• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
marketko, ja jsem ty plysove hracky se strojky proste vyprala aspon v ruce, nastesti ty strojky se daly aspon trochu vzadu vytahnout - takze jsem drzela jednou rukou strojek a druhou prala a vsechno funguje
17. zář 2009 v 08:52  • Odpověz
taky bych mu to jinak nedala - kazdej to ohmata!!! nektery holky i psaly, ze proste vyndaly baterky a vypraly to pri nizke teplote kratkym programem v pracce, priste to asi taky udelam
17. zář 2009 v 08:55  • Odpověz
zazit ten sabík u nás taky způsobuje zácpu, už jsem to i psala, dr. nám doporučila používat max 5x za den po 5 kapkách a Baby calm až po měsíci.

holky já vám zase závidím ty obříky, my máme 49 cm a tak nemám skoro co malé oblíct, pořád peru dokola, nechce se mi zase nic moc kupovat.

marketko já dnes vyvařovala plastový věci v kojen. vodě, může se taky přelít horkou vodou z konvice a jak píše zážit vyperu v ruce plyšové věci

koupila jsem dobrou knížku s říkadly, tak chci doporučit, je od Vladimíry Gebhartové, Říkadla a hry pro nejmenší - jsou tam krátká říkadla+co s dětmi můžete při tom říkadle dělat, třeba přetáčet, tleskat apod.
17. zář 2009 v 09:15  • Odpověz
sasi, ja kapu jen sedm kapek 3x denne, kdyz ja nevim jestli je to zacpa - proste zacal kadit jednou denne - ne ze by mi to vadilo - proste jednou denne vetsi naloz, tak poradne ocistime, omyjeme a celej den je klid, proste me to jen prekvapilo - pred tim po kazdem krmeni, ted najednou jen jednou denne, jinak na prdiky to funguje fakt bajecne - prdiky odchazi aniz si toho malej vsimne, proste z nej vyjede vzduch a je to, nic ho nekrouti

jeee a jdu mrknout na tu knizku, uz musim neco koupit, furt mu jen vypravim kraviny :slight_smile: nebo mu nahlas ctu noviny :grinning: :grinning:
17. zář 2009 v 09:24  • Odpověz
já začala zpívat, ale je to fakt hrůza, jen to naše dítko to asi ještě nepozná a občas u toho i usne, Mája bude tvrdá nátura :dizzy_face:
17. zář 2009 v 09:54  • Odpověz
Ahoj holky, teda tady je zase nálož příspěvků :grinning: .
Jinak se připojuju k obdivu Verusky,protože to bych asi nezvládala. Já jsem teď šťastná za to,že se malýmu upravil režim, prdíky už taky povolily a my se v noci jakž takž vyspíme,protože přes den to nehrozí,protože Johanka už mi přes den nespí vůbec :frowning2: . Ale jsem spokojená,ale nedovedu si představit,že bych musela ještě pracovat, no Veru, drž se :slight_smile: .

HOlky, nevím kdo to psal,ale ohledně té zácpy, myslím Markétka, psala to přesně, miminko nemusí kakat několik dní a není to zácpa. Zácpu člověk pozná dle struktury stolice, jestli kaká jednou za dva dny a je to řídké,tak to není zácpa. Mě Johanka taky kakala jen jednou za několik dní a neměla zácpu. Malej mi zpočátku kakal snad pokaždý když jsem ho přebalila a teď mi kaká 1-2x denně a je to teda náklad, má to až na zádech,ale je to řídké,takže o zácpu rozhodně nejde. A jsem ráda,že se vždycky vykaká v devět večer, pak se nají a spí do tří :slight_smile: .

Co se týče praní hraček,tak jsem plyšové vyprala všechny v pračce na ruční praní. Jedno takové sluníčko se strojkem jsem normálně vykuchala :grinning: a vyprala bez strojku a pak až uschlo jsem tam strojek vrátila a zašila. Taky bych se bála to dát malýmu,když nevím kdo na to všechno šahal :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

zazit, tomášek je dlouhán po tatínkovi co? Já koukala na ty fotky,cos mi dala ten odkaz a tvůj muž je teda pořádnej dlouhán a ty jsi super diblík vedle něj,ale moc vám to spolu sluší :slight_smile: .. A ty jsi moc pěkná holka, máš krásnou postavu, tiše ti závidím :grinning: ...

