• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
autor
Odkaz na ty ortopedické kalhotky:
http://www.obchod-pro-deti.cz/plenkove-kalhotky/ortop-kalhotky/-/ortopedicke-kalhotky/5399.html
Koupila jsem velikost dvě a nejprve se mi zdály krátké (široké jsou dost), pak jsem je ale začala zapínat níže, látkovka přečuhuje vzadu i vepředu a jsou super. :slight_smile:

Na stroupky jsem koupila krém od Biodermy ABC Derm Babysquam, tak uvidíme. Natírá se půl hodiny před koupáním a pak se to omývá a loupe. Jak vlásky uschnou, mělo by to jít vyčesávat ,,všivákem". :confused:
Zatím to testuji, tak pak písnu výsledek... :wink:

Naši prcci jsou pěkně kulatí a faldíkatí, ale to je podle mě normální stav. Však se z toho vytáhnou. :grinning:
25. zář 2009 v 06:10  • Odpověz
perchti: jo tyhle kalhotky jsou dobré,taky jsme je nosily,než se nám kyčlíky zpravily... :slight_smile:
25. zář 2009 v 06:36  • Odpověz
pehaka: Sebíkovi to moc slušelo :wink: a s těma kyčličkama, hlavně že vás hned přeobjednali... i když nic by se tomu doktorovi nestalo, kdyby vás vzal... no, pitomci je holt najdou všude... ale hoď to za hlavu, hlavně aby vám to dobře dopadlo! :wink:

joa.n: my jsme sousedky :slight_smile: já jsem z Mostu :slight_smile: uvidíš, cesta dopadne dobře... dětičky milují cestování... i když mě se to říká, viď? ono se totiž vždycky dobře radí :grinning: my jedeme za 2 týdny zase do Masečína (je to pod Prahou, asi 2 hodinky cesty od nás) a taky z toho mám už vítr :sweat_smile:

perchticka: díky moc za ten odkaz, máme teda ty samé :grinning: ale jak jsem už psala, vzala jsem malou velikost, takže dneska to jdu vyměnit za tu dvojku :slight_smile:
25. zář 2009 v 08:07  • Odpověz
Holky hrůza, už máme rýmu všichni,u mě už je to lepší,ale rozjela se :frowning2: manželovi a naneštěstí i Matyáškovi :cry: Tak taky chudák smrktá a já smrktám a odsávám soplíky, manžel smrktá v práci,no děs, snad to nebude ještě horší a brzy to přejde. :pensive:
25. zář 2009 v 15:51  • Odpověz
autor
Kuchy, my máme taky rýmu (tedy hlavně mrňousek) :frowning2: . Pořád kýchá a snoplí a už jsem ho slyšela i párkrát zakuckat, tak se modlím, ať se mu vyhne aspoň kašel. :pensive:
Odsávačka na vysavač je super! Malý pak vždycky vypadá aspoň na chvilku spokojeně... :slight_smile:

Jinak, čeká nás krásný prodloužený víkend. :grinning: Tak kdybych se tu už nedostala, tak si ho ještě užijte! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. zář 2009 v 17:19  • Odpověz
Holky, tak Pepinka kýchá už od narození... Nosánek mi do teď stačilo čistit vždy před kojením vatovou tyčinkou, ale dnes jsem poprvé použila tu odsávačku. Je fakt super, jde to rychle a malá je z toho tak vyprdnutá, že se u toho ani nehne :grinning: Ale rýmu má chudák pořádnou na takového drobečka, ach jo...
25. zář 2009 v 18:49  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:
holky potřebuju poradit... Pepinka má příšernou rýmu :frowning2: Od včera hodně odsáváme... ale jak se toho zbavit u takového mrněte? Asi mi nezbyde než počkat až to samo odejde, co?
26. zář 2009 v 10:13  • Odpověz
martul: my jsme jí měli taky, ale hodně slabou, tak nás to skoro přešlo, takže fakt nevím co s tím. Tak zkuste nějaké kapičky nebo sprejík...
26. zář 2009 v 10:54  • Odpověz
evu krásné fotečky :dizzy_face: :dizzy_face:
martu a libenar jste zkoušeli?
26. zář 2009 v 10:56  • Odpověz
sprej máme, ale netroufla jsem si stříknout jí ho do nosánku... jen s ním vytírám nosík...
asanaa: co je ten libenar?

