• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
no prave, ale pak tech 7 tisic nevim nevim jak si na to zvyknu.

a uz vite na kolik pujdete? na tri nebo na dva roky?
22. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
autor
No holky, já už taky přemýšlím, že bych si mohla pomalu nachystat tašku do porodky. Člověk nikdy neví, kdy to příjde. Jenom aby jsme neplašili a pak nám porody nemuseli vyvolávat :grinning:

Dneska jsem potřebovala zahřát hada, protože mu prasklo světlo a byl zmrzlej a oni pak rychle nastydnou. Tak jsem si ho hodila pod tričko, navlíkla se do svetru a on se hřál. Jenomže jsem potřebovala do krámu pro pečivo, tak jsem ho prostě vzala s sebou. Na pupku se mu líbilo, povídal si s Míšou asi a dělal viditelný vlny. Prodavačky se tak uculovali a říkali si, jak to miminko kope :grinning: ............ kdybych jim řekla, že mám okolo omotanýho hada co má 160 cm, tak už mě tam nikdy nepustěj :grinning:
22. čer 2009 ve 13:05  • Odpověz
autor
a na kolik ta mateřská teď vychází holky?
Já pojedu na 3 roky mateřskou :grinning:
22. čer 2009 ve 13:07  • Odpověz
Ahoj kočenky, tak já se vrátila ze super víkendu, měli jsme sraz s holkama z netu :wink: Původně jsme se znali z beremka, pak odsud, teď jsme společně na facebooku:slight_smile: a bylo to moc moc fajn!
Tak a te´d jsem doma, manžel jede na víkend pryč, takže asi budu taky prát a chystat:slight_smile: Do porodky si chystáte co všechno? Hoďte sem někdo mustr, ať vím, co mi chybí :wink:
jo a jinak jsem o kousek dál, jsem objednaná na předporodní kurz s dulou:wink: Jeden den to je 3 hodiny a druhý den 4 hodiny. Jsem zvědavá, sice od toho moc neočekávám, ale mluvila o tom hezky, prý má připravené úkoly pro maminky i pro tatínky, tak jsem moc zvědavá :sunglasses:
22. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
bobisku, ja to minuly tyden podrobne zkoumala :slight_smile:, prvnich 28 tt budeme dostavat matersky prispevek (ty asi ne, kdyz nechodis do prace, ty asi rovnou ten rodicovskej prispevek), ta materska zavisi od platu maminky pred nastupem na materskou a hazi to krasny penizky docela, teda proti plnymu platu samozrejme ne, ale proti tomu, jak to bylo pred tim, je to super, no a po tech 28 tydnech nastupujes rodicovskou dovolenou a to si volis bud zrychlenou (do 2 let ditete - 11 600 Kc mesicne), standardni (do 3 let - 7 600 Kc mesicne) a nebo problouzenou (do 4 let veku ditete - 3 800 Kc), finance nejlip to vychazi na ty tri roky, stat ti za tu dobu vyplati skoro 232 tis., u ty 2lety 211 tis. a u ty do 4 let jen 161,5 tis. plus je super, ze si k tomu maminka muze neomezene privydelat aniz by ztratila narok na ten prispevek, ten ztracis jen kdyz das dite do statniho zarizeni na hlidani
22. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz
katwind, ted mazu na schuzku, pak sem zkusim hodit ten seznam do porodky :grinning:
22. čer 2009 ve 13:28  • Odpověz
autor
Já si s sebou zabalim hlavně vložandy, neparfemovaný mýdlo pro mojí maličkost, ručník, župan, hřeben s kartáčkem a pak plínky pro prcka s vlhčenýma ubrouskama. Spousty spodního prádla pro maminku :wink: a pak hoooodně jablečnýho džusu, abych se po porodu mohla normálně vykajdit, protože když jsem potřebovala na záchod po Dádovi, tak to prostě nešlo a já měla bolesti snad jako u porodu. Nejde přes zašívání tlačit a to je fakticky bolení jako prase. Nemohla jsem ani chodit a brečela jsem takhle několik dní
Mazání a koupelový přípravky pro mimísky dostáváme v porodnici :slight_smile:
22. čer 2009 ve 13:32  • Odpověz
autor
Já budu zase spadat pod zaměstnavatele na půl roka. Myslim, že se tam nahlašuju 6 týdnů před termínem. A měla bych z mých 7 600 korunek vyšplhat zasejc o něco víc, jenom teda ten půl rok. A to bude přes Vánoce, takže super :grinning:
Myslim si, že to bude kolem 9 000 korunek, ale já jako bych brala furt 7, protože začínáme splácet autíčko :wink:
22. čer 2009 ve 13:34  • Odpověz
autor
No uvidíme jak to vypočítají :grinning:
22. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
no tak jsem zpet :slight_smile:, ja budu mit sbaleny tri tasky :slight_smile:
prvni na porod, druhou na pobyt v porodnici a treti na odjezd z porodky :slight_smile:
do te prvni nam na kurzu rikali, ze si mame dat:
zupan
prezuvky, ve kterejch se da jit do sprchy a jsou volny :slight_smile:, aby jsme se do nich vlezly i kdyz nam otecou hnaty :grinning:
2-3 rucniky
lahev coca coly :slight_smile:
toaletni potreby
pak samozrejme doklady - OP, karticku pojistovny, oddaci list, vyplnene prohlaseni o jmenu ditete a tehu prukazku

