• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Ahoj holky,já byla na cukrovce v úterý. mě se teda nenatahovalo,ale pro změnu se mi hrozně začala točit hlava a bylo mi strašně na omdlení. Měla jsem krizi tak 10 minut,pak to přešlo. Jsem zvědavá jaké budu mít výsledky, moje mamka je totiž silný diabetik, píchá si inzulín 4x denně. Ale zas o sobě vím,že nejsem moc na sladké a uzeniny,což jsou prý při cukrovce ty nejhorší potraviny a moje mamka je má hrozně ráda a občas hřeší i teď :slight_smile: .

bobisku,díky za přivítání,taky jsem koukala do alba na tvůj dort a je fakt super a určitě nevadí,že je kupovaný, malej to stejně nepozná,kdybys ho i pekla,tak stejně tajně :wink: .
Moje Johanka měla začátkem dubna 3 roky,tak jsem jí pekla panenku. Takovou tu z bábovky a do toho strčená barbína. No je to makačka,řekla jsem si,že příště dort taky objednám. Zatím jsme vždy objednáavali,,jednou měla krtečka, podruhý pejska no a teď jsem machrovala,že to zvládnu a kdyby mi mamka nepomohla,tak asi těžko.
15. kvě 2009 v 10:03  • Odpověz
ahoj holky mate nektera zkusenost se samoopalovacim nastrikem? ja jdu koncem cervna na svatbu a jsem bila jak stena a slunko nic a jelikoz sedim cele dny v robote asi toho bronzu moc nechytnu.
15. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz
miska66, já ti neporadím,jsem vždycky v těhotenství strašně háklivá. Zkusila jsem se namazat krémem proti striím a osypala jsem se. Zkoušela jsem jiné a znovu,takže se mažu jen indulonou a obyč. niveo :grinning: . A samoopalovací nástřik nebo krém bych asi neriskovala. Ale záleží jak snášíš parfémované krémy a masti,jestli dobře,tak to zkus.
15. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
no ty kremy proti striim snasim v pohode,ale ten nastrik asi nebude uplne ok, nejaka chemie v tom bude urcite jinak by to nefungovalo. No nic mas jeste cas tak se pozeptam nekde, nevim kde. v solarku mi urcite reknou ze to je v poho, no uvidim. ale dik :slight_smile:
15. kvě 2009 v 10:24  • Odpověz
Barco a copak delas? lezis a odpocivas? a mala chodi do skolky?ja sedim v robote a jakoze pracuju. :grinning:
15. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz
Misko,já ležím v posteli,naštěstí mám PC u postele,manžel mi to tady trochu upravil :grinning: . Proležím fakt 99% dne, to jedno procento je sprcha a záchod. Ležím poctivě,nechci nic riskovat.

Malá chodí občas do školky,občas ji hlídá tchýně, z čehož moc nadšená nejsem,ale musím to překousnout a každý víkend přijíždí moje mamka a ta nám vaří a hlídá malou přes víkend,takže ji tady mám u sebe aspoň o víkendu.

Přes týden vaří manžel,teda učí se :grinning: ,uklízí, pere, vše po práci. Ale je šikovný,snaží se a jde mu to.
15. kvě 2009 v 10:37  • Odpověz
Tak manzela mas fakt hodneho kdyz ti takhle pomaha, hlavne se mimi udrzi. A neboli te telo ,nebo muzes aj polosedet? tak mas urcite telku u sebe.
15. kvě 2009 v 10:53  • Odpověz
No já vlastně ležím v obýváku,mám tady PC i TV,takže pohoda. Polosedět nevím,ale možná trochu jo. Doktor mi řekl,že musím mít klid na lůžku,což asi je spíš ležet.
Ale já ležím,mám trochu podloženou hlavu. Trochu jsem dolámaná z toho ležení,ale dá se to snést.
Každý den se modlím ať se ta placenta zacelí. Čípek mám úplně uzavřený,v průkazce CS 0 a bříško pěkně měkké. Tvrdne mi tak 3x za den,což je nic. A mimi se furt hýbe,tak doufám,že je vše v pohodě.
Akorát beru dost magnezia a to mi nedělá moc dobře,večer mívám návaly horka a točí se mi hlava a jsem malátná,občas je mi i na zvracení. Ale doktor říkal,že to prostě musím vydržet,tak si pomalu zvykám :grinning: .

