• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
jirinkas hihi to jo to byli kocary tam se deti vlezli pomalu i v roce
14. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz
My jsme pláštěnku vyzkoušeli včera, jen co jsem vyšla ven, hned nás to pokropilo :grinning: Sice za chvíli přestalo, ale pak fučel takovej vítr, že jsem tu pláštěnku ještě chvíli nechala. Je pravda, že v kočárku měla malá moooc hezky :slight_smile: akorát já jsem si připadala jak na Sibiři... musím vyhrabat něco na uši, letos ta zima přišla nějak rychle, uf...
Holky, jak oblékáte mimča do fusaku? My zatím chodili s tou zimní zavinovačkou od Emitexu a to jsem Josefínce dala ponožky, dupačky, body s dlouhým rukávkem, takovou slabší bundičku, čepičku a rukavičky... no ale to ještě nebyla taková zima. Sice se píše jak ten Angel fusak je teplej, ale fakt nevím... nechci jí oblékat moc ale taky ne málo :sweat_smile: Jo, to bude ještě věda, co?
14. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
Jo, už se mi podařilo dát nové fotečky ve fusáčku na net, tak jukněte :wink: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#164-DSC05544.JPG
A ještě k tomu krmení z lahvičky, mám fotku tatího a Josefínky, jak jim to spolu šlo :slight_smile: http://martulikk.rajce.idnes.cz/Josefinka_-_24.7.2009/#162-DSC05526.JPG
14. říj 2009 ve 13:39  • Odpověz
holký vy už dáváte fusaky? do čeho je dáte až bude fakt mrznout??
14. říj 2009 ve 13:45  • Odpověz
pehaka: já dneska ten fusak asi fakt vyzkouším, vždyť tam fouká příšerně ledovej vítr a navíc předpověď jsem včera viděla na dva stupně... i v zimě bývá tepleji :wink:
14. říj 2009 ve 14:18  • Odpověz
MArtulikk: krásný fotečky, je to kočka :slight_smile:
Jeudi - chtěla jsem korbu co největší, ale musela jsem dát přednost tomu, abych ji mohla nosit do schodů....
14. říj 2009 ve 14:38  • Odpověz
¨peha fusak nemam jeste ale kdybych ho uz mela tak ho dam fakt to tam fouka ledove a pocasi uz je jak v zime kdyz snezi.davam mu kombinezku pak ho dam do zimni rychlozavinky pak jeste pod nej dam deku a na nej a nanoznik ono se to nezda ale kdyz to mimco lezi tak snadno prochladne a to jsem zastancem toho aby se deti nenabalovali nemam to rada kdyz v lete jsou deti navleceny jen proto ze maji chladne rucicky(u miminek je to normalni)ale v tehle zime si fakt davam bacha
14. říj 2009 ve 20:54  • Odpověz
jirinkas: děkujeme :dizzy_face:

nakonec jsme dneska nikam nešly... foukal tak silný vítr, že to nemělo smysl :frowning2: zítra jdeme ale na plavčo, tak jsem zvědavá co to počasí zase vymyslí... chci se pak jít mrknout na nějakou kombinézku pro Josefínku, zima přišla tak rychle, že jsem se nestihla ani rozkoukat... přitom minulý týden jsme ještě chodili v tričku s krátkým rukávem, ach jo...
14. říj 2009 ve 21:42  • Odpověz
jak jsem psala, mame kocarek x-lander a jsem s nim spokojena. Ma celkem hlubokou korbu, takze do ni moc nefouka i kdyz ten vrchni prehoz ma opravdu nizky lem. Nastesti jsem do toho koupila originalni fusak, takze krasne pasuje, nezabere moc mista a ma hooooooooodne vysoky lem, ktery se da nastavit jak potrebuju. Dneska v nem Kacka byla jak v inglu, protoze u nas strasne foukalo a byla to takova ledovka, ze jsem mela i rukavice :unamused:
14. říj 2009 ve 21:46  • Odpověz
muzu vas poprosit o nazor?
Kacka mi prestala dobre spat na rovne tvrde matraci. V noci se budila, rozhazovala rucickama a lekala se. Delala to i kdyz byla v zavinovacce, protoze z ni ruce vzdy vytahne :frowning2:
Moje mama mi doporucila, abych pod ni v postylce dala perovy polstar. Je pravda, ze jsme perovy polstar meli i v porodnici, ale v tom horku to nikdo nepouzival (maximalne jsem o nej Kacku oprela, kdyz lezela na boku po papani).
Jenze vsude ctu o SID syndromu, ze by mimi melo lezet na pevne rovne podlozce a to bohuzel perovy polstar neni :frowning2: jenze mam monitor dechu, ktery i pres matraci a polstar funguje, takze jsem celkem v klidu.
Takze co myslite, je v pohode, kdyz ji necham spinkat na polstari a spolehat se na monitor? Nekdy si myslim, ze je to OK, ale nekdy me prepadne dost velka pochybnost. :fearful:
14. říj 2009 ve 21:51  • Odpověz
martulikk závidím že jsi nikam nešla,my měli dva dny běhání po doktorech,prvně dojet do města,vyložit kočár a co jsem se nestačila divit tak jsme musely jet výtahem který si člověk musí vyřídit telefonem do ordinace v lékařském domě,a pak jít do průjezdu co jsou obchody a čekat až někdo s tím výtahem přijede,pak jsem ještě myslela že je v posledním tažení,tak hnusně vrzal,je to na náměstí a fučelo tak hnusně,že jsme chvilkama měly co dělat dopravit se tam kam jsme chtěly,pak jsem kočár naložila zpátky a jely jsme do nemocnice s malým na nožičky-všecko v pořádku,zas naložit kočár a jelo se domů,dnes anabáze pokračovala,odmítla jsem jít u nás pěšky-asi 2km tam a2km zpátky tak dnes jen s autosedačkou,pro změnu zaparkovat žádná slast,musela jsem u doktorů,pak kontrola u naší dr ve třech měsících-opět vše v pořádku,máme sedm kilo a 63cm,ukázkový mimi,a hurá po dvou hodinách do auta a ejhle,nejde vyjet,někdo stojí před námi,tak sem malého nechala v autě a zjišťovala čí to je před námi,trefa napoprvé druhá dr,tak jsme odjeli,doma nakrmili a znovu jeli do města shánět nejstarší botky do divadla,což mi přišlo jako utopie,nebo jsme náročný,ale protože nejsme žádní drobci a míra 180 je blízko chceme botky bez podpatku-nejsou,další objíždění jsem vzdala až bude tepleji,no a protože ještě nemám fusak do autosedačky tak si malý hověl hezky v kombinéze a pod dekou,a myslím si že vůbec nevadí když už mimča v tom fusaku jsou kór v téhle sibiři,až bude mrznout tak dostanou určitě o svetýrek víc,spíš jsem se pozastavila nad nějakou paní minulý týden ta měla dítko nejen ve fusaku,ale i v zimní kombinéze,huňatou čepici na hlavě a šálu omotanou kolem pusinky,a mareček si bucal v dupkách a mikině jen pod lehkou flízkou,nevím oblíkám prcka vždycky tak jako sebe s tím že je ještě přikrytý-v zimě,v létě spíš ubírám
14. říj 2009 ve 22:12  • Odpověz
Ja teda nevim, ale me ta diskuze o tom, jestli fusak jo nebo trochu udivuje. Vzdyt je okolo 2 stupnu a chumeli!!! Jakou byste chtely jinou zimu.Zalezi na teplote ne datu v kalendari, ne :slight_smile:). A marecek minuly tyden, aspon tady bylo 8-15, zkus si treba lehnout na 2-3 hod do auta s otevrenym oknem v tomhle pocasi jen v tenkych kalhech=dupacky a mikine pod tenkou dekou...ja bych teda zmrzla a ne spala. Myslim si ze u 3 mesicniho ditete je lepsi vzdy tepleji nez aby mu byla zima. Samo v lete pri 30tkach je to jine.
15. říj 2009 v 08:44  • Odpověz
A aby to nebylo jen na me zmrzlou zenskou, tak manzel(rybar, ktery i na jare sedi pul dne na rybach a jeste se macha vestudene vode...) jezdil o vikendu s malou a po hodine si prisel pro kozenou bundu, ze mu v ryflich, tricku a mikine je zima :slight_smile:. A taky doma je v dupackach a body a kdyz spi v postylce je pod perinou a mame tady 23 st, takze jdyz ji davam ven , kde je o deset min nebo o 20 musi toho mit trochu vic v obou pripadech ne ??? :slight_smile:.
15. říj 2009 v 09:40  • Odpověz
joa.n: já mímo na polštář nedávám... vím, že monitor dechu funguje dobře, ale spíš bych na to koukala i kvůli zádíčkům... proto ta pevná podložka na spaní... polštář jsme v porodnici měli taky, ale já jsem jím Pepinku přikrývala nebo jí podpírala zádíčka, aby se nepřekulila, když spinkala na boku :wink:

marecek: teda ten váš "výlet" opravdu stál za to! koukám, že Mareček je fakt kousánek :slight_smile: my jdem k doktorce měřit a vážit zítra, ale vás určitě ještě nedoženem :grinning:

brisalek: však my jsme tu všechny pro fusak! vždyť venku sněží a teploty se pohybují kolem nuly... jen Pehaka se tu divila :wink:
15. říj 2009 ve 23:14  • Odpověz
autor
Dobré ranko! :slight_smile:
Taky si myslím, že s fusakem už není na co čekat. Strašný je hlavně ten náhlý přelom počasí. Člověk musí reagovat rychle, neb jak už přijde nachlazení, tak už je pozdě... :rolling_eyes:
Včera jsem i já vytáhla zimní bundu, čepici a rukavice+goretex.boty. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mimčo přestanu zbytečně vrstvit oblečením (oblíkání není zrovna jeho hobby) a protože už většina interiérů topí, budu ho oblíkat lehce - bodýčko,semiš.dupajdy,mikinka - a šup s ním na ven do kombinézky s kapuckou + rukavičky. No a v kočárku do fusaku. Naštěstí jde na něm teplotní nepohoda dobře odpozorovat, tak to budu průběžně upravovat... :wink:
Je fakt, že zima nevadí, ale ten vítr, co byl, byl příšerný. A do toho sníh s deštěm... :confounded: :rolling_eyes:
Jinak, když je chladno a malému je teploučko, spí jak zabitý i ve statickém kočárku na zahradě... :dizzy_face:

Jinak, kontrola kyčlí Ib/Ib, takže už nemusíme nosit široké balení! :dizzy_face:
Zítra jdeme na vítání občánků, máte nějaký dobrý tip, jak to přežít ve zdraví a klidu? :grinning:
16. říj 2009 v 06:01  • Odpověz
Hezké ráno :slight_smile:
včera jsem byla shánět kombinézku pro malou a je to nadlidský úkol! :frowning2: Ve velikosti 62 jsem sehnala akorát dvě, jenže modré... Nemaj ani zimní bundy, ach jo... Jak přišla zima, tak to asi všichni vykoupili. Dneska zkusím druhé kolo hledání, snad se zadaří, jinak bude chodit Josefínka v modrém :unamused:

perchticka: gratuluju ke kontrole, my jdem až 11.11. Vítání očánků jsmě měli před 2 týdny. Měli jsme smůlu, že nás tam nechali přes půl hodiny čekat na další skupinu, protože z té naší jsme dorazili jen my... Pepinka si vystřílela všechny svoje úsměvy při čekání a pak už nám to tam proplakala... Tak hodně štěstí, ať vám to dobře dopadne :wink:
16. říj 2009 v 07:25  • Odpověz
Jo,jo perchticka presne tak, lepsi vice oblect a pak kdyz tak ubrat, kdyz bude spocena. A s tim spanim je to u nas taky tak..jak se ochladilo na tech 12-15 tak krasne spinka na balkone, venku zima a ona zachumlana v teplicku. My jdem na kontrolu a ockovani az pristi patek, ale presne ve 3 mesicich mela doma 7080g a asi 63cm, tak uvidime jak to bude za tyden u dr.
A a s tim polstarem bych to videla stejne jako martulikk, myslim, ze by se melo lezet na rovne pevne podlozce, staci to co stravi v naruci a v lehatku , kdyz nechce spinka:slight_smile:.
A ty diskuse o fusaku jsem myslela i v jinych tematech, kde jsem na to narazila....:slight_smile:
16. říj 2009 v 09:36  • Odpověz
No včera jsme ani ven nešli do tý fujavice, jen jsme byli nakoupit - to jsem Vojtu šupla do klokanky, Albert máme přes silnici.... Dneska se taky chci jít podívat po kombinézce, tak vyzkoušíme fusáček :slight_smile:
Vojtíšek taky spinká na tvrdý matraci, přes den je chvlku v lehátku - když je vzůru a já potřebuju třeba uvařit, tak se na mě kouká, já komentuju, co dělám, on se tomu tlemí a občas udělá nějaký gesto, třeba toto je výmluvný http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3406421&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F :grinning: Občas leží na hrací dece, chvilku si hrajeme a cvičíme na odestlaný manželský posteli, ale většinu času stráví v postýlce, tam se mu líbí nejvíc :slight_smile:

Pechticka - užijte si to :slight_smile:
16. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
Tak jsme zpět a samozřejmě bez kombinézy :cry: Buď si zítra uděláme výlet do Prahy nebo jdu koupit tu modrou kombinézku, ach jo... ale ani ta není teplá, je taková chlupatá. Ale když už jsem byla v tom nakupování, koupila jsem hromadu chrastítek, pískací kačenku do vaničky a taky hrazdičku... Já bych asi měla dostat zákaz vstupu do dětských obchůdků :grinning:
Jo a taky jsme se byly převážit u doktorky a za týden máme 200g plus :slight_smile: takže celkem 4650g. Bezva!

