• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
cau holky

no zazit vidim ze mas toho fakt dost a zrejme se citis dobre, ja bych tez jenom spala, odpoledne mi je nejhur. ale este tyden a koncim s vyvalovanim, zacnu aj ja chodit cvicit, nevim sice kam a s kym ale musim. Jeste ze chodim do roboty jinak bych se nedonutila k nicemu.

jak tak mluvis o Praze tak si tak vzpominam na to jak jsem tam bydlela.

Jo a ty kalhoty tehu, ty ceny jsou silene, a je to na tak kratkou dobu. Jsem zvedava jak to budeme zvladat v tech horkach co pridou, ach jo to bude boj. Ani nevim co budu delat v horkych letnich dnech po praci, kdyz se uz nikam nedostanem. Pujdete nektera este mimo CR? ja bych aj sla ale pry se to nema.
5. bře 2009 v 09:20  • Odpověz
hoooolky kde jste vsechny? Tak jsem to konecne rekla nadrizenemu, bala jsem se jako jo a poradne, ale pogratuloval mi ptal se jestli si uz ma hledat nahradu, tak jsem mu rekla ze jsem zatim v poho ze budu pracovat dokud to pujde.

No tak ted uz jenom at je vse v poradku, zitra jdu na ultrazvuk a bojim se trosku.
5. bře 2009 v 11:34  • Odpověz
Miska: Já bych ještě chtěla jet na dovolenou. Vyhrála jsem poukaz v hodnotě 20.000 Kč u cestovky, tak přemýšlím o 1.5 nebo 8.5. na prodloužený víkend letecky do Londýna nebo někam za teplem, měla bych strach cestovat v létě s břichem, ale myslím že v druhém trimestru to není ještě tak rizikové. Ale netroufla bych si autobusem.
Já mám v práci dost pohybu takže domů přijdu dost unavená, s cvičením vás obdivuju.
Já těhu kalhoty koupila mám velikost 38 a koupila jsem 40, sice mám ten pás vysoko tak 8 cm pod prsama, ale je mi v nich příjemně. A hlavně při mých krátkých trikách mi netáhne na záda.
V létě obnosím manželovi velké trika nebo koupím nějaké volné šaty.
5. bře 2009 v 17:12  • Odpověz
ahoj těhule :grinning:
Sasanko, gratuluju ke kontrole :slight_smile: .
Aktekram - hezký výsledky NT - gratuluju ke zdravýmu miminku :slight_smile:
Zazit- ty jsi teda drak :grinning: - se nedivím, že nepřibíráš :sunglasses: - ale nakopla jsi mě a já přestala fňukat, že je mi blbě(je to už lepší) a jelikož jdu zítra na první těhucvičení v rámci nadstandartu u gynekologa, tak jsem se od včerejška vrhla na cvičení (dřív jsem dřela dost - posilovna, rotoped, crosstrenažer, inline brusle) - včera 20 min crosstrenažer, dnes
ráno totéž a před chvílí hodinka posilování(celý tělo) - mám za ta léta už docela vybavenou domácnost činkama a lavičkama, tak to není problém. Horší je DOKOPAT se k tomu. Zítra po těhucvičení zkusím po třičtvrtě roce navštívit starý známý fitko a lehce se protáhnout na strojích, které mimi neublíží a s minimem zátěže + stepper nebo kolo.
uvidíme, znají mě tam o 10-15 kg lehčí , tak to bude asi šok... :grinning:
Takže ZAZIT- děkujuuuuuu - potřebovala jsem tvůj příspěvek jako sůl a i když po amniu(příští týden) asi nebudu moc dělat tak dva týdny nic, doufám, že aspoň bude hezčí počasí a budu moct chodit na dlouhý svižný procházky.
Tak vám všem přeju ústup nevolností a únavy(taky bych pořád spala, po obědě dvě hodiny ležím, pak zase pracuju),
papa
5. bře 2009 v 17:23  • Odpověz
verusko, me to proste celkove pomaha a uvidis, ze se taky budes cejtit lip :slight_smile: , jsem pak vzdycky jako nova :slight_smile: , teda po vcerejsim pilates me pekne dneska bolej nozky, ale zitra jdu zas, mam kousicek od prace fitko, kde mam clenstvi, tam chodim na takovej ten trenazer, co simuluje beh na lyzich, trener mi rekl, ze si mam v tehu davat pozor, aby tepovka nesla vys nez nad 140, tak to sleduju :slight_smile:

a dovolena - no u nas je to letos dost omezeny, byli jsme zvykli vzdycky jezdit fakt daleko (min 8 hodinovy lety), ale ted se bojim, ja jsem na to docela citliva - vzdycky mi ten dlouhy let uplne rozhazel cyklus, v zari jsme byli v Thajsku a ja jsem to pak 2 mesice nedostala :frowning2:, takze kvuli tomu proste letos letet nikam nechci, protoze se bojim, abych nejak neublizila prckovi, no a ja nesnasim dlouhy cesty autem, takze ani po Evrope se mi moc autem popojizdet nechce, takze mame v planu vzit si 3 tydny volna prelom duben/kveten (tam jsou pak ty dva dny volna, tak se usetri i nejaka ta dovca) a pojedeme na jih (Sumava, Krumlov, Trebon) a na zapad (lazenskej okruh), takze takova dovolena po Cechach :slight_smile:
5. bře 2009 v 17:48  • Odpověz
Zazit: co máme tento měsíc na seznamu nakupování? Blíží se výplata :grinning:
Mám po těch výborných kontrolách náladu zase našemu miláčkovi něco koupit.
5. bře 2009 v 19:00  • Odpověz
marketko, my teprve jdeme vyzvednout tu vybavicku na krmeni, oni to nemeli na sklade a museli to objednavat, takze to trvalo :slight_smile:
Tenhle mesic asi koupime chuvicky :wink:
5. bře 2009 v 19:50  • Odpověz
a na co se chystate vy? :wink:
5. bře 2009 v 19:51  • Odpověz
Čekáme na tu velkou skříň, přijde koncem března tak to budou hned pryč 4000 Kč. Na chůvičky jsem se dívala, líbí se mi takové ty se světlem a ukolébavkama (ale cena 4500 Kč), ale koukala jsem se po aukcích že je nabízí i levněji. Tak to zkusím.
Přebalovák jsem umístila do pokojíku, tak ještě přemýšlím o nějakém uzkém stolu do koupelny, kde pod něj schovám vaničku, nahoře s podložkou a osuškou, ať nelítám s mokrým miminkem z koupelny do pokojíku.
Hold jsem taková, že počítám že máme už jen 6 výplat do narození a 2 půjdou na kočár, autosedačku a lehátko (červenec, srpen). Něco málo dostanu od kamarádek a sestry, ale má mamka je sama a manželova mamka v důchodu a táta nezaměstnaný, takže neočekávám podporu. :confounded:
6. bře 2009 v 09:35  • Odpověz
no mate to pekne rozplanovane :slight_smile:

my vybrali chuvicku, ze je to rovnou i s monitorem dechu, ted jsem to objednala a o vikendu snad konecne vyzvedneme tu vybavicku na krmeni
ted jsme se konecne rozhodli pro nabytek do detskeho pokojicku, nasli jsme moc krasnej, ceskej vyrobek, celej z masivu buk a postylka se pak da rozlozit na postel, tak jsme si rikali, ze by to prckovi minimalne do sesti let mohlo vydrzet, je to cely takovy jednoduchy, zadny kudrdlinky a ptacci misto uchytek a jiny uchylarny :slight_smile:, je to velika skrin, komoda s prebalovacim putem, postylka (140 x 70), bedna na hracky a takova police, moc pekny, tak to mame v planu az vymalujeme ten pokoj, ktery bude detsky :slight_smile:

a jinak jsem se ted vratila z cviceni a je mi bajo :grinning: , endorfiny venku, nalada bajecna :grinning:
6. bře 2009 ve 13:17  • Odpověz
autor
Čau holky, dneska jsem si byla pro potrvzení do průkajdy u svojí obvoďačky. Prý mám tlak jako miminko 58/113. Řekla jsem, že kafe mi nechutná, ale prý na zvýšení tlaku je i dobrej zelenej čaj, tak ho zkusim a třeba nebudu furt tak přejetá.
Jinak EKG super a bez problémů. Od paní doktorky velká gratulace. Bylo to fajn
Bolí mě dneska zase hlava, tak se nalejvám vodou a čokoládou (to je lék, co?) :grinning:
6. bře 2009 ve 14:22  • Odpověz
zajimava kombinace, bobisku :grinning: , jsem zvedava jestli zabere :slight_smile:
6. bře 2009 ve 14:45  • Odpověz
Mě se k obvoďačce vůbec nechce, a k zubaři už vůbec ne.......... zatím odloženo na neurčito.
Já se večer léčím u televize slanýma brambůrkama, to se nám to pak krásně přibírá :grinning:
6. bře 2009 v 18:51  • Odpověz
Přeji pěknou sobotu, co jste dělali na oběd, ať mám zítra představu co uvařit???? :slight_smile:
My dnes měli uzenou plec se zelím a bramborový knedlík, byla to mňamka :slight_smile:
7. bře 2009 ve 13:55  • Odpověz
Ahojky!My měli na oběd buchtičky s krémem.teda na sladký teď nemám chutě,tak pro jednou sem si dala.Brambůrků bych taky snědla kopu,nějak mi ty malý nestačej,to je jen tak na chuť.Zelí budem mít zítra.Teď je jím skoro pořád.
Já taky ještě nebyla u obvoďáka,ani zubaře.A to tě tam dr posílá,nebo jak?Mě zatím nic neřekl.
7. bře 2009 ve 14:14  • Odpověz
Ahojky holky, já hlásím, že zubař je úspěšně za mnou a dokonce bez jediného kazíku:grinning: Takže to by bylo... tenhle týden se mi snad dělá trochu lépe, ale uvidíme, každý den je jiný...
7. bře 2009 v 15:01  • Odpověz
zdravím všechny, připojuji se k těm, které se vyhýbají zubaři :frowning2: , ale dala jsem si předsevzetí, že se půjdu objednat příští týden, u obvoďačky jsem taky ještě nebyla, vše si nechávám na poslední chvíli.

tip na oběd?? dnes jsme měli krůtí ondráš se zeleninovou oblohou - byl to docela rychlý oběd, jak na přípravu tak na prázdný talíře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. bře 2009 v 15:10  • Odpověz
Ahoj holky jak se mate? jste tam nektera? Potrebovala bych poradit.
vcera jsem byla na screeningu, jsem ve dvanastem az trinastem tydnu. No a dite ma 7cm, a ty hodnoty te sije co se meri NT je1,4, je to ok?dr.rika ze ano.. nevite kde bych nasla ty hodnoty a rozmezi? pak mi tam napsal ze vzhledme k nizke gravidite nehodnoceno riziko NDT? kdy se to teda hodnoti?

dik za radu
7. bře 2009 v 17:28  • Odpověz
ahoj misko, nevim, kde jsou ty hodnoty, ale mudr rikala, ze ty NT jsou do 3 mm ok, my meli 1,3 mm, takze podobne jako vy, u velikosti miminka urcite nekde na internetu velikost podle tydnu najdes, taky zalezi jestli ti mudr merila mimiska od hlavicky po prdelku nebo vcetne nozicek, to ti dr nerekla, jestli ty hodnoty, co namerila jsou v poradku??? nam u tech hodnot rovnou rikala "v poradku", "velikost presne odpovida stari" a tak
8. bře 2009 ve 14:25  • Odpověz
jinak jsem holky zaznamenala tento vikend uspechy :slight_smile:
konecne jsme vyzvedli vybavicku na krmeni, takze jsme tu dneska zkoumali vsechny ty vychytavky :slight_smile: , teda odsavacka na mliko se mi moc nelibi :grinning: , ale doufam, ze bude pomahat :slight_smile:
objednali jsme monitor dechu a chuvicku v jednom :slight_smile:
koupila jsem si dve krasny kosile - nakonec vubec ne v tehotenskejch obchodech, na ty jsem proste rezignovala, tam maji hnusny drahy veci z hnusnejch latek a hnusny strihy, tam uz odmitam chodit, koupila jsem to v Zare, jsou fakt jak tehu, dlouhy, knoflicky jen pod prsa, volny, super latky, jednu takovou sportovni s prouzkem a jednu krasnou bilou se stojackem a rasenim na prsou do prace na schuzky :slight_smile:
sehnala jsem mega kozenku :slight_smile: , koupila jsem pro jistotu trochu vetsi (zni to silene, ale vel. 70E!!!! -> to je maso, to je maso)
a mamka mi presila dvoje kalhoty - z boku je rozparala a dala mi tam pruzny vsadky a jeste jsem si pres to koupila cernej tehotenskej pas, takze jsem uz klidnejsi, uz budu mit aspon trochu, co nosit
8. bře 2009 ve 14:32  • Odpověz
a jeste mam na vas dotaz :slight_smile: , chtela bych koupit kvalitni teplomer, nejlip do ucha - nema nektera z vas zkusenosti s nekterym ??? my koupili takovy ten obyc digitalni a je tak leda na vyhozenil, meri uplny nesmysly!!!
8. bře 2009 v 15:09  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím vás všechny, jak se vám vede v neděli? Sakra to tak utíká, vždyť před chvílí byl pátek :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ještě navíc koukám, že už mi naskočil 16tt :wink:

Zazit, tak to jsi teda super nakoupila, i ty těhu kalhoty máš super vyřešené :wink: , já jsem v pátek koupila laclovou těhu sukni riflovou, je super, koupila jsem ji z bazárku, ale pořádně jsem si ho prohlídla, všude čisto a voňavo, oblečení čisté, nezničené a o půlku levnější než v obchodě, tak jsem si říkala, že mi to stačí, stejně se pak plánuju vrátit k mojí původní velikosti :slight_smile: :slight_smile:

Misko, jestli budeš chtít, tak ti pak napíšu, kde to v Ově je, ta sukně mně stála 560,-, jinak v Lase ji mají novou za 1.200,- :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A pokud budeš chodit cvičit, napiš, kde se ti líbilo, že bych se tam šla podívat a zkusit.

Zazit- ohl. toho teploměru- ušního: pokud ho budete kupovat, doporučuju s ním potom zajít k dětskému lékaři, ať vám ukáže, jak se s ním zachází. Většinou jsou určeny pro zdravotníky a kdo s ním neumí měřit, chodí to pak reklamovat, a nenechá si poradit.
8. bře 2009 v 15:56  • Odpověz
Já mám zatím digitální s pružným hrotem, u mně měřil dobře, ale taky se s ním musí umět, když tak zkus kouknout na stránky Hartmannu, jestli tam nemají návod, jak použít digi teploměr.

Tak holky, mějte se a úspěšný pracovní týden, letím na procházku :wink: :wink: :wink: :wink:
8. bře 2009 v 15:58  • Odpověz
Ahoj holky, tak já mám objednáno taky - ale ...je to pálka :grinning: .
Díky tomu, že se mi začíná stahovat pr*** ze čtvrtečního odběru plodový vody(strach o mimi), objednala jsem si doppler - není to taková ta hračka, co se leckde na netu sežene, ale skutečný seriozní přístroj, používá se na to i spec.gel, co vám doktor patlá na bříško při vnějším ultrazvuku. Jestli chcete, mrkněte - http://www.medicton.com/shop/index.php?productID=458
Zkrátka chci kontrolovat, že je mimi OK - mělo by to přijít do 5 prac. dnů, tak snad ten čtvrtek či pátek už to budu mít doma. Zkusím to po porodu prodat se slevou a i kdyby ne, doufám, že mě uklidní, když budu mimi moci poslouchat v kritickou dobu 14 dnů po amniu - a samozřejmě i dál až do porodu.
Co se hadrů týká, opravdu záleží na střihu atd.- včera jsme byli na takový menší zábavičce v místní hospůdce a kdo to vyloženě nevěděl, nepoznal by, že jsem téměř na konci 4.měsíce :grinning: . Měla jsem těhurifle a přes ně černou halenku od žluťásků - krásně mi schovala maxiprsa i bříško a to není nijak dlouhá ani příliš volná. Takže tleskám vietnamcům :grinning: - normální černá, zajímavá halenka s bílými kombinacemi a ozdobnými knoflíčky - velikost L(normálně mi od vietnamců ani v běžným obchodě teď není nic menšího než XL) a jakou udělala parádu.
Mějte se fajn!
8. bře 2009 v 16:01  • Odpověz
autor
čau holky,
já měla sobotu na draka. Tím, jak mám nízký tlak, tak jsem si dala dost česnekový obídek v sobotu a pozdě mi došlo, že česnek ještě víc tlak snižuje. No asi takhle......byla plánovaná oslava narozenin synovců, která proběhla se mnou a i beze mne. Dorazila jsem s rodinkou popřát, vypila minerálku a za chvilku mě vezli domů, protože jsem byla kantáre. Motolice a mdlo, nemohla jsem ani mluvit. A to jsem se tam ještě stihla od manžílka loka piva a dostala jsem alergickou reakci. Zčervenala jsem jako opařená a později mi taky bíle zflekatěl jazyk a zespod mi zfialověl a bolel jako čert. Bála jsem se večer usnout, aby mi ještě nenatekl a já do rána nehodila bačkorama.

