• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Jé moc děkuju za vaše postřehy, volala jsem znovu k doktorovi, vezme mě dřív - "už" příští čtvrtek.
Do té doby se budu šetřit, a snad to bude vše v pořádku.

Antikoncepci u nás řešit nebudeme, chtěla bych druhé miminko brzy, tak to necháme na přírodě. Petruška se nám povedla za rok bez prášků.

S manželem jsme spolu 7 let, a v listopadu to bude 3.výročí svatby

Plavání s Peťkou plánuju až od půl roku, ještě ale nemám info co je u nás ve městě na výběr.
23. zář 2009 v 16:19  • Odpověz
tyjo, market, to tě obdivuju... já zatím druhý nějak neumím představit.-)
Ale chtěla bych druhý, to jako jo... ale antiko už nechci, ve smyslu hormonů ne, měla jsem s HA problémy a řekla jsem si, že už nikdy víc... jak to uděláme, to ale nevím:frowning2:
23. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz
Ahojky hoolky, mlaďoch mi spí, ale za chvíli se vzbudí na mlíčko, tak rychle na vás kukám :slight_smile:

Bobi- držím palečky, snad ti to vyšlo :slight_smile: , ale asi jo, když tady nebulíš :slight_smile:

Kat, Mariv- mně to taky ještě úplně s malým nejde, hlavně jak má bolení bříška a nic nepomáhá a jsem sama doma, tak to na mně jde, ale bude to ok, to zvládneme!!!!!!!

Sasanko- děkuji za poradu, zkusím, taky ještě ho nechci cpát Nutritonem, uvidíme, jak dopadneme.

Markétko- no tak já si představit ještě druhé dítko, tak mně klepne. Jsi dobrá, že do toho jdeš.
23. zář 2009 ve 22:05  • Odpověz
Kat- já taky miminko nepůjčuju ještě nikomu, a když chce jít Jirka sám s Kubíkem ven, a já můžu spát, tak já ne!!! Bojím se, aby nelezl ke tchýni, ona by ho ocucávala :unamused: . Tchýni totiž teď těžko zvládám.
Bobi to má doma v klidu.
23. zář 2009 ve 22:10  • Odpověz
Myslím si že dřív jak za rok se nám to nepovede, a pak už se to představit dá :slight_smile:
24. zář 2009 v 00:06  • Odpověz
Ty jo Marketka je odvazna zena :slight_smile:, ja si teda momentalne druhy fakt nedokazu predstavit :slight_smile:, coz znamena, ze do toho urcite brzo vlitnu :slight_smile:, manzilkovi se spermijky zrovna rozbehnou jak divy a ja budu mit za 10 mesicu dalsi nadelenicko :slight_smile:, holky to by me fakt odvezli do Bohnic :grinning: :grinning:

jinak hlasim dalsi naaaahernou noc - nakrmili jsme v deset a brouk se vzbudil az v pul sesty :slight_smile:, on je proste zlatej

a dneska jdeme na sono kyclicek, tak jsem zvedava

a presne pred 4 tydny se broucek narodil :slight_smile:
24. zář 2009 v 06:01  • Odpověz
a pridavam se ke Kat a Kaa - taky si nedovedu predstavit, ze bych dala to moje zlato z ruky!!! Ani ven ho nepoustim samotneho (respektive s manzou, babickama), vzdycky jdu taky, a jednou se mi stalo, ze tu byla tchyne a ja odesla pro neco do kuchyne a vratim se k postylce a ona mela maleho v naruci - malem jsem se picla, proste mi desne vadi, kdyz na nej kdokoliv jinej nez ja nebo tatinek saha, myslim, ze ho budu schopna dat z ruky az mu budou min 3 mesice
24. zář 2009 v 06:04  • Odpověz
autor
Tak čágos holky
já mám babičky vychovaný. Když si chtějí malýho půjčit, tak se mě nejdřív opatrně zeptaj a obě už běžej automaticky do koupelky, aby si vydrbaly ruce. Furt jsme je buzerovali, tak to teď dělaj v pohodě.
Ale já jsem stejná. Když hladim psa a nebo sahám na křečky a tak různě, tak hned běžim pod kohoutek mydlit.

