• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
Katwind pevný nervy :grinning: Ono se to otočí.......jednou.......třeba za půl roka..... :grinning: :grinning: :grinning:
Dělám si srandu
Ale už máš aspoň tréning na zoubky. Počkej až začnou řvát ti naši spáči, to pak jebne nám, protože to nebudeme znát a ty budeš vysmátá :grinning:

Jinak já mám taky zlatýho chlapa a je blbí, že jsem ho tu podrbala. Ale ten den byl den blbec a já to těžko rozdejchávala. On měl za sebou 3 šichty, tak se nedivim, že nechtěl nic dělat. Já bych asi taky nebyla schopná.
Zítra máme výročí. Jsme spolu 10 let a asi si ani nedáme pusu, protože se se mnou furt nebaví.
Ach jo.

A to mi volala švagrová, že dneska chce na kafe, protože má problémy s mojim bráchou. Že zase dělá nějaký lofasoviny. On je to jouda ten můj brácha. Má super 2 kluky a minimálně se jim věnuje a kluci jsou už tak velký, že to vnímají a nemají k němu skoro žádnej vztah. Je mi to tak líto, ale když je to vůl, tak co s tim mám dělat. Do toho švárovka to nemůže vydejchat a takových dnů je u nich bohužel víc a jsou stále častější, tak se obávám, že jí jednou rupnou nervy a pak bude zle
22. zář 2009 v 09:36  • Odpověz
autor
Holky, vy jste pěkně trapný s tou vaší váhou a plochýma pupíčkama.
Mě ta váha stojí a ne a ne dolu.
Že by to bylo těma sladkostma? No děsný.

A Zazit rozkydlý do Vánoc??? :grinning: :grinning: :grinning:
NO já jo, ale ty se koukni do zrcadla. Jsi jako tyčka, tak nesejři :grinning:
22. zář 2009 v 09:39  • Odpověz
No vidite holky, kazdymu reknou neco jinyho. Ja jsem se prave taky divila, ale kdyz mi to rekli... Rehabilitacni sestry jsme tam meli, ale ty mne ukazali jen cviky s nohama kvuli tromboze ci co a pak ze mam posilovat panevni dno a lehat na bricho na polstar a tot vse. Nic jak se starat o jizvu, takze do ted jsem ji nicim nemazala. Ale nastesti vypada zatim dobre. Ale je pravda, ze kdyz moc neodpocivam a furt neco delam, tak tu jizvu vecer pekne citim. A taky me pak hodne boli po tom co lezim na tom brichu. To vas taky bolelo? A od kdy jste tu jizvu mazaly, hned? A co by tam vlastne melo srust? Jinak to vytahovani stehu vubec nebolelo, jen to zatahlo a bylo.
Baru adresu jsem ti poslala, diky moc!
22. zář 2009 v 11:00  • Odpověz
mariv, poslala jsem ti mailík :slight_smile: ...

bobi, já neprudím s pupíkem :grinning: , já ho sice mám plochý,ale za to ta prdel stojí za to :grinning: :grinning: :grinning: ,takže žádná štíhlounká nejsem,jen to břicho mi prostě vždycky splaskne,ale zadek shodit,to je teda záhul a když nemůžu ani posilovat,tak nevím. Na procházky chodíme pořád, do 3. patra tahám pěšky děcka i s taškama a stejně mám prdel furt stejnou :frowning2: .

bobi a co Dáda, už je dobrej? Mě teď taky onemocněla Johanka, asi nastydla na té oslavě, má strašnou rýmu a zánět nosohltanu a měla i zvýšenou teplotku,ale udržet ji v posteli,to je teda kumšt.
22. zář 2009 v 11:39  • Odpověz
Barčo, nepokrytě závidím váhu i postavičku :unamused:
Já se taky zasekla na -11kg a ještě min. 10 kg bych potřebovala pryč hned a 5kg postupně, takže 15...abych vypadala jako před nekouřením a netěhotenstvím :wink:
No a teď vám napíšu, že jsem měla včera nejhorší den ve svém životě!!!!!!!!!!
Starší dcera utekla z domova.....strašnýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý :unamused: :unamused: :unamused:
Už je doma, ale ty nervy bych nikomu, fakt NIKOMU, kdo je normální matka, nepřála...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A to všechno kvůli trojce z chování - načapaly ji učitelky, jak kouří před školou :frowning2:
Takže klíííídek, prdíky a říhání je to menší zlo, co nás matky čeká.
No a vrchol všeho přišel při koupání Lucinky - má na levým prsu bouli vel.menšího pingpongovýho míčku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je to prý hormonální reakce, zduření prsních žláz u kojených holčiček, ale vyděsilo mě to k smrti. Naštěstí ji to zatím nebolí, ale zítra jdeme raději k doktoru, volala jsem mu hned ráno- uklidnil mě, ale máme přijít - pro jistotu.
Fakt se nenudím....
22. zář 2009 v 11:45  • Odpověz
Teda verusko, ty si taky uzivas :( No jo, ne nadarmo se rika maly deti maly starosti velky deti velky starosti. A to se jako dava trojka z chovani za koureni?! vzdyt to by musely dostat v dnesni dobe vsechny decka,ne?!
22. zář 2009 ve 13:22  • Odpověz
teda veru, vy mate fakt veselo!!! :frowning2:
My mame taky prsicka furt trochu zdurely - prej hormonalni reakce po porodu

