• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
zazit,já právě před těhu neměla žádné břicho,mám břicho úplně ploché. U Johanky jsem měla před těhu dokonce čtverečky na břichu a měla jsem břicho taky dost naplé no a teď taky,jen takový napnutý balon :grinning: ,takže asi je to fakt tím,že tam není moc tuku. Mě se teď tuk ukládá hlavně na prdel,což mě teda dost štve,ale shodím to. Navíc čípek mám úplně zavřený a ani mi břicho netvrdne přes den, občas cítím jemné tvrdnutí,ale tak max 4x denně a to doktor říkal,že to je nic,že tolerance je nějak až 10 denně.
8. čer 2009 v 16:07  • Odpověz
Barco, k tomu ukládání tuku - jsem typická těhule s holčičkou v bříšku - mám tuk na bocích, což je taky nic moc - prdel mi neroste, ani packy (jen je vidět, že jsou lýtka oteklejší, ale stehna zatím jakžtakž drží).Když jsem čekala syna, tak jsem měla jen obrovský špičatý břicho, přibrala jsem cca 20kg a do šesti neděl byly fuč - u dcery jsem tu zásobárnu na bocích musela shodit (pracněji, ale šlo to) - teď jsem fakt zvědavá, jak budu vypadat třeba o vánocích, doufám, že to půjde dolů taky, jsem smířená, že asi ne tak rychle jako ve dvaceti,ale budu se snažit...
8. čer 2009 v 16:46  • Odpověz
ja jsem prave vubec nevedela jestli je to normalni mit furt bricho jako kamen, docela me to znervoznovalo - jestli jako nemam non stop ztvrdle bricho a jestli to mimi nejak neublizuje - ale bala jsem se snad zbytecne, doktor se mi dokonce smal, ja jsem na tom pred tehu byla jako ty, baru, vycvicene bricho se ctvereckama (kde ty lonske snehy jsou :grinning:, pan doktor mi dkonce rika cvicenko :grinning:, takze se mi smal a rikal, kde nic mekkyho nebylo ani v tehu neni
ale zadek mi taky trochu narostl a to cekame kluka!, ale pak to litanim kolem mimisku urcite brzo vsechno shodime a budeme mamky jako lanky :grinning:
8. čer 2009 v 17:16  • Odpověz
jojo holky,to shodíme. Já u Johanky přibrala 13 - 14 kg a jelikož jsem měla zas přibrané právě tu prdel a stehna,tak jsem po porodu odcházela jen s 4 kg dole. Malá byla prcek,plodovky bylo taky málo. Jenže v šestinedělí jsem zhubla 6 kg a né dietou,ale spíš nevyspáním, problémy s kojením,měla jsem prasklou bradavku a začlo mi i tvrdnout prso,jenže léčba byla taková,že jsem měla od doktora super mastičku,jenže jsem stejně musela kojit i z toho bolavého prsa,protože by mi zatvrdlo mléko,no a bolestí jsem nemohla nic,takže se hublo jak po másle.
No a asi tak do půl roku jsem zhubla dalších 5 kg a už jsem byla na nižší váze,než když jsem s malou otěhotněla. Což bylo super, váha se mi držela co jsem kojila,což bylo nějakých 21 měsíců a pak když jsem přestala kojit,tak jsem zas asi 5 kg nabrala,ale ot byla i moje chyba,protože jak jsem kojila,tak nehrozilo pivko v létě na zahrádce,no a po kojení jsem si občas jedno dvě dala,né každý den,třeba jednou za týden,prostě když jsme byli venku a doma pak hlad,po pivu hlad mám,takže se tloustlo jako po másle.
Ale tak udržela jsem to na uzdě,protože jsem i dost cvičila.