Jinak včera......
....předběžná smska zabrala.
Čekali jsme s klukama a psem před barákem na tatínka, až se vrátí z práce a když přijel a vystoupil, tak měl už na tlamě úsměv.
Byla pusa a ještě kázáníčko mini, že jsem paličatá a že jsem měla přijít dřív a omluvit se !!!! NO KOMENT
Tak jsem mu řekla, že máme už dneska program a vylíčila mu to a on že je unavenej a nechce se mu zrovna na Jánošíka. Prý jsem měla vybrat nějaký vraždy a thriller
:frowning2:
Tak jsem vzala doma po kojení chlapečky a šla s nima nakoupit do Alboše.
Žádná oslava nebyla a ani to kino :cry: , ale nebulela jsem. byla jsem ráda, že skončila tichá domácnost. A dokonce když jsme v 10 usínali, tak mi řekl ten můj taťka - hezký výročí. Prý nic nekoupil, protože neměl peníze, ale o to mi ani nešlo.
Holt jsem si nevzala žádnýho romantika.
On všechno takhle přechází. Ach jo

Ale jsem ok. Přešla jsem to taky. Nebudu se tim zatěžovat. Zatim :wink:
24. zář 2009 v 07:37  • Odpověz
autor
Kaa, nevíš co je s Miskou?

Jinak si stříkám do huby stopangin, protože mám mandle jako kokosový ořechy. Pěkně se v tom mlátíme.Házíme si bacily jeden na druhýho. :unamused:
24. zář 2009 v 07:40  • Odpověz
bobi, tak hlavne, ze je po tichy domacnosti :slight_smile:))), to je dulezity, ne ? :slight_smile:

ja mam ruce uplne sileny - jak to furt drbu a nechci nicim mazat, aby mi to malej pak neoblizl, tak je mam totalne presuseny, uplne hnusny, takovy loupaci

no, nam si taky babky mejou ruce jak divy, ale mne proste nedela dobre, kdyz mi na malyho nekdo "cizi" maka, no

a taky jsem nejaka pristydla, ale snad to neni nic viroveho, spis jsem pristydla jak se meni to pocasi - chvili vedro, pak zas chladno

