• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
holky, ja mam zas prakticky dotaz :grinning: , my budeme mit ze zacatku postylku i prebalovak v loznici, tak zas spekuluju, kde budu mit mimiska jako pres den - chapu, ze pak treba od tech mesicu ho budu mit na te hraci dece, lehatku, stolicce Bloom, ale co do tech trech mesicu - budete mit krome postylky na spinkani jeste jednu v obyvaku ? nebo kosik ? nebo co ????
1. čer 2009 v 17:33  • Odpověz
zazit, ano, já mám do obýváku kolíbku, je od dědečka manžela, taková ta stará krásná vyřezávaná práce :dizzy_face: můj tatík mi ji jen vybrousil, nalakoval... (máme dům - nahoře v ložnici bude postýlka, nahoře v koupelně bude přebalovák, dole v obýváku bude kolíbka). Jinak nepředpokládám ani to, že budu běhat nahoru přebalovat, dole si hodím nějakou deku, na to přebalovací podložku z ikea a budu přebalovat přes den dole, když bude jen počůranej... když bude pokajděnej, půjdu nahoru ho omýt... teda to jsou jen mé představy :sweat_smile:
1. čer 2009 v 17:54  • Odpověz
zazit,my máme půjčený košík na kolečkách a stejně budu mít i postýlku v ložnici a cestovní,kterou budu používat v obýváku a k babičkám. Ten košík je stejně jen tak do 4 -5 měsíců. Navíc my máme ložnici v patře,v podkroví,takže by byla blbost nemít ještě jednu v obýváku. No a po Johance máme 3 dřevěné postýlky,ale z nich využijem jen jednu,tu nejzachovalejší :grinning:. My totiž měli jednu po mě :grinning:,jednu po manželovi a jednu jsme dostali. Takže využijem tu,ta je na kolečkách a je taková menší,takže ta bude nahoře v ložnici.
A tu cestoví koupit chceme,protože k našim jezdím třeba na týden a to se hodí mít ji.
1. čer 2009 v 17:56  • Odpověz
holky tak já mám taky aktivního muže, za to jsem strašně ráda. Pokaždé na ultrazvuku byl se mnou a bylo to dobře, já sem taky vždycky vyděšená a bojím se ,jestli něco nebude v pořádku a tak občas i něco přeslechnu nebo špatně pochopím a manža mi to pak vysvětluje a uklidňuje :grinning:

no na posledním už jsem nebyla tak vystrašená, spíš naopak, on nervozně chodil po chodbě a musel se rozdýchávat, jak tomu říkal, ona jsme si pak uvědomili jak to bude prča při porodu, jestli taky tak bude plašit, si ještě užiju :grinning:
1. čer 2009 v 19:35  • Odpověz
závidím vám, kolik prostoru máte, já budu ráda za postýlku, ale co si ještě pořídím bude takový to lehátko ne skořápku, to mi připadá, že to dítě nemá moc prostoru, jinak v našem malém bytě se moc rozpínat nemůžu
1. čer 2009 v 19:38  • Odpověz
Ahoj holky, nedočítala jsem vše, ale jestli jsem to správně pochopila, Katwin shromažďuje tel.č.?
Nebo když porodíme, pošleme Katwin sms??? Nebo jak? Samozřejmě budu napnutá jak kšandy,
jaký zprávičky budou koncem srpna v našem témátku :grinning: - očekávám pohodový porody, donošený plně kojený dětičky atd. :wink:. Takže - mám poslat vzkaz katwin, nebo jak to máte domluvené???
Děkujuuuu :slight_smile:
Jinak - včera dal přítel dohromady přebalovací komodu s přebalovacím pultem, skříň pro malou princezničku a zbývá už jen smontovat skříňky do koupelny na různý serapatičky pro mimi atd. Zítra by měla dorazit červená vanička a kolotoč na postýlku - přes aukro.cz. Už jsem koupila i prací prášek a aviváž speciálně pro miminka,
tak asi začnu pomalu prát výbavičku - jen mám obavy, abych nový věcičky nezničila hned při prvním praní.
Normálně řeším barevný věci woolitem, kterej funguje dobře na zachování barev a neobarvení ostatních kousků,ale jak to bude s dupačkama a kabátkama atd.- přece nebudu prát vše zvlášť po kousku? Máte nějaký
zkušenosti? Bobisku, Barco?
1. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz
autor
Veru ty smsky....... pošli Kat na IP svoje číslo a maila a až nás bude víc, tak nám to rozešle na maily a pak si dáme hned z porodnice vědět smskama :wink:

Jinak já mám v ložnici dřevěnou postýlku, v obýváku budu mít cestovní postýlku, mám i to lehátko co píše Sasanka a mám v obýváku i velkej přebalovací pult. Přes den je to dost praktický a přebalovat v noci budu buď na letišti v ložnici, když budu líná a nebo si zajdu 3 metry do obýváku :grinning:

A s tim praním je to bída, taky jsem nad tím přemýšlela. Bojim se stejně jako ty Veru, že si to obarvim a zničim. Bílou neřešim, tu budu furt prát zvlášt a mám i do tý barvy dost oblečků a ty ostatní???
Možná, že si dělám zbytečný starosti, protože Dáda je čuník a já stejně peru denně. Koupim prášek senzitiv a budu prát v něm všechno a všem :wink:
2. čer 2009 v 06:58  • Odpověz
S praním to mám tak,nejdříve jsem Johance všechno prala v prášku pro děti, třídila jsem bílou a takové ty světlounké pastelové barvy jsem prala spolu a tmavší a hodně barevne taky spolu a nikdy se mi nic nezapralo,nezašedlo. Teď když už je malá větší,tak peru i naše věci s jejími,ona nemá ekzém,nic,takže můžu už i v normálním prášku,používám persil a ten je hodně šetrný i pro děti,takže jsem spokojená. Ale malá stejně našpiní tolik věcí,že kolikrát má plnou pračku a naše už se tam nevleze :grinning: .
Ale na mimi už mám koupený spec.prášek pro mimi a budu to dělat stejně,bílou a světle pastelové barvy spolu a zbytek taky spolu.
2. čer 2009 v 07:58  • Odpověz
Ahojky, rychle zdravim, nez vyrazim k dr na kontrolu.
Verusko, jasny, jak pise barca, posli mi prosim do IP tve tel cislo a mail, uz mi chybis jen ty a kaa. Ja to dam do tabulky a poslu vam tabulku vsem na mail, at mame vsechny kontakty a nejsme tak strasne anonymni:slight_smile: A v srpnu rozjedeme smskovou plejadu :dizzy_face: :grinning:
2. čer 2009 v 08:51  • Odpověz
Katwin - ok, jdu na to :wink: .
Barco - taky to mám tak v hlavě připravený, bílou zvlášť, světlý zvlášť, hodně barevný roztřídím a uvidím, ale byla by škoda to zničit, že jo :confounded: .
Bobisku, díky :wink:
Máme postýlku dřevěnou v ložnici, stejně jako přebalovací komodu a novou skříň, sice to všechno neladí k sobě, protože ložnice je olše a postýlka taky, to je nádherný - ale přebalovák je světlej(smrk?) a skříň javor, olši neměli, takže ji po nějaký době dáme do obýváku, kterej je v javoru a bude se tam krásně hodit. Dětský pokoj miminko nemá, protože máme 3+1(velký), z toho jednu velikou místnost rozdělenou příčkou na dva dětský pokoje a tam jsou puboši. Starší půjde od září na intr, má pokoj vzadu, tak když bude miminko budit starší dceru, může se jít vyspat do bráchovo postele, tam už pláč tolik neuslyší. No a plánujeme novej domeček, tak snad ho stihneme, než bude malinká potřebovat svůj vlastní pokojík. Zatím bude s náma v ložnici a hračky později budou v obýváku, ten je dost velkej. Mám koupený lehátko chicco, v tom budu mít mimi v kuchyni a v obýváku a doufám, že to nějak zvládneme, další postýlku už cpát do bytu nechci, abysme se tam vůbec vešli :sunglasses:. Holky, stejně jsem zvědavá, jaký to bude po tolika letech mít mimino - jsem natěšená jako prvorodička, jen mám strach z toho nevyspání, když mi bylo dvacet, bylo to jiný, co si budeme povídat.
2. čer 2009 v 15:32  • Odpověz
autor
Já na ty noce trénuju už teď
To naše mládě se nám chce v noci furt cpát do ložnice a já s nim třeba 3x jdu zpátky do pokojíčka a čekám až usne. Kolikrát zalezu k němu do postele,protože jsem kantáre a třeba se vzbudim až po hodině a zase se přesouvám do ložnice a on za hodinu příjde zase za mnou a já zase s nim do pokoje............ :grinning: :grinning: :grinning:
2. čer 2009 v 16:47  • Odpověz
Já ty noci taky budu zvládat,jsem teď v noci furt vzhůru. Malá teda spí celou noc,ale to hlavně proto,že je s námi v posteli. Jenže já nějak trpím nespavostí hlavně večer,nemůžu dlouho usnout,tak do půlnoci do jedné a pak usnu a stejně ve tři se zas vzbudím,pak v pět,no akorát tak na kojení :grinning: :grinning: :grinning: .
Já se spíš bojím,že jak furt ležím,tak pak něco udělám a rupne mi v zádech a budu vyřízená. Že prostě mám oslabené svalstvo z toho ležení. Ale jakmile přejde ten 36.tt,tak začnu pomalinku všechno chystat,budu normálně chodit a trochu to svoje tělo na ten pohyb co mě pak bude čekat připravím :grinning:
2. čer 2009 v 17:53  • Odpověz
ahoj holky, tak ja dneska mela tehu den, jak vysitej :slight_smile:

rano jsme byli u profi fotografa, aby nam udelal nejakou peknou pamatku na prvni tehu, snad aspon nejaky fotky vyjdou, fotil nas skoro 2 hodiny, pak i me samotnou omotanou jen takovym pruhlednym satkem, no jsem na to moc zvedava

a pak jsme byli na predporodnim kurzu v porodnici, kde budeme rodit, no docela zajimavy to bylo, na zaver nas vzali i na porodni saly a tam mi teda ponekud ztuhnul usmev, na jednom se rodilo, ne ze by jsme uplne videli, ale stacilo, co jsme slyseli, bylo to maso, do ted jsem se na porod moc nebala, ale ted uz asi trochu zacnu :slight_smile: , myslim, ze dneska v noci budu ve snu celou noc rodit :grinning:
2. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz
autor
Já když u Dády byla sepsat porodopis (hned vedle porodního sálu), tak tam zrovna jedna mamka rodila a strašně řvala. Já pak z toho měla dlouho noční můry a řekla jsem si, že až já budu na sále, tak řvát nebudu. A fakt jsem to dodržela a byla jsem pyšná a sestřičky mě chválili. Akorát mi párkrát místo hekání vylítlo třeba.....Kurva...Sakra....Do hajzlu to bolí...... :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 v 07:03  • Odpověz
autor
Ty fotky vám závidim. Když je v nějakým albu vidím, tak je to moc kouzelný, ale já na to nemám odvahu. Pak nám je Zazit musíš ukázat :slight_smile:
3. čer 2009 v 07:04  • Odpověz
tak bobisku, ja predem manzilka upozornovala, ze asi rev bude :slight_smile:, myslim, ze se mi tim dost ulevi :slight_smile:

fotky pak prilipnu urcite do albika, jsem na ne moc zvedava :slight_smile:
3. čer 2009 v 07:48  • Odpověz
autor
Ale hlavně řev unavuje, to mi říkala porodní asistentka :grinning:
3. čer 2009 ve 13:25  • Odpověz
ja myslim, ze budu v tranzu, ze ani nebudu vedet jestli rvu nebo ne :slight_smile:
3. čer 2009 ve 14:24  • Odpověz
autor
to je fakt, to je takovej tranz, že ti tělo funguje jenom na dejchani a pak se nějak mozek odpojí a nevnímaš svět
3. čer 2009 ve 14:50  • Odpověz
to je dobre, ze se mozek odpoji :slight_smile:, protoze kdyby se neodpojil, tak by si zensky asi druhy dite neporizovaly :grinning:
3. čer 2009 v 15:34  • Odpověz
Ahojky holky, no vy jste toho probíraly, už jsem se dneska těšila, až si vás počtu, nebyl čas, už v práci zaučuju novou kolegyni a je to docela mazec. Večer přijdu domů a padám na hubu.

Dneska jsem byla na kontrole a všechno je ok, už mi doktorka napsala termín nástupu na mateřskou, příště mi vypíše papíry, holky to je mazec, toto letí. Tento týden mám docela nabitý, zubaře (dostala jsem lokálku, půl pusy mrtvé na půl dne), poradna a zítra jdu vyřídit dětskou doktorku :stuck_out_tongue_closed_eyes:).

