• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

// na testu o Vánocích

(Zamčená)
28. září 2009 
No holky, vy jste vdané, vy to máte asi zase jinak, my jsme byli na matrice, kde se nás baba zeptala, jestli jsme sezdaní nebo nesezdaní, a i když víme, že budeme mít kluka, tak jsme nahlásili i dívčí jméno a navíc tam hned připsali, že otec je přítel, že se k tomu přiznává :grinning:, oba jsme podepsali a šli jsme. Nic se neplatí, ani nepodáváš žádost, nekupuješ kolek, prostě přijdeš a řekneš.
U vdaných je otcovství dané, s křestními jmény nevím, jestli stačí jen nahlásit, asi jo. Akorát je to debilní, že musíš mít papír, co když mi na sále prdne v kuli a budu chtít třeba Josefa? Tak mám smůlu.
7. črc 2009 ve 12:10  • Odpověz
Barčo- furt hlídá tchýně? :stuck_out_tongue_closed_eyes: No tak ještě zabojuješ 4 týdny a pak budete jen spolu :wink:

Katwind- doktor ti akorát vypíše mateřskou a ta jména si vyřídíš sama na matrice, ale fakt nevím, jak je to u vdaných.
My jdeme s Miškou zítra taky na kurz, akorát, že u nás je už jen prázdninový rychlokurz :slight_smile: , 3 hoďky a hotovo. Jsem zvědavá, ale mám trošku obavu, aby tam nějaká mamina nerodila a nekřičela, to pak nevím, jak bych dostala Kubíka ven :wink:
7. črc 2009 ve 12:14  • Odpověz
kaa :grinning: :grinning: :grinning:
Já se tomu právě divím,protože jak jsem rodila Johanku,tak rodiila i moje švagrová asi dva měsíce přede mnou a celé rodině tvrdila,že mimi bude mít jméno po otci (můj brácha Josef :grinning: ), no a přišla s porodnice s Martinem :grinning: .
7. črc 2009 ve 12:15  • Odpověz
Já píšu strašně ne s porodnice,ale samozřejmě z porodnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...

Kaa, furt hlídá tchýně :frowning2: , je to blbý,ale bohužel moc nemám na výběr. Moje mamka chodí do práce, teda je v důchodu,ale naši mají hospodu a mamka tam dělá,takže tu nemůže být furt.
Ale když je čas,tak přijede na pár dní. Tento týden tu bude od pátku do pondělí. Takže tchýně bude mít malou do čtvrtka, možná jen do středy a ve čtvrtek si malou nechám u sebe, i když je to boj,ale dá se to. Mě je spíš malé líto,že není venku,když je se mnou. Takhle ji aspoň tchýně bere hodně ven,což jsem ráda.
7. črc 2009 ve 12:19  • Odpověz
autor
Kaa jak jsi psala o Belohorcovy a jmenech, tak jsem se tlemila.
Mam křečka - Enzo
Brácha má fretku - Modena

:grinning: Hned se mi vybavili v kombinaci s jejich dětičkama :grinning:
7. črc 2009 ve 12:20  • Odpověz
autor
Baru, já jsem trochu psycho a myslim si, že to asi nenahráli a nějakej ten duch tam byl :fearful:
7. črc 2009 ve 12:21  • Odpověz
holky, s tou materskou/rodicovskou se to ma takhle - sestricka ti, kaa, zas tak moc nekecala :slight_smile: - s tim papirem na materskou fakt staci akorat to vrazit zamestnavateli a ten uz vsechno zaridi, pak se zada na socialce az o ten rodicovskej prispevek a to myslim, ze pokud chcete tu zkracenou, tak se to musi nahlasit do 21 tt stari miminka, jinak se automaticky bere, ze nastupujes na tu triletou
vsechno to je na strankach http://www.mpsv.cz/cs/4
7. črc 2009 ve 12:25  • Odpověz
Bobi- tak u vás se tomu - teda těm jménům nedivím, vy jste exoti, vy máte i toho koně v pokoji :grinning: . Mj.- máte? Že nevidím žádné foto....
Holky nestrašte s duchem, zas nebudu v noci spát.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:

Baruško- tak jasně, nic se nedá dělat, zas pokud malá furt lítá venku, tak je to fajn, teď by se bobek nudila, co s mámou doma.

