• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
teda katwind, jdes na to fakt vedecky :slight_smile:, vubec netusim, co je ergonositko nebo manduca ????
28. dub 2009 ve 20:52  • Odpověz
zazit :slight_smile:
tady treba, tady asi nakupuju všechno nejčastěji :wink:
http://www.branakdetem.cz/805x0.htm
28. dub 2009 ve 21:02  • Odpověz
jdu to omrknout :grinning:
28. dub 2009 ve 21:07  • Odpověz
to je veda :slight_smile:
28. dub 2009 ve 21:15  • Odpověz
autor
Dobré ránko maminy, jak se vám daří?
Dnešní noc byla bez návštěvy malýho, byla jsem trochu nervní, co se děje, ale parádně jsem se vyspala :grinning:
29. dub 2009 v 10:10  • Odpověz
ahoj holky, teda dnesni aktivita az na Bobiska nula! nasla jsem nas az na druhy strane - to je teda krize :grinning:

Bobisku, gratuluju ke klidny noci :slight_smile:, treba je to prvni vlastovka a ted uz to bude v pohode
29. dub 2009 v 19:38  • Odpověz
Ahoj holky, tak se hlásím z poradny :slight_smile: - Lucinka váží už 538 gramů, odpovídá +- terménu dle MS. Je pořád velice aktivní, okopává mě celej den, večer, hned po ránu, někdy to i zabolí, ale strašně mě to baví :grinning: - zatím, než bude mít tak dvě kila a kopne mě do žeber :sunglasses: .
Příští týden jdu na test na cukrovku - bleeee :frowning2: .
Doktor mě poprvé pochválil, že jsem za poslední 4 týdny přibrala jen 1,5kg, zabraly prášky na zavodnění, takže
mám sice nahoře už 10 kg celkem,ale už to tak neletí nahoru jako před cca 2 měsíci - od 12.tt do 19tt to byl šílenej nárůst (7 kg). Tak snad nepřelezu metrák :grinning: :grinning: :grinning: před porodem. Jím hodně zeleniny, zeleninových salátů a jezdím na crosstrenažeru a hodně chodím na procházky a vůbec pěšky, kam to jde. Sladký teda musím každej den, ale jestli mi najdou cukrovku, tak mám stejně utrum :wink: - uvidíme.
A propos - je tu ještě nějaká holčička kromě "naší Lucinky" ? Ať se tu mezi těma chlapákama nebojí :sunglasses:.
Krásný večer přeju a jdu fandit hokejistům !!!
Jo a dnes jsem ještě byla zařizovat synovi střední školu, přijali ho na tři školy, vybral si elektrotechniku, takže internát,seznamovací pobyt atd. a s dcerou(13 let) jsem byla na gyndě, měla problémy - má 3,5 cm cystu na vaječníku, to jsou starosti, co? Nejdřív s miminkem v bříšku a pak puberťácký starosti...jsem jak babičko-maminka v jednom, hahaha.
Tak papa
29. dub 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahoj holky tak konecne, mam zpravy. Byla jsem u doktora a takze na 80 procent to bude kluk, chteli jsme sice holku ale nevadi hlavne ze je zdravy, ani na amnio mne neposlali. Takze super. a uz mam konecne aj trosku pohyby, uz jenom jmeno. Asi Roman. Holku jsem moc chtela Rominku ale nevyslo a muz chtel Bibianu. Tak uvidime. asi si prosadim Romanka.

tesim se ze uz jsem mezi vama, se vsim vsudy. Hura.Zazi uz mas tu drahou zidlicku?
29. dub 2009 v 19:53  • Odpověz
No jetse fotku a bude tam zatim aspon neco v tom mem nastaveni :grinning:
29. dub 2009 ve 20:04  • Odpověz
Jeeeej uz je tam, este nejake z mimiho a bude aspon neco malo :sunglasses:
29. dub 2009 ve 20:06  • Odpověz
verusko, mas to opravdu pestry :slight_smile: od kopancu miminka pres gyndu az na elektrotechniku :grinning:, koukam, ze se fakt nenudis
misko, gratuluju k chlapeckovi a vitam do klubu :slight_smile: , lucinka od verusky bude asi jedina nevesta :slight_smile: , no zas bude mit dost velky vyber :grinning:
zidlicka je objednana, mela by prijit s nabytkem (postylkou a prebalovakem), mam ji v albiku, tak se kdyz tak mrkni
30. dub 2009 v 06:39  • Odpověz
ahoj holky, jé, jak vám závidím, že víte pohlaví, nás drobek pěkně napíná:slight_smile: Ale za tři týdny jdu na 3D utz, tam to musí být vidět!:slight_smile:
30. dub 2009 v 10:18  • Odpověz
Zazi no ta zidlicka je nadherna, kdybych mela tolik penizku tak bych si ji hned poridila. Aj pokojicek bude suprovej, no a kolotoc nema konkurenci, ja zatim nic takoveho nekupuju, at to nekoupim a pak mi to nekdo daruje. Asi je treba se domluvit, jak to delate?

