• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
kaa, mne hlavne ta kokosova prisla takova nejaka nechutna :grinning: , proste mi prisla takova necista pro mimi, my podle me, matne si to pamatuju, mame nejakou kombinaci molitanu a peny nebo tak neco :slight_smile:, ale myslim, za nam taky rikali, ze ta kokosova funguje i s monitorem, akorat nam se proste nejak nezdala, ale rika se, ze je pro mimi dobra, takze barco novou urcite kupovat nemusis :slight_smile:
17. čer 2009 v 16:13  • Odpověz
Jo tak je to ok, všechny jsme vybraly správně :wink:
17. čer 2009 v 16:17  • Odpověz
ja uz vim, co mi u ty kokosky vadilo - prislo mi, ze kdyz by to mimi procuralo, ze to zacne hnit :grinning: , ono je to urcite kravina, ale znate to, neco si v kouli (hlave) usmyslite a uz si to nevymluvite :slight_smile: , pritom budu mit chranic matrace
17. čer 2009 v 16:20  • Odpověz
kaa, to nevadí,já beru každý názor a třeba se i poučím :slight_smile: .

zazit,tys mě opět rozesmála :grinning: :grinning: :grinning: ,ale můžu ti říct,že já jsem u malé používala pampersky a nikdy se mi nepročůrala,takže nám matračka neshnila :grinning: :grinning: :grinning: .

ale vzpomněla jsem si,že mám i jednu molitanovou,tak možná zpočátku dám ji. máme 3 postýlky,takže v každé je matrace,ale ta kokoska je právě nejnovější, ta molitanka je asi po dvou dětech a pak tam je jedna ještě historická a tu teda používat neci :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak ten kokos je pro to,že je antialergenní ne? uvidíme,nějak to dopadne.....
17. čer 2009 v 17:12  • Odpověz
Barčo- já jsem zas četla, že kokoska se používá jako prevence neobjasněného úmrtí kojenců.
No ale víš co je mazec? Jak je člověk doma a má přístup k internetu, tak už pak hledá kraviny a je moooc "chytrý". Takže prosím další moje speciality berte s rezervou.

Zazit pasujeme na baviče naší grupy a mně na prudiče :grinning:

Holky, už peču moučníček :grinning: , trošku si drahého musím rozmazlovat :wink: , víte jak to je... :grinning:
17. čer 2009 v 18:24  • Odpověz
tak opět budu reagovat opožděně, ale to je proto, že ještě musím být v práci, ale už jen taky 14 dní a pak dovolená a mateřská, tak vám závidím, čím dál víc se mi už nechce

Dnes jsem měla u nás doma návštěvu - no přijela mi mamka a jak jsem psala, že mi nemusí nakupovat, že se nesejdem na názoru na pěkný věci, tak mi přivezla spoustu nových ale opravdu krásných věciček :stuck_out_tongue_closed_eyes: , strašně jsem se s tím mazlila, super osušku - takovou s kapuckou a strašně heboučkou a nádherný povlečení, no paráda

na poslíčky jsem se ptala, protože mi přišlo, že mi hodně tvrdne břicho a snad jednou už jsem zažila takovou tu křeč, tak doufám, že to je normální, ale asi budu muset zase brát pravidelněji magnezium

s matrací jsme na tom stejně s kaa, taky ji ještě nemám, ale určitě si kokosku nevyberu, taky se mi nějak nelíbí, ale nemám to ničím zdůvodněné, možná, že je i dobrá, ale prostě ji nemusím od pohledu.Taky budu muset vybírat nějakou antialergenní, můj je alergik a nedávno jsem slyšela zvěst, že ze 70% dítě to může zdědit, no ta procenta jsou docela vysoká, divila jsem se tehdy, proč to není 50 na 50, divný počt. Zatím jsem nic nepocházela, tak když budete mít další nápady, tak přidejte.
17. čer 2009 v 19:01  • Odpověz
Sasanka- byly ty věcičky opravdu krásné? máš tam totiž smajlíka vyplazujícího, ale asi jo, co? Když pak píšeš, že ses s nima pomazlila, já se tak včera mazlila s tou zavinovačkou :grinning: . Tak to máš super. Moje mamina pojede se mnou a já prý budu jen ukazovat, no to teda chci vidět :astonished: .
A z toho pozdního psaní si nic nedělej, já jsem se vztekala, že tady nemůžu s váma být a psala jsem tak jednou za tři dny, aĺe máš to za pár, tak vydrž!! :slight_smile:
17. čer 2009 ve 20:07  • Odpověz
Ahojky, tak my máme matraci 50% kokos a 50% pohanka, koupili jsme ji v puntanele.
Nad monitorem dechu zatím jen uvažujeme, ale asi to zvládneme bez něj, nebo přinejhorším půjčíme.

