• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
Teda celý den si tu zoufám s koníkem... ale podle časů posledních příspěvků, chyba byla zřejmě na straně provozovatele :slight_smile: Došly mi už probio kapky, ani jsem si neuvědomila, že už je máme 3 týdny, tak musím koupit další. Jenže tentokrát radši přes net, v lékárně chtěj nehoráznou sumu! Hledala jsem někde odkaz na levnější nákup... Dáváte je ještě někdo mímátkům? Kde je kupujete?
jirinkas: díky moc za ty fotky! :slight_smile: dneska jsem objednala tu šedo-růžovou kombinaci, tak jsem zvědavá... snad přijde brzo... Vojta je pěknej vodník :grinning: taaaak spokojenej!
evulebobule: to vítání vám závidím! my bysme se jím prochechtali, kdyby nás nenechali víc jak půl hodiny čekat, protože dětičky nedorazily :unamused: takhle si Pepinka úsměvy vystřílela při čekání a pak už to na ní bylo fakt moc dlouhé...
Jo a máme nové fotečky na netu (i z Vítání) :slight_smile: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#119-DSC05315.JPG
6. říj 2009 v 17:25  • Odpověz
Ahojky, teda fakt to nějak blbne, celý den jsem se sem nemohla dostat.
Martulikk - úžasný fotečky :slight_smile:
6. říj 2009 ve 22:46  • Odpověz
nám včera přišel černo oranžovej je nádhernej fak super jsem móóc spokojená výborná investice... :grinning: přišel do 2 dnů.... :grinning:
pepince to moc slušelo krásná holčička.... :wink: my budem mít profi fotečky zítra..moc se těším.... :grinning:
jiřinka máme taky takovohý vodomila....:slight_smile:))
dneska je pěknej protivka za chvilku jedem za holkama do práce a zítra na návštěvu za budoucí nevěstou....tak se těším :wink:
7. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
holký a jak často se vám budí v noci? já ho nakojím v 8 pak ve 2 pak v 6 a vstáváme v 9...co vy? chtěla bych abyc se mu budil jednou za noc...to bych chtěl asi moc co?? :grinning: :grinning: :grinning:
7. říj 2009 v 10:56  • Odpověz
peha myslim, ze bys mela byt vdecna, ze je to takhle...Vzdyt je uplne dokonale, co by za to mnohe daly!!!. protoze se kazdnym dnem muze zhorsit a ne zlepsit. Znam hodne holek co jim male spalo i celou noc do pul roku a pak chteli pit i kazdou hod nebo dve.
My to teda mame nastesti podobne (nekdy jedno kojeni navic) jen v tech 6 uz vstavem a pak si zdrimne az mezi 8-9 hod na pul hod a jsem zato vdecna. Ted jsem psala do jednoho tematu, ze nechce byt v kocarku jen kdyz spi. Minuly tyden tam byla 3 dny za sebou pohode skoro 3hod, ale vetsinou je to tak, ze usne na pul hod-chce prso, zase na 3/4hod a zase prso a pak jeste jednou...to okolo poledne a od 2-3hod uz si jen musime hrat a povidat a nosit:frowning2:. A od 5 uz jen se snazim dockat (s hrackama, kolotocem....) 6 hod, kdy koupem a treba i 1,5 je u prsu a usina...nejcasteji okolo 7:slight_smile:. Nevim co bude az nebudem kojit a taky az zmeni cas, protoze koupat v 5 hod se mi zda dost brzo.
7. říj 2009 v 11:19  • Odpověz
A jeste peha vsude pisou, ze do 6 mesicu nema mit delsi prestavku v noci nez 6 hod. Nevim jiste proc, ale nekde jsem slysela, ze kuli vyvoji a vyzravani mozku a nervove soustavy vubec.
