• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Ty jo holky,vy budete všechny mít zářijové miminka. Já když zjistila chvíli před vánocemi, že jsem těhu,tak jsem taky chtěla TP v září,protože jsem 3.9.,takže jsem chtěla,abychom měli narozky podobně.
Ale 22.12. jsem byla u dr. a ten mi potvrdil těhotenství ,ale už o pár týdnů dál,takže mi to vyšlo trochu jinak.
Ale teď jsem ráda,že to bude dřív.

Ještě k těm porodům, mám ještě kámošku v Ostravě a ta měla první dcerku ve 32 letech,tak se bála,že bude mít blbý porod. když ji chytly kontrakce,tak řekla manželovi,že si ještě zahrajou karty,aby nemuseli být dlouho v porodnici a on jí řekl ne,raději pojedem. No a dojeli tam v 19 00 a v 19 30 byla malá Jolanka na světě. A druhý porod měla taky překotný, málem porodila na schodech :grinning: a druhou mají Adélku.
18. kvě 2009 v 16:03  • Odpověz
beerusko,to se ti nedivím,ono to sedění v práci taky není med. A počkej až budeš mít ještě větší bříško :slight_smile: ,ale ty to zvládneš.
A na připravení věciček máš ještě dost času :slight_smile: .
18. kvě 2009 v 16:17  • Odpověz
Barčo a jak se Johanka těší na bratříčka, to musí být super budeš mít chůvičku, máš to přesně tak jak si to přeju já i časově mít od sebe děti 3-4roky a první si tajně přeju holku ikdyž mi všichni říkají že budu mít kluka, ale třeba to jsou jen babské řeči, jediný kdo to ví je můj pan doktor. :wink:
18. kvě 2009 v 16:46  • Odpověz
beerusko, Johanka se moc těší,ale když jsme byli na genetice,byl tam se mnou manžel i s Johankou a byli přímo i v ordinaci a když doktor tenkrát poprvé nám řekl,že to je kluk,tak malá začla komentovat: Já neci bjačíčka,on je zobivej,ja ci sesčičku. :grinning: Takže to byly její první reakce,ale teď už se moc těší a furt mi hladí bříško,večer mu dává pusinku na dobrou noc.
Ty si nenecháš říct co to bude? To jsi dobrá,já bych to nevydržela :slight_smile:
18. kvě 2009 v 16:57  • Odpověz
Ahojky holky, zdraví vás sloní noha :slight_smile: , jak je blbý tlak a vypadá to že asi sprchne, tak mi nohy natečou a doma se bavíme tím, že do nich pícháme a pozorujeme důlky :confounded: :slight_smile:

Já bych taky chtěla vydržet do 34 tt, ale nějak přestávám stíhat, jsem pomalá a to mně rozčiluje, jsem zvyklá v prácí kmitat, no ještě uvidím. Záleží jaké bude počasí, a jak mi bude, už teď funím.

Dneska jsem byla u zubaře, no lepší už to být nemohlo :frowning2: , přešla jsem od staré zubařky k mladé, a co mi našla, no hrůza, několik kazů, budou se muset přeléčit asi 3 zuby a estetika taky asi 3 zubů. A to jsem chodila pravidelně na preventivku co 6-7 měsíců. Tak ta stará teda prd viděla. Mám naplánovaného zubaře skoro až do porodu a pak se uvidí :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
18. kvě 2009 v 17:56  • Odpověz
holky, dneska mi kamaradka, co ma doma dvoumesicni mimi, doporucila prej nejuzasnejsi knizku o mimiskovi a jak se o nej starat, jmemuje se to Nejstastnejsi miminko v okoli, musim si to opatrit a nastudovat :slight_smile:
18. kvě 2009 v 19:23  • Odpověz
zazit, jj, o té jsem už slyšela, vydal to Portál :wink:
Jinak já za nej knížku považuju Respektovat a být respektován :wink:
18. kvě 2009 v 19:46  • Odpověz
autor
Holky já mám klasiku knížku o Matce a dítěti.
Manžel mi jí koupil, když jsem čekala Dádu.
Kolikrát se musim tlemit, jak tam jsou zastaralý popisky a jak je ta doba čím dál modernější.
Například pleny sepnou zapínacím špendlíkem. Horor, já bych se bála, že se to dítko propíchne skrz, když se batolí.
Jednorázovky už taky znali, ale museli si předem nastříhat izolepu, aby je mohli přilepit k tělíčku. No prča :grinning:

Ale jsou tam i dobrý rady a dobře popsaný porod a klasický zacházení s miminkem. :wink:
18. kvě 2009 ve 21:14  • Odpověz
autor
A dnes jsem si byla pro výsledky z cukrovky a jsem holka šikovná, je to vše v normě.
Sice každýho děsim těma modřinama po odběrech, ale já to zahraju vždy do autu a říkám, že mě doma manžel mlátí :grinning:
18. kvě 2009 ve 21:16  • Odpověz
spendlik a izolepa :slight_smile:, takova bezna soucast vybavicky na mimi :grinning:
18. kvě 2009 ve 21:28  • Odpověz
zdravím, gratuluji k výsledkům z cukrovky, to je paráda, že se nemusíte omezovat, ale asi vám to vůbec neva, vždyť pokud si dobře pamatuju tak jste masový :slight_smile:, to já se zblázním pokud se budu muset hlídat :confused:

Porod popsaný mi nevadí, jen vždycky obdivuju ženský, že přesto, co si zažily mají další děti, prostě ženský jsou hrdinky a chlap může jen přihlížet.

My doma jsme dost knihový, máme celou stěnu až po strop zavalenou knížkama a dost jsme si je procházeli, tu velkou knihu o matce a dítěti jsme sehnali pod rukou, je to dost prča, jsou tam ještě i starý fotky z porodu, jak se používaly třmeny :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale dobrou část tam mají o nemocech dětí, to žádná knížka neměla tolik popsaný. Pak jsme koupili knihu Velká kniha o mateřství - napsaly ji češky a je super, tu bych 100% doporučila každému, teď si v ní taky pročítám, má tam plno věcí i o těhotenství a vývoji a dokonce má tam i vývoj dítěte pak po té psychické str. to zase žádná nemá nebo sem zatím na nic nenarazila
18. kvě 2009 ve 21:43  • Odpověz
Holky já mám taky knihu O matce a dítěti,ale úplně nové vydání a tam už ty starý věci nejsou. Ale myslím si,že i ty základy se prostě nemění,třeba to jak máme manipulovat s miminkem atak. Co se změnilo,tak třeba koupání, dřívse prosazovalo denně a dnes už píší každý druhý až třetí den. Ale my jestli budem mít prdíky,tak budem stejně koupat denně. Koupila jsem si ten kyblík,je prý na to dobrý.
A taky se dost změnila výbava do porodnice, vždy psali třeba 5xkošilka, teď píší bodyčka :grinning: ,ale jak kde, třeba na těhu průkazce mám furt ještě ty košilky :grinning: .
19. kvě 2009 v 06:47  • Odpověz
autor
Jo jsem spíš masová, ale uznávám, že začínám mít dost chutě na všechno a takže občas hrábnu i po sůše.
Tady dneska prší a není z okna pěknej pohled, tak si jdu sednout k žehlení. Pustim si na DVD nějakou dojárnu a malýmu vytáhnu pastelky.
19. kvě 2009 v 08:50  • Odpověz
juuu, my mame nadherne, slunicko a teplo ! mam home office, sedim u nasich na zahrade :grinning:
19. kvě 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahoj Barčo,
chceme to smanželem vydržet a nechat se překvapit, ale je to těžký a zároveň krásný asi jako když jsem se jako malá těšila na vánoce :wink:
Zazit home office ti závidím, já jsem v tmavé kanceláři, kde není poznat jestli prší nebo svítí sluníčko :frowning2: ale dnes ráno jsem přišla a na mém okně holubí samička konečně vyseděla malé holoubátko, je legrační žluté a ochmířené :grinning: aspoň mi tu není smutno.
19. kvě 2009 v 09:33  • Odpověz
Ahoj holky, tak já jsem z těch sladkých a kdybych měla zvýšenej cukr, tak asi umřu:slight_smile: Naštěstí mi dokonce doktor řekl, že mám excelentní spalování cukrů, měla jsem stejné hodnoty před i po vypití toho blivajzu:slight_smile:
beruško, já to vědět chci a zase se pidižvík schovává, takže tak... Ale ve čtvrtek jdu na ten 3D, tak doufám, že tam se to ukáže:slight_smile:
19. kvě 2009 v 09:42  • Odpověz
jinak tady u nás od rána leje jako blázen... :unamused:
19. kvě 2009 v 09:43  • Odpověz
jinak knih mám taky dost, ale upřímně, i když mám tu novou O matce a dítěti, tak se do toho zase moc nekoukám, holt je doba internetu:slight_smile:
Četla jsem jen nějaké knihy o horoskopech - dětech narozených v tom a tom znamení těm a těm rodičům, pak Respektovat a být respektován - to je má jednička, pak masáže kojenců, Mozartův efekt - jaký vliv může mít hudba na děti a pak něco z jógy, o praktikování v Indii, to je mi velmi sympatické:slight_smile: (jógu provozuju a tam jsou mi velmi blízké názory, šátkování, bavlněné pleny atd.)
19. kvě 2009 v 09:46  • Odpověz
beerusko,tak to je super,že to vydržíte :slight_smile: ,můj manžel by možná vydržel,ale já určitě ne. To s tím holoubátkem je krásné,já nikdy neviděla z takové blízky malinkého holoubka :slight_smile: .

