• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Naši ,,ráčci a lvíčci"

(Zamčená)
24. srpna 2010 
peha: a mohla bys mi tedy dát kontakt na tu paní? Taky bych je asi zkusila. :wink:
10. zář 2009 ve 21:28  • Odpověz
holky, my jsme týden zkoušeli Sabík, ale měla jsem pocit, že to nějak nezabírá, navíc malá začala ještě víc zvracet... možná to ale nebylo tím, kdo ví... takže jak malá dokončila 4.týden, přešli jsme na BabyCalm... teď jsem akorát načala druhou lahvičku... myslím, že to pomáhá, ale spokojené, vysmáté miminko fakt nemám :frowning2: jasně, Pepinka se také směje, dokáže být veselá, ale fakt minimálně, spíš řve jako tur... přes den téměř nespí... možná pár minut... takže si říkám, jestli ještě nezkusit ty probiotický kapky... je jich určitě víc druhů... můžete se někdo, kdo je používáte, napsat název? díky a dobrou :wink:
10. zář 2009 ve 22:03  • Odpověz
martulik: sabík nám vůbec nepomáhal, teď používáme taky babycalm, je to lepší, ale jak píšeš taky to není ideální. Tak bych právě taky ráda vyzkoušela ty probiotický kapičky. Myslím, že se jmenuji BIO GAIA.

http://www.docsimon.cz/zbozi/probioticke-kapky-pro-deti-5ml
10. zář 2009 ve 22:18  • Odpověz
Ahojky, maminy :slight_smile:

tak my máme taky ráčka (teda račici). Teď momentálně jsme měli taťku na 14 pryč a jelikož máme ještě dva hafíny, tak to byl docela záhul a to víte, jakmile malá cítí, že nejsem vpohodě a odpočatá, tak mi celý den probrečí.

No, jinak má 2 a půl měsíce, takže na změření a zvážení teprve půjdeme ve třech měsících, ale velikost 50-56 už jsem uklidila pro příští mimi a nosíme velikost nejlépe 62. Myslím, že už bude mít něco k pěti kilíčkům, pěkně se pronese (a má druhou bradu a pěkný faldíčky). Kojíme po dvou hoďkách, v parnu po hoďce (takže neustále), v noci se nám týden podařilo spát šest hodin, ale teď už jen čtyři, ale i tak si mamka alespoň odfrkne a stihne něco uklidit a ukuchtit. Široký balení už nemáme, takže si kope nožkama úplně volně. Pupínek po očkování v porodnici na ramínku nám ještě nevylezl, ale dr. říkala, že tak ve třetím měsíci, tak uvidíme. Jinak neblinká, jen když se hodně přejí, tak to trošku ubryndí. Prdí o sto šest, jde jí to samo a když ne, tak maminka rozmasíruje bříško (před porodem jsem chodila na kurz masáží pro mimi a je to super, malá si to krásně užívá). Chodíme na baby cvíčo, to se nám moc líbí, a od října budeme chodit na plavání. Taky je jinak radši v šátku než v kočáře, v šátku totiž vydrží dýl spinkat, když jdeme s hafínama ven. S váhou problémy nemám, nabrala jsem bohužel jen 7kg (malá si toho ze mě neměla moc co vzít) a hned druhý den byly pryč. Teď se někdy nestíhám skoro ani napít (ale až se nám taťka vrátí, tak mi uvaří a bude dohlížet na to, abych měla pořád plnou skleničku). A usíná většinou u prsíčka, no jo, u maminky je u maminky.

