• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
fotky jsem ti zkoukla, jsou to princezničky. :slight_smile:
Je to mazec, co? Já než dám dohromady kluky, tak se dostáváme většinou ven až kolem 4 odpoledne.
To je spaní, sváča, kojení, oháknout je.......taky trochu maraton, tak tě doslova chápu.

Zrovna jsem narvala mladýho do klokanky, abych vůbec mohla pověsit prádlo. je to takovej mazel domácí a jakmile se nudí tak sejří :slight_smile:
25. zář 2009 ve 13:46  • Odpověz
tema ma bejt uderny :slight_smile:)) a s // aby se dobre hledalo :slight_smile:)), co // konecne venku :slight_smile:)))

zdravim vroniku. taky me zajima jak zvladate :slight_smile:

bobi, s tim kosem az na namesti me to neprekvapuje, ja straslive zapominam, co jsem chtela udelat, porad se pro neco vracim, takze by me kos v ruce fakt neprekvapil, ja myslim, ze za chvili pujdu kocarkovat a budu mit nekde vzadu na obleceni priliply posrany ty vlhceny ubrousky :slight_smile:))))
25. zář 2009 ve 14:51  • Odpověz
holky, taky vam tak padaj vlasy? mne uplny chuchvalce, za chvili budu snad plesata
25. zář 2009 ve 14:57  • Odpověz
zazit mě teda vlasy nepadaj jen se víc mastí, ještě že jsem čelenková

super vtip s vozíkem, pobavila jsem doma :wink:

kat. sice nemám mega kozy, ale pořád mi z nich teče, včera jsem se parádně ohákla na procházku s MM, vzala jsem si super růžový triko a pak mi mlíko vyteklo i přes vložku, tak já flek veliký jak kráva :confounded: , musela jsem to jistit v tom horku manželovým svetrem

návštěvu kamarádky mám za sebou, takové by mohly chodit často, jen malá to prospala, byla jak andílek, nechává si to na dobu co s ní budu sama doma

rup ty boty, už se budí...
25. zář 2009 v 17:26  • Odpověz
Bobi, princeznička je tam jen jedna :wink: To mimi je chlapeček :slight_smile:

Zazit, vlasy mi po prvním porodu taky padaly, hrozně moc. je to prý normální.
Teď mám zatím vlasy super. Pořád jako v těhotenství. lesklé , nemastí se a nepadají. Ale to asi teprv přijde. Vykašlala jsem se brát vitamínky pro kojící tak se to za chvíli někde projeví. i když jím hodně jogurtů, piju mléko. Tak snad kosti vydrží.
25. zář 2009 v 18:51  • Odpověz
taky bych dala // na začátek, hned to najdu:slight_smile:
25. zář 2009 v 19:05  • Odpověz
ahoj holky, co takhle:
// už jsou v dupačkách...
Omlouvám se, nestíhám :frowning2:
Včera jsme byli od 8 hodin od rána na cestách, nejdřív oční klinika s Lucinkou v 50 km vzdáleným městě,
pak přesun do Plzně, nákupy a od 16 hodin rodičovský schůzky na průmyslovce, pak ještě seznámení s vychovatelkou na intru a "hurá" domů(60km). Dorazili jsme v 19 hodin večer, totálně K.O.
Ale malinká - to je zlatíčko. Vždycky spinkala cca 3 hodiny, v autě zkroucená v autosedačce, pak jsme vyndali kočár a bylo fajn, nakojila jsem ráno v 8 hodin, pak ve 12 , přikrmila před třídníma schůzkama v 15 hodin, pak jsem oběhala školu, přítel vyzvedl syna na intru a vozili Lucinku, pak sbalit kočárek, přesun do auta a domů - malá byla fakt zlatá, žádnej pláč, jen když dostala hlad - je to šikulka!!!
Dneska v práci od 9 do 13 hodin spinkala v postýlce, pak nakrmit, přebalit, nakoupit atd. - přišly jsme domů v 17 hodin a už jsem taky K.O.
25. zář 2009 v 19:12  • Odpověz
Holky, já úplně zírám, to fakt vaše miminka reagujou na hračky? Lucinka maximálně pozoruje kolotoč :wink: , začíná se snažit vyloudit nějakej zvuk, sem tam vykouzlí úsměv a vypadá to, že už cíleně :grinning:
25. zář 2009 v 19:15  • Odpověz
No a teď to hlavní...
starší dcera má daleko vážnější problém, než se původně zdálo...
od prázdnin hulí trávu, sebepoškozuje se(pálení cigaretou, atd.), apatie ve škole, pochybná parta,
atd. atd.- takže teď mám šílenou starost a strach, abysme to ukočírovali společně s ředitelem školy,
psychiatričkou, psychologem a spol. Zatím Terezka spolupracuje a snaží se, ale nedělám si iluze, že to
bude jednoduchý. Každopádně se jí ulevilo, že už prasklo všechno...
25. zář 2009 v 19:24  • Odpověz
verus, ty brdo... tak to hodne hodne moc drzim pesti, at to zvladnete chce to velkou trpelivost a sebeduveru, ze to zvladnes, drz se!
25. zář 2009 ve 20:17  • Odpověz
no, já jsem vystudovaná sociaální pracovnice a pedagožka, ale fakt nevím, co v této situaci jako rodič dělat... držím ti moc palce!
25. zář 2009 ve 20:17  • Odpověz
teda verusko, to jsou veci :frowning2:, ale treba ji trochu pomuze i Lucinka - ze ted bude mit malou sestricku a na ostatni veci o neco min casu
25. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
teeeda verusko, ty si teda uzivas! nechapu jak to vsechno zvladas! Do toho jeste ta prace... Tak drzim pesti, at se to spravi, i kdyz to opravdu asi bude boj :( Si myslime jaky mame starosti s temi mrnousky, ale to nejhorsi nas asi teprve ceka.. radsi ani nepomyslet co ty nase zlaticka budou za par let vyvadet... Tak se drz!!
25. zář 2009 ve 20:46  • Odpověz
autor
No Vroni, to jsem ale jouda.
Promiň, asi nějakej úlet :grinning: :grinning:
25. zář 2009 ve 22:08  • Odpověz
autor
No Verus, je to masakr.
Hlavně, aby se to všechno zmáklo v pořádku a ustáli jste to všichni. Asi to bude pořádná makačka, ale držim palce.

