• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
no my teď očkovali johanku proti pneumokokovi, malá měla 3 roky,takže jí stačila už jen jedna dávka, což vyšlo asi na 2000,- necelé. No a doktorka nám řekla,že VZP dřív hradila,když doktor napsal papír,že toto očkování doporučuje,protože dítě často trpí onemocněními rizikovými pro tuto skupinu( časté záněty středního ucha, nosohltanu atd.). Teď VZP hradí 500,-kč,takže aspoň něco. Třeba některé pojišťovny dávají víc,nevím.
Každopádně věřím tomu,že ten zákon projde,ale kdy to by mě spíš zajímalo. na slovenksu už ho mají.
19. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
Ahoj holky, já ted jezdim furt po vyletech, tak vas nejak nestiham:slight_smile: Super, ze uz vsechny perete, zrovna vcera porodila kamaradka, ktera mela termin 8. srpna, vse je ale ok:wink: Jen rikala, ze prave jak to necekala, tak nema nic pripraveno a manzel musi prat:slight_smile:)
19. čer 2009 v 10:51  • Odpověz
Dobre rano holky

tak se pridavam jeikoz mam dnes volno, konecne, ale tolik roboty ze az, zitra jdu na svatbu a koupila jsem si letni saty a pocasi je na prd, nohy natekle takze se nevlezu do boticek, sakra takze leti koupit nejake privizorni boticky nebo slapky a svetrik nejaky , nebo sako. Je to v prdeli a penez malo a furtneco a to vybavu nemam este poradnou,teda nic nemam. furt si myslim ze je cas, ale ono neni. jak vidim co pise Katwind tak toho presne se obavat, ze o mesic to klidne muze prijit drive sakra.

Kat a s kamoskomama po vyletech nebo manzel?
19. čer 2009 v 11:15  • Odpověz
Holky utikam se umyt a koupit nejake ty veci at to stihnu vse. Vecer v sedum jdu na pivo no teda ja ne ale zbytek ale pocasi je na houbeles tak nevim.

pak dam vedet co jsem poridila :wink: :sunglasses:
19. čer 2009 v 11:17  • Odpověz
Misko, tak napůl, jezdím s manželem a většinou tam máme každý jiný plán, já s kamarádkama, on pracovně atd:wink: je to stejně super, když není člověk stresovanej prací:slight_smile:)))
19. čer 2009 v 11:50  • Odpověz
holky,tak jsem vložila fotky pár věciček co mám z druhé ruky. Jinak je to asi slabá třetina toho,co bylo v tom balíku za 400,-.
JInak co kupuju nové jsou hlavně bodýčka a dupajdy, to mám nové,ale pak ještě spoustu věcí po malé,co nebyly růžové :grinning: .
Akorát to budu muset vyprat a furt nemám tu skříňku,takže to nemám kam dát a to mi vadí,takže čekám až půjdu k dr. toho 29.6. ,to jsme domluveni s manžou že skříňku sežene a pak začnu prát... ot bude tak akorát, to budu ve 33. tt.
19. čer 2009 v 11:54  • Odpověz
barco, mrkla jsem na ty oblecky a teda za tu cenu je to bomba
19. čer 2009 ve 13:45  • Odpověz
Ahojky holky, už jsem zpátky z obídka a z práce, bylo to příjemné s holkama pokecat, ale jsem ráda, že už jsem doma.

Barčo, ještě poslední k tomu očkování: tak snad nám to schválí tak, aby to bylo pro ty naše drobky, ať mají aspoň něco navíc.