a kde je Miska by me taky zajimalo, asi ma chudera fakt total fofr :(
24. zář 2009 v 07:51  • Odpověz
jdu se kultrnit, malej chrni jak drevo (holky on je zlato - v noci jen jedno buzeni a ted zas bude min do deviti chrupkat jak medvidek), tak si jdu umejt vlasy a tak, jdeme k tomu dr na kycle, tak at tam neprijede carodejnice :slight_smile:, ale aspon trochu zkulturnena mamka ;), holky, ja bych potrebovala ke kadernici jako sul, jsem zvykla si nechavat delat preliv a strihanicko kazdy mesic, mam to pekne vybledly, ale to fakt nehrozi, taky bych si dosla na masazicku a na manikurku, ale to holt mam smolika pacholika :slight_smile:))) a to jdeme pristi patek zas k te profi fotografce, dat se fotit s malym, holt pujdu s vybledlejma nesestrihanejma vlasama - stejne bude hlavni objekt zajmu Tomasek a ten ma vlasky krasny :slight_smile:)) i kdyz vepredu uz pekne opadaly :slight_smile:
24. zář 2009 v 07:55  • Odpověz
aHOJ HOLKY, tak zdravím po pár dnech dnes jsme taky měli krásnou noc. Zato ty pred tím byli super :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Malej šel spinkat v 22 hod a vstával až po 4 ráno asi se spletl :grinning:
Jinak jsem chodila po doktorech , ale nikde mě nechtěli vzít, protože jsem šestinedělka, ale už asi vím, proč je mi tak špatně. Mám někde bloklou páteř ( už před porodem jsem nemohla chodit) a jek kojím a křivím si záda, tak občas po kojení chytnu záchvat, tak kojím jen v leže a nechodím krátce po kojení nikam s dětmi sama.
Taky chci jít někam na masážičku, tak snad to bude dobrý. Já byla zvyklá celý život cvičit a co jsem byly poprvé těhu tak nic a hned se to odrazilo.
Jinak stále bojujeme s prdíky, ale mám pocit že boj je předem prohrán stále vyhrávají :grinning: . Už si nedám ani čerstvý koláč nebo housku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Naše malá má příští týden narozeninky (2) tak musím upéct dort a už se těším na reakce. Ještě si pamatuju jak včéra když jí byl rok to tak strašně utíká. Musíme si těch miminek hezky užít, protože to tak uteče :grinning:
24. zář 2009 v 08:30  • Odpověz
Ahoj holky, tak my dnes prožili strašnou noc :frowning2: .
Bobi, měla jsi pravdu, malej už to chytil, v noci se strašně dávil hlenama a kašlal z toho, několikrát zvracel hleny s mlíčkem, nemohl usnout, 4 hodiny jsem ho nosila na rukou a utěšovala,manžel mě nestřídal,protože je taky nemocnej :frowning2: . Malej nakonec usnul totálním vyčerpáním ve 24 00 a za půl hodiny se vzbudil,protože mu zaskočily hleny,tak jsem ho dala na bříško a spal až do 4:40,ale stejně jsem nespala,při každým zvuku jsem letěla k postýlce. No a od těch pěti zas pláč a dávení se až do osmi, pak usnul, spinká asi půl hodiny a furt se budí,chuďátko. V jednu jdem k doktorovi :frowning2:
24. zář 2009 v 08:39  • Odpověz
jezis, barusko, to je uplnej horor, ja se uplne desim az bude malej prvne nemocnej, se zblaznim, vubec nebudu vedet co s nim a budu se strasne bat, tak at vam dr pomuze a je vam vsem brzo lip!!!
24. zář 2009 v 09:30  • Odpověz
I my našli soplík v nosánku, co na něj kupujete v lékarně?? Mluvili jste o mořské vodě, ale jak se to jmenuje přesně ať vím co mám říct u pultu??? díky
24. zář 2009 v 10:38  • Odpověz
markétko, já malýmu dávám Physiomer,ale existují myslím ještě dva další,ale neznám jméno. Ten Physiomer je pro děti od dvou týdnů,ale musíš to říct, jsou 3 typy, ty další jsou pro starší a pro dospělé. No a je to mořská voda,takže se to může i preventivně. Já to malýmu dávala jen na vatovou tyčinku preventivně a vytírala nosík,ale dnes jsem mu i šplíchla a krásně se mu potom dýchalo.
A ještě používám Libenar, před kojením mu dám do každé dírky kapku,ale to používám jen teď,když má tu rýmu,aby se vůbec mohl napít z prsa. Preventivně bych to asi nepoužívala, stačí ten Physiomer.

A holky ti určitě ještě poradí další ty sprejíky a ty se můžeš i zeptat rovnou v lékárně, říct,že chceš mořskou vodu pro 6 týdenní miminko a oni ti určitě poradí :slight_smile:
24. zář 2009 v 11:03  • Odpověz
Holky, která z vás zažila s mimčem rýmu? Myslím,že tu byl někdo, ty Bobi a ještě někdo, Sasanka? Holky napište mi prosím,jak jste postupovaly a co jste dělaly. A co když malej dostane teplotu? Srážet se má až při 38 a více že? A jsou vůbec nějaké léky pro tak malé mimi na teplotku?
24. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
ahoj holky, do nosánku je dobrý i kápnout vaše mlíčko, působí protizánětlivě a antibioticky, prý to pomáhá...

inak zazit, ty jsi měla nedonošeně nebon co? nechápu tak spavý dítě... já nesmím sice stejně nekojit dýl než po 4ech hodinách, ale nehrozí, že by spal... dá dvě hoďky a to je ještě dobrý... :unamused: a spát chodíme až tak v deset, dřív to nemá cenu...
24. zář 2009 v 11:06  • Odpověz
Tak jsem doma objevila v klinic balíčku vzorek Libenaru, jsou tam tři ampulky tak to vyzkouším. Já v těhotenství používala vincentku - nosní sprej a tam taky je obsah mořské vody, vhodné i pro děti. Zkusím se poptat zda je to i pro takhle malinké děťátka.

