• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Katwind- Kačko :wink: - hlásím, že mám tabulku, díky
4. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz
Ahoooj holky ja zase takhle pozde, ale podivala jsem se na ty profi fotky od Zazi a jako jo, je to nadhera. Fakt jako jo, super pekne.

katwind kam to mam doplnit?nebo napsat?

A co se tyce dovolene ja mam 18 dni a taky to vyberu az po materske po tech 6 mesicich.

Holky uz vite na kolik roku pujdete na materskou?teda rodicovskou?2 nebo 3 roky?ja vubec nevim jak se rozhodnout. Stejne je to divny system.
4. čer 2009 ve 21:54  • Odpověz
ja jsem ale strasna uz chybí jenom moje fotky, zitra budu cely den po praci doma a slibuju ze tam nejake vlozim, no ale profi to nebudou :frowning2: ale hlavne nejake :grinning:
4. čer 2009 ve 21:55  • Odpověz
misko, písni mi do IP tvůj telefon, mail, případně křestní jméno :wink:
4. čer 2009 ve 23:35  • Odpověz
katwind, díky za tabulku. Já ti psala mail,protože mi to nešlo otevřít,tak se nelekni,ale už je to vyřešené,poslala jsem to manželovi do práce,ten mi to uložil s jinou příponou a už mi to jde. Já totiž doma nemám nejnovější verzi excelu a nebralo mi to tu příponu. My máme windows XP 2000 a v tom to prostě nešlo,ale už to jde,to je hlavní. Už vás mám uložené :slight_smile:
5. čer 2009 v 08:09  • Odpověz
Ahojky holky, jé, to se omlouvám, mně to vlůbec nedošlo... Mám totiž Visty a nedošlo mi, že jsou takhle debilní a nejde to pak otevřít jinde :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyby ti ještě někomu nešlo, pošlu jinak...
Jinak kromě misky tam jsme všechny:slight_smile: Tak snad se to osvědčí:slight_smile:

Já jedu v neděli do Ikea, se hrozně těším! Koupím si vnitřní vybavení do skříně, aby měl mimínek místo na věci :dizzy_face: skříň už mám, tu mi dovezl kamarád s velkým autem:slight_smile: tak tam koupím ještě jednu přebalovací podložku, abych ji měla i dole v obýváku :dizzy_face:
5. čer 2009 v 09:52  • Odpověz
Dneska nikde nikdo :astonished:
Doufám, že to je proto, že zběsile volíte:grinning:
Já se chystám za chvíli, cestou do hospody odvolím a budu doufat, že můj kůň vyhraje :wink: šťastnou ruku!
A hezký víkend :wink:
5. čer 2009 v 16:18  • Odpověz
no jo, dneska ticho po pesine :slight_smile: , bobisek se nam nekam uplne ztratil, snad se neutopil v bazenu :grinning:

holky, mne totalne vystihovala sestricka na predporodnim kurzu - licila nam, co vsechno si mame a nemame sbalit do porodnice a na zaver zahlasila, ze kazda nastavajici maminka by mela mit tu tasku pripravenou u dveri od zacatku sedmeho mesice!!! prijde mi to uplne ujety :grinning: kdy si to chystate zabalit ? a uz teda perete oblecky a povleceni a vubec ? prijde mi to brzo, pak to bude 10 tydnu tady lezet a v srpnu to muzu prat vsechno znova
5. čer 2009 v 17:58  • Odpověz
Hojjj holky no jak pise zazit tady nikde nikdo?
5. čer 2009 ve 20:58  • Odpověz
autor
Nazdáááár, no vy jste toho nakecali. Člověk se den neukáže a nestíhá číst :grinning:

Zazit v bazénu jsme se neutopili :grinning: , ale totálně unavili a já odpol přišla domu, lehla na gauč a ani se nehla. Šla jsem brzo spinkat a hned dneska ráno jsem se zabalila a jela na kontrolu na gyndu.