A k těm věcičkám: jsou prostě nádherné, měla jsi teda šťastnou ruku a za 400 stovky, to byl kup jak malina. Nejvíc se mi líbí ta první kombinézka a riflíky a to bodýčko s límečkem.
19. čer 2009 ve 14:00  • Odpověz
Já jdu taky od pondělka na praní, jsem ráda, že už mám z oblečení a povlečení vše, když tak jak jsem psala, tak postýlku a matračku koupíme po cestě z porodky nebo vyšlu přítele. A problém se skříní mám taky, sice mám nachystanou půlku skříně, ale je to nějak málo. :slight_smile:
19. čer 2009 ve 14:03  • Odpověz
ja mam skrine pripraveny, takze ja na to proste vlitnu :grinning:, furt jsem resila prasek a nakonec to vyperu v tom, co pereme normalne - persil sensitive, dam tomu radeji dve machani, pro jistotu a bude :slight_smile:))

akorat jste mi dobre poradili s tou avivazi - na plinky ji davat nebudu, to by me asi nenapadlo
19. čer 2009 ve 14:35  • Odpověz
takze vam moc dekuju
19. čer 2009 ve 14:36  • Odpověz
No holky ono na tom Aukru se dá koupit. Já mám ještě tak 2x tolik těch věcí,ale mám je zavakuované v pytli a tak jsem nemohla nafotit i ty nejhezčí. Je tam i nádherný světřík s kapuckou, nebo mikinky krásné,takové čučavé, třeba do oranžova sportovní, jedna červená,ale klučičí a taky krásná bundička na mimi umbro.
Byla to fakt šťastná ruka,ale já na aukru nakupuju už hodně dlouho a vždycky jsem byla spokojená.
Tak je totiž podmínkou,že přodávajíci musí prodávaný předmět přesně popsat, popsat všechny žmolky,fleky,prostě i malou nitku co trčí a když to neudělá a vy to tam objevíte,tak můžete ustoupit od obchodu a žádat peníze zpět. ale to se mi zatím nestalo. Navíc si vždy vybírám prodávajícího podle komentářů, jeslti je to seriozní člověk.

kaa, ta kombinézka je sladká, fakt nádherná, je jak nová, z té jsem byla asi taky nejšťastnější :slight_smile:
19. čer 2009 v 16:33  • Odpověz
Barčo, tak já nakupuju na mimibazaru nové, ale právě se mi stalo u ostravského obchodu, že psali: obnošené, ale bez žmolků, a ještě nějaké plky a když jsem se tam jela kouknout, tak to bylo seprané a žmolkovaté. Já vím, na doma dobré, ale když chtěli za 2 bodýčka stovku, to si radši koupím v tescu nové. Jsou sice obyč., ale nové.
Máš prostě štěstí . Ty hadříky jsou fakt mooc krásné, budeš mít malého frajera. Ten bude mít nevěst :slight_smile:

Jasně Zazit, já z toho taky nebudu dělat zbytečnou vědu, prostě se vypere a je to. Akorát mně tak napadlo, jestli se budeme těšit na praní a žehlení až bude prcek venku :wink:
19. čer 2009 v 17:14  • Odpověz
no, tak to asi uz tak horky nebude :slight_smile:))), i kdyz me asi furt budou bavit vic ty pidi vecicky nez kosile meho draheho velikosti meho kabatu :wink:)))
19. čer 2009 v 17:25  • Odpověz
Ahojky, tak jsem dnes absolvovala s manželem jednorázový předporodní kurz.
Kurz byl vyčerpávající, a strašně mě překvapilo, že jsem měla druhý poslední TP. Říkala jsem si že už jdu na něj sama pozdě, ale když jsem viděla těhulky s obrovskými těhu pupíky a TP od 12.7 do 15.8 tak to nás holky čekají ještě pěkné časy. Připadám si chytrá jak rádio, dostali jsme 4 vzorky kosmetiky pro miminka a ještě prostuduji letáčky. Manžel je v "jiříkově vidění" že se od něho chce až tak moc věcí :o).
Jel se odreagovat na trening, ale měl oči na vrch hlavy :slight_smile:
19. čer 2009 v 18:17  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem taky něco málo nafotila z našeho šatníku, nějaký věcičky mám z obchodu, ale taky jsem něco nakoupila pod rukou, měla jsem většinou štěstí na slušný lidi, takže věci jsou vec skvrn a žmolků, je fakt, že prostě se musí natrefit na super lidi. Taky mám něco poděděný od ségry a ta zase nakupovala v Anglii a taky pod rukou ale ty věci jsou k nerozeznání od nových.

