• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Mariv, to je teda něco - držím palce i na nohou, aby už přišly ty pravý kontrakce - a neboj se, já měla poslíčky ke konci bolestivější, než ty "pravý", když to začalo. Ke konci to je mazec, tak jako tak, ale to už budeš mít jen chvilku do okamžiku, kdy uvidíš miminko, takže to vydržíš - takže žádný strachy, už se to fakt blíží, tak se těš na mimi - mně to hrozně pomohlo, ten pocit, že už brzy tady bude :wink:
13. zář 2009 ve 12:07  • Odpověz
Dnes jsem úplně hotová, poprvý od doby, co jsme doma s Lucinkou - od 4 hodin od rána trápí malinkou bříško, nechápu, co blbýho jsem snědla, ale do 6 hodin jsme několikrát přebalovali, i koupali v umyvadle, protože toho prostě bylo moooc a je to za chvilku čisťounký, no a pak střídavě nakrmit, na chvilku usnout, znovu kroucení, prdíky, dudlík, mazlení atd. - ona je zlatá v tom, že nebrečí, ale když "cmuchá", jak tomu říkám, tak stejně neusnu.
Teď jsem ji poprvé předala Terezce, ať jde s ní ven, tak snad se nějak v kočárku ukolíbá k delšímu spánku, už bylo vidět, jak je z toho unavená, chudinka malá. Co se kojení týká, tak ze začátku pila malá cca 15-20 min, teď už min.20-25 min, záleží na tom, jak rychle sosá, někdy to vypadá, že by potřebovala brčko do pití, jako pravá dáma :grinning:
13. zář 2009 ve 12:12  • Odpověz
holky, holky, jen se pripominam s tim zarizovanim kolem mimi - co krome toho rodnyho listu, zdravotni pojistovny je potreba zaridit, nerada bych neco zanedbala
13. zář 2009 ve 12:17  • Odpověz
hoooj holky tak ja se zase hlasim vcelku :grinning: ja uz se smeju. zase jsem spala do 12ti, ted bych spala non stop. Ale zitra rano uz vim na sto pero ze mi tam strci tabletku a pujdem na to.

Mariv sakra ta sesra jedna :angry: ale zvladnes to uvidis, protoze se mi dneska s tebou zdalo, ze jsem jela do Brna za tebou a ze jsem chteli na pizzu, samo ze jsme byli obe s brichama. No jsem se vzbudila hned koukla na tel jestli nepises a nic. Takze snad si te tam dnes nechaji a nebo zitra. Musime to hold holka dotahnout do konce kdyz uz sme tu zustali jenom dve :slight_smile:
13. zář 2009 ve 12:34  • Odpověz
zazit, ja myslim,že nic, že to máš všechno - rodný list, zdrav. poj. , porodné a nevím jestli je povinné mít dítě v občance,ale myslím,že jo,takže ještě občanku předělat a nechat si malýho napsat dozadu a jinak nevím, myslím,že to je vše.
13. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
Zazit u nás se popelnice hlásej na městským úřadu. Ty to tu mají na starost. Ale nevim jak je to u vás. Naše město má jenom 45 tis obyv, což je od Prahy rozdíl

Jinak zdravotní poj, porodný, rodný list, který musíš dát zaměstnavateli (kopii) a to je asi všechno. Jo a mi jsme museli ještě dávat kopii rodnýho listu na sociálku, ale to proto, že jsem přecházela z jedný socky do druhý. Jako z Dády na Míšu. Trochu zmatek

Já jsem ještě nedala ten rodnej do práce, ale asi tam zítra skáknu a rovnou se pochlubim s prckem. Jenom rychlá otočka, aby mi ho nevocumlávali :wink:

Baru já myslím,že to v občance povinný není, ale určo je to výhoda, když jdeš pak někam na úřad a nebo tak prostě
13. zář 2009 ve 13:56  • Odpověz
holky, dik! Rodny list mame, na pojistovne je nahlasenej, porodny zazada pristi tyden manzel a do prace jsem kopcu rodnyho listu poslala, tak jeste ty popelnice! A do obcanky, jo? To je divny, ne? To leda zazadat o novou, protoze do ty zalisovany karticky to tezko nejak napisou, se budu muset zeptat!
13. zář 2009 v 15:57  • Odpověz
Ahojky kočky!!!
Tak gratuluju moooc maminkám Romči a Katwind, už jen dvě a je to hotovo.

