• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
Holky já dneska vstávala v 9 hodin :grinning:
To se mi snad od porodu nestalo.
Ale předcházelo tomu spaní tak po 15 minutách od 11 večer do 4 do rána. Dádovi se nelíbí spát v nových palandách. Jde zase jenom o zvyk, tak doufám, že to brzo půjde v poho

Jinak jsem daleko víc rozlámaná než kdybych stávala v půl 7 :rolling_eyes:
21. dub 2009 v 09:21  • Odpověz
to ja mam taky rekord - vcera jsem sla spat az v pul jedny!!!! to se mi za cely tehu jeste nestalo :grinning: , vzali jsme prcka na parbu :slight_smile:, teda parbu - byli jsme se znamyma na veceri a protahlo se to, pak jsem musela podrouseneho manzilka odvezt domu :slight_smile: , si to tehu pochvaluje - driv skoro vzdycky ridil on, protoze nestihl zacit pit prvni :slight_smile: , ted ho vozim, jak taxikar :slight_smile:
21. dub 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahoj kočenky,
tak já jsme trošičku zklamaná... Včera jsem byla na velkém UTZ, tak vše je v pořádku, miminko je zdravé, čilé, krásné:slight_smile:
Ale pohlaví stále nevím:slight_smile: Pořád je to miminko:grinning: Je to neuvěřitelné, pan doktor se snažil, půl hodiny mi tam různě rejdil, ale prostě ne. Viděla jsem uši, pusu, močáček, ale pak tmavá skvrna a pak až stehýnka. Prý má pohlaví přesně pod mým pupkem a tam to nějak nejde utz prosvítit:grinning: No nevadí, hlavně, že jsme zdraví:slight_smile: :dizzy_face:
21. dub 2009 ve 12:36  • Odpověz
Katwind, tak to aspoň budeš pořádně napnutá :wink: já byla na UTZ včera a pohlaví vědět nechceme, ale pan doktor nás provokoval a říkal "já už to vím ..." :grinning: takže bylo hodně těžký se nezeptat.Ještě že tam byl manžel já bych to sama nevydržela.. jsem holt zvědavka
Holky míváte některá křeče v břiše, je to jako když např. běháte a začne vás píchat v boku ... nevíte co to může být?
21. dub 2009 v 15:24  • Odpověz
autor
beeru občas to mívám, ale je to spíš tehdy, když se nadlábnu jako prase a pak jdu na nějakou procházku a nemůžu to udejchat :grinning:
22. dub 2009 v 09:24  • Odpověz
Krásné ráno těhulky,
tak hlásím že i má včerejší kontrola dopadla v pořádku. Triply jsou negativní a mám je zvýzarněné žlutou fixou v těhu průkazce. UTZ byl krásný, byla jsem u doktora sama bez manžela, bohužel mu v práci nedají tolik volna.
Miminko leželo zády, dr. mu měřil velikost hlavičky, ukázal mi celou páteř a žebra, pak změřil velikost bříška, (byla to větší kulička než hlavička ) máme krásně bijící srdíčko, ledviny a další vnitřnosti (jen jsem nepochytila které)
Pak UTZ udělal kouzlo a najednou jsem viděla obě nožičky od prstíků přes kotníky, až k zadečku. Změřil nám stehenní kost - odpovídáme 20+4tt (přesně podle termínu) - a máme 350g. Miminko bylo schoulené v klubíčku protože mezi koleny jsme viděli hlavičku, prostě mělo polohu - sám s nohama nahoře
Dr. se mě ptal zda chci vědět pohlaví, tak jsem odpověděla že bych ráda překvapení. Tím jsem ho dostala.
Říká mi zrovna když je to tak krásně vidět. Jen mě ubezpečil že už on sám má určitou představu.
Začal žertovat, že když tam má těhulku která to chce vědět hned tak on se potí u UTZ deset minut a nic a u mě je to jak naschvál. Obrazovku tam nechával dlouho, ale fakt jsem nic nepoznala.

