• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naše holčičky + Matýsek

(Zamčená)
28. ledna 2010 
Tak tady máme nové téma - diskuzi. Lepší název mě nenapadl. Pro všechny kdo mají holčičky + pro crcu co má k tomu i rozkošnýho Matýska :sweat_smile:
13. pro 2009 v 19:52  • Odpověz
Ahoj Kristufka,to mě pobavilo,ale je to fajn,tam jsme nesměli mluvit o ničem jiném :grinning: Ale dobrý název,zajímavé je,že ještě než jsem to otevřela,tak jsem věděla,že ten Matýsek je můj :grinning: my teď druhou noc nějak bojujeme s usínáním :frowning2: Matýsek ještě tak nějak normálně,ale holka......,usne nám na rameni,pak se za půl hodiny vzbudí,řev,tak jí uklidním,pak zase spí hodinu,zase pak na novo :frowning2: Jak se zalíká tak se nadchá vzduchu,to si pak krkne a většinou ublinkne,nebo jí aspoň natáhne....,nevím jestli to nebudou ale zuby :rolling_eyes: Jinak přes den je docela v pohodě,dneska teda byla taky mrzutá,ale jinak si hraje,leze všude možně,směje se...,tak nevím,zítra s ní jedu na tu kontrolu,uvidím,jaká bude zítra noc a asi bych s ní radši zajela k doktorce.Teplotu jsem jí teda neměřila,ale nepřišla mi nějaká jiná,jen ten večer když mají jít spát :frowning2:
13. pro 2009 ve 20:51  • Odpověz
jéé to je super holky že mame novou diskuzi.Tam u té mě fakt naštvali :angry: Taky nevim co jsi mi odepisovala.Tak snad ted to bude lepší :slight_smile:To byl dobrej tah krist :grinning:
holky máme problem se spinkanim stejně jako crca jen stim rozdilem že nebrečí :unamused:
Asi se nam zaměnuje nočni spanek s denním vubec nevím jak nato :confused:večer nakojim tak kolem sedmé u toho usne prospi se tak do deviti.Pak je zhruba do pul jedné vzhuru vejská povida žvatlá jak kdyby bylo poledne :rolling_eyes:.Pak zhruba po dvouch hoinách do rána kojím :frowning2:Jenže u ni je ráno tak v deset dopolko.A pak chrupe po obědě třeba tři hodiny :pensive: poradte.
crca myslim že to mužou ty zoubky klído být.Má prujem?Tu teplutku ji změř a pokud bude mít zvyšenou tak to bude ono :wink:
13. pro 2009 ve 22:33  • Odpověz
Ahoj rkk-vyloženě průjem nemá,ale kadí klidně 3x za den a je to matlavější než před tím,před tím to byl boban :grinning: máme taky nudláka,oba,ne,nějak zacpaný nos,ale Matýskovi utírám průběžně frňous,Michalka zase víc kašle :unamused: No snad to nebude nic hrozného,zatím jsou ale v "pohodě" :grinning:
14. pro 2009 v 08:46  • Odpověz
autor
Ach jo, psala jsem sem takový dlouhý příspěvek a nějak jsem ho vymazala či co... :angry:
Rkk - My taky máme problémy se spaním, takže já ti asi neporadím, asi to má fakt trochu obrácený, myslela jsem jestli to nemůže být tím, že je vlastně s vámi v jedný místnosti, že tam nemá úplný klid, ale právě když je na to zvyklá asi od narození, tak by jí to nemělo dělat problémy. Ale Anča se budí po hodině už od usnutí, po půlnoci po půlhodině. Jediný co chce je prso - dudlíka nemáme. Taky mi usíná kolem sedmý u prsa jako tobě. Budí se mezi 6-7hod ráno - no budí, spíš jako už neusne.