Katwind, tak ja uz pohyby mam, konecne jsem se dockala, nejsou to zadne bomby alepon to citim. No a stim pohlavim vydrz, ja jsem strasne chtela holku :frowning2: ale strasne, ale uz jsem to rozchodila, no hlavne ze to bude zdravy kluk. A ty jmena co jsem tam vcera uvedla, dnes uz neplati, uz se mi nelibi nejak. Ja fakt nevim.

a jak je u vas? tady je slunicko zatim
30. dub 2009 v 11:43  • Odpověz
autor
Hlásim, že u nás prší a hřmí. Prádlo na balkoně mi neschne a nějak to na mě působí depresivně a chce se mi strašně spinkat.
30. dub 2009 ve 13:55  • Odpověz
tak bobisku, doufam, ze ti pradlo neuletelo :wink:
Misko, s mamkou je domluva jednoducha - nas prcek je jeji prvni a dlouho ocekavany vnoucek, takze chce porad neco nakupovat, tak se kazdy mesic zepta, co ma koupit a ja ji nasmeruju :wink:
Jinak jsem vcera byla na koncerte Beyonce - doufam, ze tam z toho prcek neohluch :wink:, pekne se mi v brisku nakroucal :wink:, asi tancoval :wink:
1. kvě 2009 v 06:41  • Odpověz
autor
Tý jo, Zazit, ty jsi akční :grinning:

Mě teď furt bolí záda. Je to děsný. Například, když dlouho stojim, sedim, ležim. Do toho občas zvednu skoro 13 kilo Davídka, takže moje zádika absolutně nestíhají. Aspoň budu natrénovaná a mít bicáky na Mišku :grinning:

Dneska jsme řekli, že pomalu začneme kupovat do zásoby pleny. Holky radim vám, udělejte si taky pár balíků náskok, protože to je pak pálka.

Teď jsme se doma pohádali, protože jsme chtěli do hypernovi a manža myslel, že jenom na kraj a vsadí si sportku. Když jsem mu řekla, že potřebuju brambory k obědu, tak mě vyfakoval, že nejde, že to zná. Začne to bramborama a končí to 2 taškama. Tak ať si hodí párek :angry: Nemám z čeho vařit, tak jsem zvědavá jak bude čumět, že neudělám ty jeho oblíbený špízy. Smůla :dizzy_face: , mě to netankuje
2. kvě 2009 v 09:31  • Odpověz
Čaaaaaaau holky, tak se hlásím po delší době, a nestíhám...

Katwind- prosím tě, kde jsou přesně ty maily, co ti chodí o mimi? Taky jsem to chtěla nastavid, ale nevím kde jsem to kdysi viděla.
O té kartičce DM jsem vám chtěla napsat, včera jsem si pro ni byla, ale tys mně předběhla :slight_smile:

Bobi, tak té tvojí kamarádky je mi líto- bez děťátka :frowning2: :frowning2: v 6-ti nedělí. Jinak holky, to o narození "lepší v 7. než v 8. měsíci" je prý pověra a nejlepší je- čím déle mimčo vydrží v bříšku, tím lépe. A kdyby se miminko narodilo teď, po 24. týdn, tak šanci na přežití má už 80%. Tak a dost o takových věcech.
2. kvě 2009 v 11:45  • Odpověz
Miško- prď na to, že to bude kluk, většina ženských se těší na holku, ale pak je to fakt jedno.

