• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
baru diky, ale ono to moc nejde na to nemyslet, i kdyz bych mooooc rada ma to chvili nemyslela a treba si i poradne schrupla ! Jaktoze vam chodi penizky tak pozde? Ja myslela, ze 7. maji byt na ucte. Ja to tak mela za cervenec, az jsem cumela, ze to prislo presne na cas, ale za srpen mi to prislo az dnes. 17. teda nic moc...
10. zář 2009 v 09:59  • Odpověz
ahoj kat, ten mimísek tě ale dokáže potrápit co? Ale neboj, jak jsi říkala, ven musí,takže dřív nebo později budete spolu :slight_smile: .
10. zář 2009 v 10:01  • Odpověz
mariv, já nemám PPM, já mám rovnou rodičovský příspěvek a ten tady na Jesenicku chodí stejně jak sociálky a ty chodi v rozmezí od 15.-20. , mě to u Johanky vždycky přišlo toho 17.,tak uvidíme jak to bude teď.
10. zář 2009 v 10:03  • Odpověz
a jooo, ja myslela,ze jsi s druhym mimi presla znovu na materskou. Tak to potom jo :slight_smile:
10. zář 2009 v 10:11  • Odpověz
holky dnes jdem na kyčle a pak do poradny,tak pak písnu,jak jsme dopadli a kolik vážíme. Před 14 dny měl malej 3,72 kg,tak jsem zvědavá kolik má dnes :slight_smile:
10. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
Ahojky kočeny, mám tady velké áčko, tak se jdu na vás kouknout, dokud mi malý spí a tata je v posilce :slight_smile:

Řeknu vám, že teda byla fuška vás dočíst,ale zvládla jsem to , uff. Moc tady nelezu, nemám ani moc času, sice mám Jirku doma, ale věnujeme se malému, domácnosti, sobě, chodíme na prochajdy, furt zkouším kojit, a navíc někdy se mi ani nechce vytahovat noťas, ptž ho pak musím uklidit.

Jo, jinak se hlásím mezi necísařovky, akorát na konci nám pomohli zvonem. Ale je to mazec, co? V okolí, co holky teď rodily, tak šly všechny císařem.
Já už se těším až se mi to všechno zahojí, sedět můžu jen v obýváku, v kuchyni je pořád příliš tvrdo, a pokud je delší prochajda, tak ke konci jdu jak kačena, jsem natrhlá a sešitá do boku, tak to docela bolí.

Holky, včera jsme se byli převážit a už máme 3,53kg, částečně kojím a částečně Nutrilon. Dneska si ještě sjedu pro odsávačku, tak uvidím, jestli to ještě pořádně rozjedu.

V sobotu očekávám tchýni :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , si představím ty její nikotinové ruce, tak se mi chce blít. Asi Kubu zabalím do zavinky,jak jste psaly, a nerozbalím :frowning2: :frowning2: :frowning2: . A ještě dostane příkaz nesahat na pusinu!!!!!!!!!! Jak byla v porodce, tak ho pusinkovala, ale to byla rychlost, že jsem nestihla nic říct :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A dneska tu byla prababi (moje babi) a donesla Kubulovi mj. overálek, ale vel.80 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. zář 2009 v 11:51  • Odpověz
Jinak Beerusce moooooc gratulujeme k chlapečkovi, doufám, že vše bylo ok.

Miško, už se neloudej, ať můžeme vyrazit s těma kočárama :grinning:
Neee, promiň, je to už na palici, co?

Holky vcelku, nebojte, to půjde a rozpadnete se.
10. zář 2009 v 11:52  • Odpověz
Zazit- prosím tě, ty jsi psala, že v noci jídlo jen ohřeješ...To si nachystáš večer lahvičky s Bebou a pak jen dáš do ohřívače? Já to připravuju čerstvé, jen vodu mám večer uvařenou a v termosce, ale míchám to dle potřeby.
Jestli máš nějaký rychlý zepšovák, poraď....Kubík totiž strašně řve, než to připravím, a když ho mám na rukách, tak jednou rukou je to akrobacie :slight_smile:

Barco- Pityol, starý dobrý, co? No ale dostali jsme studii, že ichtamol je pro novorozence a malé děti toxický a neměl by se používat, raději až od 10ti let. Ale vím, že dr. na něm fičí :unamused:
Stejně tak ondřejovka na prdelku- kyselina salicylová a ten levandulový olej mně taky moc nenadchl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2009 ve 12:02  • Odpověz
kaa, zdravím, ty jedna, pěkně nás flákáš :grinning: ...