Crca - nemusí mít ani teplotku ani průjem, všichni to mají jinak, takže to můžou být klíďo zoubky i bez teplotky. Navíc řikáš že takový matlavější kakáníčko má tak to asi bude ono :sunglasses:
U nás taky možná budou ty zoubky - to spaní nespaní, pak je docela i taková mrzutá, chce být na ruce, vydrží jen chvíli s něčim, dřív byla na zemi šťastná co se naučila plazit, a nejí, úplně odmítá příkrmy, jen vidí lžičku a plive, takže já dávam aspoň 3denní pauzu ...
14. pro 2009 ve 20:06  • Odpověz
Ahojky,tak na kontrole s Míšou dobrý,jen mě začala kašlat a Matýsek má i pěknou rýmu,takže s ním dneska radši jedu k doktorce :unamused: Vysávám mu nosánek každou půl hodinu,jenže on u toho řve,takže zen nos má pořád plný :rolling_eyes: ,noc byla sice relativně v pohodě,ale stejně se budil a bublal,jenže vysávej mu nos v noci,když tam spí i mladá,takže jsem mu jen aspoň nakapala kapičky do nosu.Po zubech ani náznak :sweat_smile: S tím nošením to máme taky nastejno,pořád by byla nejradši u mě.Večer jí krmí manžel,to mu třeba i usne,ale jakmile se položí do postýlky,tak je konec,řev,řev,když jí vezme manžel,tak pořád řve,ale jen co si jí vezmu já,tak je klid,ale nesmím jí položit zpátky......... :angry: do toho Mates.....no máme nějaké blbé období a snad to rychle přejde :frowning2:
15. pro 2009 v 06:28  • Odpověz
autor
Ahoj holky, dnes dopoledne v 10:00 spadla Anetka z postele na zem :cry:
Spinkala - v postýlce nespí, vždy jí tam udělám barikády aby to nemohla přelézt a dám jí tam hračky aby si mohla po probuzení hrát, nemám ani puštěnou tv abych jí slyšela - nebo hodně potichu, chodím jí kontrolovat...
A stejnak, zrovna jsem se zvedala, že se na ní jdu podívat a v tom ta ohromná rána a za 2 vteřiny ohromný řev. Ležela na bříšku a pásla... Plakala ani ne 5 min. Pak byla v pohodě. Volala jsem to hned mamče ta řikala ať kontroluju že nechce spát nebo kdyby se mi něco nezdálo ať jedeme do nemocnice, ale byla v pohodě. Prostě normálka. Docela mě překvapilo jak v klidu jsem jí utěšovala jak jsem to zvládala, teprv až když se ode mě odplazila šťastná, tak se mi chtělo hrozně brečet a zvracet...
Měla trošku červenou tvářičku, ale za chvíli to zmizelo. Když si na to vzpomenu vše se ve mě sevře. Je to hrozný...
15. pro 2009 v 17:13  • Odpověz
autor
Crca to Anče ani nezabírá když jí chovám já, jediný co jí zajímá je moje prso - o maminku svojí jeví značný nezájem :grinning:
Co Matýsek dnes u doktorky? V pořádku? Nebo je nemocný? A co se vůbec dělá když je tak malý mimčo nemocný? Vyležet se asi nechce co? :sunglasses:
15. pro 2009 v 17:15  • Odpověz
Kristufka,z tohodle mám taky pořád strach,jak budu reagovat,ale kupodivu mám stejnou reakci jako ty,v pohodě,v pohodě a pak když vidím že je to dobrý,tak pak mě to dojde a je mi z toho špatně :sweat_smile: Dneska byla zase večerní uhoupávačka :confounded: Matýsek dopadl "dobře"ouška má čistý,dýchání taky,jen ta rýma a občas kašel,tak jsem koupila Nasivin pro kojence a je to docela dobré,ale jak te´d večer brečel,než usnul,tak měl jak trubku v krku :unamused: ,tak uvidíme jaká bude noc :sweat_smile: jak já říkám,ať mě ale radši vzbudí brekem,než alarmem :rolling_eyes:
15. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz
autor
Ahoj, tak dnes malinká v pohodě. Sice snaží si sedat nebo já nevim, prostě když je na bříšku tak si lehne na bok a podepře se jakoby loktem a tak se rozhlíží důležitě, no a z týhle pozice spadla na zádíčka, takže opět rána do hlavičky, ale nic nedělala jen tak koukala jako co se to stalo- ale červený to měla pěkně teda
Crca tím alarmem máš namysli že máte monitor dechu? Pokud ano tak to je jasan, jen nevím jestli jsem to správně pochopila. Jak je těm tvým mazlíkům?
