• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
tak jsme domluveny :grinning:
22. čer 2009 v 18:14  • Odpověz
bobi, ten septonex je desinfekce na ten pupik. Je to vlastně to samé jako peroxid vodíku - kysličník. Ono je to jedno čím to desinfikuješ,ale já měla tohle..
22. čer 2009 ve 20:08  • Odpověz
tyvado holky, poleva me lehce stres... to abych fakt mela tri zavazadla, pac do kufru s emi tohle vsechno nevejde:slight_smile:
A zacinam mit strach!:slight_smile: Dneska jsme hlidala dve hodiny kamaradce rocniho syna a on plakal a ja absolutne nevedela, co s nim!!!! Bozicku... :confounded:
22. čer 2009 ve 20:52  • Odpověz
holky tak já našla taky seznam, tak dodatečně vkládám, ale bude se to asi opakovat

Taška do porodnice PRO TEBE

přezůvky – 2x, jedny gumový do sprchy
ručník, papírové utěrky - prý jsou super, proti krvácivosti
krém na břicho a prsa (purenal nebo bepanthen na poškozené bradavky)
intimní mycí gel – např. laktacyl
4x jednorázové kalhotky, jsou síťované, hygienické a prodyšné nebo starší kalhotky, částečně s lycrou
2x mateřské podprsenky
krabička vložek do podprsenky
plovací kruh (na sezení po nástřihu)
gel z dubové kůry (na hemeroidy) nebo řapíkový olej (na hojení hráze - dobrý je rozprašovač)
vložky porodnické – celé balení, lepší bez křidélek a ne tenké, speciální prodej a aspoň celý balík
košile na kojení – lépe s knoflíky toaletní papír
teplé ponožky
žíňku
Yal – pokud si nevybereš klistýr
CD nebo MP3 přehrávač
telefon, nabíječku
pokud je potřeba tak odsávačku
jablečný džus nebo švestky

PRO TATÍNKA

přezůvky
svačinu
pití
foťák, kamera

DOKLADY

těhotenský průkaz
průkaz pojištěnce
občanský průkaz
oddací lis (svobodné – rodný list)

PRO MIMI

papírové pleny
vlhčené ubrousky
nepropustnou jednu plenu
oblečení pro mimi
zavinovačku

DOPLNĚNÍ – pro lehký porod

pití maliníkového čaje:
36.týden - 1 šálek
37.týden - 2 šálky
38.týden – 3 šálky + 1 šálek vývaru z lněného semínka (1 lžička povařit + 15 min. luhovat)
22. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz
jo a hlásím, že jsem dnes byla na návštěvě u své dětské doktorky, je to sestra mé známé a ani jsem nevěděla, že má ordinaci blízko nás, je to tam super, čekárna je vybavená jako hrací místnost, ona nechodí v bílém plášti, je to tam takové rodinné, jsem z toho nadšená a doporučovala nepřehánět to s dětskou kosmetikou, prý stačí slunečnicový olej, líh na pupík a dala mi vzorky sudocremu na zadeček a pod. a to prý stačí, ještě si kupte papírové čtverečky na čištění nosu a uší

