• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
autor
Je to v čoudu, co Kaa? Ani jedna už nesmíme nic provízt, protože ta druhá to hned nějakým způsobem dožene :grinning:

Ještě, že jsem zrušila ten les a houby, protože by mě určo kousla Zmiječka nebo by mi na šíšu slítla Veverka :slight_smile:

Ale asi jsem neměla obídkovat to, co jsem si nakuchtila na rychlovku. Hodila jsem si na pánev fazole v rajčatový omage a do toho prdla 2 vejce. Odpol jedem k tý babí, tak budu asi furt na zahradě, i když bude bouřka, protože se začínám pěkně nafukovat :grinning:
30. čer 2009 ve 13:22  • Odpověz
Kaa - máte moc hezký fotky!!!!
Sluší ti to !!! Takhle na fotkách to vypadá tak jednoduše, co, to těhotenství - ale když si člověk přečte poslední 2-3 stránky našeho deníčku, tak by nikdy ani nechtěl sex, kolik neduhů mají těhule v osmým měsíci :grinning: :grinning: :grinning:.
A protože jste si myslely, že jste už vyjmenovaly všechno,tak vás vyvedu z omylu!!!!
Ještě vám chybí šílená RÝMA!!!! Mně už ne, heč...to je posmrkáníčko, lahůdka - ráno zvracím z hlenů (jen šťávy, ale fakt moc hezký :angry: ), v noci se dusím, vždycky se mi ucpe jedna nosní dírka, podle toho, na jaký straně ležím, pak si sednu, otočím se na druhej bok a v domnění,že znovu usnu - letím na wc uronit pár kapek - dneska jsem třeba byla 5x za noc na wc - počítáno od 24.00-6.00, chodíme spát dlouho. Při koukání na TV chodím častěji, než běží reklamy, to je co říct - ale to zrovna malá hraje zápas s močovým měchýřem, takže
se není čemu divit :wink: - do toho se mi vždycky směje přítel a dceruška, jak je legrační, když vstávám gauče a než se "rozhoupu" k chůzi, včera jsem jim řekla, že si zahrávají s ohněm - že začnu býti asi agresivnější tím víc,jak se bude blížit porod a zvětšovat se břicho - že už TEĎ melu z posledního a že jsem CHUDINKA, tak by mě měli litovat a ne se smát, jak VTIPNĚ chodím a skuhrám... :grinning: :grinning: :grinning:.
Už je SRPEN???? To je moje nejčastější otázka...oproti tomu nejčastější odpověď na procházce či nákupu v našem pidiměstečku je: KONCEM SRPNA !!!! Asi neuhádnete, NA CO se mě lidi ptají, že....("tak kdypak to bude??" - "koncem srpna" - "no, to je ještě dost, co??!!A léto, viď...") - no asi budu poslední měsíc jezdit autem i do stánku pro noviny, abych nemusela odpovídat a zadržovat dech, jakože to břicho ještě není tak velký, když rodím AŽ za měsíc a půl!!! Některý lidi jsou fakt blbý...
Kaa - +18 kg je pohoda, já už mám +15 kg,ale chybí mi jen 7kg do metráku, to je hodně povzbuzující.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Do porodnice beru příteli vatu do uší, kterou mu mezi kontrakcema nacpu, aby neslyšel, KOLIK vážím a nevykecal to někde, až bude zapíjet svoje první ( a pro mě doufám už poslední ) dítě :grinning:
30. čer 2009 v 16:00  • Odpověz
holky, jsem totalne v riti :frowning2: , mam docela dost depku - nas mladej pan je mega obrik, vazi 2,4 kilo, hlava 8, 5 cm, odhad velikosti podle stehenni kosti 45 cm, vsechny paramtery se tvari, jako kdyz uz jsem v 35 tt :frowning2: , pan doktor ziral, porad kontroloval v jakem jsem papirove tydnu, ja pritom pribrala jen 6,5 kila, jsem docela drobny konstituce, merim 163 cm a i s tema pribranejma kilama mam 57 kilo a ve mne takovej mega obras :frowning2:
musim rict, ze me porod zacina dost desit, pan dr me uklidnoval, ze jestli bude dal takhle rust, tak ze se porod bude muset vyvolat driv
30. čer 2009 v 18:54  • Odpověz
autor
Týýýýý bláho Zazit, to je síla.
Gratuluju ke zdravímu obříkovi :grinning: . To máš z těch tvejch kefírů :grinning:
Ale neboj, všechno proběhne v pohodě :wink:
30. čer 2009 v 19:48  • Odpověz
z kefiru :slight_smile:)), no mozny to je, radsi to prestanu pit :slight_smile:, holky, to je maso, jak se tohle ve mne mohlo urodit! To je z toho, ze mu manza kazdej vecer narizuje, at pekne roste, tak holt posloucha :frowning2:
30. čer 2009 v 19:54  • Odpověz
vidím, že tady trháte rekordy s váhou, ale nebojte, to bude dobrý, můj dr. taky tak strašil s váhou 1800g, ale v OL na přesnějším ultrazvuku to bylo 1470g, takže záleží jaký má dr. ultrazvuk a takyprý ta váha se liší zhruba tak o půl kila, to jsem četla tady na koníkovi, kde se o tom bavily ženský. Já mám taky strach- stehenní kost 57 mm!!! a dokonce já mám 150 cm a prý tak malý ženský v OL jdou na císaře automaticky, tak doufám že u nás to tak nebude a budem rodit přirozeně, zatím si to nepřipouštím, no ani vlastně vůbec porod, nechápu, jak můžem skoro za 2 měsíce rodit.

