• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne :slight_smile:

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila :grinning: ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar :grinning: potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. :confounded: Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena :grinning: no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super :grinning: som z toho bola uplne sfetovana :grinning: no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu :wink: ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo :sweat_smile: (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal :grinning: . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo :grinning: bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete :grinning: . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja :grinning: . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor :wink:
3. dub 2009 v 08:48  • Odpověz
Bobi tak to jako jo, ja bych se posrala v tu ranu. ja mam doma jenom britskeho kocoura, take hovado 7mi kilove, ale ten jenom spi a sem tam mnoukne a beha skace. Ale meli jsem pavouka v terarku, sklipkana a kupovali jsme mu holatka a cvrcky. Pohoda, ale cvrcky, to je hnus ,hlavne jak ti doma utecou, to jsem chlapa skoro poslala do p..e at jde aj s pavoukem. To bylo doma rusno.

Hada jo ale s obrovskym zamkem a bez direk na vzduch :grinning: :grinning: . To jsi teda statecna fakt.
3. dub 2009 ve 12:14  • Odpověz
Holky teda, ja to proste napisu, jak to je - posr.... bych si strachy podvlikacky!!!!! Teda Bobisku, mas muj obdiv - u nas by manzel po navratu nasel krajtu v klidu dal za lednickou a me zavesenou na lustru - fakt bych se zblaznila, ja hadiky, pavoucky a podobnou havet fakt nemuzu, teda to je ranni story, ze bych z ni mela infarkt !!!!!
3. dub 2009 v 17:16  • Odpověz
Ahojky holky, všechny vás zdravím a to teda čtu drby:slight_smile: a radostné probuzení, ještěže v baráku máme jenom čoklíky a žádné stupačky :slight_smile: :slight_smile:

Dneska jsem byla na kontrole, tak dítko je v pohodě, musím se ještě objednat na velký utz, snad to tam taky dobře dopadne, sluníčko vylezlo, a já jsem měla celý den super náladu. Zítra se chci vrhnout na část úklidu, postupně si to udělám všecko, nebudu jak magor dělat všechno najednou.

Holky, je to kec nebo fakt, že se nemá těhule natahovat(př. věšet záclony), že se může dítku nějak blbě omotat pupeční šňůra? Mně tak straší mamka a kolegyně z práce, no ale snad nebudu mýt okna až v srpnu???
:stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Bobi, tak já dneska neměla takové probuzení, ale dneska odpol jsme jeli na nákup a před náma do auta napálil motorkář, holky, to byla pecka, lekla jsem se jak c.p, doufám, že mimino moc ne. Idiot jeden nedával pozor, a potom, co se dokutálel po cestě, tak vstal , posbíral si boty a odlezl na kraj cesty. Chápete debila? Nedává pozor a navíc není oblečený na motorku- měl džíny a tenisky---DEBIL!!!!!! Kdyby to bylo jen o vteřinku později, tak je v nás, ani nechci domyslel, jak by to dopadlo, jeli jsme mým malým autem, Jirkovo jsme nechtěli vytahovat. Přítel říkal že kdyby se mi a mimču něco stalo, tak je ten motorkář mrtvý, že by se o to postaral. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. dub 2009 ve 20:39  • Odpověz
Misko, prosím tě a ke komu chodíš, k jaké doktorce? Mi se ta moje pokaždé věnuje, pokaždé mně prohlídne, prohmatá, udělá utz a když chci fotečku, tak nebrble a udělá. A už víš kde budeš rodit? Mně se už ptala, ale není v Ostravě potřeba se registrovat, sestra mi řekla, že si mám vybrat a nikde nic neříkat a v případě potřeby tam rovnou jet, nejlépe na poslední chvíli, to už tě vzít musí :wink: . Teď ještě poznat tu poslední chvíli, co? :wink:

Verusko, tak to je mazec s těmi tvými otoky, já jsem taky nahlásila váhu a trošku jsem se styděla :frowning2: , ale dr. mi říkala, že zatím je to v normě a nemám stresovat :wink: , otoky taky mám, ale "naštěstí" až večer a to je prý normál, hodně nohy namáhám, furt běhám, stojím, málokdy si sednu a stejně pak ještě na židli jezdím a odstrkuju se :wink: . Tak snad se ti to brzy spraví, jen bacha, aby ti těmi diuretiky neklesl i tlak, ale to ti snad pohlídají.

