• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
teda holky, to je tedy časté, ty očíčka, že tečou :frowning2: pavlíkovi netekly nikdy, tak snad to vydrží, nevíte čím to je? že je mají ještě citlívé? nebo je to vždy těmi kanálky? je pravda, že ty ucpaný nemá, protože když řve v kočáru po příjezdu domů, to sou slzy jako hrachy :frowning2: a ten brachův chlapeček právě, když plakal, tak slzičky neměl :confused:

sem přesvědčená, že strie o mazání nejsou, možná to jen zmírní, Peha, jako ty jsem mazala od uplného začátku, měla jsem drahý krémy, oleje a výsledek? :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: chlapovi to taky nevadí, dělal si z toho srandu, a furt jestli mě to nebolí :sweat_smile: ono taky, kdyby jim to vadilo, když ženská za to nemůže, co by to bylo za chlapa, že :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2009 v 11:25  • Odpověz
no bud to muze mit zanet ocicek tim ze mu treba nekdo nebo on sam si tam sahl spinavou rukou ,ale to tezko,takze spis nekdo jiny a ucpane slzne kanalky mi rikala doktorka ze se s tim deti rodi ze to maji nevyvinute a pak se to musi propichovat kdyz se to samo neurovna
20. zář 2009 v 11:30  • Odpověz
a ty strie ja se nikdy nemazala ...sice je mam ale ne moc ..vim ze kdyz se rychle ztloustne tak se to udela ,ale pry i kdyz se rychle zhubne tak taky ale to mi prijde hovadina...no a rikala jsem si jak mam krasne brisko bez strii ,protoze sem si nevidela do spod bricha a po porodu sem se taky divila ze mam par praskancu pod pupkem
20. zář 2009 v 11:33  • Odpověz
ale boky mam popraskany docela dost existuje naky lejzr?
20. zář 2009 v 11:34  • Odpověz
20. zář 2009 ve 12:04  • Odpověz
Ahojda holky,nějak nestíhám :sweat_smile:
náš Matýsek měl včera oslavu pátých narozenin,tak kolem toho bylo spousta lítání.
Koukám že řešíte očička,našemu Fildovi tečou pořád a vůbec nic nepomáhá..docela se obávám že nás pošlou na čištění kanálků.
jdu zběčně dočíst :sweat_smile:
20. zář 2009 ve 12:14  • Odpověz
jéé ahojky asan..už si mi tu chyběla!!! že Filípkovi přejeme všechno nej...občaa nakouknu do říjnovek tak vím že jste měli BIG oslavičku...

No Sebulovi se to taky nechtělo zastavit a po 14 dnech to odešlo....dělala jsem to tak , že jsem mu tam kápla vytřela a pak znova kápla do kanálku.... :wink:

právě jsme dělali Sebulovi otisk nohy :grinning: :grinning: myslela jsem, že manžel zešílí...moc se mu to nelíbilo...ale na podesátý se nám povedl.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak ještě jeden...jeden dostane babička k narozeninám....ale byla to celkem sranda......chudinak z toho vysílením usnul.... :grinning:
20. zář 2009 ve 12:31  • Odpověz
ty jo nějak neumím psát.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2009 ve 12:32  • Odpověz
ahoj holky, nejak nestiham docitat vase diskuse. Mala ma taky neco s ocickem - zatim cistime borovou, pokud neplace, tak je to OK, jakmile place, tece ji ocicko a nekdy i zahnisa. Ve stredu mame poradnu, tak to reknu Dr.

