• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Ahoj drbny :slight_smile: , holky, mně to tak štve, že nemůžu být tady, tak nestíhám vás dočíst a pak už nemá smysl reagovat na předchozí věci.

Barčo- ad kočár, já to nemyslela zle, že máš kočár po prvním dítěti, aby sis nemyslela, my taky blázníme, že je to první a druhé dítko- pokud bude- tak dostane po bráchovi :wink:

Miško- kllííííd, na kurz půjedeme spolu a moje doktorka mi říkala, že je ještě čas, jak budu mít na tebe kontakt, tak písnu ihned sms, abys byla v obraze :slight_smile: . Když tak mi pošli číslo do IP, já ti taky dám svoje, pokud ti nedošla tabulka.

Sasanka- neboj, nějak to dáme, když se dostal prcek tam, tak se dostane taky nějak ven :wink: . Třeba to nebude tak strašné. Dneska jsem byla u kamarádky, dávala mi cenné rady a rodila tak, že v 1h v noci přijela do porodky a malý byl venku ve 4h, ani nestihli klystýr a jiné přípravy. A prý předporodní kurz jí byl naprd, protože si pak prý dýchala jak chtěla :wink:
9. čer 2009 v 18:49  • Odpověz
Holky, mně to došlo, že jde do tuhého, jak jsme zaplatili ten kočár. Příští měsíc postýlku a vše kolem spaní a máme to. V porodce si ještě půjčím monitor dechu a podzim koupím fusak.

A Zazit- s tou maminkou ti to teda upřímně závidím, ta moje se nějak nemůže smířit s tím, že by to mohl být kluk, sice jsem jí to neřekla napevno, zatím říkáme, že nevíme, že se necháme překvapit, aby měla možnost si to připustit a před hotovou věc ji postavíme v porodce. A tím pádem ani nic nekupuje, protože ona kluka nechce :cry: :cry: . No já jsem se přísupem svojí máti smířena, ale mrzelo mně to.

Fuuuj- já jsem dneska 29+1, tzn. že mi běží 30tt, bojííííííím :grinning:
9. čer 2009 v 18:55  • Odpověz
ahooooj holky, hlasim novinky z poradny :slight_smile:, test na cukrovku dopadl na jednicku, muzeme dal papat sladky :slight_smile:, dalsi kilo nahore, takze uz mam +6 kil a prcek je naaaadhernej, pani dr nam ho celyho zas proskenovala a pak nam to prepla na 3D a ukazala oblicejicek, takze jsme ho opravdu dobre videli, byl neskutecne roztomilej - tvaricky jak syslik, moc pekne vypasenej :grinning:, prej ma neco kolem 1 400 g, holky to byla nadhera! mame to nahrany na cedecku, babicky se uz moc tesi az ho taky uvidi, malem jsem brecela kdyz jsem ho videla :slight_smile:
za tri tejdny jdeme zas na nejakej velkej utz, prijde mi, ze ho nejak moc ultrazvukujou, ale at je radeji prozkoumanej vic nez min
jo a uz je hlavickou dolu, takze ve startovnich blocich :grinning:
9. čer 2009 v 19:25  • Odpověz
autor
Ahojky,
souhlasím, že až příjde na věc, tak dejchání je na prd :grinning:
Mě to vůbec nešlo pusou, dusila jsem se a tak jsem profuňovávala nosem, ale myslím si, že to bolí stejně, ať člověk dýchá a nebo ne podle tabulek :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska tu byl pořádný pršák a teď, když se chystáme skoro do postele, tak puchejř krásně svítí a je teploučko. :unamused:

Asi mi zase začali růst prsa, protože mě pálejí na dotyk a jsou tak divně napnutý. Já snad budu mít místo podprsenky padáky :confounded:
Dneska tu byla na kafíčku kamarádka a říkám jí, že se mi malej furt cpe pod žebra a že to děsně bolí a ona prý měla to samý, že se jí malá cpala pod žebírka a tak se jí roztáhly, že jí i po porodu zůstaly žebra víc od sebe a už se nedostala na obvod podprsenky na jaký byla zvyklá.