To ležení moc neubíhá,ale na druhou stranu,když si uvědomím,že ve středu to bude 5 týdnů co ležím,tak mi to přijde jako by to bylo tak týden,takže to fakt letí.
15. kvě 2009 v 11:25  • Odpověz
Tyjo Barčo, to je děs, co tě potkalo. Taky jsem hned zaplašila, že mám dost výtok, tak moc díky, že jsi náš hned uklidnila, mám to tak nějak přes den, prostě večer na kalhotkách mazlavá stopa, tak snad to je ok:slight_smile: Jinak jsi statečná, já vím, že to musí být těžké, já tři měsíce zvracela a jen ležela, takže si umím představit, jak odpočítáváš hodiny, aby už bylo po 30tt... Drž se! bude to určitě dobré!

Holky, já musím trochu uklízet, dělali nám truhláři nějaké police a zádveří a je tu bordel jak v tanku, jak jsme vyklízela ty věci atd:slight_smile: zítra ráno těhotenské plavání, pak jdeme kamarádovi na narozeniny, prostě furt něco:slight_smile:
Tak ať máte pěkný víkend! :dizzy_face:
15. kvě 2009 v 11:59  • Odpověz
ahoj holky, katwind vytok je ok - pokud je bezbarvej, rikala dr, ja na nej v tehu taky dost trpim, ale prej je to bezny fyziologicky vytok v tehotenstvi, jak me dr poucila :slight_smile:
baru, to je teda maso - ja se hrozne bala, ze budu mit rizikovy tehu a budu muset taky lezet, byl by to pro me silenej trest, jsem hyperaktivni silenec, ale proste bych to musela vydrzet, nedalo by se nic delat, moc drzim palecky, at je brzo vsechno ok a muzes zas normalne fungovat a uzivat si tehu ! a u prvni holcicky jsi taky mela takovy problemy ?
15. kvě 2009 ve 14:07  • Odpověz
zazit,katwind: u první dcerky se mi zas od 6. měsíce zkracoval čípek,takže jsem taky musela ležet,ale to jsem flákala víc než teď. Ťeď mě doktor hodně vystrašil,že bych o mimi mohla přijít a to bych neriskovala.
S tím výtokem to je různé, já měla i tu plodovku čirou a bez zápachu,ale prostě tekla průběžně celý den a výtok bývá spíš nárazově, občas. A plodovka může mít i barvu mírně do hněda,žluta či růžova a bývá vodová.
Ale určitě se nestresujte,to byste poznaly,že něco je jinak. Já měla výtok od začátku těhu a tohle bylo jiné,tak jsem šla k dr. ,prostě jsem to poznala.
15. kvě 2009 v 15:34  • Odpověz
Ale dost řečí o problémech,raději se budem bavit o příjemných věcech. Chtěla jsem se vás zeptat, co už máte nakoupeno pro miminka? Já kočár nekupuju,ten máme jak nový po malé, i autosedačku. Ale občas nakukuju na Aukro nebo Mimibazar a něco koupím. Je to strašné lákadlo,když mám furt to PC u sebe,tak objednávám jak utržená ze řetězu :grinning: ,ale už se krotím. Objednala jsem deku s hrazdičkou, koupací kyblík a věci na mimi (next,george,early days). Vše sice bylo použité,ale krásné,jak nové. Mám spoustu i nových věciček do porodnice a tak. Po malé věcí moc není,protože to byla taková princeznička,takže furt v růžové a šatičkách,takže to by se Honzíkovi asi nelíbilo :grinning: . A ještě se chystáme koupit cestovní postýlku s přebalovací podložkou,protože často jezdíme k mým rodičům a to se hodí a využijem ji i doma.
15. kvě 2009 v 17:32  • Odpověz
Ahojky holky, tak koukám, že to tady žije :grinning:

Barca- tak to je mazec, já kdybych měla ležet, tak to by pro mně bylo utrpení, sice jsem lenoch, ale zas až tak.... No nevím, ale kdyby..., tak co bych pro mimčo neudělala, obzvlášť když je u nás skoro vymodlené....
S tou plodovkou jsi mně postrašila, ale kdyby bylo málo, tak snad to dr. pozná, nosím intimku, výtok mám, ale sem tam v práci, jak lítám, tak mám pocit, jako bych se počůrala, a pak mi to připadá jak zpocené, já nevím ... :frowning2: a holky nezlobte se, že to píšu tak přímo. Ale mimčo boxuje a v noci řádí, tak snad mu nic nechybí.