Jinak já mimo těhu sladké vůbec nejím,mám ráda maso,ale co jsem těhu,tak občas po čokoládce nebo sušence šáhnu :grinning: ,ale nejvíc mám teď chuť na kyselé :wink: .
19. kvě 2009 v 10:38  • Odpověz
autor
Děcka chválíte tu knížku Respektovat a být respektován...........vo co gou? :grinning:
19. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
Jj, taky by mě to zajímalo,co je to za knížku. To je něco o výchově ne? Podle názvu.

Holky,já jsem si ani neuvědomila,že vlastně začínám 7. měsíc,tudíž i 3. trimestr,docela jsem ráda,fakt to letí.
Mimi se dnes celý den vrtí,asi tam hraje fotbal nebo co. Ale lepší než když furt spí,někdy se mi stane,že se jen tak malinko vrtinkuje a hned jančím jestli mu něco není. Ale mimi prý spí 20 hodin denně a klidně se se spánkem může trefit do doby kdy jsme vzhůru. Ale mě přijde,že co je větší,tak už spává fakt nejvíc v noci a přes den blbne :grinning: .
19. kvě 2009 v 15:36  • Odpověz
Ještě jsem vám chtěla napsat, že mi vlastně 10.4. skončil rodičák a já musela jít na pracák,protože mi nebyla přiznána žádná mateřská,protože jsem vlastně poprvé otěhotněla hned po vyšce,tudíž nemám ještě nic odpracováno. No a kdybych řekla,že jsem na rizikovém,tak by mě na pracák nevzali. Jenže my teď nemáme moc peněz nazbyt,tak jsem potřebovala být v evidenci,aby mi hradili sociální a zdravotní.
No a dnes jsem měla jít na pracák, zas ta otravná schůzka. No a měla jsem neskutečné štěstí, šla jsem k ženské,kterou jsem podle jména vůbec neznala a ona to byla kamarádka ze školy moje i manžela,ale vdala se ,takže jsem ji podle jména neznala.
No a byla na mě hrozně hodná,řekla,že mě vůbec nebude honit po razítkách a zaměstnavatelích a pozvala mě až skoro za dva měsíce s tím,že kdybych měla jakékoli problémy,tak ať zavolám a přijdu až po porodu.
Tak jsme si s manžou říkali,jak to je všechno o těch lidech. Jak ti úředníci kolikrát rozhodují o životech a osudech druhých.
Kdybych tam tu známou neměla,musela bych chodit každých 14 dní a navíc ještě lítat po zaměstnáních a shánět razítka. No a kdybych řekla,že jsem v rizikovém,tak bych zas musela olítat nemocenskou a strhli by mi přiznané dávky. Sice mi nic moc nepřiznali,ale na ty tři měsíce to stačí,to vydržíme,lepší něco než nic.
19. kvě 2009 v 15:41  • Odpověz
tak to já jsem taky vždycky nervozni když se nevrtí, ale většinou se nejvíc vrtí přes den a o víkendu, v práci je mimísek moc hodný (nebo ho to nudí a radši spinká :grinning: ) ozve se jen když ho přimačknu omylem ke stolu, nebo nejdu včas na oběd :slight_smile:
Věříte nějakým babským povídačkám podle kterých se pozná pohlaví dítěte? Vyšlo Vám někomu něco správně?
19. kvě 2009 v 16:07  • Odpověz
beerusko,já jsem zkoušela to s tím prstenem,jak je tady na modremkoniku na to taky téma. A vyšlo mi to :slight_smile: .
To je sranda, beerusko,ty jsi zvědavá co to bude že :grinning: ?
Tak to zkus s tím prstenem,zavěs si ho na provázek nad bříško a když se bude kývat tak by to měl být kluk a když bude kroužit,tak holčička,ale samozřejmě,že to nemusí být pravda.
19. kvě 2009 v 17:22  • Odpověz
tak ta knížka respektovat a být respektován je fakt o výchově, napsali ji manželé myslím, že Kopřivovi a dělají snad i nějaká školení, jsou někde od Beskyd, to je jen co si matně vzpomínám, tu knížku jsem měla v rukách, ale jen v knihovně