Zrovna jsem si včera četla článek v časopise pro maminky a nastávající mamičky a psali o bolestech při porodu. Prý jsou bolesti větší, když se rodička porodu bojí, protože je ve stresu a v křeči. Takže holky, buďme v pohodě, těšme se na zrození dětiček a ono nás to třeba bude i lechtat :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2009 v 19:41  • Odpověz
autor
Já půjdu na UTZ za 2 týdny a jsem strašně zvědavá. U nás je klasickej, kde mimi vypadá jako kostík, ale i tak se moc těším a zároveň trochu bojím, jestli je vše ok.
Taky bych chtěla vidět v 3D, ale to bych musela dojíždět do jinýho města a táhnout se s 2letým svištěm se mi prostě nechce a pak to stojí i dost penízků

Muselo to být parádní Zazit. Podle mýho budeš rodit možná i před termínem. Jsi akční a furt v pohybu, takže máš svalíky tak nějak natrénovaný. Nemyslim, že to vyprdneš už ve 35.. týdnu, ale třeba ve 37.-38.tt
Já jsem zvědavá, jaký to bude tentokrát a popravdě se začínám i na porod těšit, protože mám fakt velký bolesti žebírek a záda to taky nerozdejchávaj. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2009 v 19:48  • Odpověz
no, ja bych kvuli 3D taky nikam nejela a nedavala za to 1 200 Kc (coz je bezna cena v Praze), ale na ta nase doktorka je hrozne hodna, vzdycky nam da nekolik fotek a ted uz 2x za sebou nam nahrala cedecko, a ona nejdriv kouka tim normalnim utz - tim 2D cernobilym, ale on se da prepnout na to 3D, takze kdyz mrkla na co ptrebovala, tak si vybrala detail hlavicky a prepla to na to 3D a my mrkali mimiskovi primo do ksichtiku, bylo to moc krasny, ale abych se kvuli tomu nekam tahla a platila, tak na to bych se taky vybrala, ja myslim, ze jeste bude casu dost si je "na zivo" poradne prhlidnout, az ty prdolove vylezou ven
ale teda kluk to je, to uz mu fakt nikdo neodpare :grinning:
10. čer 2009 v 06:01  • Odpověz
autor
To je fakt hodná doktrorka Zazit.........muselo to být parádní :wink:

Já tu mám dneska dýchánkový den.
Dopol je ok a po o dorazí kámoška a budeme drbat a drbat a pak pojedu ke kadeřnici, která ze mě udělá kočandu. Já jsem takovej blb totiž. Já jiný kadeřnici nevěřim a tak jsem chodila jenom k tý svojí Marcelce, ale ona loňský léto porodila a tak jsem nikam ten rok nechodila a udržovala si fasádu sama :stuck_out_tongue_closed_eyes: a v pondělí jsem jí volala, jestli už maká a ona že makala furt, ale omezeně a že jsem se jí měla ozvat a určo dostanu ještě kartáč, protože prý na ten můj telefon čekala celej ten rok :grinning:
10. čer 2009 v 07:49  • Odpověz
autor
Ona je takový zlatíčko, dokonce mi poslala i smsku z porodnice, když porodila. Vykáme si, ale je to mladá holčina a moc sympatická. Je správně ukecaná moravanda a už se těším až dneska zapluju do toho křesla a ona mi udělá z tý hučky člověka na hlavě :sweat_smile:
10. čer 2009 v 07:50  • Odpověz
autor
No nic, jdu schodit pížo a vyplouvám se psem ven. Kluci vzali čáru a vrátějí se mi asi za hodinku, tak se projdeme a nadejcháme čerstvýho ranního vzdoušku :wink:
10. čer 2009 v 07:52  • Odpověz
Ahoj kecandy :grinning: :grinning: :grinning: ..........

kaa, neboj já to vůbec od tebe s tím kočárkem nepochopila zle :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

zazit, poradna musela být super :slight_smile: . Taky ti závidím ten 3D utz,ale co,jak říká bobísek,taky se neporhnu až někam do Olomouce,jen abych to tak viděla,navíc v mém stavu :wink: . Máš štěstí,že máš tak hodnou doktorku a že máte v ordinaci tak vymakanej UTZ. Myslím,že kdyby ho měl i můj doktor,tak mi to taky ukáže,on je taky hrozně hodný.

Včera jsem pročítala zas nějaké články o předčasně narozených dětech,no víte no,já streserka :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No a bylo tam i o dvojčátkách narozených ve 25 tt,což už se nás tady netýká a zvládly to dobře. Ale abych řekla pravdu,raději budu mimi přemlouvat ať v bříšku vydrží do toho 37 tt nejmíň,protože mít pak starosti s dýcháním, s nožičkama atd. to fakt bych nechtěla. Ony ty děti narozené před 37.tt,jsou vlastně ještě prý nedonošené a musí se s nimi rok docházet do poradny předčasně narozenýých, spousta vyšetření a tak.
Ale já si myslím,že některé budete i přenášet :slight_smile:.

Já u malé ležela taky skoro 4 měsíce,prootže jsem byla otevřená a nakonec jsem rodila ve 40 tt a vůbec jsem se neotvírala.