Jinak se mi strácí mlííííko.
Malej je na koze skoro každou hodinu.
Prsa mám měkký a když jsem se snažila odstát, tak z obou jsem po velkým boji vymáčkla dohromady 70ml. Už jsem byla tak zoufalá, že jsem rozdělala Sunar a narvala to do flaši. Jenomže mladýmu nechutnal, tak si ani necuml a začal se jím dávit a plivat. Takže furt zkoušim odsávat a rozpohybovat to. Snad to zachránim a nepřestanu kojit, to by mě mrzelo.

Jinak máme totálního nespáče. Vstával v 9, pak si dal od 12 do 113 chrupku, pak v 16:30-17:00 spal a nakonec mi vytuhl až po 8 večer a chrní. Když je vzhůru, tak mámo nosit a povídat.....
Mazec, nic nestíhám okolo domácnosti a jsem vyždímaná.
Doufám, že zítra to bude lepší.
Jedeme navštívit mojí babičku, tak bude výlet

Souhlasim, aby na začátku novýho téma byly //
A místo kojence, bych to asi lípla do společnýho termínu.
Co vy na to?

Takže návrhy:
// už jsou v dupačkách
// z Vánoc 2008
// konečně venku
...........
co jste to ještě navrhovali?
25. zář 2009 ve 22:20  • Odpověz
ahojky, tak mě se líbí // z vánoc 2008.
Já jak měla včera jem piškota, tak to bylo super přišlo mě jak když mám času fůru. Dnes už bojujeme zase ve třech.
Bobi -úplně tě chápu já než je taky vypravím tak to je doba. Tem malej docela jde ten ještě neprotestuje, ale malá se nechce oblíkat a pořád utíká, navíc ještě moc nemluví, tak ani kolikrát nevím co chce no nářez :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdybych měla třeba kousek nějakou babičku , tak by to bylo taky super.
Nás malej kdyby neměl ty prďánky tak je asi zlatej, ale pořád se kroutí a pak pláče. Zkoušela jsem ten seb a skoro pokAŽDÉ MI HO VYZVRACEL, TAK NEVÍM.
Jinak mlíka mám zatín dost už máme v mrazáku mlíčnou banku :grinning: .
26. zář 2009 v 08:20  • Odpověz
verus- to je hustý, vůbec nevím co bych dělala. Malá taky neposlouchá, ale je malá, tak občas dostane na prdel, ale co s veklou ? No chce to asi pevné nervy a táhnout všichni za jeden provaz. Držím palce.
26. zář 2009 v 08:25  • Odpověz
Dobré krásné ráno,
a co ten název spojit? Aby to ani jedné z nás nebylo líto? :grinning:
// Z VÁNOC 2008 KONEČNĚ V DUPAČKÁCH
No, nevím, není to jednoduché vymyslet něco úderného :slight_smile:
Jinak já tu měla dost dlouho tchýni. Je zlatá, pohlídala mi děti, ale nevím jak je to možné, ale udělala jsem míň práce, než kdybych byla doma sama. a jsem docela ráda, když odjede. Konečně mě potom dcera poslechne. ta babi ji tak rozmazluje, že to není ani normální. Moje máma by ji nerozmazlovala, ale ta je zase pořád v práci.

