• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
Cauky holky, nejak vas ted nestiham, furt nekde litam tenhle tyden:slight_smile: ale jako je to fajn, jeden den kavicka s kamaradkou, druhy den obidek s jinou kamaradkou:slight_smile::wink:

takze jen vpadnu do diskuze, slava hura, mam smontovanou skrin i se vsema suplikama a policema a krabicema a uz se tesim, ze to tam dam vsechno:slight_smile: Ale jeste neperu, je hnusne...teda ted zrovna sviti slunko, jako u vas no...april.

Avivaz ja nepouzivam, takze ani pouzivat nebudu. Ale myslim, ze se muze, jen by nemela byt moc chemicka... Akorat pozor, neperte v avivazi veci, ktere chcete, aby saly, treba u plen avivaz vyrazne snizuje savost latky (totez u osusek, co jsou z plen atd.):wink:

Jinak odsavacku nemam, zatim neplanuju a uvidim. Dneska je fakt velka vyhoda, ze se vse da ihned koupit, objednat...
A taky jsem mela pujceny chuvicky od brachy na zkousku a bohuzel mi tu nejdou, asi mame velky barak, velky ruseni, takze musim mit digitalni, ne analogove...
12. čer 2009 v 11:27  • Odpověz
díky za odpověď, mě to zase přesvědčuje, že je to super věc a asi si to pořídím už před, znám svýho chlapa, ten v tom zmatku nebude vědět ani čí je natož aby někde kupoval odsávačku. Katwind ty si určo ekoložka :grinning: , ale máš pravdu s tou savostí, dík za připomenutí.
12. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz
sasanko,toho bych se nebála,můj muž má nácvik z prvního porodu :grinning: . Musel hned druhý den dokupovat spoustu věcí, které mi v porodce chyběly a zvládl to suprově :grinning:
12. čer 2009 ve 14:44  • Odpověz
sas:grinning: ale tak ekoložkou bych se nenazývala, jen vypadám trochu exoticky, když řeknu, že v mé domácnosti má své místo sliz na praní, ocet a ekojar. nic jinýho nemáme:grinning:
Ale nemám proti aviváži nic, mně jen vadí ta vůně, já nemám ráda navoněné věci :wink: a je fakt, že učníky, osušky, pleny...že prostě víc sajou, když neavivážujete :wink:
Holky, já tam mám obr kupu všeho, já se už tak moc těším, až to budu třídt a rovnat do skříně a do přebalováku :dizzy_face: :dizzy_face:
12. čer 2009 v 15:14  • Odpověz
autor
ahojky holky, mě se to vůbec nedařilo semka přihlásit. Naběhlo mi jenom pul webovek a pak když už jsem se tak nějak dostávala k jádru, tak to psala, že bobisek neexistuje :unamused:

Ale už ok :grinning:

Dneska šílenej vítr, ale zatím neprší. Uvidíme, snad to vydrží, protože se chystáme na zahradu k ségře a malej se těší na jejich pískoviště a sestřenku s bratránkama.
Kdyžtak zalezeme k nim do baráku, hlavně, když tam bude mít děti. Neumí jim ještě říkat jménem. Jenom Onda (Ondra) a ségry holčina Martinka je mimicky znázorňována boucháním do čela jako MÁČO :grinning:

Tak hlásím, že jsem si ráno vyprala i barevný miminkový a teď mám zaplněný balkonek. Nějak mě to chytlo. Večer vyžehlim a dám odsát do pytle :slight_smile:
13. čer 2009 v 11:15  • Odpověz
juu, bobi, závidím! já jedu pristi vikend pryc, kam vezu i na ukazku nejake pliny, takze az se vratim, jdu na to!:slight_smile:
13. čer 2009 v 11:19  • Odpověz
Ahoj Bobi a ostatní, já jsem taky měla problém a pak docela nervíky, taky jsem chvilku neexistovala. :angry:

Včera jsem nakoupila prací prášky a aviváže, měli super akce, tak mám plnou komoru :wink: . Těším se jak to mini oblečeníčko začnu ládovat do prajdy. Akorát mám zas dilema jak prát bílo-barevné(bílé bodýčko s robotama :slight_smile: ), normálně bych to prdla do woolitu, teď jsem koupila ariel na bílé a lovelu color na barevné. A aviváž mám Lenor.