7. říj 2009 v 11:20  • Odpověz
brisálek hodinu a půl u prsu??????????? :stuck_out_tongue_closed_eyes: ti je sežere ne??..Sebastian jí 10 až 15 minut i když se občas vzteká že mu ho beru to se klidně může postavit na hlavu ale už mu nedám, přežírat ho fakt nenechám vím ,že mu to stačí a nenechám ho teda usínat na to má postýlku....no většina dětí když je na UM tak spí celou noc protože je to hooodně zasytí a žádný postih z toho nemají... :confounded: my teda koupem kolem 8 pak ho nakojím a malej krásně usne..
7. říj 2009 v 11:31  • Odpověz
Peha ona samazrejme nepije celou dobu, nejsem vodovod, aby teklo, kdyz sepusti. Ale kdyz ji tak nenecham, tak by seurvala. Myslis, ze bych to nechtela jako ty to asi kazda mama, ale mimi si nevyberes. Hezky se davaji rady, jak to zmenit, kdyz nic pro to delat nemusis.... a mas to stesti, ze maly je tak hodny. Ale neumis si predstavi tu bezmoc, kdyz hodinu skoro v kuse breci. To at ma radsi to prso(, ktere jen drzi aspi u toho,nepije, ale jak ji dam brzo do postylky hned brekot :slight_smile: ). Pres den pije taky 5-15 min. O tom spani pisu jen co jsem slysela od doktoru.
7. říj 2009 v 11:45  • Odpověz
7. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
ahoj holky

náš Davča papá po 4 hod ve dne i v noci. Vždycky ve 2, v 6 a v 10. :wink:
7. říj 2009 ve 12:19  • Odpověz
holky: děkujeme :dizzy_face: dopoledne mi volali, že v pátek fusáček dorazí :slight_smile: hurááá
brisalek: nezoufej, my jsme na tom stejně... když je malá vzhůru, tak většinou brečí a brečí a brečí :frowning2: neexistuje, abych jí přes den dala do postýlky... v kočárku je už v pohodě, ale doma... uf... pomáhá mi senzorická houpačka, ale taky jak kdy... kojím v průměru kolem 40 minut, někdy déle a někdy i jen 15 minut :slight_smile: denně papá šestkrát, někdy sedmkrát... jo a v noci spinká kolem 7h, ale taky ne vždy... třeba dnes v noci spala 9h!!! jsem myslela, že se mi ti zdá :grinning: :grinning: :grinning: usnula asi v 21:20 a budíček kolem 6:15 (teda v tu dobu vzbudila mě) ale jak jednou spí takhle dlouho, tak mi to další noc vždycky vrátí :sweat_smile: co se týče té délky spánku, tak jsem četla, že se mímo v noci budit nemá, takže u nás platí dohoda, že Pepinka budí mě :wink:
7. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
Martu nemyslela jsem budit, jen me peha dost prekvapila, myslim, ze ma dokonale noci a krasne se vyspi, tak jsem jen chtela naznacit, ze opravdu" chce trochu moc", ze by na tom mohla byt daleko hur. Ale vse jen v dobrem. Pridavam odkazy o tom spani
http://www.maminkam.cz/spanek-kojencu-0-az-3-mesice-krmeni-v-noci/
http://www.maminkam.cz/spanek-kojencu-3-az-6-mesicu/
příkrmy a spánek Anonymní návštěvník | 5.1.2009 Dobrý den, našemu malému byly 4 měsíce. Od druhého měsíce nekojím. Po 4 měsíci jsme zavedli kašičky a přes den občas rozmixovaný banán, který mu opravdu chutná. Malého nakrmím večer kolem osmé, on pak usne a spí až do rána. Chtěla jsem se zeptat jestli nemůžu strádat hlady a jesli ho budit. Nebo zvíšit příjem přes den? Děkuji
Odpověď na dotaz honziktomas | 6.1.2009 Někdy je to s dětmi (kojenci) obtížné, máme spáče kteří spí celou noc a dětí které chtějí být kojené každé 3 hodiny i v noci do jednoho roku věku. V každém případě do věku 6 měsíců by neměla být noční pauza delší než 6-7 hodin. Nevyřešíme to větším objemem stravy v podvečer, je nutné dítě v noci jednou probudit na pití. Je možné že po nočním pití budou přechodně ranní dávky vypitého mléka nižší, ale po týdnu se vše upraví.

