• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
zazit, já ho otáčím tak,že buď ho normálně na té podložce, na které ho chci dát na bříško,třeba v postýlce, ho otočím na boček,pak mu rukou podložím hrudníček abych mu neskřípla ručičku a jakoby ho převalím na bříško,ale mírně ho nadzvednu,právě kvůli té ručičce a ručky mu dám tak aby je měl pod sebou aby se mohl zvedat, neumím to popsat. A jak to popisuje Markétka,tak je to taky dobré, taky to tak někdy dělám. Já už to dělám normálně,prostě nad tím nepřemýšlím.
8. zář 2009 v 10:10  • Odpověz
Když o tom tady tak mluvíme,tak jsem teď dala malýho na bříško, on se vyprděl a usnul :slight_smile: . Přes noc bych se bála ho nechat spinkat na bříšku,ale teď když tu sedím vlastně vedle něj,tak ho nechám. Je nádhernej, když takhle spinká :slight_smile: . A ze spaní si ještě několikrát prdnul a grgnul :grinning: ,takže je mu tak asi fakt dobře a to se po kojení krásně vygrgal :grinning: ..
8. zář 2009 v 10:34  • Odpověz
berusce gratuluju, ze by přišla druhá porodní vlna? co holky? nepřipojíte se?

já dnes teda vůbec nespala a začalo u mě období strachu, malá se ve tři vzbudila s hrozným křikem, měla pozvracený obličej, šlo ji to až z nosánku, a to jsem kojila někdy o půl dvanácté a docela jsme si dobře odříhly, no a pak brečela dlouho a dost chrčela, vytáhli jsme odsávačku a nosík pořádně pročistili, ale pořád chrčela, no měla jsem ji pak celou dobu v náručí, to usnula, ale když jsem ji odložila, tak zase chrčela, tak jsem ráno značně vyděšená a to i díky MM (někdy, se víc bojí jak já) volala dr. a rychle jsme tam naklusali, tak naštěstí je to jen prý rýma, a zatím není nijak veliká, dostali jsme rady (jako zvednutá postýlka do úhlu 45 stupňů, ležení právě na to bříšku) a mořskou vodu do nosu, snad se to zlepší, ale teď ji chodím kontrolovat pořád a bojím se i usnout. Dnes jsme navíc měli jít i na normální prohlídku, volají nás co týden. Máme + 200g, takže papá jak otesánek (baruš taky krmím z jednoho a snad 10-15 min.).Na procházky můžem chodit klidně i 2x za den, zatím jsem si tak často netroufla. Dnes jsem si musela poradit i s těžkým kočárem (s korbou + mimčo) do druhýho patra bez výtahu a prý netahat nic po císaři , ale jak to máme my matky zvládnout doma samy??To nám asi nikdo nevysvětlí.
8. zář 2009 v 10:41  • Odpověz
ahoj sasanko, to mě mrzí,že má maličká rýmu,ale neboj miminka jsou silné a zvládnou to a my zbytečně stresujem, i když bych na tvém místě stresovala možná ještě víc. Malej mi občas taky hodí šavli i nosem,ale to přisuzuju tomu,že se přepíjí.
No a ta mořská voda, to je Physiomer ne? Ten je super, používala jsem ho pro Johanku a strašně nám pomohl,že jsem jí nikdy nemusela dávat ani žádné dráždivé kapky do nosu při rýmě i když byla větší. Je to vyloženě přírodní a může se používat i preventivně.
Malej má někdy ráno jakoby trochu vyschlou sliznici nosánku,protože tak píská,už jsem mu chtěla ten Physiomer dát, protože ho mám koupený, ten pro mimča od dvou týdnů,ale bojím se mu to stříknout do nosánku,aby ho to nějak nedusilo,nebo aby to nevdechnul. Už jste to sasanko zkoušeli? A jak to malé stříkáš? A jak to zvládá?