16. pro 2009 v 19:48  • Odpověz
Ahoj holky,mohu se k vám přidat? mám 5 letou holčičku Gábinku a druhé dítko na cestě :grinning:
16. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
Gabinko přidat se můžeš(aspoň doufám,šéfem je Kristufka :grinning: )
Kristufka-tohle mě teď dělá Matýsek,jak mám v albu tu fotku,jak je na tchýni s podepřenou rukou(co asi budou dávat v televizi¨),tak tohle dělá na zemi a taky se kolikrát neudrží,ale já ho hned zachytnu se slovem "copak jsi tam našel" a začnu se smát,takže ani nestihne zareagovat a já odpoutám pozornost,ale taky se někdy třískne víc,nebo nestihnu zareagovat :slight_smile: Jinak dneska už to bylo lepší co se týká zdraví,to co jsem Matýskovi dneska tahala z nosu :unamused: .....,to mu šlo snad až z paty,ale řekla bych že to nejhorší má asi za sebou.Sice to odsávání je za dramatických okolností,musím ho(i jí teda)zasednout i s ručičkama a držet hlavu,ale když vidím co tam má nafasovaný,tak se nedá nic dělat,musí to ven,než aby mu to vlezlo do uší :frowning2:
Jinak jsi pochopila správně,že jsem mluvila o monitoru dechu :grinning: už jsem si je vyslechla několikrát a horší budíček jsem snad nezažila :confounded: Dneska kupodivu,usnula holka úplně v pohodě,zato Mates,by řádil snad do půlnoci a to spal naposledy ve 3 odpoledne,evidentně je už dobře :grinning: ,ale šlo to bez řevu :grinning:
16. pro 2009 ve 20:24  • Odpověz
autor
Ahoj gabinko, jistě že se můžeš přidat, vítáme všechny :sunglasses:
jéé to jsme se trefili co :grinning: :grinning:
holky tohle mi přišlo mailem :grinning: :grinning: :grinning: tak takhle to nějak bude vypadat cca za 5 let u nás :grinning: :grinning:
Recept na vánoční cukroví:
Pusť troubu.
Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbonů.
Připrav mísu a suroviny.
Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.
Vyndej z mouky puzzle.
Odežeň děti a umyj z nich mouku.
Vezmi vejce.
Podej manželovi pivo.
Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce.
Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy. Zvedni telefon.
Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.
Vezmi jinou mísu.
Zadělej nové těsto.
Najdi rum. Odejmi rum manželovi.
Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta.
Plech vytři tukem.
Podej manželovi tlačenku.
Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.
Podej manželovi noviny. Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky
těsta.
Zavolej veterináři. Vezmi si prášek.
Umyj podlahu, stůl, židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti
a kočku.
Jdi do cukrárny. Přines cukroví.