Jéééžiši, já se rozepsala, no to víte, mamina sama zavřená s mimi a hafí a už mi to leze na mozek. Kámošky mám, ale lepší je si pokecat taky s ostatníma mamčama, těm to nevadí, že o té naší malé pořád mluvím :slight_smile:

Tak zatím páček, jdu se napapkat a napít (konečně)
10. zář 2009 ve 22:45  • Odpověz
Tak Vojtíšek má dnes 6,24kg, už je to taky kus chlapa.
Moje váha - to snad ani nebudu rozebírat, akorát to naštve, nikdy jsem s tím problémy neměla a ted mě to štve.... když jsem přišla z porodnice, tak jsem měla 10kg navíc proti tomu, co jsem měla, než jsem otěhotněla. A mám je furt, achjo. Pohybu si myslím mám dost, lítám s kočárem, snažím se aspoň 3x týdně cvičit. Dieta padá, protože kojím. takže jsem si koupila jedny obrovský rifle a nosím těhutrika....
Co se týká očkování, tak jsme se zařadili do studie na meningokoka B, k tomu dávájí i pneumokoka. Takže první dávka příští týden.
S bolením bříška jsme měli problém v šestinedělí, ale nebylo to uplně hrozný. Doted se raději hlídám s jídlem, hodně fenyklovýho čaje, na bříško jsme koupili gel Pupík, při přebalování masírujem bříško už preventivně.... no a Vojta prdí jak starej chlap :sweat_smile:
10. zář 2009 ve 22:56  • Odpověz
autor
Dobré ranko kočky!

Každý den vstáváme v pět a nechcem budit tátu, tak čumákujeme u počítače... :slight_smile:

Chci se zeptat. Malý má k ránu evidentně plný nos. :frowning2: Přes den to ani nevypadá, ale jak se kroutí od čtyř ráno, tak ho slyším, jak je zahleněný. Jak u takových mimin řešíte rýmu?
Mám odsávačku na vysavač, ale jaksi se nemůžu odhodlat ji použít. :confused: Mám z toho trochu obavy. Máte s tím nějaké zkušenosti, prosím? Nebo jiné řešení?

Díky moc.

Probiotické kapky chci zkusit taky. Po Baby Calmu se mi vždycky hrozně řídce pokaká (že by ten olej v nich?)... :unamused: :slight_smile:
11. zář 2009 v 05:38  • Odpověz
perchticka, máme ten samý problém, dr nám ale říkala, že to rýma není, ale že je ale nutné nosík čistit, že by nahromadění toho hlenu mohlo způsobit problémy. Takže nám doporučila nejprv kapnout Libenar, nechat působit a odsát. Odsávačka na vysavač fakt super.
11. zář 2009 v 08:18  • Odpověz
Dobré ránko děvčata,
evulebobule: díky za ten název, asi to nakonec nevydržím a půjdu se po nich teda mrknou do lékárny... třeba to pomůže...

kacabacek: nám se na ručičce udělala červená boulička po 4 týdnech (myslím po tom očkování)... tento týden nám vřídek nakonec prasknul, tak jsem ráda, že se to "zahojilo" samo a nebudeme muset před tím prvním očkováním k doktorce na kontrolu, příp. propíchnutí, protože to tak vypadalo, uf... jinak taky mám doma 2 psíky a je to fakt mazec :sweat_smile: když je manžel doma, tak je to samozřejmě v pohodě, ale jakmile slouží, tak je to na mašli... Josefínka je nespavec, takže zpočátku jsem vůbec nevěděla jak venčit... teď už jsem prostě rezignovala a chodím ven s křičící chůvičkou... jsou to sice jenom rychlovky před dům, ale i tak vždycky trnu...

perchticka: my jsme tatího vyhodily do obýváku už před 2 týdny :grinning: na jeho postel jsem si nastěhovala počítač, tak mi aspoň při tom nekončícím kojení utíká líp čas :slight_smile: K tomu nosánku... my s ním máme problémy už od narození... v porodnici jsem ho malé čistila vatovou tyčinkou namočenou ve fyziologickém roztoku... doma v tom pokračuju, akorát že jsem si koupila v lékárně sprej do nosánku pro miminka (Stérimar, v drogerii jsem koupila ještě jeden od Nivea Baby, ale ten jsem zatím nepoužila)... vždy před kojením jí nosík vytřu, aby mohla u papání hezky dýchat... taky mám tu odsávačku na vysavač a už si říkám, že jí snad použiju, no nevím...

