• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
To je hnusne dneska :frowning2:, vubec se na ten opravdickej podzim netesim :frowning2:, ale od zitra uz ma byt zas pekne a teploucko!

holky a s tema prdikama - ten sab simplex je fakt super!!! Tomikovi prdiky odchazej samy od sebe ani u toho nemrkne!

Copak asi Miska? Jestli pak uz vyvolavacky zacaly ucinkovat??? A Mariv? Mozna uz to maji holky za sebou!
14. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
Kaa, tak ohledne toho ockovani - prej je to dobry davat vzdycky spolecne s tou hexavakcinou, takze zacit v tom tretim mesici, takze to vychazi na 4 davky do roku a pul
Ptali jsme se i na jiny ockovani (krome tech povinejch) a doporucila nam jen toho pneumokoka, prej se davaji jeste nejaky rotaviry, ale to by nedavala - prej si s nima zdravy mimi poradi samo a posili si tak vlastni imunitu
ptala jsem se i na to jestli prevenar nebo ten synflorix, a prej ten synflorix je uplna novinka a lip chrani proti tem zanetum str ucha - ja na to jako dite desne trpela, tak asi pujdu do toho, cenove to vychazi podobne - jedna davka okolo 1 700Kc
14. zář 2009 ve 13:16  • Odpověz
zazit, nám sab simplex nezabírá vůbec, dávala jsem ho malýmu za začátku,ale pak jsem najela na Baby calm a je lepší,teda aspoň pro nás. U Johanky jsem taky používala sab simplex a zlepšení bylo,ale mírné,ono každé mimi je jiné.
Jinak pneumokoka chcem taky dát, malá má prevenar,ale to pro to,že jsme jí ho dali teprve před půl rokem a tam už u toho synflorixu není ta možnost dát ho až ve třech letech, on je jen do dvou. Ale u malýho začnem taky asi co nejdřív, v těch 3 měsících,takže dáme synflorix. Jinak malá mi vůbec na záněty stř. ucha netrpí,ale spíš měla co měsíc zánět nosohltanu a to teď už vůbec nemívá,takže to možná pomohlo.

Holky, v pátek jedu skoro po půl roce k rodičům, už se neskutečně těším. Byli jsme tam naposledy na velikonoce 13.4. a pak se mi to stalo s tou plodovkou,tak od té doby jsem tam nebyla. A to jsem byla zvyklá jezdit k našim co 14 dní.
14. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz
Baru, my taky pujdeme do toho synflorixu, dame to s tou prvni hexavakcinou

to je zajimAvy, ze u nekterych miminek sab simplex funguje a u jinych ne!
14. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz
Zazit- fotečky krásné, a tobě to moc sluší.

Děkuji za info ohl. Synflorixu, až tak podrobně nám to neříkají, víš jak...přijde zástupce, hodí leták, řekne že je to lepší a kolik to stojí a tím to hasne. Doktoři pak vědí víc. Rotaviry taky nebudu očkovat.

A na prdíky taky mám Sab a zabírá zatím (musím zaklepat) dobře. A taky nám pomáhají ty pecky, akorát holky, já jsem si vyhodila ten návod, ohřívám teda v troubě(to jsem si zapamatovala), ale jak dlouho a na jaký výkon se hřeje v mikrovlnce??? Včera jsem to tam chtěla dát, ale měla jsem strach, ať mi to nestřelí :grinning:

A Kubík mi spal dobře celou noc, vstával ve 2, dostal napít, už dopíjel flašku a vytuhnul, a pak vstávanda až v 6:15. Takže jsem po dlouhé době vyspaná a nejsem protiva. Teď mi taky vytuhnul v lehátku, takže můžu na drby :grinning:

Baru, to se těšíš k rodičům, co? My to máme pořád s mamkou takové divné. No někdy se to snad spraví, i když jí to nějak nemůžu zapomenout, co dělala za scény, že nechce kluka :frowning2:

Kdo ví co holky...škoda, že tady nemůžou hodit průběžně nějakou zprávičku.
14. zář 2009 v 16:25  • Odpověz
Markét- prosím tě, ty jak dáváš Peťce mlíčko, tak to všechno je tvoje odstříkané? Já se ptám jen tak, mi se totiž podaří večer odstříkat tak 50ml celkem, a ty jsi psala, že dáváš 7x60ml? :astonished:
14. zář 2009 v 16:32  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem tadyyyyy. Hned na začátek jedna oprava, Zazit špatně pochopila mou sms, můj porod byl přirozený od A až do Z jen jsem po porodu darovala pupečníkovou krev, jejíž odběr trvá cca 30min a nesmí se dát oxitocyn na sthování a nekrvácení dělohy ... takže jsem dost krvácela a při šití mi to dole několikrát popraskalo... a proto jsem byla zadrátovaná, i po týdnu se mi velmi špatně sedí, ale za tu krásu to stojí. Ondrášek je pohodové a úplně ukázkové dítě má vše v pořádku a i po porodu měl samé desítky, dokonce půl porodu prospal, porodní asistentka ho musela budit, aby se dotočil, krásně si tam pochrupkával, takže těžkej pohodář :grinning:
14. zář 2009 v 17:09  • Odpověz
a ještě fotečky :slight_smile:
14. zář 2009 v 17:22  • Odpověz
Ahoj beeru, gratuluju k miminku :wink:
Mi se blbě sedí i po 14-ti dnech, a to jsem nebyla drátovaná, takže s tebou soucítím :frowning2:
Ale jak píšeš, za toho drobka to stálo :slight_smile: , i když ten tvůj to měl na háku :grinning:
14. zář 2009 v 17:22  • Odpověz
ahooj beerusko, fotecky jsem uz omrkla - hned se na me smaly na titulce modryho konika :slight_smile: Ondrasek vypada pohodove od pohledu :grinning: a gratuluju ke spontalnimu porodu!
14. zář 2009 v 17:24  • Odpověz
kaa tak tos mě nepotěšila, já doufala, že budu brzo ok ... no tak si počkám na konec šestinedělí jinak manžel jde ve čtvrtek do práce, tak jsem na sebe zvědavá... ve dvou nám to jde s Ondráškem krásně :wink:
14. zář 2009 v 17:25  • Odpověz
Beeru- neboj, to bude dobré, jednou se to zahojit musí, se utěšuju :grinning:
A přítel jde teď v pátek do práce, byl s náma skoro 3 týdny, už se i těším i mám obavy, jak tu budeme bojovat.

Malý je krásný, taky jsem kukla :slight_smile:
14. zář 2009 v 17:32  • Odpověz
holky nestíhám vám odpovídat, ale čtu vás každý den. už si píšu rady ohledně očkování, zatím jsem se ještě na nic nedívala, takže mi usnadńujete práci.Naše MÁJA spí jak kdy, ale večer se to dá,budíme se tak 2x, máme taky prdíky, sabík nám moc nezabírá, připadá mi, že má, po něm pak zácpu, tak dávám kapky jen občas, mám i baby calm, ale ten se bojím dávat, ještě nemáme měsíc, tak nevím (možná jsi na to baru odpovídala?)... pecky nám moc nepomáhají. Naštěstí nikdy neplačeme moc dlouho, tak se to dá zvládnout. Včera jsme poprvé vyjeli na výlet na hrad Helfštýn a pak jsme to vzali po turistické značce, tak 5 KM, občas jsem musela zavřít oči, abych neviděla, jak náš táta táhne kočár z kopce,po těch větvích a šutrech a to opravdu cesta byla prudká, prý ať se dítě zoceluje, ale spíš asi matka, protože Mája celou dobu chrněla.

zazit fotky jsou pěkný, váš prcek má ale řasy, viĎ? to bude lapat na ně holky, mi jen můžem tiše závidět. Hele poraď, ty jsi taková sportovkyně, kdy můžu začít běhat? nebo aspoň jezdit na kole? nebo orbitrek? Chci se zbavit velikýho zadku a taky jsem se nějak rozjela v pánvi, co na to zabírá za cviky? a taky se vám nad jizvou objevila taková malá pneumatika? asi ještě nemůžu posilovat spodní část břicha, že?

