• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Ahojky,

my dnes měli celkem klidný den, ráno si Vojtíšk hezky hrál s hračkama pověšenýma na postýlce, byli jsme na prochajdě, akorát navečer byl pěkně protivnej. Je uplně neuvěřitelný, jak si za ty 4 dny zvykl na dudlík, jak se vzteká, když mu vypadne....

asa: tak snad to s hlavičkou dobře dopadne, dnes už toho doktoři umí hodně, držíme pěstičky!
Pehaka: hehe joooo mimča jsou škodolibý asi všechny, něco mi to s tou plínou připomíná :grinning: Tu kadařnici si užij, je to super relax :slight_smile: Ty budeě koočka :slight_smile:
joan - to je dobře, že to není nic vážnýho. Já používám persil sensitiv, přijde mi lepší než lovela a Vojta ho snáší v pohodě. Ale když je "nehoda" na bodýčku, tak nepomůže nic, ani namočit přes noc, ani vanish... jedině do hrnce, nasypat prášek a aspoň 15 minut vařit... nevím, je to nějaký agresívní....
Fotečky jsou všechny krásný, všechny mimi jsou tak roztomiloučký :slight_smile:
21. zář 2009 ve 21:46  • Odpověz
ahojky,
tak nam se "nehoda" na pliny stava porad - pouzivame totiz latkove /vicevrstve/. Nevim, ktereho blazna napadlo vyrabet bile pleny - proc nejsou treba hnede!!! nesly by na nich ti zlutohnede fleky videt. Na ty pleny jsem prave pouzivala to "belidlo". Je to Puer - belici prasek na bazi aktivniho kysliku - krasne vsechno vybeli, ale nejspis Kacce vadi - a to pleny zehlim a 2x macham. Na obleceni pouzivam ty mydlove orechy Pods - a na telicku neni osypana. Na prdelce take ne, protoze se primo nedotyka te plenky -tam davam jeste separacni plenu. Ach jo, chtela jsem byt ekologicka a zatim to moc pozitivne nedopadlo. Snad se to zlepsi, ale PUER uz pouzivat nebudu... :confounded:
21. zář 2009 ve 22:21  • Odpověz
My dneska nemely moc dobry den. Kacka byla dopoledne hodna, ale odpoledne zacala byt protivna - spala strasne povrchne, porad vzdychala ze spani a budila se, chvilkama si cucla z prsa, pak usnula, zase se probudila a porad dokola. Na prochajdu se mi s ni nechtelo, po rannim kolotoci jsem byla grogy a musela jsem zpracovat mrkvicku ze zahradky do mrazaku, abychom meli na zimu :sunglasses:
Nastesti po kojeni po osme usnula bez prostestu, tak snad bude klidna noc. Asi ji bylo chuderce horko - u nas byl pekny parak... :grinning:
21. zář 2009 ve 22:24  • Odpověz
jirinkas,jestli máš ješťě problém s těma očenkama tak až budeš kojit tak malýmu do nich ukápni pár kapiček mlíka,zní to divně,ale u nás to zabralo,předtím jsem běhala tři měsíce po doktorech a nic,ani čištění kanálků nepomohlo,každý ráno jsem sundávala úplný krusty kysánků,když jsem se odhodlala to udělat tak za asi za tři dny byl klid,poradila mi to jedna cikánka v porodnici,třeba uspěješ taky a když ne tak ublížit nemůžeš
21. zář 2009 ve 22:38  • Odpověz
marecek: tak to by mě nenapadlo :grinning: no ty ospalky má takove tužší po ránu, pak přes den takový - jak bych to popsala - vypadá to jak soplík, a má to třeba i na bělmu... nemůžu říct, že by to bylo nějak brutální, ale normální to nejní. Jo a ještě má zánět spojivek....

Joan tak to jsme na tom odpolko byly podobně, Vojta taky pěkně kňoural. Usnul až těsně před koupáním, pak mu vypadl dudlík, to byl řev.... :grinning: Pak se vyrochnil, s taťkou dali Nutriton (ten si od něj narozdíl od lahve vezme, baští to lžičkou) a pak se spokojeně uvelebil u prsa a u kojení usnul :grinning: Dala jsem ho do pelechu, během 10 minut byl vzhůru a začal si ocumlávat prsty tak, že to bylo slyšet z ložnice až do obyváku :grinning: Tak jsme mu strkali dudan do pusy, velmi se bavil tím, že ho plival ven a dával si palec do pusy, tak jsme mu zase dali dudu, on to se smíchem vyplivl a tak dokola ..... zlobidlo.... no nakonec jsme ho přesvědčili, že se bude spát. Pak se probudil, když mu dudlík vypadl, jej to byl najednou řev, dali jsme mu ho zas do pusy, dvakrát potáhl a byl tuhej :grinning: :grinning:

