• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
dneska bylo kraaaasne teploucko, sice az odpoledne, ale fakt babi leto jak vysity! Mela jsem tu mamku, tak jsme drandili s kocarkem2,5h venku
15. zář 2009 v 16:41  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak jsem zažila takovou krizovku.
Davídek mi nastydnul a rozjelo se to bleskovou rychlostí. Odpol rýmka a večer už průdušky a horkost. Takže šílenej brekot a maminkování. Dokonce se mi v posteli pozvracel jak je zahleněnej.
A teď do toho Miška plakal a Dáda plakal a taťka v práci a já chovala jednoho a pak druhýho......furt dokolečka.
Davídek usnul v ložnici asi před 15 minutama.
Já jsem vystěhovala tatíka do pokojíčka a jsem takovej borec, že jsem mu dala i jeho peřinu.
Ještě musim pověsit prádlo, který mi už pár hodin leží vypraný v pračce :sweat_smile:

Snad to bude v noci dobrý :fearful:
15. zář 2009 ve 21:12  • Odpověz
Ahojky,
mišce moc gratulujeme k miminku :slight_smile:

Naše poradna dnes byla jen se sestřičkou, paní doktorka měla dovolenou. Takže nám jen kapnuli kapku s vitamínem a zvážili. Už máme 2850g !!!
Takže za měsíc od porodu máme 1kg navíc, a přibíráme 200-250g týdně. Jsem nadmíru spokojená :slight_smile:
15. zář 2009 ve 21:21  • Odpověz
bobisku, tak to je na prd, ze Davidek onemocnel -- je to asi z tech zmen v teplotach - chvili je zima jak bejk a pak zas najednou teplo, nam zas ochorel manza - taky na nej neco leze, dneska v noci se presunoval spat do obyvaku, protoze mu nebylo dobre, tak aby na malyho neco neprsk, snad to bude po ranu dobry

marketko, tak vy teda pribirate krasne, se ani nedivim, kdyz ma maminka tolik mlicka (zavist velika :wink:, to je super, ze uz mate skoro 3 kila, ale je to sranda - nas malej mel uz pri porodu o kilo vic a ted ma uz 4.5 kila!, bude to asi peknej macik, papa jak o zivot a pribira kazdym dnem - on je fakt dlouhej, hadam, ze uz muze mit okolo 55 cm a teprve ted mi zacina obrustat faldikama, pred tim na tu dylku byl furt jak zizalka, ale ted uz nam narostly pekny tvaricky, brisko a faldicky na stehynkach trochu :grinning:
16. zář 2009 v 08:54  • Odpověz
copak asi ta mariv? uz to musi mit urcite za sebou - urcite uz jsme komplet a vubec o tom nevime
16. zář 2009 v 08:55  • Odpověz
holky, když vás čtu jak mluvíte o přibírání,tak já se toho děsím,protože malej fakt přibírá až moc. Přibírá mi 400 - 500 g týdně!!To je strašný :grinning: . Ale zas si říkám,že lepší,když bude přibírat,než kdyby neprospíval a já ho musela dokrmovat.
Já doufám,že se to ustálí, protože se snažím teď dodržovat pauzu mezi kojením aspoń té 2,5 hodiny, spíš 3.
Holky a vypadá to,že se možná budem kamarádit s dudlem. Malej když se vzbudí třeba po 1,5 hodině a má už hlad a já chci ještě aby vydržel,tak mu strčim dudla a on dudá jak zběsilej :grinning: .
16. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
Myslím na Mariv, snad už to má taky za sebou, škoda,že zatím nevíme....
16. zář 2009 v 09:25  • Odpověz
barusko, my taky pribirame zavodni rychlosti, a to dodrzuju davkovani Nutrilonu a nedavam vic, ale on malej kadi jen jednou denne - vsechno ostatni proste pouzije na pribirani :slight_smile: no a jak papa a pak furt spinka, tak jedem, jak zbesily, odhaduju, ze v mesici budeme na peti kilech, coz mi prijde fakt husty, na to, ze kolem roku by deticky mely vazit kolem 10 kg
16. zář 2009 v 11:51  • Odpověz
ale jak pises - lepsi at pribejvaj nez aby neprospivali a s dudlikem jsme na tom podobne, snazim se ho oblbnout, aby vydrzel do casu krmeni :grinning: , jinak by se mi zblaznil, saje ho jak divej, skoro se bojim, aby ho nevsal celej a nespolk :slight_smile:))))
16. zář 2009 v 11:53  • Odpověz
jak píšete, my taky přibýváme na váze, včera na kontrole po týdnu už máme 3 320 g- přibrali jsme 180 g nejsme teda konkurenti Honzíka ani Petrušky, ale to jsem malou krmila tak 15 min po 3 hodinách. Protože nás trápí reflux tak jsme změnili režim kojení a teď krmím dokud se neodtrhne, takže teď už to je půl hodiny a to už mě teda bolí prso, navíc pořád čekáme na odříhnutí, tak kojením teď strávím skoro hodinu :(