beruško váš malej vypadá dobře, opravdu by se dal zaměnit s holčičkou. Tobě se podařilo darovat pupečníkovou krev? U nás byl odběr pozastaven na dobu neurčitou, takže i kdybychom chtěli, tak ji nevemou.

kaa to zvládneš, je to sice náročný, ale dá se to zvládnout.

zítra jdeme na kontrolu, tak snad jsme zase přibrali a povyrostli, uvidíme.
14. zář 2009 v 18:36  • Odpověz
sasanko, doktorka nám řekla,že se toho Baby calmu nemáme bát a můžem ho dávat, je to čistě přírodní a dokonce ho někdy dávají už i v porodnicích :slight_smile: . Nám zabírá hodně, mnohem víc než ten sab simplex.
14. zář 2009 v 19:35  • Odpověz
sasanko a jestli jdete zítra na kontrolu, vem ten Baby calm sebou a ukaž ho dr. a ona ti řekne jestli ho můžeš malé dát.
14. zář 2009 v 19:36  • Odpověz
Kaa: ano dávám ji jen své mléko. Teď už vypije 7x 100ml. Já odstříkávala 6x denně, ale co jsem doma s malou tak bych nedělala nic jiného než přebalovala, krmila a odstříkávala. Tak odsávám ob krmení, tj. po šesti hodinách cca 3-4x za den. Točím v ledničce 4 láhve po 250ml (přebytky s těžkým srdcem vylívám)
Za jedno odsátí odsaju cca 300ml.

Beeruska: tak vítej, Ondrášek se vám povedl

Holky už jste uvažovali o nějakém pojištění dítěte???
Do očkování určitě taky investujeme :wink:
14. zář 2009 v 19:37  • Odpověz
Markétko- tak to jsi teda dobrá a je super, že máš pro malou tolik mlíka, já se raduju z každé kapky, a s těma mýma 50ml se můžu jít zahrabat :grinning: . Ale přes den se snažím kojit+ Nutrilon, no prostě bojujeme :grinning:

Sasanko- no vy jste teda šílenci, za těhu tak sportuješ a chodíš, teď řádíte s kočárem :wink:
A já si taky myslím, že to zvládnu, při nejhorším nebude navařeno, naleštěno taky ne, a z toho se nepos... :wink:
Jak se říká: Bordel v bytě, šťastné dítě. :grinning: Ne, ne, už to docela zvládám, uklidit, vyžehlit, navařit. Všechno rychlovka, žádné mazlení, to si nechávám pro Kubíka.
Já si tež myslím, že tím Babycalmem nic nezkazíš, máte jen týden do měsíce, to by mohlo být.
14. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
Baru- prosím tě, jak nahříváš v mikrošce ty pecky? Kuji. :wink:
14. zář 2009 ve 20:02  • Odpověz
Kaa - 1-2 min. při 300W :wink:
14. zář 2009 ve 20:11  • Odpověz
sasanko, rasy ma malej fakt dlouhy, cucela jsem na to hned po narozeni, protoze miminka obvykle nemivaj zadny, ale my mame s manzelem oba fakt dlouhy, tak asi po nas :slight_smile:

No a s tim cvicenim - mluvila jsem o tom se svym porodnikem - po cisari je to na prd, min do konce sestinedeli se nesmi skoro nic - ja dostala par cviku na papire od rehabilitacni sestry jeste v porodnici, ale to jsou takovy pidi cviky, hlavne na panevni dno, jinak by se nemelo nic, ale dodrzuj to, kdyz cely den kmitas kolem malyho, takze se stejne uz vetsinou zvedam pres bricho, nosim porad neco atd.
No, takze nejaky behani, kolo atd. bych videla po kontrole po 6ti nedeli, az co rekne dr
A ja spicek nad jizvou nemam, ale nevim, jak vam ostatnim, ale mne se teda brisko jeste uplne nestahlo do puvodniho stavu, v oblasti kolem pupiku ho mam teda jeste pekne vybouleny, leham hodne na bricho a nosim poporodni kalhotky pres den, jsem zvedava, jak dlouho to bude jeste trvat, nejsem zvykla mit povoleny bricho a docela me to znervoznuje, cekala jsem, ze se to zatahne hned, ale asi je to naivni predstava!
14. zář 2009 ve 20:21  • Odpověz
Verusko- děkuji