Takže mám nahoře 6 kilo
Fundus 30, což je dost nadprůměr podle tabulky a tak budu mít asi obříka.
Ďobla do mě sestra jehlu na protilátky (total nečekaně, ani jsem nebyla objednaná a tak jsem se ani nestihla bát) :grinning:

Pak jsem šla od mudr s Dádulou k mojí mamce (bydlí kousek) a tam si nás po obídku vyzvedl manžel s brusu novým autem, který dopoledne jel koupit. No holky, co vám budu vyprávět, krása nebeská. Kára je to a pohodlíčko jako blázen. Takže nám před barákem se třpití nádherný Ford Mondeo z roku 2005...........a teď budeme žrát trávu jak jsme vyždímaný :grinning:

Samo jsme to museli jet oslavit a tak jsme zavítali do pizzerky a narvali si pupky. A k večeru se tu stavili naši sousedi a tak jsme se trochu rozkecali a já mám volňáska až teď.
A to mě manžel přemlouval, abych si šla lehnout s nim (má ranní zítra) a já že NENE, že nemůžu, že se musim ozvat holkám z koníka a pak teprve mám splníno :grinning:
5. čer 2009 ve 21:39  • Odpověz
autor
Jinak fotečky jsou fakticky nádherný...ci takýýýý.........šuší paní :slight_smile:

Holky, nám vraceli na daních letos 24 litrů. Já jenom, že jste se bavili o těch dovolených a o účetnictví a pak jsem se dočetla, že Veru je z oboru. Ale už z nich mám prdlačku.......vše šlo na auto
Určitě si to další rok pohlídejte a ať udělají manžílkovi daně a nahlašte se, že jste na mateřský. I když tenhle rok to asi nebude ještě aktuální, protože nastupujeme na mateřskou v létě, ale daně za rok 2010 budou zase masakr, pokud to nějak nezrušej nebo nezměněj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Asi dneska večer už žádnou z vás neurvu na pokec, tak já si půjdu vyčistit tlamu a zalezu do políšku :wink:
5. čer 2009 ve 21:45  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak po ránu :slight_smile: ? No já jsem dnes trochu vyřízená. Včera u nás byla návštěva,protoože manžel slavil 30,takže jsme pozvali rodiče a prarodiče,no a byli tu do 22 00,takže jsem se tady krčila na gauči a už mě z toho docela bolely záda,takže jsem pak v noci nemohla usnout. Tak jsem teď taková dolámaná.

bobisku,ty daně si s manželem vybíráme už 2. rok,jsme spolu 3 a předtím jsme to nevěděli. Vždycky je to super finanční pomoc. Letos nám taky vrátili 24 tis. A loni myslím 28,ale nejsem si jistá. Kdyby to manželovi neřekla účetní v práci,tak o tom ani nevíme. Řekli jsme to i mému bráchovi a ten to taky nevěděl a to je zaměstnanec mého otce a ten má soukromého účetního,tak nechápu,že mu to neřekl. Když jsme to řekli my,že to jde,najednou začal,jé já nevěděl,že paní (od bráchy žena) je na mateřské. No prostě vůl. Tak si to brácha zařídil a dostal 36 tisíc !!! No škoda to nechat plavat ne? :grinning:
6. čer 2009 v 08:31  • Odpověz
Kecám,jsme s manželem svoji už 4. rok :grinning:
6. čer 2009 v 08:33  • Odpověz
autor
Manželovi to taky v práci neřekli a prošvihli jsme termín. Vrátili mu na daních pouhých 75 korun
A tak jsme zažádali v dubnu znova a vylítali si to na finančáku sami. Akorát odečetli těch 75 kaček a vrátili nám ten balík. Ale nezažádat o to, tak to propadne. A rozdíl mezi těma částkama je jako prase. :wink:

Jinak já se nějak dneska nudim. Mám plno práce, ale nechci nic dělat a malej je taky znuděnej. Ještě, že po obědě a spánku to balíme k babičce na zahradu. Snad nebude pršet, by mi hráblo
6. čer 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahooooj, holky, počkat, tak to mně zajímá, a to jako platí ty daně pro všechny? Přítel je zaměstnanec velké firmy a to jako nahlásí na účtárně, že má dítě a já jsem na mateřské a dostane takové háky?
A musíme být nebo nemusíme být sezdaní? My totiž teda nejsme Co si budeme povídat, každá koruna dobrá.

