• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
martulikk: velikost nausnicek nevim, ale vzali jsme malinke - ma je ted krasne, ale asi ne nadlouho. Myslim si, ze kdyz v 10 letech vymenime za treba pekne krouzky, bude Kacka spokojena :wink:

Jinak na ocnim nam dala kapicky a masirovat, jak psala jeudi, ale mala u toho masirovani strasne rve, trha mi to srdce. Je ted vlastne cela plactiva, chudera - ty bolave usi a ted to oko :frowning2:
Jeste ze si prdolka napamatuje, co bylo vcera, nebo by mi to jednou pekne vsechno oplatila (ale nekdy mam pocit, ze kdyz mi kouse prsa,tak si u toho si rika: "Mamo, to mas za ty usi a to oko"!! :grinning: )
9. říj 2009 ve 20:59  • Odpověz
martulikk: me taky Kacka pribira na hranici, ale moje dr. to nijak neresi. Kdyz je dost pocuranych plen a miminko je zdrave, jsem taky v pohode, zvlaste kdyz je to holcicka a ty si preci hlidaji vahu uz od narozeni... :grinning:
Hlavne nestresovat, aby bylo mlicko :wink:
9. říj 2009 ve 21:02  • Odpověz
joa.n: tak koukám, že jsme s tím spaním našich dítek podobně, Davča to má taky tak. Co 4 hodiny, to probuzení :wink:
9. říj 2009 ve 21:07  • Odpověz
joa.n: koukala jsem na fotečky, je to už slečna! :slight_smile: určitě ty ouška v budoucnu ocení, uvidíš :wink: mě se do toho teď fakt strašně nechce, ty maličkatý ouška jsou tak kouzelný... no, ale zvyknem si na to, že? :slight_smile: tak ať se vám očičko brzo dá dohromady!
co se té naší váhy týče, tak jsem v pohodě (teda zatím :sweat_smile: )... začala jsem se nad tím zamýšlet, jak jste tu psaly váhy vašich dítek, tak jsem to šla taky prozkoumat... důležité je, že přibírá, papá dobře... doktorka říkala, že ty menší přírůstky mohou být i tím, že v noci spinkáme... ale zase na druhou stranu Pepinka spinká přes noc asi tak poslední 2-3 týdny (teď už nevím)... plínek máme za den pročůraných hromadu a kaká taky hodně - ne tedy pokaždé, ale taky jsme do teď neměli ten růstový spurt, kdy mímo i několik dní nekaká, my to do těch gatí prdíme každý den :grinning: takže zatím ok, uvidíme za týden :wink: Josefínka je prostě modelka, nooo :grinning:
9. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz
autor
Ahojky holky! :slight_smile:
Moc nestíhám, tak tady vždy nakouknu a snažím se dočítat... :wink:
Martulikku, růstový spurt ve třetím měsíci bývá myšlen jak? V průběhu třetího měsíce nebo až když jsou mimi tři měsíce? A miminko při něm nemusí kakat? Vím, že se to stává a občas to má i Viki, že kadí jen co dva dny třeba, ale pojí se to nějak s tím spurtem? :confused:

Jinak, my taky rosteme jak z vody. Už nosíme 62 až 68vel, ale dost dělá široké balení. :dizzy_face: Tento týden nás čekají další kyčle a příští týden první hexavakcína a kontrola + vážení, tak jsem zvědavá... :dizzy_face:
U jaké jste pojišťovny holky? My se předevčírem přehlásili od VZP k Metal-Alianc, která proplácí až 4tis na vakcíny Synflorixu a vůbec má pěkné balíčky prp své klienty. VZP všechno zrušila... :angry:
Jaké s tím máte vzkušenosti u pojišťoven? :confused:
10. říj 2009 v 18:26  • Odpověz
perchticka: ono se říká "okolo" třetího měsíce, takže já si myslím, že to může být už v průběhu, ale i po dokončení :wink: u nás si pamatuju, že v 6-tinedělí malá možná papala víc, ale i tak toho krmení bylo až až :sweat_smile: teď je to u nás zatím stejné... ale co se kakání týče, může v tomto období dojít k jeho absenci... tzn., že mímo všechno, co spapá, taky spotřebuje... no, my máme zřejmě pořád nadbytek, protože zatím žádná pauza od narození u nás nebyla
jo a souhlasím, že VZP dělá pro maminky opravdu velký kulový! :angry: Nepřispívají ani na předporodní kurzy, ani na plavání miminek... a očkování? to těžko... šmejdi
jo a hodně štěstí na kontrole! :wink: nás kyčle čekají až za měsíc
10. říj 2009 ve 20:48  • Odpověz
autor
Dík za odpověď! :slight_smile:
S tím nekakáním je to tak, že sice třeba dva dny nic, ale pak je to doslova ,,průser" a Viki je až na lopatky. Tak nevím. Na strávení všeho to u nás nevypadá... :grinning: :wink: No nicméně ho bříško z toho netrápí, tak to neřeším a jen se chystám, že zase budu urgentně prát. :slight_smile:
10. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz
perchticka s tou pojistovnou me to zajima kde to sezenu a kde je?a kdyz tam dam sebe tak pak musim i obe deti?nebo jak..ja z vzp nemam dobre zkusenosti..maji ve vsem bordel
10. říj 2009 ve 21:30  • Odpověz
perchticka: to máte zajímavé intervaly :grinning: no, nevím, jestli malému nic není a vypadá v pořádku, tak bych to asi neřešila... ale jestli máš pochybnosti, tak zavolej k doktorce a budeš klidnější :wink: a s tím praním... ještě, že máme automatky! :grinning:
10. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz
autor
Dobré ranko! :slight_smile:

Jeudi, koukni na jejich web. Mají tam i pobočky:
http://www.zpma.cz/
U VZP jsem od narození a nikdy se nepřetrhli ve službách zákazníkům. Jsou to šmejdi. Asi spoléhají na pohodlnost lidí se přehlásit jinam... :angry:

JJ. Za automatické pračky jsem vděčná! :grinning:
11. říj 2009 v 07:22  • Odpověz
Tak perchti, my kakame tak za 5-7 dni a ted tak, ze jeden den trochu a druhy den je plna plina a pak jeste 5 minut kaka:slight_smile:, pak ma o 100g min:slight_smile:. Vsichni rikaji, ze je to normalni, ze nemusi kakat i 14 dni, ze materske mleko nema zadne prazdne kalorie a mala vse spotrebuje a nic ji nezbyva.
11. říj 2009 v 08:57  • Odpověz
per diky ale bohuzel tady v jiznich cechach nemaji ani jednu pobocku :unamused: myslis ze by to byl problem?ale zase nekam jezdit kdyby neco se mi taky nechce..skoda docela me to zaujalo..teda doufam ze jsem dobre koukala
11. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
Jeudi, zkus jim zavolat na tu bezplatnou linku a zeptat se na registraci. Mělo by to jít i přes internet. Ale fakt nevím. Cinkni tam... :wink:
Brisalku, taky jsem četla, že je to nekakání v pořádku. Jen mě zaráží, že logické by bylo, že když všechno stráví, tak by pak vykakali normální množství. Ale u nás to je povodeň za několik dokupy... :sweat_smile: :grinning:
11. říj 2009 ve 14:41  • Odpověz
nase Kacka zase pro zmenu strasne moc kaka. Neni pleny, kde by nebylo hovi.. :sweat_smile: Ptala jsem se na to dr. a ona mi rikou svou oblibenou vetu: "dobry prijem, velky vydej" :grinning: Takze co mimco, to rozdilne kakani... :wink:
11. říj 2009 ve 23:22  • Odpověz
jojo, u nás je taky výýýdej :grinning: taková malá sladká holčička a dovede takový dělovky do kalhot :grinning:
12. říj 2009 v 08:59  • Odpověz
vy se bavite o kajdeni jo??no tak to u nas byl hooodne dlouho vydej a poradnej..koupila jsem si novou sukni vzala si ji na sebe a pak jsem sla maleho krmit ...mel to az na lopatkach a i na me nove sukni takze sem ji sla zase sundat..no a ted uz se to usadilo a tak 1krat 2krat dene a juz ne tak ridky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. říj 2009 v 10:13  • Odpověz
jeudi,než se přehlásíš k jiné pojišťovně,tak se v prvé řadě poptaj po všech vašich doktorech jestli mají s tou novou smlouvu,já po stěhování musela rychle měnit,protože tu moji tu nebrali