Holky, já mám zatím 70 kg, takže 11 kg dole,ale teď už to leze dolů sakramentsky pomalu :frowning2: ,ale leze, zaplať pánbůh za to :grinning: . Chci se dostat tak na 60 kg, když budu mít 63 budu spokojená.

Krém Pupík známe, je to na bříško, takový pálivý, nám trošku zabíral,ale když byly prdy extrémní,tak moc ne. Ale teď už máme klid, malej už prdí sám, a to dávám furt ten Babycalm,takže je to méžná díky tomu,nevím a nebo se už naučil s tím jakž takž vypořádat. ¨
Jinak hlásím,že už máme 6 týdnů :slight_smile: . Chodí mi mail od rodinky, takové to Váš chlapeček |Honzík má 6 týdnů....blabla- co umí a dokáže...... No a náš malej to co tam píšou, umí už od minulého týdne, ne-li dříve,tak jsem ráda,že je to malej šikula :slight_smile: . ale i kdyby to ještě neuměl,tak stejně ty maily jsou orientační a některá mimča to umí dříve,některá později, nesmíme se tím stresovat,když něco ještě neumíme.

Jinak u nás prší a prší, snad bude v sobotu pěkně, máme tu oslavu, bude to maso, moje a manžovy 30tiny :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak se celý víkend neozvu, ozvu se až v pondělí po kontrole u gyndaře :grinning: a napíšu vám,jak proběhla kontrola po šestinedělí. Jo a zazit, zeptám se ho na to cvičení a na rotoped. Mě by stačilo,kdybych mohla aspoń hoďku denně rotopedit :grinning: .
17. zář 2009 v 10:01  • Odpověz
autor
Holky, taky na cvičení myslim, ale vůůůůbec nemám nějak čas ho nějak zařadit do dne. Já mám s klukama takovej celodenní strečing :grinning:
Začali mě bolet nějak prsa, jakoby štípat kolem bradavek, tak doufám, že to není nějakej kekel.

Dneska mám honičku kolem plotny. Dělám 3 jídla
nějak mi večer z mražáku nešli oddělit balíčky masa,jak k sobě byly připrsknutý, tak jsem to musela rozmrazit celý. Jsou to 2 kila kuřecího, tak robim čínu, řízky a Dádovi takový zeleninový něco, který jsem mu rozmixovala, protože ho asi bolí krček
17. zář 2009 v 10:59  • Odpověz
bobi, ty se taky nezastavíš co? Hodně zdaru při vaření :slight_smile: . Davídek ať se brzo uzdraví, když jsou nemocné děti,to je nejhorší,je mi vždycky malé tak líto a ona je vždycky při nemoci tak silná.
17. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
barusko, malej je kopie tatinka - vytahli jsme album, kdyz byl velky Tom miminko a jsou uplne stejni!!! Po mne ma zatim jen tvar hlavicky a spicatou bradicku :slight_smile:, a dlouhan bude, manzel ma 198cm a i na nasi strane jsou chlapi velici, takze ma rozhodne po kom byt veliky!!
A diky za pochvalu postavy, budu na tom taky jeste zamakat - vaha by sla (48kg na 163 cm), ale musim to zformovat, bricho uz se mi nastesti skoro uplne zatahlo, uz si nahmatam jen malou skvirku mezi tema svalama, hodne se snazim lehat na brise a nosim stahovaci bombardaky :slight_smile: ala Bridget Jones :grinning:, ale fakt to moc pomaha a urcite se na to cviceni zeptej!!!

