• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
tak ted jsem se docetla :slight_smile:

Porodní hmotnost je užitečný ukazatel zdravotního stavu novorozence, který odráží normální průběh těhotenství a koreluje sdětskou morbiditou imortalitou. Je známým faktem,
že ve všech stupních těhotenství mají plody ženského pohlaví nižší hmotnost než plody pohlaví mužského. Po porodu jsou chlapečci delší amají větší obvod hlavičky,
přičemž hmotnost placenty není na pohlaví novorozence závislá. Antropometrické pohlavní rozdíly po porodu by proto mohly být způsobeny odlišnostmi v metabolismu a fyziologii plodu. Samotné pohlaví plodu nezávisle ovlivňuje růstovou křivku in utero více než nutriční stav matky i vyživovací kapacita mateřského organismu. Vliv pohlaví se uplatňuje již od časných stadií těhotenství a pohlavní rozdíly v porodní hmotnosti jsou příkladem biologicky podmíněných odlišností, protože všechny ostatní faktory ovlivňující porodní hmotnost i další vývoj dítěte se uobou pohlaví uplatňují rovnou měrou. Například ve Spojených státech je ubílé rasy průměrná porodní hmotnost hochů o135g vyšší než hmotnost děvčat, učernošské populace je tento rozdíl jen 125g.
1. črc 2009 v 09:23  • Odpověz
autor
Leda tak Zazit :grinning:
Mi budeme mít prostě cvalíky

I když jedný známý hodinu před porodem na ULZ řekli, že bude holčička drobeček a ona pak měla o 600 g víc, než odhadovali, protože jí prý zapomněli zvážit hlavičku :grinning:
1. črc 2009 v 09:24  • Odpověz
autor
jo a nějak neřešim poslední dobou i a y, tak holky soráč :sweat_smile:
1. črc 2009 v 09:24  • Odpověz
Holky, vy mně se... :wink: , já mám asi 3 bodýčka vel.50, a pak 1 dupajdy vel.50, kupované speciálně do porodky. no nic, nemá Kuba tak papat, pojede domů v plínce :grinning:

Bobi- zvážit hlavičku- mazec :slight_smile:
1. črc 2009 v 09:26  • Odpověz
autor
Kurňa a teď jsme z toho chytrý Zazit :grinning:
1. črc 2009 v 09:26  • Odpověz
autor
I když náš mladej měl odhad 3,5 kila a trefili se. A měl 49 cm, takže si myslim, že i tu 50 by užil. Ale oni ty pipinky malý rostou tak rychle, že tu 50 vydrží tak na 2 týdny a konec
1. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
vid ? :slight_smile:)), proste mame v brichach hlavouny, ten nas bude jak vodnanskej starosta, dr vcera pri pohledu na detail oblicejicku prohlasil, ze je to sysel :grinning:
1. črc 2009 v 09:31  • Odpověz
autor
Děvčata musim se loučit. Moje zlatíčko otravuje, že chce na počítači pustim Malý Krokodýl.
To je ta civilizace ženy.......až budou v disko věku, tak nebudou řádit jako mi na Vondráčkovou, ale už to bude lejzr párty, kde se budou vrtět podle barvy paprsku a jinak bude všude ticho :grinning:

Tak páček, já se zase brzo ukážu
1. črc 2009 v 09:33  • Odpověz
autor
Já jsem taky viděla pořádný tváře na ultrazvuku, až jsem si říkala, že je to nějak už moc špekatý :grinning:
Ale fakt frčim, čůůůůs
1. črc 2009 v 09:34  • Odpověz
Ahojky holky:slight_smile: teda, vy mi dáváte, jsem fakt moc zvědavá na to svoje miminko, dneska je divná doba, že jsou ty děti tak velký... U doktora je nástěnka s fotkama a jsou tam míry a fakt tam je většina dětí kolem 4 kil, některý i 4.5:frowning2: Nevím, čím to je:frowning2:
No, jsme ráda, že mám to epino, když bude dítě velký, začnu už v 35tt, když bude normální, tak v tom doporučeném 37tt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. črc 2009 v 10:29  • Odpověz
Holky, já se taky pro dnešek loučím, musím dodělat, oběd, vypravit tatu:-¨) do práce, odpoledne mám jedny nehty........
Tak zítra páá, a Bobi, ne že něco provedeš :wink:
Macíkům zdar.
1. črc 2009 v 11:26  • Odpověz
Holky ja pry budu mit 5 kiloveho, takze jsem finalistka myslim :sunglasses: , ale to se uvidi takze zaden stres, nejak ty bobky vytlacime nebo nam je vytahnou. a vsechno bude fajn, MUUUUSIIIIIIIIIIIIIIII :slight_smile:

Tady je dusno jak v pradelne a sviti slunko k tomu, no parada :grinning: sedet v kancli a tukat. :unamused:
1. črc 2009 v 11:30  • Odpověz
no, my mame kancl klimatizovanej, tady je hej, ale za chvili jdu na cviceni, tak doufam, ze nezkolabuju po ceste
1. črc 2009 v 11:33  • Odpověz
teda tady uplne mrtvo takhle odpoledne :slight_smile: v Praze zase prsi a je bourka, ale furt je to lepsi nez to vedro pres den, jdu na premieru Doby ledovy 3 :slight_smile:, holt uz priprava na prcka a detske filmy :slight_smile: , tak se tu zatim mejte

jo a dneska m prisel spaci pytlik, je uzasnej, musim vam ho nafotit (i tu hraci deku) a hodit do albika :slight_smile:, ale to uz dneska nestiham
1. črc 2009 v 18:34  • Odpověz
Holky amě přišel včera ten kojopolštář a teda musím říct, že je super, jsme na něm spala, přes den se tady na něm povaluju a je to megapohodlný :wink:
1. črc 2009 ve 20:23  • Odpověz
autor
U nás dneska bylo dusno a horko a sluníčko pálilo jako blázen, tak jsme jeli za město k babičce na zahradu. Mladej si užíval v bazénku a v pískovišti a tatík si vyblejskal autíčko. Ale pak se začalo zatahovat a bouřka jak prase a tak jsme se nalifrovali do baráku a vydrželo chcát v kuse asi 5 hodin :angry:

A to jsme poprosili prababí, aby zapla telku, že se bude malej koukat na jeho pohádku. Tak se to zapnulo a Dáda jukal, ale babi to nebavilo, tak mu to přepla na svůj program. Já jsem se s manželem na sebe podívala a nevěřili jsme tomu. No tak jsme dali hudlana a jelo se domu

Možná kdyby si Dáda oblíbil Ženu za pultem a nebo Majora Zemana, tak by to prošlo :grinning:
1. črc 2009 ve 21:42  • Odpověz
autor
Jinak já taky čekám balíček. Kupovala jsem tady přes koníka pár mimi oblečků a byli za super cenu a na fotce vypadali sladce a značkově. Uvidíme, už se těším.
Pak písnu info jak to dopadlo.

Jinak jsem právě dožehlila hromady látkových plen a zabalila je to pytlů na odpadky, aby mi zase nechytli prach :grinning:

Tak já se nejspíš půjdu natáhnout a nejrači bych Katwind čórla ten polštář, abych se krásně podložila, protože to spaní je čím dál horší. Do toho se mi na hrb cpe furt Dáda, takže mám prostor asi o 20 cm a pupek mám vystrčenej z postele.
Jinak jsem zkusila tvůj ocet na čištění. Poslední dobou, když jsem vlítla ráno do obýváku, tak jsem málem padla na hubu smrady. Malej tu má nočník a i když ho vymývám a mladýho při potřebě hlídám, tak třeba někde ukápne a já to špatně vyčistim a pak je na smrádku zdárně zaděláno. A tak jsem vzala ocet a tak 2:1 vody jsem nalila do rozprašovače a nastříkala na koberec a ono to ten smrad pohltilo. Dobrý paní :grinning: . Ocet se vyvětral a paráda
1. črc 2009 ve 21:48  • Odpověz
autor
Teď by se ve mě krve nedořezal. Od stropu terárka slítnul had na zem a rána jako kráva. Doma total ticho, kluci už chrápou, tak jsem si skoro cvrnkla do textilu :sweat_smile:
1. črc 2009 ve 21:49  • Odpověz
autor
Asi už těhulky taky chrupkáte, tak dobrou noc. Ať vás mimísci nekopou jako draci a zdají se vám krásné sny :slight_smile:
1. črc 2009 ve 21:50  • Odpověz
dobre rano, holky, tak teda kino uz pro nas neni, byl to des - vubec jsem nevedela, jak se s tim pupikem usadit a vcera mi prvne fakt otekly nohy a ruce, jediny, co me uklidnilo, ze je to asi tim silenym pocasim - otekly totiz i manzilkovi
2. črc 2009 v 08:24  • Odpověz
Ahoj holky, já se včera neukázala, byla jsem hotová z toho dusna, no hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jsem z toho docela hotová, naštěstí máme doma docela příjemně,ale stejně to jde cítit,že je dusno. Vzduch strašněj, fuj a když otevřu okna,tak ještě horší.
Dnes to vypadá líp,ale kdoví,co přjde :unamused: .

