• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Sasanko- děkuji za povzbuzení, dneska jsem byla sama doma, myslela jsem,že to nezvládnu, ale dopoledne jsme spali, odpoledne taky hodinku, malý ani moc nekřičel hlady, zkoušeli jsme kojo, dokonce jsem i vyprala prádlo a pouklízela drobný bordýlek. Jde to pomalu, ale to se poddá. I z malého úspěchu mám radost a bude líp.
Zítra upeču taky nějakou buchtičku, a vymyslím dobrý oběd a budeme se jen válet a odpoledne na prochajdu. Jen aby bylo hezky.

To jsi šikovná, že ti to tak jde, ty jsi myslím psala, že muž nějak nedostal nebo nemá volno, že?
5. zář 2009 v 19:16  • Odpověz
My máme polosed na prdění :grinning: , ten je super, akorát prdění nám jde jen s taťkou, no za hoďku ho máme doma, tak bude duo :grinning:

Dneska byl malý super, mohla jsem být na netu a sbírat informace.
5. zář 2009 v 19:17  • Odpověz
no vidíš, už se to vypadá na lepší časy, jj bývám přes týden sama doma, na jedné straně je to klídek, taková lenora, ale na druhou stranu když fakt něco potřebuješ udělat hned a nemá ti kdo pohlídat, to je blbé, např. když jsem vařila rýži, tak jsem se jen modlila, aby se malá zrovna neprobudila, pak totiž zapomenu na čas a nechám všeho, docela se bojím, že někdy zapomenu něco vypnout a my budem hořet
5. zář 2009 v 19:30  • Odpověz
Já jsem tak vařila polívku, když šel Jirka do posilky a dneska vyvařovala flašky, též jsem si přála, ať prcek ještě spí.

Já jsem měla nějakou poporodní depresi, naštěstí krátkou, snad už to nepřijde :wink: . i když teda četla jsem, že to někoho chytá festovně, mně teda tak jednou denně na 10minut :slight_smile: , a dneska už nic.
5. zář 2009 v 19:58  • Odpověz
autor
čauky děcka, já jsem dneska vytuhla u uspávání Dády a můj taťka mě přišel vzbudit, takže dneska na koupání prcka prdim. Jsem zničená jako cikánský hračky. Jenom jsem dala sprchu a za chvilku ho proberu, přebalim a nakrmim a hola hou pokračujeme ve válení se :dizzy_face:

Já cíííííi taky, aby mi někdo vařil. Od tý doby co jsem doma mi akorát moje mamka donesla jednou ochutnat francouzský brambory. Jinak vařim denně a pěkně mě to někdy sejří, protože jak píšete o tom vaření a bojení se, aby se neprobudil prcek, tak přesně tak to je. Už jsem včera spálila kuřecí nudličky na smetaně a převařila dneska brambory, tak byla kaše......atd

Polívky jsem zatím tahala ze zásob z mražáku,ale už v pondělí jsme na mizině. Takže musim nakoupit hromady zeleniny a nastrouhám a naloupu a nakrájim a napytlíčkuju na mražák a pak budu jenom házet vařit do vody a nějak se ty polívky udělaj samy :grinning:

Holky a jak vám prdíci kaděj? Náš Míša má tu hořčiči, ale když mu chci pomoct od prdíků (teploměrem) tak jsem svědkem toho, že z něj s tou horčičí teče i voda. Vodnatá stolice prostě. Na pleně to nepoznám, protože to stačí do přebalení vsáknout. V knížce jsem četla, že vodnatá u kojenců je normál, ale u Dády to tak nebylo. Jenomže on byl od narození spíš zácpový miminko a kajdil jednou denně a pak třeba až po několika dnech, že jsem to musela hlídat a jednou jsme kvůli tomu museli i honem k doktorovi, protože byl zabetonovanej a ona mu ty hovínka dloubala prstem :confounded: :confounded: :frowning2: :frowning2: .....chudinka
5. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
Bobi, nám už taky zásoby v mražáku došly, zeleninových polívek už mám po krk, zítra dělám asi rybu. Snad ji nespálím. :slight_smile:

Jinak kaká většinou po každém kojo, takovou hořčiči s hrudkama, doktorka to viděla, a nic neřekla, takže u nás asi normál.