V porodnici když měřili teplotu, tvrdili že v rozmezí 36,5-37,5 °C je v pořádku. Kdyby byla vyšší volám doktorce...
24. zář 2009 ve 13:00  • Odpověz
tak to jsem byla já, kdo s Magdalenkou a rýmou bojoval :slight_smile: a zatím nevyhrál, stejně se mi zdá, že malá chrčí, ale když jsme u dr. tak nic. Máme mořskou vodu značky Sterimar bébé, proplachujem občas a to v leže na bříšku, pročistí to nosík dobře, malá se vždycky lekne, ale jde to, jen to chce občas i asistenci manžela, který drží malé hlavičku, protože se kroutí, sestřička nám ukazovala ještě takové to zabalení malé do plínky, kdy má schované ručky, ale sama už nevím jak to bylo. Jinak v porodce nám daly takový kufřík a v něm byly vzorečky a jeden je právě od Libenaru - nosní kapky. Jinak doporučovala otevřený okno, častější procházky, ale to jde jen bez teplot.no a poslední rada byla ta, jak píše kat, mateřské mléko na vatičku a nosánek pročistit
24. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
jo a na velikou rýmu doporučila dětskou odsávačku na vysavač značky Arianna Baby-Vac, prý je dobrá a nemáme se jí bát
24. zář 2009 ve 13:09  • Odpověz
kat, nedonosenej teda rozhodne nebyl :slight_smile:, kdyz on je hrozne trpelivej a klidnej - a naucil se rytmus den a noc - vecer od osmi uz zacne zarezavat - kolem jedenacty - pulnoci se vzbudi nakrmime a pak spinka - min do peti, pak znovu nakrmime a jeste da ty 4 hodky, no a pres den uz zas tak nespi - teda spi, ale uz dost kouka, takze si s nim povidam, zkousime pomalu hracky (nejlepsi je spendlik za 45 kc :slight_smile:, protoze ten uz mu dam do rucky a on ho udrzi a pak takovy veliky konik od Lamaze, libi se mu ty zvuky, co vydava a zrcadlo od Lamaze - je kolem desne barevny) a otacime na brisko a davam si ho lezet na prsa a tak, jenze vetsinou mam tak hodku - pak zacne bejt nevrlej, uz to na nem poznam a to pak chce zabalit do zavinky a dat dudlicka a dat do postylky nebo do kocarku na terasku a on chce sam usnout - nema rad kdyz ho nekdo rusi, natoz uspava v naruci, proste jak zacne bejt nevrlej (predrazdenej), tak ho musim dat rychle nekam do klidu a on si to tam zalomi
24. zář 2009 ve 13:11  • Odpověz
a libenar jsme meli v balicku taky :slight_smile:, jsem rada, ze ty rymicky probirate - ze budu vedet az to prijde, my zatim meli asi 2 suchy sopliky v nosiku, tak jsem mu je stocenou bunicinou vydloubnula ven a bylo, koupim si pro jistotu ten phisiomer a odsavacku ariannu nastesti mam doma v pohotovosti pripravenou, taky mi ji doporucili
24. zář 2009 ve 13:12  • Odpověz
tak my padime na ty kyclicky, snad to bude v poradku
24. zář 2009 ve 13:13  • Odpověz
no a navíc, my se taky dnes nevyspali, malá měla strašný bolesti od prdíků a to skučela i ze spaní, je to stašný zvuk, pořád ji kontroluju a poslední dobou usne jedině, když leží na nás, na našich prsou. Tak nevím, jestli ji už teď nějak můžu rozmazlit? No zazit nechápu, jak ti fakt tak může spát, u nás malá spí buď jen přes den a pak jsou strašný noci nebo je to naopak.