holky a asi vedeme - nejsme sice nejstarsi, ale na vahu a do dylky asi vedeme - borec ma 58 cm a 4,8 kg :slight_smile:))))
22. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
Tak mala spi a ja jsem zvladla dat nejaky fotky do alba. Jooo, uz zacina byt lip... Uz jsem druhy den bez slz :slight_smile:
22. zář 2009 ve 13:38  • Odpověz
prsíčka máme taky zduřelý a lehce začervenalý... pupíček furt sušíme... máme vyrážku, prý z mých hormonů ještě... a nespíme:slight_smile:
A furt bychom papali a pak blindíme:slight_smile: a ze mě teče mlíko a dáví ho...

Holky, sílu všem!:slight_smile: a kdo ty porody začal? Barca ze? tak barco, anvrhuji, abys založila témátko:wink:
22. zář 2009 ve 13:40  • Odpověz
Čau kočky!!
Konečně jsem se dostala na net, tak jdu taky něco přidat :slight_smile:

Miško, Mariv, mooooc gratuluji k miminkům, a holky vy, co jste psaly, že si připadate neschopně, tak klííííííííd, to se spraví, já jsem první týden doma bulela jak želva, kdyby nebylo Jiřího, tak skončím na psychině a večer na Nově a dítě v babyboxu :grinning:
Teď mám nakoupeno, navařeno,uklizeno, vyžehleno, dítě chrupe (dííííííííííky), a já čumím tady :slight_smile:
Takže Kat a Mariv- bude dobře.

Bobi, občas chci taky spáchat vraždu, furt uháním Jirku, ať mi nahází fotky do naťase a udělá ty dvd z Brna, ale má spoustu jiných "starostí", takže sorry, ještě chvilku to potrvá.
Včera mu říkám, jen zapni myčku, pračku, vynes smetí a dones nákup z auta. Knoflíky zapnul, ale ty poslední dvě věci zapomněl :frowning2:. A dneska nechal bordel v kuchyni a táhl do práce. Chjo.

Už jsem dokonce i sama s Kubou vyjela autem, myslela jsem, že jsem to za měsíc neřízení zapomněla, ale pohoda.

Miško, už se těším, až budete v pohodě a zaběhnutí a trošku větší, a doufám,že spolu vyrazíme někam na prochajdu s těma našima chlapíkama:slight_smile:. U mně není probém,klidně i za vámi někde dojedu.
22. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz
Verusko, ty starosti ti nezávidím, ale drž se holka, to je mazec. A proč Terka utekla?

Závidím vám všem ty nalité prsa a postavičky(typická Češka :grinning: :grinning: ). Já už z půlky dávám Nutroš, prdím na to, hlavně když jsme napapaní.
Holky a mi Kubík začal ublinkávat, tak nějak mezi krmením, dávám ho odříhnout- to neblinká, ale když mi usne, tak ho nechci zas budit, třeba v noci, to mi pak zas nezabere, a nechtěla jsem mu ještě dávat Nutriton a mléko AR.
Nemáte jinou radu? Sasanko, Majda má reflux, ne? Jak to řešíte? Kují. :slight_smile:
22. zář 2009 ve 14:13  • Odpověz
jo a kaa, kdyz te tu vidim :slight_smile:, dneska jsem s dr resila ockovani a doporucila nam ten Prevenar, ze prej je lepsi a vi se, jak na nej deti reaguji, i jak to teda vlastne ucinkuje u vetsich deti a schvalila nam ho oockovat hned s tou prvni hexavakcinou, nejvic ohrozeny jsou prej nejmensi deti
Jo a taky nam moc doporucila to plavani pro mimisky - pry super na psychicky i telesny vyvoj, ale zacit nejdriv s koupanickem doma ve vane, v bazenkach pro mimisky az od 6 mesicu, tak uz jsem mu nasla instruktorku potapeni :slight_smile:, v Praze je to drahy jako svina :frowning2:

A Kaa - nutros taky dobrej, nas mladej prospiva :slight_smile: az moc :slight_smile: a to davam min nez by podle kil mel dostavat!
22. zář 2009 v 15:01  • Odpověz
Veru, drž se, teda to je mazec,ale souhlasím s mariv, přece za kouření v dnešní době trojka z chování,to je trochu ujetý ne? Chudák holka,nechci se jí zastávat,ale prostě puberta je puberta a fakt by to musely dostat všechny děcka,protože kouří snad všichni :frowning2: .
A s tou bouličkou , to tě muselo vystrašit, vím,že prsní žlázy občas zduří,ale tak moc,to by mě taky vylekalo,tak ať je to brzo pryč :slight_smile: .

kaa, moje Johanka měla taky reflux a Honzík mi taky dost blije. Já to řeším u něj jako u Johanky, před kojením si odstříkám trošičku mlíčka do mystičky, dám do toho od oka trochu Nutritonu (vláknina ze svatojánského chleba pro děti s refluxem) a lžičkou to malýmu dám, stačí do něj dostat 2 lžičky. Pak ho nakojím a to mlíčko které vypije se v bříšku zahustí tou kašičkou,takže nemá tendenci vytékat ven. Pak ho nechám odříhnout, čekám max 15 minut, když neodříhne, dám na levý boček, nechám na bočku a pak ho buď překulím zpět na zádíčka,nebo ho nechám spinkat tak.
Ale u nás většinou stejně malej neusne sám,takže ho pak ještě nosím a uspím v náručí. Holky a malej mi teď krásně spí na bříšku. Ono se to nedoporučuje,ale on spí tak klidně a dlouho a vůbec se mu mlíko nevrací,když je na bříšku. Takže ho tak občas nechám spinkat a furt kontroluju. :slight_smile:

HOlky, uvažovaly jste už o nějaké antikoncepci? Já u Johanky brala Cerazette, které je vhodné i pro kojící matky,ale nevyhovovalo mi to. Tak mi doktor napsal Azalii,ale ta je prý úplně stejná,tak jsem zvědavá,nakonec budu používat starou spolehlivou metodu Acylpyrin mezi kolena ne? :grinning: :grinning: :grinning:
22. zář 2009 v 15:24  • Odpověz
barusko, ja spinkala taky jen na brisku, hrozne jsem jako mimi blinkala (tenkrat se tomu jeste reflux nerikalo :slight_smile:, mamka se uplne desi toho, ze Tomaska davame na zadicka, prej by nespala cely noci, se to vsechno hrozne meni :slight_smile:, ja prochrnela na brise celej kojeneckej vek, se o zadnym syndromu nahlyho umrti ani nevedelo, nastesti Tomasek skoro neblinka a kdyz uz jo, tak si trosicku priblinkne pri krkani
22. zář 2009 v 15:33  • Odpověz
Zazit- děkuji, taky půjdu do Prevenaru, my jdeme k dr až skoro za 2 týdny, na prohlídku v 6-ti týdnech, takže se s ní domluvím, zatím všechny potíže musíme řešit sami. Naše dr. má pořád nemocenskou, a zástup toho má moc a pokud nejsme "akutní" stav, tak nebere.
Zazit- tak s tím dávkováním jsem ráda, že tež pijete míň, na krabici máme napsáno, že má pít 100ml a to vypil snad jen dvakrát za celou dobu, tak dávám 60ml+2odměrky a stačí mu to bohatě, v noci někdy ani nedopije.

Do plavání taky chci jít, ale jak píšeš, až od těch 6-ti měs., musím si sehnat reference na ostravské plavání. No snad budu vypadat do té doby jako člověk, i když na dvoudílné plavky to zatím asi nebude :unamused:
U nás to plavání ,si myslím, není až tak drahé, 10lekcí kolem 1200,-, domácí instruktor to teda nevím.