bobi, ja ted taky pekla a varila, vzdycky musim vyuzit dopoledne, kdy malej chrnakuje, pak uz se cely den nezastavim!!! Co Dada? Jak mu chudinkovi je??
17. zář 2009 v 11:36  • Odpověz
ahoj holky, tak se hlásím po delší době. měla jsem zase nějaké problémy složila jsem se na ulici no hrůza. Tak mě odvezli no musela jsem odpočívat. Já prostě neumím rodit děti vždycky to nějak odskáču :grinning: . Tohle je už ale poslední. :grinning:
Malej taky má prdíky, tak taky bojujeme. Dáváme taky ten sab, ale že by to nějak pomáhalo. Jinak taky pěkně rosteme 12 dní po porodu už má 4 kila.
zatím ahoj a já zase nakouknu.
17. zář 2009 v 15:36  • Odpověz
autor
Zazit, díky za optání, Dádula je na tom už líp. Sice je unudlenej, ale horečka a hrčení je pryč. Jenom občas odkašle. Asi zabrali kapky na kašel a ty bylinkový čaje. :wink:

Romčo to si děláš srandu? ty jsi se vomlátila na chodníku, jo? Prosim tě a jak to bylo? Měla jsi i děti a šla jsi sama? Jenom to nakousneš a nerozepíšeš. to nám holka nerob toto. To musíš poreferovat. No hlavně, že už jsi doma a je ti líp. Tak se opatruj a nikde nelítej

Já jsem dneska zaváděla tu trubičku na prdíky a pomohlo to. Sice se pak ještě trochu kroutil, ale brzo usnul.
Snad to v noci bude hej.

Jo a k tý odsávačce se přiklánim k názoru Markétky. Já mám už po Dádovi od Baby Componies nebo jak se to píše. A teď jsem zkoušela odpoledne odsávat. Vyžvejkla jsem z toho jednoho prsa sotva 50 ml a nic. Malej dostal asi za 20 minut hlada, tak jsem ho přiložila k tomu vycucnutýmu prsu a tahal jako vzteklej a měl plnou tlamičku. Tak si myslim, že mám odsávačku na velký kulový. Z druhýho jsem vyždímala sotva 20 ml.
A myslim si, že to by našemu cvalíkovi nestačilo, takže tam v těch svejch továrnách mám určitě víc mlíka.-
Určitě je to Kaa v tý odsávačce taky. :wink:
17. zář 2009 v 16:53  • Odpověz
autor
Jo a dneska jsem si řekla, že nebude žádný sladký na jídelníčku
......... no a rovnou k snídani jsem začala loupákama, pak jsem během dne kradla Dádovi bombony a zbouchala banány a neudržela jsem se teď a narvala do sebe tatranku. jsem hrozná :confounded:
17. zář 2009 v 16:55  • Odpověz
bobi, ale já myslím,že kaa psala,že má odsávačku medela a to markétka psala,že je nejlepší. Já ji mám taky a vyhovuje mi.
romco, tééda šetři se holka, přece jen jsi po císaři a to není žádná sranda. Hlavně ať už je ti líp :slight_smile:
17. zář 2009 v 17:41  • Odpověz
Holky a jak se ta rektalni trubicka pouziva!????? Ja se bojim, abych mu ji nezavedla moc hluboko a neco mu udelam :frowning2:
17. zář 2009 v 17:47  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po nejzajímavějším týdnu mého života:slight_smile:

Dovolím si vám sem hodit můj porod, který jsem psala kamarádkám jinam...

Ahoj kočenky:slight_smile: Všem strašně moc děkuju za gratulace...

Jsem v porodnici a mákm tu vedle sebe syna, to je neskutečný:slight_smile:)

Jako holky, povím vám, že jsem na sebe strašně pyšná:slight_smile: ale rozhodně nejsem žádná nhrdinka... poslední dvě hodinky jsem jen říkala, že to nezvládnu a že už nemůžu:slight_smile:

Ráno jsme dorazili do Jilemnice, tam strašně hodní, fakt super přístup. Paní doktorka, asi mladší než já:slight_smile: si pročetla průkazku, pak vyšetřila, udělala utz. Dle utz mi řekla, že se jí miminko nějak obrovský nezdá, že tipuje 3400 plus minus půl kila. Takže jsem se srovnala, že prostě bude mít max. 4 kila, že víc snad ne:slight_smile:
Pak mi ale zkoukla termín,y sama si něco počítala a řekla, že musí souhlasit s panem doktorem, že prostě přenáším a že radši je lepší vyvolat. Takže mi zavedla čtvrt tablety a dvě hoďky jsem měla ležet. Ale nic moc, sice jako malý kontra, ale spíš slaboulinké křeče, prostě nic... Tak ve 12 mi primář dal další čtvrtku. Po té se to naštěstí rozjelo, na konci působení mi dokonce prdla při kontra voda. Měla jsme strašnou radost, že mi něco funguje spontáně:slight_smile: No, takže bajvoko od tří jsem měla bolesti - od té vody.
Všechno jsem profuňovala, chodila, ležela, skákala na balone ve sprše... Furt jsem čekala na hovňajse, ale nic, takže jsme požádala o pomoc, asistentka mi řekla, ať jdu do klystýru, že se mi trochu uleví a že působí rychleji než yal... Neudržela jsem to v sobě ani minutu, ale bylo to fajn:slight_smile:) Neulevilo s emi sice od bolestí, ale cítila jsme se lépe, volněji, prostě jak když jdete na záchod po dvoiu dnech:slight_smile: v 7 večer přišla nová por. asistentka, taky mladinká, ale moc fajn. Ta mi řekla, že se nemám bát, že si myslí, že do půlnoci to bude...
Bylo to horší a horší... Pak mě strašně nabilo, když mi řekla, že během dvou hodin jsem se roztáhla ze 4 na 7, to jsme si říkala, že se to prostě blíží...
Hustší a hustší... co vám mám povídat, od deseti jsem fakt myslela, že chcípnu, to už jsem byla jen ve sprše, hekala jak pakůň, kdyby mi v týhle chvíli někdo nabídl injekci, asi kejvnu:slight_smile:)
Kvůli těm očím jsem mohla tlačit fakt až když jsem byla na deseti a cítial tlak na konečník, bože, jak já s ena ten tlak těšila... Chvíli před jedenáctou jsme mohla lehnout na křeslo, najednou s etam kromě asistentky objevila ta mladá doktorka a dětská sestra, to byl fajn pocit:slight_smile: Ale jko jak každej říká, že druhá doba porodní je pohodka, tak s tím nesouhlasím, mě to tlačení nějak nešlo, furt jsem neuměla tlačit do zadku... a je to strašně vyčerpávající, když vám to nejde.-( Na jednu kontra jsem měla zatlačit třikrát, potřetí jsme byla už vždycky ko, naštěstí se pak dalo chvilenku odpočinout do další kontra...
No, ale pak mi poslední dvě kontra pomohla ta asistentka, že mi přiehla břicho a zatlačila na malýho vlastně se mnou, takže při jedný kontra s emi hlavička dostala do pochvy, to řezalo jak sviňa:slight_smile: A při další kontra malej vylezl... to je neskutečnej orgáč...na to nic nemá...normálně okamžitá hormonální záplava, manžel brečel, mně ho paní hned dala na břicho, bože, neznám nic hezčího...

No, co vám mám povídat, jsem strašně šťastná. Porodnice super, mám nadstandart, všichni strašně milí, všichni fakt šli podle porodního plánu a když neškli, tak s emě na to předem zeptali - nerupnul mi sám ten druhej vak blan, tak se mě zeptali, zda ho můžou rupnout, že tím hlavička sestoupí, takže jsme kývla, to už jsem nemohla:slight_smile:

Jinak vše přirozený, jsme strašně ráda, včera jsme tu rodili 4 a jediná já jsem vydržela, zbytek císařovny:wink: Bohužel prostě v půlce řeknou, že nemůžou, vzdají to a tady jim snadno sekci udělají...
Já jsem trochu za exota, dneska přišla na vizitu dětská dr a říká, Jé, to jste vy ta, co rodila normálně, vy jste to zvládla! úplně jako překvapeně...