no a s kaděním jsme na tom až do včerejška byli tak že průměr byl 10 dní,včera se to nějak překulilo a pro změnu to je zatím 2x za den-nekřičím je teprv poledne,tak si říkám že do včerejška Mára rostl a teď si dá trošku pohov,taky by mohl ve třech měsících pomalu šahám po vel.74
12. říj 2009 ve 12:35  • Odpověz
marecek diky ja to rikala babicce a rikala mi to ze bych se musela zeptat a jelikoz tady nemaji pobocku tak pochybuju
12. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
ja jsem taky jeste pred porodem chtela zmenit pojistovnu, ale moje diabetolozka bere pouze VZP. :frowning2: a protoze k ni musim chodit jeste na pozorovani cele 3 roky, nemuzu si ji jen tak zmenit. Ale jakmile to bude mozne, odchazim k VOZP - manza tam je a maji celkem dobre vyhody pro jednotlivce i rodiny. Kacku zatim necham u VZP a pokud me nastvou a neproplati mi plavani v pristim roce, tak u nich konci a odchazi k VOZP k manzelovi.. :wink:
12. říj 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ahojky, zdravíme po delší době :slight_smile:

teda to nám začíná zima, co? ještě že jsme nakoupily ty zimní zavinovačky a fusaky :slight_smile:
Pojišťovnu máme vnitro, jsem s ní spokojená - spolupracují s ní snad všichni doktoři, nějaký bonus tam taky je - letos jsem čerpala 1000Kč na předporodní kurz a byli i celkem vstřícní, když jsem potřebovala něco popohnat.
Kakání - Vojta naděluje většinou jednou za den, někdy jednou za 2-3dny, někdy 3x denně - jak se zadaří. Zhruba před měsícem měl ale ještě interval zhruba 5-7dní. No ale důležitý je, aby dětičky aspoň pořádně čůraly :slight_smile:

Včera jsem byla poprvé od porodu vyvíjet větší fyzickou aktivitu. Kousek od baráku je aerobic, tak jsem si říkala, že to půjdu po X letech zkusit. Au au au nožky bolí - necvičila jsem rok, byla jsem na rizikovým a před tím, jsem chodila do posilky, takže to byla docela sranda, 3/4 kroků jsem vůbec neznala :grinning: Ale účel to splnilo, hrozně jsem se zpotila a bolí mě snad všechno.
Vojtu jsem nechala s taťkou doma, taťka krmil odstříkaným mlíkem - Vojta zbaštil asi jen 60ml + cca 25ml Nutritonu, tak jsem si myslela, že noc bude náročná. Nicméně Vojta se vzbudi asi v 11, chtěl podat dudlík, pak se začal vrtět ve 3, tak jsem mu dala dudlík, šla na záchod a než jsem pro něj dorazila, tak byl zas tuhoš a vzbudil se až v 6 :astonished: Ale to hned začal ječet, takový hlad :grinning: Pak to vypadalo, že si ještě schrupne, ale měl práci s nadílkou do plíny, pak musel znova doplnit zásoby a před chvilkou usnul.... tak mu půjdu ještě na chvilku pomoct :slight_smile:
13. říj 2009 v 09:00  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska nám dorazil fusáček! :slight_smile: Nakonec jsme se rozhodli pro Angel exclusive a je fakt super! Teď jsem tu Pepinku fotila, tak pak dám fotky do alba. Hodně mě překvapilo, jak je tenký, vejde se hezky do kočárku... i když, kdo ví, jak to bude za 2 měsíce :sweat_smile: Když mi pošťačka předávala balík, tak jsem se lekla, že mi ho neposlali. Objednávala jsem ještě 2 deky a takový polštář s kuličkama (balík byl velký asi tak). Doma se mi pak ulevilo, fusak je strašně skladný! Viděla jsem na živo jen Emitex combi a to je pěknej balík!