A já jdu fakt vařit- už mám aspoň masíno rozmražené, takže zatím pa.
7. črc 2009 ve 12:27  • Odpověz
holky, s tim papirem se jmenama to neni zas tak horky, oni to chtej, aby to bylo do porodky vyplneny - a jak pistete musi tam byt jmeno pro holcicku i chlapecka, i kdyz na sto pero vite, co tam mate, ale ona matrikarka pak chodi az asi druhy nebo treti den po porodu, takze si to jmeno jeste muzete rozmyslet a matrikarce nahlasit jiny, dokonce se to i pak da jeste zmenit, ale uz je to papirovani
7. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
autor
Jinak jsem se dočítla, že jsme papínkovali stejnej obídek Kaa,
taky karbošky a brambůrek :wink:
7. črc 2009 ve 12:32  • Odpověz
holky, my nepapinkovi nic, skrabe me krk a mam rymu jako bejk, takze na jidlo ani pomysleni, uz treti den jsme na zivu vice mene jen z pomerancovyho dzusiku, to se asi mladymu moc nelibi, ale ja jsem uplne bez chuti
7. črc 2009 ve 12:34  • Odpověz
no,tak já zítra jdu na pracák vyřídit tu mateřskou,tak rovnou zajdu i na tu matriku a zeptám se. Je to v jedné budově,tak to udělám naráz ať nemusím pak lítat znovu. A manžel jde se mnou,tak to rovnou podškrábnem a je to :slight_smile:
7. črc 2009 ve 12:36  • Odpověz
autor
Zazit takhle budeš mít brzo zase kilečka dole :fearful: PAPEJ :slight_smile: Už kvůli Tomíkovi :wink:

Jsem vás teď teprve dočítala, jste toho zasejc nakecali.
Je to tak, jak píše Zazit, papír dáš zaměstnavateli a nebo na pracák a sociálka se obíhá až dýl, kde se hlásí dýlka toho rodičovskýho 2-4 roky
Akorát až budeme ležet v porodce, tak musíme nahnat naše chlapáky, aby vyřídili sociálku kvůli porodnýmu a rodný list a pojišťovnu. Je toho víc, ale když to před 2 roky zmáknul můj chlap, tak to není zase taková dřina :slight_smile:
7. črc 2009 ve 12:39  • Odpověz
autor
Jdu si vybumbat kafíčko po obídku. Manža za chvilku táhne makenzíovat, tak si ho jdu maličko ještě užít
7. črc 2009 ve 12:40  • Odpověz
Bobi, já to před 3 lety po porodu řešila s manžou. ale až po porodu,když jsem byla doma. Neříkej mi,že budu manžela nahánět po úřadech,když budu ležet v porodce? Nestačí to až pak? Jsem z toho jelen :grinning: :grinning: :grinning: .

zazit, to je blbý s tím krkem, tak se uzdrav a neboj malej to zvládne, hlavně že má dost tekutin :slight_smile: . Když jsem měla chřipajznu,tak mi doktor říkal,že hladovění nevadí,ale dehydratace je špatná,takže hlavně bumbej a bude to OK.
7. črc 2009 ve 12:50  • Odpověz
Bobi, my ještě nepapínkovali, to až dorazí drahý, tj. kolem třetí, já jsem se zatím dopracovala k tomu, že má škrábnuté brambory a teda hotové karboše, ještě kdyby to tak někdo dodělal a uklidil kuchyň.
Ty jo Bobi, a to můžu vyřídit i po porodu, až budu doma, ne? Pro mně je lepší, když to vyřídím sama, přítel je strašně hodný, ale hrozný nervák, musím všechno napsat na lístečky, říct mu,kam má jít, a hlavně mu musím říct: "Kdyby byl problém, nekřič na ně, přijď domů a já to zařídím." :grinning:
Bobi a ještě přihlásit malého na odpady, ne?

