• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Katwind,to je moc smutné,je mi to líto :frowning2: . Ale říkám si,že třeba ten rmňousek bude bojovník a přežije. Četla jsem,že od 24 tt se děti už zachraňují,sice tam jsou velká rizika postižení zraku nebo mozku,ale je tam i šance,že bude úplně zdravé. Moje sestřenice se narodila před 30ti lety jako 500g miminko v šestém měsíci a přežila bez následků,je naprosto zdravá a má už dvě krásné děti.
Budeme tomu mrňouskovi přát aby byl silný a zvládl to,třeba se to podaří.

Je mi vždycky do pláče z takových situací,ale právě proto,že mi to ´horzilo také a stále hrozí,že mimi půjde ven dřív,tak se snažím na to nemyslet a myslet na samé krásné věci a těšit se ze všeho.
Je samozřejmě hrozné,když se to navíc stane známému,nebo příbuznému.

Život si nevybírá,je krutý a mě nejvíc štve,že je krutý i k těm nevinným tvorečkům,kteří ještě nestihli ani vykouknout ven.
Holky možná se mi budete smát,ale já se za to nestydím,každý večer se modlím za zdraví svých dětí a rodiny a hrozně mi to psychicky pomáhá.
24. kvě 2009 ve 14:58  • Odpověz
Barco, když oni tam jdou jakoby dobrovolně... miminko má zdravé srdce, mozek...ale prý s emu vůbec nevyvinulo pohlavní ústrojí :pensive: Má jen močový měchýř a z toho trubičku rovnou ven z těla, nemá vůbec pohlavní orgány, ani ženské ani mužské :cry: Já o tom moc nevím, tohle mi jen řekla, že se dvakrát něco nezdálo dr na utz, ta ji poslal na speciální utz do Hradce a tam jí tohle řekl nějaký docent. Prý kdyby se narodilo (asi to byl jakoby kluk), tak by měl celý život bolesti, byl by neplodný atd. Takže asi by mu nějakou operací uděllai jako vývod moči z těla, ale... :fearful: no, je to hrozný, já ani nedomejšlím... je mi jí moc líto, ale přesto přemýšlím sobecky, že snad já mám všechno v pořádku :pensive:
24. kvě 2009 v 15:12  • Odpověz
holky teda, ja se tesim jak se kouknu na konika, co je noveho a takove tragicke zpravy :frowning2: , to je strasny, ve 24 tt, to je fakt strasny, vubec si to nedovedu predstavit, my jsme si to s manzou nechteli predstavovat ani v tom prvnim trimestru - ze by se proste mimisek neuchytil a odesel, natoz ted, kdy uz ho bereme jako uplnou soucast rodiny, cejtim ho kazdej den jak se mele v brisku a vim, ze uz je to regulerni miminko se vsim vsudy :frowning2: , je mi ty holky strasne lito, nevim vubec jak bych se s tim vyporadala :frowning2:

a ted vam jeste musim napsat, co jsem vam sem puvodne napsat sla - je to sice trochu prizemni, kdyz si vezmu, co se tu probira - ale jak psal bobisek nesmime na takovyhle veci vubec myslet, uz kvuli nasim mimiskum, takze holky v Makru maji super akci na plinky, koupili jsme Pampers Sleep and Play 3 - 6 kg a vychazi to na 170 Kc za 70 plen a staci koupit 2 baleni, takze pokud jeste nemate zasobky, tak muzete zacit, my zacali s prvnima dvema balikama, az bude dalsi akce, tak zas prikoupime
24. kvě 2009 v 15:27  • Odpověz
zazit, já vím, pojdme probirat mnohem radeji prizemni veci...
Za tip děkuji, já teda pojedu v látce, ale do porodky a na začátek než se to naučím, nějaký balík koupím, takže dobrý tip :dizzy_face:
24. kvě 2009 v 15:34  • Odpověz
Jinak ještě dodám, že ta sousedka to nese až prapodivně dobře, normálně je venku, normálně o tom mluví, jak jde v pondělí na vyvolání porodu, dokonce mi i řekla, že i dostane porodné...no prostě mě jímá hrůza, ona vypadá strašně racionálně až tvrdě...možná to je racionální postoj mozku, aby se nezbláznila, kdoví...
24. kvě 2009 v 15:36  • Odpověz
Ale pryč od toho, já vám to jen potřebovala říct, abych na to nebyla sama :zipper_mouth: furt na ní myslím...