Ten dr. Honzik to tam pise porad. Moje mala taky uz od porodnice spi vetsinou 5-7hod a pak k ranu postupne 3-4. Jen jsem to cetla a slysela xkrat, ze by ta pauza nemela byt celou noc.
7. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
martulikk a jaky pouzivate dudlik.?Ja jsem vyzkousela snad vsechny a zadny se ji nelibi.
Samozrejme, ze jsem zkousela a zkousim dat ji misto prsu po nejake dobe kojeni dudlik, zkousim i nosit a chovat. Pres den usne i pri chovani, ale vecer jen breci a kdyz se rozbreci hodne tak uz neni k utiseni a pak nepomuze ani prso a hodinku ji nosim a chlacholim a ona place. Takze fakt jsem radsi kdyz v klidu usne u prsa a hezky si ho hod zmoula nebo ho jen ma v pusince a pak klidne hezky spi. A presne jak pises uz se mi i stalo, ze usnula za 10 min dala jsem do postylky a spala, ale druhy den to bylo zase vse jinak.

Mozna jsem ji to naucila sama, protoze jsem mela pocit, ze je malo mlika a nechala jsem ji pit jak chtela i u prsu usnout. Ale spis si myslim, ze patri ktem detem citlivkam a chce proste byt u prsu, protoze citit blizkost a bezpeci mamky:slight_smile:.
Ja jsem z dvojcat, mamka to s nama urcite delala stejne a sestra byla to dite co se nabasti a spi a ja jsem taky vecer plakala a byla jsem povidavejsi a potrebovala spolecnost k usinani i v 6 letech...tak je holt asi po me:slight_smile:.
7. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz
brisalek: já jsem v pohodě :wink: spát přes noc mi začala Pepinka, když jsme najeli na probio kapky (což jsou tři týdny)... budit jí fakt nechci, jsem hrozně ráda, že spinká! :dizzy_face: v šestinedělí jsem padala na čumák ve dne v noci, bylo to hrozný... byly dny, kdy jsem spala tak 3-4h a to ještě ne v kuse... manžel pomáhal jak se dalo, ale zbytek rodiny jako by neexistoval :unamused: no, ale hurá, máme to za sebou! teď už jen zapracovat na těch dnech :grinning:
k těm dudlíkům: zkusili jsme Avent, ale ten letěl... je moc velkej (ta nejmenší velikost)... zabodovalo ale Chicco physio (snad se to tak píše, nemůžu se jít teď mrknout na název, papáme :slight_smile: ) ty hnědé :wink:
7. říj 2009 ve 14:28  • Odpověz
ahoj holky zdravim vas po delsi dobe..tak ja jsem spokojena matka malej se v 7 koupe v pul 8 ho ukladam a vstava v pul 7 rano naji se a spi do pul 10..takze nadhera,ale uz druhy den cely den nespi kouka v kocarku a pozoruje stromy a okoli ale neplace takze mi to nevadi...no uz jsme byli dvakrat na propichovani kanalku a pujdem jeste po treti ma to hrozny..po tomhle druhem zakroku mel modriny na hlave jak ho drzeli to jim tam pekne vynadam az tam pujdu jak ho muzou takhle drzet
7. říj 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahojky,
tak před 2 týdny to vypadalo, že Vojtíšek bude spinkat taky celou noc - spal 4x za sebou od 8 do 5, ale houby, jen mě namlsal, vstává ještě mezi 2-3. Ale díky bohu za ty dary, pořád lepší, než po 3 hodinách, jako na začátku...