Sasanka: mám úplně to stejný, bříško už se vlní tak často. Z hořčíkm už opatrně měl by se 2 měsíce před porodem vysadit, uzavírá porodní cesty. Já už ho beru jen v naléhavých případech. A vlastně se snažím ho získávat víc z jídla - banány, zmrzlina, nealko pivo
17. čer 2009 ve 20:56  • Odpověz
kaa- ty vecičky se mi moc líbily, a já se, oblizovala blahem a dokážu si tebe představit, jak se taky s nima mazlíš, to je někdy tak hebký materiál, co používají pro ty děti, úplně jim závidím.
Pro obraz se pokusím něco nafotit a přidat do alba.Dnes jsem dostala instruktáž k foťáku i rychlokurz od manžílka, jak stahovat a zmenšovat fotky,tak se musím co nejdřív polepšit, už jsem jediná, která nemá svou fotku, tak snad se mi to co nejdříve podaří :wink:

aktekram: snažím se pít magnezku jen 1x denně, večer. Vím, že bych už teď neměla, ale naštěstí toho nepiju tolik, je fakt, že mi stejně asi moc nepomáhá. Ale dík za dobrý nápad s nealko pivem, na to jsem nepřišla, hned jsem na něj dostala ale fakt chuť.
17. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz
ahoj holky, dneska si asi uzijeme pekny vedro :slight_smile:, nastesti mam dneska home office a jsem u budouci babicky v baraku, kde zustava chladno :slight_smile: , takze asi budu pekne zalezla :slight_smile:
18. čer 2009 v 08:12  • Odpověz
Dobré ranko, Zazit, tak to máš fajn, z domu se pracuje určitě jinak než z kanceláře. U nás to ale zatím na velké vedro nevypadá, máme pod mrakem.
Já jsem tak nějak naučená vstávat, dneska jsem strašila už o půl 6, a za chvíli vyrážím ven, jdu se podívat na to povlečení.

Holky, nealko pivko je mňamka, sice jsem odpůrce domácího pití pivka a jiného alkoholu mimo nějakou oslavu, ale minule jsem si koupila domů lahváče, a to bylo něco. A dokonce jsem už byla na čepovanou malou plzničku.
A to je teda co říct, jinak jsem abstinent- no teda to dítě mně mění :grinning:
A s tím magnezkem, pokud to nepřeženete, záleží jakou sílu máte, tak to nevadí, já beru tak 300-500mg denně.

Sasanko, no těším se na foto, ty dětičky fakt mají někdy tak heboučké mikinky a perfektní hadříky, že závidím :wink:
18. čer 2009 v 08:24  • Odpověz
Dobré ráno,
já se na dnešní teloučko těším, konečně bude jak u moře. Máme v plánu dnes roztáhnout bazén, tak v té studené vodě (sice jen po kotníky) bude snad příjemně v takovém horku. Pořádně se namažu a na hlavu dám klobouk a bude to fajn.
18. čer 2009 v 08:27  • Odpověz
kaa, nas mladej mel dneska diskosku uz od ctvrt na pet, je to sila, zacne se tam celej nakroucat a vykroucat a mama nemuze spat :frowning2: , takze tady mydlim do pocitace uz od pul pate, aspon brzo skoncim :slight_smile:
market, tak to mas dobry, ze mas rada teplicko, mne teda vyhovujou teploty tak do tech 25 st, pak uz z toho uplne odvazana nejsem