Míšo, držím ti palečky, ať ti ta vyvolávačka rychle zabere. A kde jdeš na vyvolání? Vítkovice nebo Poruba? Jestli Vítky, tak pak srovnáme, kdyby mě náhodou chytla blbá, a chtěla bych druhé, ať vím, kde bojovat o místo :grinning:

Bobi- já fakt ještě pořádně nestíhám, furt mám Jirku doma, to je super, ale podnikáme prochajdy a staráme se spolu o malého, a když Kubík spí, tak se věnujeme sobě :slight_smile: ,až bude v práci, tak tady budu furt :grinning: :grinning: . To se mně nezbavíte :grinning:

Holky, my jsme měli opačné "radosti" v noci než vy :unamused: , malý spal od 17h do 24h!!!!!!, no ale pak začal......bolení bříška, 2x se mi poblinkal, takže přebalovačka, převlíkačka, mazlení, masírování, jsem k.o. Teď spí a já blbka, abych šla spát, tak jsem pouklízela, umyla si vlasy a teď trčím tady. Ale za vámi jsem musela :wink:
13. zář 2009 v 16:02  • Odpověz
Zazit- my jsme hlásili ještě Kubu na popelnice (přímo na radnici) a žádost o porodné mi podal Jirka, a druhý den mi přišel dopis, že do 30 dnů to budu mít na účtě.A to je myslím vše.

Do občanky se myslím nemusí psát. To bylo kdysi, ne?? :astonished:
13. zář 2009 v 16:04  • Odpověz
Zazit- do práce kopii rodného listu?? To teda po mně šéfové nechtěli :astonished: To mají k čemu, nevíš? Jen jsem jim hlásila datum narození, potřebovala jsem pro Jirku nějaké potvrzení. Jejda, ať něco nezapinkám...
13. zář 2009 v 16:06  • Odpověz
autor
Ahoj Kaa,
já jsem taky nějaká rozlámaná, ale asi na mě něco leze, tak jsem se navitaminovala a jsem zalezlá doma. Dneska je v Lípě klendra, tak ani procházku s kočárkem nepodnikám. Taťka a Dáda spolu byli dopol u šváry a teď si sjeli vsadit do Chance.......a já čekám na Mišku, až se probere a bude papačka. Už chrní 3 hodiny a to před tim byl 3 hodiny vzhůru a furt se chce chovat a ňuňat a já potřebovala vařit :grinning: :grinning: ........... to bylo takový to : pochovat, odložit, nakrájet rajčata, pochovat, zamíchat, položit do postýlky...... :grinning:
13. zář 2009 v 16:08  • Odpověz
autor
Po mě to v práci chtěli, ale ještě jsem se tam nedostala, tak smolík
Taky mi přišel dopis, že mi pošlou porodní během září, tak čekám :wink:
13. zář 2009 v 16:10  • Odpověz
Ty jo Bobi, já jsem taky chtěla vyrazit s kočárem, ale je tu tak pod mrakem, tak jsem to vzdala a vyrazím zítra, pokud bude líp.
Ty děťátka jsou mazlíci, co? Já jsem dneska měla štěstí s vařením, měla jsem ze včera koprovku, no ale jak to udělám zítra, to teda nevím....jdu sehnat někde ortopeda, který by nám tak za týden zkontroloval kyčle, něco málo nakoupit a chci dělat svíčkovou :grinning: na oběd, ale s tím prďolou bude spíš lepší večeře :grinning:

Holky, prosím vás, pokládáte pravidelně dětičky na bříško? Nebo když mají jen prdíky? Posiluje se tím krček a svaly zad a tak nechci něco zanedbat.
A zpíváte ? Nebo co jim povídáte? Já neumím žádné dětské písničky a tak povídám , co dělám a co budu dělat a co dělá taťka a tak :grinning:
13. zář 2009 v 16:25  • Odpověz
Kaacko, nevim, ale nase baba na Lidskejch zdrojich mi nekolikrat kladla na srdce, at hned po porodu poslu rodnej list malyho, tak jsem ji vyhovela :slight_smile:

tak popelnice na radnici, no to bych musela vedet, kde tu mame radnici :slight_smile:, no nic zaukoluju manzilka ;)
13. zář 2009 v 16:29  • Odpověz
Zazit- díky, tak já to tam teda příležitostně podám, ať si s tím udělají co chtějí.