jirinkas: fotečky jsou nádherný! Vojtíšek tak hezky pase! to my asi nebudem nikdy, protože Pepinka je úplně nepříčetná, když jí jen položím na bříško... takže to moc neděláme, nechci jí zbytečně nervovat... hlavičku už drží hezky, když jí máme v náručí :slight_smile:
16. říj 2009 ve 13:37  • Odpověz
martul..já dávám Sebína do takové chlupaté kombinézky a do fusáčku a vždycky je krásně teplej...a to jsem ho dávala do tý teplý zavinky od Emitexu..dneska prubnu fusak jelikož tu máme 2 stupně......jde s ním babička páč já i manža jsme nemocný :frowning2:
já byla u dr. v po malej měl teplotu já šílela že je nemocnej a ono mu nic není ....roste mu zub :grinning: a měl 643Og
a s koněma se neboj vojtík je o měsíc starší jak mi....Sebík teda taky krásně pase ale dlouho nevydrží...co můžu doporučit jestli máš doma velkej balon polož malou ze strany na něj a popojet s ní jakoby nahoru nejen že se jí to bude líbit ale i krásně bude zvedat hlavu...mi chodíme na baby gymnastiku a prcek i já jsme nadšený!!!!
16. říj 2009 ve 14:08  • Odpověz
pehaka: u nás je dneska taky kosa, když jsme byly venku, tak sněžilo, uf... teeeda, ty jsi hlavička! :slight_smile: vůbec mi ten Vojtíškovo věk nedošel! tak díky... ten míč mám, kupovala jsem si ho na začátku těhu, že na něm budu cvičit... no a do teď je v krabici :sweat_smile: po porodu jsem si ho chtěla nafouknout, abych si dala dohromady záda a břicho, jenže to zatím nějak nedopadlo, uf... musím se rozhoupat a nafouknout ho... to co píšeš, ale určitě vyzkoušíme a dám pak vědet :wink:
16. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
pehaka: mně to došlo nějak opožděně :grinning: ale vám už roste zub??? :astonished: :slight_smile: není to nějak brzo? teda to abych si užila kojení dokud to jde... až porostou zoubky, to bude maso :grinning:
16. říj 2009 v 15:44  • Odpověz
pehaka fakt už zub? No páni :slight_smile:
My dnes ani pro tu kombinézku nešli, byla tu kamarádka s dvouletou dcerkou, docela se tu zdržely, byla sranda. tak snad zítra,
Pasení - on to umí, ale taky nechce, opravdu jen z donucení. Je i línej, nechce se ani přetáčet..... no jo, chlap :grinning:
Cvičím s ním podle Kocha, je to taková knížka ze 70.let, ale je to dobrý. Škoda, že jsem na to přišla až když mu byly 3 měsíce. Jo a samozřejmě, Vojtovi budou za 2 týdny už 4 měsíce, takže Pepinka ho určitě hravě dožene :slight_smile:
16. říj 2009 v 16:54  • Odpověz
no nám roste zub... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: chudínovi malýmu...má na dásni bílou vroubkatou tečku která je den ode dne větší...brzy to je ale prý se to stává..na kojení zatím nic nepociťuju tak snad ještě dlouho nebudu..ale občas si teda fakt popláče..kousátko se mu do pusy ještě nevejde tak ho uspokojuje ledovej kapesník.....všechny mastičky a gely jsou od 3 měsíců... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2009 v 16:57  • Odpověz
Holky, tak já se tu vymlouvám, že nám je ještě málo, ale na plavčo chodíme s holčičkou, která je ještě o měsíc mladší než my. No a ona pase! Ale jak ukázkově :slight_smile:

pehaka: tak držím palce, aby to Sebík moc nepociťoval :wink: no a vlastně ty taky :grinning:
16. říj 2009 v 19:01  • Odpověz
peha houby fakt zub????tak gratulace ..a kdo ho nasel prvni?holky jak je to stim plavanim miminek?to uz se i potapi? :confused: a jak tomu miminku vysvetli ,ze nema pod vodou dychat? :fearful: nebo jak to je?co se tam dela..ja bych chtela s malym taky chodit ale potapet ho to odmitam..dyt se mi utopi
16. říj 2009 ve 21:49  • Odpověz
holky a co uz vase deti umi?uz se vam pretaci?ja mam doma strasnyho lempla cvicme tak ze mu drzim nozku pres telicko a on by se prej jako mel snazit se otacet..no a on se tomu jako jen smeje a ceka co se bude dit..lemplik
16. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