sasanko,matraci máme taky zvedlou, ve všech postýlkách, já mám takové trauma od malé,když měla reflux,tak to bylo hrůza. A tak to mám zvedlý i s malým a je to lepší, i v porodce mají všechny dětské postýlky zvedlé matrace. Uvažuju,že si to nastavím i v kočárku, aby byl trošku zkopce.
8. zář 2009 v 10:55  • Odpověz
baruš je to Sterimar, ale ono to bude určitě stejný, je to fakt jen mořská voda, zatím jsem to Máji nestříkla, protože se ji podařilo usnout, ale hned jak se probudí, tak to zkusím, tam je takový zahnutý konec, po to se to má dát do nosu a stříknout, stříká toho poměrně dost, ale nemyslím, že by se tím mohla udusit, spíš zažiju dost křiku, odsávat mi nedoporučila, jen tehdy, pokud toho fakt bude mít plný nosánek a to zatím nemá

postýlku jsme měli podloženou, ale asi to nestačilo, tak jsem tam dala teď veliký encklopedie, a teď je to fakt vidět, jak je šikmo, u kočárku to mám taky nastavený

je to děs běs, docela to hned vyleká, já hned přemýšlím co jsem dělala a dělat neměla apod, potěšila mě, že nám nezakázala vycházky
8. zář 2009 v 11:09  • Odpověz
sasanko,tak to jo, bude to stejný, u toho Physiomeru je taky takový nástavec se zahnutým koncem,který se strčí do nosánku a stiskne a ono to vystříkne tu vodu.
Ty vycházky to je super, že můžete, ono se malé bude i na čerstvém vzduchu líp dýchat :slight_smile:

A co ty opruzeniny, už jste se jich zbavili?
8. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
autor
Holky já tu mořskou vodu jenom nakapu na tyčinku vatovou a otírám nosík. Jako prevenčka.
Poradila mi to kámoška a není to tak drastický jako stříkačka na tvrdo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. zář 2009 v 11:14  • Odpověz
autor
a já má Libenar
8. zář 2009 v 11:15  • Odpověz
autor
Mě sestřička u doktrorky říkala, že když otřu zadeček vlhčenýma, tak mám nechat chvilku prdelku dýchat, aby mu ta kůže oschla, prý to u některých dětí vyvolává ty opruzeniny. A nebo otřít suchou plenou.
8. zář 2009 v 11:18  • Odpověz
jo barčo má to ten nádstavec, a taky říkala právě, že se ji bude líp dýchat venku, tak se těším, byla jsem hned v lékarně, uvalila jsem tam pětikilo, koupila jsem si ještě ten Baby calm a taky sobě nějaký probiotika, tak uvidíme co zabere

holky vidíte, před tím mě nenapadlo na něco takového pomyslet, a při tom třeba máme pro sebe doma vincentek habaděj ale malé jako prevenci mě to fakt nenapadlo

no taky jsem opět začala uklízet, prý to může být i reakce na něco doma, tak nevím, dostala jsem lilii, já ji necítím, ale pro jistotu půjde z domu
8. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
bobi, jojo, o těch ubrouskách jsem slyšela,že mohou způsobit opruzeniny. Dokonce někdo doporučuje čistit prdelku vodou a ubrousky jen občas. Ale já je používám furt, tak snad to bude OK, u malé jsme opruzeniny neměli nikdy, tak snad ani u malýho, přece jen je to pohodlnější.
8. zář 2009 v 11:20  • Odpověz
autor
Jsem si myslela jak si dneska zamakám a vyžehlim a ještě jsem nestihla ani do sušárny dojít, abych si to sebrala. Malej byl celý dopoledne vzhůru a když konečně usnul, tak jsem rychle uvařila. No a už se zase hlásí.
Tak nevim, jestli mu stačí to mlíko. Přes den je několikrát u prsa i po hodině, ale například dnešní noc byla super. Narval se v 11 a pak se probudil až na 5 ráno. Super
A taky naklušu pro ty kapky dneska, při nejhorším zítra.