Přes den baští po 3 hodinách, někdy po 2 někdy po 4 - podle toho, jak má Vojta hlad :slight_smile:
Dodlík jsme začali používat cca před 3 týdny, nejdřív jsme měli Nuk, ten nechtěl, tak jsme dali Avent a ten si velmi oblíbil :slight_smile:
Jeudi to je blbý s těma kanálkama, snad to brzy přejde...
7. říj 2009 ve 20:34  • Odpověz
Jeudi....chudínka malej to jím pak teda pěkně vynadej!!! takhle se k broučkovi chovat! :angry: to bych jim dala....

brisálek..nechci po něm nic...jen někomu děti víc spí..malej toho přes den moc nenaspí tak jsem myslela že by si klidně mohl spinkat do 3 a pak do 8.....ale ještě je moc malinkej..... :wink: a to že nějakej dr. píše podle mého hlouposti bych se rozhodně neřídila.....starám se a vychovávám si dítě podle mého nejlepšího vědomí a svědomí když si s něčím nevím rady mám tu mámu která vychovala 2 děti - nepoužívám žádný příručky a tabulky diskuze s doktory a podobně...každej stejně napíše tu nejhorší zkušenost......nemyslím to ve zlím to ne..ale občas mi některý věci přijdou dost SCIFI..
7. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz
tak holky dneska jsme spinkali od 7 do 3/4 na 5 a pak az do 7 :slight_smile:)). To jsem se vyspinkala :slight_smile:. Ale jak pise jirinkas, taky uz tak parkrat spala a pak zase znova 2-3 kojeni, ale to je taky podle me dobre, protoze se jen napapa a spinka. Jo jeudi holt" sunar je sunar" :slight_smile: :slight_smile:
8. říj 2009 v 09:44  • Odpověz
jeudi: chuděrka malej :frowning2: snad mu to aspoň pomůže
brisalek: možná to bylo tím počasím :wink: jak pršelo, tak bylo moooc příjemně! Pepinka dneska taky hezky spinkala, od půl desáté do pěti :slight_smile: a ráno po papání pak ještě asi hodinku pospávala... ale večer stál za to... měla totální hysterák a nedala se uklidnit jinak než jídlem :unamused:
dneska jsem se po týdnu těšila na plavčo s malou a ono nebylo :frowning2: když jsme tam dojely, tak paní začala napouštět vanu a tekla krááásně hnědá voda, ach jo... takže jsme se projely, no... nahrazovat si to budem v pondělí, tak snad už to konečně vyjde
8. říj 2009 v 11:42  • Odpověz
tak nase Kacka spinka a temer pravidelne se budi po 4 hodinach. Takze kdyz krmim kolem 19:00, tak se vzbudi e 23:00 a pote kolem 3:00 a pak az kolem 7:00 rano. Ona se potvurka vlastne ani poradne nevbudi, jen si strci rucicku do pusinky a priserne zacne mlaskat. Ten typicky zvuk me vzbudi, rychle pri lampicce prebalim a sup s ni ke me do postele a kojim vleze. Pri kojeni usne, tak ji prendam do postylky a chrnime dal.. :grinning: takze mam skvele dite :dizzy_face: sice sem tam v noci zazijeme, ze se ji potom nechce spat, ale to zalezi na tom, jak moc spinkala pres den. Hlavne v podvecer se snazim, aby byla hodne vzhuru a opravdu sla spat az po koupani a krmeni..

Jinak jsme vcera byly v s Kackou v poradne a mame 4110 g a 56 cm. Roste nam holka nase jako z vody, na vahu sice nic moc (bude to strevo po me :grinning: - ja mam ted po porodu svych 55 kg :grinning: ) ale vyrostla 8 cm za 7 tydnu!