Zazit- tak se vyprdni na práci, odpočiň si a hlavně zkus něco sníst, vždyť budeš rodit s nižší váhou než před otěhu. Vážně bys měla spočnout, ty babko. :angry:
7. črc 2009 ve 12:56  • Odpověz
kaa, taky si myslím,že to stačí po porodu. Můj manžel teda nervák není,řekla bych,že spíš totální flegmoš,ale oc mu nenapíšu to neudělá a pak tvrdí,že jsem mu to neříkala. Takže u všeho jsem radši s ním nebo sama,protože vím,že si to zařídím nejlíp jak to jde.
7. črc 2009 ve 13:04  • Odpověz
No přesně tak, víš co, já musím psát lístečky a jak jsem chodila do práce na 12tky, tak jsem psala, utři prach, povysávej, zapni myčku, zapni pračku, a přišla jsem večer domů a říkám tys nepověsil to prádlo, tys neukklidil tu myčku, nemyješ umyvadlo?? Ne, tys mi to nenapsala, a ještě koukal, že teda to je hrozné, co to po něm chcu.
No tak ale Barčo, oni nám to ti chlapi vynahradí jinak, ne? Ty máš taky hodného muže, že? Nebo si myslím,jak jsi psala, že taky držíte spolu.
Já už to vcelku beru, vím, že samo ho nic nenapadne, kromě blbostí :wink: , tak jsem smířená, hlavně že se máme rádi :slight_smile:
7. črc 2009 ve 13:12  • Odpověz
Je Zazit, já jsem si až teď všimla, že jsi tu dávala odkaz na ty stránky mpsv, mně se nějak pozdě zobrazujou všechny příspěvky na koníkovi. Děkujii moc, já na to kouknu, jak budu mít čas, teď už smažím karboše, tak ať nepapáme uhlíky. Holky dneska už končím, Baru dík, že jsi to dneska tady se mnou vydržela, zítra jdu na ten kurz a nakouknu až v pátek, to víte, ženská na mateřské, není čas.
Páá
7. črc 2009 ve 13:16  • Odpověz
no hodnej je, on je takový dobrák a udělá vše co po něm chci,jen to musím hodně vysvětlit a furt připomínat :grinning: a dělá vše pro rodinu. Akorát občas přepískne alkohol a to mi vadí :frowning2: a dost,ale není to furt,ale i tak no........
7. črc 2009 ve 13:18  • Odpověz
Holky, tak te´d jste mě vyděsili, manžel je sice v pohodě, ale je to teda opruz lítat po úřadech, když by se mohl kochat synem v porodnici :angry:
7. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
POVINNOSTI PO PORODU

72-96h po porodu povinný odběr krve z patičky dítěte

do 3 dnů nahlásit dítě na matrice podle MÍSTA NAROZENÍ (na MÚ)

do 8 dnů nahlásit s rodným listem dítě k zdravotní pojišťovně
-vyplněná přihláška pojištěnce
-rodný list

do 2 týdnů (my jsme šli cca v měsíci) nechat zkontrolovat dítě ortopedem (kyčle)

do 2 týdnů udělat UZV urotraktu (=sono ledvin) (to jsme vynechali)

do 6 týdnů naočkovat proti TBC (zatím jsme také neabsolvovali)

nahlásit dítě na obecním úřadu a začít za něj platit popelnice a další poplatky

dorazit ke svému gynekologovi a nechat si zkontrolovat zavinování dělohy

požádat o porodné (na MÚ)
-OP
-vyplněná žádost o porodné
-rodný list dítěte

požádat o rodičovský příspěvek (na MÚ)
-OP
-vyplněná žádost o rodičovský příspěvek
-žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek
-rodný list dítěte
7. črc 2009 ve 13:53  • Odpověz
autor
Paráda Kat :wink:

A proč nezneužít manžílků? Já jsem tomu mýmu byla dost vděčná, když to oblítal. Já jsem měla 6ti nedělí dost náročný a to mi fakticky bodlo, když tatík lítal :wink:
7. črc 2009 ve 14:13  • Odpověz
autor
pro mě bylo ze začátku nepřekonatelný jít vyvenčit psa. A to chodíme jenom kolem baráku, protože je to starý pán a pacinky mu moc nesloužej. Natož lítat po úřadech a stát fronty.
Já zneužiju každýho, kdo se nabídne :grinning: :grinning: :grinning:
7. črc 2009 ve 14:15  • Odpověz
kat,tak to je mazec, to je nějaká změna s tím nahlášením na matriku,protože u Johanky jsem to udělala cca 10 dní po porodu ne-li později a bylo to OK. A tu pojišťovnu to samý.
No tak asi taky zneužiju manžela :grinning: ,akorát mu napíšu trochu podrobnější návod :grinning: :grinning: :grinning:
7. črc 2009 ve 14:25  • Odpověz
Holky, takhle mi to dala jiná holka a fakt to tak prý měla, rodila před cca 6ti měsíci...
takže bych řekla, že manžel musí hlavně tu matriku v místě narození a to porodné spolu s popelnicema ve vasem bydlisti:slight_smile:
Treba ta zdr. pojistovna - u me (222) to jde pres internet, takze pohoda:slight_smile:
7. črc 2009 ve 14:52  • Odpověz
holky, vy dneska jedete ;), ani to nestiham docist!!! nebojte, do kanclu, do klimatizacky jsem fakt nesla, pracuju z domova, zas tak prastena nejsem :slight_smile:

jinak u nas to budu mit trochu zjednoduseny tim, ze do porodky dva dny po narozeni chodi matrikarka sama - nikam na matriku nemusime a vsechno zaridi a rodnej list ti prijde postou, na zdravotni pojistovnu staci zavolat a tu prihlasku a kopii rodnyho listu tam poslat, ockovani mi doufam vsechno rekne pediatr, takze mi zbejva to porodny - ale to ma dost dlouhou lhutu - tusim, ze se musi zazadat snad do pul roku od narozeni a pak ty odpady a to zaukoluju manzu :slight_smile:, preci jen odpady jsou takova typicky muzska :grinning: zalezitost, ne ? :grinning:
7. črc 2009 v 15:47  • Odpověz
ja uz si v praci vytiskla vsechny ty formulare na to porodny, rodicovskej prispevek, prihlasku do zdravotni pojistovny atd., abych to pak mela po ruce a jen povyplnovala a doporucene poslala :slight_smile:))), co pujde, zbytek holt pak nejak s manzou oblitame

jinak jsem dneska volala na nas slavnej kocarek - holky uz je to 13 tt od objednani a co by jste rekly ? kocarek stale nedorazil :frowning2: :frowning2: :frowning2: , uz se z toho asi picnu, to snad ani ten Belohorcovy prastenej pritel by necekal tak dlouho na to svy ferarri :grinning:
7. črc 2009 v 15:51  • Odpověz
zazit, nestras!!! ja cekam teprve 9. tyden!:frowning2:
7. črc 2009 v 16:03  • Odpověz
katwind, nestrasim, jen pisu, co mi dneska rekli ve spuntikovi :frowning2: , jsem z toho takova nastvana, ja cekala, ze to bude 12tt, ale myslela jsem, ze to proste bude 12 tt a ne vic :frowning2: , doufam, ze to brzo prijde, pani mi rikala, ze mi kdyz tak pujci nahradni, ale ja nechci nejakej nahradni, ja chci na novorozenatko svuj, vybranej, novej, snad nam to vcas dorazi
7. črc 2009 v 16:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.