Zazit- já chci taky zahrádku :wink: :wink: , a vyhřívat pupendo :wink:
3. dub 2009 ve 20:46  • Odpověz
Tak se zatím mějte , snad budu mít čas se tady zítra ukázat, pááá a krásný víkend :slight_smile:
3. dub 2009 ve 20:47  • Odpověz
autor
jojo holky, mazec to dneska byl :grinning:

užívali jsme si sluníčka na zahradě u babičky, bylo báááájo
tak dobrou noc a krásný sny
3. dub 2009 ve 21:41  • Odpověz
teda bobisku, vase krajta mi dava zabrat :slight_smile:, v noci jsem byla curat a celou dobu se bala, ze na me vyleze tema stupackama :grinning: , nastesti nasi podsousedi maji akorat dva takovy maly ratliky a ty by se snad stupackama neprorvali :grinning:
4. dub 2009 v 06:48  • Odpověz
autor
Zazit já se taky bojim na záchod :slight_smile:
A) šlápnu na tu naší hadici
B) nebo na potkany a tak dále

Jsem taky vyplašená, že když dosednu, tak nohy hodim nahoru a opřu je o dveře záchoda :grinning:
4. dub 2009 v 08:27  • Odpověz
:grinning: , ja zas ve tri rano zevrubne zkoumala misu, jestli z ni neco nevylejza a pak se bala usnout, ze se mi o krajte bude zdat :slight_smile:

holky, dala jsem do alba svuj pupik - je uz dost hustej :slight_smile:)), nadepsala jsem ho 20tt, protoze stejne zitra zacinam 20tt :slight_smile:
4. dub 2009 v 09:45  • Odpověz
autor
Zazit pupíček pěknej. Ale fakticky jako těhotnej mravenec :grinning:
5. dub 2009 v 08:04  • Odpověz
bobisku, ja ti dam tehotnyho mravence :grinning:

to byl ale nadhernej jarni vikend, co ? az se mi z ty premiry slunicka opar udelal :frowning2:

holky, to to leti, co ? uz jsme v pulce tehu :slight_smile: , za chvilku tu budou mimiskove s nami :slight_smile:
6. dub 2009 v 10:25  • Odpověz
autor
Jojo, letí to nějak moc rychle.
Už se i mímo začíná víc projevovat a včera se ve mě kutálelo jako při gymnastice.

Dnes jsem udělala dobrý skutek. Pustila jsem 2 myši (potrava pro hady) na svobodu na louku za sídliště. Dávám jim tak den a nebo 2 a pak je sežere poštolka :zipper_mouth:

Dneska se chystám na návštěvu za taťkou. Upekla jsem koupenou bábovku :wink: , tak si dáme do nosa.
A zítra odpol mám těhu poradnu, tak jsem zvědavá. Ultrazvuk už to nebude, ale budu klidnější, když mě doktor zkontroluje.

Tak krásný den holky a koukejte semka písat. Poslední dobou to vypadá, že sem lezu jenom já a Zazit
6. dub 2009 ve 13:33  • Odpověz
vid? zadny novinky nenapisou :slight_smile: , i kdyz to prisuzuju tomu krasnymu jarnimu pocasi - kdo by drepel doma u pocitace, kdyz muze byt venku
6. dub 2009 ve 13:57  • Odpověz
Ahojky holky, já jsem s vámi tady taky, i když ne furt, v práci nemám čas a odpoledne většinou něco pracuju doma, nebo se věnuju příteli, ať nebrble.
A navíc já jsem vám psala tady dotaz a můj hrůzostrašný zážitek z víkendu a vy jste se na mně vyprdly :frowning2: :wink:

Zazit, ty máš ale super pupík, můj vypadá jakože jsem dobře pojedla půl prasete, k tomu ty moje stehýnka, no prostě k nakousnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:

Bobi, mně taky prdík dneska kopkal, ale pořád je to slabota, chci pořádné kopando :slight_smile: . jooo a za chvíli budu chtít no kopando, no to si nevyberu :slight_smile:
6. dub 2009 v 19:00  • Odpověz
kaa, ted jsem se koukla na tvuj dotaz :slight_smile:, nejak se ztratil v ostatnich info :slight_smile: , o zakazu natahovat se nic nevim a natahuju se o sto pero :slight_smile:, dokonce i na tom cviceni se protahujeme uplne natazeny, tak snad by to ty cvicitelky (vsude tam maj certifikaty, jak jsou na to skoleny) vedely - nevim, kdyz to bych se nemohla ani natahnout pro sklenicku do skrinky v kuchyni - jsem prcek - mam jen 165 cm, takze do hornich fochu dosahnu jen natazena :slight_smile:
6. dub 2009 v 19:47  • Odpověz
Zazit, tak to jsem teda v klidu. Já jsem si myslela, že je to blbost, ráno, pokud se neprotáhnu, tak nevstanu, nevím, proč mně tak všichni straší :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vlastně na cvičení by se ženská nesměla skoro pohnout, co? S tou výškou jsme na tom podobně, mám 162cm, takže bych taky byla bez hrnku, kdybych se tím měla řídit.

Mně nějak píchá na bocích, jakoby do třísel, i v klidu, mimino se hýbe, tak snad je vše ok, a natahuju se jen vazy.
6. dub 2009 ve 20:01  • Odpověz
me taky picha v trislech, nevim, co maj dneska prckove za manevry :wink:
6. dub 2009 ve 20:03  • Odpověz
joj, tak to jsem klidná, tak to roste děloha a napínají se vazy. A nebo se mrňousové domluvili, že nás nastávající matky pěkně potrápí:slight_smile:
6. dub 2009 ve 20:18  • Odpověz
Kaa, o natahování jsme slyšela taky prvně od tebe, a abych s epřidala, dámy, já mám 158cm, takže:grinning: A jelikož mám problémy se zády, tak protahování je pro mě úlevová technika, která mi dělá dobře.:wink:
6. dub 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
Kaa promiň, samo že i ty píšeš. Jsem tu takový 3 sámošky :wink:

A k tomu natahování, já si myslím, že tě strašej. Sice jsem slyšela i takový řeči, že těhule by neměla vysávat a mýt okna, ale důvod nevim. Možná to byl výmysl jedný chytrý horákyně, co chtěla zapřáhnout manžela :grinning:

Já třeba o víkendu hrála s manžílkem línej tenis a natahovala jsem se s raketou jako máčo. Sice pár minut, protože mi toho víc špeky nedovolily, ale jsem v poho.

Jdu to dneska zabalit brzo holky, jsem kantáre. Šlapala jsem s prckem štreku jako blázen, jenomže já jsem si nehověla v kočáru jako Dáda, takže jsem stahaná jako prase. Občas jsem ho vypustila, aby se unavil a zabralo to. U uspání po pohádce jsem vytuhla v pokojíčku s nim a vzbudil mě telefon. Tak se s váma jenom dnes rozloučim a pádim se válet do pelíšku k sobě.
Pááá a krásnou noc
6. dub 2009 ve 20:31  • Odpověz
no, ja to dneska zabalim taky velmi zahy :slight_smile:, vcera byl manza pres noc na sluzebce a ja jakmile nespi vedle mne, tak se nikdy poradne nevyspim, ale dneska uz tu je, tak to musim dohnat :wink:
A vysavam a na okna se taky chystam :slight_smile:, tehu neni nemoc - kdyby se mel clovek ridit vsema tema radama typu jedna baba povidala, tak lezime 9 mesicu a ani se nesmime pohnout :grinning:
6. dub 2009 ve 20:40  • Odpověz
Jo Zazit, já to taky tak beru , že nejsem nemocná, každému hned odpovím a odešlu ho někam, víš jak, jak do mně hučelo tolik bab, tak jsem nějak zblbla, ale jinak jsem se o víkendu pustila do oken a velkého jarního úklidu, akorát jsem byla naštvaná, že už mi to nejde tak rychle a cicmala jsem se s tím 2 dny :stuck_out_tongue_closed_eyes: A v sobotu jsme ještě vyrazili pěšo na zmrzku, páč autem bychom se k zoo nedostali (bylo hodně lidí), a jak jsem dorazila domů a lehla jsem, tak jsem nebyla schopná vstát, sem holt srajda :unamused: . A dneska, jak jsem jela do práce, tak jsem si to změřila, že jsem ulezla 5km, což je pro mně, která si furt vozí prdelku, vééélký úspěch.

