• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
Kočičky, tak to moc gratuluji ke kontíkům a k Petříkovi :slight_smile:
To je parádička jak se to rozrostlo.
takže poslední ke Katw a Miska?
Zaznělo tu, že poslední zakládá nový téma, tak už přemýšlejte kam nás holky přesunete :grinning:
Držim palečky,aby to taky bylo brzy :wink:

Kaa
Já jsem ti totál zapomněla odepsat na tento víkend s Ferrari.
Manža byl celej vyprdnutej, že jsi mu takhle pěkně nabídla a naservírovala. Bere to všema 20 a já se s tebou pak domluvim i na tom DVDčku a tak.
Jsi prostě zlato a ten tvůj Jířa taky :slight_smile:
5. zář 2009 v 08:59  • Odpověz
bobisku ještě jsem tu já :angry: kontrakce mám ale po hodině až hodině a půl ... celou noc a jinak nic :frowning2:
k novým miminkům gratuluju :slight_smile:
5. zář 2009 v 10:03  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se konečně vyspala, malej spal krásně, usnul v devět večer, pak se vzbudil v jednu, ve dvě zas vytuhl a vzbudil se v pět a pak až ráno v osm. No takhle kdyby to bylo,tak mi to vůbec nevadí :grinning: . Ale taky jsem včera jedla strašně málo, takže jsem asi nesnědla nic co by mu dělalo zle. No budu si muset hlídat jídlo,ale nechci hladovět. Ale úplně jsem vypustila cibuli, česnek, ani do jídel ho nedávám a když jo,tak to nejím. Včera jsem měli špagety a já tu směs na ně vůbec nejedla. No uvidíme, třeba to byla náhoda,že spinkal :slight_smile: .

Kaa, sasanko - Kubík a Magdalenka jsou krásné miminka :slight_smile:

vroninko, gratuluju k miminku :slight_smile:

romco, beeru, kat - holky, držím pěsti ať se to rozjede :slight_smile:

misko, mariv - vám už to taky uteče :slight_smile:

Holky, teď si všímám,že mariv tu nebyla dva dny? Teda dnes je to druhý den, tak že by? :slight_smile:

zazit, s tím mlíčkem mě to mrzí,že se ti ztratilo a vlastně vůbec nespustilo, ik když jsi měla prsa evidentně nalité :frowning2: . Kdoví kde byla chyba, možná jsi měla ucpané mlékovody, někdy je to prý z velkého množství tekutin. Ale jak píše vroninka, třeba by se to ještě zpustilo,ale to bys musela přikládat hodně často, víš jak jsem psala o tom, že v minulosti,když matka zemřela u produ,tak se u babičky vytvořila laktace,když přikládala dítě a mohla kojit za matku. Ale je fakt,že malej už se ti zvyknul na flašku,tak by možná ani nechtěl a navíc jestli máš bolavé bradavky,tak to je taky nepříjemné, to já zažila docela ve velkým s Johankou :frowning2: a trpěla jsem jak kůň, měla jsem i teploty, hrudky v prsu, a na bradavce centimetrovou ragádu plnou hnisu a krve. Ale šla jsem k doktorovi a ten mi dal nějakou zázračnou mast, a vyléčilo se to a nakonec jsem kojila do 21 měs.
Ale ty to nehroť, jestli už jste si zajeli nějaký režim a nejde to,tak to tak nech. V dnešní době už jsou velice kvalitní UM,takže se nemusíš bát,že bys malého šidila. Akorát přijdeš o tu pohodlnost,že to nemusíš chystat no :frowning2: ,ale i na to se dá zvyknout a máš zas výhodu,že to může nachystat i manžel :slight_smile: .
5. zář 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahoj holky, gratuluju k novým miminkům... :dizzy_face:
5. zář 2009 v 10:44  • Odpověz
Ahoj barco a holky, kdepak ja a rodit, vzdyt vam rikam, ze budu posledni :( Jen jsem ted nejak nemela naladu na nic. Jsem nejaka nachcipana, kaslu a soplim a od stredy uz toho mam nejak plny zuby. Do te doby pohoda, ale pak se to nejak zvrtlo a uz bych chtela mit taky Agatku u sebe. Vubec se nevyspim, boli me klouby, kycle a snad vsechno, ale tomu ze by se chystal porod teda fakt nic nenasvedcuje :frowning2: V utery jdu na kontrolu, tak uvidime. Jinak moc vcem gratuluji k miminkum, jsou fakt vystavni, jedno vedlo druheho! A drzime pesti at pekne papaji, spinkaji a delaji vam jen radost.
5. zář 2009 v 11:27  • Odpověz
Vroninko- gratulujuuuuuuuuuuuu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , ať Petřík roste jako z vody, míry jsme měli podobný (3440g,48cm).
5. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz
Holky tak brouzdám po internetu a narazila jsem na celkem dobrý přehled toho co nejíst při kojení (a obzvlášť v šestinedělí), tak vás to třeba inspiruje :wink:
http://www.babyonline.cz/maminka/vychytavky/kojeni/=/v/2831.html
mariv brzo se uzdrav
5. zář 2009 ve 12:29  • Odpověz
dekuji beerusko, snad se stihnu uzdravit jeste pred porodem, i kdzy jak to tak vypada, tak mam na to uzdraveni jeste casu dost... :unamused:
5. zář 2009 ve 13:49  • Odpověz
Ahoj kočky gratuluji k miminku Vronince, že by se teda rozjelo druhé kolo :slight_smile:

Zazit- tak to je mi líto s tím mlíkem, já asi taky tak brzo dopadnu. No ale řeknu ti,, radši krmit dítko z flašky, než aby mi tu kříčel hlady, byl chudáček úplně rudý a ten řev skoro nelidský. Už jsem to obrečela, že nemám dost mlíka.

Bobi- Jirka vyjel dneska v šest ráno, už mi 2x volal, že to tam je super, ale aby se všude dostal, tak vstupenka ho stála 700,-+dálniční známka+nafta+jídlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: .No ale kdo ví, kdy to zase bude, tak jsem mu to povolila :grinning: . A prý fotek a videa bude habaděj :grinning: . Aspoň budeš mít od manži chvíli klid. :slight_smile:
5. zář 2009 ve 13:55  • Odpověz
barusko, ja ho pres ty kloboucky prikladam - nastesti ty kloboucky jsou jak ty dudliky od flasky, takze se necha chudacek lehce oblbnout :slight_smile:, prikladam ho kdyz ma hladik a silu sat, ale ja mam ty prsa proste uplne prazdny, takze ho nechavam potahnout par minut z obou a pak mu rychle vrazim mlicko, koupila jsem si dneska ty homeopatika, tak uvidime, treba se jeste stane zazrak, i kdyz to moc nevidim, mam je total sfoukly - v porodce kdyz se mi nalily,tak jsem tam mela podprdu a vubec jsem ji nezapla - proste min o dve cisla mensi a ted - ted mi planda, je mi to hrozne lito, ale co nadelam, jedina dobra zprava je, ze mi ty koziska splaskly do puvodniho tvaru a ne do zadnejch placacek, ale klidne bych radeji aspon rok kojila a pak mela placacky, no uvidime cucam homeopatika, treba se stane zazrak

Kaa, neboj, ty se urco rozkojis - dulezity je, ze tece aspon neco, mne fakt dohromady vyteklo tak 20ml celkove za cely to snazeni, a to jeste bylo jen to mlezivo

A co asi Romca? Uz ma mimi venku? Snad jo, drzim palce!

Takze uz jen tri miminka (Kat, beer a miska) a jsme ve dvojnasobnem poctu :wink:
5. zář 2009 ve 14:11  • Odpověz
Mariv- musíš to brát optimisticky!!! S plným nosem by se ti špatně prodýchávaly kontrakce. :wink:

Dneska jsem se přes dopol tak úžasně vyspala, sice jsem to nechtěla praktikovat, ale vzala jsem malého k sobě do postele a v mžiku jsme byli tuzí oba.
5. zář 2009 ve 14:19  • Odpověz
Zazit- nějak to dopadne :grinning: Jak jsem se vyspala, tak je mi tak nějak líp i psychicky :slight_smile:

Holky, já z malého dneska cítím jakoby kyselé mlíčko, ráno jsem dala Nutrilon a teď zkouším kojo. Trošku ublinknul, ale když mu nabídnu, tak se přisaje. Tak nevím, jestli se mi to kyselé zdá, nebo to je fakt :unamused:
5. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
kaa, presne tak, co nadelame, nastesti jsou ted ty vyzivy fakt kvalitni a dodaji prckum vse, co potrebuji!
5. zář 2009 ve 14:45  • Odpověz
Víš co? Já jsem byla taky na UM, přítel taky, a kolik lidí ještě a všichni jsme ok.
Takže budeme vařit mlíčka, ale v pohodě.
A těhu jsem měla taky ok, porod končený zvonem a jen čtvrt-mlíkárny, prostě to tak mělo být :wink:
5. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
zazit, hele, když nebudeš kojit, fakt s enic neděje, myslím, že většina z nás tady je vyrostlá na ne tak kvalitním UM jako je dnes a jsme zdravé.
Přesto tě ještě trochu povzbudím, moje laktační porodkyně mi říkala, že měla případ maminky, který v porodnici prostě to kojení nerozjeli (nějak se jí nikdo nesnažil pomoct), nekojila, dva měsíce měla malou na UM a pak se s pomocí téhle poradkyně rozkojila. Takže i to je možný:wink:
Ale jak říkám, když nic, tak nic, to nevadí! Hlavně být spokojená, pak bude i dítko:wink:

Což teda u mě poslední dny neplatí, depka stíhá depku, rozbrečím se, jen mi zazvoní telefon, protože vím, že zase někdo volá... tchýně dnes telefonát, který jsme nevzala, tak to vzal manžel a samozřejmě - chtěla mi strašně poradit, jak si mám vyvolat porod...

Mám pocit, že s emnou všichni jednají, jak kdybych měla rodit před 14ti dny a ne včera. začínám si připadat normálně neschopná, méněcenná... že nejsem schopná porodit...

Jinak mariv, taky mi není dobře, jsme děsně zahleněná, leju do sebe tunu čajů (mezi tím samozřejmě provozuju vše od procházek, vany, sexu, vína...), ufff. Začíná mě uklidňovat prostě představa, že když nic, tak mi porod vyvolají. Snažím se v hlavě si říkat "no a co"... vím, že jste psali, že to není nic moc. Ale snažím se mít pozitivní přístup a co jsme si tady o vyvolaných porodech přečetla, tak je to asi individuální, někdo po vyvolávačce porodí rychle a bez komplikací, někomu se nedaří...prostě asi jako při normálních porodech...

Každopádně nenadělám nic.

Holky, přeju vám krásné sžívání s miminky, když s etu nějaký den neobjevím, mám depku:slight_smile: Když se něco uděje,. písnu sms. :dizzy_face:
5. zář 2009 v 15:03  • Odpověz
Kaa, ja jsem taky feminarovy mimi :slight_smile: a uklidnuje me to, ze pred 30lety feminar byl oproti tem dnesnim UM pekna srac.. a ja nemam jedinou alergii, mam fakt hodne silny imunitni system - nemocna jsem asi tak jednou za pet let, takze si myslim, ze miminka na UM snad moc nestradaj! Trosku mi vadi, ze prichazim o takovou tu intimitu s mimi, ale to se mu snazim vynahrazovat mimo krmeni, kdyz je vzhuru, tak ho mam u sebe, aby slysel srdicko, mluvim na nej, mazilkuju a tak, tak snad ho zas tak neochuzuju
5. zář 2009 v 15:03  • Odpověz
kat, ja to mela pred porodem to samy - uz jsem byla naprosto nepricetna a telefony nebrala - presne jak pises - pripadala jsem si totalne neschopna - ani porodit neumim, kasli na ne! Hlavne bud v pohode, at se mimi nestresuje a nenarodi se vystresovany! ja vim, ze se mi to radi, ale mne pomohlo, ze jsem si rekla, ze je mi to uz proste jedno, kdy porodim - prestsla jsem se na to soustredit a do dvou dnu mi prdla voda a jelo se!
5. zář 2009 v 15:08  • Odpověz
Zazit- no vidíš, tak si to vynahradíte jnak, když se mazlikujete, tak o nic malý nepřijde.
My se taky pořád muckáme a jak jsem byla pedant na pořádek, tak už mně ani neštve, že nemám stopro vypulírováno a vždy hned vyžehleno, hlavně když je malý spokojený, přebalený, napapaný a pomazlený. Návštěvy jsou upozorněny, že se mají hlásit den dopředu a to uvedu vždy domácnost do stavu původního lesku:slight_smile:

To zní ale brutálně:slight_smile:před 30ti lety Feminar:slight_smile:, no jo, žádné mladice už nejsme:slight_smile:

KATWIND
Na všechny se vyprdni, mi taky tchýně dávala chytré rady a měla blbé kecy. Jakože všichni porodili a my nic (nakonec to taky šlo), pak že když ho bolí bříško, do jaké polohy mám dávat , pak kecy, že dávám Nutroš, se divím, že mi nevyčetla, že mi slábly stahy a malého tahali zvonem. Ale to přijde. A zatím ji mám v pr. a pak ji skočím do úsměvu.
5. zář 2009 v 15:18  • Odpověz
Jo Bobi- nemáme plešounka!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :grinning:
Máme blonďáčka a taťka si přeje, aby mu zůstaly modré očka, že prý bude mít ženských.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Jenomže maminka ho nikomu nedá :grinning: :grinning:

Jo a holky děkujeme za pochvalu.
5. zář 2009 v 15:22  • Odpověz
kaa: jojo, mas pravdu, taky si prave rikam, ze pozitivum toho, ze jeste rodit nebudu je to, ze se treba do te doby uzdravim. s ucpanym nosem bych se fakt nejspis u porodu udusila :slight_smile:
zazit: mne mamka kojila ani ne mesic, jsem celej zivo zdrava jak rybicka, zadna alergie ci jiny humusy, nachlazena jsem tak jednou za rok (no a ted to zrovna vyslo pred porodem), chripku jsem nemela snad ani jednou v zivote, takze myslim, ze zas tak moc to o tom kojeni neni... kazdopadne drzim palecky at se to rozjede. Zkusila bych si zavolat nejakou laktacni poradkyni, treba ti pomuze.
katwind: tak to ja jsem na tom jeste dobre, to mam jeste 5 dnu pred terminem, ale hadam, ze do tydne na tom budu uplne stejne jako ty. Taky se nalivam cajema a sexujeme sec nam sily staci (chudak manza :slight_smile: ) a prave jsem si koupila vino na svarak, tak uvidime. Ono si mimco stejne vyleze az se mu zachce, at se stavime treba na hlavu. A s vyvolavanim si taky myslim, ze je to individualni, nekomu to proste sedne a nekomu ne, ale pochopitelne bude lepsi se tomu vyhnout. Tak drzim pesti, at odejdou depky a prijde porod!
Jinak tchyne vam holky nezavidim, ja mam stesti, ze ta moje je za morem a jeste k tomu se s ni uz 8 let nestykame, takze paradicka parada...
5. zář 2009 v 16:59  • Odpověz
Mariv - závidím tchýni :grinning: , i když i kdybychom se odstěhovali třeba na Aljašku, stejně by si mně našla :grinning:
A hlavně musíme být v pohodě my, ať máme spokojená miminka :grinning:
Šlo to dovnitř, půjde i ven.
5. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
kaa: no jo, nekdy ani tchyne za morem neni dostatecne daleko :slight_smile:
Tak tak, moje heslo, dovnitr to muze, ale ven to musi :slight_smile: at chcem nebo nechcem :slight_smile:
5. zář 2009 v 18:00  • Odpověz
holky, ja si ted na tchyni nemuzu stezovat :slight_smile:, ted tu byla - mezi dverma mi strcila tasku navarenyho jidla a zas sla :slight_smile:, ze nas nebude rusit :slight_smile:))), to je ideal, ne ? :grinning:, takhle at klidne chodi kazdy den :grinning:

Holky maminky, mam dotaz - jak davate mimi spinkat? My v porodce davali na bok - samozrejme po kazdem krmeni ten bok musim menit, pokracuju s tim i doma, ale skoro vsude v knizkach pisou na zadicka - jak davate vy?
5. zář 2009 v 18:10  • Odpověz
Mariv- toho hesla jsem si nevšimla :grinning:
Tchýně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Zazit- zase závidím- tchýni a jídlo :grinning: :grinning: :grinning: Ten náš mazel nevydrží chvilku v postýlce a jak ho uspím, a dám do postýlky, tak se vzbudí. V lehátku mi taky nechce být, leda na sedačce na polštáři, ale to zas nemůžu odejít.
A vařila bych jak divá, něco teplého by taky mohli donést, každý jen smskuje nebo volá, jak se má Kubík, ale že rodiče by jedli ............:grinning: . Ale kamarádka slíbila, že donese krtka na plechu, tak na ni se těším :grinning:
A našim řeknu, že si Kubík přeje svíčkovou :grinning:

Zuzi-my dáváme na bok, střídáme, ale stejně se mi přetočí na zádíčka a ještě máme zvýšenou postýlku (podloženou knížkama :wink: ). Ptala jsem se na to doktorky, říkala, určitě zvýšit...(měla jsem papírek a na něm cca15otázek :slight_smile: )
5. zář 2009 v 18:19  • Odpověz
Holky a kde máte miminka přes den? Uvažuju, jestli nemám koupit ještě nějaký košík, ale z toho mi hned vyroste, na další postýlku není místo a stejně by mi tam nebyl.
Už se těším, jak bude moct být na zemi na dece.
5. zář 2009 v 18:21  • Odpověz
No, ja mam jeste jednu postylku v obyvaku, ale on ten nas prdola furt chrni, takze ho mam stejne skoro porad v loznici, protoze tam ma klid a mam tam ten monitor dechu

a uz mimisky pretacite na brisko obcas na chvilicku?
5. zář 2009 v 18:31  • Odpověz
Kaa, mne ta poloha na boku vyhovuje, nebojim se, kdyby si ublinkl, tak to vytece a nemuze to vdechnout
5. zář 2009 v 18:33  • Odpověz
Já ho taky radši dávám na bok, pro jistotu, už se mi stalo, že jsem viděla na plínečce ublinknuté. A doktorka říkala, že i to zvýšení trošku pomůže a může to tak zůstat dlouho. Jak říkala, tak radši dávám. A to spinkání na monitoru mám taky radši, ale když tam nevydrží...:frowning2:

Na bříško ještě nedávám, ale už bych chtěla, ať už trénuje zvedání hlavičky, ale zdá se mi pořád takový křehoučký, že mám strach. A trošku i z té hlavičky, ať ho moc nekroutím :frowning2:

Zazit a jak ho dáváš odříhnout, tak dáváš ho do vzpřímené polohy bříškem k sobě? Toho se taky ještě bojím, když on je tak maličký
:slight_smile:
5. zář 2009 v 18:52  • Odpověz
ahojky, tak naše malá přes den leží u nás na gauči a večer v postýlce, občas ji dávám do korbičky do kočáru. Spíme normálně na zádíčkách, mám vyzkoušeno, že i když si ublinkne, tak se sama přetočí na bok. Na bříško dávám, jen když mažu záda, ale v nemocnici říkali, že klidně můžem dávat, že se nemusíme bát, jen nenechat přes noc na bříšku.
Už i v nošení jsme se nějak otrkali, odříhmout dávám na rameno - klubíčko anebo takový polosed - ten se mi osvědčil víc.
5. zář 2009 v 19:03  • Odpověz
a u nás jsem celý týden nevařila, tchýně donesla jídlo i pečený koláče a teď o víkendu zase moje máma, akorát dnes jsem už já měla roupy a tak uvařila velice rychle kuře, to jde, když malá dopoledne ty 2 hoďky spí

kaa neboj do toho se dostaneš, chce to hlavně být odpočatá, já taky chrním s malou k ránu v posteli anebo když má prdíky a je k neutěšení, tak si ji dám do toho klubíčka na rameno a tak spolu i usneme , já jsem v posteli opřená a malá na mě, no když jsi unavená, tak v jakékoliv poloze :grinning:
5. zář 2009 v 19:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.