Jinak dneska jsme už asi definitivně vybrali kočár a za chvíli ho jedeme zaplatit, běžně sebou nevozíme tolik peněz a většinou ani kartu ne, ať nás to neláká :wink: . Tak už ode mně, co se týče kočáru, budete mít klid. :grinning:

Zazit- tak to mně teda ale neštvi, jak nachystanou tašku? Se ta sestřička zbláznila, ne? Já nemám ani kojo podprdu, musím si koupit aspoň dvě nějaké košilky do porodky, doma v tom nespím, vložky a vložky do podprdy mám nachystané v práci, a ještě nezaplacené, papíry z matriky nevyřízené. Já teď prostě rodit nebudu :slight_smile: a splním si to všechno, jak bude dovolená. A prát budu taky až později, teď mi akorát na to bude sedat prach. A nemůžu rodit, přece jsem ani nezačala chodit na ten kurz. :wink:
6. čer 2009 v 11:43  • Odpověz
no, ja na to taky zirala!!! ale udelali mi radost - nemam si nosit ani kosile ani vlozky ani oblecky na mimiska, vsechno je erar :wink:, obzvlast z tech kosil mam radost - ja to vubec nenosim a sestricka rikala, ze po porodu je spotreba min 3 denne a teda 12 kosil bych kupovat nechtela, co pak s tim
no, ja taky balit nebudu, mam to v planu az na konci osmyho mesice, kdyz to prijde driv, tak holt bude zmatek :wink:
6. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz
a tak to máš super, já teda musím zjistit, co naše porodka poskytuje, já myslím, že jednu erár košili a zbytek pro sebe máš mít své- to mi doporučovala i kámoška vzít si od nich tu erárku, stejně to bude od porodu od krve a jiných tekutin, a na mimčo mi dají oblečení a plínky do odchodu. No když to na mně přijde dřív, tak pro jedny vložky sjedeme po cestě, a vezmu si něco z domu, podprdu když tak sportovní, ať netlačí a prso vyhodím vrchem :grinning:

No ale mám dneska nějakou depku, co jsme objednali kočár, tak už se to blíží a nějak jde do tuhého :slight_smile:
6. čer 2009 ve 12:42  • Odpověz
tak se hlasím po dlouhé době, nějak nestíhám odpovídat. Dnes je mi nějak divně už od rána, málem sem se složila před volební komisí (tak nevím, jak by mi dávaly paní důchodkyně první pomoc :slight_smile: ) asi nějak reaguju na to počasí, tak jsem hned doma kafovala (kofein nekofein ), ať si dítko zvyká.

budu si pamatovat, že mám příští rok manžílka pohlídat na daních, ať taky z toho něco kápne, stát nic nedá zadarmo, a navíc když se o tom moc neví...

s taškou do porodky nestraš, já ještě tak polovinu věcí nemám a sem z toho vyřízená, natož abych myslela na to, že by to mohlo přijít každou chvíli...navíc sem se chystala, že bych dopředu nám nachystala (teda spíš manžovi) svačinu a nechala zamrazit, aby jak to přijde, jsme jen chňapli a jeli (počítám, že to u mě bude dlouho trvat, než to dítko vytlačím :slight_smile:, dala bych to do mrazáku, no ale teda tři měsíce předem to teda nerisknu, ještě bych ho musela pak navštěvovat já o patro výš v nemocnici a znáte chlapy, ten by naříkal víc jak já...

jo mimochodem připojuji své jméno, jaksi jsem na to zapomněla Saša
6. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
Zazit, tak mně napadlo, sbalím se do Tesco :grinning: igelitky a pofičím :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2009 ve 12:43  • Odpověz
teda ženy, čauky, no neděstě mě, já ještě nemám ani uchystanou skříň:grinning: nemám ji složenou... natož abych prala a skládala to do ní:grinning: Takže já absolutně nevím, co potřebuju... no, koukám, že budu muset začít zjišťovat, co a jak v které porodnici, ono se to tady hrozně liší... v jedné dají vše jako erír, v druhé jen pět plínek...