jo a hlásím, že celý víkend mi tvrdlo břicho i přes noc ani jsem se nevyspala a mívám strašný křeče k ránu do lýtek ani magnezko nezabírá, už jsem jak ochlasta :grinning: , nakoupila jsem si po vaší radě nealko pivo a každý večer ho ,,chlastám" spíš ,,chlemtám" u TV a pořád nic
22. čer 2009 ve 21:49  • Odpověz
autor
jo holky a ještě jedna rada, kdyby jste měli náhodou uplakané miminko, tak nenápadně zabalit dudlík, který už je doma vyčištěný. Aspoň na noc.
Dadynek mi v porodnici plakal jenom v noci a já nespala. Byl napapanej, všechno, akorát se neuměl uklidnit. Personál to u nás nevidí rád, ale v noci stejně nikdo nepřijde :wink:
23. čer 2009 v 07:00  • Odpověz
autor
a mě se nejvíc osvědčilo mazání olejíčkem Aviril. Je to ten modrý klasika, co používali i naše mamky. Zase tak levnej není, protože je dělaj v minibaleních a jeden je asi za 18 korun a když se to 4x znásobí do velikosti ostatních třeba, tak je to průměrně drahý mazáníčko, ale super.......... voňavoučký, mazlavoučký a fakticky vyzkoušený.
Sice jsem si koupila jeden olej pro mimčo od Johnsonu, ale pak zase najedu na modráčka avirila.
Já jich koupila víc a pak to přelila do nějaký větší flašky s dávkovačem jako je na tekutý mýdlo a nemělo to HYBU :grinning:
23. čer 2009 v 07:07  • Odpověz
autor
Dneska je tu od rána totálně zataženo, že to vypadá na celodenní déšť.
Zítra dopol jdu na ULZ a beru panímámu. Jsem zvědavá, co mi řeknou. Se už moc těším.

A taky se chystám dneska dopol k tý mojí vlezlí sousedce. Nesu jí Avon a hlavně ten jejich rarášek má ve čtvrtek 2.narozeniny, tak mu předáme rovnou dárek.
Hraček má habakuk, tak jsem mu koupila dětský povlečení. Myslím si, že auta a tak dále dostane od rodičů a prababiček. A mi už mu taky koupili plno hraček a člověk neví už co
23. čer 2009 v 07:13  • Odpověz
bobisku, ja taky slysela, ze pro ty malinky mimi je nejlepsi olejicek - dokonce nejakej nejobycejnejsi z lekarny - slunecnicovej, ze se tim nejlip promasti
23. čer 2009 v 08:26  • Odpověz
juuu, 32 tt, no tak to jsem vlezla regulerne do osmyho mesice, je to to leti, ja se tak tesim az uz budou mimisci venku :slight_smile:
23. čer 2009 v 08:27  • Odpověz
ahoj, holky u nás od včera lije a lije, předpokládám,že asi budou záplavy,protože takovej slejvák,to je mazec.

Holky koukám,že jste se tu s těma seznama docela rozjely.... :grinning: , jakobyste měli zítra rodit :grinning: .......

Bobi, ten aviril modrý jsem taky používala, on nádherně miminkovsky voní,tak přirozeně,žádná umělá vůně. A Johanka po něm neměla vůbec vysušenou kůži a to ji mívala po koupeli dost suchou. Já ani nepoužívala žádné sprchovací gely na mimča,protože měla právě suchou kůži a ten aviril jí na to pomáhal.

Já dudlík v porodce neměla,ale jedna hodná sestřička mi ho tam donesla,když malá hodně řvala v noci,ale neujal se :unamused: ,takže to zkončilo tak,že malá byla celou noc přisátá a já nevyspalá. On se u nás dudlík neujal vůbec, takže jsme byli bez dudlu,ale zas to bylo jednodušší,že jsme nemuseli odnaučovat,za to odnaučovat prso,to byl boj :grinning:
23. čer 2009 v 08:32  • Odpověz
v Praze je taky hnusne, sice neleje, ale urcite bude a je pekna kosa
23. čer 2009 v 08:35  • Odpověz
autor
No fakticky jsem teď ráda, že jsem byla včera kupovat ty holiny, protože udržet doma malá zvířátko není možný. Aspoň 20 minut v kalužích a o zábavu je postaráno.
Velkej se mi směje, že jsem snad jediná máma, která nechá dobrovolně svoje dítě vymáchat v loužích. :wink:

Taky musíme koupit matračku do postýlky. Mám cestovní, kterou budu mít přes den v obýváku a potřebuju to trochu vypodložit, když tam bude trávit miminko čásek, aby bylo jako v bavlnce.
23. čer 2009 v 08:42  • Odpověz
holky, prisla mi zimni kombinezka, co jsem prckovi objednala z anglie, mrknete na ni :slight_smile:, je v albu, kdyz tak vidim to pocasi venku, tak ji mozna budu potrebovat driv nez si myslim :grinning:
23. čer 2009 v 15:02  • Odpověz
Ahojky holky, tak se hlásím po velkém úklidu, ráno jsem myslela, že nevstanu, dokonce mně bolely i svaly na rukách. :grinning: Ale jsem spokojená, že to mám.

