz
kaa, ono se to podda! Nektery maminky se plne rozkoji treba az tri tydny po porodu, hlavne to nevzdat, i kdyz chapu, ze to musi byt psychicky narocny!!

Ja vam v kratkosti popisu, jak vypadala moje snaha o kojeni - po cisari se to pry rozbiha pomaleji, takze prvni dva dny po porodu jsem se nestresovala a cekala, zkousela jsem malyho prikladat, aby se to rozpohybovalo, no ale sestricky mi to moc neukazaly, takze po nekolika prilozenich, kdy nic neteklo mi praskly obe bradavky :frowning2:, fakt zazitek - melo to jeste dohru - mela jsem malyho pres noc u sestricek (prvni dve noci po cisari ho nedavaji na noc k maminkam) a rano mi ho privezly a on mel na rukavickach, dupackach a plince pod hlavou takove divne tmave skvrny - blinkani, ale fakt az cerny barvy, tak jsem se totalne vydesila a on chudacek nasal trochu krve z te praskle bradavky a pak to vyblinkal, no nic, pak se mi prsa zacaly konecne nalejvat - tvrdly jako sutry, mela jsem je uplne boulovaty cely, tak jsem si nechala koupit kloboucky a mazala prsa bepanthenem, jak vztekla, aby se brzo zahojily, a tema klonouckama to ani nebolelo, kdyz malej tahal - ale ani z tech nalitejch koz proste vubec nic nevytah - kojila jsem treba 15min a on byl uplne hotovej a pritom vaha ukazala jen +10ml :frowning2:, zkousela jsem odssvacky - normalni, elektricky (to jsem myslela, ze se bolesti pocuram) a neteklo proste nic
4. zář 2009 v 18:47  • Odpověz
pritom me ty prsa natekly snad na vel. G nebo nevim, byly snad tunovy, chodila jsem furt do sprchy na horkou vodu a pak rozmasirovavala ty nejvetsi boule a pak zkousela prikladat nebo odssvat, ale furt nic, no a v utery jsem je jeste mela natekle, furt zkousky a od stredy do dneska boule pomalu mizely, prsa mekly a dneska jsem oblikla podprdu, co jsem nosila pred tehu (C), takze je to v prd....
4. zář 2009 v 18:52  • Odpověz
Holky, já vám dám loudalky... a ještě nás děsit, že vyvolávačka není nic moc... a co jako máme dělat? :astonished: :cry:
4. zář 2009 v 18:53  • Odpověz
kat, ono se to rozjede samo, neboj, prvorodicky proste casto prenasej, ale do faze vyvolavacek se snad nedostanes -a rekl ti dr jakej je plan? Do kdy bude cekat?
4. zář 2009 v 19:03  • Odpověz
No Zazit- uvidíme, ale s tím kojo to máme podobně, v porodce jsme podle váhy tahali tak 10-15ml, a teĎ ve středu mně doktorka nechala nakojit v ordinaci, že to povážíme a nic. No u mně to neteče, ale kape, ale aspoň to.

Zazit- a myslíš, že se ti to ještě nerozjede? Mně prsa taky ztvrdly a teď je to lepší, kape.....

Kat- jo buď v klidu, vždyť víš, jak jsme tady všechny stresovaly, že neporodíme a podívej, půlka už má miminka doma. Abys v noci nejela :grinning:
4. zář 2009 v 19:29  • Odpověz
Holky, dala jsem zatím 3fotky do alba, jsou z telefonu, z foťáku budou později.
4. zář 2009 v 19:44  • Odpověz
http://www.super.cz/bulvar/hvezdne-kauzy/34189-tehotna-belohorcova-budeme-mit-salmu-hajek.html :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jejich starosti mít, no však je to po porodu přejde.....