do te druhe
zase rucniky
jednorazove spodarky
kojici podprdy 2x
krem na strie
mast na bradavky - bepanthen
plinky pro malyho
vlhcene ubrousky pro malyho

plus mit pripravenou doma vysterilizovanou odsavacku, aby ji manza mohl v pripade potreby prinest

u apolinare jsou k dispozici nocni kosile a vlozky pro maminky, plinky na prvnich 24h, oblecky a kosmetika pro mimisky, takze to nebrat

no a do treti pripravim veci na odjezd - obleceni pro mimiska a pro me, 2 latkovy plinky, autosedacku, deku, no proste veci na odjezd

doufam, ze jsem nic nezapomnela :slight_smile:, jeste to doma okouknu, mam v excelu detailni seznam :slight_smile:))) a kdyz tak doplnim
22. čer 2009 ve 14:33  • Odpověz
zazit, super, díky moc! Hele a to prohlášení o jménu vezmu kde?
22. čer 2009 v 15:03  • Odpověz
v porodnici, kde budes rodit :slight_smile:, az te tam prevedou od normalniho doktora a zacnes tam od toho 36tt chodit, tak by sis to tam mela vzit a doma vyplnit, podepsat to musi oba rodice
22. čer 2009 v 15:21  • Odpověz
Když já nikam chodit nebudu...tak asi mi to dá doktor, se ho zítra zeptám:slight_smile: U nás se nechodí do porodky předem, až do poslední chvíle budu u svého gynekologa, do porodky pojedu jen rodit :grinning:
22. čer 2009 v 15:34  • Odpověz
teda a ten tip na neco na kadeni :slight_smile: po porodu od bobiska je myslim dost trefnej, mne zas kamaradka doporucovala vzit si pytlik susenejch svestek, prej taky dobry

jinak me jeste napadla dalsi vec - nafukovaci kruh, aby se clovek po poporodu mohl posadit
22. čer 2009 v 15:35  • Odpověz
zazit, jj, taky mi kamarádka říkala, že si mám vzít švestky, ale švestkovej kompot :grinning: tak snad nám tyhle rady zaberou :wink: a kruh mám doma připravenej, je s krtečkem :grinning:
Ale dnes mi přišlo epino, tak já stákle doufám, že následky nebudou tak velký...kéž by :sunglasses:
22. čer 2009 v 16:15  • Odpověz
ahoj holky,teda vy jste ukecané :grinning: .

Tak já se dnes cítím nějak blbě, nevím jestli je to tím počasím,ale je mi fakt divně, snad zítra bude líp.
Dnes jsem si konečně objednala tu cestovní postýlku, chtěli jsme zelenou,ale neměli a nemají už měsíc,tak jsem raději rychle objednala modrou,aby jim nedošla,protože růžovou bych fakt nechtěla :grinning: .
No a objednala jsem i tu zavinovačku a tu deku, už to neřeším, těším se jak to dojde a já se s tím budu tulit :slight_smile: .

Jinak jsi mě bobisku pobavila tím hadem, to je jak nějaká humorná historka. No já tě potkat, tak bych se asi pos....já se hadů bojim :grinning: .

Holky, ten nápad s tím džusem do porodky je super, určitě si ho všechny vemte,já tak trpěla po porodu, navíc jsem měla velké šití po kleštích,takže mi to fakt nešlo, dali mi asi 3 glycerinové čípky a stejně to nepomohlo, nakonec jsem dostala znovu klistýr :frowning2: ,ale neskutečně se mi po něm ulevilo.
Nevím jak je to po císaři,jestli to taky bolí,ale asi míň,ale každopádně si džusík taky přibalím :wink: .