jj, pityol používám jen v nouzi a to jen,když je malej opruzenej a vždycky zabere. Ale má to antibiotikum,takže se to používá jen občas,jak píšeš, moc se nedoporučuje. Ale u Johanky jsem ho používala furt, to v té době se zas fur cpal matkám,že ho mají používat,takže si nevybereš, každá doba má něco. A je fakt,ž e malá nikdy opruzeniny neměla a je zdravá,tak nevim :slight_smile: .
10. zář 2009 ve 12:11  • Odpověz
Ahoj Baru, no právě jsem to letěla napravit, ať si nemyslíte, že jsem se na vás vyprdla :wink:

Baruško, prosím tě, nemáš zkušenost s nějakou odsávačkou? Uvažuju, jestli mám jít do Medely nebo do Farlinu(Farlin máme za barákem, Medelu musím jet dál :slight_smile: ). Nevím, dle školení mi je sympatičtější Medela :unamused:
10. zář 2009 ve 12:23  • Odpověz
A kdepak je Romča?????????? :wink:
10. zář 2009 ve 12:27  • Odpověz
autor
Verus fakt je to síla. Jsi dobrák, že se tak obětuješ. Já bych na ně nejspíš hodila bobka, ale blbí je, že by ho pak hodili na tebe až ti skončí mateřská. :sweat_smile:

Zobání máme na účtu, tak až se kluci po o vychrupou, tak jdeme utrácet.
Náš novorozenej bude mít brzo svátek, tak zaplujeme do hračkárny a taťka si stěžoval, že nemá trička, tak to nějak zlehka okoukneme.

Jak jste na tom s váhou holky? Mě stačí dát dolu 3,5 kila a jsem na původní váze. Ale dalších 15 mám nadmíru, tak budu muset hejbnout zadkem, abych v létě mohla konkurovat Zazit :grinning:
..........to těžko....... i s 15 kilama dole budu baba krev a mlíko :wink:
10. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
Ahoj Bobiiiii :grinning:
No už taky mám prachy na účtu, včera jsme to byli trošku provětrat, koupila jsem Kubíkovi nějaké menší overálky, sice mám zásobu, ale jsou různé značky a má tak akorát tři dobré, zbytek má moc velký, i když je to všechno velikost 0-3 :astonished: , tak jsem nějak nestíhala prát a sušit :grinning:

Bobi, já dám dolů ještě 14kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jsem na původní váze(ale 10kg už je dole :slight_smile: ). No co, když jsem nabírala 9 měsíců, tak nemůžu čekat, že to bude dole za týden. Ach jo, i když by to bylo fajn :grinning:
10. zář 2009 ve 12:40  • Odpověz
Holky ahoooj hlasim se stale v celku, v noci bricho bolelo jako svina aj zada. Pak jsem se rano najedla a spala az do tedka :grinning: a spalo se suuuprove. Jenom ten porod nejak nic. Kaslu na to. V pondeli vyvolani a bude.

Ty mate pravdu materska na ucte, to snad neni pravda, co se to stalo. :slight_smile: :sunglasses:

Holky u nas v praci se to taky rozjelo,takze roboty je habadeeej. ale ten muj clovek vzal padaka a ted pracuje jenom tak co prijde za hovno penize. Takze jsem mu rekla ze kdyz bude takhle vydelavat tak proste pujdem za praci, ja bych nejradeji do Brna nebo nevim. Tam je snad vice pracovnich moznosti. Ja jsem ale rekla ze do prace proste ted nepujdu a hotovo, to bych mela dve smeny denne, tak to ne a chci se venovat diteti. Je otec tak at se stara a pokud to nezvladne tak bohuzel.
10. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
kaa ahoj ja uz se lekla co je stebou ze si tu tak dlouho nebyla.

Holky a co mam jeste koupit pred porodem? ty baby calm kapky, lih na pupek, borovou vodu, kojeneckou vodu?nebo co jeste?
10. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
Holkya kupujete nektera to nositko na deti, klokanku nebo tu ten satek? na zimu to asi ne ze?
10. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz
joo Kaa no tak budete mit navstevu tchyne tak ti nezavidim, ale musis to vydrzet a maleho poradne zabalit. Mne to taky ceka, baba jedna zla prijede, ale po porodu tu bude moje mati tak to bude super, se tu aspon nenasere, ale potom urcite sakra.