Ale jak to bude teď, to fakt nevím,protože mi přijde,že jsem i dost taková povolená z toho ležení,nic nedělám,takže tukovým polštářkům se daří :grinning: .
8. čer 2009 v 17:30  • Odpověz
no, baru, myslim, ze se fakt nemusis bat - kolotoc kolem dvou deti te velice brzo dostane zpet do formy!!!
8. čer 2009 v 17:36  • Odpověz
autor
Nazdárek děcka, tak se taky hlásím.
Já jsem před těhu taky měla tvrdý a pevný......kotník :grinning:
Oficiální název MILAN (břicháč) už byl pěkně nakrmenej před těhu, takže já si dám po porodu pěkně do tělíčka, abych vypadala jako fešná mamina a né Marfuša z Mrazíka :grinning:

Dneska jsem byla venku s tim mojim 2leťákem.......nechtěl vůbec po o spát :confounded: :confounded: , tak jsem s nim dala tůru na zmrzku do města (pěšky) a já tu teď doma sedim u kompa jako slepice stahaná a to zvíře lítá po obýváku za hopíkem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ............... taky chci takovou energii :sweat_smile:
8. čer 2009 v 17:47  • Odpověz
bobi, ti prcci mají energie, já čumím na naši malou,ona i když je nemocná,tak jakoby nebyla. Teď má rýmu,docela velkou,tak ji to otravuje,ale na elánu jí to neubírá :grinning: .
Když měla naposledy chřipku,což bylo asi někdy na začátku zimy,tak furt lítala,dělala čurbes a já na ni šáhla a cítila jsem,že je horká,tak jsem ji změřila a ona měla 39,2, no nechápu,dala jsem jí panadol a vysvětlovala,že musí ležet,ale ona prostě ne :grinning: .
8. čer 2009 v 18:20  • Odpověz
autor
no právě, oni jsou to takový malý rarášci. Člověk aby za nima lítal jak píšeš s teploměrem a přemlouval je, aby se při horečce nechali změřit. :grinning:

No uvidíme, za chvilku do něj narvu večeři a hodim sprchu a pak hupky do pelechu. Jenom doufám, že nebude řvát, že chce koukat na to jeho BUM, což je od půl 8 na Prima Cool pořad, který je něco jako Clever u nás a furt tam něco nechávaj vybuchovat. Je to takovej malej piroman
Pak chodí spát normálně, ale jestli vydrží i po tomhle dni do 8 být vzhůru, tak to už fakt nepochopim
8. čer 2009 v 18:27  • Odpověz
ahoj holky, že já chodím vždycky, když už tu nikdo není a musím se bavit sama. Navíc reaguju nějak opožděně. Tak s váhou se musím pořád hlídat, i když mi to poslední dobou ujíždí. Přibírám na břichu, ale řekla bych že i ty boky dostávají zabrat, jde vidět, že budem mít asi holku. No taky předtím jsem se hlídala a dost sportovala, chodila do posilky, běhala, teď a před otěhotněním sem nějak zlenivěla, ale plánuju se rychle do toho vrátit. Navíc před otěhotněním sem začala chodit do zdravý výživy na nějaký to papání, jak říkají "pro kozy!" Těhotenství mi to zase narušilo, chutě byly silnější, tak uvidíme, jak to bude vypadat pak...

už závidím Barči ten veliký ultrazvuk taky se už moc těším a sem zvědavá, kolik náš mazel bude mít, nás ještě nikdy nevážili, teda nic o váze nevím.Barčo přidej nám nějaký míry, ať můžem srovnávat.

a vidím, že výškový rozdíly máme u všech. Já 1,50 ( a kdo ví jestli), manža 1,85.Taky jste doma řešily problémy se zařizováním?? My dokonce i v jaké výšce bude záchod, abych došáhla na zem :grinning: a co potom zrcadla na celou postavu?to nám zabralo hodinu, než jsme ho správně umístili :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Hlavně se teď modlíme, aby naše holčička nezdědila geny po taťkovi a nebyla tak vysoká, to si bude hůř hledat chlapa, ale stejně to bude mít lepší než kluk, který by byl po mámě, že?
8. čer 2009 ve 22:27  • Odpověz
sasanko, kdyz ty se pripojujes kdyz uz davno chrnime :grinning:

a problemy se zarizovanim byly taky :slight_smile:, my mame mezi sebou taky 35 cm :slight_smile:, nejvetsi problem bylo zrcadlo v koupelne :slight_smile: , nakonec se maluju na spickach :grinning: , protoze jinak se manza videl jen po oci, celo a zbytek hlavy chybel :grinning: a jsem rada, ze je to chlapecek, protoze 190 cm holcicku s nohama c. 46 (holky, manza ma regulerni c. 49 - nakupujeme jen v nadmerne obuvi :slight_smile:))) nebo v USA :grinning: ) to by byla fakt nadhera - uz vidim ty lodicky (spis teda paro - lode) do tanecnich :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2009 v 07:39  • Odpověz
holky, mne uz se tam ukazuje 30tt, no to je teda maso!!!! to se nam to sakra priblizuje
9. čer 2009 v 07:51  • Odpověz
Ahoj holky, no můj manžel teda tak vysoký není,má 176 cm,takže mezi námi je tak 11 cm,což je v pohodě.

Sasanko,já žádné míry miminka nemám :frowning2: . On doktor mi přesné míry neříká a ani mi je nepíše do průkazky. Vždy tam jen napíše,že vše odpovídá,nebo je to v normě. On mi ani neřekl,kolik tak mimčo váží,ale když jsem byla v 27 tt na kontrole,tak řekl,že má asi kilo. No a teď jsem koukala do oficiálních tabulek na netu a tam je,že v 30 tt by už mohlo mít i 1360 g. Ale jestli vypadá na 30+5,což je 31 tt,tak tam už je 1560 g :grinning: . Takže asi někde mezi tím budem.
Každopádně všechny ty údaje z UTZ jsou strašně nepřesné. Mě před porodem Johanky dělali odhad a říkali,že malá vypadá na 3,5 kg a měla jen 2,84 a 48 cm a to se narodila ve 40tt. Takže čekám,že i ten mallej bude prcek.
9. čer 2009 v 08:19  • Odpověz
no jo, to já večer má jen čas. A normálně chodím spát se slepicema :grinning: , ale ty hormony už pracují a já se asi chystám na sovu, která bude ponocovat, protože teď nechodím dřív jak v 23:00 a ráno zase nemůžu dospat. To jsem byla taková, která vždycky musela mít naspáno 8 hodin, ale teď už to neznám. Někdy se i divím, jak jsme se mohli s mým poznat, on je úplný opak.Ten chodí spát klidně i ve 2 ale ta rána :rolling_eyes:

No naštěstí nohy neřeším :grinning: , já mám popelčiny a manža normál (ale jinak si musím i do těch popelčiných občas koupit vložku :slight_smile: ) to by byly geny, vysoká a nohy po mě (to by ji asi ani postavu neudrželo :grinning: ) no nic musím přestat fantazírovat, ale strašně mě to už zajímá, jak bude to dítko vypadat.
9. čer 2009 v 08:20  • Odpověz
autor
Taky si představuju, jak asi bude mimčo vypadat. Jestli bude podobný bráchovi a víc tíhnou k tátovi jako Dáda a nebo to bude cvalík s tmavými vlasy po mamče :slight_smile:
je to takový napínavý

Jinak už se skor všechny blížíme k 30 tt a tak už vážně přemýšlím, že začnu prát, protože pak bych to už asi u žehlicky nerozdejchala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska vařim mrkvovou polívku a pak květák s novým brambůrkem. Celkem mám na to chuťku :sweat_smile:

Jo holky já včera viděla mamku s golfkama, který nešli polohovat na zádíčka a v tom vozila asi 4 měsíčního chlapečka, který tam byl zkroucený jako paragraf a spal. Kdyby ho nedrželi popruhy, tak by vyklouzl na chodník. Vysel na tom jako sako na věšáku..........chudinka malinkej :frowning2: (ta mamina byla nějaká do frcu, okolo sebe 3 děcka, tmavá pleť a asi IQ tykve..) Taky mě zarazilo, že ten jeden kluk její měl dudlíka a já bych ho odhadla na takových 4,5 roku :confounded:
9. čer 2009 v 08:37  • Odpověz
no, ja jsem si privezla oblecky od mamky o vikendu - shromazdovali jsme to u ni a je to maso, mame toho asi tunu, v nedeli vecer jsem to tridila podle typu oblecku a velikosti a vyskladala jsem do kominku celou velkou sedacku, manza se uplne vydesil, kdyz to videl a ja popravde taky, mamka to nejak prehnala :grinning:, hadam, ze spoustu veci nebude mit mimi ani jednou na sobe, pobavilo me, ze jsem z te ukrutne hromady koupila asi 5 veci, jinak je to cely prace moji maminky :slight_smile: , je uplne silena, ani si nepredstavuju kolik ji to stalo penez :frowning2: , pritom ja ji celou dobu rikala, ze u toho uplnyho mimi je uplne fuk, co bude mit na sobe, protoze stejne furt chrni zabalenej v zavinovacce
začnu prát až mi začne osmej měsíc, což je za 14 dni
9. čer 2009 v 09:10  • Odpověz
holky, ja v tu nedeli asi hodinu jen strihala cenovky :slight_smile:, jsou to nadherny veci, pak to budu prodavat na mimibazaru a budu psat nestacili jsme unosit :frowning2:
9. čer 2009 v 09:13  • Odpověz
zazit, máš hodnou maminku,připomíná mi tu moji,když jsem čekala malou a měla jsem nakoupené věci velikosti 62 a to bylo velké,protože malá byla prcek a já tomu tenkrát prdlajs rozuměla. No a moje mamka byla po porodu u nás a vyrazila na nákupy a dotáhla komplet výbavičku velikosti 52 a 56, strašně moc bodyček a dupaček a nádherný fusak,no tenkrát mě šokovala. jen ten fusak stál 2000,-. No a teď jsem vybavená dobře,něco jsem podědila,něco je nové a něco po malé,takže věcí bude dost.
Já začnu prát po další kontrole, kterou mám ve 33 tt,takže od teď za 3 týdny jdu na to :slight_smile: .
9. čer 2009 v 09:46  • Odpověz
ahooj holky jak je vam dobre ze muzete cely den psat, ja se pripojim a nestiham cist a reagovat uz vubec ne a taky chodim spat brrrrzo. V robote ted muzu malo, protoze nas monitorujou a zaucuju za sebe nahradu. :frowning2:

No a kadzy me uz strasi ze bych mela mit uz nejakou tu zakladni vybavu, no a ja nemam nic. Vy uz asi mate neco jak tak ctu. Pry to muze prijit uz od 7 meho mesice, sakra tak to snad ne. Mate uz aj pleny vanicku a takove?
9. čer 2009 v 10:42  • Odpověz
tak hodnou maminku to mam, to muzu jen potvrdit :slight_smile: , akorat malicko megalomanku :slight_smile: , ale je to tim, ze je to jeji prvni vnuk, takze si to uziva se vsim vsudy :slight_smile:
9. čer 2009 v 10:43  • Odpověz
holky kdy zacinate chodit na predporodni kurz? ale to utika. Uz vam poslala Katwind tu tabulku s tema cislama?
9. čer 2009 v 10:45  • Odpověz
misko, na predporodnim kurzu uz jsme byli - 2/6, ale to byl jen takovy 2hodinovy rychlokurz, jinak se na jinej nechystam
9. čer 2009 v 11:04  • Odpověz
aha a nebojis se? a jak chcete rodit? normalka nebi cisar?a k tomu epidural nebo? jak prijde tak bude? ja se bojim jak svina hlavne klistoveho
9. čer 2009 v 11:21  • Odpověz
no, tak to vis, ze se trochu bojim, ale pochybuju, ze mi nejaky delsi kurz pomuze :slight_smile:
chceme rodit normalne - pokud to pujde a bude vse v poradku, pokud budou komplikace, tak pak samozrejme cisarem, to nam asi nic jineho nezbyde
a nestras, klestovej porod zadna z nas mit nebude :slight_smile: , my vsechny tady budeme mit super rychly, bezproblemovy porody! to je jasny!
9. čer 2009 ve 12:05  • Odpověz
misko, promin, zapomnela jsem na tebe, dnes poslu opravenou i s tebou :wink:
9. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
zazit, maminku trošku závidím, ta moje je taky bezvadná, jenže ona by kupovala jiný věci než já chci, takže se mi do toho moc nemotá... nemyslím oblečení, ale jsou věci, který si chci vybrat sama... vanička, chůvičky, kočárek, však víte...
zazit, ty máš teutonku od Michala? Kolikátý týden čekáš? Já ji mám od něj, ale zatím je to teprve 5. týden, ale už se stejně nemůžu dočkat:slight_smile:)
9. čer 2009 ve 12:22  • Odpověz
Jinak já mám domluvenou pouze schůzku s dulou, kde si chci nějaké věci ohledně porodu ujasnit, ale jinak se na žádný kurz taky nechystám. nemám nijak velká očekávání, věřím, že porodím normálně a že mi kdyžtak bude pomoženo, že tam tři dny vydržím a pak se budu učit sžívat se vším doma... Mám v lékaře důvěru, ne slepou, ale důvěru, takže věřím, že udělají, co bude potřeba.
Akorát epidurál si zatím myslím, že nechci:grinning: Mám ve svém okolí holky, kterým víc uškodil než pomohl a nějak to chci zvládnout bez něj... ale uvidíme:grinning:
9. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz
KAt dik. Ja jenom ze na vas nebudu mit kontakt.

No v to doufam ze budeme mit vsechny supr porod bez komplikaci.

zazit a maminku to jako jo, to mas super, ta moje byt taky nakupovala ale tez podle sebe, takze ji taky musim trochu usmernit :slight_smile: ale za vsem stejne vdecna
9. čer 2009 ve 12:30  • Odpověz
katwind mam a dneska jsou to presne 2 mesice, co jsme ji objednali - cekame uz 8 t a jeste nam ani nevolali, no taky se na ni uz strasne tesim, doufam, ze do toho mesice prijde

nase mamka ma vyhodu v tom, ze ma stejny vkus jako ja, takze co koupi to se da pouzit :slight_smile: , ale ma povoleny taky jen oblecky a hracky, jinak jsem si to chtela vybrat sama, ale kdybych ji zakazala nakupovat na vnoucka, tak by to asi neprezila a nakupovala by stejne :grinning:

a epidural zatim planuju, uvidime jak to pak "na zivo" bude vypadat
9. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
Holky mě epidurál strašně pomohl,ale to bylo jak jsem psala,po třech dnech rodění. Byla jsem už tak vysílená,že epidurál byl záchrana. Klešťový porod je děsivý,ale nebolí to,necítíte nic,jen tlak. Pro mě bylo horší to potrhání po tom.
Ale jak psala zazit,budete mít bezproblémové porody,takže se nebojte :slight_smile: .
9. čer 2009 v 15:39  • Odpověz
jé já se děsně bojím porodu, pořád taky nevím, dát nebo nedat epidurál, každý má s tím jiný zkušenosti, no asi taky uvidíme, při prvních bolestech, že? Nějak si neuvědomuju, že to letí a je třeba asi už o tom přemýšlet.
Kurzy u nás začínají od 30. týdne, tak mám ještě 2 týdny, ale nevím jak to budu zvládat, plánuju ještě cestovat, u nás probíhají asi v 5-ti lekcích po 2 hodinách a na poslední lekci přizvou tatínka.
9. čer 2009 v 18:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.