Holky, tak dobrou noc, krásně se vyspěte a snad zítra nebo ve středu se tu objevím, páč musím najít pro mého drahého recept na margotkovou buchtu, už mu ji slibuju asi rok. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. dub 2009 ve 20:52  • Odpověz
Katwind- a vítej do klubu, prcku :slight_smile:

Holky, díky, že jste mně uvedly do normálu, kdybych něco nesměla, doktorka by mi řekla, ne? Tak se nezlobte, jsem prdlá.
6. dub 2009 ve 20:56  • Odpověz
autor
Kaa nejsi prdlá, jenom se o sebe a mimi bojíš. To je dobře.
Já se zase nemůžu nějak odlepit od židle u kompa. Bolej mě tak nohy, že se mi vůbec nechce vstávat
6. dub 2009 ve 20:59  • Odpověz
Cau holky, Kaa nejsi prdla, ja to taky resim - taky se snazim dodrzovat spoustu veci :slight_smile: , ale mamka mi rikala, ze kdyz byla tehotna ona, tak se to vubec neresilo, dr akorat rekl, ze se nema pit alkohol a taky jsme zdravi a kdyz si vezmes holky, co uz cekaj druhy, vid bobisku :slight_smile:, tak ty by se pri tech vsech nesmyslnejch zakazech ani v tehu nemohl starat o ostatni deti, nemam rizikac, tak si rikam, ze je pro mimi urcite lepsi kdyz ma mamku v aktivnim pohybu a ze se obcas nekam pro neco natahnu nebo se protahnu, to proste patri k zivotu :slight_smile: , spis si myslim, ze kdyz nekdo jen lezi, tak to pro mimi neni dobry
7. dub 2009 v 06:29  • Odpověz
autor
moje reč Zazit

v posteli jsem si před usnutím prohlížela časopis Betynku a tam byla nafocená těhulka, která cvičí. Takový polohy bych neudělala ani netěhotná :grinning: Trochu jako gymnastika a jóga :fearful:
7. dub 2009 v 07:21  • Odpověz
ja jsem se strasne bala, ze budu mit rizikovy a budu muset lezet s nohama nahore - to by byl pro me nejhorsi trest, bych se asi zblaznila, ja proste potrebuju bejt furt v pohybu, je teda pravda, ze moje drivejsi - predtehu - hyperaktivita mela daleko vetsi obratky :grinning: , ted se taky sem tam rada hodim na chvilku na gaucik, ale jsem fakt rada, ze muzu celkem normalne fungovat a ted si to fakt chci uzit nez brisko naroste do obrich rozmeru a bude nas omezovat v rozletu :grinning:
7. dub 2009 v 08:07  • Odpověz
Kaa, nejsi prdlá nebo spíš jsme v tom případě občas prdlé všechny... Já občas taky nesmyslně něco řeším, ale pak si tak nějak logicky řeknu, že na to kašlu. Já s ečasto i doktora ptám, asi si taky myslí, že jsme cvok, ale to je jedno:grinning: Každopádně mi zakázal jen cigarety, ale já nekouřila... alkohol řekl, že malé pivko nebo vínko nevadí občas. Na aktivitu mi přímo doporučil plavání, ale třeba zakázal kolo, prý to nedoporučuje, i když to je jak s emaminka cítí... Já teda se na to necítím poté, co mi to řekl:grinning: Takže plavu, to těhotenský plavání je fakt super, pokud u vás je, doporučuju! A chodím. A doma cvičím jen takové cviky na záda...
7. dub 2009 v 10:19  • Odpověz
holky, uz jste byly u toho zubare? Ja furt ne :frowning2:, porad to oddaluju
7. dub 2009 v 18:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.