• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
ja mam manzu kravataka klasickyho :slight_smile: , dela financniho reditele - tam by mu asi vlasy dlouhy fakt neprosly, nedovedu si ho v tom ani moc predstavit :slight_smile: , oblek, kravata a manicka :slight_smile:
20. kvě 2009 v 09:47  • Odpověz
bobisku a udelaly se ti strie hned pri tehu - jak ti rostlo brisko ? nebo se objevujou az to splaskne ? ja furt mazu jak vztekla a doufam, ze se tomu vyhnu, ja nenosim jiny nez dvoudilny plavky :confounded: a rada bych v tom pokracovala i pak :grinning:
20. kvě 2009 v 09:49  • Odpověz
a jeste mam jeden dotaz do plena :slight_smile: , zacali jsme resit pediatra, nevim, jak je to u vas, ale v moji porodnici vyzaduji mit uz pri nastupu do porodnice razitko, ze je malej nekde registrovanej - proste, ze uz je zapsanej u detskyho doktora - jak mam ale poznat, ze je ten doktor dobrej ????
20. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
juu, to jsem se ale rozepsala :slight_smile: , tak ted jdu zas na chvili pracovat, do obeda mi to uz utece a misto obeda jdu na pilates :slight_smile: , uz se tesim
20. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
autor
Zazit mě se strie začali dělat u Dády od toho 4-5 měsíce a jelo to pak jako po másle. Jedna vedle druhý a rudý a fialový až hrůza. Celý břicho až do stran mám takhle zničený. A taky jsem mazala, ale holt někdo k tomu má tendence.
Tentokrát na mazání prdim, protože dřív nepomohlo a zatim jsem ok a nový strie se neobjevili. Ale ještě není konec a tak se to může ještě pořádně rozjet.

Já jsem s pediatrem taky musela zariskovat u Dády a teď počítám, že si naší doktorku ponechám i pro další mímo. Hodně jsem se ptala po kamarádkách a známých a přihlídla jsem k tomu, že sídlí v místní nemocnici, takže všechny okolní vyšetření budou v jedný budově.
Máme to sice přes celý město, ale nakonec jsem se trefila a doktorka je dobrá
20. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
autor
A taky jsem jí musela hlásit už do porodopisu myslim. Ale já s tim tak narychlo nepočítala, že to po mě budou chtít a tak jsem jí tam nahlásila a ani jsem se jí nezeptala. Byla ale v poho a vůbec to neřešila. Byla usměvavá a protože měla dost práce, když jsem byla na novorozeneckym po porodu, tak nás nezastihla a další den přijela k nám domů. Úplně super spokojená jsem s ní :sweat_smile:
20. kvě 2009 v 10:13  • Odpověz
Já u prvního těhotenství mazala krémem proti striím od Dermacolu a neudělala se mi ani jedna. Jenže teď když jsem se namazala,tak jsem se z toho osypala,takže snesu jen obyč. niveu a indulonu. Zatím se mi žádná neudělala,ale co není může být,navíc to mazání docela flákám :frowning2: .

Doktorku jsem si volila až po porodu přímo v porodnici se mě ptali,kam bude malá chodit,měli tam takový seznam doktorů v Jeseníku,tak jsem si jednu z nich prostě vybrala a trefila jsem se suprově :slight_smile: , jsem s ní hrozně spokojená,takže ji chci i pro druhé dítě.
20. kvě 2009 v 10:47  • Odpověz
Holky kolik už máte navrch kilo? Já osm a to u prvního dítěte jsem nejvíc přibrala ke konci těhu, od sedmého do konce. Takže mě to teď teprve začne a to už mám docela dobrý základ :grinning: . Ale každý to má jinak,někdo přibírá hodně už od začátku a pak se mu to jakoby zvolní to tempo.
U Johi jsem celkem přibrala 13 kg,což mi docela vyhovovalo,ale po porodu jsem shodila jen 4 kg, byla jsem naštvaná,za to v šestinedělí šlo dolů 6 kg.
Moje švagrovka přibrala při obou těhotenstvích 25 kg a po porodu měla 15 dole a zbytek shodila v šestinedělí a teď je štíhlejší než před těhotenstvím.
To já se nikdy nedostala na váhu před těhu,jsem prcek,mívala jsem tak 57 kg,ale teď jsem začínala těhotenství na 65kg,takže to furt stoupá,tak doufám,že po porodu to dám dolů aspoň na 60kg.