Holky, mně se nic nechce, zítra jedeme do Brna na ten autosalon, no na tu cestu se vyloženě těším :frowning2: , chtěla jsem se zkulturnit- obarvit vlasy, obočí, nalakovat na nožkách nehty (prej francii :wink: - hodím bílou perleť, to stačí), ale mám lenoru.
15. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
Barco- já se snažím nakupovat tak nějak postupně,
- mám pár hadříčků ( nemám po kom podědit, tak kvanta nenakupuju, když tak Tesco jede nonstop, kdyby byla krize, zajedu v noci, vyperu, ráno je suché), jinak teď mám skoro vše nové z Mimibazaru, nošené nemám odvahu koupit, pokud to nevidím
- pak mám v komoře asi 6 balíků plín, v Tescu byla akce- při koupi dvou bal. Pampers je cena za jedno bal. 279,- (tak mám dvoje Pampersky a pak každé jiné, protože nevím, co bude prdelce sedět), ještě koupím asi 4 balíky a mám na 2 měsíce klid, aspoň nás to pro začátek nevysosá z peněz
- v akci jsme koupili lehátko s hrazdičkou
- pak mám 20 látkových plín, přebal. podložku, vaničku a kosmetiku
- kočár objednáme příští měsíc, nakoupím i lékárnu,
- postýlku a povlečení v červenci
- monitor dechu v srpnu a pak můžu rodit :slight_smile: :slight_smile:
Prostě jedu podle plánu a jinak to nebude :wink: :wink:
Holky, ale na to, co bych chtěla a "potřebovala" nakoupit bych tak potřebovala tak trojnásobný plat :frowning2: , přítel jen kouká, ale nebrble, co chci, tak opravdu koupí. Je zlatý.
15. kvě 2009 v 18:58  • Odpověz
autor
čoveče Kaa, jsem jukala na fotečky. Ty jsi si ty nechtíky dělala sama? Jestli jo, tak klobouk dolů, moc moc krásný a šikulka :slight_smile:
15. kvě 2009 v 19:12  • Odpověz
Bobisku- jo nehtíky jsou můj výtvor na mých rukách, už se mi nechtělo chodit k nehtové, tak jsem se do toho pustila, sice udělat pravačku je docela makačka, a chce to trpělivost, ale jde to, a teď si ještě objednávám brusku, ať si můžu dělat nehty rychleji a věnovat se mimču, pilování mi zavere strašně času.
A moooooooooooc děkuji za pochvalu.
15. kvě 2009 v 19:25  • Odpověz
autor
Když jsi takovej borec, tak to se nedá nepochválit.
Já na sebe pěkně prdim, musim hodit nějakýho člověka na ksicht, abych vypadala jako ženská.
Dneska jedeme na Tempo na autovýstaviště a počasí nám nebude přát. Tady prší a prší.
Ale určo to kvůli dešti nerušíme, vezmeme si pláštěnku a užijeme si to i tak. Jsou tam i pavilony, tak se poschováváme :slight_smile:
16. kvě 2009 v 07:15  • Odpověz
Teda kaa, b ses tím mohla živit, jako bez prdele! Je to krááásný! Obdivuju tvou šikovnost a hlavně trpělivost :wink:
Já a sebe prdím jak bobisek, jediné, co dělám je, že si poctivě mažu břuch a prsa:grinning:
Včera mi přišel balíček brány k dětem, mám další plínku krásnou, ale mám konečně dětskou kosmetiku, kterou jsem chtěla:slight_smile: Zaínám být lehce nervózní, že nemám nic připravené a zorganzované...asi mi hrabe...možná k tomu přispělo i to téma o předčasých porodech...
Holky, kdy se začínají prát oblečky a plínky a všechno... asi až po 30tt že? To nevydržím :grinning:
16. kvě 2009 v 09:02  • Odpověz
Ahoj holky,zdravím po ránu :slight_smile: .