a v porodce jsou navstevy kratce tak tam zavolam kohokoliv jenom at tam ona nesedi mi u prdele.
10. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
jeee ahoj misko! a ja si rikala ze treba aspon ty.... no a bubakujeme tu vsechny :frowning2: U me ani naznak ze by se neco delo. Akorat furt nevim jestli mi tvrdne bricho nebo se tam mala tak sponuje. Jak to mam poznat kdyz je takovej obrik! Koukam ze miminka holek maji ve dvou tydnech vahu, tak jak nase mala ted a to se jeste nenarodila :slight_smile:
Jinak ja mam na mimco satek. Premyslela jsem o tom ergo nositku, ty jsou pry dobry, ale satek jsem dostala tak uz to neresim.
10. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
Jinak ti zavidim, ze jsi se tak krasne vyspala. Ja uz mam snad nejakou predporodni neurozu ci co, usnula jsem v 1 a od 5 uz cumakuju vzhuru, hruza! To budu na porod fakt fresh!
Jo a v Brne je fajn a prace se tu da urco taky nejaka sehnat, i kdyz krize je krize...
10. zář 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
Holky já a odpolední uspávání dětí je pěkná fuška.
Míša na ruce a když ho položim, tak bulí.
Dáda běhá z pokojíčka a že mami ne hají.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale dobrý, nakonec jsem to s nima zmákla a po 45 minutách zahánění a umlouvání spinkaj oba :slight_smile:

Misko já mám to lehátko i klokanku.
Oboje mám vyzkoušený u Dády. Nosítko jsme brali hlavně na návštěvy, aby nemusel drobek ležet ve vajíčku a nebo na ruce. A nebo doma, když nemohl zabrat, tak se v tom uhoupal.
Klokanka je fajná, když venčíš psa a nebo doma, když se chce nechat nosit a ty potřebuješ volný ruce, třeba na vaření a nebo se najíst ......

Tý jo holky,já se na ty nákupy těšim jako pomatená. Jenom to čumění na regály a zboží, který je stejně většinou na prd :sunglasses: Chytá mě nákupní horečka.

Kaa, to je sice hezký, že se věnuješ miminku a taťkovi, ale nám se taky stýská. Ale máš štístko, že jsi semka nakoukla a hodila nějaký info.

Misko máš to doma asi na prd, co? Podle toho, co píšeš, tak mi to zní jako krizovka. Ale neboj, ono se to otočí a budete všici brzo happy. Já už málem 2x podávala žádost o rozvod. Ale teď už dlouuuho je období zamilovanosti a pokoje :grinning:
Ono se asi jedná o takovou tu ponorku, kdy tě ten druhej totál sere a nenávidíš všechno co udělá a řekne. Chce to čas. Je to možná všude, ale když vydržíš, tak pak určo nebudeš litovat.
Oni ti chlapi jsou fakt jiný a chce je to občas vypouštět :wink:
10. zář 2009 ve 13:26  • Odpověz
Mišo, tak to je teda s tím tvým mužem na prd. Snad se vzpamatuje a rozjede se, ať máte nějaké koruny. Já jsem rovnou říkala Jirkovi, že se starám o děcko a jsem tři roky doma, max. půjdu jednou za čas do práce na nějakou hodinku, ať jsem v obraze. Ale jak píše Bobi, bude líp.

Bobi- mi se po vás stýskalo, tak jsem musela kuknout:slight_smile:, ale přiznám se, že ještě pořád nějak nestíhám :grinning:
10. zář 2009 ve 13:41  • Odpověz
Holky dekuji, bude lip ja vim, no musim se naucit vypoustet jak pise bobi :slight_smile:

Ja mam docela vysokou materskou, ale jsem chtela usterit na horsi casy, no ale ted to nepujde sakra. no necham to na jindy hlavne at uz rodime a pak se uvidi. ono chlapu idiotu je na svete hooodne, ale na zivot jich je pomene. :unamused:
10. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz
ahoj, tak hlásím návrat od ortopeda a z poradny. Tak kyčle máme naprosto v pořádku,takže až ve 3 měsících na poslední kontrolu. No a u doktorky taky vše v pohodě, akorát jsem si doktorce postěžovala,že malej strašně ublinkává, někdy i doslova blije :grinning:,no a že mám strach aby neměl reflux jak Johanka a ona ho zvážila a zjistila,že má 4515 g, takže za dva týdny přibral neuvěřitelných 795 g,takže nám řekla,že se přepíjí,takže žádný reflux, ale totální otesánek :grinning: . Tak jsem ráda,že jsme tak dopadli a že je malej OK. Pak taky se nám vyrazili nějaké pupínky kolem pusinky a už je máme týden,takže potničky to nejsou,ale doktorka říkala,že to je normální,že to prcci mívají,že to je takové novorozenecké akné a že by to mělo během týdne zmizet.
Jinak vše ok a na kontrolu za 14 dní,to bude po šestinedělí.

kaa, já mám manuální medelu harmony, stála 1200,- ale jsem max. spokojená.

