• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
ahojky, mě taky dloube v boku a podle mě je to normální. Děloha furt roste a pomalu se utváří placenta, tak to je nejspíš k tomu. Ale jestli to jsou velký bolesti, tak si raději k doktorovi dojdi
7. únor 2009 v 16:36  • Odpověz
katwind taky myslím, že to nebude nic zvláštního, ale pokud by to nepřestalo raději bych si tam skočila. Bereš hořčík?
7. únor 2009 v 17:26  • Odpověz
achal, nene, neberu...jen klasika vitamíny gravital...
7. únor 2009 v 19:08  • Odpověz
katwind já právě na doporučení mudra beru hořčík, který pomáhá od bolestivého roztahování dělohy. Pravda je že mě břicho v těhu nebolelo ještě. Zkus se poradit s mudrem. Věřím, že to nebude nic vážného a držím palce :wink: ...jinak gravital beru taky :slight_smile: ....sakra z který diskuse já ten tvůj nick znám? :sweat_smile:
7. únor 2009 v 19:50  • Odpověz
achal, to netuším... na termín skoro nechodím... tak nevím :sunglasses: :grinning:
7. únor 2009 v 19:53  • Odpověz
neva, neva, ale od někud tvůj nick znám.... :grinning: tož choď k nám, je nás tu "trochu" míň než na termínu :grinning:
7. únor 2009 v 19:59  • Odpověz
holky, tak jsem prezila oslavu narozenin, ale byl to opruz - vsichni pili vino jak zjednani, bylo tam zahulino :frowning2:, no proste nic pro tehule, koukam, ze spolecenskej zivot asi na chvili konci :slight_smile:, ale za mimiska to urcite stoji :slight_smile:
Jak jste na tom s pupickama? Ja tam rano nemam skoro nic, ale vecer po jidle uz je pupicek pekne vyvalenej :slight_smile:
7. únor 2009 ve 22:15  • Odpověz
zazit mě to pěkně točí, že přes ty svý špekový rezervy ani nevim jestli mi půpo roste, vážim furt stejně. Zkouším si nahmatat dělohu, ale kdo ví co nahmatám :sweat_smile:
8. únor 2009 v 08:29  • Odpověz
no, ja jsem se ted taky vratila na puvodni vahu pred tehu, takze jsem jeste nepribrala, ale ja prave na brise skoro zadnej spek nemam (fakt hodne jsem pred tehu cvicila), takze to fakt muzu presne pozorovat :slight_smile: a je to husty, trosku uz ho mam vylezly i po ranu (ale ja pred tim mela videt i zebra, takze nejak si tam chudinka musel udelat prostor :slight_smile:, ale vecer kdyz se najim, tak uz je to fakt pupicek peknej tehulkovskej, takovej tvrdej lavorek :slight_smile: , fotili jsme pupicka v sestem tt a ted a teda rozdil uz to je, pritom kalhoty zatim docela dopnu
8. únor 2009 v 10:32  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem se konečně dostala na net, už druhý den mě pěkně bolí hlava,řekla bych, že to je migrénka jak vyšitá, před těhu jsem na to trpěla. Štve mně, že jsem to zapomněla říct doktorce, tak to nahlásím příště, ať ví. Zatím přežívám s náplastí na bolest hlavy a včera jsem si dala 1 tbl Panadolu.
Řešíte pupíky? Já mám, ale spíš je to zvětšující se špek :frowning2: , doma si děláme srandu, že vrchní j žaludek a spodní je mimčo :slight_smile: . Buď příští týden nebo ten další vyrazím pro těh riflíky, i když se na ně necítím, ale musím, normální mě tlačí.
8. únor 2009 v 11:17  • Odpověz
Miska66- prosím tě, já jsem tě asi nepochopila, ty chodíš jen k obvoďačce a ne jen na gyndu? Já k obvodní asi celé těhu nepáchnu. Moje gyn mi dělá odběry, utz, vyšetření, na ekg jdu 19.2. na internu, pak musm k zubaři, a do 20. týdne nahlásit porodnici a najít dětského lékaře,a těch 8 týdnu sletí jak nic.
Rodit půjdu do Vítkovic, Fifejdy jsou staré, a fakultka navoněná zdechlina. Svoji dr. mám taky ve Vítkovicích, takže má o té nemocnici nejvíce info.
8. únor 2009 v 11:24  • Odpověz
Holky, z toho zítřejšího oznámení v práci mám hrůzu, ne že by šéfka byla zlá,ale je taková rázná a počítala s tím, že do léta vydržím 1v1, a pak jí by to bylo jedno, a já jsem jí udělala čáru přes rozpočet, ptž už jsem 2v1 a v létě akorát vydržím, než půjdu na mateřskou, ovšem jak to bude s výkonností, to nevím, už teď lezu jak šnek a jsem pořád unavená. Tak mi držte palečky, a všichni, i bříškovci :slight_smile: . Děkuji
8. únor 2009 v 11:28  • Odpověz
A všem přeji úspěšný týden a pohodový týden, a kdo máte před sebou kontroly, tak ať všechny slyšíte jen dobré zprávy.
Jo Miska66, ještě jsem si vzpomněla, u mojí gyndr jsem dostala prenatal box a tam právě byla spousta letáčků, co se kdy má zařídit, takové stručné info co v průběhu těh, ke konci a po porodu dělat-matrika, cvičení,finance.
8. únor 2009 v 11:32  • Odpověz
Ahoj holky, trochu se zapojím... kaa, já byla teď minulý týden poprvé v poradně - vážení, tlak, moč, krev, klasika. Dostala jsme taky prenatal kufr:slight_smile: a dostala jsme žádanky k zubaři a k obvodní, kam si mám prý co nejdříve zajít... Jenže to jaksi je problém, k zubaři si to neumím představit, pač mi je blbě i z čištění zubů:wink: a k obvodní se mi moc nechce, pač je tady všude chřipka a nechce se mi být v ordinaci s tuctem chřipek :grinning:
8. únor 2009 ve 13:50  • Odpověz
Jinak břicho - já mám vylezlý špek, asi tak bych to charakterizovala... :grinning: špek jsem měla normálně a teď se mi jen nějak vyvalil :grinning:
8. únor 2009 ve 13:53  • Odpověz
katwind tak to máme podobný, taky musim k obvoďáčče - což teda je v pohodě, protože jí brnknu a ona těhule objednává na určitý čas. Ovšem zubař to je teda kámen úrazu - já tam nebyla dva roky, nebyla jsem ani na preventivce, protože jsem děsnej posera.....takže tohle je pro mě fakt trauma
8. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz
autor
na mě dneska vlezlo pěkný nachcípnutí. Nosim mikinu s klokankou a v ní věčně posmrkanou plínu. A největší sranda je, že zítra musim k zubařce, ale nejspíš jí hned ráno zavolám, že bych se ráda přeobjednala jinak jí nudlema vosmrkám ruce :confounded:

Co holky berete na to nachlazení a chřipku? Já si vzala 1/2 paralenu 500 (takže 250) a usnula jsem jako špalek. Svalíky mě ochably a bolej mrchy.

Jinak já nemám bříško, ale otočenej lavor. Vypadám jako v 7.měsíci. :grinning:
8. únor 2009 v 16:05  • Odpověz
holky a do kdy se musi k ty prakticky dr a zubarce? Je na to nejakej termin nebo je to fuk? V chripkovy epidemii me tam nikdo nedostane ! ! !
8. únor 2009 v 18:37  • Odpověz
zazit, já se ptala sestry, kdy tam musím, že zubaře fakt teď nedám a ona řekla "no, bylo by to nejlepší co nejdřív, ale tak až se vám uleví no" :stuck_out_tongue_closed_eyes: hele, k praktický si zavolým a zeptám se sestry na rovinu, zda mě vezmou hned když přijdu nebo kdy mám přijít, někdo mi říkal, že ji jako těhuli řekli, ať přijde po pracovní době, že na ní počkaj a vemou jí pak... dr tam zůstává dělat papíry nebo co... myslím, že telefonát by to mohl rozlousknout :wink:
8. únor 2009 v 19:02  • Odpověz
bobisku, ideální je lipovej čaj! :wink:
8. únor 2009 v 19:02  • Odpověz
Ahojky, tak už je zase po víkendu, utíká to jak voda. Včera jsme byli na oslavě 60-tin, takže super. Úplně jsem se přecpala. Dnes jsem nafouklá a bolavá. Už mě tak třetí den bolí v zádech, až dole kostrč (nikde jsem ale nespadla) hodně mi to střílí do nohy, asi si budu muset vystlat postel a ležet s nohama nahoru :slight_smile: . K dr. jdu až konce měsíce tak uvidím zda to bude pokračovat. K zubařce a k obvoďačce se začnu chystat až mi to poví na gyndě, asi až po 1. screeningu.
Bříško jo pomalu leze, popošila jsem knoflíky u kalhot na co to šlo, takže bych po výplatě měla začít řešit těhu kalhoty.
Zítra jedu se šéfem do Brna, ale pak si úterý středa trošku odpočinu. Mějte se krásně ahojky přes týden
8. únor 2009 v 19:04  • Odpověz
Ahojík!
Bobisku na nachlazení sem brala Stodal a acylpirin.Ale tedkom spíš radši paralen.Včera sem poprvý blinkala.Fakt mě bylo děsně :frowning2: .Mám pocit,že to bylo z nenajezení.Takže teď začnu pořádně večeřet.
8. únor 2009 v 19:17  • Odpověz
autor
Holky díky za rady. Jdu vařit lipovej čaj a zapiju s nim paralen.
Noc byla hrozná, nemohla jsem dýchat noset, tak jsem se skoro nevyspala. Vyschnuto v krku, scvrknutý rty, žízeň. No fakt síla. Ráno jsem volala zubařce, že mám chřipku, tak mi posunula termín na další středu, snad se do tý doby vypulíruju.
Potřebovala bych být fit už v sobotu. Babička slaví 80 tiny a bude velký mejdlo. Mám zařízený hlídání, tak bych ráda vypadla mezi lidi.
Uvidíme
9. únor 2009 v 09:51  • Odpověz
bobisku, tak drzim palce at se brzo vykuryrujes! ale teda to to radi, jsem dneska v kanclu a skoro nikdo tu neni - vsichni jsou nemocni :frowning2:
9. únor 2009 ve 12:05  • Odpověz
autor
