• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
No holky, já si "přeju" přibrat už jen 5 kilo, víc už bych teda nezvládla, je to těžké tak celkově, tahat tolik kilo sebou, navíc bydlíme ve 3.patře bez výtahu a vylézt to nahoru už začíná být problém, natož když nesu jednu tašku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale s tím, jak mi každý týden naskakuje kilo--no nevím, to by vycházelo na ještě +12 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Barčo, jsi dobrá, že furt ležíš, já mám taky skoliozu, a jak jsem měla chřipu, vydržela jsem v posteli 2 dny, a to už jsem se kroutila jak housenka, a to jsme kvůli mým zádům kupovali loni v létě novou matračku.
30. kvě 2009 v 10:00  • Odpověz
autor
Holky já se teď tak rozežrala, že to není snad ani pravda.
Například jsem ráno neměla vůbec hlad a tak jsem si dala jenom kafe. Pak jsem skočila se psem a do krámku a když jsem viděla ty čerstvý rohlíky, tak jsem jich doma pak s máslem zbouchala 5. Padalo to do mě jako němci do krytu. Za jíných okolností bych odpadla už u 2. a já se necítila ani nějak nacpaná :sweat_smile:
A to se do mě vešel 3/4 litru vody k těm rohlajzům :grinning:

Jinak já se s váhou tak nějak držela, ale pak během 1 dne kilo a další den 0,5 kilča :grinning:
Buď je mimčo mega skokan ve váze........... to asi neprojde
nebo mi vyrostly prsa............................... -//-
takže to jsou moje nenažraný špeky :grinning:

Doteď jsem měla 5 kilo horejškem, ale s tímto tempem to vidím na dalších 10 :grinning:
30. kvě 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
jo a k těm hračkám...
.... já jsem koupila takovej hadřík ve tvaru trojuhelniku a na každým tohu je přidělaný kousátko (je to tam napevno k látce), je to moc hezký. Od 0 měsíců a je to paráda při kousání, když lezou zoubky.
..... pak mám od sousedky ošéfovanej kolotoč nad postýlku
..... pár hrkaček po Davídkovi a určo koupim takovej ten klasickej špendlík zavízací pro miminka. Podle mojí zkušenosti a pak i jiných kamarádek je to hračka borec super nejlepší a vychází asi na 30 korun.
:slight_smile:
30. kvě 2009 v 10:30  • Odpověz
No já když vzpomínám co jsme měli pro Johanku,tak jen klasické chrastítka a kolotoč nad postýlku a nic víc.
Ale teď jsem sehnala od kamarádky krásnou hrací deku s hrazdičkou,je nádherná,po jednom dítěti a mohla jsem si ji dopředu prohlédnout, v originál obalu,pratelná a prodala mi ji za 200,-. Takže jsem moc ráda,je fakt krásná. Koukala jsem na net a nová stojí 1299,- přesně tahle. A to je nepoškozená,že bych nepoznala,že je použitá.
30. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
Bobi, já jsem s tou snídaní podobně, ráno jsem chtěla trošku poležet, ale vzbudila mně jedna pipina, co mi posílala na mobil objednávku a přitom v sobotu nefungujeme, zavíráme v pátek v pět a pak až v pondělí, tím mně nasr... a definitivně probudila.
Takže jsem si dala lehkou snídani, jeden rohlík se šunkou a jeden rohlík s madelandem, jenomže pak mně začla honit mlsná a hryzla jsem do mily, pak do margotky, pak jsem sež.. další rohlík, a pak jsem dostala chuť na krupici, akorát jsem jí udělala nějak víc, takže jsem napráskaná až až, a to chci na oběd dělat hermelín a hranolky, ale až na 15h, až přijde drahý z práce.

Barčo, tak ta deka je super kup. Já asi počkám, a když tak řeknem babičce a dědovi. Tchýni ne, ta by zas vymyslela nějakou brutalitu, a tolik řepy doma nemám :grinning: :grinning:
30. kvě 2009 v 11:44  • Odpověz
autor
kaa :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
já pokračovala s papáním a dohamkala jsem jídlo po malym a pak si ještě dala 2 knedle s omáčkou a nakonec jsem si sedla s celým kastrolem fazolový polívky k televizy a sežrala to :grinning:
....... a největší hrča je v tom, že mi pak volala švagrová, abych s nima odpoledne šla do bazénu
....... zahraju si na nafukovací matraci a budu se věčně schovávat do bublinek :grinning:
30. kvě 2009 ve 12:13  • Odpověz
autor
kurňa, musim si vyzkoušet plavky...........nevim jestli mi ještě jsou
30. kvě 2009 ve 12:13  • Odpověz
Bobi-matrace :grinning: , co jsi dojídala po malým za jídlo? Vtipnou kaši :wink: ??
Každopádně si to užijte v bazénku, spodek plavek ti bude a na vrch se chlapi aspoň podívají :wink:
30. kvě 2009 ve 12:33  • Odpověz
Ježiš, já mám dneska zase takovou lenoru, chtěla jsem upect drahému buchtu, asi hodím něco na plech, ale nevím co :wink: . Jsem měla včera v escu koupit nějakou polohotovku :unamused: :angry:
Jo holky, v Tescu jsou huggies premium za 299,-
30. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
Ahoj holky,
zdravím při deštivém víkendu:slight_smile:
K váze se vyjádřím v úterý, kdy jdu na kontrolu, ale tuším, tuším, že u těch +6ti nezůstane, podobně jako vy mám neskutečně žravou, hlavně na sladký... No, taky mám cíl nepřibrat víc než 15, ale holt se to asi úplně neovlivní...