Baru to stupátko je na aukru docela často.Ale musíš počítat, že se vyšplá kolem 700 korun.
Nám se podařilo vydražit takový lepší, že je i výškově nastavitelný a je na všechny typy kočárků, takže ho pak v poho hodim i na nějaký golfáče. A vyšlo nás i s poštovným tedy na 850 kaček.
8. zář 2009 v 11:21  • Odpověz
holky, já moc ubrousky nepoužívám, jde to do peněz a navíc mi přijdou parfemovaný a tak jsem malé utírala zadeček vatovýma tamponkama, který namáčím ve vodě a pak ji ho utřu do plíny, aby byl suchý (jediná nevýhoda je, že občas, jak cítila něco vlhkýho na prdelce, tak se počůrala)

naštěstí do těch dnou dnů byly opruzeniny pryč
8. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
autor
Já taky otírám vlhčenýma. Je to pohodlnější.
Chvilku ho nechám bez plenky (podle času) a pak hodně mažu a balim.
Ale napadlo mě to kvůli Sasance, že říkala, že neví po čem a Bepanthenka nepomáhá.
Jinak mě u Dády nic jinýho než Bepanthen nepomohl a Míšovi stačí obyč. rybilka a je spokojenej.
A já na tu vyrážku pod prsama taky s bepant pohořela. Zabral mi až heřmánek a měsíčková mast.
8. zář 2009 v 11:24  • Odpověz
Holky, já si připadám,že mám teď času habaděj :slight_smile: , teď se dokonce nudím :grinning: . Malej spí, Johanka se dívá na pohádku a já sedím u PC, uklizeno mám, uvařeno taky. Po obědě zas vyrazíme ven, už se moc těším :slight_smile: , je tam dnes opět krásně.

Holky, já Johance udělala nádherný album fotek od miminka až doteď, i když je doba digitální foťáků,stejně jsem si ty fotky vyvolala,protože pro mě ty alba mají nějaké kouzlo a vypsala jsem jí tam jak přibírala a rostla, jaké říkala komoleniny a v kolika měsících začla chodit atd. No a teď jsem si uvědomila,že to budu muset udělat i malýmu, aby mu to nebylo líto. Tak jsem včera ve městě koupila krásné fotoalbum a už se strašně těším,až to začnu tvořit :slight_smile:
No a ještě potřebuju zpracovat nějaké videa,co jsme měli natočené s malou,protože to zabírá hrozně moc místa v PC a pak chci už točit i malýho.
8. zář 2009 v 11:25  • Odpověz
Sasanko, je pravda,že ty ubrousky jdou hrozně do peněz, uvažuju,že je taky přestanu používat a budu je používat jen třeba když někam pojedem a tak a možná to bude i šetrnější k prdelce malýho. Jinak preventivně mažu rybilkou, ta je super a když by měl opruzeniny,tak bych použila ten pityol, když se mi zdálo,že má červenější zadeček,tak jsem to namazala a bylo to hned druhý den pryč,ale to vyloženě nebyly úplně opruzeniny,možná jen počáteční fáze.
Jinak bepanthen používám jen na bradavky a to už taky moc ne,protože nepotřebuju, mám je totálně v pohodě,ale ze začátku jsem ho používala snad po každém kojení,protože jsem je měla podrážděné a bolavé,než si zvykly na toho mýho násosku :grinning: .

Bobi, já to mám opačně s malým, on přes den pije tak po 3 hodinách a v noci by chtěl furt,ale už jsem zjistila,že když se napije a chce furt i po tom,tak prostě neustoupím a nosím ho, když se pořádně vygrgá,tak ho dám do postýlky a nechám i trochu pokňourat a pak usne. Ale ze začátku byl přisátej furt přes noc, jakoby chtěl být furt u maminky a hlavně u prsa. A s dudlíkem to máme stejně jako ty, nechce ho, ani ho neumí nasát :grinning: . Zkoušeli jsme různé tvary a nic,tak ho nebudu nutit, malá taky neměla a ubyla nám starost s odbouráním dudlíku. Za to odbourání prsa předčilo snad všechno :grinning:
8. zář 2009 v 11:32  • Odpověz
baruš, už mám taky nachystanou cestu do knihy a koupím, takovou tu knížečku, jsi asi lepší, budeš ji mít určitě originálnější, já se jen snad zmůžu na dopisování a vkládání. Sice ráda tvořím, lepím a chystám, ale teď jsem nějak zabraná do malé, taky mám času dost, zatím ho ale vyplňuju úklidem, protože můj je fakt bordelář a každý ráno musím tady všechno vrátit do původní podoby. Stejně jste obě dobrý, kolik toho zvládnete a jak se točíte, úklid, vaření, děti.
8. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
rybilku taky mám, ale nezabrala nakonec asi nejvíc pomohla kombinace bepanthenu se sudocreamem, ten je taky dobrý no a ještě jsem uvažovala o Ondřejově masti - tu si chválí ségra