Verusko, posílám moc sil. Ta puberta je zničující. jak pro ty puberťáky tak i pro rodiče.
Píšeš od prázdnin..Nemůže to být tím, že se vám narodila Lucinka? Určitě ji miluje, o tom nepochybiju, ale přece jenom je to její "konkurentka" Kdyby to byl chlapeček, tak by to tak asi nebrala. To jsem slyšela o jedné známé. Měla podobný problém.
26. zář 2009 v 09:05  • Odpověz
Je ráno, malej prďola chrupká. v noci řádil, tak to dohání teď.
26. zář 2009 v 09:08  • Odpověz
Tak nejlepsi nazev spojila vronika :slight_smile:

S tou zarlivosti na Lucinku me to nenapadlo - ale trochu to vypada, ze chce pripoutat pozornost, no, mate holky pravdu, ze ted je to s prckama legrace, za par let to bude masicko!!!
26. zář 2009 v 10:31  • Odpověz
veru, držím pěsti, určitě to dobře dopadne, hlavně že jste na to přišli relativně brzo a že už to máte podchycené i s pomocí ostatních dospělích (ředitel, psycholožka), teď jen vydržet.

tak jsem opět nechala babičku hodinu a půl hlídat, docela to zVládám, řekla bych že fakt líp než když ji mám doma a slyším ji, jak na malou mluví. Navíc si trochu připadám jako ženská a ne jen jako matka (doufám že to nevyzní jako že bych byla krkavčí matka).

názvy jsou všechny super, ale radši bych vybrala něco kratšího a dlouhodobějšího, abychom nemusely pak měnit (dupačky..) kdyby to bylo na společném termínu. Líbí se mi // z Vánoc 2008.

bobi někde jsem četla, že občas se nám bude zdát, že mlíko nemáme, že jsou někdy takové krize a že nemáme se strachovat a vydržet kojit dál a častěji (po 1,5 h), že se obnoví..
26. zář 2009 v 11:23  • Odpověz
Tak mne se libi navrh vroniky to spojit na // z Vanoc 2008 konecne v dupackach
Bobi to bude asi laktacni krize, tak to chce vydrzet. Pripojuji par rad co jsem mi poslala kamaradka, asi to nekde vycetla:
- v období 3,6 týdnů a 3,6 měsíců (cca) dochází k laktační krizi – zrychlený růst děťátka – musíme udělat kroky pro zvýšení tvorby vlastního mléka. Nenasazuji hned umělé mléko, i kdyby mi to lékařka doporučila. Cesta není nasadit umělé, ale zvýšit tvorbu vlastního. A to se dělá následně:
1. před kojením vlezu na 10 minut a intenzivně teplou vodou nahřívám prsa. Pokud jsem sama doma a mám strach jít na dlouho do sprchy, tak prsa alespoň nahřívám teplým obkladem. Potom lehká masáž prsu – od bázi prsu směrem ke dvorci lehkým tlakem celou dlaní, potom dvěma prsty lehké kroužky kolem dvorce.
2. kojím často – aspoň 10-12 x za den. V noci nenechám spát déle než 6 hodin. (platí pro období laktační krize), u každého kojení kojím z obou prsou a několikrát je prostřídám (pravé, levé, zase pravé, zase levé.......)
3. pokud bude síla a nutnost hodně rychle zvýšit tvorbu, tak mezi kojením můžu ještě odstříkávat. (platí pouze pro období laktační krize)
4. pokud jsem hodně nervózní z toho, že pořád kojím a že mám strach, abych nepřišla o mlíko, prostě pokud jsem vystrašená, tak si lehnu s děťátkem do postele, ono i já nahulaté a jenom spolu 24 hodin ležíme, spíme v těsné blízkosti, ať si pije kdy bude chtít. Vstávám pouze na toaletu. Pochopitelně je k tomuto zapotřebí velká pomoc v rodině. I čaj mi musí donést do postele.
5. existují homeopatika na zvýšení tvorby mléka – ricinus communis CH5 – 3x denně 5 kuliček volně rozpustit pod jazykem. Homeopatika se nesnesou s mentolem, takže půl hodiny před a po podání homeopatik nežvýkám žvýkačku a nepoužívám mentolovou pastu na zuby nebo ústní vodu. Také by se v tomto intervalu nemělo jíst ani pít.
6. musí se respektovat chuť dítěte, ono ví, proč chce tak často. Naznačí tělu, že dělá málo, tělo to pochopí a bude tvořit víc. Chce to ale alespoň tři dny častého kojení. Možná nebudete dělat nic jiného než kojit, ale vydržte. Efekt se dostaví a potom se budou intervaly zase prodlužovat.