Bobi- záznamu je 2hod. (exhibice, závody), fotek asi 30, zítra budeme stahovat, tak jsem zvědavá a pak ti dám vědět. Vše Ferrari :grinning:
5. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
Bobisku a prosím tě, nevíš co to je, když jsem z malého cítila jakoby zkyslé mlíčko? Asi přepitý, že?
5. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
kaa, odrihnout nas v porodce ucili dat si mimi do svisle polohy, zadicka mam na svych prsou, nevim jak to popsat, proste malej cuci :slight_smile: dopredu a je natazenej - prej jakakoliv svisla poloha je dobra, odrihavat pres rameno nam nedoporucovali ani v porodce ani pediatricka - nevidis na nej a muze se mu zaklonit hlavicka, jo a jeste doporucovali lehounce poklepavat na zadicka - ze jsou mimisci jak lahev perlive mineralky a tema lehkejma poklepama se ten prebytecnej vzduch dostane ven, no a prej se ma cekat max 10 min a pokud si neodkrkne, tak polozit na bok, Tomasek krka dost tichounce, v porodce mu sestricky rikali damicka :grinning:, takze vzdycky napinam usi a uz se mi, ale taky stalo, ze si proste neodkrk
5. zář 2009 ve 21:23  • Odpověz
ahooj holky vidim ze pisankujete ani cist nestiham.

Ja porad v celku :slight_smile: :sunglasses: hihi co jineho bych chtela ze?

kaa ty jsi sama doma s miminkem? zvladnes to uvidis
5. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz
a u nas to samy - hovinka jsou takovy michany vajicka, hrudky do zluta, ale tezko porovnavat s Bobiskem - my jsme na nutrilonu, Misa ma mlicko od maminky, a kadime tak 3 -4x denne, prdola vzdycky nasadi zarputilej vyraz a pak zacne strelba :grinning:, vzdycky se bojim, ze prostreli tu rychlozavinovacku a propadne to az dolu, jsou to sileny rany :slight_smile:, musim se hrozne smat, protoze se vzdycky desne zasklebi, pak rana a pak se tvari jak nevinatko :slight_smile:
5. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz
Jéé Zazit- děkuji, nám totiž zas řekli, že je máme sbalit do klubíčka, ale to mi připadá dobrá poloha na prdíky, ale ne na odříhnutí. Já asi tak vím, co myslíš. Kubík si taky někdy neodříhne, ale to asi nevadí, asi nespolykal tolik vzduchu. Spíš mu pak ujede trošku mlíčka při tom lehu.
Tak s odříhnutím si hraje na dámičku, ale prdí jak chlap, co?? U nás taky tak :grinning:

Bobi-MAIL!!!!!!!! :grinning:
5. zář 2009 ve 21:42  • Odpověz
holky a jeste mi reknete v cem davate mimisky spinkat - co maj na sobe a do ceho jsou zabaleny? ja jestli malyho moc nenabaluju nebo naopak
5. zář 2009 ve 21:44  • Odpověz
prdi straslive :slight_smile:, hlavne s ranama odchazi rovnou i ten toxickej odpad :slight_smile:, ale ja ho chvalim a premlouvam at mu to takhle krasne jde porad :slight_smile:
Klubicko na odrihnuti mi prijde blby - mimi ma mit volny - natazeny zaludek a v klubicku ho ma total skrceny
5. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
Míšo- ahojky, byla jsem jen dneska sama doma, Jirka jel na celý den do Brna na autíčka.
Víš brala mně od příjezdu z porodnice nějaká depka, a taková beznaděj, jako že nemám mlíko, chudák nemá co papat a pláče a já nevím proč a že nic neudělám,jen ležím s prsem ven a jak se o něho postarám a tak...No hnus, sem tam vyjely slzy jak hrachy a nešlo to zastavit, ale už je to dobré, dneska jsem to zvládla relativně v pohodě.
Už jsem měla strach, že jedu v baby blues. Bylo, ale krátké a už je dobře :grinning:

Zazit- my se smějeme, když malý prdí. On třeba spinká, vrtí se, mručí, to nás vzbudí, a pak začne....To se chechtáme do polštáře, ať ho nevzbudíme. Ty dětičky jsou fakt super. Jsou to sice starosti, ale radosti je asi více

:grinning:
5. zář 2009 ve 21:54  • Odpověz
Zazit- já dávám na spinkání jen overálek, ať má nožky v teple, položím ho na roztáhnutou zavinovačku(nebalím) a přikryju přikrývkou. V porodce byli balení do zavinky a ještě přikrytí. Ale doma se mi to zdá moc, byl vždycky horký a hlavičku zpocenou.
Chválit se musí :grinning: :grinning: , aspoň je pak nebolí bříška.