bobísku to máte teda nadělení s tím nachlazením, tak přeji, ať jste co nejdřív zdraví

jo a taky jsme objevili kouzlo dudlíka :slight_smile:
16. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz
Bobi- to je na prd, že máš děťátko nemocné, tak ať ti rychle vyzdraví....

Na dudlíku jsme taky, i když jsem nechtěla, no ale kdyby nebyl dudlík, tak mám furt malého u prsa a jen sosá(takže tě Sasanko chápu). Jak jsem tak vypozorovala, on chce prso i jen tak, když se chce pomazlit, nebo potřebuje usnout :grinning:
Dneska jsem byla holky hotová, v noci docela krásně spal , ráno začal řádit, to už jsem teda nedala a odpadla jsem, musel se postarat přítel, ohřál mu moji odstříkanou 40ml (Markét, to je co???:slight_smile:)
A pak chtěl být Kuba furt u prsa, pouštěl se, řval, po hodině jsem to vzdala ( mj. i z důvodu vycucaných a bolavých prsou) a uvařila Nutroš, spal jak zabitý 2hoďky a my taky.

S váhou nevím jak na tom jsme, jdeme až v 6-ti týdnech, ale vidím, že přibírá, už faldíkuje na ručkách i nožkách, už to není to hubené miminko :slight_smile: , naposledy jsme měli 3,5kg. Holky ale jak píšete, lepší aby papal, než kdyby jste viděly, že neprospívá.

Zazit- s tou váhou jsem slyšela, že by měl být v roce trojnásobek porodní váhy, tak máte ještě rezervu :wink: A kamarádka má holčičku, kt. má v 6-ti měs 8kg!!!Vypadá to docela brutálně, to člověk čeká, že taková velká už bude mluvit, chodit, a ono furt nic... :wink:
16. zář 2009 v 18:26  • Odpověz
Holky, na Mariv nemáte nikdo číslo, jo? To je blbé, ale beztak je v porodce a má to za sebou, jinak by se tu ukázala.
16. zář 2009 v 18:27  • Odpověz
kaa, no jsem zvedava :slight_smile:, kdyz on je fakt desne dlouhej, dneska byl v postylce natazenej jak spagat, tak jsme bezeli pro metr a zmerili, jak vyrostl (56 vel jsem uz vsechny vyradila, kdyz si v overalku natah nozky, tak ho to u krku skrtilo!) a borec ma 57cm a pak jsme ho rovnou zvazili a mame 4,450!!!! Ve trech tydnech! Masicko :slight_smile: no jo no, bude holt obricek po tatovi, ma veliky chodidla i ruce - to nejsou takovy ty roztomily pidi mimi rucicky - to jsou maly lopaty :slight_smile:
16. zář 2009 v 19:44  • Odpověz
Ahoj holky,
gratuluju k přibírání - teda vašim miminkům :grinning: .
My jdeme na další kontrolu až v šestinedělí, takže uvidíme. V pátek ale musíme k doktorovi stejně,
nelepší se ná to zalepený očičko, nezabraly ani silnější kapky. Takže nás čeká průplach slzných kanálků.