Co se týče váhy, tak v těhu jsem nabrala 13 kilo, v porodnici jsem nechala 7kg a pak do 5.týdne jsem přišla o zbytek :slight_smile: Teď mám dokonce ještě o kilčo míň než jsem měla předtím a to se jen válím doma, tak super! Je pravda, že v těch prvních týdnech po porodu jsem dost trpěla tím poporodním nechutenstvím. Navíc díky tomu mému malému nespavci jsem nebyla schopná (nebo teda pořád nejsem) něco teplého si uvařit. Ještě že manžel převzal kuchyni pod svůj dohled, uf... :dizzy_face:
11. zář 2009 v 09:04  • Odpověz
autor
Brouči, díky. No asi se vážně překonám a ten vysavač vyskouším. Snad se malý nebude moc mrskat, abych mu neublížila... :sweat_smile:

Martulikk, zkusím to vyřešit bez spreje odsátím a uvidíme. Mě to jako rýma vážně nepřipadá. Přes den je klid. Jak jsem psala, nejhorší je brzké ráno, kolem čtyř, pěti. To chudák malý u kojení chrchlá a špatně se mu dýchá. :frowning2:
11. zář 2009 v 10:17  • Odpověz
závidím vám :slight_smile: ,já mám 13 kg navrch :unamused: a nejdou , kojím ,procházkuji,cvičím,sladké nejím.... :pensive:
11. zář 2009 v 10:24  • Odpověz
perchticka: no, já jsem se ještě neodhodlala jí ten nosík sprejem prostříknout... navlhčím ty vatové tyčinky a nosík tím vytřu, on se přitom aspoň hezky zvlhčí :wink:
11. zář 2009 v 10:44  • Odpověz
Tak Honzíček má dneska špatný den.Zlobí nás bříško a nenechá ho spinkat,tak je malinko protivný.My začneme chodit cvičit a tam nás naučí míčkování na bříško,tak nám to snad pomůže. :slight_smile: Nosánek taky čistíme nejprve vincentkou a pak štětičkou,ale bez place se to neobejde.Jinak mne zůstaly po porodu 4 kg a nechce se jim dolu :wink:
11. zář 2009 ve 12:09  • Odpověz
jajulinka: nás taky dneska trápí bříško. Začalo to v noci a nějak to pokračuje :confounded:
Asi zkusíme ty probio kapičky.
11. zář 2009 ve 12:39  • Odpověz
Před chvilkou jsem mu natřela bříško pupíkem a zabral, tak snad trochu pomohl.
11. zář 2009 ve 12:39  • Odpověz
Asanaa, tak třeba je malej záživnej, roste a vše vstřebá, my jsme jednou nekakali 12 dní a dr. říkala, že se nic u takto malých dětí neděje. :wink:
Kila navrch vám závidím, já mám naopak kila pod :wink:
11. zář 2009 ve 13:03  • Odpověz
Perchticka - s tou odsávačkou na vysavač je nosík vyčištěnej za vteřinu, děťátku to neublíží a je to rychlé, takže odsávání zdar :wink:
11. zář 2009 ve 13:06  • Odpověz
Ahojda holky,tak jsme doma :slight_smile:
Celý den jsme byli ve městě na nákupech :dizzy_face:
Matýsek zůstal u babičky v Pardubicích a Filda teprve teď usnul,tak si ho půjčila do kočáru tchýně.jsem sama doma a mám vegáááč :grinning: :grinning: (teda je tu manža,ale ten nějak vytuhnul z těch nákupů :grinning: )
copak je tady novéého?? :wink:
11. zář 2009 v 15:27  • Odpověz
anta jůů ty máš kila pod joo??těžce závidím :sweat_smile:
Volala jsem doktorovi a máte pravdu,říkal že se nic neděje,že asi všechno mlíčko vstřebá a že pokud nepláče tak ať jsem v klídku :dizzy_face:
11. zář 2009 v 15:34  • Odpověz
No holka, nemáš co závidět, přibrala jsem v těhu pěkných 15 kilo a to jsem shodila ani nevím jak, mám podváhu jako bejk, 45 kilo na 158 cm, takže lepší je být silnější, panč se člověk pak necítí tak unavený, závidím holkám, které jsou akorát :sweat_smile:
11. zář 2009 v 15:46  • Odpověz
anta pááni ty jsi teda hubeňour :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě by stačilo těch 60kg co jsem měla před prvním těhu :sweat_smile: ale mám krásných 80kg!!!!!!!!!!! :angry: :angry:
11. zář 2009 v 15:48  • Odpověz
Ahoj holky, vtírám se když jsem zahlídla ty ráčky a lvíčky,
taky mám doma od letoška ráčka :dizzy_face:..teda spíš račici :grinning:
ahojda peha a as :grinning:
11. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
No jo, já těch 45 kilíček měla celý život, nenarodila jsem se zrovna dvakrát zdravá, málem jsem umřela, takže přibírání jest velkým problémem pro mě :wink:
Musím vám zkouknout ty vaše ráčky, ať vidím pořádné děti :slight_smile:
11. zář 2009 v 15:50  • Odpověz
mar ahooooooj :dizzy_face: :dizzy_face:
anta fáákt a co se ti stalo?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2009 v 15:51  • Odpověz
Ale nic zajímavého, jen jsem se narodila bez žlučovodu a ještě k tomu dřív, takže žádná radost to asi nebyla :wink: díky tomu mám takové motto v pasu :wink:
11. zář 2009 v 16:19  • Odpověz
Nazdárek kašpárek..já jsem dneska u našich proto tu s váma nejsem..jen v rychlosti jsem vás dočetla.....