zazit, super seznam,asi se jím budu řídit. U nás taky jsou k dispozici vložky pro matky a plíny na jeden den pro dítě a mastičky atd. Ale stejně si to asi vemu. Mě u Johanky řekla kámoška,že mi tam dají plínky na celý pobyt, já si vzala pror jistotu 10 ks a stejně jsem třetí den manžela hnala pro pampersky,protože nám došly a už nám nechtěli dát :unamused: .
22. čer 2009 v 16:24  • Odpověz
autor
Jojo Zazit, dobrý seznámky. A je to šikulácký, že ti manža dotáhne tašky postupně a taky postupně to odnosí, dobrej nápad, asi taky udělám takový 3 batůžky :wink:

A fakticky holky na to vyprázdnění nějaký něco, protože kdo nezažil, tak neví :fearful:

před chvilkou jsem se vrátila s Dádou z obuvi. Kupovali jsme mu gumáky, protože tohle léto nejspíš nebude skákat do bazénu, ale do kaluží, tak ať si to pořádně užije :grinning:
22. čer 2009 v 16:38  • Odpověz
autor
Já nevim jestli bych na tu svojí pr..l sehnala tak velkej kruh :grinning: ...... nejspíš kolo od traktora :sweat_smile:
22. čer 2009 v 16:39  • Odpověz
autor
a taky je dost dobrý koupit ten Bepanthen, taky se na to chystám. Maže se jak na popraskaný bradavky, tak i na opruzeniny miminka a nejlepší je, že se nemusí oplachovat při kojení. Vůbec jim to nevadí :wink:
22. čer 2009 v 16:41  • Odpověz
autor
Jojo Baru, máme doma takovou malou zoo :grinning:
1x pes
2x had
3x křeček
...... podle potřeby další křečci nebo myši na krmení :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. čer 2009 v 16:42  • Odpověz
autor
A ještě si holky domu kupte líh a tamponky na čištění pupíčka pro miminko. Oni už budou v lékárně vědět.
Já jsem to u Dády scháněla na poslední chvíli, vůbec nikde to nepsali
22. čer 2009 v 16:44  • Odpověz
autor
...........já jsem tu sama? :frowning2:
22. čer 2009 v 16:44  • Odpověz
:grinning: bobisku, vem si to vase hade :grinning: , stocis si ho pod zadek a bude, bude sice trochu naplacato, ale budes sedet na mekkym :grinning:
22. čer 2009 v 16:49  • Odpověz
bobisku já brala u Johanky do porodky ten septonex ve spreji a ty polstarky.
22. čer 2009 v 16:51  • Odpověz
autor
nač je Baru ten Septonex?
22. čer 2009 v 16:55  • Odpověz
autor
huráááá, nejsem tu sama :wink:
22. čer 2009 v 16:56  • Odpověz
autor
Zazit, to bych s tim hadem mohla udělat............on by mě asi kousnul až bych se z toho i pos..la a nemusela bych brát žádný projímadlo :grinning: :grinning:
22. čer 2009 v 16:57  • Odpověz
holky moje konikovy, tak ted jsem nasla ten poradnej seznam a jeste jednou pro jistotu a uplnost, co v nem teda mam :slight_smile:

prvni taska - na porod

zupan
zabky, ktery se daj nosit i do sprchy
toaletni potreby, telove mleko
2-3 rucniky
neco k piti + doporucovali 0,5 l lahev te coca coly

ty doklady (OP, karticka pojistovny, oddaci list, tehu prukazku, prohlaseni o jmenu ditete - 2x, prej je dobry mit od oddaciho listu rovnou udelanou jednu kopii pro matrikarku)

plus pro tatinka - prezuvky na sal, pohodlny obleceni, nabity fotak, neco k jidlu, bude tam dlouho

druha taska - na pobyt v porodnici

rucniky
2x kojici podprda
vlozky do podprdy
bepanthen
kojici caj
ponozky
jednorazove spodarky
pantofle
plinky pro mimiska
ubrousky pro mimiska
lactacyd pena na intimni hygienu
nafukovaci kruh
mobil
trochu penez
plus jsem dostala dva dobre prakticke tipy navic ;) - cepicku pro mimi, prej i kdyz maji oblecky v porodnici, tak cepicky bud nejsou vubec nebo malo a prihodit si tam igelitku na spinu, at to mame kam davat

treti taska na ten odjezd - obleceni pro mimi + maminku, 4 latkove plinky, jednorazovky, autosedacka, deka do autosedacky podle pocasi

uuuuuffff, tak ted by to melo byt komplet
22. čer 2009 v 16:58  • Odpověz
tak jestli bude mit hadik i takovy vedlejsi ucinky, tak se prijedu nechat taky rafnout :grinning:
22. čer 2009 v 16:58  • Odpověz
autor
Tak to ale musim rodit dřív než ty Zazit :grinning: ,
protože jestli budeš první, tak to nestihnu vyzkoušet a než by přišla řada na mě, tak bys mohla i prasknout :grinning:
22. čer 2009 v 17:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.