taky vám dětičky ze spaní tak "povídají", smějí se nebo natahují?
21. zář 2009 ve 22:51  • Odpověz
marecek materske mleko je lecive takze je to klidne mozne a verim tomu...a nerikala jestli mu tam muzu kapnout kapku mleka i z flasky kdyz nekojim :grinning: ja sem se tam jeste neodhodlala..co se stane kdyz tam nepujdu zmizi to samo?asi ne co...a to se take muze stat ze propichovani nepomuze????? :fearful:
22. zář 2009 v 08:43  • Odpověz
ty jo asa dobry napad s tou petici sup sem s tim...

holky malej se mi zacal stacet na jednu stranu kolecko plesaty ma sice vzadu ale na jedne strane ma slezelou hlavicku ja mam strach protoze nasemu filipkovi to zustalo ma to hodne a vypada to strasne
22. zář 2009 v 08:47  • Odpověz
peha krasna fotka malej je kouzelnej takovy ocicka krasny nas malej ma zatim take modre ocicka si rikam ze by mu mohly zustat
22. zář 2009 v 08:48  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:
taky jsem byla překvapená na co všechno mateřské mlíčko funguje! Takže bych i věřila tomu, že je to dobré i na očička :wink:
Po naprosto katastrofálním víkendu (resp. víkendových nocích) máme za sebou úúúžasnou noc! Babička byla včera odpoledne poprvé vozit a přivezla mi spokojené miminko :slight_smile: Je pravda, že (co jsem zaparkovala kočárek za dveřma) z vysmátého uzlíčku se stal na dvě hodinky hysterickej vztekloun :sweat_smile:, ale v osm jsem vykoupala a v devět Pepinka vytuhla. No a zlatý hřeb "večera" byl: budíček v pět ráno!!! Juchůůůů!!! Paráááda!!! :dizzy_face: Spala jsem celých 6 hodin, tak dneska aspoň budu konečně za něco stát.

jeudi: včera jsem taky u Josefínky objevila plešatý kolečko vzadu na hlavičce... asi ho tam má už dýl, ale málokdy jí vidím ze zadu, no jo no... :grinning:
22. zář 2009 v 10:25  • Odpověz
Jeudi: cetla jsem v knizce "Nezna naruc rodicu", ze pokud se ti ditko staci na jakoukoli stranu, je potreba to okamzite rict dr. Nejspis pak ceka cvicenicko. Me se mala take zacala stacet hlavickou doleva, zitra jdu do poradny tak to dr. oznamim. Snazim se ji hlavu rovnat a podkladat, taky kdyz si s ni hraju tak se snazim zjistit jak moc uz je na tu stranu navykla tim, ze ji ukazuju hracky a ona za nimi otaci hlavicku.A zjistila jsem, ze fakt tihne doleva. Takze nas mozna take cviceni nemine..