Jinak se mi mala osypala na oblicejicku. Ma to chuderka opravdu skaredy. :frowning2: vubec nevim, co s tim. Jsou to takove male bolacky, uprostred s malinkym hnisem a kdyz na tom lezi, nebo se to podrazdi treba dotykem, tak to kolem strasne zcervena. Ma to jen na oblicejicku (obe tvaricky), par na krcku a malinkio na prsou. Nevite, co to muze byt? Cetla jsem neco o novorozeneckem akne a tak. A taky se ji udelali hnisajici stroupky na hlavicce ve vlaskach - ty mazeme olejickem a vycesavam. Taky ma dost zvlastni vyrazku (jakoby krupicku) na celicku, kdyz ji to jakoby praskne (sem tam to totiz mokva), udela se ji stroupek.
Jsem z toho dost SPATNA! nemam rada vyrazky (je mi z nich soufl :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a ona je chuderka tak strasne osypana. Uz jsem premyslela, ze je to i alergie - dala jsem si v patek medovnik (jsou v tom orisky) a vcera kousinek cokolady s oriskama a dneska jsem cetla, ze to jsou alergeny. Taky jsem prestala pro jistotu uz pit mleko... :fearful:
Neporadite nekdo??? K Dr. jdeme az ve stredu.. ach jo!! :frowning2:
20. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz
joan...řekla bych že je to klasická novorozenecká vyrážka..jak přišla sama zmizí potýkali jsme se s ní 2 dny hlavně ničím nemazat jen vodou...a neboj malej má taky něco jako potníčky když je mu teplo!!!!! takže pokud má venku mikinu a začne se osypávat je to náznak že je mu vedro mikču sundám a potníčky zmizí......ve vedrech bych celej flekatej a to měl jen bodýčko.......určitě se pora´d s Dr ale řekla bych že pokud nepláče a nedrbe si to nic to nebude..... :wink:
20. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
jo a ještě malej má takovou drsnou kůžičku na tvářičkách..to je od kojení na pohled to vidět není ale na dotek ano.....jak občas stejká to mlíčko...i když mu to vždycky otírám..má to pořád....dr mi říkal že si toho nemám nic dělat že to samo odezí...
20. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz
Joa, nebud z toho špatná! Pavlík to měl tři týdny, naprosto to stejné, jak popisuješ, hrozně to rudlo a vypadal šíleně! ale neboj, je to běžné, je to seborea, na ty tváře nezabíraly žádný masti, moc pomohla konopná mastička na hrudník a krk sem dávala excipial a tam zabral skvelě, ono to odezní samo! Nebo můžeš máznout tváře Imazolem, ale tak třikrát, hodně vysušuje, Pavlikovi po tý nejhorší fázi vzniklo z těch pupínků na tvářích takový hrubý struhadlo a to se mu postupně oloupalo a ted se mu udělá třeba už jen jeden pupínek denně. Neboj, jak to přišlo, tak to časem odejde :wink:

a jak píše Peha, na hrudníku jsou to nejčastěji ty potničky, Pavlik je měl asi tříkrát, a opravdu byl zpocenej, rychle to mizí , chce to bavlněný oblečky, jednou jsem dala body, takový teplejší a "umělejší" na noc a to byla ráno katastrofa :confounded: ale ty tváře to je seborea a trvá to dýl než to zmizí..
20. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz
Peha, od kojení?? pavlík je má furt malinko drsné, ale to přisuzuju té seboree, jak se to hojilo do stroupků..přeci to mlíčko je naopak hojivé :confused: jinak je to totiž taky často od něj celej zablemcanej :grinning:
20. zář 2009 ve 13:07  • Odpověz
ina...no je to od kojení ale nic to není..právě jak jsou zablemcaný tak se to vsaje do kůže a jak je to vlhký tak sem jim dělá to struhadýlko....ale vymizí to...už mi to řeklo několik maminek tak si z toho nic nedělám :grinning:
20. zář 2009 ve 13:21  • Odpověz
nas malej ma taky drsny tvaricky nak sem se tim nezabyvala,myslim ze je to jak mu davam jist ze je porad oslintany nebo ja nevim..malej mi zacak zase nak osychat na brisku tak olejuju jak blazen ale nak to nezabira..nemuze to byt naky priznak neceho?tekutin ma dost.

a ta vyrazka kamosky malej to ma taky na oblicejicku ..teda mel uz to zmizelo vypada to osklive ale je to jen naka novorozenecka vyrazka jak rika peha

n aholky potrebuju radu..jak probiha vas den?