Tak treba to trosku pomuze.
26. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz
Jinak my jsme ve stredu na radu doktorky vysadili ty antibiotika do ocicka a dnes to ma mala stejny jako na zacatku :( Tak jsemji to znovu zacala kapat, z cehoz jsem teda urvana :frowning2: Ted jen doufam, ze me doktorka nezdrbe, ze uz jsem to davat nemela :(
Bobi nas nespavec vstava v 5,30 a v lepsim pripade usne v poledne na hodinu a pak az tak kolem 16 na 2 hodiny a pak az tak ve 20 ci pozdeji a pak vstava skoro kazdy dve hodiny :frowning2: No a mezitim se bud koji nebo rve.
26. zář 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ahoj maminy.Chci vás poprosit či bi ste nám nedali hlas v souteži,tady je odkaz.Díki
http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/gallery_view.php?page=6&id=16414&from=gallery
26. zář 2009 ve 14:20  • Odpověz
mas ho tam berusko!
26. zář 2009 v 15:22  • Odpověz
mariv, tvé intervaly spaní - máme totéž! Takže neboj, jsme dvě! Mně to taky dodává sílu... nevydrží spát dýl než dvě hodky max. Kojení max po 3 hodinách, jinak zběsile hledá a přicucne se k čemukoliv...

A dnes ráno mi holky umřela babička... život za život, Honzínka ani neviděla :cry:
26. zář 2009 v 19:29  • Odpověz
katwind- to je mi moc líto.
26. zář 2009 ve 20:00  • Odpověz
Kat- upřímnou soustrast :cry:
U nás se to taky vyměnilo- děda za Kubíka :cry: :cry: , asi to tak má být, nedočkal se :cry:

Dneska jsme holky výletovali, nabalila jsem prďolu, sbalila kočár, docela prča, já s Kubíkem v kombíku a už by se nikdo nevlezl, kdyby chtěl tež jet :slight_smile: , provizorně jsme přebalovali v kočáru, krmili venku a malý byl zlatý. První část spinkal, po jídle už koukal a jak jsme dojeli, tak sse nacucal a zalomil to až do osmi a teď si zase chrní.
Ale nevím jak dlouho mu to vydrží :unamused: .

Holky Kubík mi taky moc nereaguje na hračky a kolotoč, ale dneska jsem ho dávala na bříško a otočil se mi na záda :astonished: , asi ho to nebavilo. :wink:

Míši jsem psala, má chudák forfry, ale slíbila, že se tu ukáže, jakmile bude čas.

Název: hlasuji pro výmysl Vroninky, kompromis, snad by mohli být spokojeni všichni.

Verusko- to jsou teda starosti :unamused: , drž se.
26. zář 2009 ve 22:31  • Odpověz
Bobi- ten můj drahý je dneska zas v Brně, je tam autosalon, ale dojede kolem půlnoci, což mně docela nasr....
Fotky dodám, teď jdu pracovat na těch Ferrari fotkách.
26. zář 2009 ve 22:33  • Odpověz
kat - to je mi lito s babickou :slight_smile: Nas synovec se taky vymenil za dedu :frowning2: Agatka nastesti za nikoho.
Jinak preji pevne nervy s nasimi nespavci a snad bude lip. My jsme dnes vzhuru od 3 hod, mala se nemuze vykadit a tlaci a breci a je to hrozny!Ted vycerpanim usnula, tak uvidime jak dlouho to bude mit trvani...
27. zář 2009 v 10:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.