Holky já dala malýmu hrací deku do postýlky a strašně se mu to líbí, hlavně ta spousta hraček na hrazdičce :slight_smile: , kouká a jakoby si povídá,ale občas začne kňourat. Vyfotím a pak dodám foto :slight_smile:

misko, já mám nosítko po Johance,tak ho využijem na jaře, malá v tom byla cca do 7-8 měsíců, už nevím přesně.
10. zář 2009 v 16:06  • Odpověz
holky, tak Praha s platbama zpozdena - ja mam zatim na ucte jen cast za cervenec

Veru, prvni slova Lucinky budou Ma dati, Dal :slight_smile: nebo jestli se zameri na sklad :slight_smile:, tak FIFO a LIFO :grinning: :grinning:
10. zář 2009 v 16:21  • Odpověz
kaa, z Beby jsem malyho uz minuly tyden prevedla na Nutrac (1 HA), protoze je proste lepsi a chtela jsem co nejdriv, protoze neni tak sladky jako BeBa, tak aby neprotestoval - dr mi to schvalila a presli jsme bez problemu

ja mam ohrivac lahvicek - uz jsem presne vychytala na jaky stupen to dat, abych po prebaleni jen skakla do kuchyne a bylo to presne teply, jak ma, prevarenou vodu mam pokojovy teploty, namicham s nutrosem, vrznu do ohrivace a jdu prebalit a pak pro to skaknu rychle do kuchyne, ale on je Tomasek zlato - on nekrici, jen honi pusinkou vsechno kolem, ale trpelive ceka az mamka prikvaci z kuchyne :grinning:
10. zář 2009 v 16:38  • Odpověz
juu, baru, gratuluju ke kontrole, my jdeme na kyclicky 27/9, tak jsem zvedava, ani jeden s manzelem jsme na to netrpeli, tak snad to bude ok

a ted vas trochu poprudim :slight_smile:, ja jsem -2 kg nez pred tehu, dneska jsem byla na vychajde v normalnich kalhotach - pres stehna, zadek volne, brisko jeste male mam, ale zmensuje se docela rychle, no ale je to totalni rozteklina - teda proti normalu - ale ja mela fakt cihlicky, no a ted mam proste jeste trochu vystouple a hlavne ta kuze se jeste uplne nestahla, ale mazu jak vztekla a 3x denne cvicim cviky, co jsem dostala v porodce a hodne leham na bricho, v noci tak i spim a prsa mam zatim nejake mensi - podprdy mi plandaj - se mi to nejak scvrklo moc
10. zář 2009 v 16:43  • Odpověz
my se jdeme 30/9 fotit s malym, tak uz chci byt hezka stihla maminka :grinning: , takze mam motivaci :grinning:
10. zář 2009 v 16:47  • Odpověz
Zazit- prudíš :grinning: :grinning: :grinning: s tou váhou!!!!!!!
Já to noční jídlo budu muset nějak vychytat, ohřívač nemám, no uvidíme, jak búdeme bojovat.

Baru- gratulace ke kontrole, my se musíme na kyčlíky objednat, ale první kontrolu máme za sebou a je to v pohodě- klepu, ať to tak pokračuje.....
A už jsem koupila tu Medelu odsavku, harmony, tak večer vymyju a vysterilizuju a zkusím, snad to půjde.

Misko- já jsem taky chtěla teď z těch peněz šetřit, no ale blíží se očkování a já chci pro malého Prevenar, tak ty prachy jen poletí. A dneska jsme koupili nějaké hračky, aby šustily, a bylo to se zvukem, je to šíleně drahé, dvě věci a plno peněz v pr...:stuck_out_tongue_closed_eyes:
Místo, aby se tchýně zeptala co chcem, tak prý koupila lokomotivu, nějakou plastovou, tak doufám, že bude od Vietnamců :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , a to chci vidět, na co teď Kubíkovi bude, ve 2 týdnech..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. zář 2009 v 18:10  • Odpověz
Kaa, kdy se ockuje ten Prevenar? A neni lepsi ten synflorix (je to pneumokok + zanety stredniho ucha)???
10. zář 2009 v 18:47  • Odpověz
Zazit, mělo by to být stejné, prevenar je taky proti pneumokokům+zánětu ucha, přesně jsem ale složení nezkoumala. Začíná se kolem 2.měsíce, pak s odstupem 1měsíce, poslední dávka ve dvou letech.
10. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.