já vám závidím, naše bambulka je strašně hodné dítě, neznám to vrtění a kopání, jak popisujete, občas ťukne, ale vždy je to jemně a před spánkem je to trochu víc, ale úplné zlatíčko, taky mám proto občas strach a pořád ji domlouvám, aby pořádně mě kopla, doufám že si to nevybere potom....

jo s prstýnkem jsme to zkoušeli, ze začátku nám to ukazovalo na kluka, ale po potvrzeném ultrazvuku, že budem mít holčičku tak se to kývání změnilo a teď to ukazuje správně.Taky mi říkají, že jsem zkrásněla (ale kdo ví, možná jsou jen taktní), to prý má být taky znak holčičky.Tak tak.. jestli ti to pomůže...???
19. kvě 2009 v 18:42  • Odpověz
sasanko03, tak to máš teda hodné miminko,já kolikrát sebou cuknu,když prcek kopne :grinning: .

Co jsem slyšela já,tak zkrásnění je právě znak kluka,protože se říká,že kluk mamince krásu dodává a holčička bere :slight_smile: .
Ale na to,že čekám kluka,tak jsem teda moc nezkrásněla :grinning:
19. kvě 2009 v 18:51  • Odpověz
Ahoja, sasanko, jj, souhlas s barcou, pokud ti okolí říká, že ti to sluší atd., je to údajně kluk, holka si bere krásu pro sebe.-D
Mamka teda tvrdí, že jí to vždycky vyšlo, se mnou prý byla celá osypaná, s bráchama jí to slušelo, zlepšily se jí vlasy, nehty...

Tak tato teorie u mě ukazuje kluka, mám opravdu mnohem lepší pleť, vlasy, nehty...:grinning:

Jinak v mém okolí hodně vychází ta teorie krve, tak to můžeš zkusit:slight_smile: Teorie říká, že se každých 7 let mění krev v těle a pohlaví je dle toho, kdo je čerstvější. Prakticky: Já v době otěhotnění 26, manžel 31, já tedy měnila v 21, on v 28. Já mám stejnou krev už 5 let, on jen 3, takže je čerstvější a pohlaví bude po něm, takže zase kluk :grinning:
Asi je to blbost, ale je to sranda to zkoušet a na mě, manžela i všechny naše sourozence to vyšlo:grinning:
19. kvě 2009 v 19:47  • Odpověz
jo a jinak můj pidižvík mě teda kope někdy až moc, až se mi třeba zvedne žaludek, když dobře zamíří:grinning: A nejvíc ho to baví, když já jsem v klidu, třeba u počítače, televize, když jdu spát:grinning:
19. kvě 2009 v 19:48  • Odpověz
holky jen mě nestrašte, ja už nakupuju a to věci na holčičku, sice si děláme srandu, že by to bylo překvapení, kdyby to vyšlo jinak (pohlaví nám určovala dr. původem snad z Turecka :grinning: a trochu měla problémy s řečí, ale snad by bimbáska poznala).

No počítala jsem tu metodu krve, no tak manža je mladší a to by zase ukazovalo na kluka, ale můj vnitřní pocit říká, že to fakt bude holka, tak doufám, že nezklame.
19. kvě 2009 ve 20:14  • Odpověz
Holky, my asi budeme mít fotbalistu, kope jak ďábel, někdy to jsou pecky jak blázen :slight_smile:
Jak poznáte škytavku miminka? Sem tam cítím jakoby ťukání :grinning: , ale nevím, co to je :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 21:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.