Pak mi všechny hodnoty vypsal do průkazky, a povídá.............(hmmmmmmmm - ježiš já bych Vám to pohlaví řekl) takže Vaše miminko je v pořádku zdravé a že mu dám zabrat aby mi to neprozradil, doporučil mi předporodní kurz, a vitamíny, protože je proplácí pojišťovna (nějaký Femibion) a za měsíc zase na kontrolu. Byla jsem jak sluníčko, pusu od ucha k uchu a taky dobrá zpráva potom co už jsem měla strach že nepřibírám tak mi včera na váze přibyli 4 kg.
Akorát fotečka už nešla uděla protože miminko už se na obrazovku nevešlo a po kouskách to není ono.
22. dub 2009 v 10:00  • Odpověz
market:grinning: Si představ, že mně říkal totéž! Prý, že to je hrozný, ale já když to chci vědět, tak i přes veškerou půlhodinovou snahu nic a když to někdo vědět nechce, tak on to vidí hned:grinning:
22. dub 2009 ve 12:04  • Odpověz
Bobisku, děkuju za uklidnění, asi máš pravdu, je to prostě z té námahy jak nám to tam všechno roste.
Akteram gratuluju a koukám že jsme na tom úplně stejně, fotku taky nemám (máme už velká mláďátka) doktor mě taky provokoval, že už to ví ... já přibrala 3kg (před měsícem téměř nic)
Já dnes tvrdnu v práci až do 5ti a nejradši bych šla ven,je tam krásné sluníčko ...
22. dub 2009 ve 13:56  • Odpověz
ahoj holky, tak druhé HCG kleslo na 2,2 uuuuuuuuuuuuuuuuuuf ! takže to není mimoděložní, jen neprosperující těhu, které odešlo s ms, takže nemusím ani na revizi, aspoň nějaké štěstí v neštěští, tak snad se to příště už podaří, mimís se zavrtá pořádně a udrží se až do konce :pensive:
22. dub 2009 v 15:52  • Odpověz
ahoj holky, vsem gratuluju k uspesnym kontrolam !!!! skoda, ze nevime, zda se rozrostlo muzstvo nebo zenstvo :grinning: , ale snad se to dozvime brzo :slight_smile:
seb, tak aspon dilci uspech, priste uz to urcite klapne
my jsme dneska zaznamenali taky uspech, vlezla jsem do babyparku a meli na vsechno slevu 15 procent, tak jsem nakupovala jak diva :slight_smile:, objednala jsem prckovi postylku, matraci, chranic matrace, sedacku suprovou - da se pouzivat od miminka uplnyho az do sesti let, je uzasna a kolotoc na postylku, zkusim nasoupat fotky zas do albika :slight_smile:, uz se nam to mnozi, sice zatim jen ve fazi objednani (postylka ma zas dodaci lhutu 2 mesice - to by se z toho clovek picnul!!!)
22. dub 2009 v 19:23  • Odpověz
jo a jeste jsem zapomnela na prebalovaci pult :slight_smile:
22. dub 2009 v 19:30  • Odpověz
zazit, tyjo, ty ses rozjela! Tak já nakupuju tak nějak pomalinku, ale plenkovou výbavu mám asi komplet :dizzy_face: (jedu v látce). Přebalovák nechceme, jen si koupím komodku v ikea, ale nechám si na míru udělat skříň do pokojíčku, nemám kam dávat ty plíny:grinning: Ale jako taky mě baví nakupovat, to zase jo :dizzy_face: chystám se co nejdříve na šátek a ergo nosítko :dizzy_face:
22. dub 2009 v 19:50  • Odpověz
tyjo a zazit, ty už jsi 23tt, hustý! :grinning:
22. dub 2009 v 19:50  • Odpověz
to je husty :grinning: a kdybys videla, jakej mi ted za poslednich 14 dni vyrost pupik
22. dub 2009 v 19:57  • Odpověz
my nastesti klasickou skrin nepotrebujeme, minuly tyden nam do budouciho pokojiku nainstalovali obrovske vestavne skrine az do stropu, jsou fakt obrovsky a je tam strasne prostoru - povedlo se mi chytit stejnou barvu, jako ma ta postylka s tim prebalovacim pultem, i kdyz to budeme mit zatim oboje v loznici

vzali jsme postylku 140x70cm, at se tam prcek dlouho vejde a pak z toho dokonce jde udelat i postel, tak by mu to mohlo dlouho vydrzet
22. dub 2009 v 19:59  • Odpověz
Ahojky holky, tak všem gratuluji k úspěšným kontrolám, je to fajn, že jsme všechny v pohodě.

Veruško, tak to teda hledím, že je chicco větší, tak to se vám podařil super kup, my jsme byli včera v chiccu a měli slevněný cam cortina ze 20tis na 13tis. (se vším- sporťák, korba, podvozek, autosedačka, plástěnka, taška), ale já jsem už tak natěšená na x-landera, že se nedám, a navíc chceme autosedačku maxi-cosi autofix.
A ještě jsi mně pobavila s těma prsama :slight_smile: :slight_smile: , já taky nemůžu moc dýchat, do třetího patra už nevyběhnu jako dřív :wink: :wink: , myslela jsem, že tak roste dítě a ony za to mohou kozlata :slight_smile:

Zazit- ty jsi teda nakupovací maniak:slight_smile:, já bych už taky nakupovala, ale ještě musím měsíc počkat a pak to vezmu útokem, asi vše kromě kočáru najednou, kočár zatím jen objednáme.

