• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
holky musim pryc, protoze pritel potrebuje na comp, tak dobrou noc a zitra papa :wink:
3. čer 2009 v 19:48  • Odpověz
oki, pa , tak pak písni
3. čer 2009 v 19:50  • Odpověz
kaa, mas narok na dovolenou za cely rok - materska se bere jako zamestnanecky pomer - je t divny, ale je t tak, takze mas narok na celou dovolenou 2009, ja t udelam tak (uz jsem to overovala u nas na HR), ze po skonceni te materske dovolene nastupim na klasickou dovolenou (zbyde mi asi 15 dni) a pak teprve na tu rodicovskou

jo a ten rev byl vcera fakt hustej, zamrzala mi z toho krev v zilach, jeste, ze to melo happy end - pak hned bylo slyset mimiska - to uz byl hezci rev :grinning:

a dneska uz nam poslala ta fotografka nahledy tech fotek ze vcerejska, aby jsme si vybrali, ktery chceme jeste zpracovat od graficky, jsu fakt mc krasny, doufam, ze nam je brzo pripravi, abych se vam mohla pochubit :grinning:
3. čer 2009 ve 21:56  • Odpověz
holky, mne nejak prestalo na klavesnici fungovat O, musim do toho desne riznut, aby mi to napsalo, tak se nedivte pokud budu psat tak trochu jako tatar :grinning:
3. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz
Zazit- je, to jsi zlatá, že jsi mi to tak rychle napsala, tak to já mám zůstatek 17 dní dov., tak se ještě domluvím s šéfkou. Jak jsem byla hrdinka, že vydržím co nejdýl, tak bych už nejradši vegetila doma. A je to v něčem lepší, že nastoupíš po mateřské dovku a pak na rodičák? To už je jedno, ne? Finančně ti to vyjde stejně, ne?
A za to, že jsi tak hodná, tak piš i jak dva tataři
:grinning:
3. čer 2009 ve 22:08  • Odpověz
Přítel přijde za chvíli z práce, dělal bobek "16", ale teď má za to 4 dny volna :stuck_out_tongue_closed_eyes: , já ci takýý :slight_smile:
Dobrou

Zazit- na tvoje fotečky se těším, chlubendo musí být. Jestli to stihnu zajistit, tak pak profi foto taky hodím, ale ještě nevím kdy :wink:
3. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
ahoj kaa, je to fuk - spousta maminek si to vsechno vybira jeste pred nastupem na tu materskou, ale financne to vyjde nastejno - pocitaji to z prumeru za posledni pul rok, kdy jsi pracovala - takze ja ji jakoby nastoupim sice az v lednu, ale vypocitaji mi ji za obdobi unor - cervenec, kdy jsem jeste pracovala, ne z ty matersky, to jsem taky resila :slight_smile:, protoze jinak by to bylo nevyhodny si to nechavat az po matersky
4. čer 2009 v 06:43  • Odpověz
chubendo s bubendo :grinning: , to je fakt t musi byt :grinning:
4. čer 2009 v 06:43  • Odpověz
ahoj holky,
koukám, že probíráte dovolený- mateřský i dovolený v práci :wink:
Zazit, jen pro upřesnění, řádnou dovolenou ti nemohou vypočítat z nějakýho období únor-červenec, bere se vždy průměr z předchozího ČTVRTLETÍ, takže když tou dobou budeš na mateřský dovolený(tudíž nebudeš mít hrubý výdělek), budou muset počítat průměr z pravděpodobného výdělku(má to svá pravidla), pokud bereš +- pořád stejně, tak je to OK.
Mateřská dovolená se počítá úplně jinak, z hrubého výdělku v období 12 měsíců zpět, když nastoupíš MD v červenci, to období je červenec2008-červen2009...
4. čer 2009 v 07:22  • Odpověz
verusko, ona mi to na HR vysvetlovala, ze to proste vychazi stejne, jako kdybych chodila do prace - mam pevnou mesicni mzdu - takze jsem uvedla priklad, ze je to jako kdyby mi to vypocitali normalne - z prumeru za pul roku pred dovolenou :slight_smile:
jinak diky za doplneni info
4. čer 2009 v 08:06  • Odpověz
autor
ahoj holčiny, jak se vede po ránu?
Tady je jako na podzim, šílená zima.
Jo a zítra jede manžel koupit autíko. Říkal, že nějaký doveze i kdyby se měl pos..mát :grinning:
4. čer 2009 v 08:53  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: ...

holky už se těším na ty vaše umělecké fotky,moc se mi líbí fotečky s bříškem. Taky bych do toho šla,ale teď nehrozí. Vyfotím se na památku před porodem,ať vím jaké jsem měla banděrko :grinning: .