Katwind, už jsem ti ten kontakt písla, promiň, všude musím být poslední :wink: , hned si vás pak uložím do mobilu, kdyby to na ně přišlo dřív, ať vás mám u sebe :slight_smile:

Zazit- taky se chceme s bříškem vyfotit, jen zajištění fotografa a tak je na mně, takže až budu mít čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Zazit a na tom porodním sále, ty zvuky, bylo to strašné?
Holky, jestli to bude masakr, tak budu řvát jako tygr :wink: :wink: .
Kámoška ta rodila a místo řevu mručela, a pak po porodu se jí doktor smál, že to ještě neslyšel :wink:
A další jak rodila a tlačila, tak jí doktor říká: nadechněte se tak, jako kdyby jste se chtěla potopit. a ona: ale já se nikdy nepotápěla :grinning:
3. čer 2009 v 18:23  • Odpověz
Holky, já asi vyperu bílé hadříky v Persilu sensitiv a hodím tam Lenor aviváž sensitiv a barevné vyperu v tekuté Lovele+Lenoru, zkusím, stejně to teď není špinavé a pak uvidím.
3. čer 2009 v 18:27  • Odpověz
Holky, prosííím, potřebuju vědět, jak je to s dovolenou, na kterou mám ještě teď nárok a kterou musím dobrat. Logicky bych to brala, jakože mám nárok na půlku dovolené, ale někde jsem četla, že mám nárok na celou dovolenou, jako bych pracovala celý rok. To je blbost, ne? Bohužel nevím, kde jsem to četla.
3. čer 2009 v 18:33  • Odpověz
Holky, tak jsem to našla, je tady na koníkovi v paragrafech dotaz a prý je nárok na celou dovolenou, zapomněla jsem se šéfky zeptat, a teď jede na 14 dní na dovolenou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 v 18:36  • Odpověz
ahooooj holky konecne jsem tady, jsem byla na Slovensku takze nejak nebyl cas. jdu si aspon neco precist at jsem v obraze :wink:
3. čer 2009 v 18:47  • Odpověz
Kaa tak ja to mam v praci tak,ze si celou dovolenou usetrim a oni mi ji zaplati po tech 6 mesicich celou, ptala jsem se na personalnim a rekli mi ze mam narok na celou jako kdybych pracovala cely rok. Jak to rekli tobe? Ty a co ten kurz predporodni? dnes jsem byla ve Vitkovicich, ale zase jsem se nezeptala nikoho nic, jenom jsem vypila tu sladkou vodu a to je vse.

Holky bylo mi receno ze by jsme uz meli mit nejakou tu zakladni vybavu nachystanou, ja nemam nic,sakra mela bych se vzpamatovat. Ja uz taky zaucuji nahradu za mne a je to hnus, cely den do nekoho hustit.

Katwind mam se ti tam dopsat aj ja?
3. čer 2009 v 19:16  • Odpověz
Ahoooooj Miško, no už mi bylo po kolegyni ostravandě smutno, říkala jsem si, kde se touláš.
A jak bylo na Slovensku? Dneska jsem byla na kontrole a na ten kurz stačí zavolat až začátkem července, tak neboj. Myslím na to.
3. čer 2009 v 19:21  • Odpověz
Miško, Katwind ten kontakt taky napiš, však tady taky patříš. A kdy jsi byla ve Vítkovicích? Já jsem byla v 7 ráno.

A s tou dovkou se zeptám, jinak jsem dneska hlásila odchod na mateřskou, a na to jsem se zapomněla zeptat. Jsem skleroza :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Šéfka má příští týden volno, ale snad tam bude účetní a ta by to taky měla vědět.
3. čer 2009 v 19:24  • Odpověz
byla jsem tam od 6.45 az do desiti, ale jenom v te laboratori, na gynde jsem nebyla. No skoda mohli jsme se setkat, byla bych zvedava jestli bych te poznala. A kdy jdes teda na materskou? ja az do konce cervence budu pracovat pokud se bude dat, no ale ja mam termin pozdeji ja vy. Nevadi aspon budu hned vse vedet. prijdu na tebe kuknut do nemocnice, no hlavne at nam to csem dopadne dobre.
3. čer 2009 v 19:30  • Odpověz
Miško, to je fakt smůla, mohly jsme dát po ránu ve Výběru kafíčko :wink: . Mně bys poznala, koule valící se :grinning: , teď jsem kukala na fotky z loňského léta, no oproti letošku jsem měla ručičky jak párátka.
:slight_smile: :slight_smile:
Na mateřskou mám ofiko nástup 11.7. a když si k tomu dám půlku dovky, tak půjdu už od 3.7. a jestliže má nárok na celou dovolenou, tak jdu od 17.6., nenechám si to proplatit, vyberu si to celé, stejně jsme v práci 4, a už se tam plantáme sobě pod nohama+3další kolegyně na jiných postech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A přijít můžeš, určitě rádi uvítáme tetku koníkovku:slight_smile:
Miško, odkaď jsi? Jestli budeme spolu aj kočárkama hrkat :grinning: . Já nemám žádnou kočárkovou kamarádku.
3. čer 2009 v 19:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.