Dneska se loučím, jdu se věnovat drahému, holky určitě pište rady a postřehy, všechno sem.
:slight_smile: Dobrou.
5. zář 2009 ve 21:59  • Odpověz
ja jsem dokrmila, malej pri odkrkavani usnul jak spalek, tak to jdu honem taky zalomit, tak dobrou noc!
5. zář 2009 ve 22:49  • Odpověz
Kaa - to překyselený mlíčko - to je natrávený mlíčko z žaludku. Je to úplně normální...!!!
Někdy si mimi odblinkne mlíčko, který už se do bříška nevejde hned po nakojení, to není natrávený šťávama
ze žaludku a není cíitit. Ale to,co popisuješ, to je normální ublinknutí, který už prošlo trávicím procesem.
Jinak -malinká na prdíky netrpí, je to holka, tak je na tom líp.
Odříhnout jí dávám přes rameno, držím jí hlavičku, třu zádíčka a je to. Někdy se to nepovede, ale pak 100%
přichází po uložení na zádíčka škytavka jako hrom. Škytavku má teda skoro po každým kojení, i když si odkrkne...
Kojím už konečně jen z jednoho prsa při jednom kojení a nenalejvají se tím pádem jako blázen, začínají si vytvářet množství, co malá potřebuje. Jsem ráda, že se malá naučila přisát a pije dobře, pokud zrovna nechce
tlačit - to se vždycky zakousne do prsa, škube s ním jako pejsek, když trhá kořist a pak bomba - žluté nadělení do plenky
:grinning: . Většinu dne i noci jí dávám široký balení hadrových plen přes papírovou, kvůli prevenci zdravých kyčlí, doporučil nám to ortoped, tak se to snažím dodržovat. Pár hodin denně ji ale nechám jen tak v papírový plence a pak jí jde kakání daleko líp, má prostor "prokopat" se nožičkama a rozpohybovat tak líp střeva.
Práci mám doma hotovou, dokonce jsem udělala větší část výplat (ruční počítání), mám malou v postýlce v ložnici, zapojený monitor dechu a super chůvičku, tak jsme všichni v pohodě.
Spinkat ji dávám na zádíčka, jen hlavičku střídavě pokládám nalevo nebo napravo, na bok ji pokládám málokdy a když už, stejně se překulí časem zpět na záda. A na bříško pokládám na chvilku, jen když si neodkrkne na mým rameni. Ještě k tomu rameni - mě se hrozně líbí, jak tam "visí" přes mý rameno jako bobeček a vždycky se na sebe díváme z cca 10cm z očí do očí a čekáme obě na to krknutí. To je tak hezkýýýýý, jak si mě prohlíží těma tmavěmodrýma očkama....prostě si to užívám, fakt neskutečně. Třeba jsem v noci ve 4 hodiny ráno čučela jen tak na Lucinku, jak mi usnula v náručí po kojení, už v zavinovačce zabalená a hladím ji po tvářičkách a nemůžu se jí nabažit.
Jo a oblečení jí je skoro všechno velký, tak dávám pořád body+dupačky+nějaký kabátek+ponožky +rukavičky(má pořád studený ručičky), zabalím do zavinovačky, přes to deku(španělskou,ta je úžasná) - no a dnes tu máme docela zimu, tak i lehkou čepičku na hlavičku.
Až doroste do vel.č.62, tak mám spoustu overálků na spaní, tak budeme rozlišovat den a noc oblečením.
Zatím pa,jdu chrnět... :wink:
6. zář 2009 v 00:35  • Odpověz
no, ja ty oblecky taky moc nechapu - Tomasek je preci jen docela veliky mimi a oblecky vel. Newborn jsou mu taky velky, takze nam vsechno planda
6. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
ahoj holky, super debata o mimískách, konečně už můžem probírat problémy společně :slight_smile: a ostatní holky se k nám časem přidají :slight_smile: .

zazit, to je super,že to pořád zkoušíš, já na tvém místě bych to asi už vzdala :frowning2: . jsi silná holka a přeju ti,aby se to snažení obrátilo v úspěch :slight_smile: ...

Holky, tak jsme se zas vyspali, vypadá to,že malej už prdíky jakž takž zvládá :slight_smile: . Jsem byla docela rozhozená z toho,že malej mi celkem krátce pije, někdy 5 minut někdy 10,ale max tak 15 minut a je najezenej. Jsem měla strach,že to je málo,ale dočetla jsem se,že některé děti jsou schopné vysát potřebné množství mlíčka už za 4 minuty. No a malej hodně přibírá,tak jsem klidná. Minule jsme navážili za týden o 700 g víc,takže přibíral 100 g denně :grinning: . No a včera jsem se vážila s ním na váze a vyšlo mi,že už má 4,5 kg :slight_smile: .