Malou jsem kojila 21 měsíců a docela se mi dobře hublo,ale jak jsem přestala kojit,tak jsem zas nabrala :frowning2: .
20. kvě 2009 v 11:34  • Odpověz
Ahoj holky,
přidám se k tématu o striích. Moje mamka je má hodně a myslím, že to je fakt hodně geneticky daný. Já zatím nic, ale mažu jak ďas, každý ráno olejíčkem od Hippu, je to ten z kupónu DM a je fakt super, krásně se maže a moc nevoní, já nemám ráda moc navoněné věci:slight_smile: no a večer se mažu čistým kokosovým olejem, kdo neznáte, doporučuju. Používám ho už léta na obličej, je to pravý kokosový tuk, který když ho dáš do ruky, na tělo, tak se teprve promění v olej, zkapalní:slight_smile: A je vynikající. Tak doufám, že přinese pozitivní účinky i na břicho:grinning:

Jinak ho mají ve zdravé výživě, dá se na něm i vařit normálně, je pro kuchyň i kosmetiku:wink:
Ale ve zdravé výživě mi paní doporučila se mazat olivovým olejem s vymačkaným citronem, ještě jsem nezkoušela, ale říkala, že to fakt zpevňuje...
20. kvě 2009 v 11:38  • Odpověz
Barco, mně bylo na začátku strašně mizerně, takže jsme zhubla...teď to vesele doháním, ale díky tomu mám oproti váze před těhu zatím jen +3 kila. Ale doženu to jistě velmi rychle :grinning: při mém současném apetitu a lenoře :grinning:
20. kvě 2009 v 11:40  • Odpověz
jinak ještě kdo nemáte ty DM kupony, doporučuju, já jich teď hodně už utratila a fakt tam mají dobrý věci a když jsou ještě se slevou... :grinning: třeba jsem si tam koupila vysoký těhu kalhotky a jsou strašně pohodlný, s kuponem za 75,-kč :sunglasses:
20. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
katwind, já taky ráda nakupuju v DM,ale teď všechno kupuje manžel,takže až po porodu :slight_smile: . Ten kokosový olej mě dost zaujal. Máme tu taky zdravou výživu,tak tam zkusím poslat manžela a když ne,tak tam zajdu i po těhu,mám dost suchou kůži i tak.Moc díky za tip :slight_smile:

Strie jsou určitě dědičné,taky s tím souhlasím. Myslím,že častým mazáním se to dá možná trochu zmírnit,nebo i v lepší případě předejít,ale mám kamarádku z rodiny.cz, tak taky kecám s mamčama a ta má na břiše veeelikanské strie a je z toho docela nešťastná. A to říkala,že mazala jak šílená. No holt to my ženský máme těžký :frowning2: , chtěla bych vidět chlapy,jak by skuhrali kdyby byli těhotní a měli rodit a ještě všechno kolem toho :grinning: .
20. kvě 2009 ve 12:02  • Odpověz
autor
Ten kokos olej je fakt zajímací. Na kolik asi tak vyjde kat?
Já už jsem strie vzdala. I když se mi teď udělaj, tak už to horší nebude.
Jo a moje mamka má 4 děti a bříško má čistý jako mlíko, tak nevim, co je na tom za dědičnost. Že bych to zdědila po taťkovi? :grinning:

Začíná to pořádně venku pálit. Dám si kafe, natáhnu se a až se malej probere, tak razíme ven.
Pořádně se namažeme a nasadíme kšilta :wink:
20. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
tady je ten kokosák třeba, dělají ho ale různé firmy, já měla tenhle, ale teď ho neměli, tak mám nějaký ve skle, ale je stejný. Stojí asi 130,- :wink:
20. kvě 2009 ve 12:12  • Odpověz
Holky, já nejsem přihlášená nikam na kurz, když já nevím, kde budu rodit, tak nevím, kam jít nebo zda se na to mám vykašlat:grinning: porodím aj bez toho ne? :grinning:
20. kvě 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
Já na nějaký kurzy házim Boba Juinga.......
Stejně ti to cvičení u porodu nepomůže, bolí to i tak :grinning:
Můj tréning je běhání za klukem

To až půjdu k nám do města, tak se určo juknu na ten kokos olej, díky
20. kvě 2009 ve 12:17  • Odpověz
my jdem s manzilkem na kurz otec u porodu, 2/6, oni by mi ho jinak nepustili k porodu :slight_smile: , ale na nejaky jiny kurzy kaslu, chodim na to cviceni, ale to neni k porodu, to je proste pilates pro pupiky

holky, tam je vedro, co budeme delat v srpnu??? :unamused:

barco, ja pribrala zatim 4,5 kg, tos me teda vydesila, ze pribirat se zacina az od sedmeho mesice :slight_smile:, ten mi prave zacina, to se mam na co tesit
20. kvě 2009 ve 12:33  • Odpověz
http://www.kokosovyolej.cz/ jsem trubka, jsem vám sem nedala ten odkaz.-)

zazit, jdeš na takový ten kurz, co je jeden den a stojí kolem dvou stovek? ten tady nabízí taky obě nemocnice, o kterých uvažuju... si teda říkám, že se tam asi nic novýho nedozvím, nevím no, jsme nějaká skeptická:grinning:
20. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
katwind, my rodime v porodnici U Apolinare a tam proste musi jit nastavajici tatinek na 2 hodinovy kurz, protoze kdyz by na nej nesel, tak ho pak pry nepusti k porodu, je to takovy pekny privydelek pro nemocnici, myslim, stoji to 500 Kc, pak jeste 500 Kc za tatinka u porodu a nemocnice ma za kazdou rodicku tisicovku pod strechou :unamused:
20. kvě 2009 ve 13:00  • Odpověz
kokosovy olej vypada fakt dobre a vyhoda je, ze kdyz ti doma dojde v kuchyni olej, tak usmazis rizky na tom :slight_smile:))
20. kvě 2009 ve 13:03  • Odpověz
Barčo, já to vydržím nenechat si říct pohlaví, navíc jsme si to s manželem slíbili, že to nebude vědět ani jeden ...
jinak mě se strie zatím nedělaj, ale známá lékarnice mi říkala, že krémy proti striím bývají s hodně návykovými látkami uvnitř a že to pak není dobré pro kůži, natož v těhotenství pro mimčo ... bývají na bázi kofeinu apod. prý úplně stačí mastný krém a mazat denně alespoň 2x
já pediatra ješžtě nemám, ale na gyndě mi sestřička říkala že už si mám začít hledat, nevíte o někom dobrém v Liberci? jste tu vůbec některá z Liberce a okolí?
20. kvě 2009 v 15:57  • Odpověz
beeru, já jsem z Trutnovska, Podkrkonoší:slight_smile:
Fakt si mám už dětskou zamluvit jo? To jsou věci... jinak beru, taky jsem to slyšela o těch krémech přímo na strie, je to holt plné chemie, opravdu slouží stejně dobře ne-li lépe něco přírodnější jako je olivový olej, jojobový olej, mandlový olej, kokosák... :wink:
20. kvě 2009 v 16:06  • Odpověz
katwind tak to je super my máme v podkrkonoší chalupu Benešov u Semil jé tam je krásně už se těším až tam strávím několik týdnů před porodem (manža bude doma brousit a lakovat parkety, tak se tam na chvilku odstěhuju :sunglasses: )
Jinak k tomu přibírání, já už holky přibrala 8kg, teď už mi chutná úplně všechno, tak se bojím abych nezačala přibírat rychleji :confounded:
20. kvě 2009 v 16:55  • Odpověz
teda jste se rozepsaly a musela jsem dočítat. Ten kokosový je dobrý, má sestra ho taky měla, koupila mi ho v body shopu v anglii a je to body butter s kokosem, tím jsem se natírala na začátku, ale zpanikařila jsem při prvním flíčku a tak jsem ho měnila za ten z lékarny (elasti-q) a nenašla jsem tam žádnou nebezpečnou látku, zatím to je v pohodě strie nemám a ani snad nebudu mít, nemáme to geneticky podmíněný a snad váhově taky rychle nepřiberu.
Teď už mám tak 7 kg navíc, ale teď taky trochu víc mlsám, pořád mám na něco chuť, musím si na večer chystat třeba brokolici nebo květák jinak bych se pustila do brambůrku apod.