Co ještě? Manžel super, bez něj bych to asi nedala, bylo to jak jsem čekala, nemohl mi pomoct, nechtěla jsem, aby na mě šahal... ale technická podpora, držel mi balon ve sprše, dával pít, otíral hlavu při tlačení, držel hlavu, utíral ve sprše nohy, to s ev kobntra nedá, oblíkal do košile...:slight_smile: Byl skvělej... a strašně dojatek nakonec, přestříhl šňůru, brečel, byl při ošetření, brečel:slight_smile: Furt mi říkal,jaká jsem statečná, že in by to nezvládl, že mě miluje...:slight_smile:

A epino . troufám si říct, že vivat epino! Uvnitř nejsem potrhaná vůbec, venku mám dva stehy, kalsika na hrázi... ale dr se divila, že jenom dva jako prvorodička s miminkem mající obvod 37cm...
Navíc jak jsem psala, když hlavička byla v pochvě, ten tlak, řezání, to jsem z epina znala...sice ne takový samozřejmě, ale znala prostě. Třeba bych bez epina dopadla stejně, kdoví... ale myslím, že mi pomohl.

Porodní plán splněn zcela kromě té blány protrhlé a částečně klystýru - ale to jsem tam měla jen uvedeno, že se chci sama rozhodnout, zda chci klystýr nebo yal nebo nic...takže vlastně taky ok...

Od vyvolání do konce porod 14 hodin, bolesti od rupnutí vody, necelých 8 hodin.

Dvakrát mi byl nabídnut epidurál, asi jsem byla hlasitá:slight_smile:) odmítla jsem!! Jednou teda se zaváháním, ale Pája měl instrukce, že i kdybych umírala, tak epidurál nechci:slight_smile:) takže mi to hned řekl, "ty přece epidurál nechceš":slight_smile:)

No a mám dítě.-) Je krásnej, zatím moc hodnej, jenom s echudinka napil plodovky s krví a teď blinká hnědě:frowning2: ale prý to je normání a zítra už to bude dobré:slight_smile:

Shrnutí - jako porod je masakr, prostě je, srovnávám ho pouze s operací očí, kdy nemůžeš 14 dní otevřít oči a stehy ti rozřezávají víčka:slight_smile:) ale ten konec za to stojí! ta euforie, endorfiny, radost, hned na sále jsem prohlásila, že do toho půjdu znova:slight_smile:
17. zář 2009 v 18:11  • Odpověz
No, to byl čerstvý zážitek:slight_smile:
A to poté jsem si psala s kaa, touto cestou kači ještě jednou moc děkuju! Stihla mě velmi slušná poporodní depka... řvala jsem, že mi manžel dal o pusu méně než malýmu, řvala jsem, že se neumím postarat, řvala jsem kvůli všemu... teď doma to je o poznání lepší, malej je taky klidnější, v noci spinká aspoň hodinu vkuse, v porodce jen půl hoďky...
Plačka jsem pořád, ale už to trošku kočíruju...

Vás jsem dočetla a jen nevím, jsme už všechny hotovky? Gratuluju misce moc!:slight_smile: A mariv?
17. zář 2009 v 18:13  • Odpověz
Jinak já z porodnice -0kg, takže ještě nějakých cca 5, to je docela ok... za to může chroncké nevyspání:slight_smile: Te´d dpma už pomáhá manžel a prostě je to lepší... snad teda bude ještě lépe:slight_smile:
Kdy bude nové témátko? Už se těším na probírání prdění, blindění, kadění:slight_smile:)
17. zář 2009 v 18:15  • Odpověz
Kači teda hltám ten tvůj porod a ještě jednou gratuluji :wink:
17. zář 2009 v 18:37  • Odpověz
Teda Katwin, ještě jednou strašně moc gratuluju, popis porodu naprosto nádhernej, po delší době mi opět ukápla slzička :wink: - jsi statečná holka, manžel dělal přesně to, co od něj očekáváme - podpořil a pomohl, nepřekážel, brečel - prostě super!!!
Užívej si chlapečka, je to strašně krátký období, kdy jsou dětičky tak bezbranný a naprosto odkázaný na mámu!!!
A deprese je s každým porodem méně intenzivní, při třetím či čtvrtým mimi už budeš vysmátá :wink:
17. zář 2009 v 19:31  • Odpověz
misicko, verusko, dekuji vam:slight_smile:
Depka je slusna mrcha, to vam povim...