jeudi: dětičky se nepotápí hned od začátku, tak neboj :wink: na první hodině nás naučili "signálek" (u nás je to: Josefíno á šup - musíš dítku říct jinak než mu říkáš normálně) a hned na to přejedeš mokrou dlaní přes obličejík od shora dolů k bradičce... je okamžitě vidět ta jejich reakce :slight_smile: taky budu mít na popvé asi hroznýho nerva :sweat_smile: ale viděla jsem fotky jiných dětiček pod vodou a taky to přežily, no né? :grinning:

jinak co se týče aktivity, tak my posilujeme plíce pořádným řevem :sweat_smile: chytáme do ručičky hračky... včera jsme koupili hrazdičku a Pepince se to strašně líbilo! zjistila, že může ručičkou rozhoupat tu hračku nad sebou, tak tam mrskala ručkou a hrozně se tomu smála :dizzy_face: jo a taky si umíme vyndavat dudlíčka z pusinky, když ho tam máme mít... rvát si celou pěstičku do pusinky... jo a když se celá poblinká, máchá ručkama všude kolem, aby si to co nejrychlejš rozmaltala kde se dá a to jsou pak teprve úsměvy :grinning: :grinning: :grinning: člověk by řekl, že je to v danou chvíli k pláči, ale ona z toho má děsnou srandu... tak a tím jsem asi naše veleúspěchy vyčerpala, no... koníky nepasem a asi nikdy nebudem, protože polohu na bříšku bytostně nesnáší... hlavičku drží hezky, když jí držíme v náručí, takže koníci nekoníci, je to fuk :wink:
17. říj 2009 v 08:13  • Odpověz
Hezkou sobotu vsem. My asi diky tomu, ze se porad:slight_smile: nosi, drzime hlavicku uz tak od 5 tydne a stejne pase i koniky(teda na predlokti), ted od minuleho tydne se uz zveda jen narucickach a i hrudnicek az po brisko. Na brisko ji davam pred kazdym prebalenim. Otaceni taky jeste nezvladnem, ale myslim, ze uz zachvili budem. Hrackydrzime uz krasne v obou rucickach a strkame si je do pusy, hezky se smeje uz dlouho, ale zatim ne nahlas a hrozne moc "povidame":slight_smile:.
17. říj 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
Dobré ranko! :slight_smile:
Tak jsme včerejší ,,vítání" úspěšně prořvali... :angry: :grinning: Málý nejdřív koukal, pak koukal mírně ,,přinasr..." :rolling_eyes: a pak usoudil, že hrají děsnou hudbu (podobná nějaké pohřební :grinning: ), je tam hrozné horko a smrádek (hodně lidí na malý nevětraný prostor) a obecně tam není nic zajímavého. :confused: No a spustil. Dudel, nedudel. A protože jsem ho odmítla dát sestřičce, že ho odnese dozadu, ať neruší proslov, tak jsme prochodili a prohuštali ceremoniál u oken vzadu... :grinning: :grinning: :grinning: No prostě oblibu těhle akcí sdědil po nás dvou... :sunglasses: Pár fotek jsem hodila do albíčka. :wink:

Viki umí poměrně dlouho pást koníčka, kdy se zvedá na ručičkách, otáčí hlavu nebo ,,klopí" zatáčky. Pak si všechno, co zatím (ne moc vědomě) uchopí cpe do pusy, z které nejdřív vytáhne dudlík. Otáčení zatím sám nezvládá. No a nejlépe za všeho mu jde ,,mluvení". Experimentuje s hlasem skoro celou dobu, co je vzhůru a vykládá a vykládá. Miluje, když mu zpíváme. Snaží se přidat nebo se tomu děsně řehní, což úplně chápu... :grinning: :grinning: :grinning:
A taky už mi přijde, že s námi zkouší pomalu manipulovat ve smyslu, to se mi nelíbí nebo nudí, zabrečím a oni hned přiběhnou, zvednou mě a nosí mě, což je daleko lepší... :sweat_smile: :grinning: Zatím mu to žereme, ale už citem pozorujeme, kdy to vypadá na rozmar a někdy ho neposlechneme, necháme ležet a rozmluvit ho nebo něco a fakt se za chvilku uklidní, jakoby trucuje a pak je to zase naše vysmáté mimčo. :slight_smile: No začíná to být fakt zajímavé... :grinning: :wink:
18. říj 2009 v 07:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.