Odříhnout dávám tak,že si ho opřu o prsa bříškem ke mě a máme super výhodu,že si malej odříhne okamžitě, ještě ho pak nosím,protože si vštšinou odříhne ještě jednou nebo dvakrát a pak už super. Holky, on říhá jak starej chlap :grinning: a prdí taky docela hlasitě :grinning: .

Hovínko máme žluté, někdy jakoby trochu vodové s kousíčky a někdy kašičkovitější. Hovínko má v plínce skoro pokaždý, někdy míň někdy víc a to ho přebaluju vždy před kojením,takže cca každé 2-3 hodiny.

My máme v bytě takové blbé udržování teploty,protože ložnici máme v podkroví a není to oddělené dveřmi,take teplo neustále stoupá nahoru,takže docílit na spaní chladnějšího vzduchu je u nás problém. Takže přes den máme tak 22 stupňů a na noc taky tak a to bych raději těch 18 -20 jak se doporučuje. Mám ráda chladnější vzduch na spaní.
Malýho oblíkám do bodyčka a dupaček přes den, záleží jak tu máme, podle toho mu dávám buď dlouhý nebo krátký rukáv. A na spaní mu dávám overal a do zavinky a to je celé. A když byly vedra,tak spinkal jen v kraťáskovým body nebo v bodyčku obyč s krátkými rukávky.
Četla jsem zajímavý názor jednoho pediatra, zkusím pohleda odkaz. Psal,že maminky si často mylně myslí,že když je dítě málo oblečené,že nastydne. Ale že většinou jsou miminka nachlazené z přehřátí. A že jak si dítě naučíme,takové bude, že je lepší je trošku otužovat. A studené ručičky a nožičky neznačí že je mu zima,protože má ještě nedovivynuté prokrvení těla, nemá ještě dobrou termoregulaci,takže je může mít studené stále. Takže já malýho oblíkám jako sebe,spíš trošičku víc,ale nepřeháním to a je mu dobře. Aspoň si myslím,protože je hrozně hodný :slight_smile: .
6. zář 2009 v 09:23  • Odpověz
jsem rádá za tuto debatu, je super, hledám společné a odlišné a aspoň se v něčem uklidním

malá dělá taky strašný zvuky, hlavně když tlačí prdíky a to dělá i ze spánku, hovínka máme skoro v každé plíně a taky takovou vaječinu s občasnýma hrudkama, teď ale se nám nějak zadeček oprudil, nevím, přebaluju před každým kojením a mažu poctivě, bapanten mi nějak nezabírá a nechci zase moc střídat krémy, jak dlouho to tak může mít?? a taky se vám mimi tak loupe? mažem lenienskou, skoro už 2-3x denně ale stejně mámě ručičky a nožičky oloupANE- visí nám i kůže

s tím oblíkáním se taky moc bojím, abych nepřehřívala, mám ji celý den i noc v overalku nebo body a kalhotky, ale taky toho oblečení není dost, všechno má veliké a zbytečné je dokupovat.

jo holky a měříváte teplotu? v porodce jsem to dělali ráno a večer, ale nevím jestli mám, nechci ase moc se stresovat, když je teplota o stupínek vyšší než by měla
6. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahojky,
tak my už zabydlení doma. Snad už po všech návštěvách.
Doma oblékáme body s dlouhým rukávem, ponožky a punčochy, přikrytí dekou. Na noc navíc svetřík a zavinovačku. Teplotu měřím stále ráno a večer. Overalky jsou nám všechny ještě obrovské.

Já mažu tělíčko olejem co máme z porodnice a ještě krémem na šupinky. Na zadek používáme dětský rybí krém, kterým mazali i v porodnici (je to jako rybilka a bepanthen v jednom - levnější varianta)