hlásím, že mám už postýlku, teda zatím v papíře, kdoví kdy ji budem montovat, ale aspoň už je.

tak já jsem zatím silná a neperu, opravdu počkám co nejdéle, no možná 14 dní, nemám to kam dát a taky chci aby to co nejdéle vonělo, navíc zatím koupená komoda ještě smrdí novotou a věci, které jsem do ní dala načichly, naštěstí sem je ještě neprala, tak ji musím nejdřív trochu provětrat.

holkám gratuluju ke kontrolám, já jdu ve středu, tak doufám že i s nějakým ultrazvukem, ani nevím kolik už měříme a vážíme, kila zatím nejdou tolik nahoru, má asi 9 kg, ale už mi pupek tlačí na prsa.

market to musel je to super zážitek nebo na tebe padl strach?? já oddaluju kurz, zatím si raději nepřipouštím porod a bojím se že mě to vyděsí. Přemýšlím jestli není lepší nevědět do čeho jdem, ať se právě nebojíme.
19. čer 2009 v 18:38  • Odpověz
Sasanko, krásné věcičky, to bude princeznička :slight_smile: ....
19. čer 2009 v 18:45  • Odpověz
Sasanka: bylo to super, doporučuji. Já jsem taková, že než bych se bála co mě čeká, chci o tom vědět co nejvíc. Docela mě to navnadilo a těším se. Zvládly to jiné tak to zvládnem taky. Docela mě překvapilo dýchání, teď mám problém prodýchat, když vyjdu schody a tam jsme si to všechny vyzkoušeli a šlo to samo.
Byla jsem ráda že tam mám manžela a že i on ví do čeho jde :slight_smile:
19. čer 2009 v 18:48  • Odpověz
tak to si mě potěšila, taky jsem se rozhlížela po kurzech, manža by do toho šel, ale je těžší vybrat termín, pořád někde trajdáme anebo jsme v práci, u nas nabízí kurzy v super čas, mezi 15-16 hodinou, normálně pracující to nemá šanci stihnout, tak počkáme za 14 dní budem mít oba volno
19. čer 2009 v 18:54  • Odpověz
barčo díky.. tak musím,ať se zalíbí všem těm vašim pinďourům :wink:
19. čer 2009 v 18:55  • Odpověz
U nás to je jen jenou měsíčně a to v pátek od 13-16 hod.
Oba už jsme doma tak nám to zrovna vyšlo, zjistila jsem o něm až v úterý, taky to bylo na poslední chvilku.
Sas: a kde budeš rodit??? V Přerově, v Olomouci nebo ještě jinde??
19. čer 2009 v 18:56  • Odpověz
v Přerově, mám to nejblíž, nemocnici mám kousek od baráku, pravděpodobně tak taky dojdeme pěšky, abych se nějak rozhýbala :grinning: , teda jestli to půjde,že? Nedávno porodnici opravovali, je nová.Tak snad to bude v poho a nebudu muset do OL.
19. čer 2009 v 19:10  • Odpověz
market a ty kam pojedeš rodit?? využijete určitě dny na prohlídku porodnice nebo to už znáš??
19. čer 2009 v 19:14  • Odpověz
Sasanka: krásné věcičky.
A k předporodnímu kurzu: kamarádka mi říkala, že tam nemám jít, že to je stejně o ničem, že jí to nepomohlo a že si tam stejně dýchala jak chtěla, ale já si myslím, že čím víc informací o neznámém máš, tak tím víc jsi na to připravená a míň se bojíš. A v těch 15-16hod, to je ještě vcelku dobrý čas, my to máme 11-14h, takže přítel si musí vzít dovolenou vyměnit směnu mu nepomůže :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Market: no tak to jsem zvědavá, jestli se taky budu těšit, máme kurz 8.7. :astonished:
19. čer 2009 v 19:46  • Odpověz
sasanko, ty holcickovsky vecicky jsou tak krasny!!!!! my mame vsechno modry :frowning2: , uz mi ta barva trochu leze krkem :slight_smile: , jenze ja nesnasim zelenou a hnedou a ono na chlapecky uz toho pak moc nezbejva, takze mame vsechny mozny odstiny modry, neco bily a neco bezovy, pak taky neco nafotim, az se pustim do prani :slight_smile:
19. čer 2009 ve 20:22  • Odpověz
díky za chválu, já zase nemám moc ráda růžovou a všechny věci se zase dělají v této barvě, taky to dá hodně namáhání najít něco odlišného. A ty dětský věcičky jsou všechny krásný, i mě se líbí u barci ten médův kabátek, tak holky něco nafoťte a vhoďte do alba, ať můžem obdivovat.Zazit ja zase obdivovala fusak i kočárek, a dokonce se mi nejvíc líbila zavinovačka v modrém a byla podobná tvému fusaku nebo aspoň takovému stylu, tahle to byla http://www.anicka.cz/img/goods/v2552.jpeg?random=35185763