Mě dnes začala dovolená a 22.8. jdu na mateřskou jupíííí- to je za tu dovolenou :slight_smile:

no a přidám se do důchodcovskýho klubu: vstává se mi z gauče hůř, ve vaně se už nemůžu pohnout - jak vyvržený vorvaň ležím, na záchodě - bych mola strávit dovolenou, ale naše malá je ta nejhodnější holčička, okopává z citem, večer mě to nikdy nevzbudilo a nikdy mi ani nedala nepříjenou ranu, kope, jen když ležím na zádech a to je takove to vrnění a vlnění břicha
30. čer 2009 ve 20:08  • Odpověz
zazitko, hele, bu´d v klidu, já nechci nikterak doktory hanět, ale myslím, že to nemůžeme brát přesně na cm, na gramy. Třeba prostě přirozeně porodíš dřív, nebo jen špatně spočítali termín, já bych to fakt nehrotila...
Já jdu na utz až příští týden, tak nic nevím:frowning2: ale zase, naše maminky taky nic nevěděly až do konce:slight_smile: :wink:
30. čer 2009 ve 20:09  • Odpověz
holky, kdyz tam neni ani tak problem ta vaha, to vim, ze se odhaduje tak plus minus autobus, ale problem je, ze mimi je hlavounek - uz ted ma prumer sisky 8,5 cm, no a na to, ze ma mit 10 cm, uz mu moc prostoru nezbejva, takze dr se neboji vahy mimi, ale ty sisky, ze by pak neprolezla
sasanko, my mame stehenni kost 8,5 cm :(
no, byl z toho pan dr nejakej rozhozenej :grinning: , kdyz videl, toho obrika vevnitr a me z venku :grinning:, holky, doufam, ze ho vytahnou brzo, jinak budu mit v srpnu dost divoky sny :grinning:
a jinak rikal, ze uz nasi mimisci maji vybornou prognozu, kdyby se ted rozhodli vylezt, ze by je samozrejme jeste nejakou dobu dopejkali v inkubatoru, ale ze prognoza uz je vyborna, ze by asi meli uz jen plice na dopeceni v inkubatoru, ale jen at tam jeste chvili zustanou (teda ten nas jen do ty doby, co mu siska naroste na 10 cm, jinak proste budu chtit CR, protoze to by me roztrh vejpul)
1. črc 2009 v 05:52  • Odpověz
a jinak uz si me pozvali za 14 dni a uz mi budou natacet nejakej ten monitor nebo co a prej uvidime, jak zas vyroste a podle toho by se planoval ten potencialni predcasnej porod, tak jsem teda fakt zvedava
1. črc 2009 v 05:54  • Odpověz
Ahoj Zazit, kdysi jsme si tady psaly, jestli si pamatuješ.. :slight_smile:
Moje dcera měla taky rychlejší start, dr. se taky docela děsil, jak je veliká. Posílal mě na test na cukrovku, tenkrát to ještě nebylo povinné. Cukrovku jsem neměla. Ještě potom asi týden před porodem mi v porodnici na ozvách říkala doktorka, že to bude veliké miminko. Malá měla 3,35 kg. Takže se drobet sekli :slight_smile:
Teď by ta miminka neměla už moc růst. Jen přibírat na váze. Také záleží jakou jse měli vy, jako rodiče, porodní váhu. Je to dědičné.
Zazit, držím palce, aby vám to dobře dopadlo a mohla jsi rodit v termínu a přirozeně:slight_smile:
1. črc 2009 v 07:11  • Odpověz
Hoooj holky nestiham cist, ale Kaaa ma super fotky, moooc pekne, ja stale nic, sakra kdyz neni cas. este 3 tydny a taky jdu na materskou.