Bobi u nás je taky škaredě, neprší, ale fouká, a přitom v předpovědi na netu je sluníčko a 19stupňů, no to jsem zvědavá kde tak je?
13. čer 2009 v 11:27  • Odpověz
Miško, včera jsem ti posílala mail ohledně toho předporodního kurzu, s těmi termíny jsi měla pravdu, takže se ti omlouvám, že jsem psala, že je to blbost. A máš tam ještě jeden mail ohledně půjčení monitoru dechu. Koukni, snad ti to k něčemu bude.
13. čer 2009 v 11:31  • Odpověz
Ahoj holky, taky mi nešlo přihlásit a taky jsem neexistovala. Asi upravovali stránky,tak byl chvíli výpadek.

Kaa, tím bych se nestresovala, i bílé s obrázkem bych prala s bílým,protože pokud je to kvalitní,zaprat by to nemělo. Ale jestli máš strach,tak bych to vyprala se světlounkým barevným,jako s pastelovým, třeba světlounce žlutou,růžovou,modrou,zelenkavou,to peru dohromady a tmavé pak taky dohromady.
Zas,že bych třídila úplně podle barev to ne a ani u Johanky a nikdy se mi nic nezapralo. A v prášku bych to vyprala v nějakém dětském,podle toho co máš.
13. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
Moje zlatíčko mi usnulo holky v houpačce :sweat_smile:
Vždycky jsem zhoupla a odběhla zamíchat omáčku a vrátim se k němu a on tuhej, tak jsem ho jenom přesunula do postele (je bez plínky, nosí jí jenom na noc a spaní po o), tak uvidíme, jak to dopadne :wink:

Buď se pročůrá až k sousedům a nebo bude kabrňák největší :grinning:
13. čer 2009 ve 12:09  • Odpověz
autor
já bych taky prala s bílým Kaa :wink:
taky jsem měla bodyčka bílý s barevným rukávem a přežilo to všechno a nic se nesepralo a neobarvilo

Holky končim, šíleně se nám seká kompík, něco v něm nehraje asi tak jak má. Byl zapnutý přes noc a asi potřebuje pauzu. Stejně se jdu pomalu chystat, aby jsme pak jenom vyfičeli do kšá bez zdržování :slight_smile:
13. čer 2009 ve 12:12  • Odpověz
bobisku,to je malej šikulka,že má plínu jen na spaní. Některé děti sice jsou bez plín dřív,ale já nejsem zastáncem drastického nucení dětí do nočníku. Já malou začla taky chvíli před druhým rokem zvykat a asi do 2,5 roku jsme měli plínku na noc a teď už vůbec.
Čůrá už i sama na záchod,má takovou stoličku,sama se utře a i si sama spláchne a umyje ruce. Zvykám ji kvůli školce, chodí tam občas,tak aby se jí děcka nesmáli,že to neumí.
No ale spíš kakání je problém,kaká jen na nočník a musí si zalézt s tím nočníkem za roh ke kvítkům :grinning: .
13. čer 2009 ve 12:14  • Odpověz
Barčo, ok, dík, podle barev teda třídit nebudu, to bych prala 20 praček po dvou věcech, prostě vyperu bílé a barevné a je to. To je zajímavé, naše prádlo zvládám vyprat, ale z dětského mám vítr :wink:.