No ale musím říct, že jsem teda pěkné nemehlo, teď se jenom modlím, aby na to přítel nepřišel, to by byl kravál, budu muset počkat, až prcek trošku poroste a pak to svedu na něj. :wink: Včera jsem pěkně odřela zeď, kdyby někde na krajíčku, ale přímo nad sedačkou uprostřed, takže paráda, není to moc vidět, jen z boku- leskne se to jak psí kulky a dneska jsem shodila skleněný globus s vínem- drahý na něj dal anténu od rádia a já jsem o ni zavadila :unamused: . To, že to tu smrdí jak ve vinárně, to je ok, ale tu ďouru v plovoučce nezakryju :frowning2: - to asi nepočítám, to je stejně jeho vina .

Jinak na mimi peru a žehlím jak ďas, akorát to teď nechce schnout. Tak čekám. :wink:
Holky, ty seznamy do porodky jsou mazec, no ale Zazit, ty tři tašky jsou brutální, ale je to fakt.
Seznam si opíšu a podle toho nabalím.

Zazit- ta kombinezka je bomba.

Zítra jdeme k tomu foťákovi, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze, už mám udělané vlasy, obočí, před chvilkou jsem si dodělala nehty, tak snad budu vypadat jak člověk na těch fotkách. Ale nevím jestli nezaberu celou, aby se tam chudák přítel vlezl :grinning:
23. čer 2009 v 16:48  • Odpověz
autor
ty jsi šoumen Kaa, tebe si pozvu na návštěvu :grinning: :grinning: :grinning:

zimní ohozek je sladkej Zazit, fakt krásnej :wink:
23. čer 2009 v 18:25  • Odpověz
kaa, ty normalne zlikvidujes bejvak nez prcek vyleze :grinning: , uz radsi nic nedelej :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2009 v 18:41  • Odpověz
a uz jsem taky uplne uprana a uzehlena k smrti, dneska mam za sebou snad nejhorsi kousek - zehlila jsem nebesa nad postylku, to bylo maso :frowning2:, to by chtelo mandl a ne jedno prtavy prkno na zehleni
23. čer 2009 v 18:44  • Odpověz
a ty tri tasky do porodky jsou sice brutus, ale myslim, ze je to nejpraktictejsi reseni - nepojedu na porod rovnou s lodakem :slight_smile: a manza mi to postupne priveze a pak zas odveze
23. čer 2009 v 18:48  • Odpověz
zazit: super kombinéza, já taky něco přifotila, zavinovačku a pár oblečků

kaa, taky vystavíš foto?? budu zvědavá :wink: a co přítelák je kliďas??můj by to asi nerozchodil

dnes jsem nemohla spát, probudila jsem se ve 4 a už nezabrala, navíc jsem přišla z práce před chvílí, určitě vytuhnu až si pořádně sednu, ještě že u nás malé čte večer manžel a já klidně můžu dělat, že poslouchám.
23. čer 2009 v 18:54  • Odpověz
sasanko, ta zavinka s tim spacim pytlikem jsou uzasny!!!! a ty holcickovsky veci jsou nadherny, trochu zavidim, modra uz mi leze krkem :grinning:
23. čer 2009 v 19:12  • Odpověz
a probuzeni ve 4 to dobre znam, ja uz ani dyl nespim, jsem uz z toho docela vyrizena :frowning2: , ale prcek je proste ranni akcni ptace :frowning2:
23. čer 2009 v 19:13  • Odpověz
ale dneska se poradne vyspim :slight_smile: , manza sel na pivo s kamaradama, tak budu moct usnout uz v osum :grinning:
23. čer 2009 v 19:14  • Odpověz
dnes nic není v TV, tak to vidím podobně a je mi jedno, co bude povídatbřuchu :grinning:

jj na holky se pěkně vybírá, ale musí se hledat, výrobci strašně milují barbie a to zase já nemusím
23. čer 2009 v 19:22  • Odpověz
Ahoj holky, tyjo, já jsem z vás fakt ve stresu! C nejdřív si musím seznamy vytisknout a napsat, co potřebuju nakoupit v lékárně! Dnes mi dr v poradně řekl, že bych měla mít připravenou tašku, i když je vše v pořádku, CS 0, hlavička dole, vše ok:slight_smile: Prý je normální i slabost, co mívám (mám tlak skoro pořád nějakých 100/70, dnes třeba 95/65 a je mi až na omdlení občas) a i je normální, že už mi teče cosi z prsou, někomu prý vůbec, někomu těsně před porodem a někomu už od 5. měsíce :wink:
23. čer 2009 ve 21:48  • Odpověz
autor
Kat to s tim mlázkem nebo jak tomu říkaj to znám. Stačí si zmáčknout bradavku a hned lezou kapičky průhledný až bílý. Někdy ani nemusim zmáčknout a cítím, že mám navlhlý tríčo. Malinko ale že bych už měla nosit vycpávky teď? Hážu bobka, bych se nedoplatila :grinning:

Dnes jdu na ten ULZ a uvidim mimíska, se tak těšim. Pak vám písnu detaily :wink:

Včera jsem žehlila, nějak mě začali bavit i dospělácký oblečení :sweat_smile:
Ale já mám tak těžký rozjezdy ráno. To je síla, všechno mě bolí, žaludek na vodě a mozek se zapíná až kolem oběda. Jsem si až tim nechutná. Ráno bych potřebovala právě sílu na venčení, nakupování a vaření a poslední dobou na to pěkně kákuju :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. čer 2009 v 07:11  • Odpověz
katwind, nestresuj se :slight_smile:, ja seznamy taky mam, ale zabalenej mam akorat zupan, protoze jsem ho vyprala, tak jsem ho rovnou strcila do jedny tasky, ale to je vsechno, taksky proste zabalim az ve 36 tt, takze za mesic, driv rodit nebudeme a kdzy jo, tak si proste ve zmatku sbalim tu do porodnice a na zbytek po telefonu budu navigovat manzu, vsak to zvladne :slight_smile:
24. čer 2009 v 07:33  • Odpověz
bobisku, tak jsem zvedava, jakej uz je Misa obrik :slight_smile:, takze koukej pak nahlasit miry :grinning:
24. čer 2009 v 07:34  • Odpověz
autor
Ahojky, tak jsem tuto :dizzy_face:

Nevim jak ve Míša velikej, ale vím, že váží 1720 g
Už je hlavičkou dolů a zrovna hajal a byl sladkej. V nemocnici mají už lepší ULZ a tak nebyli vidět jenom kosti, ale i tvářičku jsem poznala. Má takový napapaný tvářičky, byl k pocumlání. Už se na něj moc těším.
Podle měření jsme o 2 týdny napřed. Takže někdy bylo měření odpovídající 32+4 a celkově jsme 31+6

No rači si tu tašku půjdu zabalit :grinning:
24. čer 2009 v 11:37  • Odpověz
Bobi, ty vado!:slight_smile: 1720g, to je úžasný! To už je normálně pro bezpečný porod tyjova, to je hustý!:slight_smile:
Musím si sepsat ten seznam do lékárny:slight_smile: Holky, třeba ta vodička na pupík nebo ten olej na mazání, nemá to rychlou expiraci? vydrží to pár měsíců, nevíte?
24. čer 2009 ve 12:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.