jirinkas: my jsme teď v sobotu poprvé zkoušeli krmit z lahvičky :slight_smile: měli jsme jet pryč, tak jsem rozmrazila jeden kelímek... jenže jsme nakonec zůstali doma a mě bylo líto mlíčko vyhodit... tak si taťka poprvé vyzkoušel co to je držet mímu při papání v náručí :slight_smile: bála jsem se toho, ale Pepinka dlabala úplně v pohodě, vyžunkla 125ml a ještě si vzala trošku ode mě... ale asi to už na ní bylo dost (nevím kolik toho má vypít), tak se za chvilku poblinkala :sweat_smile: je pravda, že manžovi to ze začátku moc nešlo, Josefínka toho dudlíka od něj prostě nechtěla... musela jsem si jí vzít do ruky a dát jí to sama... od mámy si to opička vezme :grinning: no a pak jsem jí předala takhle manžovi... jsem aspoň klidnější, že lahvička jí nevadí a kdybych náhodou potřebovala pryč, tak to doma s taťkou zvládnou... i když, po pravdě, nechce se mi promeškat jediné krmení, to už se nebude nikdy pak opakovat :wink:
13. říj 2009 v 11:41  • Odpověz
Ahoj vsem, tak jak jsme probirali to kakani, tak mala najedenou kaka kazdy den. Dnes uz dvakrat, ale je to mnohem ridsi, tak nevim, jestli nema prujem...pockame jak to bude jeste dnes. Uz jsem si rikala, ze ma "zachovny" metabolismus po me chudak a tak pribira i kdyz se jen na jidlo podiva :slight_smile::slight_smile: a i kdyz neji moc vse spotrebuje :slight_smile:, ale treba nakonec bude po tatinkovi a nebude porad muset koukat co ji :slight_smile:
Martulikk ja jsem koupila taky tenhle fusak...(s Outlestem z Dity tabor)uz jsme ho 2x vyzkouseli, spocena teda nebyla, ale uvidim dnes az se vyspinka, jestli bude taky teploucka. Znam sebe, kdyz je mi zima tak si sama moc tepla nevytvorim a je mi dlouho i pod perinou zima. A pisou ze to pracuje na tom principu, ze to "nasaje" vlastni teplo, tak jestli to taky trochu hreje samo???
Ja jsem jeste z flasky nekrmila. Parkrat na zacatku, kdyz hodne vecer plakala a mela sem pocit, ze mam malo mliko jsme dali nutrilon strikackou pres prst, ale to uz je davno :slight_smile:.
13. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
brisalek: a jakou máte barvu? my máme ten zelený... na obrázku to vypadá jako nic moc barva, ale v reálu je to nádherná zelená :slight_smile: už jsem nafotila, teď to jen zpracovat :grinning: taky jsem děsnej zmrzlík... když si vlezu do postele s ledovýma nohama, do rána mi je zima a nezahřeju se... takže nejdřív musím do vany na zahřátí a pak teprve spát... snad tohle nebude mít Pepinka po mě, uf... no, těším se, až ho vyzkoušíme! zatím vozíme malou v té zimní zavinovačce od Emitexu a dobrý :wink:
13. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz
martulikk mame hnedy s oranzovou, vypada, ze ji tam snad bylo teplo, spocena nebyla, cumacek mela studeny, ale rucicky, nozicky...teploucke (mela body, ponozky, dupacky, mikonku s kapucou a cepicku)
13. říj 2009 v 18:55  • Odpověz
ahojky, tak mi dneska poprve vyzkouseli nas fusacek... mame kocarek X-lander, takze fusak od stejny znacky do korbicky vejde uplne nadherne. Teplounky je taky dost a ma skvele vysoky limec, takze na Kacku vubec nefouka :slight_smile:
Jinak ja jsem dneska mela odpoledni vyucovani angliny (ucim prdata po skole a dospelaky). Taky jsem pro jistotu vytahla z mrazaku mlicko a manza hlidal, takze byl nastartovany se lzickou v ruce, ze bude krmit (moc jeste z lahvicky davat nechci i kdyz od babi mame Avent). Ale Kacka se nastesti vzbudila jeste nez jsem stacila odejit, takze jsme rychle nakrmila a pak vydrzela ty 4 hodinky nez jsem dorazila domu. Mam to uceni tak kazde utery, takze to bude odpoledne manzi a nasi cacorky - uzijou se navzajem a tatulda se alespon nauci peci :grinning:
PS: on totiz cele tehu vykrikoval, ze prebalovat a koupat nebude a ted to dela uplne levou zadni... :grinning: je to proste milacek... :sunglasses:
13. říj 2009 ve 23:50  • Odpověz
autor
Ahojky!
My jsme koupili fusak v bazaru, neb vypadal velice zachovale a šel mi barevně ke kočárku ( Danny sport - šedý se žlutozelenýma kytičkama). Je to jakýsi 4baby, šedý a vypadá na duté vlákno, neb se může prát na 30, což jsem preferovala... :slight_smile: Už ho normálně používáme. Počasí stojí za prd a zatím spokojenost. :slight_smile:
Zrovna dneska se chystám odpoledne poohlídnout po nějaké kombinézce. Začíná pěkný hnus venku a teploty kolem nuly, tak budu klidnější. Zatím jsem malého balila do bodýčka, tenká mikinka, teplé dupačky, capáčky na nohy chlupatá nebo flísová,teplá mikinka s kapucí a rukavičky, ale asi to začíná být málo... :confused: Navíc se hrozně nerad oblíká... :angry: :grinning:
Co se týče krmení z lahve, tak u nás to je čtyřikrát v týdnu. Chodím na čtyři hodiny do práce, tak krmí buď moje maminka nebo přítel. V noci odsříkaným mlíčkem. Malý s tím nemá žádný problém ani u jednoho. Vždycky vycucne 100 až 130ml. Používáme Advent odsávačku i lahvičky. :slight_smile: :wink:
14. říj 2009 v 06:29  • Odpověz
ahoj holky to je zima co tady dnes uz snezelo ja koukala jak blazen ja se tesila na hezky podzim a ono uz mrzne ..mi jeste fusak nemame tak malemu davam kombinezku a balim ho do zavinovacky zimni a do deky ...perch:dobry napad asi taky kouknu v sekaci po nakem oni to ty deti moc dlouho nemaji takze je to vetsinou jako nove...holky nas malej dva dny nekakal je to ok?
14. říj 2009 v 11:53  • Odpověz
Ahojda všem :slight_smile:

brrrr to je zima!!! Taky řešme oblečky :slight_smile: Teď jezdíme ven v tý zimní zavinovačce od Emitexu, Vojta má bodýčko s dlouhým rukávem, punčošky, tepláčky, fusky a mikinu, překryju ho ještě takovým ??nánožníkem?? (či jak se to nazývá) - ten je akorát pitomej, že nemá límec, který by šel zvednout, aby do korby tolik nefučelo - máme X-Lander XA. Ale zatím to stačí. Za týden by nám měla přijít klokanka - chci ji na nákupy, ať můžu jen vyběhnout - teď dám Vojtu do korby, snesu ho 3 patra, jdu do sklepa pro kolečka .... a pak ho zase vynáším... :stuck_out_tongue_closed_eyes: - takže s tou klokankou to bude lepší. Takže taky budu asi kupovat ještě něco teplejšího. S kombinézkou váhám - budete ji dávat ještě do fusaku? Nebude to moc?

Co se týká krmení z lahve - taky jsem se bála, hlavně, aby pak špatně nesál z prsa nebo aby ho neodmítal. Ale je to v pohodě,máme Avent, pořád mu dávám jedničku dudlík, ten drží podobně jako prso...... baští protože má hlad, ale když pak přijdu já a pije ode mě, to je potom slast jako hrom :grinning:

Dneska máme výročí - v rámci IVF mi Vojtu dali přesně před rokem do bříška :slight_smile:
14. říj 2009 ve 12:02  • Odpověz
jirinkas tak gratuluju :dizzy_face: vim jaky myslis nanoznik :grinning: pred chvili jsem o tom psala do jine diskuze a taky nevedela jak se to nazyva ,ale mi nastesti to mame ten limec nebo co to je vyzvedly ze tam nefuci..zrovna jedna mamka tam radila dat plastenku aby nefucelo
14. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz
Jojo četla jsem to, má pravdu, vyzkoušela jsem to s pláštěnkou včera, v kočárku bylo jak v pokojíčku :slight_smile: Na tohleto byla zlatá stará Liberta :grinning:
14. říj 2009 ve 12:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.