Holky můj drahý vypadl na závody trucků, a ještě není a doma a já se začínám trošku nudit, kdybych už tady měla to mimčo, tak by mi to nevadilo :slight_smile:
13. čer 2009 v 15:08  • Odpověz
Čau pradlenky :grinning:
Tak dneska je ideální počasí na praní, co? Azůůůůůro, svěží vítr, mám vypraná bílá bodyčka a teď prvních 20 plen :slight_smile: - asi ještě koupím cca 10 těch barevných a bude- plánuju používat papírový plenky a ty látkový pod hlavičku, na ublinknutí, do lehátka apod. - úúúplně na mě dýchla ta atmosféra "miminkovská" a pyšně věším ven ty pidihadříčky - jsem pako :grinning: .
Navíc jsme si s kámoškou dnes půjčily 7měsíční holčičku a dvě hodinky vozily, aby si maminka mohla dáchnout - prospělo to všem- takže fajn den, co se točil kolem miminek :wink: .
Krásný večer všem - my se chystáme na bluegrassovou kapelu v místní hospůdce, snad tam chvíli vydržím sedět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2009 v 18:13  • Odpověz
Ahoooj Verusko, no že se ukážeš :wink:
Já jsem taky kupovala 20 obyč. plínek 80x80, a pak jsem kupovala ještě tetra pleny jako osušky 90x100, mám jich 6. No ale řeknu ti, jak jsem pak porovnávala kvalitu těch plín, tak ty obyč mám strach prát a žehlit, mám pocit, že skrz ně za chvíli uvidím, a to jsem kupovala normál v obchodě, značkové :astonished:
A mj. ten nový účes ti moooc sluší, seš kočanda, lepší, jak ty delší vlasy :wink:
A večer si užijte, paa :wink:
13. čer 2009 v 19:11  • Odpověz
ahooooj holky, to vcera nejak neslo :frowning2:
teda koukam, ze tady je prani v plnym proudu :slight_smile: , ja cekam na ten 32 tt, ale asi se necham strhnout davem a neco do ty pracky taky naladuju :slight_smile:
14. čer 2009 v 05:36  • Odpověz
autor
Šuší paní :grinning: Hezká barvička Veru

Já jsem si včera užívala sluníčka o 106. Bylo krásně a sešlost na zahradě u ségry super. Mládě běhalo a hrálo fočus a pak je to milovník písku, takže byl v 7.nebi a já měla skvělej pocit, že i on si ten den krásně užil

Zato taťka náš chudinka. Přijel si pro nás v 6 s panímámou, aby nás aspoň chvilku viděl. Byl na sobotní šichtě a pak jeli dělat mamce kuchyň a pokládali lino. Byl vyrychtovanej jako sáňky po zimě. Měl náročný týden. Odpolední směnu a každý den dopoledne běhal po úřadech a mechanicích kvůli autu
Dneska budu kádr mamča a nechám ho spát až do kdy bude chtít.

Já jsem se večer nějak divně zkroutila a natlačila si koleno na břicho a vzbudila mě šílená bolest, že jsem se ani hnout nemohla. Na levý straně břicha jsem měla hroznou křeč. Šíleně jsem se polekala. Nějak jsem se uvelebila a za chvilku jsem cítila jak Míša změnil polohu a pak dobrý. Asi jsme se tam na sebe dost tlačili a kůžička moje to nějak nepobrala :grinning:
14. čer 2009 v 06:54  • Odpověz
autor
Barco to je šikulka, že už chodí sama a zvládá okolní hygienu. Co si budeme povídat, ale to neumí ani nějaký dospělák :grinning:

Já taky nenutila mládě na nočník, začalo ho to bavit samotnýho a tak jsem ho jenom podporovala. Ještě to nemá vytrénovaný na 100 %, takže i nehody se nám dost stávají, ale nějak to nedramatizuju. Na velkej záchod chce chodit jenom na návštěvu a venku mě lakuje, že chce čůůůr, ale většinou nic, jenom si hrát hraje na striptéra a rád po pocíkal nějakou kytičku :grinning:
14. čer 2009 v 06:58  • Odpověz
Ahoj skoromaminy :sunglasses: ,
včera jsem sklidila v hospůdce obrovský "úspěch" s pupkem - někteří známí mě fakt delší dobu neviděli a čučeli
s polootevřenou pusou, kde jsem vzala ten míč :grinning: - no a pak celej večer pořád nějaký narážky, docela sranda - alespoň do tý doby, než se malá rozhodla, že bude tancovat POGO v mým břiše, nožkama se opřela vší silou o žebra a pak se asi převracela nebo co, hejbaly se mi šaty a vypadalo to na Vetřelce č.5 :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Miláček se trošku picnul, ale nic děsivýho, on moc nepije a když ho pár kamarádů vytáhlo na panáka, tak se nebránil :grinning:
Kaa - ty pleny jsou fakt jiný, než bývaly - včera mi pomáhala kamarádka při věšení prádla a taky zírala, že je skrz ty pleny vidět - taky kupovaný v běžným obchodě s miminkovskýma potřebama. Před x lety byly min. 2x
silnější!!! Vyprala jsem je na 95, ostatní věcičky jen na 40 - pleny bez aviváže, body a košilky s aviváží pro batolata od Lenoru - voní nádherně. Pokud by naše princezna byla háklivá na aviváž, tak ji používat nebudu, ale to se uvidí, až se vyloupne.
No a počasí je dnes asi přepychový všude, tak si užijte neděli podle svých představ
:wink:
14. čer 2009 v 10:48  • Odpověz
holky- díky za kompliment s vlasama a pro zasmání jsem přidala nový fotky pupíku ve 30.tt :grinning: - jsou z dnešního rána - večer je vyvalený břicho mnohem víc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky, musím se přidat. Taky jsme si s mamkou povzdechly, že to je hroznán změna s těma plenama. Přesně jak říkáte, mám nějaké ještě po bráchovi a před 16ti lety byly fakt téměř neprůhledné, dnes je to skoro jak záclona. Já mám teda asi stovku plínek zadarmo z automobilky (leští jimi kapoty), takže neberte to, když to je zdarma:slight_smile: Ale budu je používat spíš jako vkládací plenky do kalhotkových plen.
Tyjo, jste mě nalákaly, že se taky strašně těším na praní! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. čer 2009 v 11:09  • Odpověz
Veru- pupík super, já se těším, až se objednáme k tomu fotografovi a budu mít taky pupík vyfocený.
A přítel včera trošku nacvičoval na oslavu malé, jo? Můj drahý taky nepije, jen přes léto sem tam po jednom pivku na zahrádce. Ale na Kubíka si snad aspoň panáčka dá.
Jinak náš malý zase reaguje na motorky a motory, jak jsme byli na tuningu v Kopřivnici, tak na driftech řádil, pak v Brně na supersportech jsem myslela, že se chce prokopat ven, a dneska jsem u motorek schrupla a přítel říkal, že tak kopal, že to cítil na svém břichu(byla jsem na něho natlačená). Tak tam roste buď Rossi nebo Schumi :grinning: :grinning:
Já to asi taky tak vyperu jak ty.Ještě ale minimálně týden počkám.

Katwind- tak to je sranda, leští s nima kapoty, jo? Já mám známého jenom v Barumce a tam s nima nic nedělají :frowning2: , aspoň u nás ne. :slight_smile:

Bobi- mně se to dneska stalo po ránu,s tou křečí, nemohla jsem se ani otočit, ani zvednout, ani nic. Chytla mně křeč do tříšel, nejvíc napravo, ještě teď, když blbě stoupnu nebo si sednu, tak to cítím. A přitom beru hořčík, tak by ty křeče neměly být.
14. čer 2009 v 16:03  • Odpověz
Holky, křeč jsme taky měla dneska ráno, takový šílený tlak v podbřišku, ale hend při změně polohy to odešlo naštěstí :wink:
14. čer 2009 v 16:26  • Odpověz
Tak to je asi normálka, když jsme se na tom shodly už tři. Mně by zajímalo, jak vypadají poslíčci, prý je to od našeho týdne normální, mně to ale jako poslíček nepřipadlo, čekala bych něcojiného, spíš jako kdyby se mi něco skříplo, prostě křeč.

Koukala jsem teď na fotky na koníkovi, na maminy co se fotily v porodnici, ještě oslizlé děťátka, pak přiložené u prsu a začínám mít nějak depky z porodu, takový možná i trošku strach a z nemocnice, ještě jsme za tu dobu s přítelem nebyli od sebe déle jak 24h.
14. čer 2009 v 16:39  • Odpověz
ahoj.... :slight_smile:

Vidím,že všechny máme křeče, no asi to bude normální, mě se to stává občas,když se třeba překuluju a nějak blbě se otočím :stuck_out_tongue_closed_eyes: . No jo no holky,už se to blíží,mě spíš teď čím dál víc otravuje to pálení žáhy a nepomáhá mi už skoro nic. Gaviscon je hnusnej,ale pomůže,ale bohužel jen tak na hodinku. Mlíko už taky nezabírá,prostě mi ty šťávy asi vytíkají,prootže mám smrklej žaludek,je to fakt hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Holky, to vám závidím,že máte takové manžely abstinenty, to se o tom mém říct nedá :frowning2: . Nepije nějak moc,ale dá si rád. Pivo si domů kupuje skoro každý den a když je oslava,tak je vždycky dost nacimbanej. No, jsem ráda,že nechodí do hospody,ale mohl by to pití trochu omezit :frowning2: .