Spinkáme užasně, jen po jídle si vždycky 20 minut povídáme a pak spinkáme do dalšího krmení, kojení ještě neznáme, ale snad to po měsíci max po dvou už půjde. V úterý nás čeká první poradna, tak snad jsme zase trošku nabrali na váze :slight_smile:
6. zář 2009 v 11:58  • Odpověz
sasanko, malej se taky loupal,tak pár dní co jsme byli doma a mazala jsem infadolanem,a asi tak po dvou dnech to přestalo, je to normální :slight_smile: .
Teplotu neměřím, dám ruku na čelíčko a už to tak nějak poznám jestli je teplejší a když má extrémně telé ručičky nebo hlavičku,tak změřím,ale zatím vše OK.
Na opruzený zadeček je podle mě nejlepší Pityol,vždycky mi zabral. Hned do druhého dne je dítě bez opruzenin a pak zas používat třeba bepanten.
6. zář 2009 v 11:59  • Odpověz
Katw. nedepkuj :wink: , jsme na tom úplně stejně, mě už týden denně přijdou třeba 4 sms jestli už jsem porodila ... a to jsem měla termín včera, leze mi to neskutečně na nervy. Navíc už mám od čtvrtka velmi nepravidelné slabé kontrakce a jsem z toho už dost unavená, ale podle doktora to na porod nestačí...
Třeba tě rozveselí co se mi včera stalo:
večer mě kontrakce trochu zesílily a začaly být cca po 10ti min. radila jsem se se švagrovou, je zdravotní sestra a dvojnásobná matka a ta mi doporučila, abych se stavila v porodnici, že už mě to bolí dlouho... navíc mi začala odcházet hlen. zátka, no tak jsme se zbalili a jeli do porodky, porodní asistentka mi říká "tak si odložte a já vás prohlídnu" no a představte si, že jak jsem byla mimo a celá rozklepaná, tak jsem se slíkla celá, sestra se otočila a vyprskla smíchy :grinning: a v tom mi to došlo, takže jsem zrudla a začala se omlouvat, že tohle normálně na gyndě nedělám, že se mi to ještě nestalo :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2009 ve 12:05  • Odpověz
Beerusko, tak to je hezka historka :grinning: a pockej po porodu :slight_smile:, ja jsem uplne mimo - porad neco zapominam, vcera jsem po porodu prvne ridila a prislo mi, jak kdyz mam ridicak 12 dni a ne 12 let! Jsem fakt krasne mimo - kdybych mela mliko, tak bych tomu stavu rikala mliko na mozku :grinning:

No s tim oblikanim jsem zatim dost zmatena, bojim se, abych ho nenabalovala moc:frowning2:, a na druhou stranu zas nechci, aby mu byla zima :frowning2:
6. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz
beeru, díky...
Já nic, ani zátka, ani kontakce, nic... Ale už jsem docela smířená s evším :slight_smile:
6. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
Holky ahoj

Katw jeste stale v celku jak vidim, no nevadi tak to tu potahnem spolu dele :slight_smile: ale myslim ze kadou chvilku te to chytne.

Ja uz to neresim, ale zacnu az tu zustanu sama :unamused: ja taky zadne bolesti, nic. Zbytek holek uz resi mimnkovske veci, to je fajn, uz se tesim jak budeme plna sestava.

Mariv se taky neozvala, zeby :wink:
6. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
ahoj misko, kdepak, ja tu budu s tebou strasit posledni... ted se ale spis modlim, abych nerodila, protoze jsem desne nachcipana, soplim, kaslu, boli me na pruduskach, no humus.. skoro celou noc jsem nespala, tak jsem si rikala No jeste do toho zacit rodit, tak to uz by byl fakt masakr. Takze ted mam prioritu se uzdravit a az pak rodit. Tak snad bude brzy lip....
6. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
Veru- díky za to mlíčko, to víš, jak poradí zkušenán matka hned je doma klid. Měla jsem strach, jestli ho třeba nepřekrmuju , když on je pořád tak hladový.

Holky oblečení je taky u nás krizové, mám jen 3 overálky a 5 bodýček, co máme dobré, zbytek je brutálně veliký :slight_smile: , tak někdy nestíhám prát a sušit.

Beeru :grinning: :grinning: :grinning:

Miško, Katw- až přijdou kontrakce, tak uvidíte. Já jsem si říkala, že bych teda těhotná ještě chvilku vydržela :grinning: :grinning:
6. zář 2009 ve 13:17  • Odpověz
Katw.já si pořád říkám, že nám třeba špatně spočítali TP, mě se to od začátku nezdálo, měla jsem dlouhé cykly, takže sama jsem si to odhadla na 8.,9.9. tak uvidíme kdo bude mít pravdu no a v "nejhorším" nám to vyvolají, to se mi to utěšuje, někoho jiného, ale sama mám taky depku jak blázen ... :frowning2:
6. zář 2009 ve 14:53  • Odpověz
beeru, přesně tohle jsme si taky říkala, že jsem měla cykly spíš 30-32 dní a tp 4.9. je spočítaný na klasický 28denní cyklus. Takže to by taky vycházelo toho 8.-9-.9.:slight_smile: A když jsem byla na konzultaci v porodce, kam bych chtěla, tak tam mi řekli, že za optimálně spočítané datum berou první utz, ten ve 12-13tt, a tam mám dokonce TP 11.9.!
6. zář 2009 v 17:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.