k těm tchýním, já jsem taky nějak víc podrážděná a vadí mi věci, které mě dřív nevadily, asi je to tím, že si bráníme svý území a své dítě, já ale narozdíl asi od vás radši už tchýni dala malou na procházku, aby si jezdila sama, protože když jsem s ní byla já, tak mi vadilo, jak řídí kočárek nebo, že třeba se ona vyhýbá lidem a ne oni jí, prostě je strašně objížděla :stuck_out_tongue_closed_eyes: , pak malá brečela a ona na ni ,,ty chudinko, co se děje?" jakápak je moje dcera chudinka?jsem si říkala, tak po této zkušenosti radši už dávám na procházky na hodinku.Můžu říct, že je to tak lepší.
24. zář 2009 ve 13:37  • Odpověz
ahojky, tak já dávala malé na rýmu od nivei nose cleanser spray doporučila mi ho doktorka a prodávají ho normálně v drogerii, ale ne všude musí toho člověk obejít trochu více. Jinak jsem odsávala nudlinu vždycky odsavačkou na vysavač, ale malá měla rýmu až ve 3 měsících nevím asi bych se u malého ještě bála.
zazit- můj taky šel s prďochem na kyčle ( šel s tchýní, tak to jsem je teda raději nechala jít samotné).
U nás je to v noci jak kdy. Někdy stává co 2-3 hoďky a někdy spí i 6 hodin v kuse.
24. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
tak jsme zpět, doktorka říkala,že má malej rýmu, poradila v podstatě vše co už vím,ale taky jsem potřebovala vědět, co kdyby měl teplotu. No a ten Libenar jsem tam měla taky,v balíčku z porodnice a vždycky před kojením malýmu kápnu do každé dírky a on se pak může napít.
Odsávat zatím nemáme co, on má jakoby zadní rýmu a hleny mu tečou do krku a přitom má ucpaný nos,ale jakoby až někde vzadu.
No a vážíme 5,1 kg a měříme 56 cm, hlavička 39 cm. Příbíráme 300 g týdně, už se to snižuje,ale furt je to dost :slight_smile: .
HOlky nejhorší je,že jedu zítra k našim a v sobotu s malým do |Olomouce na zápis,tak jsem zvědavá. doktorka říkalaž,že klidně máme jet,ale stejně se mi nechce bobka tahat,ale co už, snad to zvládnem rychle.

A chodit ven máme taky a klidně i když bude zima,líp se miminkům dýchá.

jinak sasanko moc díky za info :slight_smile: ...
24. zář 2009 ve 14:11  • Odpověz
barca, tak to už je kousánek. Malej má 4,3kg. A co malá? Ta naše cácora dělá samé naschvály vůbec neposlouchá přitom se snažím jí zapojovat do dění , nosí mi plýnky pro malého, koupeme spolu a když kojím, tak si přinese knížky a vyprávím jí u toho . Snažím se tu péči rozdělit, ale někdy už toho mám až po krk a za něco jí seřvu a pak je mi to líto.
24. zář 2009 ve 14:27  • Odpověz
autor
já odsávám tou klasickou odsávačkou a jsem s ní spokojená. Taky furt rýmujem a připravte se holky na to, že mimísci mají všechny nemoce 2x dýl než vy, protože nemají tu imunitu. Takže rýma 2 týdny a někdy i dýl.
My proti tomu bojujeme Libenarem, odsáváním a máme lehátko daný do pololehu, aby měl hlavičku vyvíšenou.

Baru, přesně takhle jsme v noci šašili s rýmou taky, když to chytil. Je to záhul.

Jo a o tom mateřskym do nosíka, tak to čumim. Je to mazec, jak to příroda zařídila :wink:
24. zář 2009 ve 14:35  • Odpověz
autor
Jo a dneska jsem měla lítačku po doktorech kvůli razítku a stejně jsem nic nevyřídila.
Sociálka vrátila Davidovi neschopenku, že mu tam chybí jedno razítko.
Tak já dobrák, jsem běžela na dětský (měl ošetřovačku na Dádu), ta prý, že už tam od ní jeden ťulfas je, tak nebude dávat jinej. Ať jdu na porodnici. Tak jsem šupkala na gyndu, tam mě poslali na 6ti nedělí a tam mě taky vyfakovali. Takže zítra David musí k jeho obvoďačce a ta mu snad to razítko dá, jinak jsme bez peněz a nezaplatí nám nikdo těch 10 dní, co se staral o Davídka, když jsem rodila a pak byla doma.
Totální papírová buzerace :angry:

ted jsem unavená jako blázen.

Dáda mi usnul na stupátku u kočáru a klátil se mi a já se bála, že se mi složí někam pod auto, tak jsem ho narvala do kočáru k Míšovi. Sardinky hadr, holky. Fotila jsem na mobil, takže až budu trochu víc inteligentnější, tak to stáhnu a lípnu do alboše. Miška v tom kočáru nebyl ani vidět a Dádovi čouhali nohy ven. :grinning:
24. zář 2009 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.