Když jsme u těch tipů, já bych chtěl šátek, ale vůbec nevím, jaký, neuvažujete o něm některá? :sunglasses:
24. kvě 2009 v 15:37  • Odpověz
ja o satcich vubec nevim nic :frowning2: , ja jsem se nakonec rozhodla pro klokanku Baby Bjorn, kterou vsichni chvali, ja jsem nesika, ja nez bych si mimiska uvazala to by trvalo a pak bych se bala jestli jsem ho nenchala moc volne nebo naopak moc utazenej, no proste jsem na to pako :wink:
24. kvě 2009 v 15:39  • Odpověz
tak poslední dva dny mě šíleně pálí večer žáha, tak se přidávám do dalšího klubu, myslela jsem si, že se mi to vyhýbá...

dnes jsem začala panikařit, mám vytištěný seznam všeho, co potřebuju a zjišťuju, že toho spoustu nemám a navíc můj chlap je ke mě jako noc a den, já potřebuju mít vše zorganizované a vyřízené dopředu a on zase má na všechno čas, takže hlásím zatím nevymalován pokojíček, kočárek sice vybrán ale neobjednán (to musíme až do Zlína), přebalovák taky vybrán a zase až někde v pr..(čicích).daleko atd. ach jo

šátky a nosiče mám taky na seznamu, ale všude radí, že si je máme vybírat až po narození dítěte, že každému sedí něco jinýho, že je to třeba vyzkoušet a že každé dítě taky reaguje jinak....navíc aspoň jednu věc nemusím shánět předem :sweat_smile:
24. kvě 2009 v 18:59  • Odpověz
autor
Katwind a jak to chodí po tom porodu uměle vyvolaném, když je miminko živý. To mu píchnou nějakou smrtící injekci? Bože to je hrozná představa. To je fakt hrozný. Žít a nejadnou ne :frowning2:
24. kvě 2009 v 19:40  • Odpověz
bobisku, mně to taky přijde staršný a ani nedomejšlím, jak se to dělá... ale můj názor je, že ho porodí a lékaři ho prostě nezachrání, jinými slovy ho nedají na přístroje, do inkubátoru... a on zemře sám... Ale to je má domněnka, nevím, jak se to dělá :pensive:
24. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz
ahoj holky, prosim vas, od noveho tydne uz jen vesela temata, jo ? jinak se sem budu bat vlezt!

to mame venku ale krasne :grinning:
25. kvě 2009 v 06:00  • Odpověz
zazit, hlásím, že tady je taky krásně! Ve středu mi přijede architekt dělat trávník, juch! :dizzy_face:
25. kvě 2009 v 07:07  • Odpověz
A teď tady snídám domácí sladké loupáčky od babičky a k tomu kakavíčko z sójovýho mlíka, závidíte? :dizzy_face: :grinning:
25. kvě 2009 v 07:07  • Odpověz
zavidime, ale jen trochu :slight_smile: , ja si cestou do prace koupila cerstvy jahudky a bilej bio jogurt a taky se oblizuju az za usima :slight_smile: , se ti nasi mimiskove ale maji po ranu :grinning:
25. kvě 2009 v 07:46  • Odpověz
autor
Ja měla klasický rohlík se sýrkem a rozpustný kafíko s malačkem :grinning: , ale taky čvachtačka. tomu mýmu zlatíku jsem mázla rohlík nutelou a pohled na něj je úžasnej. V jedný ruce rohlík a v druhý pindíka. Je nahatej po ránu a začal objevovat svoje tělíčko, co to jako všechno umí. :grinning: :grinning: :grinning:

Jsem naštvaná na manžela. Už 2 týdny mi slibuje, že dojde se psem na veterinu ho oočkovat a furt to odsouvá. Tak vezmu Dádu a uděláme si po ránu velkou zdravotní a skočíme tam s nim sami.
Poprosim doktora, aby mu to pichnul na podlaze, protože ho neuzvednu, tak snad nebude velkej problém.
25. kvě 2009 v 07:54  • Odpověz
v jedny i druhy ruce rohlik :slight_smile:, jeste, ze ses nespletla a nenamazala mu nutelou pindika :slight_smile: , to by se mu spatne jedlo :slight_smile: , ja se uz tak tesim az budeme mit toho naseho prdolu taky venku :slight_smile:
25. kvě 2009 v 08:23  • Odpověz
Ahoj těhulky,
tak jsme byli s manželem v pátek v Gennetu na 4D ultrazvuku, je to moc hezké, hlavně pro chlapa hodinku se dívat na miminko ... každopádně ten náš červík se rozhodl, že když překvápko tak se vším všudy a za hodinu se sestře nepodařilo ho/ji vyfotit ... celý ultrazvuk začalo tím, že mělo obě ručičky na obličeji "že mě nevidíš ..." pak se narvalo pod má žebra a napláclo se na děložní stěnu a hodinu se neodlepilo, udělalo to stejný efekt jako když se naplácnete na sklo. :confounded: naše mimčo je holt srandista po tátovi :wink:
25. kvě 2009 v 09:57  • Odpověz
no tak to je dobry :slight_smile: , to je teda vypeceny mimi, ale nas minule delal uplne to samy, skoro jsme ho nevideli - ve finale se schoval za placentu a uz nebyl videt vubec, pani doktorka porad mela snahu nam ukazat oblicejicek, ale Tomasek si ho opravdu peclive schovaval, holt se nerad kameruje a foti :slight_smile: , to ma po mne :slight_smile:
25. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz
autor
Tak hlásim zdárný návrat z veteriny.
Doktor byl v pohodě a klidně toho našeho cvalíka zvedl. Pěkně jsem ho poprosila a dokonce se i při odchodu usmál. Takže ok.

Kluci jsou zničený, tak doufám, že po obědě oba zalehnou a já budu mít klííííd. Jsme domluvený s tatínkem, že mu půjdeme naproti k busu a půjdeme spolu pak na písek. Bude pěkně pařit, tak se musim řádně vybavit, abych to vedro přežila.

Teď jdu vyprat hromady, ale fakt hromady hadrů, na který jsem nějak poslední dobou prděla, takže počítám, že tam mám takovejch 5 praček a do toho mi tu v koši straší už asi 5 vypraných a řvou....VYŽEHLI NÁS, NÁDHERO :grinning:

To musí být strašná prča, když vidíš na 3 bo 4D UTZ miminko, jak se schovává a nebo řádí. Ten náš fotbalista by určo doktorovi vykopl čočku :grinning:

Jinak tu mám vytažený oblečeníčko pro miminko a musím to přebrat a vytřídit podle upotřebení. Pak mi ještě hrábne, protože zjistim, že skoro nic nemám :sweat_smile:

Jo a volala jsem dneska na Generali, protože mi přišel dopis od pojistky, která nám jede od novýho roka. A já tam každý měsíc posílala tisícovku a představte si, že ta smlouva vůbec nenabyla platnosti, protože ta paní,co nám to sjednávala, zapomněla něco zaškrtnout. Takže se mi ozvali (celkem brzo), že mi posílají peníze zpátky.
No prča. Nebudu už nic nechávat pojišťovat, prdim na to.
Jsem z toho akorát dost rozladěná
25. kvě 2009 v 11:08  • Odpověz
autor
A dneska končím 26 tt. Tenhle týden se mi nějak táhnul. Už se těším, až mi zítra naskočí 27 :slight_smile:
25. kvě 2009 v 11:10  • Odpověz
kat, tak to je strašně smutný,je mi to hrozně líto a už jsem ráda,že jsme toto téma opustily. My jsme přece zdravé a naše miminka taky,tak si ty pocity štěstí nebudem kazit a bude se těšit až budou naši mimíšci s námi.