Ono to tělo si udělá co chce a jak to má být,tak to bude...............
10. čer 2009 v 08:42  • Odpověz
no, ja bych taky chtela, aby tam vydrzel aspon do toho 38tt, ale musim priznat, ze pak uz bych chtela, aby sel co nejdriv ven :slight_smile:, uplne super by bylo kdyby vylezl tyden pred terminem :slight_smile: - mel by narozeniny s dedeckem a ten by z toho byl uplne na vetvi :grinning:
10. čer 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahoj holky, tak to já jsem exot a 3D jsem si zaplatila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Já to prostě hrozně chtěla, manžel asi ještě víc... Takže jsem šla k jinému dr, který ho má (ale je teda ve stejném městě jako můj dr, do jiného města by se mi taky asi nechtělo) a vyplázla litr... Ale upřímně říkám, že bych dala i víc, trvalo to hodinu a půl, mám asi deset fotek a celý dývko, bylo to super :dizzy_face:
A pindíka a pytlíka mu taky už nikdo neodpáře :sunglasses: :grinning:
10. čer 2009 v 09:23  • Odpověz
ahoj holky

Katwind a to jsi byla dneska? ja furt premyslim jestli jit nebo nejit. A kdy mi posles tu tabulku? :wink:
Ja ted shanim spolecenske tehotenske saty, 20teho jdu na svatbu a nemam co na sebe. a taky nechci vyhodit litr jenom na jedno pouziti, ach jo zivot je boj :grinning: a mas fotecky nejake?
10. čer 2009 v 11:11  • Odpověz
Jéé holky, tak to máte super zprávičky, hlavně, že pindíkové jsou zdraví. Já se těším na miminko čím dál víc, už ať je srpen. Přiznám se, že už se nemůžu dočkat jak vyvezu malého ven a budu trajdat, no jen aby mně to rychle nepřešlo :slight_smile:. A hlavně se těším, jak se aspoň částečně zbavím těch kil, už nevynesu ani chleba k nám do 3.patra :slight_smile: bez toho, abych funěla.

Barčo, já nechci přenášet :cry: :grinning: . A navíc ani nesmím, začátkem září je v Brně Massa(z Formule 1), tak mám nakázáno rodit před nebo v termínu :grinning:.

Holky, jak jsem si pro závist zřídila podle Katwind maily pro bříško, tak dneska přišlo, že už od teď můžeme cítit poslíčky, tak to je mazec.

Bobi, ty jsi srandista, tak já se po cestě do porodky při každé kontrakci zasměju a pak napíšu, jak to lechtalo. A můžou se používat i škaredá slova :grinning: ?
10. čer 2009 ve 14:13  • Odpověz
Misko- zkus se ppodívat tady, je to v Ostravě v centru na Kuřím rynku http://tehotenska-moda.mimishop.cz/katalog.php?typ=4278
10. čer 2009 ve 14:17  • Odpověz
Prosím tě Bobi, jak se dostali ty vrácené daně, tak platí to i pro nesezdané páry? Asi ne, co? Pochybuju, že by se nám příští rok nehodilo pár tisíc navíc.
10. čer 2009 ve 14:20  • Odpověz
kaa,tak se rychle vemte :grinning: do příštího roku času dost....... ta daň se vrací nějak v květnu a přiznání se dává myslím do 1. dubna? možná se mýlím,ale myslím,že ne. Každopdáně to platí jen pro manžele :slight_smile:
10. čer 2009 ve 14:49  • Odpověz
holky,malej zas škytá :grinning: ,on snad škytá každý den chuďátko. Ale aspoň vím,že má dost vody,když se jí tak naloká :grinning:
10. čer 2009 ve 14:52  • Odpověz
Jůůů Barčo, dík, jsi zlatá, tak to ještě rychle vystrojíme veselku. :grinning:
Malý taky hltá vodu, pokud teda to škytání je takové jakoby tepání nebo ťukání :wink:
10. čer 2009 v 15:05  • Odpověz
ahoj holky jste tam nekdo? :frowning2: :slight_smile:
10. čer 2009 ve 20:20  • Odpověz
autor
Kaa, já jsem zabudla, že už jednou jsi se na to ptala. Promiň, jsem sklerotik. Jo, Barca má pravdu, je to pro manželský pár. Ale do dalšího roka toho můžete stihnout víc než porod :grinning:

Včera jsem byla u tý kadeřnice a nechala jsem si vystříhat ofinu. Už jsem jí nosila a bylo to pohodlný. Když je vítr, tak to nejde do očí a vůbec nějak líp se mi kouká. Akorát si musim zvyknout to zase česat. Ráno jsem vstala a měla jsem místo vlasů kšiltovku :grinning:

Dneska zase podnikám s prckem bazén, tak se moc těším. Akorát jsem na něj nesehnala plavečky, tak panímáma koupila holčičí kalhotkový s volánkama. No a tak jsem musela inprovizovat. Volánky jsem ustříhala a ještě, že jsou modrý, protože nikdo nepozná, že nejsou šitý jako slípky, ale kalhotky. Je v nich sladkej :wink:
11. čer 2009 v 07:19  • Odpověz
kuk :wink: , jdu na vás nakouknout a tady moc nových příspěvků není?

Holky, je u vás taky škaredě? U nás to ráno začlo krásným počasím a teď se zatáhlo a vypadá to,že bude pršet :frowning2: . Mě je to teda jedno,ale přece jen je líp,když je venku sluníčko.

Malou mám u tchýně,takže z toho moc nadšená nejsem :frowning2: ,ale vím,že chlastat nebude,protože ji musí dovézt autem a to zas ona nedělá,takže aspoň to mě uklidňuje :frowning2: .

Štve mě,že namají tu cestovní postýlku,kterou chceme,protože už bych si ji objednala :frowning2: . Tak snad bude no...

bobi,ani nevíš jak bych hned taky šla ke kadeřnici,ale vidím to až po porodu. Ale to půjdu určitě, u Johanky jsem taky šla a pomohlo mi to,navíc mi trochu padaly vlasy,tak mi i poradila co na to a pomohlo to :slight_smile: . No a s těmi plavečkami,vidíš jak jste to super zvládli a teď ani nikdo nepozná,že byly původně holčičí :slight_smile: .
11. čer 2009 v 10:26  • Odpověz
ahojjj holky

Barco mas pravdu moc tu toho neni, vcera vecer tu nebyl vuuuubec nikdo. Tady v Ostrave je zatim pekne ale ono to sem dojde.

Ty Barco jak to mas z tchyni? ja hrozne vis co mi rekla ta moje? ze vezme v praci padaka a ze ona bude s ditetem a ja pujdu do prace. Tak jsem na ni hodila takovy krasny pohled, nic jsem ji nerekla at nedelam hned rozruch, ale pak jsem to rekla muzi ze to snad nemyslela vazne?!!! to ani kdybych vydelavala miliony. Ach jo chtela by organizovat, a furt me nejak vest, rekla jsem muzi ze mi je 31 a ne 21 a kdyz chce nekoho vest tak at si koupi psa, no uz jednoho ma, tak kocku, tu mam zase ja. :slight_smile: ne ale fakt me to nasralo ale strasne, protze ona to bere tak ze moje mamka zije v madarsku, tatka na slovnesku, bracha taky aj babky a cela rodina. takze jakoze mne bude nejak navigovat. Nevim ale bude to asi boj, a tvoje tchyne pije? jestli dobre ctu? moje si taky rada uhne. :grinning:
11. čer 2009 v 11:16  • Odpověz
Holky uz mate tu tabulku od Katwind?
11. čer 2009 v 11:24  • Odpověz
Kaaa, jsem kukla na stranky vitkovicke nemocnice a predporodni kurzy pro tehu jsou v case prazdnin omezene :frowning2: jsou tam jenom dva datumy, 8.7 a 19.8 od 11 do 14 hodin a stoji to 100korun, neni to divne? ja vim ja zase stresuju. Muzes se zeptat dr? kdyz tak se musime prihlasit at to neni vse obsazene. Ale ty mas termin uz 22heho a ja az 14 zari ale to neva, pujdu s tebou drive.
11. čer 2009 v 11:28  • Odpověz
misko, moje tchýně je strašná :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ona nepije,ona chlastá a mě to vadí,protože se bojím o malou. Taky jsem jí ji skoro nedávala a ona si furt stěžovala,jenže teď jí ji musím dávat :frowning2: . No a několikrát jsme jí to s manželem řekli,že nám to vadí,tak vždycky byl chvíli klid a pak zas vše nanovo.
Ona sice měla docela těžké období s druhým synem,který onemocněl schizofrenií,takže to zapíjela,ale ten syn je teď úplně v pohodě,léčí se,bydlí jinde,v chráněném bydlení,kde na něj dohlíží doktoři,je strašně šikovný,změnil se a ona místo aby byla šťastná tak furt skuhrá a chlastá. přitom ona má všechno,manžela,který ji bere x krát do roka na dovolenou na maledivy, potápějí se atd. Ona mě strašně štve,protože má vše a asi jí to nestačí nebo co a furt se lituje.
No a tchánovci jsou i strašně lakomí,oni jsou milionáři a to fakt a malé nosí staré použité dárky. Třeba k svátku jí donesly dětský odpadkový koš po mém manželovi,který měli ve sklepě 20 let.
Nejhorší je,že furt říkají jak mají málo, jak jsou chudí. I když je nějaká oslava a jsou tam třeba i naši,tak si jim furt štěžují,jak to mají těžké.
Přitom tchán má plat 100 tis. měsíčně, to vím,protože můj manžel je jeho zaměstnanec. Teď koupili nový dům, jezdí 3x ročně na maledivy na měsíc a ještě pak v létě na jachtu do chorvatska. Mají prostě všechno.
Já jim to nezávidím,přeju jim to,ale mrzí mě,že třeba nám nikdy s ničím nepomohli a to jsme na to bývali hodně špatně, nechají si vše vysázet na ruku do poslední koruny a ještě si přihodí.
Naší nám furt pomáhají, malé dali na očkování,my bychom v té době na to něměli, koupili nám bazarové auto a vždycky se mamka ptá jestli nepotřebujem. Já nechci vypadat jako nějaký chamtivec nebo člověk co chce brát,ale mrzí mě,že oni furt vykřikují jak jsou chudí a vlastní děcka využívají.
Můj manžel je každý víkend v čudu,protože jim jezdí na dům dělat opravy,udržovat zahradu,teď jak koupili ten nový dům,tak je to novostavba a on tam jezdí makat,dodělávky a tak. Ale minule mu za celý den ani oběd nedali, no děs, škoda mluvit.
Vždycky sním o tom,že vyhraju ve sportce, né miliony,ale tak abychom si smanžou mohli postavit svoje a odjedem pryč a budem bydlet jinde,ale to jsou jen sny :frowning2: .
11. čer 2009 v 11:47  • Odpověz
Je Barco to znam, nasi jsou sic rozvedeni, ale tata je taky bohaty a nepusti a nepusti a skrti no hrozne, ja taky nechci zadne milodary ale nekdy to prehani. Tak snim o sportce, aspon takovou malou injekci na lespi bydleni.