Zazit- bříško neřeš, to se ti stáhne, když jsi měla předtím vyrýsované. Jsou na tom některé hůř, třeba já, mi zůstal takový pytlík, to jak jsem hodně přibrala :frowning2: . To bude teda makačka, abych to stihla do plavek, tak mám co dělat :angry:
14. zář 2009 ve 21:27  • Odpověz
Kočky, Miška má chlapečka!!!!!!!!
Nar. 20:58, 3,20kg a 50cm, jmenuje se Richard. To je jak náš Kubík(49cm, 3,18kg). Tak už jen aby se ozvala Mariv a jsme komplet :grinning: .
14. zář 2009 ve 23:36  • Odpověz
jeeeee, dalsi dobra zprava!!!! Mamince Misce moooooc gratuluju! Tak uz jen jedno mimi a jsme komplet!!
15. zář 2009 ve 04:06  • Odpověz
autor
Mariv už má určo taky mimíska, akorát asi nemá jak dát vědět :wink:
Gratuluju Misce, super zprávička :slight_smile:

Holky já jsem se smála jak jste psali o tý žravý na sladký. Já jsem taky úplně jetá. Jak vidim čokoládu a nebo sušenky, tak jsem jako nenažraná. Nemůžu si pomoct, je to silnější než já.

Včera jsem byla nechat vyvolat 3 krásný fotky. Nechala jsem si je dát do takových těch okrasných rámečků, který ti tam daj přej program a je to sladký. Hned jsem si je doma vystavila a mám teď kluky furt na očích.
Jedna se fakt povedla. Mají tam kluci hlavičku u sebe a Dáda se na Míšu směje a našli jsme tam rámeček, že jsme jim ty hlavičky dali do jednoho velkýho červenýho srdce. No vypadá to dokonale a fotka má prestižní místo nad televizí.

Dneska jedeme na kontrolu, tak jsem zvědavá jak prcek nabral :wink:
15. zář 2009 v 07:22  • Odpověz
díky za radu, dnes byla trochu rušná noc, kojení co 3 hodiny a pořád takové to tlačení i ve spánku, kapky žádný nezabraly, no super, ale zase se to vystřídá a bude líp. Ještě mě ráno naštval manža, po takové noci, když odcházel do práce, tak mi neopomněl připomenout, že jsem mu zapomněla udělat svačinu, já blbá, když mám chvilku večer, tak to chystám, asi budu muset nasadit výraz, že nic nestíhám :frowning2:

no s tím břichenm je to fakt hrozný a navíc, co potkávám ty maminky z porodky a jak vidím jak jsou už štíhlé, nechápu, jak to dělají.

bobísku, já mám na každý den nějaký koláč (babičky)- naštěstí jen kolem čtvrtý odpoledne hřeším, ale měla jsem černý svědomí a tak jsem včera zajela s kočárem do zdravé výživy a nakoupila samý zdravý sušenky, skoro za dvě kila, prostě opatření.

misce gratuluju a tak která bude zakládat to téma? asi si ještě minimálně 5 dní počkáme