Kaa,taky jsem mrkla do fotoalba,jsi moc šikovná,tohle obdivuju,já mám problém si nehty pěkně obrousit a nalakovat :grinning: .

Katwind,já už se taky strašně těším až budu prát a žehlit. Já to vidím tak na 34. týden,tak když vydržím,tak začnu pomalinku polehounku prát a žehlit na mimíska a složíme s manžou kočár,objednáme tu cestovní postýlku.
Už se nemůžu dočkat :slight_smile: .

Holky,chtěla jsem se zeptat,jdete některá na císaře? Nebo byly jste některá s prvním dítětem na císaři? Já jdu,mám plánovaný kvůli těžkému prvnímu porodu a docela se bojím neznámého,ale zas si říkám,že to přežiju,když už přežiju to těhotenství :grinning: .
16. kvě 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
Ahoj barco,
já mám spontání porod, tak ti toho moc neřeknu.
Ale moje sousedka měla císaře (malej se nechtěl otočit hlavičkou dolu) a říkala, že teda nechápe, jak si to můžou nějaký ženský nechat dělat, když vůbec nemusej. Prý se ta jizva strašně dlouho hojí a při přebalování jí malej kopal přímo do toho břicha, tak se málem počurala bolestí. A celkový hojení je dlouho. Dokonce jí řekli, že další dítko doporučují po císaři až po 2 letech. Píšu až, protože u normál přirozenýho tohle vůbec neřešej a jsou kaskadérky :grinning: mamči, který znovu otěhulkují v 6ti nědělí :slight_smile:
16. kvě 2009 v 17:50  • Odpověz
ahoj bobísku, no věřím,že to není příjemné,já mám kamarádku po císaři a ta zas říká,že si nemůže stěžovat. Takže je to asi individuální,jak kdo snáší bolest,jak dlouho se mu hojí jizva atd. Mám z toho trochu strach,ale první porod jsem měla strašný, rodila jsem 3 dny,nakonec šla malá na kleště a ještě byla resuscitovaná. Naštěstí vše dopadlo dobře,ale já kvůli tomu porodu ani nechtěla podruhé otěhotnět, až mě doktor poslal na ortopedii a mám silnou skoliozu,takže říkali,že možná kvůli tomu malá nepostupovala do porodních cest,takže mi dali papír na císaře. Uvidíme,já bolest vydržím,mě uklidňuje,že u císaře dítě půjde ven hned,kdy má a nebudu se tam trápit 3 dny.
Ale dík moc za zkušennost,aspoň budu připravená,že to taky není žádný med.
16. kvě 2009 v 18:10  • Odpověz
autor
No Baru,myslim, že žádný med není ani rodit 3 dny.
Já začala rodit kolem půlnoci a malej vylezl ven až na večerní zprávy. A těch 20 hodin taky nebyl med. Takový to jako že kontrakce nejdřív po půl hodině a postupně se to zkracuje u mě neplatilo. Hned od začátku po 5ti minutách a funěla jsem takhle celej den. Doktoři mě pomáhali jak mohli, takže nebýt jich, tak bych možná doma trpěla jako prase asi taky dýl :wink:

Nikdy bych nevěřila, že se dá usnout na 30 sekund mezi kontrakcema, který byly třeba už po minutě :grinning:
Snad to bude tentokrát rychlejší
16. kvě 2009 v 19:36  • Odpověz
autor
Kdybych tohle měla prožívat 3 dny, tak bych asi už taky nechtěla další mimčo. Věřim, že císař pro tebe bude úleva a držim palečky, aby jsi byla rychle se hojící mamča :slight_smile:
16. kvě 2009 v 19:38  • Odpověz
bobisku, díky jsi hodná. Mělas to podobně jako já,mě začly kontrakce v pátek večer a nejdříve po 7 minutách a pak po pěti,tak jsme jeli do porodnice. Tam mě doktor prohlédl,řekl,že nejsem otevřená,ale že mám chodit a snad se to rozjede,nic se nerozjelo,ale kontrakce přetrvávaly a byly strašně silné,jsem se křečovitě držela postele při každé kontrakci. Druhý den se trochu zpomalily na po 10ti minutách přičemž lékař se na mě celý den ani nepřišel podívat. Nepříjemná sestra mi říkala,že musím chodit,dala mi balon ať na něm skáču,já byla nevyspaná,vysílená,no hrůza. V neděli přiběhl doktor,řekl,že se stále neotvírám,dali mi kapačky asi 3, do dvou do rána jsem chodila a skákala na balonu,furt nic. Pak mi řekli ať se jdu vyspat,což jsem samozřejmě nezvládla,vždy jsem usla na pár minut a znovu vzhůru.
Ráno v pondělí se dokotoři vyměnili,přišel nejlepší porodník Jesenické nemocnice,prohlédl mě a řekl,že už nemám plodovou vodu,byl naštvaný,né na mě,zřejmě na ty co mě hlídali celý víkend a řekl,že dítě musí co nejdříve ven. Tak to začlo,6 kapaček jen za dopoledne, výsledek otevření na 2 cm pouze. Takže mi po každých 20minutách masíroval ručně děložní čípek, bolest jak svíčka,já unavená,několikrát jsem spadla na zem vysílením.
A oni na mě byli jen nepříjemní,že mám nízký práh bolestivosti atd. Nakonec mi už bylo všechno jedno,rozpíchané ruce,modřiny. Pak doktor řekl,že už malá musí ven a vzal kleště a vyndal ji. Museli ji resuscitovat,ale zvládla to,byla silná. Já měla velké šití,byla jsem hrozně potrhaná,šil mě hodinu a půl.
Nemohla jsem si sednout skoro týden. Byla jsem tak vysílená,že mi malou mohli dát až po 3 dnech.

Víš co je paradox,že 3 měsíce mě dopovali magnéziem,že se otvírám a pak ne a ne se otevřít. Možná mi ho měli pár týdnů před porodem vysadit,má se to,neudělali to.
16. kvě 2009 ve 20:02  • Odpověz
Ale právě ten doktor co mě rodil,řekl,že mám křivé porodní cesty a špatně prostupné. Takže je na vině nejspíš ta silná skolioza. Takže ten císař pro mě bude fakt lepší.

Holky,hlavně se zas nevyděste z mého příspěvku,jsem jedna z tisíce co má takové problémy a hlavně ta moje skolioza je fakt dost silná a hlavně mám křivé porodní cesty,to byl závěr dokotora.
16. kvě 2009 ve 20:05  • Odpověz
autor
No jak jsi psala, že ti masírovali čípek, tak mě to taky potkalo a několikrát a to je bolest horší než samotnej porod. Náš malej se s tim taky prděl dlouho a pak šup, když jsem lezla konečně nahoru na kozu, tak už mu sestra musela držet hlavičku, aby mi nevypadl na dlaždičky. Šel ven na 3 zatlačení, ale taky mě potrhal jako hadrovou panenku. Lezl z ručičkou přes čelo (vypadal jako letící superman, co mu svítí sluníčko do obličeje :grinning: )
Doktor dobíhal jen na zkontrolování akce a skoro mě odrodila asistentka sama. Akorát říkal, že hrajeme hokej s Ruskem a prohráváme a možná ho i rozladilo, že to neuvidí (bylo zrovna mistrovství)
Mudr mi tam pak vyšíval akorát monogram nebo co a já ho prosila, aby toho nechal a nechal to na přírodě, že to samo sroste. Smál se, že to bych si teda dala prý.
Ze zvědavosti jsem zvedla hlavu, abych se jukla, co to tam tak dlouho vyvádí a málem jsem padla. Viděla jsem takový ty mega velký háky na ryby a metrový provazy, který natahoval jako by vyšíval ubrus
:grinning: :grinning: :grinning:

Akorát se divim, že ti nepomohli dřív. Kde jsi rodila? Někde na vejminku? A tak dlouho bez plodovky? Síla.
Díkybohu, že je malá bojovnice a zmákla to a ty taky.
16. kvě 2009 ve 20:19  • Odpověz
No, rodila jsem v Jeseníku,všichni říkají jaká je tu parádní porodnice. Já měla smůlu,že jsem šla na víkend do nemocnice a o víkendu měl službu externí doktor,který na to prostě kašlal. Ten co přišel v pondělí,ten to řešil hned. A bylo štěstí,že to byl takový profík,zvládl to dobře s kleštěma i s malou. Neměla žádné otoky na hlavičce z kleští.
Jak mě zašíval,tak na to používal 3 druhy nití,přišíval mi i střevo :frowning2: ,no hrůza.
Já jsem strašně stydlivá a když pak chodila vizita a vždycky 6 doktorů se dívalo a říkali,to je to velké šití,tak mi to bylo jedno,jsem byla šťastná,že to je za mnou a že je malá živá a zdravá.
Dětská doktorka mi pak říkala,že malou musí hodně hlídat a nakonec je z naší Johanky malý genius :grinning: ,už od dvou let umí poznat barvy a počítat do 10 a asi 3 knihy říkanek a písniček.
Jsem šťastná,že to tak dopadloa hlavně,že je zdravá a taky ten porod mě s ní hrozně spojil,jsem na ní závislá a ona na mě. Možná to přeháním,každá maminka miluje nade vše své dítě,ale u nás je to pouto takové hodně pevné a silné.
Proto jsem i ráda,že nemusím ležet v nemocnici,bez ní bych byla psychicky úplně mimo.
16. kvě 2009 ve 20:32  • Odpověz
autor
Tu závislost doslova chápu.
Já mám to samý na Dádu.
Dneska jsem dostala kartáč od panímámy i od manžela, že ten kluk je na mě totálně závislej a neuděláme bez sebe ani krok.
Např.:Byli jsme dneska na výletu, malej šel předemnou za ruku s manžou a já na ně volám, že musim na WC. Vyjdu a malej ubulenej a prý udělala takovou scénu, že jsem se mu najednou ztratila, že to i tchýni vyrazilo dech a pak jsem se s nim musela muchlat, aby se uklidnil.
Furt se mučkáme a ňuchňáme a mám strach, že až přibude mimi, tak furt budu protěžovat Dádu. Já se toho fakt bojim. Prý se říká, že to po 2.porodu hned naskočí a ta láska se dělí mezi obě (a víc) dětí automaticky stejně.
Co ty na to?
Já nechci vypadat jako krkavčí matka, co si 2.mimi nezaslouží. Já se na mimčo moc a moc těším, ale prostě si nedokážu představit, jak to bude
16. kvě 2009 ve 20:46  • Odpověz
No z toho mám taky strach. Malá večer usíná tak,že mi drží hlavu a hladí mě a já ji po hlavičce. Až usne,tak se pomalu odtáhnu,ale v noci často hledá jestli jsem u ní, no jo no,spí s námi v posteli :grinning: . Máme totiž takový zajímavý byt,ve staré vile,upravený,malinký,ale s podkrovím. A spíme v jedné místnosti na velkém letišti a ve vedlejší místnosti máme ještě jedno letiště. Takže až bude mimi, z té první místnosti bude pokojík a z té druhé ložnice.

No,ale já se právě bojím,že jak budu lítat kolem mimča,tak budu i tu johanku trošku zanedbávat,nechtěně,ale přece. Prostě nebudu mít tolik času se s ní mazlit,ale furt si říkám,že musím,bylo by mi jí líto. Připravuju ji na to,že mi bude pomáhat a že budem spolu vozit kočárek,tak se strašně těší,ale stejně si myslím,že bude cítit trošku,že už není na mě sama.
Já se spíš bojím takhle opačně,že to bude na úkor té Johanky. Samozřejmě,že děti budu mít obě stejně ráda,ale jak to udělat,aby ani jeden se necítil nějak odstrčený, no snad to zvládnem.

bobisku,jdu spát,přeju ti dobrou noc a díky za super pokec,zítra zas nakouknu. dobrou :slight_smile:
16. kvě 2009 ve 20:51  • Odpověz
autor
jj, taky díky za pokec, bylo to prima

Holka, máme stejnej pocit.
Bojím se úplně stejných věcí jako ty. Ty naše zažitý rituály s Dádou taky nechci odbourat, je to naše pouto. Budu se snažit to udržet za každou cenu a holt bude taťka fungovat na 180% :grinning:

Asi jsou to zbytečný strachy. Vím, že ta láska tam u mimíska je už teď a pak to bude super a kluky budu milovat stejně.
:slight_smile:
16. kvě 2009 ve 21:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.