• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
kat, já bych řekla, že to nějakej pátek vydrží. teď už hodně dělají, že lhůta jede až po prvním otevření a většinou 12 měsíců. Ta vodička na pupík se používá tak do toho 2.měsíce, protože pak už jsou pupíky většinou zahojený a zacelený a olejíčky mají dlouhou životnost.
Akorát kapky do očiček jsou po prvním otevření snad použitelný jenom 3 týdny. Za ty jsem u Dády utrácela jako vzteklá, protože měl podebraný očko zahnisaný stráááášně dlouho a už mu hrozilo i propíchnutí slzných kanálků. To se mu vůbec nedařilo hojit. Pak zabrali bylinky, ty jsou super na všechno
24. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
autor
a cvalda to je, co? Já čekala, že řekne tak 1500 g maximálka :grinning: .....pěkně papá, to bude mít po mamince
24. čer 2009 ve 12:21  • Odpověz
teda bobisku, to je macoun :slight_smile:
24. čer 2009 ve 13:24  • Odpověz
autor
mám fotku z ultrazvuku holky.
není moc vidět, protože zrovna spinkal a měl ručičku přes obličejík :grinning:
24. čer 2009 v 17:12  • Odpověz
holky, jsem total mrtva, mela jsem straslivej den v praci, uz nejak malo vydrzim :frowning2: , jdu dom, jsem tu od sedmi dneska, hodim nohy hore a ani se nehnu!!!
24. čer 2009 v 17:37  • Odpověz
holky dobry vecer, ted tu ask nikdo neni. Aj ja jenom tak nakuknu ani cist nestihnu Taky mam v robote mooooc prace, zaucovani a este k tomu moje prace, vse je zpomalene, ach jo a k tomu mi este oznamila moje dr ze mam tehotenskou cukrovku, sakra tak jsem byla na diabetologii, dali mi glykometr, zadne sladkosti nic. jenom zdrava strava a to casto po malych davkach a po kazdem jidle po hodine a pul merit cukr. Dneska jsem mela uz pry aj aceton v moci no tak ja tomu vubec nerozumim do prdele, cely zivot dietuji nic sladkeho nejim az ted kdyz mam chut tak sem si doprala a uz zas nemuzu. :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Zitra budu mit vysledky, ve dve hodiny jdu k doktorce na diabetologii a uvidime co mi rekne. ale reknu vam zerou to tam poradne, dnes me servali ze jsem si neporidila vahu, vsechno mam vazit, jidlo a tak.

No uvidime a to mne moje dr pochvalila ze jsem moc nepribrala, no 10kilo coz je na muj vkus hodne ale neni to videt.

Tak holky dobrou a nezapomente jezte co do vas vleze :slight_smile: :sunglasses:
24. čer 2009 ve 21:56  • Odpověz
autor
Misko, tak to mi tě je líto. :frowning2:
Oni to asi hlídají proto, že cukrovic miminka jsou mega obříci a jsou i těžší porody. Budou tě držet zkrátka. Ale myslím, že malý úlet občas by nemusel být takový tragický :wink:
Tak ať ti řeknou dneska jenom dobrý zprávičky
25. čer 2009 v 07:56  • Odpověz
ahoj holky,tak mamka mi odjela a jsem tu zas sama. Ale začla jsem konečně prát věcičky, sice je venku hnusně,ale já mám stejně tu nevýhodu,že prádlo musím sušit doma :frowning2: ,protože nemáme balkon a ani před domem není sušák ani místo na něj a i kdyby tam byl,tak bych to tam nedala,protože jsou tu takové zvláštní podmínky :frowning2: .
Takže většinou suším v podkroví v ložnici, kde je dost místa a když je krásně,tak dokořán otvírám obě střešní okna. Teď přestalo pršet,začlo se vyjasňovat,ale zas hřmí,takže jsem z otho docela už znechucená.
Je u nás už 3. povodňový stupeň,asi 2 km od nás už lidi chystají pytle s pískem a tady v Jeseníku už chybí jen metr a most je pod vodou :frowning2: ...

Bobisku, máš teda ale macíka :slight_smile: ,ale super, já vždycky raději toužila po větší mimču,protože kdyby šlo třeba o týden dřív,tak aby bylo úplně akorát :slight_smile: . Můj malej je taky o týden větší,což mi vyhovuje kvůli tomu CS,protože se dělá o 14 dní dřív,tak aspoń budem dobře vykrmení :grinning: .

Misko, je to pech s tou cukrovkou,to tě teda lituju :frowning2: ,ale nebuď z toho nešťastná,už to máš za pár a to už tu chvilku vydržíš a jak píše bobisek,určitě občas malinkaté zhřešeníčko nebude vadit.
A po těhotenství se té cukrovky zas zbavíš a vše bude v normálu... :slight_smile:

Jinak k těm léčivům,určitě mají trvanlivost minimálně rok. Koukala jsem na ten septonex,protože my si ho kupujem i normálně jako desinfekci,je to lepší v tom sprejíčku než kysličník,protože kysličník vyprchá a má právě trvanlivost jen nějak 3 měsíce. No a ten septonex má rok,takže super.