jinak tam melo byt -10kg:grinning:
17. zář 2009 v 19:37  • Odpověz
kat, jeste jednou moc gratuluju!!! uzivej si prcka!!! A pojd s nama probirat prdeni, kakani a blinkani :grinning:
17. zář 2009 v 19:41  • Odpověz
Krásné ráno,
Katwind vítej, taky ještě jednou moc gratuluji. Je vás tady s klukama převaha. :slight_smile:
My už vyspinkaní, napapaní a ležíme pod hrazdičkou s hračkama. Petruška už vnímá, bývá skoro 2 hodiny vzhůru dopoledne a 2 hod. odpoledne. Dnes máme 5 týdnů. Příští čtvrtek nám končí šestinedělí.
Tak jdu něco dělat ať zase tu neprosedím do dalšího krmení :slight_smile:
18. zář 2009 v 08:48  • Odpověz
Ahojky holky, dneska jsem první? :slight_smile:

Markétko, kupovala jsem odsávačku Medelu Harmony, před odsáváním nahřívám prsa, ať to jede a odsaju někdy 40ml, a třeba dneska ráno 100ml. Přes den dávám malého k prsu, ale večer už jsem tak vycucaná :slight_smile: , že dávám z flašky moje mlíko+Nutrilon a stejně víc jak 60ml mi nevypije, a když jo, tak blinká. Ac :slight_smile: h jo, to jsou furt starosti.

Dneska jsem první den bez muže a zatím to zvládáme :slight_smile:

Kat-super popis porodu- sice to ku...y bolí, ale je to krása.
A už je líp?

Romčo- to je mazec s tebou. A jsi teď doma?
18. zář 2009 v 09:07  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásím se z práce :grinning: .
Malá usnula před půlhodinkou, byly jsme u dětskýho - kvůli tomu ucpanýmu slznýmu kanálku.
Už jsem nás objednala na vyšetření na oční - dostaly jsme doporučení. No a poprosila jsem sestřičku,
jestli bysme mohly zvážit Lucinku, takže: přibrala ukázkově 240g za týden!!! Puntičkářka, no :sunglasses: .
Váží teď 3700g, prcek malej :wink: .U doktora ani nepípla, je to hodňoučká beruška, všechno si už začíná
prohlížet těma tmavýma kukadlama, je to sranda :wink: .
Zdravím Markétku i Romču :slight_smile:
18. zář 2009 v 10:46  • Odpověz
kat teda seš dobrá, určitě jsi trpěla jako pes, jen to na sobě asi nedáš znát, že tě teda obdivovaly i ty sestřičky a ony už určitě viděly ledacos. tak ještě jednou gratulace k porodu.

romčo, čekáme na popis, jak se ti už daří.

po propršeným včerejšku konečně dnes procházka, už si nějak zvyká na stejný režim, stejně ale vše je přizpůsobováno kojení, obdiv pořád Verušky. Veru moje kolegyně taky s malou musela jít čistit slzný kanálky a říkala, že ji raději vyhnali z ordinace, protože se nezvládala dívat, jak někdo něco dělá její maličké, tak budu na tebe myslet.

Holky co máte holky, uvažovaly jste o naušnicích??Pokud ano, tak kdy a u koho se píchají ouška?
18. zář 2009 v 11:41  • Odpověz
Veruško, ty nás zahanbuješ a provokuješ zdravicí z práce :grinning:
My jsme vytuhli na hodinku, teď tu byla babka a dědek :slight_smile: pokochat se Kubíkem, ale přišli vhod- zrovna při koju :unamused:

Teď se dívám, že se mi první příspěvek od Aktekram zobrazil až teď :astonished:
18. zář 2009 v 11:50  • Odpověz
autor
Kočky mazec,
Mišulda chytil rýmu od Dády (fakt se tomu asi nedá zabránit, když je 1 dítko marod a druhý sdílí domácnost). Takže v noci co hodina vzhůru a do toho prdíky. Brutalita. Usnula jsem až někdy kolem 1 hodiny a pak to už tak nějak šlo. Sice jsme často vstávali, protože jsem už chtě nechtě musela odsávat nudle a kapak ty mořský kapičky do nosánku. Je to nechutný, ale uleví se mu. A chce to fakticky ocelový nervy, protože když vám mimčo brečí pod rukama a víte, že bulí proto, že mu to něco hnusnýho děláte vy sami, tak je to drsný.
Mám doma otevřený okna, aby se prďochům dobře dýchalo a Miška chrní pod oknem ve svetříku a v lehátku v pololehosedu, aby se mu dobře oddychovalo.