Jinak vyrazka se nam trochu zhorsila. Dneska jsem cely den prala vsechno jeji obleceni a pliny v Lovele, 2x machala a susila venku, pak vsechno vyzehlila na hodne teplo, tak snad to pomuze. Taky nejim orisky, cokoladu, nepiju mliko, skoro zadne ovoce nejim a zeleninu jsem taky vypustila. Takze ted bastim jen vitaminy pro kojicky... :confounded: Uz me taky napadlo,jak jste psaly vyse, ze bych ji tu pusinu namaza mlickem, co myslite?? kdyz je tak hojive :wink:
22. zář 2009 v 17:02  • Odpověz
Joa, ta vyrážka na tvářích není na 90% z prášků a jídla..to není alergie, je to opravdu seborea, jak sem psala plus k tomu bývají ty hnisavé pupínky (přesně tak, jak si to popsala to měl i pavlík, vypadá to škaredě, navíc když to po podráždění zarudne), které se dělají protože se miminko čistí z tvých hormonů. Tohle trvá dýl než to začne odeznívat,neuděláš s tim naprosto nic, fakt to odezní samo! :wink:
ani mateřské mléko nepomůže (naopak to zhoršilo, mazové žlázky se ještě více ucpali, jediný co můžeš, je potírat černým čajem, dřív se ty pupínky hojí a stahují, ale ne zase moc, vysouší to, ale efekt malej, fakt to musí odeznít samo, je to "vnitřní" záležitost)
22. zář 2009 v 17:16  • Odpověz
Inna: mam malou vyfocenou, takze az ty fotky stahnu, hodim do albicka. Kuknes mi na to jestli to je to co mel Pavlik? Moje dr. mi pro zacatek rekla, ze to je podrazdene - zitra tam jdeme znovu. Dala nam vzorecek nejakeho kremu se zinkem (strasne smrdi :angry: ) ale nemam pocit, ze by se lepsilo... ja vim, musime tomu dat cas - nase deti se preci se vsim sami nejak poperou :wink:
22. zář 2009 v 17:21  • Odpověz
joa, jojo vyfoT :wink: ja si fakt myslím, že má naprosto to samé! jak si to popsala, tak uplně..malej to má už třetí týden asi, ted to má už krásné, dneska třeba jenom jeden pupíneček :slight_smile:
22. zář 2009 v 19:14  • Odpověz
inna: tak fotka je tam. kukni na to prosim a dej vedet :wink:
22. zář 2009 v 19:28  • Odpověz
joa, no jo, to je vončo :grinning: (už se tomu směju, fakt to postupně zmizí) pavlík to měl v nejhorší fázi ještě horší :rolling_eyes: hele, taky jí to bledne, když třeba spí?? nebo to má pořád zarudlý?
22. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz
kdyz je v klidu a spinka tak to postupne zbledne, ale staci, aby zacala hybat mimikou oblicejicku a je jak rak. dneska rano dokonce mela napuchla vicka (tam uz to ma taky) :rolling_eyes:
Tak to jsem rada, ze vim, co to je. Zminim se zitra Dr.

Ono se ji to objevila take na ouskach a za ouskama - tam jsem to dneska promazala olejickem a po kojeni jsem to opatrne sundavala. (tam se ji objevili stoupky fakt velky). Jinak na celicku to same, takze jsem to opatrne vycesavala.