A jak jsem myslela, že Jirka nic nevyřídí, že bude nervák na úřadech, tak to pěkně zvládl a rychle. A ani nepřišel naštvaný, že by ho nějaká baba úřednice prudila. Asi fakt zbytečně ty chlapy podceňujeme.
13. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
kaa, my pokladame pravidelne, aspon 3x denne a taky si davam malyho na prsa - lehnu si na zada a malyho si dam jeho briskem na svuj hrudnik - moc se mu to libi a taky posiluje tu hlavicku, malej je sikula - umi si tu hlavicku uz pomalu otocit - je to sranda ho pozorovat - dame ho na brisko - hlavicka nalevo, pak si s velkou namahou da celickem na podlozku a pak zas s velkou namahou doleva :grinning: , ale je to deeeesna drina, uplne ho to odrovna, dr nam rikala, ze kdyz bude dobre naladenej a vzhuru, tak at ho davame, at si posili ty zadovy svaliky
13. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
Kaa, a s mluvenim a zpivanim jsem na tom stejne, dneska jsem si od nasich objednala knizku nejakejch rikanek, protoze ja mu rikam jen, co s nim jdu delat (jako prebalit, mlicko, koupat atd.) a pak co budeme delat a co dela tatka a tak, a zpivam akorat hali beli, protoze tim je muj repertoar vycerpanej :grinning:
13. zář 2009 v 16:34  • Odpověz
Super, díky za radu, já jsem se ptala sestřičky, jak ho otočit+jsem požadovala ukázku :slight_smile: , ale už jsem se neptala jak často.
Dneska jsem ho taky otočila na bříško a byl úplně hotový, ale tu hlavičku otočil a pěkně držel. A odříhávat ho sem tam dám hrudníčkem k sobě a na chviličku taky drží, ale pro jistotu ho jistím.
Ráno mi kňoural, tak jsem ho hodila na bříško a byl klid :slight_smile:
13. zář 2009 v 16:37  • Odpověz
no, ja mu pri odrihavani taky tu hlavicku jistim, maj ji uplne gumovou, bojim se, aby se nezaklonil, ale na rameni mi odrihava nejlip, to jsou krky jak vino :slight_smile: a hned!
13. zář 2009 v 16:43  • Odpověz
Asi taky vletím do knihkupectví a něco koupím, prý to je teď jedno, co mu říkáš, hlavně že slyší tvůj hlas, ale ta knížečka se neztratí.
Jinak mám trošku strach, aby malý neměl nějakou psychickou újmu, až začnu zpívat :grinning: . Jirka mně taky prosí, ať to nedělám :grinning: :grinning:
13. zář 2009 v 16:53  • Odpověz
no, u nas by mel taky zpivat hlavne manza :grinning:, ja zpivam jen kdyz jsem sama doma a jsou peclive zavreny vsechny okna :slight_smile: a napjate sleduju malyho, co to s nim dela :grinning: :grinning: :grinning: , vypada to, ze si zacpava usi :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. zář 2009 v 17:05  • Odpověz
Aspoň tu snahu by mohl ocenit krátkým poslechem :grinning: :grinning: :grinning:
13. zář 2009 v 17:18  • Odpověz
Ahoooj holky

tak jenom hlasim zitra odchod do porodky a vyvolavacka. Jsem zvedava, ale bojim se jak svina.