Do toho dneska ve 4 kontola na kyčle. No jsem zvědavá na ten průběh

Verus super přibíračka Lucinky, je to fakticky detailistka :wink:
Kaa, mě se návstěvy taky většinou strefí do kojení a to je na odstřel. Když se jedná o mamky, tak kozu vytáhnu a kojim u kafe, ale jakmile je širší obsazenstvo a nebo je tam nějakej chlap, tak zalezu do ložnice a kojim si tam v klídečku klidně i půl hodiny. No co se dá dělat, musejí to pochňápat :dizzy_face:
18. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
tak to s flaskou odpada :slight_smile: problemy s vytahovanim prsa :grinning: , ale taky nase nastevy maji cuch - vzdycky zazvoni kdyz prebaluju nebo krmim a v tu chvili bych vzdycky strilela - co mam jako najednou s malym udelat, kdyz musim letet ke dverim :frowning2:, babkam a dedkum uz jsem rezignovala a nechala jim udelat klice, protoze to je fakt na zabiti

bobi, to je na prd s tou rymickou, ja furt malymu cucim do nosu (teda do ty parodie na nos :slight_smile:)), to jsou nosni dirky, ze by tim clovek spendlik neprotahnul :grinning: ), ale zatim cisto, cisto, ale on obcas vydava zvuky, ze mi prijde, ze chrci, tak se vzdycky leknu, ale v nose nic, tak snad to kluky brzo prejde!!!!

holky, tak jsem koupila klasickej Spalicek rikadel a pohadek od Hrubina a Ceska rikadla s ilustracema Lady a nechala jsem v knihkupectvi 618 Kc!!! to je husty, ze jsme to my blbci neschovali po nas - je to uplne, ale uplne stejny, jako to bylo za nas, no pak jsem koupila 2 cepicky - aby byly na usi - mela jsem doma samy debilni, co nam slejzaly z usi a tisicovka v hajzlu - prijde mi, ze kamkoliv vlezu (lekarna, drogerie atd.) a jdu koupit neco pro malyho, tak tam necham litr, no co by jsme pro deticky neudelaly, ze ? :grinning:

holky, uvazujete o tom plavani pro kojence ???
18. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
Sasanko, ouška píchají buď dětskej doktor nebo na ORL- ušní, nosní, krční. Dělá se to až po očkování, cca ve 4-5 měsících.
Bobisku, je mi líto těch tvých prcků, ať jsou brzy fit, musi to být náročný... :unamused:
Kaa - nezahanbuju, prudím :grinning: - ba ne, práce je OK, když malinká spí, všichni jsou obeznámený a nehulákají v kanclu,jen jeden zástupce přepravní spol. při doručení zásilky nějak nechápal, když viděl postýlku místo otočnýho stojanu se šanonama, ale ustál to a neptal se...
:grinning:
Bohužel mám opět problém se starší dcerou- dělá mi teď největší starost. Máme podezření z pohlav. zneužití - nevím, co se stalo, ale něco určitě - zřejmě někdo z jejích známých jí ublížil, ale jak to z ní dostat, netuším. To jsou potom starosti, holky - už nemůžu :frowning2: .
Sasanko - byla jsem i se staršíma dětma na čištění- proplachování- nikdy jsem nesměla dovnitř- ten nelidskej pláč, co jsem potom slyšela, nezapomenu...ale pomohlo to. Teď budou zřejmě ještě zkoušet nějaký mastičky, než to propláchnou, tak uvidíme.
Zazit, ty ceny jsou šílený, ale počkej, až budou děti na SŠ, to lítají tisícovky rychleji...jen angličtina 620 Kč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Děs.
18. zář 2009 ve 14:15  • Odpověz
jo, jo, ouska picha vetsinou primo pediatr, zrovna minule to dr zminovala, ze po nas bude pichat ouska

verusko, to je teda husty s tou tvoji starsi dcerou :frowning2:, snad vsechno bude ok, drzim palce
18. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.