• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Ahoj holky, já vás teda nepotěším, zvlášť Mišku, ale pokud se jedná o organizační důvody, zrušení provozu nebo místa, tak těhotnou propustit LZE - dostane odstupné a nazdar.Ochranná lhůta je 180 dnů(kvůli nemocenské), takže tam je oproti netěhotným výhoda pořád.
6. únor 2009 v 08:30  • Odpověz
V případě, že pracovní poměr byl sjednán na dobu neurčitou výpověď nelze po dobu těhotenství platně dát.

Takze muzes bejt klidna, i kdyby vyhodili vsechny, tak tebe vyhodit nemuzou :slight_smile:
6. únor 2009 v 08:31  • Odpověz
aha, tak o organizacnich duvidech nevim :(
6. únor 2009 v 08:33  • Odpověz
dobre ranko zazi, jo mam na neurcito. Takze muzu byt v klidu, to jsem rada. Dik za info. Tady nam vykuklo slunicko trosku. Ale odpoledne stejne bude hnus. Jsi v praci nebo doma? Co budes dneska delat?
6. únor 2009 v 08:33  • Odpověz
tam v praze se slunicko neklube ani trochu :frowning2:

ja mam v praci domluveno, ze jsem tri dny v kanclu a 2 dny pracuju z domova a dneska je prace z domova, takze tu neco udelam, pak jdu na obed s tehu kamaradkou, pak jeste budu pracovat a pak uz snad konecne zacne vikend :slight_smile:, vecer jdeme na oslavu narozenin, trochu se toho desim, urcite tam bude zahuleno a ja jsem ted na to uplne vysazena :frowning2: , takze tam asi dlouho nepobudeme
6. únor 2009 v 08:36  • Odpověz
Která pravidla porušuje: | Zruš Tak hlásim, že jsem zpět z kontroly a teda jsem zmatená jak lesní včela: na UTZ jsem nebyla, jen jsem dala moč, tři zkiumavky krve a změřil mi pánev a další KO za měsíc + nějaký velký UTZ nebo co. Krev z minule i moč mám v pořádku, na váze jsem nepřibrala nic. Ale mimi jsem neviděla ....No a mám průkazku.
Hned jsem obvolala několik známých co když byli těhu tak chodily k tomuto mudrovi a prý je to naprosto standartní postup u něj.¨
A blbý je, že mám dost vysokej tlak, takže pokud to příští týden na přeměření nebude lepší tak šup na internu
6. únor 2009 v 08:38  • Odpověz
No já nechtěla strašit, ale možnost propustit těhotnou zaměstnavatel má, ale jak jsem psala, jen v přesně vymezených situacích, držím palce, ať se tě to Misko netýká.
Ono je to logický, kdyby firmu zavřeli a těhotnou "nesměli" propustit, tak co by jí to bylo platný, že jo...
6. únor 2009 v 08:40  • Odpověz
jo, jo, logiku to ma :slight_smile: , ale Mital snad nezavrou :slight_smile:
6. únor 2009 v 08:44  • Odpověz
Dik holky, propustit z duvodu nadbytecnosti nebo tak nejak to ted formulujou, nejsou zakazky takze tak. Ale snad ne. A kdyz jo tak mi snad daji nejakou almuznu a kopnou do prdele. :angry:

zazi ja mam dnes sraz s kamoskou ne tehu, tak si dam neco fajneho, pokecame a to je vse. Ale zitra mam taky velkou oslavu, a to bude tez zrani chlast cigarety zabava a ja nic, zrejme budu delat ridice. No hold musime to vydrzet.

achalteke aahoj to je super ze uz mas prukazku, no kdyz mas vse v poradku tak to tak asi ma byt, ja taky nevim, ja jdu v utery a tez nevim co mi budou delat. A co se tyce tlaku, jak pocitujes vysoky tlak? nebo co se s tim da delat? to budes lezet na interne az do kdy ti nesleze nebo jak? co ti rekli? mi sa zase zda ze mam nizky, nemerila jsem nemam doma tlakomer, ale boli me hlava, a tak mi je divne jak po opici :grinning: ,ne fakt.
6. únor 2009 v 08:57  • Odpověz
ja mela nastesti tlak nizkej a zatim se mi to drzi na 110 na 70, ale moje kolegne s tim taky mela problemy v tehu
6. únor 2009 v 09:02  • Odpověz
misko já nevim, nikdy jsem vysoký tlak neměla ani se necejtím nějak špatně, fakt netušim co tam se mnou budou dělat. Mívala jsem spíš nízký tlak, když jsem chodila dávat krev, tak mi to sotva teklo. vždycky se mi setry smály, že jen tak ucmrndávám :grinning:
6. únor 2009 v 09:03  • Odpověz
Ja jsem taky chodila darovat krev, no ted si dame pauzu, a davat ji budem na testovani, ale at testujou, kdyz na to mame narok a pomuze to :slight_smile:

No a jak to mam oznamit v praci? a kdy? mam jit za sefem a rict mu ,,ty poslouchej jsem ve treti mesici tak si hledej nahradu, nebo jak? ze mi to je lito ale ze jsem vtom,? ale mi lito neni ja jsem rada, nebo jak to formulovat?
6. únor 2009 v 09:08  • Odpověz
misko já to řekla úplně normálně. Že mám takový malý problém, že jsem tak trochu těhotná. No a hned gratulačky atd. Ale u nás je to asi trochu jiný, jednak jsme ženský kolektiv a jednak moje nadřízená věděla, že se léčím na sterilitu
6. únor 2009 v 09:10  • Odpověz
misko, ja jsem proste dosla za sefem a rekla, ze jsem tehu, samozrejme, ze neskakal metr dvacet a nebyl nadsenej, ale co s tim muze delat, ze jo ? hned se ptal, kdy se pak jako hodlam vratit do prace zpatky a tak
6. únor 2009 v 09:11  • Odpověz
jo to se mě ptaly taky hned kvůli zástupu za mě, řekla jsem, že za 3 roky - no vim já. A stejně pokud to vyjde, vracet už se tam nechci
6. únor 2009 v 09:16  • Odpověz
Miska66: já v práci mám taky chlapský kolektiv. Šéf za mnou přijel, šli jsme na oběd a v průběhu rozhovoru mi říká "volal mi ředitel z Prahy že s ním chce něco řešit a že má přijet do Prahy". A já na to, to bude dobrý já s tebou chci taky něco řešit. A on na to "ty jsi těhotná??" Já: "jo" On: Tak to gratuluji, tak se šetři, kdy odejdeš na mateřskou?. A pak už jen, máš průkazku a můžu to říct v Praze a tak.........
Taky jsem z toho měla strach ale on to vyřešil za mě, asi to poznal :slight_smile:
Takže pokud máš průkazku, bež za svým nadřízeným a řekni mu že mu chceš nahlásit těhotenství. Neboj... :slight_smile:
6. únor 2009 v 17:39  • Odpověz
Achalteke: kolik ti naměřili ten tlak??
6. únor 2009 v 17:39  • Odpověz
Markét 141/95 :pensive:
6. únor 2009 v 18:02  • Odpověz
Markét prosím do tabulky doplnit příští KO 6/3 a přírůstek na váze v 11tt O kg, díky :wink:
6. únor 2009 v 18:04  • Odpověz
Jájo: Já měla 137/86, myslím že zas tak moc nemáš. Normální tlak by měl být 140/80 ně???
Nebylo to nervozitou? Měřili ti ho před nebo po vyšetření???
6. únor 2009 v 18:25  • Odpověz
Před vyšetřením, také to přikládám nervozitě na vrub, protože VT jsem nikdy neměla, měla jsem i dobrou moč bez bílkovin. Každopádně omezím solení, protože je to možná i tím. No byli z toho tlaku docela vyplašení, tak nevím :unamused:
6. únor 2009 v 18:29  • Odpověz
autor
Holky zlatý, já se chystám na kontrolu další týden a to už byla ve 12. týdnu.
Jsem moc zvědavá, hlavně na fotku se těším.
...........ale hrozim se těch injekcí. Mám krevní skupinu B- a tak se berou víc protilátky, takže mě zase budou zobat o 106 :frowning2:

Jinak nám včera pošel had, tak to šel dneska manžel zapít. :rolling_eyes:
6. únor 2009 v 18:31  • Odpověz
Ahoj holky, tak já jdu na kontrolu ve čtvrtek - mám obavy, aby bylo vše OK. Mrzí mě, že díky letnímu zamklýmu těhu se nemůžu radovat naplno - červíček pochybností pořád hlodá. Snad dohlodá...pokud bude vše OK, bude průkazka, odběry krve, moč, tlak, váha a ultrazvuk. Držím palce všem, co se chystají na kontroly a těm, co mají tento týden už kontroly úspěšně za sebou, ze srdce gratuluju k dalšímu levelu na cestě za miminkem v náručí.
Ještě ktomu tlaku- normální je cca 120/80, 130/80 , ale pokud druhá hodnota přeleze 90tku, tak už je to kontrolovaný - moje zkušenost. Já normálně mívám tlak nižší, ale minule, když mi vypisovali průkazku(kterou za 20 min roztrhali a poslali mě do nemocnice na revizi), jsem měla 135/85 - je to podle mě díky stresu, u nás taky díky tomu, že člověk leze po schodech do třetího patra a hned jde na měření. Tak asi tak. Věřím, že to bude taky jen ze stresu, achalteke :wink:
6. únor 2009 ve 20:35  • Odpověz
ahoj holky konikovky :slight_smile:, preju vam krasne rano a vikend! Ja hlasim kontrolu pristi tyden ve stredu 11/2, je to ten velky screening, vcetne nt hodnot, moc se tesime, pry tam ten utz promitaji na stenu a pousti I zvuk srdicka, hrozne se tesime, ze konecne toho naseho mimiska uvidime se vsim vsudy, manzilek se tesi snad vic nez ja :slight_smile:, ma to cervene zakrouzkovane v diari uz mesic a skoro kazdy den mi hlasi, kdy uz tam jdeme :slight_smile:, jsem na to moc zvedava a hned budu hlasit, co nam tam vlastne vsechno delali :slight_smile:
7. únor 2009 v 08:03  • Odpověz
Ahoj Zazit, ty se máš :slight_smile: - mě objednali na NT screening až na 23.února a to je časově celkem na hraně, protože budu už 13tt+3 a dělá se do 13tt+6. Snad ví, co dělají. Každopádně ti nepokrytě závidím, že tě to čeká už za pár dnů :wink: a přeju ti krásný zážitky, hlavně z manželových reakcí :slight_smile:
7. únor 2009 v 08:46  • Odpověz
beru zasobu papirovejch kapesniku :wink:, myslim, ze je budu moooooc potrebovat, bude to asi moc dojemny pro nas pro oba, takovej trochu predcasnej valentyn :slight_smile:
7. únor 2009 v 09:01  • Odpověz
autor
u nás se Valda neslaví :frowning2: , manžel se vymlouvá, že když zamilovaný, tak po celej rok a nebo na to, že je to americkej svátek a náš je na 1.máje. No a když už čekám, že toho 1. května něco, tak to přejde bez povšimnutí. :frowning2:
Vůbec nemá vlohy pro romantiku, ach jo
7. únor 2009 v 10:57  • Odpověz
u nas se to taky moc neslavi :slight_smile:, maximalne nejaka kyticka, ale vloni jsme byli v unoru na Floride a amici jsou uplne posahani, vsude byly samy srdicka, balonky, darecky, tam je to asi fakt desna tradice !
7. únor 2009 ve 12:39  • Odpověz
Ahojík, tak my jsme se dnes plácli přes kapsu. V Hornbachu měli akci na dětské pokoje, tak jsme koupili barvu na zeď v disney nádechu. Je vysoce oděruschopná a dá se na ní i malovat pastelkama. k tomu borduru a obrázky, tak si dáme doma příští týden brigádu a budeme malovat. To bude náš dárek k Valentýnu.
Pomaličku z každé výplaty něco.

Hlavně ať všechny kontroly vyjdou skvěle, a dejte vědět, já jsem objednaná až na konec měsíce :frowning2:
Veruska72: taky jdu na screening když budu 13+3tt, že by náhoda nebo to mají tak dobře spočítaný :wink:
7. únor 2009 ve 13:03  • Odpověz
Holky, ahojky, prosím vás, mám dotaz. Je normální, že mě bolí už dva dny tak zvláštně v podbřišku, je to takové jakoby píchání, chvíli vlevo, chvíli vpravo, víc to cítím, když ležím na boku. Námahu žádnou nemám... jsme z toho nějaká vystrašená. Jinak jsem 10+1tt.
Jinak já jdu na NT screen ve 11+6. Ale na kontrolu ke svému dr do poradny mám přijít až 17.2., tak nevím, zda tam nemám skáknout právě už teď v pondělí, jen pro klid duše... potřebuju slyšet, že je vše ok :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2009 ve 13:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.