a nealko pivo piju skoro cely tehu :slight_smile: , ja, ktera driv vypila tak max 2 deci piva a to tak jednou za mesic, tak ted bych nealko pivo (hlavne teda birell od radegastu a nealko stellu) mohla pit od rana do vecera :slight_smile:, asi nam roste malej pivar :slight_smile:
18. čer 2009 v 08:52  • Odpověz
Ahoj holky, já teda beru magnezium stále a stále v plných dávkách. Mám to sáčkové, rozpouštím si jeden sáček v litru vody dopoledne a druhý k večeru. Ale břicho mi netvrdne ani netvrdlo,jen tak 3x denně a fakt slabě.
Takže na příští kontrole se zeptám jestli to nemám omezit.
Ale minule mi říkal,že to mám furt brát,tak nevím.
A když jdu na císaře,tak to taky vadí?
18. čer 2009 v 09:04  • Odpověz
no, baru, beru to ciste podle logiky - na cisare by to vubec vadit nemelo, na cisare ti muze bejt upne fuk, jaky budes mit porodni cesty, kdyz mimi pujde ven briskem tak jako tak
18. čer 2009 v 09:09  • Odpověz
zazit, ale já právě četla,že magnésko se má vysadit,aby dítě nebylo po porodu malátné.Protože to magnésko jde asi i k dítěti,tak nevím,proto se ptám,že jsem myslela,že to tom tady třba někdo bude trochu vědět.
Zkusím pohledat odkaz, kde jsem to četla...
18. čer 2009 v 10:46  • Odpověz
už to nemůžu najít,takže to asi nebyla pravda. kdyby to byla pravda,určitě by to bylo napsáno ve více odkazech. Ve všech poradnách co jsem teď pročetla odpovídají doktoři,že se vysazuje mezi 36 - 38. týdnem těhotenství právě proto,co píšete, kvůli činnosti dělohy. Takže mě je to celkem jedno. Jdu na kontrolu ve 33. týdnu od pondělí za týden a zeptám se a kdyžtak ho pak vysadím až od toho 36. tt nebo ho budu brát, záleží co řekne doktor. Ale myslím,že čipek mám furt 0,takže super.
18. čer 2009 v 10:56  • Odpověz
Barčo, předávkování magnesiem vede k ochablosti svalů a u citlivějších jedinců k průjmu, pokud si ho ale rozložíš do více denních dávek, tak ten průjem by neměl být. Pokud máš prášek do vody, tipuju na recept Magnosolv, tak v jednom pytlíku je 360mg hořčíku a máš 2 za den, takže je to ok, a u císaře opravdu jedno, buď v klidu.

Jinak hlásím úspěšné nakupování, koupila jsem dva mantinely, dvě prostěradla, přikrývku a polštář- ten prozatím někam založím, mamka se taky rozjela- dva balíky plín, dvoje povlečení a dvě bodýčka bez rukávků na léto. No nakupovaly bychom více, to jo, ale už bych to neměla jak odvézt :grinning:
18. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
čauky děcka, dneska jsem měla super ránko a krutý dopoledne.
Mládě se mnou chrnělo až do 8 hodin !!!!! Já už byla vzhůru a bála jsem se i zvednout na záchod, abych ho nevzbudila. Paráda odpočinek. Jinak vylejzáme po 6

No a jak jsme vstali dlouho, tak i byla posunutá snídaně a kafe, takže mi kafíčko na tlak nestihlo zabrat a já jsem vyrazila do obchoďáku a málem jsem jela domu sanitkou. Už po cestě jsem nemohla dýchat, rosila jsem se jako prase a v krámu se mi začaly motat regály a nohy mě neudrželi, tak jsem si na informacích musela dřepnout na židli a sáhla jsem do regálu po vodě a bez zaplacení jsem jí tam začala lemtat.
Musela jsem vypadat hrozně, protože pár lidí se na mě dívalo a zpomalili, když procházeli, ale NIKDO se mě nezeptal, jestli nepotřebuju pomoct !!!!