A mám domluvenou schůzku s dulou, tak věřím, že i ona mi poradí co a jak potřebuju a co mám dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Z toho, co vím, že nemám, je to vana s lehátkem do vany a pak něco z lékárny, košili mám jen jednu, kojící podprdy jsme si dvě teď koupila v CAčku (můžu doporučit, dvě v balení za 500, ale jsou bavlněné, širkoká ramínka, moc pohodlné) :wink:
A jinak nevím, holky, pište, co kupujete nebo co vám chybí, abych taky věděla!:slight_smile:

kaa, co máš za kočárek, ukázat! :sunglasses:
6. čer 2009 ve 12:55  • Odpověz
Ale jinak pro svůj klid dodávám, že já budu prát a třídit a organizovat od 30tt, což je skoro za týden:grinning: ježiš, to je stejně hustý!! :astonished: :grinning:
6. čer 2009 ve 12:56  • Odpověz
Katwind- jéé díky za tip na ty podprdy, to je super cena, tak snad to tam ještě vydrží do mojí výplaty, teď jsem se nějak vyšťavila dřív :wink: . Zkusím tam hodit foto, kupujeme quinny speedi černý, ještě není náš, ale jak dojede za hoďku přítel, tak jdem cálovat. :wink: . Ale co je super, že ho mají skladem a můžeme si ho tam u nich nechat až do srpna. Paráda, ptž místo doma ani v komoře nemáme a v autě ho skoro 3 měsíce vozit nemůžem :wink:

Já prát začnu až tak za 2-3 týdny, jak jsem psala, až budu doma, teď nebudu skákat práce-pračka-žehlička, už ak mně to zmáhá.
6. čer 2009 ve 13:02  • Odpověz
http://quinny.libfin.cz/speedi.php, je to ten odstím raven, korba bude černá, taška taky a zbytek dokoupím emitex- zavinovačku, fusak- ty dvě věci ještě nevím jakou barvu- to zas bude boj :grinning: a na léto sluneční stříšku
6. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
Kači, a ty máš jinak všechno? Nám teda chybí ještě postýlka, matračka a povlečení a máme vše. Lékárnu si naberu příští týden, už to mám v práci nachystané a přestává mi stačit polička. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. čer 2009 ve 13:09  • Odpověz
no, mne zacina 30tt v utery :wink: ted jsem objednavala vanicku a jeste jednu prebalovaci podlozku na vanu a mam skoro vsechno, teda minimalne objednany, kocarek ani postylka porad doma neni :cry:
6. čer 2009 ve 13:13  • Odpověz
holky rada navíc, moc nekvaltujte s kojícíma podprdama, mají se kupovat až těsně před termínem porodu -tak 14 dnů, protože se ještě budou prsa nalívat a zvětšovat objem

jinak já ještě nemám postýlku a ani objednanou - aspoň že vím, jakou chci, taky ne fusak, lehátko ani skříň, tak doufám že jsem všechny uklidnila, že jste na tom určitě líp jak já :cry:
6. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
sasanko, jj, koupila jsme si volnější, vzadu mám zaínání na prostředním háčku a objem mám taky lehce vlnější :wink: Ale já nepředpokládám, že se mi prsa extra zv ětší, mám je jen pevnější, ale větší moc ne :wink:

Kaa, postýlku, kolíbku mám u našich, kočárek stejně jako zazit objednán. Ale jinak si troufám říct, že kromě té vany mám snad vše:wink:

zazit, odkud máš vaničku? Přes net?

kaa, Quinny je bezva kočár, taky jsme po něm koukala, nakonec mě přesvědčila teutinka víc, ale můřu tě potěšit tím, že mnažel je serfař a na serfařských akcích je nejvíce kočárků Quinny, jinými slovy je to kočár vhodný do terénu, do náročnějšího počasí (vítr), je to dobrý kočár :dizzy_face:
6. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz
jo, jo, podprda se ma pry kupovat nejdriv na konci osmeho mesice
6. čer 2009 ve 13:35  • Odpověz
apropo, Quinny je asi nejpodobnější kočárek mé teutonce :wink:
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub=6&id=60
6. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
katwind, jakou jste si nakonec objednali tu barevnou kombinaci ?
6. čer 2009 ve 13:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.