No a jinak - jsem K.O. Malá spinká přes den jako andílek, v noci sice spinká taky, ale mezitím třeba hodinu a půl kojíme, přebalujeme, cmucháme, škytáme, atd. - takže spím dohromady tak 4 hodiny - vzbudím se, když už se malá probouzí,to někdy trvá třeba půl hodiny, než začne brečet, no a pak než po tom kolotoči s kojením zase usne, tak cmuchá a usnu až tak půl hodinu po ní.Takže sice spí cca 3 hodiny v kuse, ale já ne.
Ráno vylezu v 7 hodin, začnu se zkulturnovat, snídaně, sprcha, apod., pak se vzbudí malinká kolem 8.hodiny
a do 9 mám co dělat, ráno totiž kaká jako o závod, takže přebalím, nakrmím, jdeme se osprchovat do umyvadla, pak znovu přebalit, sbalit všechny věci a vypadnout...do práce to mám cca 1,5km pěšky s kočárkem, takže když dorazím, jsem už unavená :stuck_out_tongue_closed_eyes: - ale Lucinka pak spinká skoro do 1 hodiny, takže udělám dost práce...
V albu mám fotku Lucinky v cestovní postýlce v kanceláři - včera jsme si v noci mákli, museli jsme s přítelem přeorganizovat celej kancl - starší dcerka dávala pozor na Lucinku doma. Je to náročný :unamused: .

Jdu se najíst, přeju krásnej večer a malýmu od Bobiska brzký uzdravení!!!!!!!!!
16. zář 2009 v 19:49  • Odpověz
Verusko- máš můj obdiv, ještě s miminkem pracovat, tak si to jdu asi hodit, jsem ráda, že už jakž takž zvládnu něco doma udělat.
Holky, teď jsme měli asi 20min takové bolení, chudáček tak plakal, možná řval, ale zvládli jsme to Pupíkem a peckama a klubíčkem. Lituju maminy, kterým nic nezabírá, já bych brečela s díťátkem, už tak mi to nedělá dobře :unamused:

Zazit- tak to je teda síla :slight_smile: , to máte teda kus chlapa,i když já pozoruju, že jedny dupajdy 56 už taky máme skoro akorát, a overálky 0-3měs taky nějak dorůstáme :slight_smile: . Až je mi to rošku líto, že taaak rychle roste,já chci ještě chvilku malinké miminkoo!!!! :slight_smile:
16. zář 2009 v 19:57  • Odpověz
Kaa, co je to Pupik??? Nejakej zlepsovak na prdeni???
16. zář 2009 ve 20:05  • Odpověz
holky a uz pouzivate satky, klokanky???? od kdy se tak mimisci muzou v tom nosit???

Verusko, obduvuju te!!!!! Jak muzes jeste pracovat??? Ja jsem rada, ze obstaram mimi a trochu domacnost, a fakt jsem rada, ze jsem rada!!! Jsi borec!!!
16. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz
autor
ahoj holky, jdu vás na skok pozdravit.
Díky za přání brzkýho uzdravení a snad už to je lepší než včera. Teda určitě. Sice Dáda nudlí jako blázen a odkašlává, ale nechce papkat. Akorát si vybulil mlíko a jako včera se po něm vyzvracel,ale je to takovej borec, ze to hodil do látkový pleny, tak jsem nemusela nic uklízet.
já vim, že by mlíko neměl,když je zahleněnej, ale nějak jsem si myslela, že už to snese.