HOlky, jak tu byla moje mamka tak jsme třídily věcičky na mimi, tak se mi smála,že toho mám jak na čtyřčata. je fakt že mám pračku na 6 kg prádla a dvě už jsme vypraly a ot bylo jen bílé a bílé s obrázky, dnes mě čeká pastelové a barevné a pak ještě rifliky a kalhoty a tmavé. Takže všeho všudy 6 praček jen oblečení, no mazec. Ale zas tam mám věcičky už i na trochu větší mimi, asi od 0 do 9 měsíců zhruba :grinning: .

Chtěla jsem se vás zeptat, co si berete na mimi do porodnice, nebo spíš ne co,ale jakou velikost. Já jsem uvažovala,že si raději vezmu dvě velikosti,jednu malinkatou a jednu větší,přece jen nevím jakej prcek bude.
25. čer 2009 v 08:44  • Odpověz
autor
Baru já si nachystám 56 nejspíš. Okolo 50 cm mají všechny mimísci a snad v tom nebude tak plavat, kdyby to byl menší klučík. Ale při jeho váze nemám pocit, že mu to bude velký. Spíš abych nemusela zabalit rovnou 80 velikost :grinning:
25. čer 2009 v 08:58  • Odpověz
ahoj holky,

misko to j en aprd s tou cukrovkou :frowning2: , ale za chvili bude mimi venku a s tim i cukrovka pryc

do porodky beru 56, ja ty pidi veci kupovat nebudu, holt v tom bude trochu plavat, pokud by se ale narodil nejak driv, tak pak nabehnu do nejakyho kramu a nejakou tu 50 koupim, holt bude mit z porodnice trochu vetsi oblecky
25. čer 2009 v 09:23  • Odpověz
autor
Máme stejnej názor Zazit :wink:
Taky to tak udělám
25. čer 2009 v 09:25  • Odpověz
naše malá měla 56 nachystanou a její nožičky končily v kolenech :grinning: ,ta v tom plavala fakt hodně :grinning: .
Mamka jí koupila 50tku a ta jí byla akorát,ale měli jsme ji asi týden a konec.
Takže asi novou 50 do porodky kupovat nebudu, použiju tu po malé, mám krásné dupajdy a bodyčko, vše v bílé a téměř nenošné,takže jako nové. No a tu 56 koupím něco nového a je to :slight_smile: .
25. čer 2009 v 09:28  • Odpověz
Ahoj holky

Zazi super pekne vecicky,jsem koukal na vase fotky, uz se tesim az je tam vlozi Kaa aj katwind, no a ja bych uz taky mohla neco vlozit.

jinak bobi malej je fajnej buchtik, bud rada aspon uz ma dobrou vahu, kdyby nahodou. Ale jenom at si mimina este pekne par tydnu pohovi v briskach.

Ja taky neberu takove male cisla, a ani je nemam. Mude muset vydrzet ve vacsich chvilicku. No ale jak mi bylo receno ze mam cukrovku tak to asi budu mit monster dite, :slight_smile: ani nevim kolik vazi.
25. čer 2009 v 09:30  • Odpověz
Holky já se teď dozvěděla super zprávu. Jeseničtí radní uzákonili porodné ve výši 10 000,- pro každou matku co porodí od 1.8. 2009 a která má trvalé bydliště v Jeseníku a nemá dluh vůči městu.
jsem ráda,protože nám to hodně pomůže navíc 10 tis.,paráda.....
Teď ještě aby mimísek vydržel do srpna v bříšku :grinning:
25. čer 2009 v 11:06  • Odpověz
no tak to je super, takze to dostanes dohromady za porod 23 tis., to uz docela jde, to se nejake ty naklady na vybavicku vratej :grinning:
25. čer 2009 ve 13:39  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 17:53  • Odpověz
autor
Přeji krásný podvečer,
potřebuju reklamovat dítě, nevíte jak se to dělá?
Už začal být pořádný neposlušný rošťák, co si prosazuje svojí a zkouší to na mě a mě jde hlava kolem. Nevim vůbec jak reagovat někdy a na veřejnosti bych se kolikrát propadla hambou.
A to byl do teď takovej hodnej a poslušnej a všechno........ :confounded:
25. čer 2009 v 18:02  • Odpověz
autor
Holky tady se teď zatáhlo, že tma jako v pr.... , tak jsem zavřela okna a udělám si čajíček a zalezu k Ordinaci a budu se bát, aby nám to tu nevymlátilo okna. Hřmí až fuj.
25. čer 2009 v 19:43  • Odpověz
Ahoj holky, tak mě odjel na minidovču muž pryč a já si tu užívám samoty :wink:
A jak tak serfuju, našla jsem hodně zajímavé stránky, teda pro mě zajímavé...
Tak když se budete nudit, třeba se vám to taky hodí přečíst (nebo něco z toho) :wink:
http://www.evalabusova.cz/cesty.php
25. čer 2009 ve 22:10  • Odpověz
Ahojky holky, tak se zase hlásím, naštěstí se mi žádná katastrofa už neudála, byt zatím v rámci možností ok. :slight_smile:

Zazit- mně už taky teče z bradavek, na vložky zatím prdím, neteče to úplně samo, tak v poho.