Ach jo a ty tam este davas malou, no musi to byt tezke, ale este chvilku vydrz a uz ji budes mit u sebe. Jeste ze mas super manzela ze je tvoji strane a s tebou, jinak by to byla koncena ja bych to nevydrzela. Taky to tak mam musime bojovat. :slight_smile:
11. čer 2009 ve 12:02  • Odpověz
No manžel je na me straně,ale byly doby,kdy jsme se denno denně hádali ohledně jeho matky :frowning2: . Né,že by stál při ní,ale spíš nechtěl,abych jí říkala,že mi vadí její alkoholismus. A já to vydržela do dvou let malé, s vypětím všech nervů a sil,kdy jsem v noci nespala při představě,že si tchýně malou půjčí a pak s ní někde spadne nebo ji někde nechá samotnou ( měli ve starém domě dost nebezpečnou zahradu). No a pak jsem to nevydržela a řekla jí to a manžel od té doby změnil názor a říká jí to taky. Jenže je škoda,že to nezabírá. Až porodím a budu v klidu,tak si udělám pořádek,jsem pevně rozhodnutá. dám jí ultimátum,jeslti ji ještě někdy přivede a bude opilá,tak už jí ji nikdy nedám a basta.
11. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
autor
Holky teda, hrozný to máte báby :unamused:
Já mám panímámu ok, sice taky někdy se snaží něco prosadit svýho, tak jí nechám vykecat a myslim si svoje, ale jinak je zlatá. Dádu miluje a mimču už nosí nakoupený oblečky. Nám taky cpe horem dolem, přijede na kafe i s taškou nákupu z Kauflandu a tak různě :grinning:
Dokonce nám půjčila i na auto. Budeme jí to sice splácet, ale ona je v poho a říká, že když nejvyjdeme tak pomůže a nebo prostě ten měsíc nesplatíme :wink:
A moje mamka je taky ok.

Já mám babičky fakticky funkční a můžu se na ně vždycky spolehnout :wink:
11. čer 2009 ve 13:23  • Odpověz
autor
jo a dneska jsem začala prát mimi prádlo. Mám vypraný bílý a je to na balkoně takový voňavoučký a pidimidimalinkatý. Snad to dnes uschne a večer hned vyžehlim.
I když budu po bazénu, tak to budu pěkně vyflusaná, takže nejspíš se na žehlení vyprdnu :grinning:
11. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.