mariv uz je v nemocnici, takze uvidime ktera drive :wink:

tak se drzte maminy a ozvem se za par dnu :wink:
13. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
misko, moc drzim palce!!! chapu, ze se trochu bojis, ale budes to mit za sebou a odmena stoji za to! Pockej az ten svuj uzlicek uvidis!!! tesim se az se ozves, ze to mate v poradku za sebou!
13. zář 2009 ve 21:31  • Odpověz
Misko, taky držím palečky :wink:
Holky, tak před chvílí malinká usnula, trápily ji opět prdíky, po vykoupání se ukázkově pokakala :grinning: , pak se při kojení kroutila jako paragraf, tak jsem vyzkoušela pytlík s třešňovýma peckama z DM drogerie - nahřát v mikrovlnce a přiložit na bříško - no a musím říct, že ji to krásně prohřálo bříško a usnula - i když je otázka, jak dlouho jí spánek vydrží :unamused: .
Spinkala jen v kočárku, nejdřív vozila Terezka - skoro 3 hodiny, pak jsme nakrmili a šup ven - tentokrát vozil tři hodiny taťka. Byla jsem ráda, že čerstvej vzduch a kočárek zabral, protože už fakt byla unavená - o sobě nemluvím...
Ráno mažu do práce převzít pokladnu a domluvit podrobnosti, takže skončilo vyspávání dopoledne s Lucinkou - využívala jsem to sice jen když jsem byla hodně nevyspalá,ale teď budeme muset cca na devátou ráno mazat z domu, ať chceme nebo ne. No a to je začít v sedm ráno, než se nakrmí,přebalí,obleče, pak já zkulturnit, sprcha apod.
Objednala jsem cestovní postýlku, kde je i přebalovák apod.-
http://www.detskezbozi.com/inshop/cestovni-postylky/babypoint-apollo.html
Snad přijde včas,když je skladem a v akci
:slight_smile:
S tím bříškem - respektive pokládáním na bříško - díky za upozornění, nějak jsem to už zapomněla a doktor nic neříkal - tak jsme zkusili chvilku zvedat hlavičku - zatím jsme to trénovali jen po krmení na rameni - kvůli odříhnutí,ale jak píše Zazit, hlavičku taky jistím, mydlí se jí ze strany na stranu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale už nám to "krkání" pěkně jde, díkybohu.
Tak holky, ještě jednou držím palce Misce a Mariv a maminám přeju klidnou noc s miminkama.
Papa
13. zář 2009 ve 22:53  • Odpověz
My teda prdime a kadime zatim jedna basen! Po domluve s doktorkou jsem malymu zacala do kazdyho druhyho krmeni davat 5 kapek sab simplexu - preventivne, aby se mu ty prdiky nezarazily- a teda musim rict, ze to funguje skvele - pred tim se preci jen trochu kroutil nez prdik vysel a ted z nej vychazi vzduch ani o tom nevi!

Juuu, tak my zas chrnime, tak dobrou!

Misko, Mariv myslim na vas!
14. zář 2009 ve 03:37  • Odpověz
Zazit, fotky moc hezký :wink: - respektive Tomášek moc hezkej!!! Na některých fotkách, zvlášť těch prvních, kdyby měl Tomášek na sobě růžový věci a čepičku, řeknu, že to je Lucinka :grinning: Prostě miminko
:wink:
Tak hlásím, že se sice malá probrala už po dvou hodinách, ale pak spinkala od 1 do 5.30 hod a to bylo pro nás vysvobození po předchozí noci - tak snad dobrý :slight_smile:
Navíc - když se ráno vzbudila, skoro hodinu jen tak cmuchala, tlačila a tak, takže už nám zase zažívání funguje :wink: a já budu asi dávat větší pozor na to, co sním - i když já spíš jím celej den něco sladkýho - je to silnější než já :wink:
Ptala jsem se na to kamarádky, kojící expertky a ta mi potvrdila, že když kojila, pořád měla chuť na pečený sladký věci, prostě domácí buchty všeho druhu, koláče atd. Do masa se teď musím nutit, tak aspoň kupuju kvalitní kuřecí nebo krůtí šunku a jím sýry a jogurty, ale jakmile je možnost, šup něco sladkýho do pusy.
Ale váha jde zatím dolů, hlásím mínus 11 kg :sunglasses:
14. zář 2009 v 07:31  • Odpověz
Krásné ráno,
uff to zas byl nabitý víkend. Pátek sobota tu byla tchýně, a včera přijel švagr se švagrovou. Já už nechci žádné návštěvy. Do toho má mamka malovala, tak jsem ji to musela zkontrolovat a pomoci ji vybrat novou rozkládací pohovku.