kaa: je to strašný, že volí takový čas, ne všichni si můžou takhle měnit směny nebo vzít dovolenou. Taky se snažím vědět co nejvíc, ale někdy mi přijde, že spousta znalostí je pak na škodu, tak uvidíme.

marketko: pročítala jsem tvou diskusi na septembrovkach, tak to už mě děsí, to jak upozorňují, kdy jet nebo nejet do porodnice a i masáže hráze. Dnes jsem to nadhodila před manželem, že by se mohl aktivně zapojit, že přivítám pomoc a nějak se moc netvářil :slight_smile:, to víš, zase další práce :grinning: , to on v tom vidí a ne zábavu :sweat_smile:
19. čer 2009 ve 21:09  • Odpověz
Sasanka: určitě v Olomouci, mám porodnici 7 minut od baráku autem. Zkušenosti máme s loňska s mnou sestrou takže vím do čeho jdu :slight_smile:
19. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz
U nás se do dneška nevědělo jestli půjde manžel se mnou :sweat_smile: a když to viděl na kurzu začalo ho to zajímat, nebyl do ničeho tlačen, bylo to bráno takovou formou že to i ty chlapy chytlo. Masáž hráze dělají dá se říct pro sebe, kdo jiný bude rád když ženská po šesti nedělí bude v pohodě :slight_smile:
19. čer 2009 ve 21:15  • Odpověz
Sasanko, já jsem zas nemyslela, že před porodem musíš být půl doktora :slight_smile: , ale základní info, co, kde a jak se bude dít, jak co prodýchat, jak si ulevit , není na škodu. Třeba vykládat, jaké jsou komplikace porodu, kdy na císaře, kleště, zvony, to bych taky dopředu nemusela slyšet.
Ale třeba nám tam poví, jak poznat začátek a kdy jet a co si sbalit. Já bych si nejradši vzala půl skříně a půl koupelny :grinning: . A svůj záchod :frowning2: .

Holky, já mám věcičky takové obyč., nakoupila jsem dost tepláčků a overálků a na podzim/zimu flaušové teplákovky, v tom si myslím, že bude miminku nejpohodlněji. Ale má i jedny riflíky, kdyby jsme náhodou jeli na námluvy. Jestli bude příští týden čas, tak zkusím vyfotit.
19. čer 2009 ve 21:18  • Odpověz
Market: to bylo hezké, "masáž hráze dělají pro sebe" :grinning:
19. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.