Včera jsem zjistila,že už nemají cestovní postýlku,kterou jsem chtěla :frowning2: ,tak jsem tam psala mail a říkali,že snad ji ještě dostanou. No jo no,to je to moje věčné odkládání,jenže já ji nechtěla kupovat už teď,chtěla jsem tak v červenci. Tak snad ji ještě budou mít.

K mateřské se vám nevyjádřím,já na ni nemám nárok :frowning2: ,protože hned po škole jsem otěhotněla,vdala se a měla Johanku a teď jsem vlastně ještě nepracovala,což mě i docela mrzí,ale zas si říkám odbydu si mateřské a pak už budu jen makat a makat. Ale v oboru už asi ne,to nevím jestli bych se do toho po tolika letech dostala,takže si dělám pedagogické minimum dálkově a budu asi učit na střední,což se toho taky docela děsím :grinning: :grinning: . No a teď dostávám z pracáku nějakých 2500,- do porodu,což nic moc,ale aspoň něco...
4. čer 2009 v 09:06  • Odpověz
Cauky holky, ja ted nejak nestiham, mam kazdy den enco. Do tabulky chybi uz je MISKA? takze sup, at jsme kompletni:slight_smile:
hned o vikendu vam to poslu:slight_smile:

ja byla v utery na kontrole, tak taky vsechno ok, jen se mu uplne nelibilo, ze me boli kycel, rikal, ze sice v tehotenstvi jsou ruzne zmeny, jak se vse roztahuje, navic jak tezknu... ale kycle ze by bolet nemely, ze to casto znaci nejaky problem, ktery treba prijde ve strai. Mam si to pry hlidat, jestli to je stejne, lepsi nebo horsi a on me kdyztak po porodu nekam posle na kontrolu :unamused:
Jinak jak jsme nepribirala v prvni pulce, tak ted jedu, takze se sve drahe kyclicce ani nedivim :grinning:

jako holky, od pristiho tydne zadne zmrzlinky, cokoladicky... Mam nahore sest kilo, jenze pozor, sest kilo za poslednich sedm tydnu!! A jeste jich je 12.... :cry: :rolling_eyes:
4. čer 2009 v 10:02  • Odpověz
Jinak o te dovolene a materske taky nevim, tim, ze jsme na neschopence od zacatku, tak vubec nevim, jak to je. Vim jen od dr, ze mi muze napsat sest nebo osm tydnu pred porodem nastup na MD a ze budu mit stejne penize jako ted na nemocence (coz je docela ok):wink: Ale jak to mam treba s dovolenou, to fakt netusim, asi nemam na zadnou anrok, asi s emi vykratila, kdyz jsem doma ze...
4. čer 2009 v 10:03  • Odpověz
katwind, mě strašně bolí kyčle a bolely mě i u Johanky. Ale jen v noci,když spím na boku,tak prostě vždy ta spodní mě začne bolet a já se musím převalit. Vím ,že u prvního těhu mi doktor říkal,že to je normální,že jak je bříško těžké a tlačí na ty kyčle,tak to prostě tak bolí při ležení. Tak nevím,snad mě nečeká nějaká artritida ve stáří :grinning:
4. čer 2009 v 10:07  • Odpověz
barco, me taky hlavne kdyz na ni lezim...ale nekdy to citim i pres den normalne, ne moc, ale proste o ni vim... On se jako nedesil, apropo, ja myslim, ze to mam od vahy, jko nabrat za dva mesice skoro sedm kilo je dost zatez pro cele telo, natoz pro kycle. Ale prave si to napsal do prukazky i cervene, ze bolest kycle a rikal jen, at to zkratka sleduju. Ze je proste mozne, ze ve stari by mohla zlobit. Mne totiz taky nepochopitelne boli jen jedna, leva :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. čer 2009 v 10:09  • Odpověz
aha,tak to jo. to mě bolí obě a opravdu jen ,když spím a dlouho ležím na jednom boku,tak ta spodní,což snad je jen kvůli té zátěži a né nějaký problém,doufám...
4. čer 2009 v 10:13  • Odpověz
autor
Katwind mě zase furt bolí jenom ta pravá a je to síla. Asi to zítra taky doktorovi nahlásim, pro sichr :wink:
4. čer 2009 ve 12:00  • Odpověz
autor
Dneska jdu se zvířátkem zasejc do bazénu, ale pro tentokrát jsem si nehty na nožkách ostříhala a dokonce na ně hodila i bezbarvej lačík. Jsem kočanda :grinning:
4. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
holky, tak to me pro zmenu boli leva pata a vubec nevim z ceho a boli me to uz docela dlouho a nezalezi na botach, zkousela jsem ruzny a vzdycky to vecer boli, jen doufam, ze je to kvuli tehu - nikdy pred tim jsem na to netrpela, tak snad to po porodu odezni
4. čer 2009 ve 13:43  • Odpověz
ahoj důchodkyně :grinning: :grinning: :grinning: ,
už jsem si myslela, že jediná mám nějaký bolesti v kostech(v těhu) - mě asi před ěmsícem bolely ukrutně
stydký kosti - pak jsem našla na netu, že se tam všechno dole rozvolňuje a roztahuje a připravuje na porod, takže
je to běžný. Teď mě tam zabolí jen občas při rychlejším vstávání ze židle apod. Co mě ale bolí a bolet bude, jsou záda v kříži, když mám v noci vstát na wc nebo prostě zvednout se z polohy vleže (zvlášť po delší době).
Katwin - budeš mít nárok i na řádnou dovolenou za tento rok v práci - sice jsi od začátku na PN jako já, ale doba MD(28 týdnů) se pro účely dovolené počítá jako ODPRACOVANÉ DNY, tj. základní výměru dovolené získáš po "odpracování" 60 dnů mateřský dovolený(to ještě v roce 2009 stihneš). Jen je tam sankce za nemocenskou do nástupu MD, za prvních 100 prac.dnů se odečte 1/12 ročního nároku a pak za každých dalších 21 prac. dnů další dvanáctina atd.Nástup na MD se u nás na nemocenský hodí 6 týdnů před porodem, protože do tý doby dostáváš nemocenskou a pak 28 týdnů MD, takže by ses připravila o dva týdny nemocenské, pokud bys oficiálně nastoupila MD už 8 týdnů před porodem. Tu řádnou dovolenou v práci si vybereš tak, že po skončení MD- po těch 28 týdnech požádáš o ČERPANI dovolené na zotavenou, v praxi to znamená, že ti ji vlastně proplatí, protože dál budeš pečovat o synka a pak tě budou mít v evidenci v práci na rodičovské dovolené. Kdybys požádala o "proplacení" jindy,než v návaznosti na skončení mateřský dovolený, budeš mít dovču krácenou o dny rodičovský dovolený(ty se neposuzujou jako výkon práce pro účely nároku na dovolenou). Kdyby někdo chtěl vědět konkrétní výpočet, stačí napsat do IP a poradím,pokud budu vědět, nebo zjistím.
4. čer 2009 v 15:05  • Odpověz
teda verusko, ty jsi hotova chodici studnice vedomosti o matersky a rodicovsky dovoleny :slight_smile:
4. čer 2009 v 16:31  • Odpověz
holky, dala jsem do alba par nahledu tech fotek z toho foceni, tak jestli chcete, tak se mrknete, ja to pak asi zas sundam, preci jen mi to prijde takove dost soukrome, ale chtela jsem vam je ukazat - jsou t zatim nahledy, jeste to bude nejak upravovat graficka nebo co
4. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
tyjo zazit, krásný!!! :dizzy_face: Fakt moc pěkný! Ale máš pravdu, je to takové soukromé, já sem taky nerada dávám fotky...
Já jedu v červenci ke kamarádce do německa s manželem a její přítel taky fotí, tak taky uvažuju... sice nejsme tak hezká jako ty hlavně tak hubená), ale tak u těch těhotenských fotek se to snad trochu ztratí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Jinak já byla dnes na masáži, bylo to móc fajn :sunglasses:
4. čer 2009 v 18:08  • Odpověz
Ty jo zazit ty fotečky jsou krásné :slight_smile: , myslím,že už není co upravovat,jsou dokonalé. Čumím jak jsi štíhlounká, máš jen to bříško :slight_smile: .
4. čer 2009 v 18:22  • Odpověz
holky, moc dekuju za pochvaly :slight_smile:
barco, z tehu mam pupik a prsa, takvy mega prsa jsem pred tehu fakt nemela - jsem z C na DD :grinning:
4. čer 2009 v 19:02  • Odpověz
jé zazit, ty fotky jsou úžasný :dizzy_face: , já chci taky!!!!!!!!!!!!!!ale asi se moc stydím :frowning2: vypadá to skvěle, stejně tak nápad s bílou a černou kombinací, super