Naštěstí jsem to rozdejchala po nějaký chvilce, rychle oběhla jenom pečivo a za pokladnou jsem si dřepla s flaškou k dětskýmu koutku a odpočívala. Dítko se mi klouzalo a běhalo v tom omezeným prostůrku a já na něj perfektně viděla. Domu už ta cesta byla ok. Natáhla jsem se na postel a ležela až jsem se cítila fajn. Vařit jsem začala až v půl 12 a za chvilku teprv jdeme obídkovat.

Ale odpol budu fakticky zalezlá, aby to se mnou někde neseklo :wink:
18. čer 2009 ve 12:18  • Odpověz
Jej, Bobisku, tak to fakt dneska radši dřep doma a odpočívej, ať nám někde nepadneš.
Lidi jsou v tomhletom svině, ale nezeptají se tě v "normálním" stavu, natož v těhotném.
Dneska se na mně vyprdli idioti z baráku, ale asi byli na návštěvě, neznám je, ale to je neomlouvá. Nesla jsem ty balíky plínek, povlečení, mantinely, nákup z Tesca- nebylo to těžké, ale objemné, a oni mi zavřeli vchodové dveře před nosem, a byly to dvě takové mladší pipiny. A to si ještě řekneš, že ženská ženskou spíš pochopí, ale to ne :frowning2: :frowning2:
18. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
kaa, díky za info. Jinak já z toho magnesia průjem mám,ale doktor mi říkal,že v tomto případě je to mnohem lepší než zácpa, prostě si nemůžu dovolit tlačit :grinning: . Ale průjem není nijak hrozný,jen ráno a žádná voda :unamused: ,prostě v normálu.

Bobisku, kaa, to je hrůza jak se někteří lidi chovají :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mě se zas při těhu s Johankou stalo,že jsem jela autobusem tenkrát do Jeseníku z Rýmařova, to jsme ještě s manželem nebydlieli spolu, opravoval se byt a už na mě těhu bylo hodně vidět, no a v buse bylo plno a mladí sstudenti nastupovali a hrnuli se a vráželi do mě, naprosto bez nějakého taktu a když už jsem myslela,že se uklidnili,tak nastoupili dvě důchodkyně, které mě v té uličce obcházely a normálně do mě tak vrazily jakoby mě chtěly povalit. A to jsem skoro dvě hodiny cesty stála, no děs. Všichni mladí seděli a ty důchodkyně ještě začly nadávat těm mladým že je nepustí. Ale já jim to v tu chvíli přála, ať babky stojí,za to jak do mě vrážely...
18. čer 2009 ve 13:16  • Odpověz
autor
No to jo, rači se budu pohybovat až po půl litru kafe :grinning:
A jak jsem si vám tady vylívala srdíčko, tak jsem spálili rýži, kterou jsem vařila k číně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
.....smradu jako v opičárně :sweat_smile:

Koukám tady na koš plnýho prádla a přemlouvám se, abych ho vyžehlila. No nezbyde mi nic jinýho, než to podpálit :grinning:

Ale je to fakt hrozný, že jsou lidi tak bezohledný, co?
18. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz
Barčo, já to těm babkám kolikrát taky přeju, už mně serou, pardon, ale je to tak, tím, jak lítají po Tescu s vozíkem, málem tě porazí, u pokladny pak strašně spěchají a pak peskujou, že to mají chudáci těžké a pak strčí berlu pod paži a utíkají na tramvaj. Můry.

Bobi, já tak furt jen peru, baví mně prát (ooo to je tak těžké nacpat to do pračky:slight_smile:), a věšet, ale nebaví mně žehlit. Ale vyžehlím zítra. Dneska nemám čas, musím odpočívat:slight_smile:
18. čer 2009 ve 13:37  • Odpověz
Ahoooj holky, tak vas je vice doma a ja furt cucim v robote. Koupene jese nic, sakra.

A mi prislo taky spatne v obchode a nic nikto, a koncem května jsem cestovala vlakem do Kosic a to byl des nezajem ze tehotna hlavne ze kazdy sedel a mel dobry flek, no hnus. Ale takova je doba a bude huř.