Verusko,dívala jsem se ti do alba, máš hezký účes :slight_smile: a bříško už ti taky pěkně povyrostlo :slight_smile: .

Tady je dnes tak nádherně a já musím být doma. Manžel vzal malou ven, takže jsem tu teď sama,ale zas můžu trošku pobrouzdat na netu a nikdo nebude mít žádné poznámky :grinning:

Holky já jsem hrozná, jak pročítám modrého koníka,tak občas narazím na takové blbé téma :frowning2: . Asi si zakážu smutné diskuse otvírat. Včera jsem narazila na téma Vrozené vývojové vady a psala tam maminka,že musí příští týden rodit (21 tt), že jí zjistili,že miminku se nevyvíjí mozek,no hrůza :frowning2: ,bylo mi do breku,když jsem četla jak ta maminka psala: "prosím, pomozte mi".
No už dost, dějou se strašné věci, ještě že my to máme všechno OK. Budu šťastná až se malej narodí a budu vědět,že je zdravej :slight_smile: .
14. čer 2009 v 16:43  • Odpověz
Barčo- zákaz číst takové diskuze!!!!
Já jsem taky předtím na tuhle diskuzi koukala, teď už nesmím, řvala bych jak želva, a zbytečně bych se nervovala, a vždycky jak jsem to četla, tak jsem měla pak strach a prosila malého, ať se pohne, ať vím, že žije :cry:

A s tou žáhou s tebou soucítím, tež mi to tak dělá, v práci mám v šuplu Gaviscon, vždycky zvu holky na panáka a nikdo se mnou nechce, no teda nevím proč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: , a doma mám Rennie ovocné, ale ty mi taky nejedou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. čer 2009 v 16:53  • Odpověz
kaa, už jsem si to zakázala, ale víš jak,když ležíš od rána do večera a už nevíš na co koukat na tom netu,tak občas přečteš i tohle :frowning2: . Ale slibuju,už tam nepolezu.

No mě právě Rennie zabíralo z počátku a teď už ne :frowning2: , už fakt nevím, je to nepříjemné,ale kvůli miminku to vydržím,nejsem žádná padavka :slight_smile: .
14. čer 2009 v 17:03  • Odpověz
autor
Já jsem si dneska po obědě vytáhla žehlení, když šel mladej chrupkat a manža si pustil na DVD Saw 5. a já si musela dát do uší sluchátka s rádiem, protože se mi z toho řvu chtělo zvracet.
Nemohla jsem utýct z obýváku, protože tam mám takovej super flek na žehlení a tak jsem se musela nějak odreagovávat a dokonce jsem si i u žehličky tancovala :grinning: NO snad to pomohlo, nechci se taky ničím stresovat a horrory jsem nemusela nikdy, jsem takovej velkej srabík

Odpoledne jsem byla s kamarádkou na pískovišti. Dlouho jsme se neviděli a dali jsme si spicha. Je to parádní holka, hodná a mám jí ráda, ale ona je toho rázu jako všechno přírodní a myslim tim i ty drny v podpaží. Měla tilko a vyprávěla a máchala rukama a jak se potila (a to dost), tak všechen ovar mi cákala do ksichtu. Několikrát jsem se musela otočit jako že se rozhlížím po okolí, chtělo se mi z toho smrádku blinkat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
14. čer 2009 v 19:08  • Odpověz
autor
A na tu žáhu mi to taky už nějak nepomáhá, tělo si zvyklo nebo co :cry:
14. čer 2009 v 19:09  • Odpověz
Bobi, tak story s kámoškou je hustáááá :grinning: :grinning:
14. čer 2009 v 19:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.