• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Majatob, nejkrasnejsi obdobi, jo? ;) jsem strasne stastna, ze se to povedlo a moc tomu porad nemuzu uverit, ale teda mam snad vsechny "negativni" priznaky - otekly prsa (strasne, uz ted mam o cislo vetsi podprdu ;), zaludek na vode a ranni zvraceni a hlavne trpim strasnou nespavosti, to je asi hlavne diky utrogestanu, kterej beru, ale pro mimi vsechno! Hlavne, at je vsechno v poradku ! ! !
1. led 2009 ve 14:56  • Odpověz
zazit, vsak uvidis od druhyho trimestru... :grinning: tolik energie co jsem mela v druhe pulce tehu jsem nemela nikdy v zivote a asi uz nikdy mit nebudu... :grinning: :grinning: :grinning: to ani nemuzu nikde vykladat, co vsechno jsem stihla udelat... :sweat_smile:
1. led 2009 v 15:09  • Odpověz
tak to uz se tesim na unor ;) ne, jak jsem psala - klidne at je mi cokoliv, hlavne at je mimi v poradku!
1. led 2009 v 16:03  • Odpověz
to je fakt... :slight_smile:
1. led 2009 v 16:20  • Odpověz
autor
Zazit děkuju, tak já si v týdnu hopnu na gyndu a snad už tam bude mimí vidět. Už se těšim a zároveň bojim
1. led 2009 v 16:46  • Odpověz
Ja se taky trochu bala, ale // jsou // ;). Hrozny je, ze nejdriv clovek porad chce, aby byl v tom a boji se, ze se to nepovede a kdyz konecne otehotni, tak se boji zas! Ale cerny myslenky jsem si zakazala ;), jsem zdrava a tehu urcite bude bez problemu a za par mesicu tu s nami bude zdravy, krasny mimi ;)
1. led 2009 v 17:06  • Odpověz
autor
to máš pravdu, že se člověk furt bojí. Já mám pocit, že se bojim víc teď než u Dády. Asi čim je člověk starší tak je i opatrnější. A máte holky takovej ten pocit, že nosíte pod srdíčkem holku nebo kluka? Já jsem čekala u prvního, že to bude kluk a na ULZ mi řekli holka. Ale nakonec se spletli a 2 týdny před porodem mi řekli, že je chlapák a já celou růžovou výbavičku rušila. Ale teď mám pocit, že to bude holčička. Bylo by prima mít páreček
1. led 2009 v 17:49  • Odpověz
no, ja uz taky nejsem nejmladsi (29) a teda tuseni nemam zadny, ale vzhledem k tomu, ze jsem si vzdycky prala holcicku, tak to na 100% bude kluk ;), ale je mi to uplne fuk, hlavne at je v poradku!
1. led 2009 v 19:32  • Odpověz
zazit- a ty máš nevolnosti, myslíš že z utrogestanu nebo už ty pravé těhu? Já jsem myslela, že začínají až tak kolem 8tt. Já jsem asi 6+5, příští týden upřesní paní doktorka.
Sem tam mi taky některé vůně atd. nesednou a to pak polykám o 106 :slight_smile: , ale mívám docela bolesti jako na MS, to jsou křeče, že bych se nejradši naložila do horké vany, ale nebudu riskovat.
1. led 2009 ve 20:58  • Odpověz
No holky mě zatím nic není - asi před týdnem mě asi týden pobolívalo břicho jako na MS a bolí mě prsa, ale taky už je to lepší, jinak nic. Podle těhu kalkulačky jsem 5+0 tt.
1. led 2009 ve 21:01  • Odpověz
kaa, nevim z ceho to mam, proste mam cely den zaludek na vode a vyhodila jsem zatim ask tri nebo ctyri snidane
1. led 2009 ve 21:40  • Odpověz
Z utrose mam spis zavrate, mam nizky tlak a utros to jeste podporuje, takze davam pozor a moc prudce nevstavam
1. led 2009 ve 21:43  • Odpověz
achalteke- gratuluju, my jsme se taky spolehli na pomoc doktorů a nakonec jsme ji ani nepotřebovali :slight_smile:
zazit- tak to jo, já teda nezvracím a doufám, že ani nebudu, nevím, jak bych to vysvětlila v práci, když to ještě nechci říct
1. led 2009 ve 22:16  • Odpověz
kaa - tak to jsem na tom stejne, ja taky doufam, ze nebudu mit nevolnosti, chci to v praci rict az po 12 tem tydnu... jinak ja mela zaluden na vode tyden, tedka uz tri dny nic, jenom mi je tezko po jidle, to krkam jak silena,ikdyz snim polovicni porci. jinak bolej bradavky a brisko jako na MS, nekdy docela dost.... ale jinak pohoda.. dneska jsem 5+0, zacinam 6tt, huraaaa
1. led 2009 ve 22:34  • Odpověz
no v ty praci je to sileny, taky to chci rict az ve 12. tydnu, ale asi se to na me provali driv, u nas se furt neco slavi a u toho se pije, ted v utery se slavil svatek kolegy a ve stredu Silvestr a ja chodila 4x tydne pres poledne cvicit a to ted najednou prestane, prestala jsem pit kafe a tak, takze to stejne zacnou vsichni resit ;(
2. led 2009 v 05:53  • Odpověz
autor
já jsem taky kafe vypustila. Pila jsem tak 3 denně a strašně jsem se bála absťáku a ono je to v pohodě. Ale zase si dávám skoro denně leháro na gauči na 20 minutek a to mě taky nastartuje. Pak i vydržim na filma večer :wink:
A když mám moooc velkou chuť na kafíko, tak si udělám rozpustňáka půl na půl mlíko a cukr a to je pak parádička. Ale to je tak jednou za 3 dny odpoledne.