Miško- s tou cukrovkou je to na prd, ale doktoři to ohlídají a ty se musíš snažit, jinak jak psala Bobi, tak sem tam malý úlet neva.

Ve středu jsme byli u paní fotografky, a s tím, jak se nerada fotím a vypadám na všech domácích fotkách jak idiot, tak musím říct, že se jí to teda povedlo a vypadám tam jak člověk, dokonce i přítel se tam vlezl. A tlusté ruce a nohy mi slíbila, že ořeže :slight_smile: . Jinak z původně domluvených 6 fotek vylezlo 12, no ale co, aspoň bude mít prďola památku. :slight_smile: . V pondělí je budu mít, tak pak na chvíli vložím, ať můžete kouknout.

Jinak mám dnes děs den, už od poledne mám pocit, že budu rodit :frowning2: , bolí mně břicho, záda, malý se kroutí, chce mi asi vykopat všechny vnitřnosti, honí mně na záchod, teď nemůžu spát :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Doufám, že se Kuba otáčí a proto dělá takový cirkus. Docela mám bobky :unamused:
Jestli to nebude lepší, fičím ráno nebo dopol. k doktorce.
26. čer 2009 v 00:06  • Odpověz
kaa, tak doufam, ze se mimi ukldinilo do rana, nas ma taky sileny manevry, ale podle mne je to tim, ze uz jsou prcci fakt velky a proste uz maji vetsi silu, takze jsou ty rany cim dal silnejsi :grinning: , si jeste uzijeme :grinning:
26. čer 2009 v 07:41  • Odpověz
Cau holkyyyyyyyy teda zatim jenom zazi. Zbytek holek asi jeste spi.

jsem byla vcera u dr tak mi to potvrdila a dietka bude, teda uz je. Zazi beres este magnesium? do kdy ho mam brat? nebo uz nemam? a vitaminy pro tehu beres? jinak tu v OV pocasi na skok z okna :confounded:

Kaa mela asi rusnou noc tak dospava, jenom at spi pokud to jde. :slight_smile:
26. čer 2009 v 08:12  • Odpověz
ahoj holky, to pocasi se asi nepolepsi,to je hruza,furt zatazeno :angry: .

Misko, myslím,že jsme to tady nějak řešily,že magnésko se vysazuje nejpozději v 36 tt. ale neber mě vážně,nejsem odborník. Nejlepší by bylo se zeptat přímo dr.
26. čer 2009 v 08:39  • Odpověz
ahojky, nakukuji, jestli tu nemám ségru(vlcacek), asi jí pořád ten břuch tvrdne, tak není u PC :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. čer 2009 v 08:45  • Odpověz
Zemřel Michael Jackson :frowning2: skoda ho.

Barco bre ranko, jo mate to fajn v Jesenniku s tim prispevkem na mimi to pomuze. U nas dava firma 10 tisic a odbory taky 10 tisic pak se to zdani, ale stejne je to super injekce a jsem za ni vdecna. Jenom tak do klina by mi tolik penez nespadlo.

Barco a ty este beres to magnesko? a tehu vitaminy? a nevis kolik by melo vazit diete v mem tydnu? ja ani nevim jestli je velke nebo male, mi dr nic nerekla. :frowning2:
26. čer 2009 v 08:47  • Odpověz
misko, dobre ranko :slight_smile:

ja beru jeste stale to magnesko,protoze porad i lezim,ale v pondeli jdu k doktorovi,tak se ho zeptam,jak dlouho to jeste mam brat. tehu vitaminy beru taky a asi ani neprestanu,ja mam calibrum mami to je i pri kojeni.

co se tyce vahy miminka,tak nevím presne,ale myslím,ze ve tvém tydnu uz bude mit urcite pres kilo,tak kilo dvacet nevim. Samozrejme vse je plus minus. Zadej si do googlu tabulka velikosti plodu a melo by ti neco vyskocit a mrkni tam :wink: .

Me muj dr taky presne nerekl kolik malej vazi, asi mu to ten utz neukazuje. Rekl mi jen,ze rozmerove je vetsi o tyden.
26. čer 2009 v 08:58  • Odpověz
Dekuji uz jsem koukala, se musim jeste zeptat dr moji jestli maly neni vacsi jak ma byt, skz te cukrovky. Co budete dneska delat holky?
26. čer 2009 v 09:15  • Odpověz
ahoj holky, s magnesiem vam neporadim vubec jsem ho nebrala a zacinat s tim nehodlam, tehu vitaminy beru ob den spolecne s rybim tukem v kapslich, to mi doporucila doktorka, ze je to vyborny na vyvoj mozecku miminka
26. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
Holky, Michael byl má dětská láska:frowning2: Fnuk :cry:
26. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.