Takze na ty tvaricky jsi nic nedavala? zadny krem nic?
22. zář 2009 ve 20:40  • Odpověz
Holky, neblázněte a mažte s tím k doktoru. Kačka měla to samé dostala na to mastičku bohužel nevím název,protože jí to namíchali v lékárně na recept, hodně to pak vysušovalo kůži,takže jsem jí zase mazala krémem na vysoušení. Za tři dny měla tvářičky čisté.Ale podle toho co mi říkala dr., tak je to dermatitida a kdyby jí bývala nepomohla ta mastička tak by jí musela píchnout nějaké antibiotika. To fakt není jenom nějaké neškodná vyrážka....
A k tomu otáčení hlavičky, malej to má taky,tak chodíme na rehábku a poradila nám dobrej cvik a dětem se to líbí, vzít ručičky a nožičky k sobě, spojit a otáčet celým tělíčkem nalevo a napravo a tím pádem za tím tělíčkem musí i hlavička a na té straně,kterou dítko nemá rádo chvilku posečkat,aby hlavičku zafixovalo.
Omlouvám se, po dlouhé době jsem nahlédla a hend dělám chytrou. Ale chtěla jsem poradit,páč už to máme za sebou, tak se snad nebudete zlobit.
22. zář 2009 ve 20:51  • Odpověz
Joa, ono to může být právě kombinace dvou věcí,víš..strašně těžko ty pediatři poznaj co to přesně je, podle mě střílí od boku, i dermatolog má u těch miminek problém to správně určit :unamused: jak to měl pavlík, tak si prostě myslim, že máte to samý, kombinace té seborey a těch pupínků z hormonů... :confounded: jemu se loupalo obočí, pupínky, strašně zarudl, no bylo to děsný...fakt sem byla každý ráno hotová, když sem zase viděla tu spoušt..ted po třech týdnech už vubec není zarudlý, jen se vyrazí sem tam pupíneček :wink: ale taky to trvalo...ja ten obličej mazala excipialem mastným, to bylo ještě horší!! naopak na čelo s tou seboreou a hrudník mu to zabralo :unamused: ale na tváře je nejlepší podle mě nic nedávat a ty mazový žlázky neucpávat..olejíček bych vubec nepoužívala, nechá na kůži film a kůže nedýchá, kup si konopnou mastičku na seboreu, na ekzém, ta je na to skvělá!!a vubec na celý ta konopná kosmetika je výborná pro citlivý mimča.
nemusí to být ono, co jsme měli my, ale jak to vidim a jak si to popsala,tak to sedí :wink: tak neboj, vypadá to ted škaredě, ale zmizí to! jen to chce u těch tváří trpělivost :unamused:
zbytek tělíčka má čistý???
22. zář 2009 ve 20:55  • Odpověz
Tetes, já s tim byla u dr. dvakrát! :unamused: a jak řekla, tak to do měsíce zmizelo samo, bez atb...je to prý naprosto běžný :wink: ja jen zíram už, jak co dr. to jinej názor, já nejsem tip člověka, co se samoléčí, natož malý mimino a experimentuje, to fakt ne..ale tohle běžná vyrážka prostě byla :wink: ale samozřejmě to může být i něco jiného, to těžko někdo po internetu posoudí, to určitě Joa ví...má to problém správně diagnostikovat i lékař, ale radši počkám než cpát do mimča atb nebo kortikoidy..kdyby nebyl celkově v pohodě, svědilo ho to, neprospíval, křičel, tak bych to asi řešila víc :wink: ale jemu to naprosto nevadilo a fakt to zmizelo, to samé měla Natálka od Kacici, uplně to samé
22. zář 2009 ve 21:01  • Odpověz
Tetes, a co ti řekla dr. že to je přesně?? čemu by jim to škodilo? :confused:
právě sem Joa psala, že může dát Imazol, to je taky supr vysoušecí krém, ale jen tak na tři dny...tos měla asi namíchaného něco podobného, Kacici měla nákou zinkovou mast..
jak se mají dvojčátka?? nezlobí tě? :dizzy_face:
22. zář 2009 ve 21:04  • Odpověz
Imazol mi dávali v porodce malýmu na prdýlku,ale tohle bylo něco jiného vypadalo to přesně jako u joan na fotce.
A moc se omlouvám jestli to vyznělo,jakože by jste byly nezodpověné a nešli k doktoru nebo tak něco. Tak jsem to vůbec nemyslela!!! :slight_smile:
Já si teď přesně nevybavím název té vyrážky,ale ukazovala mi to i v nějaké knize, že to právě nejdřív je na tvářičkách, pak nad obočím a rozšiřuje se to. A některé ty fotky už vypadaly dost ošklivě. Kačce to taky nijak nevadilo,nesvědělo nic,ale s tou mastičkou měla hned klid.Je možné,že to byla nějaká zinková mast.
Dvojčátka super, nezlobí, je to daleko lépe zvládnutelné než jsem čekala.Kačka je abnormálně hodné dítě, skoro nepláče, to už fakt musí být, večer je v osm uložíme a sami usnou :dizzy_face: , Kačenka se poprvé vzbudí tak mezi půl čtvrtou až pátou a Míša tak v jednu a konečné vstávání je tak v devět ráno. Míša je víc chovací,tak si to občas vyřvává. No a už se oba usmívají a projevují radost,když jim dělám "kašpárky", tak jsem z nich úplně hotová. :dizzy_face: :dizzy_face: ale to určitě všechny známe. :slight_smile: :slight_smile:
22. zář 2009 ve 21:22  • Odpověz
Jé, teď jsem koukala do alba, Pavlík je nádhernej a je ho teda kousek,co? V 6.tt přes 5 kg a 61 cm. Míša měl teď v 9.tt 4,78 kg a 56,5 cm a Kačka 4,23 kg a 55 cm,ale já jsem za to neskutečně ráda,páč je tahám v sedačkách do sklepa,kde skladujeme kočár,páč se nevejde do výtahu. Ale Pavlík má fakt krásnej kukuč. :dizzy_face:
22. zář 2009 ve 21:24  • Odpověz
Tetes, nene, to tak nevyznělo :wink: však ona Joa už s tim i u dr. byla a zítra píše, že jde zase..ja se toho taky tak lekla, když se mu to vyrašilo, že jsme taky mazali..a trvalo to teda dlouho pavlíkovi než se to začlo hojit :confounded:
naši mi ted nedavno řikali, že bracha jako mimino měl to samý a mnohem horší a dodneška má z toho "dírky" v tvářích, z těch pórů :confounded: tehdy to máchali v hypermanganu