Zazit nebud smutna, Tomasek proste roste a bude to kluk jako buk, uvidis, ja mam taky vacsiho bobika, vis ta moje cukrovka a to se snazim vse dodrzovat zadne cpani zadne sladkosti. ale este mo ho nemerili, radsi :frowning2: , rikali presne jak tobe ze pujde ven drive no, musime byt v necem jine :grinning: . Ale bude dobre, asi si mu davala zdrave papanicko tak co a tvuj manzel taky neni z nejmesich?ne? jsem si vsimla z fotek ze je vysokej.
1. črc 2009 v 07:27  • Odpověz
ahoj veroniko :slight_smile:, ja ho taky premlouvala celou noc, aby uz se s tim rustem zbrzdil :slight_smile:, no uvidime, s tou porodni vahou rodicu nevim, nevim :slight_smile:, to uz me mladej dohnal, ja jsem se narodila v terminu a mela jen 2,40, manzilek, i kdyz v dospelosti dorostl uctyhodnych rozmeru :grinning: , tak mel 3,5 kg a asi 52 cm, no uvidime, na druhou stranu jsem rada, ze o tom vime a ze mi to ted budou monitorovat a kdyby to proste vypadalo na ultra macka, tak ho ze mne vyzenou trochu driv :grinning:
misko, dik za podporu, uvidime, jak dopadneme a manzel opravdu neni z nejmensich :grinning: , ma 198 cm a sto kilo :grinning: , my jsme takovy trochu nesourody parecek :grinning: , jeee, dneska mame presne tri roky od svatby
1. črc 2009 v 07:34  • Odpověz
Zazit, myslím, že bude mimís spíš dlouhej než těžkej :slight_smile: , to já byla taky. Máma musela veškerou výbavičku vyhodit, prostě jsem jí urostla :slight_smile: Jestli bude můj syn po mně, tak už mu budu muset dávat po narození dupajdy na 3 měsíce.
1. črc 2009 v 07:44  • Odpověz
autor
Holky, tak jak čtu vaše rozměry mimísků, tak jsem běžela pro porovnání pro můj papír z ULZ a ono prd. Já z toho nic nevyčtu, kolik měří a jak má velkou hlavičku a stehenní kost, protože všechno mám napsaný v týdnech. Jako že to odpovídá třeba 32+4 a tak :unamused:

Náš starší mladej měl včera den a náš táta byl z něj na prášky a nervově to neunesl, tak Dáda dostával výchovný lekce. Nejdřív ho jenom huboval, když neposlouchal, ale pak Dáda přišel k velkýmu a dal mu pěstičku do zad, protože si dovolil mu vypnout pohádku. .............................. 1.vejprask
pak si myslel, jaká je sranda, že příjde a plivne na tátu............ 2.vejprask
a když usínal večer, tak se slzičkama, protože se mu prostě nechtělo a tak běhal po pokojíčku a hrál si a chodil a vymýšlel si, že chce čurat a papat a napít :grinning: ........... takže další vyhrožování

To byl den
A táta z toho měl pak výčitky, že mu naflákal, ale zase nějaká disciplína musí být
Dneska z práce mi píše, jak je to s Dádou. Jestli má tatínka rád a jak reaguje, když se ho na něj zeptám :grinning:
...samo, že ho furt mladej love a těší se na odpolední fotbálek :grinning:
1. črc 2009 v 07:57  • Odpověz
bobisku, ja tam mam rozmery i ty tydny
1. črc 2009 v 08:14  • Odpověz
autor
a můžeš mi to trochu vysvětlit a napsat jaký to máš ty? Já ti písnu svoje údaje, jo? :wink:

HC 32+4
AC 30+0
FL 32+3
celková 31+6
hmotnost mimi 1720 g

a byla jsem tam 24.6. a to jsem podle průkajdy byla v 30+4 tt

Díky moc :slight_smile:
1. črc 2009 v 08:21  • Odpověz
no, bobisku, ja ti reknu svuj odhad, podle toho jak to mam za sebou ja :slight_smile:

hlavicka odpovida 32tt + 4
brisko (objem) odpovida 30 tt + 0
a stehenni kost 32 tt + 3
celkove mimi odpovida na 31 tt + 6
1. črc 2009 v 08:27  • Odpověz
takze mas taky hlavouna :slight_smile:
1. črc 2009 v 08:27  • Odpověz
autor
:grinning: mi to máme stejný :grinning:
ale záleží kdy ti to dělali
já myslím, že ty jsi dokonce na týden dopředu, a jestli to dobře chápu, tak jsme ještě větší?
1. črc 2009 v 08:33  • Odpověz
Čau hoky, co to tady píšete, proboha!!!!!!! :grinning:

Zazit- tak ti doktoři se zbláznili, ty brďo, kde bys nabrala takové velké mimi? A nebo jsi fakt ve 35tt a tím pádem to máš za pár :wink: . Ty jo, mám ale teda strach z té mé zítřejší poradny, co teda na mně doktorka vymyslí, když podle dr. z pohotovosti tt odpovídají a váha 1850g, zbytek nevím, na to se nezaměřoval, tak poreferuji zítra k večeru.

Sasanko- to vlnění ti závidím, když malý začne kopat, a ležím, tak automaticky vstávám a chodím nebo si sedám, protože ty pecky do žeber, jsou mňam, a když stojím nebo sedím, tak nemá takovou sílu :grinning: . No budeš mít holt něžňoučkou holčičku a my pořádné raubíře.

Verusko- no mi už to taky leze krkem, mám dost velké břicho a tak si každý myslí, že už to mám fakt za pár a když řeknu konec srpna, tak každý čumí a "Až???". Jo až. Až to bude, tak to bude. Jinak já bydlím na kraji Ostravy, to už jsme taková polodědina, a tady se každý s každým zná, a proto jezdím do obchodu 15km a nakupuju ve velkém třeba na 14 dní, chleba do mražáku a tak, a pokud je chuť na housky, jezdí přítel. Já to tu nemám moc ráda kvůli lidem, ale jinak prostředí pro děti super- před barákem park s dětským koutkem, za barákem louka a lesík, kolem klídek.
1. črc 2009 v 08:39  • Odpověz
Holky a oni berou porod podle i výšky ? Já myslela, že důležitá je pánev a podle toho se to řídí.

Ty jo, jestli se tam měří i bříško-objem, tak odpovídám tak 40tt a jdu :grinning:
1. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
autor
čauky demoliční četo :grinning:
ten obvod bříška se myslí miminka :grinning:
1. črc 2009 v 08:45  • Odpověz
Čau Pate, tady Mat.
Ahááááááá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , já bych se taky všude cpala :grinning:
1. črc 2009 v 08:49  • Odpověz
Krásné ráno,
tak jsem se včera oficiálně rozloučila v práci. Byla jsem na otočku v Praze a cesta strašná.
Ode dneška mi začli prázdniny tak už se moooc těším do bazénu. Už aby začalo teplo.

Taky se pochlubím hodnotami můj UTZ v 30+0tt:
BPD (hlavička) 75,6 - odpovídá 30+0tt
AC (bříško) 227,3 - odpovídá 27+3tt
FL (stehenní kost) 51,1 - odpovídá 27+4tt
celkově jsme 28+2tt, předpokládaná váha 1200 g

Takže oproti vám jsme drobečci, nechci být zlomyslná ale užijte si to.... :grinning:
1. črc 2009 v 08:50  • Odpověz
Ty drobečku :slight_smile: , moc se nesměj, Bobi a Zazit jsou od tebe skoro o 3 týdny (podle naměř.hodnot), to můžete ještě dohnat :wink:
1. črc 2009 v 08:58  • Odpověz
autor
tak typuju akte, že ty tu 50 do porodnice potřebovat budeš :grinning:
Já si asi zabalim 70 :grinning:

Káčko ty jsi stejně šoumen,jsem se zase pěkně zatlemila :grinning:
1. črc 2009 v 08:59  • Odpověz
Prooooč, vždyť nic nedělám :grinning:
Já jsem chtěla trošku Markétku poškádlit, když tady provokuje s drobkem ty, co budou mít macíky :frowning2: :grinning:
To se neděláá :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :grinning:
1. črc 2009 v 09:04  • Odpověz
Hej Bobi, já jsem se zase smála u toho tvého utz. To co máš v tom červeném oválku, to jsi kreslila sama, aby to bylo poznat?? :grinning:
1. črc 2009 v 09:14  • Odpověz
no, ja jsem taky rada, ze jsem tu 50 nekupovala :slight_smile:, leda, ze bych ji ted spolkla a mimi by si ji oblikalo v brisku :grinning:
1. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
autor
No jistě, tomu se říká umění realismu :grinning:
1. črc 2009 v 09:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.