taky bych se asi už měla porozhlídnout po dětským dr.,jak tady už asi někdo psal není na rady jiných maminek, tak půjdu sondovat na pískoviště :grinning: , páč nemám kolem sebe žádnou známou maminku.
20. kvě 2009 v 17:17  • Odpověz
Téda holky vy jste šikuly,zatím tak málo přibráno :slight_smile: .

Sasanko,jsme na tom s těmi kily stejně. Já teď taky baštím spoustu věcí,mám hrozné chutě na kyselé,maso,občas i něco sladkého. Ale večer se snažím moc nepřejídat,protože mě pak strašně pálí žáha a nemůžu kvůli tomu usnout. Takže se normálně navečeřím a pak když je mi blbě jakoby z hladu,tak se napiju mléka a ono to hlad zažene i pálení žáhy a hned usnu.

Dnes nám vrátili známí koš na miminko,tak už mě zas chytají ty chystací mánie :slight_smile: ,ale ještě mám času dost.
20. kvě 2009 v 18:24  • Odpověz
Barco, dneska jsme si precetla nejaky clanek o vybave a normalne me popadla depka, ze nemam nic nachystane, zorganizovane:slight_smile: takze jsme hned psala muzi, ze ted o vikendu si udelame seznam, co mame a co potrebujeme:grinning: Byl nadsenej, ale prej jo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2009 v 18:26  • Odpověz
autor
Já přeji krásný podvečer holky :wink:
Byla jsem celý odpoledne venku, začínáme se pěkně opalovat :grinning:
20. kvě 2009 ve 20:19  • Odpověz
sasanko myslím, že sestra měla něco s příměsí kokosu, tohle je vyloženě čistý kokosový tuk, nic jiného to vůbec neobsahuje:slight_smile: Každopádně vyzkoušejte a když vám nesedne na pleť, není nic jednoduššího než ho přidat do nějakýho jídla, usmažit na něm vajíčka, zeleninku a je to:grinning: Já z něj teda nevařím, ale na vánoce jsem z něj dělala čokoládu, byla výtečná:slight_smile:
20. kvě 2009 ve 20:27  • Odpověz
katwind máš pravdu, ty to máš asi čistý olej, to moje je takovyý krém s příměsí a ten kokos jej dělá víc mastnější.
20. kvě 2009 ve 20:32  • Odpověz
Holky, jsme zvedava, jak budeme rodit, myslim ti, kdo driv, kdo pozdeji...pak musime nejak vykoumat jak udelat, abychom se to dozvedeli, idelane si dat cisla apisnout sms:slight_smile: ja predbiham, vim, dneska mam miminkovskou naladu:slight_smile:))
20. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.