jo, holky, po čase se mi podařilo zpracovat a přidat zase nějaké fotky Pepinky do alba :slight_smile: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#83-DSC05246.JPG
26. zář 2009 ve 12:28  • Odpověz
holky, dávala sem dotaz na porodnici, je to dobrej doktor i přes imunitu, tak myslim, že do Rotarixu a prevenaru pujdu
, tak třeba vám to taky pomůže se rozhodnout ohledně toho očkování :wink:

Vážený pane doktore, ráda bych znala Váš názor na očkování vakcínou Rotarix? Synkovi je 7 týdnů, je zdravý, donošený, plně kojený, prospívá. Stále se nemohu rozhodnout, zda-li toto naočkovat. Přijde mi, že společně s očkováním na pneumokoka (necháme očkovat) a povinným očkováním, je toho už pro dětský organismus až až. Zároveň se, ale bojím, abych si později něco nevyčítala. Kdyby vy ste měl malého synka, nechal byste tuto vakcínu naočkovat??? )
Ještě bych se chtěla zeptat ohledně toho pneumokoka. Kloním se spíše k Prevenaru (druhou dávku by zřejmě dostal již tím "vylepšeným" Prevenarem), ale nevím, zda-li ten nový Prevenar bude bude indikován i na zánět středouší jako je ted Synflorix? (četla jsem, že při očkování Prevenarem mají děti o více než 30% větší šanci, že právě zánětem středouší onemocní) Jakou vakcínu byste v této době doporučil spíše?
Velice Vám děkuji za Vaši odpověď a čas.
S pozdravem a přáním pěkného dne

Je to perorální vakcína a stimuluje lokální imunitu ve střevě, přetížení imunitního systému bych se rozhodně nebál. Očkování doporučuji. Pokud by takto malé dítě zejména do 3-5 měsíce života prodělalo rotavirový průjem, tak téměř s jistotou skončí na infuzi v nemocnici (pobyt většinou 5-7 dnů) a může i poté přechodně netolerovat mléko (až 14 dnů) což je také komplikace. Prevenar třináctivalentní bude k dispozici určitě a proto je lepší první dávku aplikovat současný sedmivalentní Prevenar. Ochrana stran zánětu středního ucha je podobná (rozdíl cca 2%). Je nutno si uvědomit že je známo 90 sérotypů pneumokoka (očkuje se proti těm nejhorším nejinvazivnějším) a proto není nikdy vyloučeno že dítě onemocnění méně nebezpečnými kmeny pneumokoka
26. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz
inna díky :wink:
my jsme v té klinické studii,takže Filda dostane hexu+prevenar+menB :sweat_smile: doufám jen že se vyhneme nějakým nežádoucím účinkům.Načetla jsem o tom hodně moc,hlavně od maminek které už ve studii jsou a jdeme do toho. :wink:
26. zář 2009 ve 12:48  • Odpověz
asa: děkujeme :wink:

martul: krásný fotečky :slight_smile:

inna: děkujeme za radu.já jdu taky do prevenaru
26. zář 2009 ve 12:49  • Odpověz
Asa, to dostane tyhle všechny tři najednou? ty brdo, snad to dobře snese, brouček!! :wink: kdy na to jdete??
26. zář 2009 ve 12:50  • Odpověz
Evu,byla jsem rozhodnutá pro prevenar, tak jsem ráda, že mi to schválil i tenhle přední pediatr :grinning: :grinning:
hodně info je i na vakcina.cz , tyjo ted ještě začnu řešit meningokoka...mě klepne! no nejni to prdel to očkování :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2009 ve 12:51  • Odpověz
inna jojo najednou :sweat_smile: dostane hexu a prevenar do jedné nožky a do druhé očkování proti meningitidě typu B.
tím Béčkem se už normálně očkluje v Austrálii a na Zélandu,takže se fakt nebojím.jen se musí ta studie udělat taky v Evropě,aby se mohlo očkovat.četla jsem že děti mají max zvýšenou teplotu..jenže to může být reakce i na hexu takže tak.
první očkování má 14.10 tak uvidíme
26. zář 2009 ve 12:53  • Odpověz
inna: já jsem byla taky rozhodnutá pro prevenar, takj jsem ráda, že jsi to sem napsala. a jak probíhá to očkování proti meningokoku?
26. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz
my dostaneme taky hexu a prevenar najednou
26. zář 2009 ve 12:54  • Odpověz
evu a nechala by jsi ho naočkovat i tím Béčkem,kdyby jsi měla možnost??
26. zář 2009 ve 12:56  • Odpověz
já ti nevím, tobych si asi musela rozmyslet, jako určitě je to dobrá věc právě proto se ptám, jak to probíhá, kolik je dávek atd
26. zář 2009 ve 12:57  • Odpověz
No nejdřív mu vezmou krev,pak ho naočkují.Dostaneme domů kartu,kde budeme vyplňovat jeho teplotu,jestli víc pláče a tak různě.Dávky jsou 3.Na konci mu zase vezmou krev a budou koumat kolik protilátek se v tělo vytvořilo.
26. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
jestli půjdeme do toho Prevenaru, tak ho taky malá dostane současně s hexou
26. zář 2009 v 17:23  • Odpověz
Ahoj holky,
tak hlasime, ze cesta k rodicum dopadla na vybornou. Kacka ji celou prospala :sunglasses: Jeste jsme na navsteve a nase Sipkova Ruzenka krasne spinka i tady (bodejd by ne, kdyz chrupci s mamcou v posteli :grinning: ).
Babicka s dedou jsou z ni uplne paf a ja mam par dni "pohov", takze odpocivam a cerpam sily... :wink:

Ohledne toho ockovani: my ted bohuzel nejsme moc pri penezich a moc bych chtela malou take nechat ockovat. Holky, jak jste se dostaly do studie?? nam nase Dr. nic nenabidla a o ockovani jsme se jeste nebavili.. :fearful:
28. zář 2009 ve 22:44  • Odpověz
Ahojte holký nemáte nějaký tip kde sehnat pidi punčocháče na prcky?
29. zář 2009 v 09:22  • Odpověz
Ahoj, zrovna jsem viděla nějaké v Tescu :slight_smile: Taky už pomalu zvažuju jejich nákup... No a samozřejmě na netu toho bude hafo :grinning:
29. zář 2009 v 09:51  • Odpověz
martulik..dík..raději bych je šla koupit než objednávat....jenže my ve Varech mám jeden dětskej obchod ...no děs....jinak teda tesco a globus..ale stejně mi to přijde málo... :unamused: no mlaďas usnul razím do kuchyně něco uvařit...
29. zář 2009 v 10:11  • Odpověz
pehak: :slight_smile: ?já má punčošky ještě po nás, ty bavlněný,ty jsou nejlepší,ikdyž nevypadají exkuzive :grinning: ale slouží dobře.

Jinak jsme se z rýmy už vylízali a pokročili jsme zase dále, prcek poprvé uchopil hračku a šupl ji do puseny a ted to dělá pořád i před spaním,paseme už krásně a vůbec jsme moc šikovní. :sunglasses:

dala jsem tam i fotečky toho našeho melounka.-)))
29. zář 2009 ve 14:58  • Odpověz
pehaka: tak snad se ti poštěstí aspoň v tom Tescu... já tam nakupuju hrozně ráda, ty dětský věcičky tam maj kouzelný!!! :dizzy_face:

kuchy: máš pravdu, bavlněný byly nejlepší :slight_smile: teď se dělá všechno silonový, ach jo... Máťa je fakt šikula! koukala jsem na fotky, je to už kus chlapa :wink:
29. zář 2009 v 16:09  • Odpověz
ahojky holky chci se vas zeptat nevite nektera do kolika hodin si m uzu vzit postinor?(tabletku po)..diky
29. zář 2009 v 16:58  • Odpověz
Ahoj Holky.Tak jsme dneska byli na ocnim a bohuzel musime na proplachnuti ocniho kanalku a termin je za 14 dni.Josefinka je naprosto nadherna :wink: .Puncosky jsem ted kupovala v globusu jsou i v akci a jsem s nima moc :-spokojena :slight_smile:
29. zář 2009 v 17:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.