My jsme to s přítelem zvládli a přijali v pohodě, ale moje máti to nějak nemůže rozdýchat, i když stopro to neví (snažíme se ji na to připravit- neřekli jsme jí, že už to víme jistě). Minule hodila do placu "proč zrovna my". No to mně nasr..., řekla jsem jí, že kdyby děcko mělo 3 nohy, pak ať říká " proč my". Dopr... Ukazovala jsem jí dneska zavinovačku, viděla ve skříni modré capáčky a říká " zas modrá", no tak jsem fňukala. Holky, to ani nevíte, jak je strašné, když takhle nikoho nemáte, přítel je super, ale je to chlap, ten se mi nad těmi hadříčky rozplývat nebude, kámošky co nemají děti, tak ty to moc nezajímá, ty, co jim nejde otěhotnět, tak ty zbytečně nedráždím, a ty dětné bydlí daleko. No dneska mně chytá z toho depka.
2. kvě 2009 v 11:54  • Odpověz
Bobi, tak to je super, teda ten pokojíček :slight_smile: Až bude celý znak, dej do alba....
Jo a prosím tě, chtěla jsem se tě zeptat coby zkušené matky ohledně těch plínek, pokud teda jde o papírovky.
Taky mně to napadlo, že to stojí a udělám si zásobu.....
Mám zatím jen dva balíky Fixies 2-5kg a fialové Tesco 3-5kg, chtěla jsem větší zásobu, ale nevím kolik toho, jestli třeba koupit 3 balíky menších, 3 balíky větších.... nemám ani představu, kolik toho mimino pročůra a prokaká behem dne- samozřejmě průměrně (10 plín :unamused: ???)
No a je blbé, že nevím, která značka bude pro nás ta nej. Slyším pochvaly na Pampers, fialové Tesco, Huggies, stejně tak kritiku na Pampers, že protékají. Tak babo raď :unamused:
2. kvě 2009 ve 12:00  • Odpověz
Holky, našly jste tu na Koníkovi diskuzi o prasečí chřipce? To je mazec. V práci mám co druhého pacienta panikáře, a už to dorazilo i tady :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. kvě 2009 ve 12:02  • Odpověz
autor
Kaa se značkou ti neporadím, protože to musíš vyzkoušet na miminku sama. Třeba nám se Pampers střídavě osvědčily a pak je zase pročůrával. Záleží podle mě na tvaru prdelky a to má každý mímo trochu jiný. Třeba mu padli když vážil 7 kilo, ale v 9 kilech jsem s nima byla nespokojená.
Je to síla.
A s tou spotřebou záleží na vyprazdňování miminka. Ze začátku je to těch 12 plen denně (průměr) a pak se to postrupně zmenšuje. Ale moje sousedka měla dítko průtokáče a hned jak jedl, tak kadil, takže například ta měla denní spotřebu třeba přes 20 plínek
Já si udělám zásobu předpokládám že těch č.2 nejvíc. To je většinou 3-6 kilo. Aspoň 5 balíků, ale uvidim,jak na tom budeme finančně, protože manžel změnil zaměstnání a dostal minimální plat (zatim) a do toho chceme co nejdřív kupovat autíčko. No uvidíme
2. kvě 2009 v 18:15  • Odpověz
ja ted koukala v Makru - meli akci na pampersky a i na takovy ty vlhceny ubrousky od pampers, ale my ted jeste cekame na malire celeho bytu (za 14 dni) a pak na firmu, co nam udela generalni uklid (za tri nedele) a pak uz o plinkach taky budu premejslet a az zmercim dalsi akci v Makru, tak nakoupim zasobku

holky, nepremejslite o tom balonku epi-no, na roztazeni porodnich cest, je tady na konikovi na to specialni tema a holky tam pisou, ze kdyz to pouzivaly, tak je pak nenastrihli, ani se neprotrhli, proste, ze mely pohodovej porod, po kterym si hned mohly sednout na zadek - asi se v poradne zeptam doktorky, co si o tom mysli a pak se rozhodnu jestli si to poriidim nebo se na to vyprdnu

jinak jsem si dneska pripalila trochu dekolt a pekne nohy u pantofli - jsem se nejak blbe namazala, jsem ty nohy dole nejak vynechala :frowning2: , mam to jak rak :frowning2:
2. kvě 2009 v 18:21  • Odpověz
Bobi dík, zatím jsem uvažovala, že koupím od každé značky jedny a stejně bych je takhle musela vyzkoušet, a 5 balíků říkáš, jo? No ještě uvidím....

Zazit- na tu akci jsem koukala taky, ale jak jsem psala, co když nám ty pampersky nebudou sedět a v Makru byla výhodnější cena při koupi 2balíků, pokud si to teda dobře pamatuju.