16. pro 2009 ve 20:26  • Odpověz
díky za přivítání
crca to je povedené. :grinning:
16. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
No já na maily moc nemám čas koukat,ale tohle jsem jen tak otevřela a hned jsem se začala "tlemit" :grinning: už jen tou představou :grinning:
16. pro 2009 ve 20:52  • Odpověz
tak to jsem dvě já mám tuctu nepřečtených meilu.Ale tohle mě pobavilo,jen se hrozím představy že by to u nás mohlo za pár let taky takhle vypadat :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 20:56  • Odpověz
autor
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tak to je fakt dost vtipný. Je mi úplně jasný že u nás to tak bude, včetně tý kočky :grinning:
16. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz
No,když ti řeknu,že mám 649 mailů :grinning: nevím,asi je budu muset někam schovat aspoň na týden,abych měla čas je projet :grinning: :grinning: ,No je pravda,že u nás to bude letos tak,že si stačí ten mail přečíst od konce :grinning: 22.12 si pro něj jedu :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz
autor
No ještě abys pekla s dvojčátkama, už takhle víš že před tebou smekám a ještě bys tady napsala žes pekla 14 druhů cukroví a mě by vomejvali :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 21:13  • Odpověz
autor
Gabinko u tebe už to takhle má vypadat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. pro 2009 ve 21:14  • Odpověz
zatím ještě né chybí mi k tomu ta kočka :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz
autor
Jééé teprv teď jsem přečetla tvůj první příspěvek dneska crca :sunglasses:
Tak je dobře že Matýskovi je už líp. Mě dnes Anča taky zatim spí. A to už držte se 2 hodiny bez vzbuzení :grinning:
Ta fotka, do starý diskuze jsem ti psala že jsem se u ní posmála, právě se mi hrozně líbilo jak si udělal pohodičku pěkně :grinning: :grinning:
Jinak ona právě nic moc nedělala spíš byla jen tak vykulená. Spadla takhle poprvý, kolikrát už se teda kolíbala ale nakonec to vždy ustála. A já ted byla daleko na to abych jí chytla. No takových pádů ještě bude...
Dnes jsem přestavěla ložnici. Máme to tam sice tragický, ale máme tam fakt jen kousek volnej. A ten je ted zabarikádovanej. Tak snad to bude dobrý.
16. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz
autor
Gabinka :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz
Kristufka,kdybys viděla čelo mojí racochejlky,tak by jsi s myslela,že jí tluču pánvičkou :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz
ahoj holky nějak nestiham na vas ani juknout :rolling_eyes: .Ty vanoce mě asi zabijou :grinning:
crca ten mail je fakt super tad tady s manželem řvem smichy :grinning: :grinning: :grinning: je fakt dost vistižnej :sweat_smile: .
kristufka mě už mala taky spadla z postele ale mame koberec tak to bylo přistani do měkeho :grinning:.
Jinak ahoj gabinka vitame tě :wink:.
Holky včera se nam prořizl prvni zoubek a druhej bude asi co nevidět paač je protivna jak vosina v p..... :grinning:
16. pro 2009 ve 22:57  • Odpověz
Vy mě neštvěte s těma zubama :grinning: nám bude 8 měsíců a pořád nic :sweat_smile: ,dneska mě Matýsek prokašlal skoro celou noc :unamused: takže s ním jedu dneska znova k dr.aby nám dala nějaké kapky(účinější).
17. pro 2009 v 06:29  • Odpověz
autor
Jééé rkk vy se máte. My zuby taky nic - neboj crca. Aspoň to jsou pořád roztomilý malý miminka :grinning: I když já jsem na ten zoubek tak nějak natěšená, snad jí nic nebude ale - na to natěšená nejsem.
Rkk já z toho byla dost vyplašená no. A malá dobrý? My máme lino... Ale nic no :sweat_smile:
17. pro 2009 v 10:49  • Odpověz
ahoj holky tak hlasim že mame druhej zub :grinning: je to fakt sranda.Ale užila jsem si probděle noce budte rady že mate ještě klid :wink: Slyšela jsem že čim jsou dřiv tim se dřiv začnou kazit tak nevim :unamused: Moje prvni holka měla prvni zub až v deviti měsicich.
CRCAtak to mě mrzi že mate kašilek my zase valčime s rymou ma pořad ucpany nos chuděra odsavame jak jaty :frowning2:
Kristufka to ja taky byl to šok jen ja už jsem vycvičena od te prvni holky to bylo padu :confused:
20. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz
autor
Ahoj, rkk taky jsem o tom slyšela, že čím dřív jsou tak se kazí ale nevím, jestli to není pověra... Znáš to :confused: Tak jak to malá snášela? Píšeš že sis užila probdělé noci... Já pořád hledám a pořád nic :grinning:
21. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.