Zazit a ještě jsem ti chtěla napsat, jak jsi psala ohl. těch knížek, tak já jsem koupila obyč.knížku Nejkrásnější říkadla, má to celkem asi 20 stran a 150,- :unamused: To je hnus, kolik to stojí, a přesně jak jsi psala --lékárna, plíny, oblečení, je to hnus. A ještě nám zvedli od nového roku nájem o 1000,-. Za takový pidi byt budem platit jak šílení. No po mateřské asi jdem do baráku- postavíme nebo koupíme novostavbu.
22. zář 2009 v 15:34  • Odpověz
o antikoncepci zatim neuvazuju, holky, ja si nedovedu ten sexualni zivot :slight_smile: s tim drobkem v pokoji nejak predstavit :slight_smile:, nehlede k tomu, ze jsme vecer s muzem tak unaveni, ze nevim, jestli bude sila :slight_smile:
Ja asi nic brat nebudu - manza ma zpomalene spermijky, tak asi budeme hresit na plodne a neplodne dny a proste v pulce cyklu si dame pozor
kdy se zacne po porodu zas menstruovat?? Ono to asi taky zalezi jestli se koji nebo ne, co? to mi teda fakt neschazelo :frowning2:, kdyby to nezacalo jeste tak rok, tak by mi to teda rozhodne neschazelo!!
22. zář 2009 v 15:38  • Odpověz
Kaacko, ale s tim plavcem - ono se musi zacit brzo - s tim potapenim ve vane, protoze oni nejak od trech mesicu ztraceji ten reflex zatajeni dechu pod vodou, takze to nam ho ta instruktorka bude chodit potapet domu a pak zacneme teprve s tim bazenem, ale dr rikala, ze je to pro deticky uplne uzasny - ze je to moc rozviji!! Hrozne se na to tesim! Ale v Praze je to palka - 6 lekci s tou instruktorkou stoji 3600kc, do toho ten Prevenar, no penize teda fakt litaj, ale za co jinyho utracet nez za ty nase zlaticka, manza nastesti jak slysel, ze to miminka rozviji, tak ani neceknul :slight_smile:, ze jsou to vyhozeny prachy :slight_smile:
22. zář 2009 v 15:47  • Odpověz
Baru- jo o Nutritonu vím , právě teď furt uvažuju co s tím , nemáme zatím dr k dispozici, už za ten Nutrilon, co jsem dala sama, jsem málem dostala sprda. Právě ještě uvažuju o Nutrilonu AR= to je koj. mlíko+Nutriton v jednom. No budu si muset nějak pomoct.
Na bříško mám strach ho dát, i když máme monitor, dávám na bok, ale stejně se mi přetočí na záda.

Holky, teď jsem četla dobrou diskuzi, usínání- dát děťátku něco k tvářičce- třeba plínu a ono má pocit, že ho hladíte po tvářičce (jak se o něj plína otírá)a lépe usne :slight_smile: , to teda večer zkusím :slight_smile: .

Antiko nějakou určitě budu chtít, nebudu spoléhat na to, že jsme nemohli otěhotnět, jak na potvoru by se to povedlo hned a co já se dvěma čertama doma??? :grinning:
Akorát nevím co, musím to ještě nastudovat, ve čtvrtek jdu za holkama do práce, tak jim projedu šuplíky, jestli nejsou nějaké novinky.Ale trošku mám strach z "zivota :grinning:" , aby to nebolelo, jak je to vevnitř pošité :unamused: :unamused:

Zazit- já bych se taky bez menses obešla, vložky necííí :frowning2: , už teď jich mám plné zuby :unamused:
22. zář 2009 v 15:54  • Odpověz
Zazit- aha, tak to já se taky na to plavco kouknu, chtěla jsem to hlavně kvůli imunity. No ale to je mazec, tolik peněz, ale fakt- co bychom pro ně neudělali, že?? :slight_smile:
A ta hexa vakcína se neplatí? A nevíš co píchají? Mně napadá teď jen Infanrix-hexa a to nevím,jak je s úhradou... Kouknu na to.
22. zář 2009 v 15:58  • Odpověz
Holky,když se bavíte o potápění,tak já s malou chodila asi na 4 kurzy plavání a začli jsme až nějak v 9 měsících a jak se mi krásně potopila :slight_smile: . dám pár fotek pod vodou do alba ..
22. zář 2009 v 16:00  • Odpověz
kaa, na ty plince u obliceje neco bude!!! Na malyho tutove zabira mu pred usnutim jemnoucce prejizdet prstem z celicka na nosanek, to je tuhej hnedka :slight_smile:
22. zář 2009 v 16:00  • Odpověz
Infanrix-hexa asi už není...Tak nevím.....
22. zář 2009 v 16:01  • Odpověz
Baru- kamarádka taky začala pozdě, až kolem jednoho roku, ale ona to má složitější, žije v Irsku, tady jezdí tak 2-3x do roka a v Irsku to není, takže teď plavou tady. No vyptám se jí na to.