Petrunka je stále hodná, jen už si změnila režim, začíná se sama hlásit o jídlo (hurá!), jen je to po třech hodinách (na minutu přesně, má v sobě asi budíka a to i v noci). Tak mi chybí ty dvě hodinky spánku.
V sobotu v noci nás překvapila, když plakala po přebalení a nakrmení, už jsem si řekla áá prdíky nás začli trápit. Tak jsme ji chovali, masírovali bříško a nic nepomáhalo. Pak jsem měla nápad, vyslíct ji a nechat vykopat nožičkama a našla jsem poklad v plínce. Znovu jsme přebalili a v tu chvilku byl klid. Než jsme na to přišli uběhlo 40 minut.

Co se týká váhy, během běhání kolem malé jdou opravdu kila dolů lehce, už mám jen +4 kg.

Dnes jdeme na kontrolu na rehabilitaci do fakultky, tak mě snad už potěší, že bude vidět zlepšení a půjdeme až za měsíc. Snažím se cvičit s malou 2x denně, tak bych si zasloužila pochválit :sweat_smile:

A taky dnes slavíme 1.měsíc (utíká to neskutečně) :slight_smile:

Mariv a myška přejeme ať to jde rychle a brzy se za námi ukážete už s broučkama :slight_smile:
14. zář 2009 v 07:57  • Odpověz
Ahoj holky, tak já hlásím,že jsme se opět vyspinkali do růžova, malej usnul v deset večer, spal do tří a pak po kojení usnul asi o půl čtvrté a spal do půl sedmé,takže pohoda :slight_smile: . Ony se mu ty prdíky posunuly a trápí ho pravidelně od těch šesti půl sedmé,do tak osmi devítí,jak kdy.
Ale Baby calm spolehlivě pomáhá a třešňový polštářek z DM máme taky a taky nahříváme, malej se vždycky úplně uklidní a vykulí očička :grinning: .

Jinak nám taky parádně zabírá koupání v kyblíčku, malej je v něm úplně klidnej a po koupání je strašně hodnej,takovej uklidněnej. Úplně se v tom vyžívám, dřív jsem koupávala každý druhý den,protože teď je zas trend nekoupat denně,ale co koupem v kyblíku,tak koupem denně,protože mě to strašně baví a hlavně těší,že je malýmu v kyblíčku dobře, ve vaně řval.

Jinak moc držím pěsti mariv a misce,ať to všechno proběhne hladce a mají brzy miminka u sebe :slight_smile: ..

Verusko, obdivuju tě, když jsi popisovala ten ranní shon, s takovou budeš brzo mít všechny kila dole, ne-li víc :slight_smile: . Na sladký mám taky chuť, ono se i trochu může,ale nedoporučuje se čokoláda, kvůli prdíkům a teplé pečivo,nebo hodně čerstvé,takže teplé rohlíčky,nebo loupáčky,nebo buchtičky,by se neměly,protože nadýmají. Ale občas taky ujedu.

Markétko,taky už máte měsíc, paráda :slight_smile: , tak ať je Petruška furt tak šikovná a hodňoučká a ať krásně prospívá :slight_smile: .

My už ve čtvrtek končíme šestinedělí a v pondělí jdu na kontrolu na gyndu a příští čtvrtek s malým na šestitýdení kontrolu.
14. zář 2009 v 09:35  • Odpověz
autor
Ahojky zlatíčka,
Zazit fotky jsou parádní. Malej je kouzelnej :slight_smile:

Já jsem se dneska vyspala na hov.o
Miška se sice probudil ve 2 na papajdu, ale ožil a chtěl si povídat a mazlit a když jsem ho dala do postýlky, tak spustil Zagorku. Konečne před 4 ráno usnul a já taky. Ale to se zase probudil Davídek, že chtěl čurat a napít :fearful:
No pálej mě oči jako bych si do nich nastříkala slzák.
Hned ráno jsem do sebe narvala zbytek (víc jak půlka koupený vaničky) tiramisu. Sladký a kafový a pak mi bylo zase blbě :sweat_smile: , tak jsem to šla vydejchat se psem a aby toho nebylo málo, tak mě začalo škrábat v krku :frowning2:
14. zář 2009 v 11:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.