u nás taky dudlíka nechceme, ale jsem ráda

no prsa já zase znovu řeším, teče mi to dost, jsem jak gejzír a malá na to hřeší, takže může ožužlávat a tak je teď teda mám dost zničený, mažu taky bepa.. a mateřským mlíkem - jen pokud je hlad po dvou hodinách ani si nestihnout odpočinout :sunglasses:
8. zář 2009 v 11:42  • Odpověz
Holky prosím vás co všechno mám vzít sebou do poradny???
Mám přebalovací podložku, 2 plínky látkovky, 2 plínky na přebalení, mast na zadek, ubrousky, očkovací průkaz, a průkaz pojištěnce. Ještě něco mi chybí????
8. zář 2009 v 11:47  • Odpověz
markéto, to jsem měla + ještě propouštěcí zprávu z porodky (pokud si ji už nedala), já ještě nosím jedno body navíc, malá dost ublinkává.
8. zář 2009 ve 12:01  • Odpověz
jj, já taky nosím oblečky navíc, já i dupajdy nebo nějaký kalhoty prostě,protože jsem zvyklá od malé,která se mi vždycky v čekárně při vyslíkání a přebalování zákeřně pos.... a musela jsem ji i převlíct :grinning:
8. zář 2009 ve 12:08  • Odpověz
autor
No Sasanko zase tak dobrá nejsem. Dneska jsem stihla akorát uvařit, umýt nádobí a sebrat prádlo,protože kluci mě zaměstnali. Malej byl celý dopol vzhůru a teď chrupe a Dáda kouká na krtečka a je nataženej na gauči, takže počítám, že do 15 minut vytuhne taky.
Musim to stíhat chtě nechtě po večerech. A nebo odpol a to kluky vyfasuje tatík.
Dneska ale asi budu bobkovat i na to žehlení večer, protože jedeme odpol na nákup a to jsem vyřízená.
Akorát je dobrý, že malýho hodíme do sedačky a tu na podvozek, takže se nemusí tahat v ruce.

Jenomže nemůžu přijít na to, jestli je to vajíčko polohovací a nebo není. Zdá se mi takový do sedu daný a já chci lehárkově položený mimi.
Nevíte to holky? Mám Bebecar, ale je bez papírů z 2.ruky, takže to musim najít na Netu asi
8. zář 2009 ve 12:41  • Odpověz
Nahradni oblecky muzu doporucit :slight_smile:, malyho jsem dneska rozbalila a on se pocural a ohodil celyho sebe i me :grinning:

jinak uz mame 4,15 kg :grinning:, pichali nas do paticky :frowning2:. Tak jsme si trochu poplakali.