to je krása, takhle zlatý dvojčíci!! :dizzy_face: to oni ti vynahrazují za to ležení v nemocnici :dizzy_face: ja sem taky hotová, když se řehtá :dizzy_face: a kdybych to měla dvakrát, to musí bejt krása :slight_smile:
no kousek Pavlíka je :grinning: až se mi v zimě nevejde do korby, už ted je ho fakt plná, to je pěkně na prd, tak sem musela koupit hodně teplej fusak, protože asi chtěnechtě bude muset chudinka do sportáku :confounded: kdybych to věděla, že to bude takovej pořízek, tak si kurňa koupim jinou korbu :grinning:
a o autosedacce ani nemluvim, donesu kousek a mam dost, ty je nosíš v každý ruce jednoho prcíka?? prostě maminy od dvojčat maj můj obdiv...pavlik je zlatej, ale my než se někam vypravíme..sedačku, kočár, složit do auta, začne řvát (kočár nesmí stát) dudan spadne na zem, já zpocená, von zpocenej a končim :grinning: tak si to prostě nedovedu představit se dvěma :sweat_smile: asi to chce dobrou organizaci :grinning:
22. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz
a fotečky už sem chválila, ty jsou prostě bezkonkurenční :dizzy_face: takový přirozený, pohodový, takovej styl se mi moc líbí

holky dobrou všem! jdu si lehnout k tomu pupínkovi :grinning: dneska jsem náká ko
22. zář 2009 ve 21:52  • Odpověz
jeudi-myslím,že je jedno jestli mlíčko kápneš od prsa,nebo z flašky-hlavně že je Tvoje,a propichování-teda čištění kanálků nám nepomohlo proto,že je měl čistý,proto doktoři nevěděli co s tím

jirinkas-ty ospalky jsme měli jak zvenku,tak i ty měkký v očenkách-pomohlo to na oboje

no a na vyrážky mám taky osvědčenou mastičku zase díky mladé,udělal se jí nějaký flek na rameni,až jsem se lekla,že snad bude mít lupénku,mazali jsme čím jsme dostali a nic,pak jsem ve Zlíně narazila na bylinkovou lékárnu a doporučili mi lnicovou mast,u té jsme zůstali už i na různý opary,otahaný nosy a podobně,
jen se zubama musím k dr na ty nic nevím,už ať je ráno
22. zář 2009 ve 22:22  • Odpověz
Dobré ránko,
za chvíli jdeme s Josefínkou na kontrolu s kyčličkama... Držte nám palce ať to dobře dopadne, uf... Tak moc bych se chtěla zbavit té peřinky, ale na to je asi ještě brzo, ach jo...

tetes: koukala jsem na fotečky, jsou fakt moc pěkný! to jste tvořili sami nebo jste se nechali vyfotit?

Jo, holky, zeptám se... Chtěla bych se s malou objednat k profi-foťákovi, ale nevím kdy... Byla jste už některá z vás fotit? Nevím, jestli to není moc brzo... si říkám, abysme tam nepřišli a Pepinka to celé neproplakala, jakej je to vztekloun :sweat_smile:
23. zář 2009 v 07:28  • Odpověz
Pěkné ránko,
martulik:tak držím palce na kyčlích,aby se peřinky Pepinka už brzy zbavila.
Fotila nám to kamarádka fotografka a musím říct,že byť jsou děti hodně hodný,tak nadčený z toho nebyly a brzy se unavily. Ale klidně bych šla fotit mimčo teď ať máte vzpomínku na ty úplné začátky. My pak půjdeme znovu ještě tak po půl roce.Akorát jestli chcete fotit jenom malou tak je blbý,že tam není jistota úsměvu atak., že na to je ještě malinká.
23. zář 2009 v 08:10  • Odpověz
Máte moc hezky dělané ty fotky v albu. :slight_smile:
23. zář 2009 v 08:13  • Odpověz
Tak už jsme zpět :slight_smile: Je to bezva! Z původního nálezu IIa-IIc máme po dnešku Ia-IIa :slight_smile: Tak paráda!!! Peřinku už nosit nemusíme, přecházíme na široké balení :slight_smile: Další konrola nás čeká 11.11., tak snad tam necháme i ty plínky. No, mám hroznou radost :dizzy_face: Vykoupila jsem z toho nadšení oblečky v celém Tescu :grinning: Za 14 dní jdeme na Vítání občánků, tak ať je Josefínka správná lvice :slight_smile:

tetes: asi máš pravdu, zavolám k foťákovi, poptám se ho jestli k němu chodí i takhle malé dětičky... no a případně něco nafotíme a překvapíme aspoň taťku k Vánocům :wink:
23. zář 2009 ve 13:30  • Odpověz
martul: tak to je fajn, že jste se zbavili peřinky :wink:
23. zář 2009 ve 13:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.