No nic, jdu se věnovat děťátku, nějak se v pelíšku vrtí, bude vstávačka :slight_smile: .Paaa
4. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
Kaa - Kubík je taky moc krásnej!!!!!!!!! Fakt hezký miminko :wink:
Katwin - já to nemyslela zle, já jen, že po mý první zkušenosti bych dobrovolně(pokud se miminku daří dobře, to je jasný) do vyvolávačky nešla - strašit fakt nechci a dělat chytrou už vůbec ne...
:slight_smile:
4. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz
autor
Jéééé, Kaa, vy máte plešounka :grinning:
Konečně víme jak vám dětičky vypadají holky. :wink:
4. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz
Kaa, ja myslim, ze uz asi ne - prolejvam se furt kojicim cajem, ale mne se proste ty prsa vratily do stavu jako pred tehu - jsou ted uz uplne mekooucky a z nalitejch fakt snad vel. F, pres tehu vel. DD jsou z nich ted moje puvodni C, tak nevim, jestli osum dni po porodu se zacne jeste neco dit, zitra si v lekarne zkusim koupit ty homeopatika, jak tu nekdo doporucoval, na druhou stranu se bojim, ze Tomasek si uz zvykl na flasku a dudlik, no to vis, ze bych si prala aby se to jeste spustilo a kojila ho aspon rok, ale kdyz neni, tak neni :frowning2:
Mam to cely nejaky na prd - cely tehu v poradku a pak se mi vubec nerozbehl porod a ani laktace, docela by me zajimalo cim to jako je?
4. zář 2009 ve 21:43  • Odpověz
Ahoj holky, tak my už to máme také za sebou :slight_smile:
29.8. se nám narodil Petřík. Měl 3450g a 50cm.
Při obídku mi praskla voda a jelo se . ve dvě odpoledne monitor, porodopis, kontrakce slabé. Byla jsem na dva otevřená. Dlouho se nic nedělo, tak mi dali oxitocin. Ten na mě zabral okamžitě, zavolala jsem si manžela. kontrakce jsem tentokrát vydýchavála úplně nádherně. Otevírala jsem se pomalu, měla jsem nepřipravenou branku, tak mi tam trochu pomohli a za chvilku se malej narodil. Vše šlo hladce. Jsem ráda, že mě tam nenechali trápit se dlouho.
také vložím nějaké foto, ať máte představu :slight_smile:
5. zář 2009 v 05:54  • Odpověz
vroni. velká gratulace . Tak porod byl taky asi super. No já jsem zvědavá na sebe jak to zvládnu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ještě ty fotečky ať se můžem juknout. :grinning:
5. zář 2009 v 06:40  • Odpověz
vroni, velka gratulace!!! K miminku i pohodovemu porodu!

Jinak u nas uz mame docela rezim nastaveny - maly se budi po 3,5h, prebalime, dame mlicko a chrnime znova - jedno mezidobi mezi krmenimi prokouka - vychazi to hezky vecer - takze koupeme kolem pul devate, a je to sranda - prdi, jak starej chlap a po krmeni zacne strilet :grinning: do plinek a nadeleni je hotovo :grinning:, porad neplace, trosku natahuje jen kdyz se mama louda s mlickem, ale to uz taky vychytavame - pripravim si mlicko pred prebalovanim a na ohrivaci lahvicek jsem uz vychytala stupen, ze za dobu prebalovani se akorat mlicko ohreje, takze pak upaluju do kuchyne a mlicko se serviruje hned, ale jsem stejne uplne vyrizena uz, ale je to proste kraaaasa, nemuzu se na nej vynadivat
5. zář 2009 v 07:34  • Odpověz
ahoj holky, tak se to snad i u mě rozjelo, vypadá to na kontrakce po 15 minutách , no úplně něco jiného než u holky, kdy jsem je měla od začátku co 3-4 minuty. Zato jsou silnější, tak jsem zvědavá snad se to rozběhne.
5. zář 2009 v 08:06  • Odpověz
romi, pamatuj, že kontrakce jsou kamarádky :wink: jela jsem do porodky s velmi dobrou náladou, že už to utrpení z těžkého bříška skončí. držím pěsti!!
5. zář 2009 v 08:08  • Odpověz
zazit, zvládáte to dobře. určitě je to větší honička s těmi lahvičkami,ale hlavně aby miminko prospívalo.
mojí mamce poprvé také zatvrdlo mlíčko, už se jí nerozjelo, podruhé už kojila. třeba ti ještě vznikne. ale to chce neustále přikládat.
5. zář 2009 v 08:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.