Holky já se nejvíc těším až přelezu 30tt. Od toho 20tt se mi to tahne nejdyl.
25. kvě 2009 v 11:26  • Odpověz
holky bolí vás taky stydká kost, mě někdy tak hrozně že nemůžu skoro chodit... nevíte co by mohlo pomoct?
25. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz
taky se těším až přelezu 30tt, přeci jen, je to už takové bezpečnější nebo jak to říct. Holky, buďme klidné, protože ta sousedka je aspoň důkaz toho, že se to pozná a tudíž my máme vše v pořádku. Dokonce chodí ke stejnému dr jako já...
beerusko, mně ne, ale kamarádka na to strašně trpěla, říkala, že když jde, že jí ta bolest vystřeluje úplně do pipky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Tak to já nemám, zatím:slight_smile: Mně úplně postačí pálení žáhy a čůrání 3x za noc:grinning: Ale ptala se doktora a řekl jí, že nic, že to musí vydržet, že to je občas normální no :sweat_smile:

Jinak já se taky moc těším na mimínka:slight_smile: už mám objednaný přebalovák, vyrábí s emi na míru a kamarád mi doveze z ikea skříň, já nemám vozejk, takže ji neuvezu:slight_smile: Jů, už se těším, jak to tam budu dávat a třídit a psát, co nemám:grinning:

Ještě plánuju nějaký útok na lékárnu, kde koupím, co je potřeba, asi teploměr, nějaký dětský panadol nebo něco takového a aby tady doma byla náplast, obvaz, prostě klasika. Ani nevím, co tu mám totiž:grinning:
25. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
Holky, já se dobrovolně hlásím, že udělám tabulčičku s našimi kontakty, kterou bych vám všem poslala na maily, co vy na to? Pokud souhlasíte, tak mi do IP pište telefon a mail :wink: Pak bychom se jen domluvily, jak udělat řetězec sms:grinning:
25. kvě 2009 v 11:50  • Odpověz
autor
To je fajn, pak si budeme písat, kdy kdo a jak rychle rodil :grinning:

Jinak já ten tlak na pipinku mám taky a dost šílenej, že si kolikrát musim lehnout, protože to vypadá jako by malej tlačil tak, že by rači hned vyskočil :grinning:
U Dády jsem to neměla, ale moje kámoška to měla a nejsem si jistá, jestli nebrala magnesium. Jenomže já ho moc nechci, nýbrž zadržuje porodní cesty a když se nevysadí včas, tak se těžko horko rodí
25. kvě 2009 ve 12:26  • Odpověz
ja mam tlak na tu kost jen kdyz dlouho sedim na zadku na necem tvrdym, takze se tomu snazim vyhejbat
25. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
holky, ja jdu dneska na rozlucku se svobodou kamaradky a moc nevim, co tam jako budu delat :slight_smile: , je to v baru s kubanskou kapelou, stripterem, zahulino, vsichni budou pit koktejly, teda netusim, co tam s tim bubnem jako budu delat, asi spolecensky posedim a pojedu dom :grinning:
25. kvě 2009 ve 12:37  • Odpověz
autor
jéje, já bych si dala taky nějakej koktejl. Ovocnej s brčkem...........jsem se zasnila
Určo si to užiješ Zazit a když bude nuda, tak se nenápadně vytratíš :grinning:
25. kvě 2009 ve 12:44  • Odpověz
no manza se mi rano galantne nabidl, ze pro me prijede, je to docela daleko od nas, ale on ma od deviti fotbal a prijel by az tak na pul jedenactou, to tam usnu na stole :slight_smile:
25. kvě 2009 ve 12:47  • Odpověz
autor
Zazit, tak osedlej kolo :grinning: :grinning:

A tobě se tam nechce? Tak se nějak vymluv :sweat_smile:
25. kvě 2009 ve 12:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.