Ja beru taky magnesium, uz mi ale dochazi tak jsem zvedava co mi rekne dr, jestli brat nebo uz ne. 23ho mam poradnu a pak me asi uz preda do pece nemocnice kde budu rodit, nebo vubec nevim jak to funguje. No nejak to dopadne.

Kaa a jak tescu? jsou tam dobre veci? a ceny? ja se tam taky chystam. Jo toho 8.7 pujdu aj s pritelem na ten kurz at vidi co ho a mne a nas ceka.

No a holky natekaji vam nohy? mi brutalne, sice sedim cely den v robote ale vypada to hnusne, fuj jak slonica. A to mam jit v sobotu na svatbu a biticky nenatahnu :frowning2: :frowning2: :frowning2: .

kaa koupila jsem v tom obchode co jsi mi poradila saty za 820 korun, ted jsou mi fajn a 25teho cervence dalsi svatba a pak je urcite vratim do komisu, ale to tam fajn.

Jdu na anglictinu

holky ahoooj vecer

a odpocivejte je tam teplucko
18. čer 2009 ve 13:44  • Odpověz
No ahoj Misko, to je teda smršť nových informací :slight_smile:
V Tescu mají akorát akci na tesco plínky, z 249,- na 209,-, kámoška mi říkala, že jí připadají jako pampersky, tak mi mamka dvoje koupila, a jinak nic zajímavého. Aspoň pro mně ne.
Miško a jak půjdete s přítelem, tak domluvíme se a půjdeme jako čtyřka? Že se třeba scukneme před branou. Ráda bych tě poznala.
S těma nohama to mám podobně, není to brutální, ale už taky někdy pátrám po kotníku :frowning2: . To ti nateče i když sedíš, tak zkus s nima pocvičit, jako zakroutit v kotníku, sem tam se projít, sice to až tak moc nepomůže, ale trošku rozproudí. A v čem půjdeš na tu svatbu? Máš náhradní botky?
18. čer 2009 ve 13:52  • Odpověz
Miško, jestli nic nemáš nakoupeno pro mimčo, tak jestli ti můžu doporučit, zajeď ke kostelu na Slezskou, tam mají všechno, a nebo funguje jim i internetový obchod.
Spoustu věcí mám od nich (kočár, povlečení, prostěradla, dvoje dupajdy, lehátko do vany, plínky, tetra osušky) http://www.sambaby.com/
Oblečení mám asi tak třičtvrtě z www.mimibazar.cz, koupíš tam krásné a nové a za fakt dobrou cenu a ten zbytek mám z tesca(hl. overálky)
18. čer 2009 ve 14:15  • Odpověz
:slight_smile: holky, vy teda jedete dneska :slight_smile: , ani to vsechno nestiham precist :slight_smile:
teda to je vedro, ja chci 20 st!!!! bobisku, mam podobne stavy jako ty na nakupu :frowning2: , radeji bejt zalezla doma a nikam nechodit, nedokazu si predstavit ten srpen s tim devitimesicnim pupkem v tom vedru, to chcipnem
18. čer 2009 ve 14:56  • Odpověz
autor
no to jo, bude to mazec.
To aby jsme se obalili polštářema, protože až budeme omdlívat, tak padneme do měkýho :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Manželisko přišel z práce silně rozladěný,protože zjistil, že nám před barákem někdo poškrábal auto :angry:
18. čer 2009 v 15:12  • Odpověz
Holky já raději ani nevycházím :grinning: (jako bych mohla že? :grinning: ). Naštěstí v našem bytě jsou tlusté stěny,tak tu máme chládek. Stačí mi co říkal manžel,když přijel na oběd, jaké je tam vedro.

Holky,třeba ani v srpnu vedra nebudou. SLyšela jsem prognozy,že má být studené léto,ale kdoví co je na tom pravdy, když pokaždé říkají něco jiné.
18. čer 2009 v 15:16  • Odpověz
studene leto by bylo to nejuzasnejsi, co by nas mohlo potkat :grinning: a pak krasne teploucke babi leto az do konce rijna :grinning: , aby jsme si s prckama uzili jezdeni po venku v peknym pocasicku, jsem to ale nenarocna holka :grinning:
18. čer 2009 v 15:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.