Taky chci závisláčka na dudu. Ono to moje dítko se furt dáví po dudlíku, tak jsem to vzdala. Ale na druhou stranu se chce nosit a povídat a nebo jenom požužlávat kozu a nepít, takže je to taky záhul.

Před chvilkou mi přišla smska od doktora, že nás přeobjednal na kyčle už tenhle pátek. No jsem zvědavá jak to udělám, protože David jde ve čtvrtek na noční a rovnou tam v pátek zůstává na raní a u mudr máme být v pátek ve 4. No mazec, asi mě taťka vyfakuje a vyfásnu obě dítka a kočár a potáhnu se s nima sama :sweat_smile:

Dneska bylo nádherně a mi zalezlí doma jako prašivý. Dádula měl odpol trochu teplotu, tak jsem mu pouštěla pohádky. Už tu bednu nenávidim. Furt tam jede krtek a nebo autíčka a různý dětský hovadiny. Už takhle mám vymytej mozek a po takovym maratonu televizního žvatlání jsem ráda, když nezačínám slintat a dementit

Jinak Verusko máš můj obdiv. Holt ženský fakt musej zmáknou všechno. Jak píše Zazit - jsi borec :wink:
16. zář 2009 ve 22:38  • Odpověz
autor
Zazit,já už klokanku použila asi 2x na venčení psa. Jenom kolem baráku. Prcek si podepřel ručičkama bradičku a celou dobu spokojeně chrupal. Byl nadmíru spokojenej a já taky, že jsem zmákla oba kluky a psa jako bonus :wink:
16. zář 2009 ve 22:39  • Odpověz
Zazit, Pupík je gel při nadýmání, obsahuje eterické oleje a masíruje se tím bříško. Já Kubíka namasíruju a pak mu dám tepláčky, ať má přes bříško teplo, pak hodím nahřáté pecky a sbalím do klubka. Pěkně se vyprdí a je nám dobře . A dávám Sab simplex, ten nám zatím zabírá, ale už jsem koupila i ten Baby calm, ale počkám, až využijeme Sab.
http://www.lekarna-melnik.cz/shop.php?action=show_product_detail&product_id=180229

Nad šátkem jsem uvažovala, malý se chtěl nosit, ale už jsem ho naučila do lehátka, samozřejmě ne na celý den, ale udělám si co potřebuju a pak se mazlíme.
Já myslím, že se může používat od novorozenců, ne? Šátky- máš různé úvazy a klokanky- tam jsou zase novorozenecké vložky. Na šátky bude expertka Katwind, si myslím.
Tady píšou, že šátky jsou i pro novorozence http://www.ekostart.cz/stranka-satky-na-miminka-moby-126
A klokanky jsou taky od narození, př. http://www.malvik.cz/Klokanky-krosny-134/klokanky/Hauck-3-Way-Carrier-09
16. zář 2009 ve 22:40  • Odpověz
Ahoj Bobi- to je blbé, že nechce papat, ale hlavně že pije. A zas bude dobře.
A víš co Bobi? Jsi taky borec...ty zvládáš 2 malé děti a a já tu fňukala nad jedním :grinning:
16. zář 2009 ve 22:42  • Odpověz
Holky, je pravda, že když člověk musí, tak zvládne leccos.
Pro mě byl docela záhul, když jsem měla dvě dětičky po dvou letech po sobě - takže já zase obdivuju Bobiska, Barču a spol., že zvládají mimi a ještě k tomu 2-3letý dítě, který vyžaduje vaši péči celej den a spí minimálně(přes den). Navíc mi pomáhá starší dcera - jednak "musí" a jednak třeba tím, že si vezme malou ven, dostala ji poprvé v neděli a dnes taky - takže dvě hodiny vozila mimi v kočárku a já si natáhla nožky po příchodu z práce, to bylo moc fajn. Večer jsem pak zvládla ještě jednu procházku já, protože bylo krásně a hrozně mě to baví.
S tím šátkováním a klokankama neporadím, nemám to v plánu
:slight_smile:
16. zář 2009 ve 22:58  • Odpověz
Verusko- to máš výhodu, že starší dcerka ti pomůže, na druhou stranu s pubošema jsou taky starosti. No ale všechny jsme se daly na vojnu, tak musíme bojovat.
My jsme měli v plánu procházku odpoledne, ale nějak se nám pokazilo počasí, tak jsme skočili do pelechu, ale doufám, že zítra už vyrazíme.
16. zář 2009 ve 23:02  • Odpověz
holky, tak ja to s tou klokankou asi uz taky zkusim, zkoumala jsem navod k tomu nasemu BabyBjornu a pisou, ze je to od 3,5kg a to teda bohate splnujeme :slight_smile:
Bobi, zas si me pobavila :slight_smile:, smala jsem se, ze pouzivas klokanku na venceni psa :grinning:, jsem si predstavila, jak do ni narves psa a jdes :slight_smile:

Mam trochu pocit, jestli nemame z toho Sab Simplexu trochu zacpu - copak prdiky ty nam odchazej jedna basen, ale pred tim jsme kadili skoro po kazdym krmeni a ted najednou jen jednou denne, teda strasliva naloz, ale jen jednou denne, tak nevim
16. zář 2009 ve 23:56  • Odpověz
a my jsme nakrmeny, pokadeny :slight_smile:, prebaleny, tak jdeme chrnet, takze dobrou, klidnou noc vsem!
16. zář 2009 ve 23:58  • Odpověz
Zazit- to s tou zácpou je asi možné, mi se taky zdá, že se teď míň vyprazdňuje :slight_smile: , i když by to teda nijak nemělo nic ovlivňovat :astonished: . Ty dáváš co druhé pití? Já dávám na noc do každého pití =2-3 dávky Nutroše a přes den jednou do odstříkaného.

Já teď čekám, až se Kuba vzbudí, což bude tak do půl hoďky a půjdu taky do peřin, tak pa a dobrou.
17. zář 2009 v 00:26  • Odpověz
Kaa: ještě přemýšlím nad tím tvým mlíčkem. Čím odsáváš?
Já v porodnici vyzkoušela 4 druhy odsávaček, než jsem se utvrdila v tom že mi nejvíc pasuje medela.
Třeba odsávačkou z aventu místo odsátí 100ml se mi s ní podařilo jen 20ml. Nemůže to být tebe taky tak?
Mažeš bradavky??? Jak často a čím??
A ještě jedna rada, v porodce mi říkali, že když budu mít problém (ať už já nebo miminko) můžu vyžít PA nebo sestry s návštěvou u nás doma 2x po odchodu z porodnice a to zdarma (platí zdravotní pojišťovna).
V tvým případě využila bych toho s radou jak na kojení a tak, co ty na to???

Zazit: co se týká stolice, u novorozeňat je normální nemít stolici i 14dní a taky ji může mít klidně v každé plence.
Jsou zo tedy oba extrémy, ale mám to potvrzeno od doktorů. Takže na četnosti nezáleží, mateřské mléko je velmi dobře stravitelné a to i beze zbytků

klokanku ani šátek zatím používat nebudeme

přeji dobrou noc
17. zář 2009 v 00:52  • Odpověz
autor
Dobre ranko.
od 4 jsem vzhuru, Misa mel mazlící. Asi mi jebne, jsem nevyspalá a teď mi brečí Dáda :frowning2:
17. zář 2009 v 05:25  • Odpověz
Krásné ráno,
holky jak na hračky? Dostali jsme různé hrkátka plastové i plyšové. Ty plastové opláchnu v teplé vodě, ale co ty plyšové? Do pračky mám strach je dát, má to v sobě rolničky, a natahovátka a hrací strojky. Co s tím?? Přece jenom z obchodu to bude plné prachu a bacilů, bůhví kolik lidí na to šahalo.
17. zář 2009 v 08:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.