evu...prohrabu mail a večer nejpozději zítra ti písnu ten kontakt na tu paní..jinak já mám teď tchýni na slovensku tak dostal za úkol je sehnat a täm stojí 9 Eur což je úplně k smíchu oproti těm našim 650 kč...tak mi bere dvoje!!!!

perechti...mi máme taky rýmu probírala jsem to včera s doktorem a klasická rýma to není jen na dětský nosík působí alergeny..nhení potřeba odsávat když to neva...ale já osávám a ta odsávačka do vysavače je SUPER!!!! rychlý šetrný mímo nepláče a hleny jsou venku..nejdřív jsem to prubla na sobě a pak na malým a jemu se to snad i líbí..až budu mít rýmu jdu do ní taky :slight_smile:

anta ty jo 45?? to jsem měla tak v6 třídě..tak hodně papkej ať máš hodně sil...

asa co filípek?? už dobrý?? :wink:

ahojky mar...to jsme se tu ale sešly.. :grinning:
11. zář 2009 v 16:26  • Odpověz
peha čaukýý :grinning: jojo krásně jsme se tu našly žeee :grinning:
Filda taky občas kýchá a má ucpaný nosík,ale nějak mu to nevadí.
odsavačku nemám zatím ani koupenou :sweat_smile: ale určo taky půjdu do té na vysavač :wink:
noo Filda pořád nekakal,ale snad už to vyčer vyletí....to abych si vzala pláštěnku,protože to bude masakr :grinning:
11. zář 2009 v 16:30  • Odpověz
Asanaa - tak mu nedávej prdelku proti zdi, abyste neměly vymalováno :grinning: :grinning: :grinning:
11. zář 2009 v 16:54  • Odpověz
holkýýýýýý Filípek se posráááááál :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: a byla to fakt smadlavá mega nálož :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. zář 2009 v 17:27  • Odpověz
Tak gratulace veliká, to je sakra událost :wink: :slight_smile:
11. zář 2009 v 17:39  • Odpověz
Holky, tak jsem teď odpoledne vyplázla pěkných 649 kaček za probio kapičky, uf... je to teda nálož... Doufám, že to za ty peníze aspoň pomůže... Co jsem měla možnost si přečíst, tak všem, kteří je brali, pomohly... snad nebudem výjimka :fearful:
11. zář 2009 v 17:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.