Zazit já si myslím, že máš těhu nevolnosti. U každý maminy to začíná jinak. Já se toho taky bála, protože u prvního těhu jsem dost blila a furt žaludek jako po kocovině, ale teď jsem v poho. Snad už se nic neobjeví. Byla by zabíračka starat se o sebe abych se trefila do záchoda a za zadkem 1,5 ročního cvrčka, co si chce hrát :grinning:
2. led 2009 v 11:19  • Odpověz
zazit - jj, ja taky teda nevim, jak to ošéfuju.. začínám se fakt bát, že nevolnosti mít budu, teda už mám.. já ám už pár dní po pozi testu žaludek jako po pařbě.. teďka mě to na pár dní přešlo a už vím proč, vstávala jsem pozdě, jak jsem měla dovolenou.. dneska mě v noci strašně bolelo břicho a k ránu mi bylo zle od žaludku... a už mám za sebou první větší "odplivnutí" při čištění zubů... nedělá mi to dobře, když si šáhnu kartáčkem dozadu na ten "blicí reflex", tak se mi zvedal kufřík, ale dneska už šly ven žaludeční šťávy.. byl to pěknej humáč teda.. a následně cesta do práce tramvajkou, fakt mazec...
2. led 2009 v 11:37  • Odpověz
makkyta vychází nám stejný termín :dizzy_face: :dizzy_face:
2. led 2009 ve 12:21  • Odpověz
achalteke - jo? a jak se citiš?? mě teda strašně boli ten podbřišek, až mi to přijde moc... a kdy jdeš na kontrolu?
2. led 2009 ve 12:26  • Odpověz
makkytko, zaludek jak po parbe :slight_smile: to je presny, ja na Silvestra nevypila ani kapicku alkoholu, pritukavala jsem si o pulnoci dzusem redenym vodou a rano jsem byla jak kdybych proparila celou noc ;)
2. led 2009 ve 12:32  • Odpověz
v podbrisku me posledni dva dny tak jako divne tlacilo, trochu jako pred mrchou, ale non stop, ted uz to preslo, holky, ja se furt kontroluju kdyz jsem na zachode, jestli nespinim nebo tak :slight_smile: jsem blba :slight_smile:, furt si rikam, ze se nebudu stresovat a pak cucim na toaletak skoro mikroskopem :slight_smile:
2. led 2009 ve 12:35  • Odpověz
zazit - jenže na tenhle žaludek nepomůže česněčka, jako na ten po pařbě... no, uvidíme, jak to budu dál zvládat... mám ty těhu lízátka, to vždycky zabere tak na 20 minut, tak asi na cesty do práce do tramvaje jich využiju... bolí tě taky podbřišek?
2. led 2009 ve 12:36  • Odpověz
no, trochu me boli, ale fakt jen malinko, cejtim takovej jemnej tlak na levy strane
2. led 2009 ve 12:56  • Odpověz
me misto toho boli prsa :slight_smile: a to teda neskutecne - ja jsem v 6 tydnu a prsa se mi normalne zvetsily o jedno cislo, doufam, ze se to zastavi brzo
2. led 2009 ve 12:57  • Odpověz
Holky mě nic, jen ty prsa mě dost bolejí ale nezvětšily se. Jinak je mi dobře. Na kontrolu jdu 7.1. :wink:
2. led 2009 ve 13:14  • Odpověz
ja jdu na kontrolu 9/1 tak o chvilku později... no ja nevím, co to jsou ty bolesti.. hodně jsem četla, že to holky bolí a já jsem taková hodně citlivá na bolest, ale snad není nic špatně, to bych asi začala špinit nebo krvácet, ne?
2. led 2009 ve 13:41  • Odpověz
ahoj sice jsem testovala až dneska a ne o vánocích a mám tak // a na kontrolu jdu 14.1.
2. led 2009 v 15:23  • Odpověz
autor
Gratuluju další těhu.......no krásně se nám to tu rozrůstá. To je parádička. A berete už holky pilulky listovky?
2. led 2009 v 17:40  • Odpověz
listovku už beru více jak 5 měsíců,kámoška zdravotnice mi to doporučila už při práškách když vím,že tak za 3 měsíce je doberu,prej je to lepší takže já už papám a asi to pomohlo : ))
2. led 2009 v 18:18  • Odpověz
ja listovku taky beru uz dyl, asi od zari a od prosince jsem presla na Calibrum babyplan, doporucila mi to dr., ze to obsahuje vsechno, bere se to i v prvnim trimestru, takze v tom vesele pokracuju :slight_smile:
2. led 2009 v 19:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.