Tak mně taky není úplně dobře, připadám si už dost nemotorná, velká, funím do kopce, doschodů, pálí mě žáha, bolí záda... ale proti prvnímu trimestru, kdy jsem si připadala jak v kómatu, je to ted stále procházka růžovou zahradou:grinning:

Ale já říkám upřímně, že já nepatřím k těm, co si prostě těhotenství nějak extra užívají, já mám furt z něčeho strach a furt přemýšlím, co a jak, jestli to takhe je správně atd... No, jsme psychouš trošku, takže já se fakt těším na to, až budu 35tt a výš a budu vědět, že můžu porodit bez strachu, že to je brzy:grinning:
Apropo, kamarádka loni rodila v 28tt a je vše v pořádku, synek vše zdárně dohnal :wink:
30. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz
Ahoj Katwind, no já se přiznám, že taky nevím, co si mám na těhotenství užívat, maximálně se těším na večer, kdy si lehnu a malý se vrtí a kope a já chytám ty bouličky, pak se přítel připojí, hodí ťapu na břicho, malý kopne a pak je klid a jde se spát :unamused:
Jinak přes den nemám čas soustředit se na bříško, že jsem těhotná si vzpomenu, jen když se mi chce ZASE čurat, poskočí mi břicho nebo mně bolí nohy a já zjistím, že jsou zas jak balony :unamused: . Nechci vypadat jako fňukna, ale je to tak.
Poslední dva víkendy zjišťuju, že je mi nejlíp doma, přes týden jen chodím do práce a spím, o víkendu se probírám a věnuju se domácnosti a příteli a tak jsem spokojená, takže na tu mateřskou se těším. A čím dál víc se těším na to růžové miminko, až ho budu muckat a mazlit se a ono bude plakat, kakat, prdět :grinning: :grinning:
30. kvě 2009 ve 12:59  • Odpověz
Jinak Kat, já nevím, jestli to nechodí náhodou z webu rodina, ale prý po 28.tt miminka narozená mají velkou šanci zvládnout vše bez následků, takže předčasného porodu se zas až tak nebojím, samozřejmě je mi jasné, že čím déle prcek vydrží, tím lépe, tím teď ale zas nemyslím extrém třeba 43tt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Akorát by mně štvalo, že nemám vypráno, vyžehleno a vše ťip ťop nachystáno pro mimi.
30. kvě 2009 ve 13:01  • Odpověz
Kaa, díky moc za tvou reakci, já si někdy připadám jak blbec, kolem mě se ženský tetelí blahem, jak je krásné být těhotná...a já to tak prostě nemám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem samozřejmě strašně ráda, že se to povedlo, že čekám mimčo, ale jak píšeš, taky vnímám spíš to, že funím, furt čůrám, potím se jak prasátko:grinning: Takže zkrátka, jsem šťastná, že je vše v pořádku a těším se, až budu mít bobka u sebe :dizzy_face:
Manžel mi jde dnes postavit skříň z Ikea, příští týden nakoupím to vnitřní vybavení (police, koše, výsuvy) a už si to tam pomalu budu chystat :dizzy_face: Jsem zvědavá, čeho zjistím, že mám málo nebo nic a čeho naopak dvojnásobek:grinning:

Jo a s těma hračkama, já kpíruju trochu zkušenější kamarádky a ty mi říkají, že jejich děti si skoro s ničím nehrály, respektive je jedno, zda drží hračku nebo třeba plínu:grinning: Já mám od bráchy deku s hrazdičkou, ale jejich člobrdík v ní vůbec nechtěl ležet, takže uvidíme. Pak od nich budu mít i lehátko. Jinak hračky zatím nenakupuju, mám asi dvě látkové hračky, žirafu a něco z ikea, oboje jsem dostala a to zatím stačí, pak se uvidí. :sunglasses:
30. kvě 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
Holky já se musím smát (trochu škodolibě), určo si na mě vzpomenete až budete nevyspalí a protivný a řeknete si....."aspoň jeden den abych byla zase těhotná.." :grinning: :grinning:

Pádim na autobus s prckem a jedeme si užívat bazén. Pak dám info jak jsme se měli. Čusík :wink:
30. kvě 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jé holky,teda vy jste se rozjely :grinning:

kaa, s tou řepou jsi mě rozesmála :grinning: :grinning: :grinning:

holky s tím předčasným narozením jsem četla na jedné stránce o miminkách narozených předčasně a bylo tam odstupňované 24. - 28. tt,že mají až 50% riziko vážného postižení, 28.tt - 32.tt nějakých 30%, 32-34 už jen 5 a 34 a více skoro žádné. Pročítala jsem to v době,kdy jsem měla strach,že ze dne na den porodím,byla jsem myslím v 25.tt a chtěla jsem vědět,co mě čeká.
Takže bude nejlepší,když všechny pěkně překonáme v klidu ten 34.tt a pak už to bude lážo plážo :grinning: .
30. kvě 2009 v 15:39  • Odpověz
Tak jsem právě objednala šátek a pár dfalších věcí jako punčocháčky, plínečku, babylegs... dost peněz :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale strašně se na to těším, snad to dojde co nejdříve :dizzy_face:
30. kvě 2009 v 15:55  • Odpověz
ahoooj, vy teda jedete :wink: pri sobote - to bude asi tim, ze je venku hnusne :frowning2:
Co to jsou baby legs?? Nejaky puncochacky???
Vcera jsme byli vecer na navsteve u kamaradky, co ma mesicni holcicku - je to neuveritelna nadhera, chtela jsem si ji hned odvezt domu! Uz se na prcka strasne tesim, manzel byl celej na mekko kdyz ji choval :wink:
jinak k tem chutim - zrovna dneska jsem zas dostala prednasku, jak mam vic jist, me vubec chute nehoni, jsem asi nejak divne tehotna :slight_smile:
30. kvě 2009 v 17:40  • Odpověz
ahojky, tak sem si početla a hodně se nasmála, já prosím airbagy žádné nemám a určo toho lituju, protože to teď musí být parádička :slight_smile:, žravou mám taky, dnes jsem snědla oběd a už se rozhlížela po druhým, ale držím se při mé výšce bych další kila nezvládla a ostatní by mě asi nejdřív slyšeli funět a teprve potom by mě viděli (otesánek hadra)

dnes jsem spokojená, objednali jsme kočárek a za měsíc ho máme, taky mám už peřiny a peřinku do kočárku, tak jsem zase na chvilku klidná, že ty položky z neodškrtanýho seznamu mizí.

jo taky jsem si vzpomněla, jak nedávno dělali túru na Sněžku pro těhotné a návštěvníky a měli tam 9 zastávek a při každé zastávce dávali tatínkům a ostatním nějaké závaží na břicho (neviděli jste to??)hrozně se mně to líbilo, protože už taky nevyběhnu do třetího patra zlehka, dokonce už mi dělají problémy tkaničky a manža se mi pořád směje,tak jsem se chtěla inspirovat a taky mu něco takovýho nachystat na to břicho, ať si to zkusí, takový malý experiment :wink: doufám,že se mi ho podaří přemluvit.
30. kvě 2009 v 18:54  • Odpověz
zazit, jsou to takové návleky na nožky jakoby, je to výborné, když používáš látkové plenky:wink: nebo do šátku. Vypadá to takto:
http://www.mamaja.cz/navleky-na-nozky/babylegs
30. kvě 2009 v 19:09  • Odpověz
autor
To musel být prima pořad

Holky já jsem total zničená z tý vody. Malej je furt plnej elánu a já tady sedim jako pecka a nejraději bych to zalomila. Díkybohu ho dneska nekoupu (myslim, že je odmočenej habakuk).........ale počítám, že až ho půjdu uspat, tak total uspim i sebe :grinning:

Byli jsme jenom na hodinu a půl a myslim, že víc bych nezvládla. Bylo to ale moc fajn. Dáda byl vyřepenej a kdyby tam byl trochu dýl, tak hází šipky a na mě prdí. :grinning:
30. kvě 2009 v 19:10  • Odpověz
Holky já mám problém si ostříhat nehty na noze :grinning: :grinning: :grinning: , včera mi je stříhal manžel.
30. kvě 2009 v 19:41  • Odpověz
barco, taky mi to jde mizerně:slight_smile:) a co teprve si je nalakovat :grinning:
Nojo, začíná to být fuška všechno, k plotně se nemůžu opřít jak jsem byla zvyklá, prostě takové běžné věci:grinning: Ale je to sranda někdy, jsem ráda, že to zažívám:slight_smile: Ale na srpen se těším víc! :sunglasses:
30. kvě 2009 ve 20:35  • Odpověz
tak to ja taky! Uz aby byl srpen!!!! strasne se tesim! holky, ja uz mam skoro vsechno nakoupeno, uz mi chybi jen par kravinek - vanicka, jeste jedna zavinovacka a par dalsich malickosti, uz to chci mit z krku! Kocarek i postylku nam sice dodaji az kdovi kdy, ale uz je to aspon objednany
30. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz
no mě ještě dělá problém vyjít z vany a to já se strašně ráda do ní naložím a lehnu

jo ještě mě od včera vrtá hlavou jedna věc. četla jsem, že nedávno porodila v Opavě nějaká ženská na záchodě v nemocnici, nevěděla, že je těhotná a měla bolesti a šla do nemocnice. Já vlastně nechápu, jak někdo nemůže zjistit, že je těhotný, vždyť tady všechny máme takové nepřehlédnutelné příznaky, od kopání mimča až po nabírání na váze a nemotornosti...tohle mi neleze z hlavy
30. kvě 2009 ve 21:49  • Odpověz
sasanko, to jsem taky cetla :slight_smile: a prislo mi to uplne neuveritelny, jak by nekdo mohl nepoznat, ze je tehotnej, to si bud delala z doktoru srandu nebo je to uplny IQ houpaci kun
31. kvě 2009 v 05:53  • Odpověz
autor
Fakt jo? To je bomba..........taky nechápu

Ale matně si vzpomínám, že když kdysi dávno vysílali na Nově Áčko, tak bylo nějaký podivný téma a byla tam asi 35 letá mamka od 2 dětí a řekli jí, že má rakovinu v břiše (nevim čeho).
Takže to rostoucí břicho a různý nakopávání brala k tomu, že jí roste břuch. No a když šla na jednu z kontrolu kvůli bolestem, tak se doktor zhrozil a hned jí poslal na porodní sál. Když se to vysílalo (může to být 10 let nazpátek), tak tý holčičce (běhala po studiu a maminka byla super zdravá) mohlo být tak 4 roky

A moje ségra byla o víkendu na pohotovosti protože měla teploty a zvracela. Doktor arab jí vyšetřil a asi jí rozumněl jenom to, že zvrací a hned jí prdnul 2 injekce a šup domu.
2. den šla ke svojí obvodní, protože jí bylo furt šoufl. To že mu říkala, že byla na sluníčku, málo pila asi přeslechl. Do zprávy jí napsal, že ...... obed maso, kedlik, zeli a stara o deda .... (ségra pečuje o bezmocnýho tchána - pro vysvětlení)..... nic jínýho jí tam nenapsal, ani to, že dělal různý vyšetření a tlak atd...
Doktorka ségru dostala, protože bylo na pohled zřejmý, že má úpal nebo úžeh a prý ty 2 injekce byli na žlučník :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2009 v 07:19  • Odpověz
autor
ta mamka z Áčka..........špatně jsem to napsala....to roustoucí břčicho a různý nakopávání brala k tomu, že jí roste nádor ..........
31. kvě 2009 v 07:20  • Odpověz
Tak to je drsný holky,to taky nechápu. I když jsem zažila ženskou co nevěděla,že je těhotná skoro do konce 6. měsíce,ale ono to na ní fakt nebylo vůbec vidět. Ale to byla taková socka,co chodila denně do hospody, kouřila,chlastala. Takže když byla furt ožralá,tak asi ani nevnímala nějaké změny. A vím to proto,že naši mají hospodu a ona tam je pečená vařená a nejhorší je,že pak když zjistila,že je těhotná,tak stejně pila a kouřila dál a narodilo se jí krásné zdravé miminko a ona se o něj skoro nestará,nechává o v pročůraných plenách ve špinavém oblečení, no hrůza,tyhle věci mě tak štvou.
31. kvě 2009 v 08:06  • Odpověz
no to jsou teda story :slight_smile: , ale jedna moje bejvala kolegyne zjistila, ze je tehu az v patem mesici - ona normalne mela takovy slaby mesicky a bylo to kolem vanoc, takze to, ze ji trochu narostlo brisko pricitala snedenymu cukrovi :grinning: a my meli v bejvaly praci takovej fofr a stres, ze clovek fakt nektery veci moc nevnimal :slight_smile:, takze pak sla na beznou kontrolu na gyndu a tam ji doktorka rekla, ze je v patym mesici :grinning:, to bylo prekvapeni :grinning:
31. kvě 2009 v 09:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.