Zazit,ty jsi ale drobeček :slight_smile: a máš takovýho macíka v bříšku :grinning: . Moje mamka když byla těhu s mou segrou tak taky vážila před porodem 57 kg,ale to měla přibraných 10, no a když byla před porodem s dvojčaty,tak měla jen 65 kg no a se mnou po deseti letech už byla macek :grinning: .
Jinak si myslím,že bát se váhy miminka nemusíš,jak psaly holky, utz strašně zkresluje, říkají + - 500 g, což je teda dost :slight_smile: .....

Ležím už 12 týdnů a celou dobu mi to utíkalo,ale teď jak se to krátí,tak už mi to připadá strašně nekonečné :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

A jak jsem vysadila to jedno magnesko,tak nepociťuju rozdíl,dokonce se cítím možná i líp. Včera večer jsem i upekla buchtu a v poho, břicho netvrdlo,takže paráda. Takže i dnes uvařím obídek a snad to přežiju :grinning: . Když si představím,že v sobotu začínám 34tt,tak už mě děsí jak se to všechno krátí, mazec,kéž by to utíkalo,je to nekonečné.....

Holky já se tak těším až si budem postupně psát,že jsme porodily,to bude tak krásný pocit
:slight_smile: , snad se tu pak zas sejdem, co? Aspoň minutku denně si najdem,abychom si napsali,co ti naši mimi zas vyvedli :grinning:
2. črc 2009 v 09:13  • Odpověz
Barco ahooooj, to mas pravdu ja vcera prisla z roboty ani jsem nezapla pocitac, mam ho v robote dost a cele odpoledne jsem spala a lezela a byla jsem na nic fakt hnus a dnes aspon nesviti slunicko do toho dusna. Este tri tydny do roboty, uz mne to zacina unavovat, to ranni vstavani atd.

zazit jak to pracovne zvladas? mas praci daleko od domova? ja 15minut autobusem takze pohoda, ale uz mne to tu ani nebavi, nevim cim to je, dnes asi tim pocasim, nedela mi radost ani to zaucovani na me misto, max se tesim na obed :grinning:
Barco jsme uz blizko to mas pravdu, ale kdyz si tak vezmes, prazdniny jsou pred nama a nic poradneho nemuzeme podniknout. Ale vydrzime.

A urcite se tu sejdem, osobne to asi nevyjde :sunglasses: ale na tady snad jo.
2. črc 2009 v 09:22  • Odpověz
ahoj misko :slight_smile: , no já doufám,že se budem pak scházet. ale když by pak děti byly větší,tak bysme klidně mohly udělat nějaký srazík ne? Já bych byla pro, i když je to ještě hodně daleko.....
Já navštěvuju už asi 3 roky diskusi na rodince, máme tam partu asi 6 holek,psávaly jsme si pravidelně,ale teď to hrozně ustalo, už si skoro nepíšem a mrzí mě to,ale co už, teď mám vás a je super,že všechny čekáme mimi. Tam to bylo takové odlišné, někdo měl malé dítě,někdo žádné,někdo už velké,takže ty zájmy a povinnosti se dost rozcházely. I když jsme furt plánovaly sraz,tak k němu za tu dobu ještě nedošlo a asi ani nedojde :frowning2: .

holky pracantky, já vás obdivuju,do práce v takovém vedru a hlavně v našem stavu :grinning: a ještě autobusem, mě by kleplo, díky bohu za rizikové :grinning: . ale né, samozřejmě ,že bych raději byla bez problému :frowning2: . My bydlíme přímo v parku, krásném velkém, takže je tu příjemně, stín. co bych za to dala jít ven a sedět v parku na lavce a relaxovat a pozorovat malou jak si hraje. Ona vždycky sbírá šišky do tříkolky a klacíky a trhá trávu a furt říká,že musí hodně placovat....Ach jo, jak mi to chybí.......
2. črc 2009 v 09:36  • Odpověz
Barco neboj vydrz este chvilku a uz budes mit dve deticky a ani se nezastavis a placovat budes az az :grinning: A nadrem se este dost, do duchodu daleko. A deti jsou to nejhezci co zenu muze v zivote potkat tak si to musime uzit pokud jsou male a chteji maminku, ne kdyz jim bude 16 a budou na mit na haku.