Taky jsme vcera pichali usicka a davali nausnice - auuuu, strasne u toho brecela - chtelo se mi taky :frowning2: , ale uz to ma holka za sebou a bude z ni paradnice :wink:
8. říj 2009 v 16:53  • Odpověz
zitra jdeme na ocni, hnisa ji porad to jedno ocicko (uz od porodu), takze jsem zvedava, co pani ocarka vymysli. Jen doufam, ze nepujdeme pichat kanalky.. :frowning2:
8. říj 2009 v 16:55  • Odpověz
joa.n: já bych brala i noční buzení za trochu denní spánku, uf... ale nechci si stěžovat, teď už jsme na tom opravdu miliónově!!! :slight_smile: připomněla jsi mi naušničky! taky je budeme nechávat píchat... dřív jsem je hodně chtěla, ale teď už jsem si tak zvykla na ty roztomilý maličký ouška, že je mi to hrozně líto... ale vím, že by mi holčina nandala co proto, kdyby naušničky pak nemohla nosit :sweat_smile: kupovali jsme je ještě před porodem, myslela jsem, že jsme vybrali ty nejmenší, ale teď mi přijdou hrozně velký! :confused: můžu se zeptat, jak velký máte vy?
jo a držím palce k očnímu, ať to dobře dopadne! :wink:
jinak taky jsme vážili, ale jen doma... a Pepinka má asi 4,8kg... měřit jsem se nepokoušela... naposledy jsme byli u doktorky v 6-ti týdnech, tak přemýšlím, že bych tam zavolala, jestli se můžeme stavit na měřící a vážící návštěvu :slight_smile:
8. říj 2009 v 17:26  • Odpověz
joan nejdriv vam na to neco daji a az pak kdyz nepomuzou kapky a masaze tak to proplachnou tak nebuuj
9. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
jo a jinak nas malej je peknej burt vazi 6.5kg :dizzy_face:
9. říj 2009 v 08:58  • Odpověz
Tak jak jsem rikala vcera ono se to rychle zmeni :slight_smile:, dnes mala vstavala uz v 11 a v pul 4 a to nechtela po dlouhe dobe usnout hned po papani a usnula az v 5.
My mame dnes 6920g(porodni 3950) na kojeni je pekne, ne:slight_smile:.
Ty ocicka vam nezavidim a drzim palce at se to zlepsi bez pichani. Nas jedno trapilo, ale po 3-4 dnech pomohl ophthalmo septonex.
9. říj 2009 v 09:28  • Odpověz
brilasek na to ze je kojeny urcite :dizzy_face: mi jsme na UM takze se nedivim ze mi tak nabira (porodni vaha 2.92kg)
9. říj 2009 v 10:08  • Odpověz
Ahoj děvčátka :slight_smile: Byla jsem dnes s Pepinkou u doktorky na měření a prďolka má už 57cm a 4450g (nar.49cm a 3350g) - nevím, jak ta naše váha vykouzlila 4,8kg :unamused: No, přibírání je prý na hranici, ale v normě... za týden jsme se domluvily na kotrolu pro klid mé duše :sweat_smile:
9. říj 2009 ve 12:32  • Odpověz
jirinkas: dneska nám dorazil fusáček :slight_smile: dala jsem pár fotek do albíčka http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=485523&vReferer=/photos/martulikk
9. říj 2009 ve 13:36  • Odpověz
Zdravíme všechny,
zrovna se chystáme na víkend k babině do Orlických hor :slight_smile:
My se vážili ve středu, měl 6,72kg, za 14 dní přibral cca 200g. No ale přijde mi, že od té doby co na nás vysomroval dudlíka (cca 4 týdny), nedává hlad tolik najevo - ududlá se dudlíkem.
Martulik: ježiš to jsou super fotky, malá je fakt smíšek :grinning: A jazýček taky umí vyplazovat jako ten můj čertík :slight_smile:
9. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz
jirinkas: jojo, vyplazovat jazyk jí hrozně baví :grinning: plazíme ho na sebe a je to děsná sranda :grinning:
užijte si bezva víkend! mě taky původně čekal, měla jsem jet poprvé od porodu na závody s pejskem... jenže nám stávkuje auto, takže se nic nekoná, ach jo...
9. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.