Tak se mějte a ahojky
22. dub 2009 ve 20:09  • Odpověz
kdyz v Praze se vsichni zblaznili - vsechno ma dodaci lhutu 2-3 mesice a ja bych fakt rada mela v 36 tydnu vsechno na svym miste, mamka obe deti porodila 4 tydny pred terminem, tak bych byla rada pripravena :slight_smile:
22. dub 2009 ve 20:17  • Odpověz
autor
ahoj holky a začínáte řešit kojení?
Já jsem o tom vůbec nevěděla, ale u Dády jsem měla velký problémy kojit, protože mám vpáčený bradavky. Kdyby mi v porodnici nedali kloboučky (super věc), tak se malej nechytl a skončili jsme hned 1.týden na Sunaru. Ale teď to chci podchytit a už jsem si koupila formovače bradavek, který se nosí asi od 6.měs těhu a ty by ty plošiny měly vytáhnout, aby se prcek mohl chytit.
Kloboučky jsou fajn, ale nedej bože, když jsem ho zapomněla doma a jeli jsme do kšá. Taky se to musí furt vymývat (i v noci) ........a prostě chci říct, že není nad to, když mezi mamkou a mímem není žádnej plast. Když bylo malýmu asi půl roku, tak se jednou chytil bez kloboučku a přišlo mi to, jako bych kojila poprvé. Naprosto dokonalej zážitek. Je to totálně jiný. :slight_smile:
23. dub 2009 v 06:42  • Odpověz
autor
to byl dneska zatím náročný den,
byla jsem na krvi, kvůli hormonům na štítnou žlázu..........pak jsem skočila s Dádou k jeho obvodní, protože začal kulhat...........síla, hnala nás na rengen...........tam se jako divili, že jsem těhotná a nemám doprovod.........nakonec ho přidržela sestra na rengenu (myslím, že to zvládla v poho a taky se domnívám, že je to její práce) no nic............všude jsme čekali jako debilové, nikoho nezajímá, že mám malý dítě (který už nudou otravovalo jako čert). Seděli jsme v čekárně 2 hodiny (nepočítala jsem s tim a tak jsem nevzala pití ani jídlo), což byl další impuls pro Dádu, aby byl nepříjemnej................hotovka
Naštěstí to nemá zlomený, ale musíme ho hlídat a kdyžtak se ten můj Depejrak dostane do rukou Ortopeda

Jsem absolutně unavená, nejraději bych zalezla a spala, ale nemáme doma tátu, tak to odpoledne musim nějak doklepat. Zatim páček holky
23. dub 2009 v 15:33  • Odpověz
Ahoj holky, bobisku, mám z dnešního dne stejný pocit :unamused:

Ráno v sedm jsem měla být v jiném městě na testy na cukrovku, samozřejmě já debil se probudila už v 5 místo v 6 a neusla jsem. V sedm mi vzali krev a dali tu hnusnou sladkou fujtajblovinu a řekli, že nikam nesmím, ale musím dvě hodiny sedět v čekárně jak trotl... Stejně jsme utekla si aspoň koupit časák:slight_smile: Po dvou hodinách znovu krev... uf, náročný jako, s mým nízkým tlakem...
Naštěstí tam mám známou na jiným oddělení, tak aspoň vím už dnes, že mám vše ok. By mě totiž kleplo nesmět sladký, už to, že jsem nemohla včera, byl absťák jako svina :grinning:

Ale jsem hotová úplně, nějaká únava na mě vlezla...
23. dub 2009 v 18:22  • Odpověz
taky se přidávám k těm, co mají ultrazvuk za sebou a rozšiřuji ohruh holčiček (ať to nemáme tady jen v modrém). Veliký ultrazvuk jsem si pořádně užila, paní dr. popisovala úplně všechno, od hlavicky po srdícko, ledviny atd., taky se pořádně hýbala, sice necucala prst, ale pořád nám mávala,až mojemu muži vhrkly slzy do koutků. Máme fotečky (4), hlavy, už i s čočkou v oku,nožičku s patičkou (no krása)

stále ale nula nula nic v nákupech pro miminko, ale už aspoň máme vyhlédnutou komodu na to asi manžel udělá přebalovák a i postýlku, ale nic objednanýho takže doufám že nebudeme jako zazit v Praze s tak dlouhými dodacími lhůtami.