Ale dneska dobrý. Ráno hned malý kafe na tláček a zbytek dne bez problému
A ponaučení????
- žádný pivo
- žádnej česnek :grinning:
8. bře 2009 v 18:32  • Odpověz
Bobisek: prosím tebe, pěkně strašíš, nás a hlavně sebe a celou rodinu. Opatrně na sebe.
Zazit: jakou značku jste vybrali tu chůvičku, už to sleduju na netu 14 dní
Je fakt že normální digitální teploměr je při nízké teplotě na nic, špatně to ukazuje, teploměr do uší jsem ještě neviděla, ale v dudlíku už jo. Možná i to je řešení.
S těhu oblečením jsem si koupila jen kalhoty a chodím ve volnějších svetřících. V sobotu jsme byli na oslavě a vyřešila jsem to 3/4 elasťáky, kozačky a delší top. Po jídle jsme břicha měli všichni stejní :grinning:.
Veruska: teda velmi zajímavý přístroj, na ten odběr jdeš teď ve čtvrtek nebo už jsi ve čtvrtek byla?
8. bře 2009 ve 20:41  • Odpověz
autor
Chůvičky jsem v týdnu koupila od Chicco za 999,- Kč. Už je mám naladěný a odposlouchávám v noci Davídka, který se úžasně naučil chrupat u sebe v pokojíčku. Slyšim super všechno, i jak se zhluboka nadechne. Jsou obě do zásuvky, ale i na baterky. Na 250 metrů + - podle překážek. Nemaj chybu. A vypadají moc hezky (jsou oranžový a takový pěkný zakulacený)

Teploměr jsem vždycky používala digitální. Malýho jsem měřila do prdýlky a nemyslim si, že by byl nějak hroznej. Ale ušní je nejspíš šetrnější. Jenomže to musíte mít super klidný dítě. A holky věřte, že budete mít co dělat i u oblíkání, aby vám nevykoplo prso nebo žaludek :grinning:

Jinak dobrou noc, jdu chrnět. Ráno mám odběry krve pro mimíska. Snad jim tam nepadnu na znak :slight_smile:
8. bře 2009 ve 21:59  • Odpověz
Markétko - jdu ve čtvrtek 12.3.09 - a ve středu 11.3.09 ještě do poradny k mýmu gyn. - dávali mi na genetice na výběr buď 12. ve čtvrtek nebo 13. v pátek - no samotný amnio působí na těhule jako strašák a ještě jít v pátek třináctýho - to fakt ne :frowning2:
Co se těch obvoďáků týká, tak to mám za sebou, prostě jsem vyrazila odpoledne, kdy jednou týdně ordinuje i takhle po obědě, aby tam nebyli lidi a nechytla jsem před amniem virozu, kašel apod.(muselo by se to odložit).
Natočil EKG, sepsal zprávu- a pak jsem se dozvěděla od sestry na gyn., že tyhle lejstra se musí nosit celou dobu těhu v průkazce, kdyby se něco stalo, aby byl přehled pro cizí doktory. To bude za chvilku bible a ne těhotenský
průkaz :grinning: .
Do ucha bych se bála něco strkat, obě moje děti měly už od 4-5 měsíců záněty středního ucha s vysokýma horečkama pořád dokola, to byl děs a tak jsem o uších poučená jako málokdo :unamused: - zadeček byl rychlej, šetrnej a spolehlivej - a to synáček nebyl v klidu nikdy(a není doteď, rozčiluje mě, holomek jeden- dnes a denně).
Přeju krásný nový týden a jestli vás čekají nějaký kontroly, tak ať dopadnou na jedničku :slight_smile:
8. bře 2009 ve 22:53  • Odpověz
Dobré ráno, teda dnes ranní ptáče.......... přeji vám krásný den (ikdyž prší) a jen výborné výsledky u kontrol :slight_smile:
9. bře 2009 v 08:07  • Odpověz
Ahoj holky, dobre ranko. Ja jsem v praci a tezkaaaa nuda. Delame jakoze delame. Ale uz jsem to sefovi rekla takze uz jsem v klidu.

Kaa kdyby jsi mi rekla kde ten obchod je byla bych moc rada, ty tehu veci , hlavne ceny nemaji chybu. Strasne.
Jo a to cviceni budu zjistovat a dam vedet, ale budu se orientovat taky podle bydliste at to neni uuuplne mimo. ja bydlim v zabrehu a ty? nebo napis priblizne kde by ti to vyhovovalo. I kdyz moc moznosti nemame.
9. bře 2009 v 09:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.