všem díky za rady ohledně dovolené, taky jsem hned naběhla na naši ekonomku, bohužel u nás je možná jen ta varianta, kterou si vybírá zazit, takže dostanu dovolenou až po mateřský :cry: , už mě to v práci zmáhá, ale už jen 4 týdny a budu doma :sweat_smile:

klouby zatím drží, ale začala jsem zase chodit na záchod častěji - jak mimi tlačí na močák, tak nevydržím dlouho

začala jsem trochu obměňovat šatník, nějak moc rostu a už se do ničeho nevlezu, ach jo
4. čer 2009 v 19:12  • Odpověz
Zazit - ty fotky jsou nádherný, gratuluju :wink: - budete mít krásnou památku, hezký lidi, hezký fotky, zdravý mimi = co víc si přát :slight_smile: .
No a k tomu infu o mateřský - jsem účetní , takovej brouk pytlík, dělám vše a mzdy jsou moje oblíbený a v dnešní době je to jedna z nejsložitějších oblastí :unamused:. Vůbec se nedivím obyčejným smrtelníkům, že v tom mají
pěknej zmatek, protože i účetní jsou kolikrát mimo (nechodí na školení, nestudujou, nečtou).
Takže tak :grinning: - navíc mzdy si nechám i na dobu mateřský dovolený + daně apod. - nechci vyjít ze cviku a každá korunka se hodí. Doufám,že mi někdo malinkou na chvíli pohlídá a půjde to.
4. čer 2009 v 19:19  • Odpověz
Verusko, teda, moc děkuju! Sice nevím, co mi na to v práci řeknou, až jim dám najevo, že mě nevočůraj, že vím, o co gou:slight_smile: Ale každopádně to takhle podám :sunglasses:
4. čer 2009 v 19:42  • Odpověz
Ahojky holky, no Verusko, tak moc chytrá z toho nejsem , ale pochopila jsem teda, že mám nárok na celý zbytek dovolené, to je pro mně důležité.

Zazit- to je ale krása, ty fotky se povedly, mooooc pěkné, už se těším na ty naše, snad mě potom paní fotografka natočí tak, aby bylo vidět co nejmíň špeků a nejvíc bříška :slight_smile: . A hlavně, přítel chce vyfotit sval :grinning: .A taky je nechám v albíčku chvilku.

A přidávám se mezi důchodkyně, dneska mě skříplo v zádech, je to hnus, to nechci vidět, až přijdou porodní křížové bolesti :wink:

Katwind- tak si ty fotky nebudeme dávat tady, ale od víkendu- jak pošleš tabulku s kontakty- si je budeme posílat na maily :grinning:

A musím se pochlubit, ode dneška máme dětskou dr., ale byl to mazec, doktoři v našem okolí neberou, letos se rodí o 106, vzala mně jen díky protekci, trošku se za to stydím, ale život je boj.
4. čer 2009 ve 20:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.