akteram zatím jsem pojištění neřešila, spíš uvažujeme o stavebním, protože nám babičky daly nějaké peníze pro Magdalenku, tak ji to chceme někde uložit
15. zář 2009 v 08:48  • Odpověz
Jéééé, Mišce velikánská gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sasanko - mně po porodu břichlo splasklo velice brzo, ale mám jinej problém - špeky na zádech :frowning2: ,
každýmu prostě něco zůstane, co předtím neměl. Chodila jsem do posilovny a měla hezký záda, teď je to hnus fialovej, tak posiluju s gumou, zatím...
Určitě na to má vliv kojení, jak břicho rychle zaleze a taky CŘ versus spontánní porod.
Zazit, myslím do konce šestinedělí budeš mít postavičku jako víno, zvlášť když máš ještě míň, než před těhotenstvím, musíš být trpělivá. Kostičky dopiluješ,až budeš moct cvičit, lepší počkat, než mít roztažený břišní svaly kvůli předčasnýmu posilování :wink: . Jsi mladá, aktivní, sportovec, NO PROBLEM!!!!!
Bobisku, já jsem si dala předsevzetí, že DNES NEKOUPÍM žádný sladký tyčinky, ani sušenky, tak jsem zvědavá.
Jenže jsem si objednala u tchýně švestkovej koláč, aspoň malilinko ochutnat, dostali jsme nádherný švestky
a když jsou pečený, malý to před týdnem nic neudělalo s bříškem.
Pečivo, jako rohlíky a chleba, jím až druhej den, ten koláč jsem taky nejedla čerstvej, ale prostě sladký potřebuju, tělo si o to řekne, takže je to fakt "silnější než já".
Dnes mi přivezou tu postýlku, musíme ji večer složit v práci, abych mohla zítra nastoupit "s plnou parádou".
Dnes/za chvíli/ jdu s Lucinkou do práce, ale budu ji mít v kočárku, musím po točitých schodech,tak mám z toho hrůzu - nejdřív odnesu korbičku s malou a pak podvozek. Ještěže je to Chicco tak snadno rozložený a složený a lehoučký.
Jo a těšila jsem se na krásnej den, plnej sluníčka a ono prší a prší....skoro by se to dalo přirovnat k vtipu:
"už dvě hodiny vynáším ze sklepa to vaše "POLOJASNO" " :grinning:
Tak pa a co nejmíň prdíků přeju!!!!
15. zář 2009 v 09:03  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: , tak nejdříve moc gratuluju Mišce k miminku :slight_smile: ...

Kaa, normálně dám ten polštářek do mikrovlnky a ohřeju na 1,5 minuty. Na papírku bylo napsáno 2 minuty na výkon myslím 700 w,ale nevím jistě. Já to prostě odzkoušela a vyhovuje mi těch 1 - 1,5 minuty. I na tu jednu minutu je to už teploučké. Ale na víc jak 2 minuty bych to nedávala, jako pecky by ti nelítaly,ale byli jsme loni na návštěvě u známých a oni to zrovna ohřívali a dali to na moc a ono to smrdělo :grinning: a dost...
Ono to trošku zavane i při normálním ohřevu,ale když to přeženeš,tak je to doslova smrádek :grinning: ...

My se dnes vyspinkali dobře, opět, myslím,že se nám začíná blýskat na lepší časy :slight_smile: .
15. zář 2009 v 09:11  • Odpověz
Misce moooc gratuluju a přeji rychlé zotavení a samozřejmě oběma hoooodně zdravíčka :slight_smile: pane jo další kluk, tady je opravdu přepindíkováno :grinning:
15. zář 2009 v 09:12  • Odpověz
Jo a zemřel Patrick Swayze, je mi ho docela líto, hodně s tou hnusnou rakovinou bojoval :frowning2:
15. zář 2009 v 09:20  • Odpověz
autor
Ahojky, dnešní kontrola suprová.
Malej byl zlatej a neplakavej a doktorce se moc líbil.
Chytil jí za ruce a začal se zvedat, borec :sweat_smile:
Máme už 3870 g :slight_smile:

Ale já jsem zdrchaná jako vošlapanej zátěžák v hotelý chodbě. Ten shon a pak rychle vařit a rychle nahnat do postýlky a vykopat velkýho do práce. Očička mě štípajů a asi prdim na dnešní procházku. Uvidím, jak se budu cítit za 2 hodiny, ale teď jsem zralá do postele

Patrika mi je líto. Fakticky s tou nemocí bojoval dlouho a ta jeho žena je super, že stála furt při něm. A to prý spolu jsou od 16 let a v 18 se brali.
15. zář 2009 ve 13:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.