Balonek epi-no: no nevím, jestli bych do toho šla, asi spíš ne. No ale víš jak: může to být , že jim to pomohlo a nebo taky, že mají elastičtější tkáň a nepotřeovaly by nastřihnout ani tak. Když tak nám poreferuj, co ti řekla dr.
To máš jak s tím masážním olejíčkem Weleda - na hráz. Někdo to vychvaluje a někdo zavrhuje z toho důvodu, že vazivovou tkáň masáží nezměkčíš. To je těžko poradit.
3. kvě 2009 v 10:23  • Odpověz
Holky, a v čem budet prát? Uvažovala jsem nad Lovelou- používám sem tam aviváž na naše oblečení. Ale nevím, jestli práše vypere skvrny, jestli není až příliš šetrný (i ke skvrnám), na prádlo jsem háklivá.
Uvažovala jsem nad Persilem sensitive nebo Arielem kids (používám normální, ale to je asi drsné pro kojence, co?).
3. kvě 2009 v 11:29  • Odpověz
autor
čágo, děcka

Kaa 5 balíků do zásoby a počítám, že je to tak 2 měsíční náskok :grinning:

Ten balonek nevim, asi jako Kaa mám názor.

Prala jsem v prášku Batole a mají i aviváž. A nedělala jsem rozdíl mezi práškem pro nás a mimčo. Ze začátku jsme jeli všichni v dětským a postupně jsem to vyměnila. Někdo pere jenom v 6ti nedělí v tom dětským.
Já začnu asi tim batoletem a pak přejdu na nějakej Senzitiv.
Ale každý mímo je jiný. Náš Dádula neměl problém v žádným mojím experimentu :grinning: (díkybohu)
3. kvě 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
A určo si koupim hned granulovej čaj fenykl (od 2 týdnů dítka). Udělala jsem to i u Dády a dávala mu po lžičce a super, nevěděli jsme vůbec, co jsou to prdíky.

A taky jednu krabici sušenýho mlíka, protože nastávají při kojení laktační krize (po tom určo budeme hodně psát, až dítka budou na světě) To je třeba 4 denní pauza, kdy se zvětšuje objem mlíka a dítku to nestačí, co mu to prso zatím nabízí. Než se vytvoří takovej objem mlíka, že ho to zase nasytí, tak je to fakt někdy boj.
3. kvě 2009 ve 12:02  • Odpověz
Bobi, tak já to taky tak udělám, nakoupím plíny do zásoby až nám bude komora malá :wink: , a ze začátku nějaký dětský prášek a pokud dítko nebude citlivka, tak vyperu v normálu a uvidíme.
S tím mlíkem dobrá rada, píšu si :slight_smile:
Holky já jsem shniloch, mně se nechce nic dělat, chtělo by to aspoň vytřít.
3. kvě 2009 ve 12:35  • Odpověz
Ahoj holky:slight_smile:
Já byla na prodlouženém víkendu na jižní Moravě, bylo to moc fajn:slight_smile:

Jinak já se do diskuze o zásobách nepřidávám, pojedu v látce:slight_smile:

Epino mám připravené, zkusím to používat a pak poreferuju, zda jsme dopadla lépe nebo stejně jako každý jiný:slight_smile:

jinak já peru už dva roky ve slizu na praní, takže se do diskuze o pracím prášku taky nepřidám, sakra, já jsem nějaká jiná co:grinning:

K těm mailům - je to na www.rodina.cz, tam se zaregistrujete, kde kromě nicku, jména atak napíšete i termín porodu a že chcete každý den mail a od té doby vám bude každý den chodit nějaká zajímavost:slight_smile: Někdy je to nuda, vše, co víme, ale někdy je to moc zajímavé :wink:
3. kvě 2009 ve 14:14  • Odpověz
Ahoj holky, hlasim se z Marianek, udelali jsme si dalsi tydenni vylet :wink:
Ja jsem na Lovelu neslysela moc pochval, prej to nic moc nepere. Kamaradka mi chvalila ariel for kids, tak bud pujdu do nej a nebo zustanu u sveho osvedceneho persilu sensitive a prckovi to jeste pro jistotu vymacham dvakrat.
3. kvě 2009 ve 14:31  • Odpověz
autor
Holky já jsem dneska zjistila, že jsem blb. Spíš jsem se v tom zase utvrdila :grinning:
Našívala jsem nášivky na ďoury na tepláčcích a tak a u poslední mi bylo řečeno, že jsou nažehlovací :grinning:
Kurňa a jak mě bolely prsty, když jsem tu tvrdou hmotu napichovala. Budu mít bebíko a moje IQ je zase na bodu mrazu :grinning: :grinning: :grinning:
3. kvě 2009 ve 20:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.