nas malej rano vstane a vse je ok dam ho spat do postylky a usne v kocarku taky ok ale vecer po koupani ho musim uspavat snad dve hodiny ..nechapu to ze celej den uspavat nepotrebuje a vecer po koupani najednou jo..cim to muze byt...dneska spal celou noc mysacek a ja se zbouzela automaticky za nej...
20. zář 2009 ve 14:01  • Odpověz
Holky to se nedá :grinning: já dočtu a když dojdu na konec a chci zareagovat tak nic nevím :sweat_smile: :grinning: tak se předem omlouvám,teď už tu zase budu častěji.
peha ahoooj :grinning: no jo já nějak nestíhala dočítat tam a tady...bylo toho nějak moc.Oslavička byla super,Matýsek nadšenej :dizzy_face:
tak jste dělali otisk :dizzy_face: :grinning: my už ho máme a taky to byl mega boj.těším se na fotečku :dizzy_face:
jinak k potničkám..ty má občas Filda vzadu na krku,jak končí vlásky...jinak na to až tak moc netrpí.
náš Filda když ho večer koupu,má zaschlé mlíčko i za ušima :sweat_smile:
20. zář 2009 ve 14:02  • Odpověz
Krásnou neděli,

teda musím se pochlubit...... Vojtík se dnes jako vždy v 9 najedl a já se chtěla ještě chvilku natáhnout, tak jsem si lehla, postýlku mám vedle postele, jen jsem mu dala ruku, on si chvilku hrál, pak jsem mu vrazila dudlíka, usnuli jsme oba dva a vzbudil mě ve 12!!!! Takhle jsem se už dloooooouho nevyspala, jsem z toho celá paf :grinning:

Joan, podle toho, jak tu vyrášku popisuješ, si taky myslím, že je to klasická novorozenecká. Vojtovi se občas taky udělá větší pupínek - červený kolo a uprostřed hnisavý váček - a je to větší než klasický potničky. Nicméně to vždycky odejde samo. Důležitý je, aby se mimčo nedrbalo, cítilo se dobře, nebylo podrážděné.

Ještě k očíčkům - nehnisají nějak hodně brutálně, ale dlouho, Dr. pokaždý řekla, že máme dávat kapičky a že by se to mělo srovnat. Taky netuším, z čeho to je, špinavýma rukama na něj nikdo nesahá, jen on sám se v těch očích občas šťourá..... udělá z ruky paroháče, prostřední 2 prsty strčí do pusy, a krajní prstíky každý do jednoho oka.... a to dělá už od narození :angry: vypadá to šíleně, ale strašně se mu to líbí.
20. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
holky vy jste se na me domluvili a nemluvite se mnou :pensive: :cry:
20. zář 2009 ve 14:06  • Odpověz
jeudi tak Filda chodí večer spát ve 20h..usíná sám v postýlce.Vstává ráno v 7h,usne si sám tak na 15 minut v 9h.
V 11h už řve a je ospalej,to ho musím ukolíbat(cca 15min) a spí jak kdy,ale většinou tak do 14h.Pak je vzhůru,docela hodnej,kouká si,povídá,sleduje atd.Pak na chvíli usne v těch 17h..někdy spí i hodinku,když má spací den tak až do koupání..koupe se v 19h :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 14:09  • Odpověz
asa :sunglasses: :grinning: tak to mate doma zlaticko zavidim...a vse nej matyskovi :dizzy_face: ja uz se tesim az si ten nas malej konecne zvykne na naky ten rezim
20. zář 2009 ve 14:12  • Odpověz
jeudi :grinning: :grinning: já s tebou mluvííím :wink: :grinning:
a Matýsek mooc děkuje :slight_smile:
http://asanaa.rajce.idnes.cz/Matyskovi_pate_narozeniny/
tady máme pár foteček z oslavy
a jak spí Jiříček přez den??
20. zář 2009 ve 14:14  • Odpověz
jeudi jasně že s tebou mluvíme :grinning:

Ráno vstanem, převlíknem, dáme baštu, pak se chceme většinou pomazlit, u čehoš Vojta usne, tak ho dám do postýlky a věnuju se třeba domácnosti, pak další bašta, u které vytuhne, ale jen na chvilku, potom si hrajeme, po dalším kojení razíme ven, když přijdeme, tak se mi po jídle Vojta většinou usídlí v náruči a něco nadělí :grinning: no a do koupání si hrajeme, většinou dorazí i taťka, tak si trochu zablbnou. Kolem 19 koupeme, pak večeře a jde chrnět. Někdy se ještě vzbudí tak za 3/4 hoďky a chce nášup, tak mu dám cucnout a pak už vytuhne.....
20. zář 2009 ve 14:22  • Odpověz
jiri a jak si hrajete??? :confused:
20. zář 2009 ve 14:28  • Odpověz
no největší sranda je, když na něj dělám ksichty :grinning: ale máme na hrací dece na hrazdičce a na postýlce spoustu "kamarádů" hraček, tak se na ně směje, občas do nich bouchne, už je i zkouší ohmatávat cíleně, pomalu začínáme dávat do ruky hračky - třeba špendlík - to chytne a drobet s tím mává, ale ještě je to tak, že mu to do tý ručky vnutím, ne že by to chtěl sám. Pak máme spoustu plyšáků, na ty se taky rád směje, máme je na opěradle na gauči, takže se s nima kamarádí hlavně když ho dávám při kojení odříhnout http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3299843&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F :grinning:
Potom má rád, když se nosí po bytě, koukáme co je kde nového, do zrcadla..... jo a jak zmerčí televizi, tak ho nic jinýho nezajímá, kdybychom ho nechali, tak by to byl malý televizní divák :grinning:
20. zář 2009 ve 14:38  • Odpověz
jiri Filda taky kouká po hračkách,nejvíc se mu líbí kolotoč nad postýlkou :dizzy_face:
Směje se jen když na něj dělám ksichtíky :grinning: to je nadšenej.Ale jinak ho hračky nezajímají :unamused:
Kdybych na něj měla dělat ksichty celý den tak skončím v Bohnicích :grinning: :grinning:
20. zář 2009 ve 14:44  • Odpověz
Vojtíšek se začal smát vždycky, když se chystal pozvracet :grinning: Pak teprve to rozšířil na nás a na hračky. ty hračky ho taky dlouho nebraly, přišlo to tak najednou.
20. zář 2009 v 15:00  • Odpověz
jiri :grinning: :grinning: :grinning: to je dobrý teda
já jsem byla včera lehce v šoku,měla jsem Fildu po koupání na bříšku a on se mi překulil na bok :astonished: kdybych u něj nestála tak by mi snad z přebalováku spadnul :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2009 v 15:23  • Odpověz
Jeudi, my moc bohatý program na den nemáme :grinning: on skoro pořád spí, je vzhuru hodinu, dvě a vytuhne, když je vzhuru, tak pozoruje hračky na hrazdičce (včera do jedné začal cíleně bouchat tlapkou, at jí dam kamkoliv tak jen do té jediné bouchá a mračí a směje se na to) , brouká, mazlime se s nim ..na noc chodí spát po koupání, záleží teda kdy vykoupem, pak poprvé za den vříšká, potřebuje se vybít, protože on nezapláče co je den dlouhej a v noci nepláče od narození taky :dizzy_face: tak pak vříská tak 20 minut a je tuhej, někdy se to zvládne i bez pláče :slight_smile: ale to tak jednou v týdnu..je strašně pohodovej, modlíme se, aby mu to zůstalo :grinning:

Jeudi, to suché bříško zkus nemazat olejem, ale mlékem

Asa gratulace Matýskovi :dizzy_face: to už je velikej klučík
20. zář 2009 v 15:28  • Odpověz
inna :dizzy_face: :dizzy_face: máte doma zlatíčko teda :dizzy_face: připomíná mi našeho Fildu..to je taky mega spáč
20. zář 2009 v 15:55  • Odpověz
autor
Tak jsem vás konečně dočetla. Mám značné resty ,ale nějak nestíhám... :wink:

Máte doma fakt zlatíčka. :dizzy_face:
Viki je děsně čiperný a tak si o delším spánku přes den můžu nechat jen zdát :rolling_eyes: (vlastně ani to ne :grinning: ). Doma neusne vůbec, jen venku v kočáře a to ještě za stálého pohybu nebo v autě při jízdě. Když bych se to snažila spočítat, tak možná spí tři hodiny dopoledne (vstává v pět a tedy spí cca od dalšího kojení v devět/deset do oběda), odpoledne čumáčkuje a chce si povídat atd. a tak usne zase až někdy kolem čtyř na dvě hodinky a pak už koupeme a pomalu se chystáme do pelíšku. Uspat se mi ho dařívá kolem devíti večer... :sweat_smile: Ale zase spí v noci. Tedy kromě kojení... :wink:
Naštěstí je Vikouš celkem hodný a tak při bdění nepláče. Ale musím se mu věnovat. No je to celkem záhul, ale je to fajn... :dizzy_face:
20. zář 2009 v 17:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.