Ubrousky pouzivam od Pampers sensitive, bez parfemace a okoli kulicek, i zadecek pak opatrne otru do sucha takovejma tamponkama, na prdylkudavam Bepanthen a Rybilku - co zrovna nahmatnu po ruce
Loupeme se - hlavne nozicky, rucicky a brisko, dr rikala nicim nepromazavat, prej to prejde samo
A uz je nam mala prvni vel plinek :slight_smile:
A nas borec dneska na pani dr vystrcil regulerne zadek :slight_smile:, nechali jsme si ukazat spravne otoceni na brisko a on si pod sebe smotal nozicky a vystrcil prdylku :grinning:
8. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
zazit super :slight_smile: , malej ti krásně přibírá :slight_smile:
Ubrousky zatím používám ty co jsme dostali, my jich totiž dostali strašně moc snad od všech návštěv. Mám pampers,babylove,Huggies,Helen Harper. Tak jsme z toho nešťastná,že máme různé značky,protože co když to malýmu bude dělat zle, furt měnit ubrousky. Zatím jsem využívala to pampers balení po 3 a ted mám otevřený babylove,taky po 3,ale asi fakt budu omývat a ubrousky jen někdy.
Plíny používáme pampers velikost 3-6 kg už od doby co jsme přišli z porodky. Když malej pokořil 3 kg,tak jsme na ně hned najeli.
HOlky, malej už začíná krásně reagovat, otáčí se za zvukem a občas se usměje,když na něj mluvím, jakoby úplně vnímal :slight_smile: , je to bomba, jak člověk pozoruje,jak se to děťátko mění a že už to není jen ležící a spící uzlíček :slight_smile:
8. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
Ahoj holky, hlavne cekatelky, tak hlasim, ze po dnesni kontrole se opet nic nedeje. Dr. mi nedelal ani utz, jen me prohmatl, udelali monitor a pry od minuleho tydne zadna zmena :( No na to ze mame pozitri termin teda nic moc :( Jsem objednana na pondeli, tak doufam, ze do ty doby uz budu mit odrozeno, jinak me fakt jebne... Takze Misko a Katwind, hlavy vzhuru, jedu v tom i nadale s vami a zatim to u me vypada na posledni misto...
Jinak teda holky vase drasticky statistiky porodu nic moc :( Tak doufam, ze to score opravu ve finale vylepsime...
8. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
Holky asi zabírá lžička fenyklovýho čaje. Malej se zkroutí ze spaní a bum do plíny. Je to paráda. Teda jako že by mu ten čaj zrovna 2x šmakoval, tak to se říct nedá, ale hlavně, že to má účinek.

teď mě vytočila pošťačka. Zvonila na mě asi 6x a dlouze, jako by hořelo a já oba kluky v posteli na spaní. No trefila bych jí botou z balkona. Do hlavy :angry:

Rozhodla jsem se zničit farmu na křečky. Jak jich tam je furt víc a míň, tak to nějak smrdí. I když to čistim, ale nemám na to nervy a žaludek. Do teď byli pod otevřenym oknem, ale kvůli nim teda přes zimu nebudu mít furt okno do kořán. A jedou smradi :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No jsem nějaká rozhozená, tak se jdu uklidnit a utřít prach, dokud mi broučci jsou v pelíškách
8. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
autor
Teda Zazit, vy už máte s Barcou takový špekounky :grinning:
Já bych se nedivila, kdyby mi řekla doktorka, že ten náš už má taky 4 kilča. Jak už jsem psala, tak je furt na prsu a baští :wink:
8. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
Mariv teda, zklamaná, co? Ale neboj, ten nález může být z hodiny na hodinu jinej.
Já v úterý betonová a rodit jsem začala hned den po kontrole :wink:

Taky furt perete? Mě z toho hrábne. Asi si nechám koupit žehličku samoudělejsovou :grinning:
8. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz
bobisku jojo, zklamana jsem, myslela jsem, ze se za ten tyden aspon neco hnulo a ono prd! Navic znama, co jsme se potkaly na kurzu v porodce mela stejny termin jako ja a dnes jsme se mely potkat u Dr. pac sla taky na kontrolu a misto v cekarne jsme se potkaly na pokoji sestinedeli, pac vcera porodila. Tak to mi taky nepridalo.
Dik za povzbuzeni, tak treba budu mit stesti jako ty a mala pujde zitra ven i pres zabetonovanej cipek :slight_smile: Udelam ji vecer trosku svaraku a vanu a samozrejme sex a uvidime jestli ji to vypudi :slight_smile:
8. zář 2009 ve 13:34  • Odpověz
mariv, já po dnešní kontrole zcela stený výsledek jako ty... s tím, že já už jakože přenáším, takže mám jistotu, že během příštího týdne porodím, ať sama nebo s pomocí...
8. zář 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.