A co se tyce osobniho srazu ja jsem pro, ja co dva mesice cestuju, za mamkou do Hungary a nebo za brachou na Slovensko, takze ja s tim problem nemam, uvidime jak to bude s detma a pocasim a urcite to nekdy muzem naplanovat.
2. črc 2009 v 10:08  • Odpověz
jj misko já vydržím, vždyť už to mám za pár. A už se nemůžu dočkat, jak půjdu s mimčem do parku a s malou,to bude super :slight_smile: .
A máš pravdu, brzo budou dvě děti a nebudu vědět kam dřív skočit :slight_smile: a ještě budu vzpomínat,jak mi bylo dobře,když jsem se válela v posteli, malou hlídala babička a já měla veget :grinning:
2. črc 2009 v 10:14  • Odpověz
Dobré ranko!
teda bobisku, já čučím:slight_smile: jsi uklízela octem:slight_smile: To je super! On je fakt silně dezinfekční a navíc pak vyprchá, takže s enemusíš bát, že na to pak dítko sáhne a sežere ho to (jako třeba savo, to nevyprchává):grinning: Já s ním uklízím fakt všechno v kuchyni - linku, ledničku, sporák... leju ho sem tam do myčky, do konvice, do pračky:slight_smile: a stírám s ním podlahy (malinko naleju do kýble s vodou).
Jinak ten polštář je hokky super! jako mám nějaký levný, tak jsem se trochu bála, co to bude za šmejd, ale je úplně normální a spí se s ním teda fakt dobře. Koupila jsme ho tady:
http://www.kojenecke-obleceni.eu/

Jinak já včera fakt nemohla, normálně jsem byla jak padlá vrána po celý den, a to prosím nechodím do práce... Myslím, že tohle počasí nás brzo zabije:grinning: Prý má takhle být celý červenec, no to teda potěš koště...
Kamarádka, která měla termín za tři týdny, včera porodila a prý má naše porodnice stopstav, maminky s ev tomhle počasí prý houfně rozrodily, a to dost před termíny... Takže holky opatrně, ještě je přeci jenom brzy, opatrujte se! Pití, nohy nahoru, nejlépe nevylézat ven :dizzy_face:
2. črc 2009 v 10:20  • Odpověz
Jinak ad sraz, já jsem určitě pro, ani bych se neodvažovala to navrhnout, přijdete mi některé hrozně vytížené:slight_smile: ale já jsme určitě pro, s autem ani řízením problém nemám, takže až se rozrodíme, můžeme něco vymýšlet :wink: Jinak už se taky moc těším na první zprávy, že s enarodil ten a ten, ta a ta, míry takové a takové... :grinning:
2. črc 2009 v 10:22  • Odpověz
misko, do prace to mam 15 min :slight_smile:, jako ty, pracuju primo na vaclavskym namestim a metrem to sem mam 4 stanice, takze totalni pohoda

me to v praci bavi, ja potrebuju porad neco delat, takze se skoro desim az skonicm :slight_smile:, ze to bude nuda, ale ja jsem starej workoholik :slight_smile: , uz si tu ze mne delaj srandu, ze pojedu do porodky rovnou odtud, coz by nebylo spatny :grinning: , moje porodnice je asi kilometr z banky :slight_smile:
2. črc 2009 v 11:26  • Odpověz
a srazik je super napad, akorat mi prijde, ze jsme strasne rozstrkany po cely republice :frowning2:
2. črc 2009 v 11:29  • Odpověz
zazit, tak bysme pak ten srazik udelaly nekde na pul cesty, treba na nake chate nebo v cenove prijatelnem penzionku,kde by to bylo v hodne i pro deti. Aspon tak nejak jsem si to predstavovala,ale jak jsem psala, na to je jeste cas. videla bych to tak na pristi rok jaro - leto, treba nakej vikend :slight_smile:
2. črc 2009 ve 12:14  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.