no je to hnus fialovej. Venku nám dneska krásně svítilo sluníčko, tak jsem chtě nechtě musela s Davídkem před barák aspoň na hodinku. On si jezdil po chodníkách na odstrkovadle a já se psem stála u trávníku a dýchala ten čerstvý vzduch. Ale teď jsem zase zralá na válení na gauči a čajdu. :unamused:
9. únor 2009 v 15:29  • Odpověz
ja uz jsem taky doma :slight_smile: a jdu na cajdu :slight_smile:
9. únor 2009 v 17:01  • Odpověz
Ahojky holky,
Bobisek: na nachlazení můžeš při teplotě a bolesti Paralen, normálně 500mg, 3x1 tbl, na kašel Stodal, do nosu Pinosol. Já jsem si ještě vzala Paragrippe, tj. homeopatikum, protože jsem lehla. Pokud můžeš tak lež, ale musí to být mazec, stonat s malým neposedou. Dneska jsem šla z práce dřív, a zítra mám volno, ve středu se uvidí. Na PN nechci jít, ale když nebude zbytí...
Jinak dneska jsem to řekla v práci a reakce byla teda úplně super, taže mi spadl kámen ze srdce, teď mám jen obavu, aby ta chřipa nějak neublížila mimču :frowning2:
Zazit?: to se máš, že jsi v práci sama, aspoň na tebe nikdo neprská.
9. únor 2009 v 17:04  • Odpověz
to mas pravdu, kaa :slight_smile: , byla jsem rada, ze tam skoro nikdo nebyl, je tam aspon klid a bez bacilu! :slight_smile: zitra pracuju z domova, doufam, ze uz ty chripky brzo prejdu a bude klid
9. únor 2009 v 17:33  • Odpověz
autor
Já si pamatuju, že u prvního těhu asi ve 4. měsíci jsem byla tak total nemocná, že to byla snad kombinace angíny a zápalu plic a musela jsem k doktorce. Napsala mi prášky (hledala v chytrý knížce, co můžu) a říkala mi, ať se nebojim, že mnohem horší je, když se těhulka s chřipkou neléčí, že ty bacily mají horší vliv na mimi než ty prášky.
Takže já lupínkuju paralen, do nosu si dávám dětský kapky na bázy solnýho roztoku a piju čaj čaj a zase čaj.

Včera venku bylo jako na jaře, krása sluníčková. A dneska jsem se ráno vzbudila a všude sníh. Už mě to nebaví, ale říkám si, že ještě pár týdnů a začne být pomalu teplíčko a procházky pak budou dokonalý.

Tak já jdu umýt nádobí, včera jsem na to hodila bobek a pak pomalu začnu vařit. Dneska to odfláknu. Ráno jsem v krámku koupila uzenou kýtu, tak jí hodim jenom na pánvičku a k tomu oloupu brambory. Hážu bobek na vaření, budu se válet s plným nosem

A zítra mám v plánu gyndu a měla bych dostat průkajdu, tak snad se mi udělá líp, jinak tu návštěvu vzdám :fearful:
10. únor 2009 v 09:14  • Odpověz
autor
Jo a taky jsem se ráno koukala na maila a manžel mi poslal porod fotka po fotce. Jmenuje se to porod doma. NO SÍLA. Sice mám jeden přirozenej za sebou, ale takhle do detailu je to takový trochu nechutný :confounded: :grinning:
Furt ty fotky mám teď před očima.
Já toho mýho chlapa snad praštim :sweat_smile:
10. únor 2009 v 09:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.