tohle se mi ale hodně líbilo http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=1040534
23. dub 2009 v 19:40  • Odpověz
autor
Sasanko spací pytel je pěkný, ale bohužel znám plno prcků, kterým to nevyhovuje. Například náš Dáda. Já mám doma 2 suprový a byly dost drahý, ale když už začínaj míma být hejbací a nožičkama neví co by, tak jsou vzteklý, že je někdo furt někam svazuje. Dáda byl génius a dostal se ze všeho a ještě u toho dokázal řvát. :grinning:
24. dub 2009 v 07:24  • Odpověz
Je, Bobi, dík za radu, já jsem ten pytel taky chtěla koupit, ale zatím jsem čekala, asi jsem měla tušení :slight_smile:
25. dub 2009 v 08:50  • Odpověz
Zazit, vy fakt kupujete tu židličku za 10tis.? :astonished: :astonished: :astonished:
25. dub 2009 v 08:53  • Odpověz
autor
Kaa třeba tvoje mímo by spolupracovalo :slight_smile:
25. dub 2009 ve 12:19  • Odpověz
Jj, jestli má něco po nás obou, tak nevím, nevím :wink: , ale nebudu to riskovat a raději ho zabalím do zavinovačky,z té se při troše snahy dostane, no musí si už poradit sám a malý má smůlu, zavinovačka je doma :slight_smile:
25. dub 2009 ve 12:28  • Odpověz
Já mám lenoru jak prase, už od desíti se přemlouvám, abych šla uvařit aspoň polívku, a prd. A to jsem chtěla ještě upéct buchtu a udělat těstoviny s rajskou a masem. No tak nic, asi se zvedám a jdu na to :stuck_out_tongue_closed_eyes: , přítel přijde ve tři z práce, tak ať je aspoň něco na stole.
25. dub 2009 ve 12:58  • Odpověz
:slight_smile: ahoj holky, zdravim z budapesti :slight_smile: , udelali jsme si s manzou vylet

kaa, stolicku jsme nekoupili - teda respektive koupili, ale neplatili - manza na ni dostal poukaz v praci k narozeninam :grinning: , sice by jsme byli radi, kdyby byval dostal poukaz, ktery by se dal pouzit i n aneco jineho, ale ta stolicka je prej fakt super a da se pouzivat od narozeni az asi do 36 kilo, takze dlouho a jeste se nam krasne bude hodit do bytu, no jo darovanymu konovi na zuby nekoukam :grinning:
25. dub 2009 v 16:09  • Odpověz
ahoooj holky no ja koukam same novinky, same dobre zpravy. To mam radost, vsechny super vysledky. No a ja furtky nic ani pohyb ani nic :angry: :frowning2: Sakra ja uz fakt nevim.

Kaaa ja se taky cely den jenom toulam po byte a nic az ted jsem na rychlo udelala obed kdyz uz pritel pracuje i v sobotu.At ma co jist. No a ja nemam nic koupene ale vuuubec. ale ve stredu pristi tyden mam konecne velky Ultrazvuk tak snad se neco dozvim.Jo a byla jsem na tu gravidjogu a bylo to fajn, sice kratce jenom hodka ale fajn,jestli chces muzes tam chodit taky je to v pondeli a ve stvrtek od 17.00 do 18.00 ja chodim jenom v pondeli, ve stvrtek neni volno. Kdyz tak dej vedte a poslu ti tel.c.

Zazit zidlicku za 10tis? super a mas foto?
jo a taky jsem hned koukla na ty pytle a jsou krasne ale nevim jestli koupit nebo ne?
25. dub 2009 v 17:25  • Odpověz
ahojky dnes výlet na Hostýn se skoro už dědečkem,. Byli jsme machři, zvládli jsme to nahoru za 45 minut, počasí nádhera, koupila jsem si tam chrastítko na kočárek a moc hezký. Nějak jsem se roznakupovala, už mám i první body a dupačky.

S tím spacím pytlem má každý různou zkušenost, moje ségra si ho chválí, já myslím že holčičky jsou trošku klidnější, tak by mi v tom mohla chvilku vydržet, uvidíme.

Jé zazit nemáš 2 poukázky??že bychom se přidali. Manža má teď narozky, ale v práci dostane určitě nějakou blbost, která nám leží 3 roky v krabici a pak to vyhazujem. To se někdo má.
25. dub 2009 v 19:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.