Zazit- já taky přejíždím jakoby přes kořen nosíku na čelo a bere ho spaní. Mně to tak dělala mamka a dobře se mi usínalo. Dneska mu zkusím dát toho mazlíčka ( haderka s uzlíčkama)
Zazit- už jsi zkoušela dát malému na nožky ty botičky, co cinkají? Asi je brzo, co? A kdy začneš dávát na deku pod hrazdičku? Kubíka ještě nebere kolotoč nad postýlkou, takže u nás je na to brzo.
22. zář 2009 v 16:05  • Odpověz
Barčo- fotky super, malá je úplně v klidu, co? Jak na vzduchu, tak ve vodě. To je parádní a ta druhá - promiň- srandovní :slight_smile: . A máte krásnou památku :slight_smile:
22. zář 2009 v 16:14  • Odpověz
Ahojky, tak jsme dnes po poradně v šestinedělí :slight_smile:
Petruška má 3150g a 50cm. Vyrostli jsme o 3 cm a 300g za 1 týden :slight_smile:
Už se pomalu začínáme vlést do velikosti 56 :grinning:
Jsme zdravé a spokojené miminko
22. zář 2009 v 16:24  • Odpověz
Markét- gratulujeme, toj e krása :slight_smile:
22. zář 2009 v 16:29  • Odpověz
holky teda napíšete toho teda dost, nevím, na co dřív reagovat.

kaa ublinkáváme pořád ale míň, prý to budeme mít pořád, řeším to tím, že po 5 min. kojení nechávám malou odříhnout, jde to ale s velikým křikem, pak ji nechám nakojit, dokud se sama neodtrhne a na odříhnutí ji mám držet v takovém pololehu, kdy se dívá na mne nebo ji dám na bříško, většinou si stejně neodříhne a tak po 15 min. ji taky položím na záda. To jsou všechny možnosti+ještě ta, co psala Barča, nutrilon na zahuštění mlíka, ale dr. mi říkala, že mám vydržet.
Mája poslední 2 dny začala pozorovat, má měsíc, i večer sledovala v tichosti zeď, tak ji dávám na půl hodiny pod hrací hrazdičku, uvidíme...

verusko, co proboha kouřila??trávu??no je fakt, že asi jsou ve škole nějak horlivý, že tak narychlo ji dali 3 z chování nebo to zatajovala dlouho??

akte- teda co to jíte, jabka na podporu růstu jako v rumburakovi? asi je budu muset taky sehnat

antikoncepci taky zatím neřeším, i když libido se mi vrátilo ale pochybuju, že při únavě a s miminkem v ložnici bych to měla tak často, takže přirozená metoda to jistí
22. zář 2009 v 18:23  • Odpověz
holky, my čerstvě "neschopné" moc děkujeme za podporu... dneska malej spal v noci 4 hodiny v kuse, já ne, pže jsem ho kontrolovla, zda je ok :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ted tu spolu jsme na balone...
a kojime a rosteme taky moc holky...asi jsou to velci chlapi no:slight_smile:

ve ctvrtek jdeme do poradny, jdu se poradit, co s kojenim, on e tim fakt zalyka jak to ze me strika...

jinak jsem histerka placka stale, ale jen bez manzela, zajimavy... nevadi mi, kdyz pracuje, jen ten pocit, ze tu je...jsem misuge co? :grinning:
22. zář 2009 v 18:24  • Odpověz
ahoj kat u me uz to je o neco lepsi, vcera skoro idyla, ale dnes se to tak trochu vratilo do starych koleji, takze mala nas vcera jen namlsala a dnes spustila nanovo. Uplne me z ni rozbolela hlava :frowning2: ted spi!!! konecne! parada! jenze pak se urco vzbudi v 9 a pak nebude moct spat, takze taky zadna vyhra... no musime vydrzat a pak si snad budeme uz jen uzivat jako ostatni maminy. Porad myslim na misku, ta to chudak ma asi nejkrutejsi, kdyz se tu ani neukaze...
labilni misuge jsem taky, nic si z toho nedelej... jeste ze aspon manza je normalni jinak chudak dite...
22. zář 2009 v 18:50  • Odpověz
No, Miska se opravdu nejak uplne ztratila :frowning2:, chudak, asi ma fofr a nikdo ji nepomaha :frowning2:, tak snad se brzo zabeha a miminko bude hodny!!!

my furt dobry - dneska chudacek vydrzel chrnet dokonce 7 (!) hodin bez mlicka, v osum jsme ho vykoupali a nakrmili a on se vzbudil az ve tri rano a hned to zas zalomil a ted oba moji milackove chrnej
23. zář 2009 v 06:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.